BLACKBO JbucQed&ike Stand. Sport Amstecdamsche 35eucs w* Ne2 Piet Pruim Peinst: PRUIMTABAK llu Eén deel der menschheid kauwt op kauwgom, Eén deel snoept uit een snoepgoedzak, Een ander deel bijt op een houtje, Geef mij maar BLACK-BOY PRUIM-TABAK. GESAUSDE ZWARE (%g\ Vervolgens werden door den voorzitter hartelijke afscheidswoorden gericht tot de on derwijzeres, mej. A. M. J. A. van Schaik. die ingaande 1 April 1936 de school ging ver laten en aan wie in verband daarmede na mens de ouder-commissie een mooie bloe menmand werd aangeboden. Verder werden door het hoofd der school waardeerende woorden tot mej. van Schaik gericht, alsmede door den heer C. Nierop. Het was een geslaagde ouderavond, die den band tusschen onderwijzend personeel en ouders sterker heeft gemaakt. EGMOND AAN ZEE (Maart) Geboren: Sijtje Catharina d. van J. Groen en L. Buis. Pieter z. van C. Zwart en F. Gravemaker. Jannetje Afina d. van J. Visser en N. de Groot. O v e r 1 e d enCornelis Sloot, 67 jaar, we duwnaar van J. Scholder. Engel Kok, 66 jaar, echtgenoot van A. Prins. Elisabeth de Groot, 77 jaar, echtgen. van K. Blok. Simon Theodorus Hoppener, 51 jaar, echtg. van C. de Graaff. Getrouwd: Laurentius Norbertus Brou wers en Agatha Dekker. WINKEL. (Maart). Geboren: Bertus Dienaard, z. van An- tonie van der Vorst en Grietje Leen. NOORDSCHARWOUDE. (Maart.) Geboren: Cornelis Jozef, z. van Sijmon Smit en Johanna Hes. Abraham, z. van Pieter Swager en Jantje Klingelaar. Cor nelis, z. van Maarten Kuilman en Elizabeth J Buisman. Overleden: Pieter Bakker, 73 jaar, echtgenoot van Jansje Terluin. Klaas Potter, oud 70 jaar, echtgenoot van Neeltje Koning EGMOND-BINNEN (Maart) Geboren: Geertruida d. van J. Abbo en G Meyer. Margaretha Maria d. van N. J. Ruiter en P. de Goede. Petrus Cor nelis z. van P. de Goede en C. de Waard. Maria Johanna d. van J. Baltus en M. Sent- veld. Jacobus Adrianus z. en Margaretha Afra d. van C. Baltus en J. van Oers. Le venloos aangegeven kind van P. T. Ligthart eu M. G. Smal. Overleden: Wilhelmus Adrianus Ad miraal, 5 mnd., overl. te Alkmaar. Ondertrouwd: Johannes van der Does te Heemskerk en Maria Tromp. HARENKARSPEL (Maart) Geboren: Gerrit Jan z. van K. Kant en N. Kuiper. Margaretha Catharina d. van J. Mul en A. Mekken. Petrus Johan nes z. van Mattheus Pronk en E. Strooper. Petrus Cornelis z. van P, J. Mulder en A. Bleeker. Guda Nadine d. van K. Paarlberg en G. Bijpost. Petrus Franciscus z. van P. Hoogeboom en C. Schoon. Cornelia Agatha d. van P. Hoogeboom en J. Hoek. Johanne Anna d. v G. Groen en A. Schou ten. Catharina Maria d. van A Kruijer en G. M. Boon. Guurtje d. van N-. Bleeker en A. C. Spaans. Willem z. van J. H. Kaandorp en E. Blankendaal. Catharina Gerarda Maria d. van F. Stoop en G. L. Bos. Overleden: johanna Maria Jaspers, 9 maanden. Maria Afra Zwagerman, 9 maanden. Johanna Dekker, 1 jaar. Guurtje Bleeker, 1 dag. Jacob Molenaar, 87 jaar, wed. van A. de Groot. Kegelen. DE NEDERLANDSCHE KEGELBOND. Het jaar 1934 in overzicht. De secretaris-penningmeester van den Ned. Kegelbond, de heer J. Laarman, heeft het jaarverslag over 1934 uitgebracht en er aan herinnerd, dat 1934 een bijzonder jaar geweest is, helaas door minder prettige ge beurtenissen. De N.K.B. verloor immers voorzitter C. A. Spaan, die veel voor den bond heeft gedaan. Het jubileum-concours, uitgeschreven door den jubileerenden bond, werd een teleurstelling, terwijl tenslotte de bond weer in ledental achteruitging. Dat alles geeft geen reden tot blijheid. De sterkte van den bond. De N.K.B. telde op 1 Januari van dit jaar 27 leden, n.1.: Oost-Gelderland, Amsterdam, Noord-Nederland, Rotterdam, Alkmaar, Twente, den Haag, Haarlem 's-Hertogen- bosch, Veluwe, Tilburg, Utrecht, Zwolle. Eindhoven, Maastricht, Breda, Heerlen, Holland's Noordunt, Apeldoorn, Delft, Nij megen, Valkenburg, Arnhem, Helmond, Ven- lo, Amersfoort en Sittard. Samen tellen deze bonden 442 clubs (v j. 467) en 153 persoon lijke leden (v. j. 168). Kampioenschappen. Het clubkampioenschap 1934 werd gewon nen door de Latjesgooiers van Breda, het persoonlijk kampioenschap door C. P. G Nieman uit Diemen van den Amsterdam achen Kegelbond. Competities. Tenslotte schrijft de secretaris over het punt „competities" het volgende: Nog steeds heeft meer dan de helft van het aantal aangesloten bonden geen competitie Wij betreuren dit ten zeerste, want de com petities zijn buitengewoon sportieve en vaak ook zeer spannende ontmoetingen. Internationale wedstrijden van beteekenis vonden niet plaats. Het uitgebreide verslag van den kundigen en ambitieusen secretaris besluit met een woord gewijd aan de pers: „Gaarne wil ik ook nu weder een woord van dank richten tot de pers in het algemeen voor hetgeen zij in 1934 voor onze spon heeft gedaan. Wij houden ons overtuigd, dat de pers zeer veel tot den groei en bloei van onze sport kan bijdragen en doen dan ook een her nieuwd beroep op haar onmisbaren steun WAT ZAL ALKMAAR DOEN? „Nog steeds heeft meer dan de helft van het aantal aangesloten bonden geen compe titie. Wij betreuren dit ten zeerste, want de competities zijn buitengewoon sportieve en vaak ook zeer spannende ontmoetingen". Dat precies zegt de secretaris-penning meester van den N.K.B. in zijn jaarverslag en wij herinneren er juist nu aan, omdat in de algemeene vergadering van den Alkmaar- schen Kegelbond het punt „competitie" naar voren is gebracht. Wij hebben toen een klein artikeltje geschreven over deze competitie en de hoop uitgesproken, dat Alkmaar het a.s seizoen ook zijn competitie zou hebben. Nadien hebben wij meerdere Alkmaarsche kegelaars gesproken en meer en meer krijgen wij den indruk, dat competities ook hier zeer gewenscht zijn. Daarom zouden wij er nog maals bij het bestuur van den A.K.B. op wil len aandringen, om deze zaak zoo spoedig mogelijk te bestudeeren en plannen uit te werken. Want heusch, er is meer voorberei dend werk noodig, dan oppervlakkig üjkf En zeer waarschijnlijk zal een ledenvergade ring gewenscht zijn, waarop de uitgewerkte plannen besproken kunnen worden. Wij voor ons meenen, dat een competitie een direct groot belang is voor den A.K B Er is in Alkmaar nog steeds een gezond clubleven en dat beteekent wat, als men be denkt, dat de groote attracties zijn een twee tal concoursen. De overige weken van het jaar speelt men onderling in clubverband Zou het ondanks alles niet veel mooier en interessanter zijn, als de clubs wekelijks tegen elkaar uitkwamen en als elke ontmoeting van belang was voor de clubs? Men lette eens op. hoe er gevochten zal wor den om de puntjes, hoe de kansen week in week uit besproken en berekend zullen wor den. En bovendien, men denke eens aan het zeer belangrijke punt, dat de clubs regel matig met elkaar in aanraking komen. Kegelaars, wordt actief! Zorgt er voor, dat gij straks in het najaar kunt beginnen met een competitie Een eerste klasse (voor de eerste vijftallen), een tweede klasse (voor de tweede vijftallen met eventueel een of twee zwakkere eerste vijftallen) en een da mescompetitie! Denkt eens na over even- tueele promotie-mogelijkheden! Bestuursleden, de koppen bij elkaar! Be noemt een commissie, die de plannen uit werkt, benoemt een comoetitieleider voor hei eerste jaar of stelt candidaten, die daarvoor in aanmerking komen. En bedenkt, dat de bond bij een competitiestelsel nog meer meer levenskracht krijgt Wij van onzen kant willen zoonoodig gaarne medewerken, maar wij zeggen ook: doet het nu en begint er niet pas in Juli of Augustus aan te denken Kegelaars, nogmaals, wordt actief! IJssp ort. IJSCLUB WARMENHUIZEN. Algemeene vergadering De ijsclub S. S. S. hield Maandagavond een algemeene ledenvergadering in café Mosch. De voorzitter, de heer Rijs heette het ge ringe aantal aanwezigen hartelijk welkom Van de 400 leden waren 5 leden ter ver gadiering. Uit de mededeelingen vermelden wij, dat de bodes voor Warmenhuizen en Haren karspel hebben bedankt wegens drukke werkzaamheden. Voor Warmenhuizen is een andere bode benoemd en wel de heer D Rempt en voor Haienkarspel de heer J. v Straten, van wien echter nog geen bericht is ontvangen, dat hij deze benoeming aan neemt. Daar wij geen ijs hebben gehad, is niet met een jaarverslag naar voren gekomen. Door één der leden werd dit niet juist ge vonden, omdat er toch altijd wel iets valt te vermelden over zoo'n afgeloopen jaar. De voorzitter beloofde, dat het bestuur hier voortaan rekening mee zal houden. De ontvangsten waren 1080.54, de uit gaven 901,24, het saldo 179,30, plus 147 op de boerenleenbank, totaal saldo dus 226,30. Hiertegenover staat echter een kapitaal schuld van 1074 90. Dit bedrag, vermin derd met het batig saldo, is r.og f 848 60. Om uit deze financierde moeilivkneid te ge raken zal het bestuur trachten aandeeltjes ie plaatsen van f 50. De achterstallige contributie bedroeg thans 21.25. Gezien de minder gunstige financieele toe stand zou cie heer Koot i et raadzaam achten voortaan een begroeiing 'e maken; men heeft hiexdooi even meer houvast. De voorzitter gaf dit volkomen toe. Daar de rekening niet is gecontroleerd, werd de goedkeuring aangehouden tot de November-vergadering. Verkiezing 3 bestuursleden. Aftredend W Kemper, P. Mosch, beiden herkiesbaar en M. Pronk Tz., niet herkiesbaar. In de vacature-Pronk (niet herkiesbaar), werd den heer Jn. Westra gekozen, terwijl de heeren Kemper en Mosch werden her- De voorzitter deelde mede, dat leden, die •hebben bedankt en opnieuw lid worden, 1 extra moeten betalen Na rondvraag volgde sluiting. JjutezondeH Stukken MIDDENSTAND EN WERKLOOZEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun ons een kort commentaar te geven op het ingezonden stuk van „Een bestuurs lid der Middenstandsorganisatie in 1932". In dit stuk zegt dit bestuurslid dat de beide Middenstandsvereenigingen in 1932 met algemeene stemmen besloten hadden tot het zenden van het reeds meer genoemde „bonnen"-adres aan den gemeenteraad, en dat geen georganiseerde middenstander het recht had te zeggen dat hij er tegen was. Volkomen juist. Doch een flinke houding van een eventueele middenstander welke het adres niet voor zijn rekening durft te nemen, uit vrees hiermede een cliënt te verliezen, is dit niet te noemen. Wij hebben geen enkel bezwaar tegen een eigen meening, wanneer men er dan ook slechts voor uit durft komen. Dat er van de zijde der Middenstanders geen actie bestaat, om verslechteringen in de werkloozenvoorziening in te voeren, ver heugt ons zeer. Wij waren er niet geheel ge rust onder. Ook dat de Middenstand een meer prakti sche werkloozenvoorziening wenscht, juichen wij toe. Maar dan in geen geval door mid del van bonnen, want hoewel het bestuurslid het demoraliseerende van een zoodanig systeem niet inziet, hopen wij voor hem dat hij er nooit mee te maken zal krijgen. Wat betreft practische werkloozenvoorzie ning hiervan heeft o i. het gemeentebestuur de laatste jaren eenige goede voorbeelden gegeven oa.: Bouwrijpmaken van het Gemeentelijk bouwterrein; aanleggen van een weg naar het N. H. kanaal asfalteeren Nic Beetsweg; het teeren van bijna alle wegen in de ge meente: en tot slot het aanleggen van den mooien weg naai Egmono aan den Hoef. Wij willen hier echter wel verklappen, dat wij ons wel wat ongerust maken of het gemeentebestuur de gelegenheid zal krijgen, om aanstonds wederom een groot werk aan te pakken. Laat men toch goed begrijpen, dat de werkloozen werk en nog eens werk willen Wat de wijziging van Art. 1 der regeling voor tewerkstelling aangaat, hieraan kan ons beshiur niets doen, dat hebben wij niet in de hand. Zoo ook wat betreft het aantal werkloozen welke nog geen 5 jaar in de gemeente zijn gevestigd. Hierover kunnen wij officieel niets zeggen. I.aat het bestuurslid zoo goed zijn, dit even ter gemeen'e-secretarie te informeeren. en dan in dit blad hiervan mededeeling doen Als wij echter den geweldigen groei van onze gemeente nagaan over de laat st» 5 jaren, dan zou het de reinste dwaasheid geweest zijn in 1930 de leuze aan te heffen: „Heiloo alleen voor de Heilooërs". Hiermede zou de middenstand in de eerste plaats zeer zeker niet gebaat zijn geweest. En laten wij ten slotte nog even op beter en praktischer werkloozen-voor- ziening terng kamen. Heaft de middenstand eventueel plan nen op dit gebied dan vooral niet te veel binnenskamers gepraat, maar voor den dag er mee. Mogelijk wil de midden standsorganisatie in samenwer'rina met ons bestuur een plan ontwerpen? Het Bestuur van het Correspon dentschap v. h. N. V. V. Heiloo. vol DE BERGENSCHE VERBOU WINGSKWESTIE. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van de laatste raadsver gadering van Bergen zagen wij gaarne het volgende, s.v.p onverkort opgenomen in Uw blad, waarvoor onzen dank. Het rapport van de raadscommissie van deskundigen inzake de verbouwing van perceel Kerkstraat, hoek branschesteeg en de door het raadslid den Das daaraan verbon den conclusies wenken der indruk, dat wi. voor het meerdere werk van het gewijzigde Kan een onredelijke vergoeding eischten aar aanleiding van het rapport net gende: Reeds vóói de raadsvergadering van Maart hadden wij hoewel niei officieel dan toch uit de besprekingen met c.e heeren Roggeveen en Cijffers kennis genomen van de wijzigingsplannen, üm tijd te besparen maakten wij reeds den morgen vóór de raad vergadering een kostenberekening v«.. f i'200 De globale raming van 560, daags tevoren gemaakt, was onhoudoaar. daai toen het meerdere werK nog niet te overzien was. Hetzelfde geldt voor de globale raming van den heer Roggeveen van 350 De commissie raamde f 660, doch meenden ons niet door een commissie - deskundigen, die als aannemer geen enk ervaring hebben, cijfers te moeten lalen voor schrijven. Daaiom gaven wij geen gevolg aan het verzoek onze nerekening voor deze deskundigen toe te lichten. Na een nauw keuriger betekening konden wij het bedrag tot f 1030 vei lagen. Over cie conclusies van het raadslid Das nog het volgende De bewering dat er posten dubbel geraamd en op ardere woekerwinsten berekend, wonen met geen feiten gestaafd; dan gaap we dus niet or in De heer den Das veigeet echter, aat net gewijzigde plan 15 wij van le den zijn zijn 3 weken extra werk vraagt, hetgeen ook de architect toegeeft. Dat wij het werk hebben stil gelegd, was slechts in het voerdeel van de gemeente; hadden wii met man en macht de verbou wing voortgezet, de kosten van schadeloos stelling zouden voor de gemeente veel hooger zijn geworden Nu hebben we, om dat te voorkomen, 4 dagen onpioductief werk moeten laten verrichten. De heer den Das vindt het een gerecht vaardigde meening, dat het gemeentebe stuur f 300 teveel berekend is. Dat is zijn berekeningen zeker tot een andere conclusie komen. Ernstig moeten wij nog protesteeren tegen de laakbare poging van den heer den Das, die ons bij aanbestedingen enz. van ge meentewerken wil uitsluiten. Wij nemen ten dien aanzien vooralsnog een afwachtende houding aan. Tenslotte nog deze opmer kingen: Toen B. en W. onze prijsopgaaf van 1030 te hoog vonden, stelden wij tot tweemaal toe voor het werk in daggeld 50 ct. per uur te laten uitvoeren, doch B en W. durfden dit niet aan, dit was hen te moeilijk!!! of vreesden zij nog meer uit gaven??? Voorts begrijpen wij niet, dat de raads leden die toch allen ondeskundig zijn in dezen, onvoorwaardelijk alles aannemen wat een raadslid-bouwvakarbeider en een ge meente-opzichter, die in zekeren zin partij is. beweren Was het soms, omdat men ons graag de zondebok wil maken voor eigen fouten? Alles had voorkomen kunnen wor den, als de gemeente-opzichter zich aan de rooilijn had gehouden en dienovereenkom stig B en W. had geadviseerd B. en W. en de gemeente-opzichter maakten de fout, waar van men ons de gevolgen in de schoenen tracht te schuiven om zoodoende de fout van den opzichter en de voorbarigheid van den wethouder te maskeeren. Wij accepteeren dit niet Wij hadden door kunnen bouwen volgens het oude plan; dan hadden we de gemeente op hoogere xosten kunnen jagen. In comité besloot de raad 1200 te votee- ren; thans komt het de gemeente 880. Had den wij het werk niet vrijwillig 4 dagen stil gelegd, dan had dit bedrag veel hooger ge weest. Wij vertrouwen, dat na deze uiteenzetting de raad en de publieke opinie iets milder over ons za'. oordeelen dan de door raads commissie, die deels uit ondeskundigen, deels uit partijdigen bestond. Nogmaa.ls dankend, FA. GEBR. KOPS. (Wij kunnen ons voorstellen, dat de inzen ders, na het bekend worden van het rapport der commissie in de Donderdag gehouden raadsvergadering, behoefte gevoelen aan een mildere beoordeeling van hun houding door de publieke opinie. Of zij dat door dit stuk bereiken, meenen wij in twijfel te mogen trek- ken. De bewering, dat de commissie niet des kundig zou zijn om dit kleine karweitje te berekenen is wat al te doorzichtig. Lid van de commissie was n.b. de architect van het verbouwingswerk. De heeren schijnen voorts niet te weten, dat het raadslid den Das, zelf- standig heel wat meer in Bergen bouwde dan zij. Een onpartijdige commissie zou na bestudeering van hun berekening zeker tot een andere conclusie zijn gekomen. Maar het is juist de grief, dat de inzenders gewei gerd hebben hun berekening voor de door aen raad ingestelde commissie te verklaren. Dat B. en W. geweigerd hebben het werk in daggeld te laten uitvoeren, is, gezien de ervaring van de commissie met deze aanne- mers, die n.b. hun medewerking hadden toe gezegd, alleszins begrijpelijk. Wij moeten de inzenders voorts de illusie ontnemen, dat de heer den Das zijn conclu sies in den raad door het noemen van feiten niet heeft gestaafd. Wij hebben zijn toelich ting op die conclusies in het raadsverslag niet opgenomen en laten die daarom thans alsnog hieronder volgen: „le. Het maken van een vliering brachten zij voluit in rekening, terwijl volgens het oorspronkelijke bestek, de te maken vliering niet in mindering werd gebracht. De te ma ken vliering moest iets verzwaard worden wegens ruimteverlies op de verdieping. Na opmerking van den architect werd gedeelte, lijk met materiaal verrekend, echter het arbeidsloon niet (blijft dus dubbel rekenen); 2e. Voor fundeeringssleuf graven, lang 15 M., durfde zij 18 arbeidsloon te vragen. (Hoogstens 1 man 1 dag werk): 3e. Voor het sloopen der voorgevel aurf- den zij 22 te vragen en een aparte post stellen voor opruiming van puin; 4e. Voor het metselen van 6000 steenen (vuil werk) durfden zij 130 te vragen; 5e. Zij eischten 40 schadeloosstelling voor stilleggen van het werk, dat niet stif- gelrg behoefde te worden; 6e. 100 werd gevraagd om te zorgen, dat de zijmuur niet zou vallen; 7e. 200 arbeidsloon timmerwerk werd gevraagd, welk bedrag de helft is van het arbeidsloon waarvoor -en behoorlijke arbei derswoning getimmerd kan worden; 8e. De overige posten waren naar rato". De sterke indruk is dan ook, dat de inzen ders verkeerde raadgevers hebben gevolgd en misbruik hebben gemaakt van een machts positie waarin zij zich door de verleende ver gunning van B. en W. bevonden. Menschen die hun medewerking toe zeggen handelen in ieder geval anders dan de inzenders in dit geval deden. Red. Alkm. Courant). van Woensdag 3 April 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. STAATSLEENINGEN. PROLON!" ATTF VO Vorige koers 997/8 997/g 204/s 16/l6 IS3/:» 6*4/8 90 30'/, 55 1 5% 367/8 pl.m. 1.30 'i 99i Vu 25% 29 pl.m. 2.00 24% pl.m. 2.15 70% 30'/, 231% 91% 64/io 15% 17% 2% 1 6'/, 140 31 6«H/, 6H/ie 1*2-4/5 181J-21 89-% 10i 147-'/, 967/8-7 98%-9 IV/, kozen- j J- (Ontvangen per draadloaze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5yi Duitschland Idem met kettingverklaring. B AN K-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl, Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever 1NDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethieh. Steel Cities Service Steel eomm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie T 4BAKKEN. Deii Batavia Oude Deli Senembah MER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific ftNoteering per 50. +Exclai m. 'Exdividend. 9*% 99% 26 28% 112 29% 374/x» 701/g 106 30% 40V, 64%» 250 2.0 9J 4/8 17% 27/s 1794/8 94 87 191/4 13.00 148% 40 172 119 144% 96% 10%# »/4 97% 147 138", 1387/8 23 5% "Vio pl.m. 1.45 29 38»/,-9 38% 38%-9 64%-5 182'/, 149 171 147| 8J 97 10%-i 3% 99 f 65 90 31 56 1% 37 147 30»/, 230-1 9 H% 30»/, 64»/, 230% 91-% 15% 172-7/a 183-% 88% 182-3 19% 229.% 907/s-l 147%-f 147J 99%-J 99% 143 36'/, 1398/, 55% 36»/, 53'/, ge koers 1% pCt. WISSEL. Vorige koers NIET OFFICIEEL. New-York148W, Londen Berlijn 5 49 Brussel (Belga)25 15 tiaze 47 o i Kopenhagen 3170 Stockholm 36 VO °sl° 3570 Madrid '20 3 Italië 1/28 l t l I I 'O Heden 1", pCL RSEN AM: *W Koers op heden 2 uur "AM. 148% ->9.47'/. '9% 25. VO 48.02% '1 VO f6.VO 35.90 20 25 12.30

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10