J{eckts<iaken LANGENDIJK Kantongerecht te Alkmaar. Nieuw leven in de Mijdrechtsche millioenen- zaak, bij drie zaken geweest en niet geslaagd? Maar kind eerst kijken bij Lampe, Nieuwendijk, Amster dam, dat weet je toch well - De handel in pootaardappelen voor ex port naar het buitenland heeft niets meer te beteekenen. Voor het binnenland wordt de laatste dagen nog wel wat gekocht, doch veel is het niet. Meestal voor aanvulling. Ten langen leste is dan eindelijk Ameri ka aan de markt om de Hollandsche kool. Een der grootste exporteurs heeft dezer dagen een zending Deensche witte kool in kisten verpakt, naar de nieuwe wereld gezonden. Hoewel het al laat in den tijd is, bestaat er nog voldoende gelegenheid tot exporteeren wat de voorraad van deze koolsoort aangaat. Deensche witte kool ligt nog in groote kwan- tums in de schuren opgeslagen. Doch of het wel zoo'n groote vlucht zal nemen, dat be twijfelen wij wel. Daarvoor zal het allicht nu te laat in den tijd zijn. Men kan het ech ter nooit weten. Voor de tuinders zou deze af name door de Ver. Staten misschien een klein voordeel kunnen beteekenen. Wanneer niet spoedig meer wordt afgenomen dan de laat ste tijd het geval is, dan zal een groot gedeel te van de voorraad nog op de mestvaalt te recht komen. Andere exporteurs zijn even wel nog niet met orders belast. De invoerrechten op de kool zijn nog niet verlaagd geworden. Daardoor zal de export naar Amerika wel eenigszins worden gehan dicapt en gelooven wij niet, dat de roode kool, welke de laatste jaren ook vele malen naar Amerika werd verzonden, thans hier voor in aanmerking zal komen. Met belangstelling wordt de verdere ont wikkeling hiervan tegemoetgezien. HET VERVOER VAN AARDAPPELEN VOORTAAN VRIJ. Wijziging crisis-akkerbouw- beschikkingen. De Staatscrt. van gisteravond bevat een 'beschikking van den minister van economi sche zaken, waarbij de crisisakkerbouw- beschikking 1934 III wordt gewijzigd. Om ■tegemoet te komen aan verschillende bezwa ren, zal het vervoer van aardappelen voort aan vrij zijn. De kosten van de vervoerver- gunningen zullen vervangen worden door een heffing bij de bron. Er zal aan de ver bouwers van aardappelen een uitpootkaart worden uitgereikt, waarvoor een bedrag aan het landbouwcrisisfonds betaald moet worden. Dit bedrag is vastgesteld op 30 per H.A. oppervlakte, toegewezen voor de teelt van aardappelen, andere dan die welke geteeld worden met bestemming om te wor den geleverd aan aardappelmeelfabrieken ter verwerking tot aardappelmeel. Dit be drag wordt berekend: ten aanzien van telers, aan wie een oppervlakte van niet meer dan 50 Are is toegewezen, over de toegewezen oppervlakte, voor zoover deze grooter is dan 10 Are, en ten aanzien van telers aan wie een oppervlakte van meer dan 50 Are is toe gewezen, over de toegewezen oppervlakte, voor zoover deze grooter is dan 5 Are. De oppervlakte welke >r. totaal voor het telen van aardappelen kan worden bestemd, be draagt voor wat betreft het oogstjaar 1935 100.000 H.A. De minister van economische zaken, gelet op de artikelen 2 en 4 van het Crisis-Akker bouwbesluit 1934, zooals dat laatstelijk is gewijzigd, op de Crisis-Akkerbouwbeschik- king 1934 I en op de daarbij behoorende ta bel van prijsverschillen, heeft: a. met ingang van 1 April de Crisis- Akkerbouwbeschikking 1934 I gewijzigd in dier voege, dat artikel 2 wordt gelezen als volgt: „Monopoliehoudster, bedoeld in de artikelen 2 en 4 van het Besluit, zijn: a. voor den invoer van aardappelen gedu rende de maanden April, Mei, Juni en Juli 1935: de Stichting Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Graven- hage; b. voor den uitvoer van aardappelen, in 1935 vóór 1 Augustus geoogst, gedurende de maanden Juni en Juli 1935: de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage; c. voor den invoer van aardappelen na het onder a genoemde tijdvak, voor den invoer van tarwe, rogge, haver, gerst, maïs en al dan niet verwerkte peulvruchten (hetzij ge- dorscht, hetzij nog in de peul en met inbe grip van leege peulen, naalsel, piksel, uit- schoonsel en ander afval), alsmede voor den uitvoer van aardappelen, voor zoover niet vallende onder het bepaalde sub b, en voor den uitvoer van al dan niet verwerkte peul vruchten (hetzij gedorscht, hetzij nog in de peul en met inbegrip van leege peulen, maal sel, piksel, uitschoonsel en ander afval): de Stichting Nederlandsche Akkerbouwcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage"; b. de tabel van prijsverschillen, behoo rende bij voormelde beschikking, gewijzigd in dier voege, dat in het bepaalde onder A in plaats van: „n. Alle soorten aardappelen" wordt gelezen: „n. Aardappelen, met uit zondering van vroege aardappelen, in den zin van het Crisis-Tuinbouwbesluit 1935 I, en van aardapelen, ingevoerd in de maanden April, Mei, Juli en Juli 1935". De minister heeft bepaald: 1. het verschil tusschen den prijs, waar voor de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, aardappelen bij invoer zal mogen koopen, en dien, waarvoor zij ze zal mogen verkoopen, bedraagt 3 per 100 K.G. netto; 2. het verschil tusschen den prijs, waar voor de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Graven hage, aardappelen, aardappelen, in 1935 vóór 1 Augustus geoogst, bij uitvoer zal mogen koopen, en dien, waarvoor zij ze zal mogen verkoopen, wordt vastgesteld door het dagelijksch bestuur der Stichting, bij be sluit, hetwelk aan de goedkeuring van den minister is onderworpen. Strafzitting van Vrijdag 29 Maart. UITSPRAAK LOTERIJWET-OVER TREDING TF, WARMENHUIZEN. De kantonrechter veroordeelde heden den heer W. B.. bakker te Warme.i- huizen en voorzitter van de plaatselijke Hanzeafdeeling ter zake overtreding der loterij wet tot 80 boete of 40 dagen hechtenis en de heeren H. K., manu- facturier en J. K., boekdrukker, even eens te Warmenihuizen, te dier zake elk tot 5 boete of 5 dagen hechtenis, terwijl de prijzen werden verbeurd verklaard en de vernietiging gelast. G. v. d. VI., manufacturier Akersloot, overtreding motor- en rijwielwet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Pieter D., bedrijfsleider Schagem als voren, vrijgesproken. 'N PLEZIERRITJE MET ONAANGENAME GEVOLGEN. Frans B., die onlangs met een op het Hopflein geparkeerde luxe auto, buiten voorkennis van den eigenaar, in gezel schap van een vriend ,'n plezierritje naar iloorn maakte en daar dit rijtuig in 'n stil straatje achterliet, ondervond van dit plezierritje in werkelijkheid bitter weinig plezier. Wegens verschi'lende strafbare feiten werd hij voor diverse rechtbanken gehaald en toen hij thans ten tweeden male wegens het rijden zon de'- rijbewijs voor den kantonrechter verscheen, bejegende de ambtenaar hem op een manier, die allerminst hartelijk kon worden genoemd. Ook de geëischte straf was sterk gepeperd en bedroeg 25 boete of 25 dagen hechtenis Maar er ie nog kans op verlaging. De uitspraak is eei week aangehouden. ONGEWENSCHTE STRIJDLUST. Twee jongelieden, waarvan er één, Gerrit de J., nog tot de kinderen wordt gerekend en zijn vriend Pieter P beiden te Aikmaar, hadaen zich blijkbaar geër gerd aan een biljet, dat op het plakbord van het kringhuis der N. S B was be vestigd en dit biljet grootendeels afge scheurd. voor welke baldadigheid de jeugdige politici heden terecht stonden. De ambtenaar berispte hen eri zèide dat ze geen biljetten mochten afscheu ren, waarop Gerrit nuchter repliceerde: de politie deed het zelf ook, meneer. Vonnis: ieder 3 boete subs. 3 dagen hechtenis voor Piet en 1 week tucht school voor Gerrit. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST WAS HAAR REDDING. Hei scheelde weinig of onze eenige vrouwelijke huisarts, mej. Bartstra, waarop de Alkmaarders natuurlijk trotsch zijn, had op 8 Febr. op den hoek Scharloo-Westerweg 'n ernstig ongeluk opgeloopen toen een toeringbus van de Habo. niettegenstaande zij met de hand had beduid dat zij rechtdoor wilde rij den, eensklaps voor haar om naar rechts zwenkte. Mej. Bartstra redde ge lukkig nog de situatie door met de bus mee naar rechts te rijden. Voor zijn roekeloosheid stonden heden do bestuurder van de autobus, de heer Gerrit B. terecht. Hij beweerde dat mej. Bartstra had gewenkt dat zij rechts wil de blijven rijden en hij geen ander tee- ken had opgemerkt. De melkhandelaar Oudeman had echter wel degelijk opge merkt, dat mej. Bartstra had aangege ven door te blijven rijden in dezelfde richting. De heer B bleef nog wat tegen sputteren en zei tegen den ambtenaar: U rijdt zelf ook en je ontmoet wel eens rn^er zulke rijders Zulke roekeiooze rijders als u niet antwoordde mr. Tack en vorderde 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 12 boete of 12 dagen hech tenis. doch het leek er wel iets op dat mijnheer B. in hooger beroep zal gaan. 'N 0N3ET0UWBAAR „GANGMAKER". Onze stadgenoot, de heer Harry van Miert, die op 7 Februari in de Lange- straat achter een auto fietste, moest eensklaps ontwaren, dat dit vehikel ach teruit ging rijden, zoodat de heer van Miert 'n onverwachte opstopper kreeg en op het trottoir werd geslingerd. Hij bekwam weinig letsel doch had althans heden nog de voldoening dat zijn on voorzichtige voorrijder tot 15 boete of 15 dagen hechtenis werd veroordeeld. VAN 'T ZELFDE HONDJE GEBETEN. De koopman Piet S., te Broek op Lan- gendijk, die met zijn vrachtauto op het bruggetje nabij het veilingsgebouw in de file stond te wachten, gaf plotseling zijn wagen een achterwaartsche beweging, waardoor de koplamp van een anderen wagen, die slechts op 50 c.M. afstand achter de vrachtauto van Piet stond, werd geraakt en beschadigd. De heer S. protesteerde met alle macht tegen de z.i. onjuiste voorstelling van zaken, doch werd desniettemin toch tot 7.50 boete of 5 dagen hechtenis veroordeeld, - N ZIJN GEHOORVLIEZEN MOESTEN IN DE REPARATIE. De in een hoog opgebouwde vracht auto achter het stuur gezeten expediteur en brandstoffenhandelaar Pieter de Vr. uit Wervershoof schonk geen waar neembare aandacht aan de geluidsigna len gegeven door den buschauffeur Lou Tromp die op den Munnikenweg wilde passeeren. Eerst op den Hoorschen weg gelukte zulks. De expediteur heden terecht staande beweerde nu eens geen signalen te hebben gehoord, dan weer dat hij niet kon uitwijken door de le vensgevaarlijke boomen, die hem al eens 'n ongeluk hadden bezorgd. Hij was echter niet zóó knap, dat hij den kan tonrechter kon beletten hem tot 15 boete of 15 dagen hechtenis te veroor- deelen. DE GENOEGENS DER VARKENS HOUDERIJ. De heer Andr. Simon Gr., 'n gemoede lijk veehouder uit Oude Niedorp, maakte kennis met den kantonrechter, omdat hij in 't bezit was aangetroffen van een big boven 10 K.G. gewicht, die niet was voorzien van het vereischte oormerk. De man erkende dat volmondig. Toen de biggen waren gemerkt, was er één ziek en kon de operatie niet doorgaan. Het beestje bleef 'n „zwalker" maar ein delijk gaf de boer bericht van herstel en kwam 'n controleur, 'n oormerker en eindelijk 'n hoofdcortroleur, gesierd met den naam van een Franschen minister Laval, die het oormerk aanbracht en te vens procesverbaal opmaakte. Diezelfde hcofdcontroleur had zich voorts onledig gehouden om de andere biggen op te jagen, in de hoop nog 'n ongemerkte big te kunnen snappen, maar daar greep hij toch precies naast. Het eenige resultaat dat meneer Laval bereikte, was een door varkensvuil bevuild costuum, hetwelk di or de vrouw met behulp van spons en handdoek weer werd opgeknapt. Voor zijn moeite wordt de heer Gr. beboet door den tuchtraad en moest hij tot overmaat van ramp ook nog hier terecht staan. Gelukkig zijn de rechters ook nog men- schen en werd besloten aan dezen ge- plaagden biggenbaker geen straf op te leggen. IN DEN VOEGENDEN WINTER MAAR STUDEEREN. De Amsterdamsche machinist Nannes de B., gedecoreerd met de koperen rij- wielbelastingmedaille van minister Oud, had te Schermerhorn gevischt op snoek in den Mijzerpolder zonder acte of ver gunning. Voorts had hij met een roei bootje 'n verboden vischtuig vervoerd. De Amsterdammer beweerde thans in 't geheel niet op de hoogte te zijn van de verplichtingen die de wet 'n amateur- visscher oplegt en werd veroordeeld tot 3X2 gulden boete of 3 X 2 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van hen gel en zetlijn, alles om zijn kennis van de jacht- en visscherijwet wat aan te sterken. CRISIS-AMUSEMENTJES. De heer C. J. de W. uit Heiloo was te II H. Waard gestrand met 500 kilo aard appelen, waarvoor hij geen vervoerbiljet had. Hij telefoneerde links en rechts maar tevergeefs om 'n controleur, want smokkelen lag allerminst in zijn bedoe ling. Ten einde raad ging hij zijn gang raar, maar werd toen aangehouden door een controleur, dién hij zelf op zijn spoor had gebracht. Procesverbaal werd opgemaakt en de aardappelen in beslag genomen. De aardappelen ter waarde van 20 was hij kwijt en bovendien had hij 15 tuchtrecht betaald. Geoordeeld werd dat de man nu toch wel genoeg had geleden en geen straf werd opgelegd. HIJ LIEP ER OOK WEER IN. De Alkmaareche groenten ven ter Jan H. was wel in het bezit van een vervoer biljet voor de stedelijke venterij, doch mocht zich niet met zijn aardappelen buiten de gemeente wagen, dan had hij weer 'n ander biljet noodig. Toen hij dus op de Noordervaart onder Oterleek met dn 70 kilo aardappelen werd aangehou den, was hij de lummel en ook zijn pie pers kwijt. Het tucbtgerecht legde hem 2.50 boete op en hij werd heden boven dien nog veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis, natuurlijk met ver beurdverklaring. HOE LANG NOG ZAL DEZE ELLENDE DUREN? De erbarmelijke „Breede Laan" 'n soort fietspad gegarneerd door middelèeuw- sche keiën, is de schrik en de overtre dingsprovocatie van chauffeurs en mo torrijders en levert op iedere zitting de noodige slach'offers. Ditmaal wee- drie exemplaren, de driewielige bakfietstrapper Th. J. die niet wist dat hij niet met zijn bakfiets op het rijwielpad mocht komen en nu v erd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Dan de chauffeur Simon A. uit Bergen, die weer wel op het rijwielpad had gere der, omdat zijn passagier 'n dame, die door hét hevig schudden op de ongelijke steenmoppen van den „rijweg" door elkaar was geschud en zijn ga lanterie beloond zag met 2 boete of 2 dagen hechtenis* Tenslotte de melkhandelaar Jan L., 'n chronische maag'ijder en motorbak- fietsrijder, wiens subtiel spijsverterings orgaan het geweldig gehobbel niet kan verdragen. Hem werd opgelegd 2 boete of 2 dagen hechtenis. Wanneer zal de verbetering van dit stuk ongeluksweg eindelijk eens ter hand worden geno men? HIJ STOND P/F! De stoffeerder C. J. de W. was op 1.8 April het Payglop ingepeddeld. Hij zag auto's, motorrijwielen en handwagens en dacht er niet aan dat juist de sim pele fiets daar is verboden. Zijn gebrek aan begrip omtrent de intenties van den gemeentelijken wetgever kwam hem op 2 boete of 2 dagen hechtenis te staan. OP DEN VOORAVOND VAN EEN GEWICHTIGEN DAG. De melkhande'aar Joh. B., die den vJgenden dag in het huwelijksbootje zou stappen, had z'ch op 6 Februari zoodanig verlaat, dat hij zijn laatste klantjes in verboden tijd moest bedie nen. Dit argument waarborgde geen straffeloosheid maar gaf toch motief niet meer dan 2 b ete of 2 dagen hech tenis op te leggen. DE BETDovwddp; KALKERTJES. De heer Jan V. te Uitgeest, oefent het beroep uit van kalkeierhandelaar, spe ciaal ten behoeve van de bakkers. Maar dat eierenkarrtje gaat ook niet op 'n zandweg, althavs stond Jan heden te recht, omdat die eieren het verejschte stempel misten. Vo'gens Jan werden echter millioenen eieren aldus door den groothandel geleverd De stempel ver dwijnt namelijk docr de kalkbehande- ling. Jan praatte al6 Brugman, doch .mocht ten slotte nog blij zijn. dat bij er met boete of 6 dagen hechtenis af kwam. HET KWAAD WAS NIET TE KEEREN. De chauffeur Corn. K., uit Heiloo, bleek op 12 Febr. te Stompetoren, toen rijksveldw. de Wit hem aanhield, zijn rijbewijs niet te kunnen toonen. Etfen later vond hij dit document in een zak vc.n zijn jas en vlug liep hij terug om den verbalisant de vondst te kunnen toonen. Maar het kwaad was al geschied niets kon hem meer redden, dan de kantonrechter die slechts 2 boete of 2 dagen hechtenis oplegde. HET „RABBET-BOYS" NUMMER. Natuurlijk ontbreken niet op de zitting de Egmond aan Zeesche „the rabet-boys om hun gewone nummertje op te voe ren. Ditmaal was die taak bedeeld aan de heeren Piet Kr. en Kor W., die met hen den in de Berger duinen hadden gefla neerd. Hun honorarium bedroeg voor Piet 25 of 15 dagen hechtenis en voor Cor 15 boeto of 10 dagen hechtenis De li: eren Hendr. S. en Jacob P., op stap ge gaan zonder honden werden getaxeerd op 6 boete of 6 dagen hechtenis. Dan was er nog Aldert Z.. de man met d'* zware wenkbrauwen, doch deze voor- •d uitgesteld wegens ziekte van den verbalisant Schotten. OUDE-NIEDORP GEEFT 'N FUIFJE. De heer Jan Jacob P, expediteur uit Winkel, reed per ongeluk 'n bouwvallig bruggetje te O. Niedorp aan splinters, welke schade nu door de verzekering zal worden vergoed. De heer P. werd daardoor met consideratie behandeld en slechts tot 3 boete of 3 dagen hechtenis veroordeeld. GEVAARLIJKE SLORDIGHEID. De arbeider Piet B. uit Zijpersluis, was zoo onattent te Schoorl links van den weg te fietsen. Het had hem duur der kunnen komen te staan dan 3 boe te of 3 dagen hechtenis. Te Oudkarspel bedraagt de maximum snelheid 20 K M. Do reiziger J H. K uit Hoorn, die dit slakkengangetje over schreed met 15 20 K.M., werd heden veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. Nieuwe strafzaak om door tegen strijdige vonnissen revisie te ver krijgen. Getuigenverhoor voor den rechter-commissaris. Een interessante strafprocedure is in 1933 gevoerd voor de rechtbank te Utrecht en daarna in hooger beroep voor het gerechts hof te Amsterdam, zooals algemeen werd aangenomen, had deze zaak haar eindpunt bereikt, toen de Hooge Raad het cassatiebe roep verwierp. Het betreft hier de millioenen, nagelaten door de zeer rijke weduwe van Wieringen— van Soest, op welke erfenis aanspraak werd en wordt gemaakt door een ver familielid, den Mijdrechtschen kweeker J. B. Op 17 Februari 1932 overleed te Mijdrecht de hoogbejaarde weduwe mevr. van Wierin- van Soes. Haar nalatenschap, voor 'n groot gedeelte bestaande uit vaste goederen, landerijen en boerderijen, gelegen te Mij drecht, Wilnis en Zevenhoven, besomde meer dan twee en een half millioen gulden. De kweeker kwam voor den dag met pa pieren, waaruit zou moeten blijken, dat hij bij beschikking van de erflaatster recht had op het vruchtgebruik van al haar onroe rende goederen. Het stuk was met de naam van mevr. van Wieringen onderteekend en gedateerd 1 Juli 1931 en verdachte had het in December d.a.v. te Haarlem doen registree- ren. Voorts zou de weduwe nog een stuk hebben onderteekend, waarin zij verklaarde uit hoofde van een arbeidsovereenkomst aan B. schuldig te zijn een som van ruim vier honderd duizend gulden. Dit stuk droeg den zelfden datum en was eveneens geregistreerd. De valschheid van deze beide acten werd reeds voor het overlijden van mevrouw van Soest vermoed. De registratie-inspecteur zond de stukken aan den officier van justitie en de burgemees ter van Mijdrecht, de heer Padmos, stelde als hulp-officier een onderzoek in. Bij dat onder zoek was hij naar mevr. v. W. gegaan en deze had hem gezegd, dat zij B. geen cent had nagelaten. Voor de rechtbank te Utrecht hield verdachte zijn onschuld en zijn recht op de erfenis hardnekkig vol. De schriftdeskundi gen, vijf in getal, verklaarden de handteeke- ningen voor valsch. Een contra-deskundige noemde ze echt. De rechtbank te Utrecht ver oordeelde den man wegens het voortgezet misdrijf van gebruik maken van valsche stuk ken tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek van voorarrest. Nog minder goed verging het hen voor het gerechtshof te Amsterdam, dat onder presi dium van mr. Joh. Jolles, in vele zittingen een groot aantal getuigen hoorde. Ook hier luidde het oordeel „schuldig". Het Hof ech ter verhoogde de straf tot vier jaar zonder dat de voorloopige hechtenis in mindering werd gebracht. Verdachte had zijn standpunt volkomen gehandhaafd: hij was de vertrouweling van de oude dame, zij liet hem haar zaken behee- ren en hij kreeg daar het niet geringe bedrag van 15.000 per jaar voor. Dit bedrag zou hem pas na het overlijden van de ietwat eigenaardige oude dame worden uitgekeerd. Ook het vruchtgebruik dat na zijn over lijden op zijn vrouw zou overgaan zou B. genieten. Behalve dit strafproces voert B. ook een civiel proces, waarbij hij zijn erfenis op- eischt. In dit proces wees de rechtbank te Utrecht de vordering af, mede op grond van het feit, dat B. geen producties heeft overge legd. De verdediger mr. L. J. Venhuizen uit Haarlem, thans bijgestaan door mr. J. A. P. C. ten Bokkel, brachten dit civiel geding in hooger beroep voor het gerechtshof te Am sterdam. Beide verdedigers zijn overtuigd van de onschuld van hun cliënt, naar hun meening zijn de handteekeningen echt en maakt B. terecht aanspraak op de erfenis. Om dit te bewijzen hebben zij een groot aan tal schrifturen overgelegd, in de civiele pro cedure. o.a. een koopovereenkomst, een acte van décharge, schuldbekentenissen e.d. afge geven door mevr. v. W. aan verdachte B. Later zijn deze stukken vervangen door de geregistreerde stukken, die volgens de des kundigen valsch zijn en waarvoor B. is ver oordeeld. Andere stukken in het geding. Naar de overtuiging van de verdedigers staat het onomstootelijk vast, dat deze thans geproduceerde stukken echt zijn en ondertee kend door mevr. v. W. In overleg met den verdachte en de verde digers zijn thans ook deze stukken door den procureur-generaal in beslag genomen om opnieuw te komen tot een vervolging wegens valschheid in geschrifte. Van deze stukken zoo redeneeren de verdedigers is te bewijzen dat ze echt zijn in de nieuwe procedure zal B. dus van valschheid in geschrifte worden vrijgespro ken. Dat vrijsprekend vonnis zal dan tegen strijdig zijn aan het arrest van het Hof. Het gevolg hiervan zal zijn we wijzen er met nadruk op, dat we de meening van de verdedigers weergeven dat een revisiepro ces met succes kan worden gevoerd. In dit nieuwe strafproces tegen B. zijn reeds verschillende getuigen o.a. burgemees ter Padmos en notaris v. d. Heyden uit Mij drecht, gehoord. Verdediging actief. De verdediging heeft dezen gang van za ken nooit uit het oog verloren. Door den particulier detective Drenth uit Haarlem, is in het stille plaatsje Mijdrecht een uitvoerig onderzoek ingesteld. Nog steeds is daar de millioenenerfenis mede in verband met verschillende legaten een geliefd onder werp van gesprek. Door den detective is o.m. onderzocht of verdachte dikwijls in contact kwam met de weduwe. Voor rechtbank en Hof hebben n.1. vele getuigen verklaard, dat verdachte nooit bij de rijke erflaatster kwam en dat deze heelemaal niet op den kweeker gesteld was. Zoo zou zij, toen verdachte tot raadslid werd gekozen, hebben gezegd: Het is een schande voor Mijdrecht, dat „de En- gelsche Lord" (bijnaam van B.) tot raadslid is gekozen. Of rechercheur Drenth er in geslaagd is getuigen te vinden die kunnen verklaren, dat B. dikwijls bij de weduwe op bezoek kwam, is ons onbekend. Ook heeft de detective een onderzoek ingesteld naar de persoon van de erflaatster en haar verhouding tot B. Zoo zouden b.v. enkele getuigen mevr. v. W. over den toekomst van haar bezittingen hebben hooren praten in verband met den kweeker. Wanneer en of de zaak voor de rechtbank te Amsterdam zal worden behandeld, is niet te zeggen, nog minder hoe de afloop van dit ongetwijfeld belangwekkende proces zal zijn.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8