Agenda ^Buitenland Provinciaal Hieuws £and: en 'JuiuBouw £aatste Aecicfiten Weeeêedcht Stad en Om MAANDTRIPTIEKEN VOOR BELGIE. REORGANISATIE VOLKSGEZOND HEID? PIERRE RENAUDEL t Oprichter der Neo-Socialistische partij. GEVAARLIÏKF. TOESTAND IN ABESSINIE. VIER KIDEREN IN BRANDENDE SCHUUR OMGEKOMEN. REGENVAL NA TWAALF JAAR DROOGTE. EEN VERKLARING VAN DE VALERA. Over de verhouding tot Engeland. HOOGLEERAAR WEGENS DIEFSTAL VEROORDEELD. ROEMEENSCH BANDIET GEEFT ZICH OVER. LANGENDIJKER WINKELIERS- VEREENIGINC. NIEUWE NIEDORP SCHAGERBRUG Holl. Mij. van Landbouw. 1 VELD BROEK OP LANGENDIJK OUDE NIEDORP ZITTING EERSTE KAMER. Weer overzicht. jflucqedijke Stan ALKMAAR. BUSDIENSTEN EN EEN VERGISSINO. De Habo in Noord-Holland Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De zwarte kat (sens.); hoofdrol Boris Karloff. Toe gang boven 18 jaar. Harmonie, Zondag t/m Dinsdag, half 8, hoofdnummer Les nuits Moscovites (rom.); hoofdrollen Harry Baur, Anna Bel la. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Noodlottige begeerten (rom.); noofdrol Joan Crawford. Leeftijd boven 18 jaar. Cinema, Americain, half 8, hoofdnummer De mysterieuze gravin (rom.); hoofdrollen mlle. Spinelly, Jean Murat. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 3 April. Waakt en Bidt, bazar hulpzendingsver. Het Mosterdzaadje. 8 uur, Harmonie, generale repetitie (Volks- concert) Toonkunst. 8 uur, zaal van Gijzen aan de Breedstraat, prop.-vergadering Alkmaarsch Drankweer- Comité. Donderdag 4 April. 8 uur, Harmonie, concert Toonkunst. Vrijdag 5 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmavond arb. vereen, voor lijkverbranding. Maandag 8 April. 8 uur, Oudegracht 253, vergadering Kin derhulp. Ter vergemakkelijking van het bezoek aan België, vooral met het oog op de a.s. we reldtentoonstelling, heeft de Belgische re geering triptieken voor motorrijtuigen inge voerd voor één reis naar België met een geldigheidsduur van één maand na datum van afgifte. Deze maand-triptieken zullen uitsluitend geldig zijn voor particuliere personen-auto's en motorrijwielen, niet voor auto's welke goederen vervoeren en evenmin voor die, welke tegen betaling personen vervoeren. Met het oog op het beoogde doel (verge makkelijking van het internationaal ver keer) zullen de A. N. W. B. en de K. N A. C., welke ook met de afgifte van deze grens- documenten belast zijn, bij wijze van proef vanaf een nader te bepalen datum deze maandtriptieken op nader vast te stellen condities ook verstrekken aan hen, die geen lid zijn van deze organisaties. Het Tijdschrift voor sociale genees kunde meldt, dat het ir de bedoeling ligt de positie van directeur-generaal van de volksgezondheid te vereenigen met die van voorzitter van den gezond heidsraad. Van die zijde stelt men de vraag, of de nieuwe verantwoordelijke functie aan een geneeskundige dan wel aan een niet-geneeskundige za' worden toevertrouwd. Een en ander schijnt in verband te staan met het feit, dat mr. Lietaert Peerbolte dit jaar de wettelijke leeftijdsgrens bereikt en dr. Josephue J'tta den 70-jarigen leeftijd reeds heeft overschreden. Het blad juicht een streven naar concentratie toe, maar waarschuwt tegen partieele wijzigingen. KORTE BERICHTEN. De heer F. J. A. M. Wierdels, oud- directeur van 't dagblad „De Tijd", is heden moigen in zijn woning aan de Vondelstraat te Amsterdam overleden. Zooals wij reeds gemeld hebben is op 64- jarigen leeftijd na een langdurige ziekte te Palma, op het eiland Bajorca, overleden het Fransche socialistische Kamerlid Pierre Re naudel. Renaudel was een der bekendste internatio nale socialistische figuren, die tot den uiter sten rechtervleugel der Fransche partij be hoorde. Hij werd geboren in 1871 en trad in 1899 tot de socialistische partij toe. Van 1906 tot 1918 was hij redacteur van de toen nog onder leiding van Jean Jaurés staande „Hu- manité". In 1914 werd hij door het departe ment Var afgevaardigd naar de Kamer, waar hij een der voornaamste figuren in de socia listische fractie werd. Hij werd de leider van den uitersten rechtervleugel der S. F. I. O., wat in de laatste jaren herhaaldelijk tot ge schillen met de partijleiding en de partij meerderheid leidde, en tenslotte in 1933 de scheuring ten gevolge had. Samen met Mar- quet richtte Renaudel de Neo-Socialistische Partij op. Anders dan Marquet was Renaudel echter niet bereid in de regeering der natio nale eenheid zitting te nemen. De correspondent van de „Daily Tele- graiph" te Addis Abeba meldt, dat de toe stand, die tengevolge van het grengeschil met Italië is ontstaan, steeds gevaarlijker wordt. Geruchten over incidenten op ver schillende grensposten wekken opwinding onder de soldaten en het wordt steeds moei lijker, hen van rancune-maatregelen terug te houden. Vooral de opwinding onder de toch reeds oorlogszuchtige stammen in Noord-Abessi- nië is zeer groot. Openlijk worden oorlogs voorbereidingen getroffen. In het geheele land worden troepen op de been gebracht Het bericht, dat Frankrijk minutiezendingen voor Abessinië te Djiboeti heeft aangehou den, heeft te Addis Abeba een slechten in druk gemaakt, doch naar verluidt zouden de zendingen thans weer zijn vrijgegeven. Nabij Inverell in Nieuw Zuid Wales zijn vier kinderen, die in een brandende schuur waren ingesloten, omgekomen. Tijdens het blusschingswerk, waaraan de vader meehielp, wist men niet dat de kinderen in de schuur waren. Pa^ toen de muren waren ingestort, kwam men tot de vreeselijke ontdekking. In eenige Noordelijke districten van Zuid Australië is dezer dagen regen ge vallen, nadat het in dit gebied geduren de twaalf jaar niet meer geregen 1 had. In een interview met de „Daily Telegraph" verklaarde de Iersche minister-President De Valera, dat het huidige conflict met Enge land zuiver zijn oorsprong vond in Ierland's wil tot verovering van zijn volledige vrij heid, en niet in eenig gevoel van haar tegen over Engeland. De Valera motiveerde zijn nationale eischen met de historische overwe ging, dat Ierland zoo oud was als Engeland en dat er een onoverbrugbare tegenstelling bestond, zelfs reeds in de terminologie, tus- schen de Iersche republikeinsche idee en de Britsche Kroon. Ierland wenschte volledige en absolute vrijheid met het recht, over zijn eigen zaken te beschikken. Wanneer deze wenschen eenmaal waren vervuld, zou er een nauwe vriendschap om samenwerking tus- schen Ierland en Groot-Brittannië mogelijk zijn en zou dit een factor blijken in het be lang van den wereldvrede op de basis, die generaal Smuts had bepleit. De te Leningrad gearresteerde voormali ge vice-president en hoogleeraar van de Aca demie voor kunstgeschiedenis, Sjoekailo, is wegens voortgezet bedrog en diefstal thans veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. In do laatste paar jaren werden groote doelen van Roemenië, voornamelijk Moldavië, onveilig gemaakt door een bandiet en strukroover Coroiu, die wel iswaar eenige malen in handen der poli tie viel, doch telkens weer wist te ont snappen. Klaarblijkelijk kreeg Coroiu echter genoeg van zijn avontuurlijk le ven en van het altijd weer opgejaagd worden door de politie, want verleden week stelde hij zich in verbinding met een advocaat te Botoshani, met wien hij de voorwaarden besprak, waarop hij zich eventueel aan de autoriteiten zou kunnen overgeven. Er zou een plan uitgewerkt worden, doch alvorens hij hiermede gereed was, werd hij verra den, met het gevolg dat Maandagoch tend zijn verblijfplaats te Soelitza in Moldavië, waar hij met zijn minnares leefde, door gendarmes omsingeld was. loen de gendarmes het huis binnen nrengen, kwam Coroiu hen tegemoet met een revolver gericht op zijn eigen borst, en een revolver op de borst van den commandant der gendarmes. Hij verklaarde zich te willen overgeven in- d.en daarbij zijn advocaat en de officier van justitie aanwezig zouden zijn. De gendarmeriecommandant ging hiermede accoord en de gendarmes trokken zich tijdelijk terug. Coroiu bracht nog een uur in zijn woning door in gezelschap -ar; zijn vriendin, dronk rum en liet eenige gramofoonnlaten draaien, waar na hij zich, toen de officier var justitie verscheen, aan dezen overgaf en zich liet overbrengen naar de gevangenis te Botoshani. De Langedijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging hield Dinsdagavond een ledenvergadering bij den heer J. de Bakker te Noordscharwoude. De opkomst was niet groot. De heer J. Keizer opende met een woord van welkom, mededee'.ende, dat de voorzit ter, de heer S. Timmerman, wegens een ongeval niet kon pre3ideeren. Hij sprak de beste wenschen voor diens spoedig herstel uit, ook ten opzichte van het bestuurslid den heer W. Aardema, die thans voor een ernstige ziekte in het ziekenhuis is opgeno men. De voorzitter deelde mede, dat op de be stuursvergadering een schrijven was behan deld van het nationaal comité tegen het cadeaustelsel. Het bestuur wilde, wanneer de gewenschte inlichtingen gunstig zijn, zich daarbij aan sluiten. De heer Stam zou desgewenscht het be stuur vrij mandaat geven voor de aanslui ting. Het bestuur was van oordeel, dat de actie voor het instellen van wetten tegen het ca- deaustelstel moet worden gesteund. De machtiging werd na een korte bespre king verleend. Van den Kon. Middenstandsbond was 'n schrijven ingekomen met mededeeling van teleurstelling over het genomen besluit om niet aan te sluiten. De afdeeling Warmenhuizen drong ook in een schrijven aan op de aansluiting bij den Bond, waarin op het nut van een hecht aaneengesloten middenstand wordt gewezen. Beide instellingen bieden een nadere verga dering aan. Het bestuur stelde voor deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. De heer D. Schuitemaker wilde geen mo gelijkheid voorbij laten gaan, om zich aan te sluiten. Spreker achtte het in het belang van den middenstand, dat men aansluiting zocht, Het bestuur wilde nog een jaar afwachten om te zien, wat de K. N. M. B. doet. Eenige discussie was hiervan het gevolg en het voorstel van het bestuur werd aange nomen. Hierna bracht de heer Jb. Smit het ver slag van het weekblad uit over het jaar 1934 De ontvangsten waren totaal 3739 57, uitgaven 3497.50, voord, saldo 242.70 De balans sloot op een totaal van 1382. De heer D. Zeeman gal een bloemrijk verslag van het gehouden onderzoek, waar bij is gebleken, dat alles keurig in orde was bevonden. De rekening werd aldus vastgesteld on der dankzegging voor het gehouden beheer. De verspreiding van het weekblad over Langendijk en St. Pancras werd aan een breedvoerige bespreking onderworpen. Aan de orde was hierna stemming over de nieuwe leden. Toegelaten werden de heeren C. Kout, Zuidscharwoude; G Reek, A. Bood en H. Dekker, Noordscharwoude; mej. G. de Bakker en J. Posthumus te Oudkarspel. Vervolgens was aan de beurt van behan deling de bestuursverkiezing in de vacature K. Timmerman, die heeft bedankt. Het resultaat dezer verkiezing was dat de heer J. Schoenmaker werd gekozen na 'n herstemming met den heer Schuitemaker. De heer D. Schuitemaker stelde voor, dat het bestuur een aanbeveling maakt bij een bestuursverkiezing. Het bestuur zal hierover nog eens een be spreking houden. Meerdere leden achtten een voordracht niet wenschelijk. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Tim merman naar de St. Nicolaas-attractie, op de groote tegenwerking van sommige leden wijzende. Dat zou aanleiding kunnen zijn dat niemand er zich voor beschikbaar zou stellen. De tegenwerking van deze leden werd ten zeerste gelaakt door den heer J. Schoenma ker. De voorzitter hoopte, dat de leden zich zouden onthouden van het voeren van actie tegen een door de vereeniging genomen be sluit. De minderheid behoort zich bij de meer derheid neer te leggen. De tegenhouders, bij monde van de heeren Barneveld en Meereboer, zetten 't door hen ingenomen standpunt uiteen. Men wilde de kruidenierswaren er buiten laten. De voorzitter merkte op, dat men door te genwerking een chaos krijgt. Wanneer men geen 'algemeene attractie houdt, krijgt men veertig attracties. Daarna sluiting. Bij de Zondag gehouden stemming voor candidaten voorkomende op de groslijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing werd de cijfermethode gevolgt. Er werden 123 stemmen uitgebracht, waaroner 15 van on- waare. De uitslag was als volgt: 1. W. Leeg- waarde. De uitslag was als volgt: 1 W. Leeg- 4. P. Groot, 5. H. Poland, 6. S. v. d. Stoop, 7. N. Wit. Ten lokale van mevr. wed. J. Broer al hier werd een algemeene vergadering gehou den van de afd. „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij. van Landbouw. Na de opening deelde de voorzitter, de heer H. Rezelman, mede, dat tengevolge van het overlijden van den heer H. 't Hart een vacature in het bestuur is ontstaan, waarin in de najaarsvergadering zal worden voorzien. Vervolgens werd medegedeeld, dat zeer waarschijnlijk 5 personen den te Scha- gerbrug te houden melkcursus zullen vol gen. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat het aantal leden van de vereeniging was terug- geloopen van 170 leden en 7 zoons-leden tot 151 leden en 6 zoons-leden. Gedurende het verslagjaar was een landbouwcursus aange vangen met 24 deelnemers, onder leiding van den heer J. Leeuwen, hoofd der school te St. Maartensbrug. De landbouwtentoonstel ling, welke op Kermis-Maandag is gehouden leverde een gering batig slot op. Volgde vaststelling der rekening over het afgeloopen jaar. De ontvangsten bedroegen 1915.14 en de uitgaven 2024.70, alzoo een nadeelig saldo van 109.56. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren H. Rezelman en C. van der Sluijs en tof plaatsvervangend-afgevaardigde de heer N. T Hopman. Er werd besloten een adres te zenden aan Ged. Staten van Noordholland, ter onder steuning van een aanvrage van de NV. „Habo" om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Slootdorp Ziipe—Alkmaar v.v. Uitvoerig werd gediscussieerd over de kwestie of het in het belang van den land bouw wenschelijk is, bepaalde personen can didaat te stellen voor de Tweede Kamer, speciaal met het oog op de crisisregelingen voor den landbouw en de veeteelt Van ver schillende kanten werd deze politieke zet een gevaar voor den landbouw in het algemeen geacht. Aan het hoofdbestuur zal worden verzocht te bevorderen, dat van regeeringswege aan de veehouders een karnvergunning wordt verleend, of ..heffingvriie" boter wordt ver strekt voor eigen gebruik. R.K. Volksbond. Donderdag werd alhier een vergadering gehouden ten lokale van den heer J. P. Pep ping aan de Weel, waar doel en streven van een R.K. Volksbond in zeer bevattelijke wijze werd uiteengezet door den heer G v. Slin gerland te Alkmaar. Na beantwoording van enkele vragen werd tot oprichting besloten en traden reeds ongeveer 25 per*on< n als lid toe. Als voorloopige bestuursleden werden aangewezen de heeren Jac. Berkhout Fzn., P. Broersen Kzn. en Jac. de Jong Jzn. Binnenkort zal een algemeene vergadering worden gehouden, waar'n een definitief be stuur zal worden gekozen. Overgeplaatst. De rijksveldwachter C. G de Bokx al hier wordt met ingang van 16 April 1935 overgeplaatst naai Amsterdam. Bij de Zondag gehouden stemming over de groslijst der gestelde candidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezing werden 195 geldige stemmen uitgebracht, waarbij door ieder vijf personen werden gekozen. De uitslag was als volgt: 1. J. Bakker Sr., 2. W. Kolkman, 3. A. Molenaar, 4. W. H. Bier man, 5. J. G. Impink, 6. W. Goudsblom, 7. P. J. Tromp, 8. J. H. Schiebroek, 9. S. Stam Szn., 10. H. Tamis, 11. Th. J. Stadegaard, 12. P. C. Tesselaar. BESTRIJDING VAN BASTAARDRUPSEN IN BESSESTRUIKEN. Het blijkt, dat ook dit jaar de bessen-blad wespen zich zeer vroeg ontwikkelen en dat het dus noodig zal zijn, ook zeer vroeg be strijdingsmaatregelen uit te voeren. Een eenvoudige en afdoende methode is de struiken te bespuiten met een maaggif, nl 0,1 pet. Parijsch groen (1 gr. per liter vloei stof), 0,3 pet. poedervormig loodarsenaat (3 gr. per liter vloeistof) of 0,5 pet. pastavormig Foodarsenaat (5 gr. per liter vloeistof). Om bladverbranding te voorkomen, moe ten deze stoffen niet in water maar in 1 pet kalkmelk (10 gr. gebluschte kalk per liter water) verspoten worden. Bespuiting met deze middelen levert geen gevaar op voor de consumptie; men zorge er voor, dat mensch en dier niets van het vergif naar binnen krijgen en dat groenten, welke spoedig gegeten zullen worden en in de nabijheid der struiken staan, niet ge raakt worden (afdekken met zakken of riet matten). Tijdens den bloei mag met deze vergiftigde stoffen niet gespoten worden, met het oog op het vergiftigingsgevaar voor de bijen. Meestal wordt het blad der bessestruiken eerst tegen het einde van den bloei door de bastaardrupsen beschadigd. Men kan dan enkele dagen wachten, tot de bloei geheel voorbij is en dan direct spuiten Nu de bladwespen vroeg zijn verschenen, laat het zich aanzien, dat reeds bij het begin van den bloei een ernstige vreterij verwacht kan worden. Dan is wachter niet mogelijk en moet er reeds gespoten worden, zoodra men de eerste vreterij waarneemt. Men gebruike dan uitsluitend voor de bijen minder gevaar lijke stoffen, als: Barium chloride (15 gr. per liter kalk melk; nicotine; van de sterke nicotine, 95 98 pet., is een verdunning van 1 1500 1 c.M.3 op VA liter water voldoende; toe voeging van 10 gram zeep per liter water verhoogt de werking; zeepspiritus, per 100 liter water wordt 2 K G. zachte zeep opge lost en aan deze oplossing voegt men 1 liter brandspiritus toe. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de op verschil lende plaatsen werkzaam gestelde ambtena ren van dezen Dienst en door de Rijkstuin- bouwconsulenten. BESTRIJDING VAN DE SCHURFTZIEKTE BIJ APPEL EN PEER. De eerste aantasting van de zeer jonge blaadjes en van de vruchtjes in aanleg door de schurftzwam kan spoedig plaats vinden Om dit te voorkomen moeten nu de boomen, waarvan de gemengde knoppen zijn openge gaan (verschillende peersoorten en enkele appelsoorten), bespoien worden met IA pCt. Bordeauxsche pap of met 4 pCt. Cali- fornische pap. Bordeauxsche pap wordt gemaakt door van 1 K G. kalk en 70 a 80 liter water een kalk melk te maken en daaibij te gieten 30 a 20 liter water, waarin 1A K.G. kopersulfaat is opgelost. Inplaats van Bordeauxsche pap kan men ook één der vervangmiddelen, welke in den handel zijn en welke men direct in water kan oplossen gebruiken. Goudreinetten zijn eenigszins gevoelig voor koperhouder de sproeimiddelen. Men doet goed deze soort nu ook direct te be spuiten, ook al zijn de knoppen nog niet ge- h.-e' opengegaan. Eén bespuiting is tegen de schurftziekte niet voldoende, er moet in den loop van den zomer nog eenige keeren gespoten worden. De tweede bespuiting moet direct na den bloei plaats hebben. In een tweede bericht zal nog tijdig worden gewaarschuwd. Men raadplege ook Me"edeeling No. 50: „De Schurftziekte van appel en peer", waarin de bestrijding is beschreven. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage ningen, door de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dezen Dienst en door de rijkstuinbouwconsulenten. (Ongecorrigeerd Wijziging onteigeningswet aangenomen. Aan de orde is vandaag het wetsontwerp tot wijziging der onteigeningswet. De heer de Savornin Lohman heeft be zwaar tegen de uitbreiding van onteige- ningsmogriijkheid buiten de Staten-generaal om. We hebben hier weer te doen met een uitholling van het eigendomsrecht. De heer van Citters ziet dit ontwerp als een uiting van gemak of heerschzucht van de zijde <ier administratie. De heer Kranenburg betoogt, dat het particu'ier eigendomsrecht de laatste 50 jaar reeds meermalen beperkt is geworden. Minister van I idth de Jeugde zegt, dat de particuliere rechten niet aangetast worden Integendeel, want de Raad van State wordt in de procedure ingeschakeld Het wetsontwerp wordt z h. st. aange nomen met aanleekening. dat de herren van Citters en de Savornin Lohman tegen zijn. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,1 m.M. te Vest Manör. Laagste barometerstand 748,8 m.M. te Wisby. Verwachting, geldig tot den avond van 4 April: Meest matige westelijke tot noordelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; buien met regen of natte sneeuw; weinig ver andering in temperatuur en kans op nacht vorst. De depressie in het Oostzeegebied is sta- tionnair geworden en minder diep. Zij krijgt versterking van een nieuw stationnair mini mum voor de Noorsche kust en hangt verder samen met een derde minimum in de golf van Genua. Een machtig gebied van hoogen druk bedekt het geheele Poolgebied met uit- loopers over Groenland en de Witte zee, ter wijl bij de Azoren d" druk naar verhouding laag is. Het gevolg van deze drukverdeeling is dat het geheele westen wordt overstroomd met arctische luchtmassa's met uiterst lage temperaturen in de bovenlucht tot in de Al pen en de Pyreneeën. In het oosten zijn de atmosfeer-tempera turen minder laag. Over geheel Europa val- len sneeuw en regen. Voor de eerste dagen is er in den toestand van guur weer nog weinig verandering te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.58 uur licht op. GEBOREN: Theodorus, z. van Theodorus Smit en Maria Strooper. Christiaan, z. van Pe trus Springveld en Helena de Goede. Ruurd, z. van Sijtze Bakker en Tjamke de Boer. Regina, d. van Gerrit Oudshoorn en Hilda Postma. Johannes Anthonius, z. van Gerrit Min en Elizabeth Pronk. Neeltje Margaretha, d. van Rocus Ruijten- berg en Cornelia Pols. OVERLEDEN: Dirk de Graaf 62 jaar. Gezina Sloet 54 jaar. Juriaan de Jonge 33 jaar. Guurtje de Vries wed. Cornelis Madder 89 jaar. NIEUWE NIEDORP (Maart) Geboren: Petronella Anna d. van C. Klaver en Tr. Korver. Willem Reier z. van J. Schermer en A Bruijn. AKERSLOOT (Maart). Geboren: Gerardus Joseph, z. van G. A. v. Vliet en M. M. Veldt. Wijbrand Tohan, z. van W. Schermerhorn en G. Heida. Pieter, z. van C. Bankersen en T. Zwaan. Guurtruida Maria, d. van G Schut en A. Vader. Ondertrouwd en getrouwd: J. H. Wegener en H. C. Jongens. CORRESPONDENTIE. H. C. S. te Bergen. Het ligt niet op onzen weg het oprichten van diverse veree- nigingen tegen te werken. Elke leverancier dient zelf te beslissen in hoeverre hij met een vereeniging in zakenrelatie wil treden. Red. Al km. Crt. DIEFSTAL. Bij den winkeder de V. in het Fnidsen trad Maandag een tot nog toe onbekend gebleven persoon den winkel binnen, die zich, terwijl de winkelier in het act ter den winkel gelegen pakhui- was, naar de woning boven den winkel begaf. Toen de winkelier uit het pakhuis te rug keerde zag hij den man, die, naar hij vermoedde, een buitenlander was, juist uit den winkel vertrekken. Boven gekomen kwam ie heer de V. tot de min de.- prettige ontdekking dat de onbeken de/90 ontvreend had. Voor de commissie uit Ged. Staten van Noord-Holland is gisteren behandeld de aan vraag van de N.V. „Habo", autobusonderne ming, tot vergunning voor een dienst van Slootdrop over Wieringerwaard, Zijpe naar Alkmaar; en voor een dienst Oudkarspel Alkmaar en St. MaartenvlotbrugNoord- Scharwoude. Eerst kwam de aanvraag Slootdorp—Alk maar aan de orde. Door de „Habo" werd aangevoerd, dat een vroegere aanvraag Den Oever—Slootdorp Wieringerwaard—Schagen door Ged. Staten is goedgekeurd, maar door de kroon is ge weigerd. Spr. achtte dit Kon. besluit mét zichzelf in tegenspraak en verklaarde, dat men hem aan het departement van Water staat had gezegd, dezelfde aanvraag nog eens in te dienen. Dit is wel iets bijzonders. De voorzitter, mr. Bomans: „Dat is de erkenning van een vergissing". De vertegenwoordiger van de „Habo": „Juist, dat is het." Spr. verklaarde echter uit voorzichtigheid toch maar een eenigszins ge wijzigde route te hebben aangevraagd. De

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2