8 BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. 8 HET GEHEIMZINNIGE LAMS Jiadiopto gcauwui £Lh. is sLexM xej% fxooUiciaat Tlieuws ZeuitCeloH Vreugdebetoon -over de spoorwegaansluiting. Expositie met een bijzonder karakter. HONIG'S SOEP/ Bloeiende boschbeplanting. r.pl. ROME, 421 M. 8.05 Symphonie concert olv. Benintende. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï EGMOND AAN ZEE BROEK OP LANGENDIJK SCHOORL OUDE NIEDORP SCHAGEN ST. PANCRAS AKERSLOOT GRAPT NIEUWE NIEDORP (Van onzen reisredacteur.) Hoeveel jaren heeft Boskoop niet verlangd naar een spoorwegaansluiting, die tieze streek met haar talrijke wereldberoemde 'kweekerijen uit haar isolement zou verlos sen! De verbindingen met de rest van ons land en natuurlijk ook met het buiten land waren slecht, maar desondanks is Boskoop tot bloei gekomen. De economische omstandigheden wijzigden zich en ook de Boskoopsche bedrijven ondervonden daar in 'belangrijke mate de gevolgen van. Doch de behoefte aan een spoorwegverbinding bleef bestaan en de vreugde was dan ook alge meen, toen het vorige jaar de spoorlijn van Gouda naar Alphen aan den Rijn werd ge opend, die de geheele streek tusschen deze twee plaatsen aansluiting gaf met het Neder- landsche spoorwegnet. De directie der spoorwegen had in 1932 toegezegd, dat de spoorlijn, die toen in aan leg was, in het voorjaar van 1934 gereed zou komen. Dadelijk besloot men te Boskoop aan deze belangrijke gebeurtenis een feeste lijk karakter te geven, door tegelijk met de in gebruik neming van den spoorweg een tentoonstelling te houden, die op de pro ducten der uit haar afzondering bevrijde kweekerijen de aandacht der geheele wereld zou vestigen. De opening van de spoorlijn werd evenwel vertraagd, zoodat er in het voorjaar van 1934 niets kan kon komen. De tentoonstelling moest daarom verschoven worden en omdat het voorjaar daarvoor al leen Het geschikte seizoen is, kon zij met de feestelijke indienststelling van de spoorweg- verebinding niet samenvallen. Een heel jaar uitstel werd het dus, doch het enthousiasme bij de voorbereiding ervan heeft er niet onder geleden. Tóen de spoorlijn werd aangelegd, nam eeh der voornaamste kweekers van Boskoop, dé'heer J. H. van Straten van Nes, het ini tiatief tot de stichting van een vast gebouw met restaurant en tooneelzaal, tegenover het station. Dit gebouw „Flora" is op tijd ge reed gekomen en vormt uit architectonisch qdgpunt een waardige afsluiting van het vóórplein van het Boskoopsche station. De lieer.Van Nes was het ook, die het plan op wierp voor een gemeenschappelijke tentoon stelling, aansluitend aan dit gebouw, en aan de .'.Voorbereiding de noodige stuwkracht gaf. In den heer H. W. E. Struve Jr., tuin architect aldaar, vond men een ijverigen en voortvarenden organisator, die de plannen ontwierp en aan de uitvoering leiding gaf. Tn :tWee opzichten heeft deze tentoonstelling tegenslagzij valt niet samen met de feeste lijke opening van de spoorlijn en juist wel met de te Heemstede ingerichte bloementen toonstelling, die terecht zoo de belangstel ling der bloemenliefhebbers heeft. Dit laatste kan echter aan den anderen kant een voor deel zijn, wanneer de buitenlandsche be zoekers, die voor de Heemsteedsche Flora naar Nederland komen, ook de tentoonstel ling, te Boskoop gaan zien. Onder de boomen. Zulk een bezoek zal ook voor landge- nooten loonend zijn. De tentoonstelling is er zelfs In de eerste plaats voor hen, omdat de Boskoopsche kweekers zich den laatsten tijd meer en meer er op zijn gaan toeleggen om aan de binnenlandsche behoeften te voldoen, nu het buitenland den export zooveel moei lijkheden in den weg legt. De heer Struve heeft ons het een en ander van de plannen verteld en ons een indruk gegeven van wat er van 10 tot 24 April op deze tentoon stelling te zien zal zijn Deze expositie zal een geheel eigen karakter dragen, doordat de unieke Boskoopsche cultures hier in een wel zeer bijzondere omgeving zullen worden uitgeplant. Een reusachtige tent, rustend op ijzeren spanten, is aan het nieuwe Flora gebouw aangezet en de ruimte eronder is in een compleet bosch herschapen. Van de Veluwe zijn prachtige groote dennen ge haald en berken, die tezamen de illusie scheppen van een werkel'jk bosch. Door lage beplanting werden de wanden onzicht baar gemaakt, terwijl de achtergrond een fraai vergezicht te zien geeft. De bedoeling van deze tentoonstelling is, om de aandacht te vestigen op de mogelijk heid van onderbeplanting met Boskoopsche producten. Tot nu toe werden deze meest gebruikt in parken en tuinen, doch hier kan men zien, hoe voortreffelijk deze bloeiende planten het doen onder de hooge boomen van een niet te dicht opeenstaand dennen bosch. Het landgoed „De Hooge Veluwe", dat thans gelukkig in den vorm van een stichting als geheel behouden blijft en een openbaar natuurpark zal worden, geeft daar van ook reeds enkele voorbeelden. Het plan heeft indertend bestaan, om dit landgoed te bestemmen voor Boskoopsche beplantingen, hetgeen echter niet verwezenlijkt is. Deze tentoonstelling zal nu laten zien, wat de re sultaten hiervan zouden geweest zijn. Overal, waar nu nog zwarte grond ligt. zal het straks bij de opening een en al bloemenpracht zijn met enkele donkergetint accenten. De grond, voorzoover die niet be plant wordt, zal met mos worden afgedekt en de paden worden met dennennaalden be strooid. Vooraan komt een tuin met oranje kleurige klimrozen en daarachter strekt zich het bosch uit met een onderbeplanting van rhododendrons, azalea's, blauwe regen, fouden regen, coniferen, alles op zijn mooist. r zijn wel verschillende individueele inzen dingen van kweekers, maar er wordt zorg voor gedragen, dat toch alles één fraai geheel zal vormen. Men moet zich voorstel len, dat'hiep van uit een landhuis hét bosch- tetrëin betreedt, terwijl op den achtergrond een boerenwoninkje te zien is, dat tot het landgoed behoort. Een bruggetje met een vijver geeft frischheid aan de omgeving. Ook 's avonds zal deze tentoonstelling ge opend wezen. De spoorwegen laten extra Dieseltreinen loopen, die tot in den avond bezoekers uit het geheele land naar Boskoop zullen brengen, om van dit wondere schouw spel te genieten. Donderdag 4 April. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10,20 AVRO-Aeolian-orkest. 11.Knipcursus kinderkieeding. 11.30 Zang door Ré Koster, m.m.v. E. Veen, piano. 12.— John van Brück's orkest en de „Three Synco- pators". 2.Omroeporkest olv. A. van Raalte. 3.-3.45 Naaicursus 4.Voor zieken en ouden van da gen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Hoorspel voor de kinderen. 5.30 Or.pl. 5 45 Omroeporkest olv. A. van Raalte, 7.15 Gr.pl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 „Die Win- terreise", cyclus van Schubert. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. prof. dr. Mengelberg, m.m.v. Yv. Léfébure, piano. In de pauze gr.pl. 10.30 Gr. pl. 11.—Vaz Dias. 11.1012. Concert uit „Pschorr", R'dam. HUIZEN, 1875 M. (8.—10— en 11.-2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30 uur). 8 9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgen dienst olv. ds. H. C. v. d. Brink. 10.45 en 11.— Or.pl. 11.3012. Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. 12.20 Orkestconcert en gr.pl. 2 Cursus fraaie handwerken. 3.— Voor de vrouw. 3.30—3.45 Gr.pl. 4— Bij bellezing ds. A. E. van Baaien, m. m v. bariton en orgel. 5.Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Trio concert. 6.45 Causerie A. Stapel kamp. 7.— Politieber., Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Or.pl. 7.30 Week overzicht. 8.Vaz Dias. 8.05 Gr. pl 9— Causerie J. Ofman. 9.30 Dubbelmannenkwartet „Excelsior" te Baarn olv. F. Everaars en gr.pl. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Miis Mary Dingman, secr. Y. W. C. A.: Het werk van den Wereldbond v. Chris ten-Jongevrou wen (gr.pl.) 10.45— 11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 35 10,50 Morgenwijding. 11.25 Orgel- spel H. Croudson. 11.50 Gr.pl. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria-orkest olv. Austin. 1.20 Or.pl. 2.20 Het Garrick-Theater- orkest olv. Chapman. 3.20 Vesper. 4.10 Or.pl. 5.50 Orgelconcert T. W. North. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Bach-koralen. 7.10 Duitsche lezing. 7.40 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8.20 „Episode Past", spel van V. Dunn. 9.15 Anona Winn en haar „Four Winners" 9.35 Causerie. 9.50 Ber. 10.20 Korte dienst. 10.35 Zang- en Cello recital. 11.35—12.20 BBC-dans- orkest olv. Henry Hall. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doyen. 4.20 „Le roi's amuse", spel van Hugo. 9.05 Nat. orkest olv. Inghelbra-ht, mmv. Marg. Long, piano. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261I M- 11.20 1.20 Concert uit rest Wivex. 2.50 Concert uit rest. Ritz. 3.50—4.05 Vioolsoli. 7.30 Symphonieconcert o. 1 v. N. Malko, mmv. Jascha Hei- fetz, viool. 9.50—11.50 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Or.pl. rita rge 1. vl Wdeken. 12.35 Or.pl. 12.45 6,35 Orkestconcert. 11.20 Uit Ko ningsbergen: Omroepkleinorkest o. Uit München: Omroeporkest olv. Winter. 1.35 Omroepschrammei- ensemble. 3.20 Gev. concert. 4 20 Gr.pl. 6.20 Volksliederenconcert. 8.05 Omroeporkest olv. Buschköt- ter mmv. solisten. 9.50—11.20 Uit Koningsbergen: Orkest olv. Bör- schel. 12.20 Gr.pl. 12.50 Licht concert. 2.—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Salon orkest. 6.50 Zang! 7.05 Salonorkest 7.35 Gr.pl. 8.20 Hoorspel. 8.45 Omroeporkest. 9.20 Cabaret. 10.30 —11.20 Or.pl. 484 M.: 12.20 Or. pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.50 en 7.35 Gr.pl. 8 20 Salonorkest. 10.30—11.20 Ur! platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Omroeporkest o.l.v. E., Lindner, mmv. W. Stech. piano. 8.50 „Die Dorfnachtwache hoor spel van Hoinkis. 9.20 en 10.05 Be. richten. 10.20—11.50 Oscar Joost en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE- Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Deutschl8.05—10.35, Keulen 10.35—1105, Parijs Radio 11.05-11.35, Brussel VI. 11.35— 13.20, D.sender 13.20—14.20, Lond. Reg. 14.20-15.20, Kalund- borg 15.20—16.20, Keulen 16.20 —17.20, Parijs Radio 17.20—18.20, Beromunster 18.20—19.05, Brussel Fr. 19.05-20.20, Leipzig 20 20- 21.Beromunster 21.—21.30, Brussel Fr. 21.3022.20, Boeda pest 22.20-22.50, Weenen 22.50— 24.—. Lijn 4: Parijs 8.05—8.50, Droitwich 10.3511.05, Lond. Reg. 11.05—11.35, Droitwich 11.35 18.20, Keulen 18.20-18.50, Lond. Reg. 18.50-24.—, mede nogal op de lachspieren te werken. Een hartelijk applaus was het loon. Wanneer wij alles te samen vatten, dan kan Niedorps Gemengd Koor met voldoening op dezen avond terug zien. Tot slot nog een opwekkend woord van den voorzitter, om zich als werkend lid of donateur der vereeniging op te geven, waarna werd overgegaan tot het bal op mu ziek, welke welwillend door enkele leden van Excelsior werd gegeven en waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Diploma's wijkverpleegster. De nieuwbenoemde wijkverpleegster- huisbezoekster van Het Witte Kruis, zuster A. J. de Orood, is in het bezit van diploma A voor ziekenverpleging, diploma voor wijkver pleging, voor t.b.c.-huisbezoekster (enquê- trice, voor zuigelingenbescherming, voor kraamverpleging en voor schoolzuster. Daal de stoomtram weer rijden? Naar wij vernemen hebben de Nederland- sclie Spoorwegen aan de gemeente-bedrijven en aan den brandstoffenhandel bericht gezon den, dat voortaan weder kolen per spoor tot station Egmond aan Zee kunnen worden be vracht, tegen vergoeding van 2.50 per wa- Daar de Nederlandsche Spoor- viacni, gonlading. wegen daarbij geen termijn noemen, mag worden aangenomen, dat een en ander geldt tot nader order en dat dus voorloopig de rails ook niet wordt opgebroken. Of dit intus- schen beteekent, dat misschien te eeniger tijd ook weder personenvervoer zal plaats heb ben, meenen wij, gezien de uitlatingen van de directie der Ned. Spoorwegen en de steeds verder schrijdende opheffing van stoomtrams, wel te moeten betwijfelen. Intusschen zou, als de rails blijven liggen, de mogelijkheid uit gesloten zijn, dat het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier te Egmond aan den Hoef de plannen tot omleggen van den straatweg zou doorzetten. Daarvoor zou namelijk de beschikking over een gedeelte van de trambaan verkregen moeten worden. Vergadering begrafenisfonds. Vergadering van het Onderl. Begrafe nisfonds op Maandag 1 April in het lokaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer Stammes, releveerde het goedkoope werken van het fonds en be treurde het dat door de burgerij niet wordt ingezien het nut om zich aan te sluiten als lid. Het jaarverslag van den secretaris gaf aan dat de uitkeeringsbedragen bij overlijden zijn 50 voor een volwassene, 25 voor kinde ren van 1—13 jaar en 10 voor een kind be neden het jaar. De contributie heeft per lid bedragen 1cent per week. Het ledental be- Uitvoering „Nieuw Leven'*. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf Zondagavond een uitvoering in de zaal van den heer Schuyt. Ofschoon vorigen Zondag „Schoorl's Kin derkoor" ook nog had geconcerteerd voor een volle zaal met belangstellenden en men dus zóu denken, dat in dezen tijd twee weken aaiiéen een zaal met menschen iets onbereik baars is, 'f kwam anders uit. Ook nu weder een zeer bevredigende opkomst. Zeer zeker is dit toe te schrijven aan den goeden roep, welke uitgaat van de tooneelclug en er kan met de hand op het hart gezegd worden, dat ook nu weder de aanwezigen hebben genoten van het aardige spel. Ten tooneele werd gevoerd: „Dat. wat je niet hebt", tooneelspel in drie bedrijven van Betsy Ranucci—Beekman. Bepaald spannende momenten komen er niet in voor. Het is een tooneelspel van de bruikbare middelsoort, doch het spel van de uit het Engelsch van Hugh Walpole en J. B. Prietsley, door H. A. G S. 57) Ik antwoordde, dat de beste manier onl zijn jongen vriend te helpen, was, hem los te laten en dat, als hij mij dat wilde belo ven en de twee papieren wilde overgeven, oi)8 praatje klaar was. Hij haalde de twee papieren te voorschijn en stond mij hoffelijk toe ze in te kijken het waren een paar vieze, beduimelde documenten. De handtee- keningen, werd mij te begrijpen gegeven, waren valsch. Rossett had ze mij beschre ven. Ik was er zeker van, dat het de bewuste documenten waren, maar in ieder geval, als zij 't niet waren, deed het er niet veel toe. Of ik had voldoende macht over Mulligan, of ik had die niet. De rest volgde vanzelf Eerst scheen het, dat ik die niet had. De man was buitengewoon vertrouwelijk, met alle mogelijke brutaliteit. Hij had voor zichzelf de overtuiging, dat ik geen gevaar voör hem was en had dientengevolge, geloof ik, nogal met mij op. Wij kwamen plotseling op vrij vriendschappelijken voet.. Hij nam een stoel en schoof dien vlak naast den mij nen. Ik vioeg hem of hij nog meende wat hij medewerkenden was van dien aard, dat het op zijn best tot z'n recht kwam. Vooral het spel van mej. Marie Spoore was uitstekend en zij heeft veel tot het wel slagen bijgedragen, goed gesteund door de overigen. Bepaald leuk was het tooneeltje in het derde bedrijf, bij de wieg. Wat werd er toen gelachen. Natuurlijk zijn er altijd spelers, welke men wat actiever en levendiger zou zien, doch het geheel was goed. De décors hebben het ook goed gedaan, alsmede de goede grime van den bekenden heer Rossenbacker te Heiloo. Een gezellig bal was een goed slot. Feestavond damesclub In de consistoriekamer van de Ned. her vormde kerk heeft een feestelijke bijeenkomst plaats gehad van de handwerkclub van de floraliavereeniging te Oude Niedorp. De bijeenkomst werd geopend door mevr. Biersteker met een aardig vers. Eenige da mes van Verlaat brachten een pantomime „De bank in het plantsoen" ten tooneele, mevr. Blanken droeg voor een Westfriesche den vorigen avond gezegd had, dat geld niets voor hem beteekende. Ik zei vijfhon derd. Hij lachte. Ik zei duizend. Hij zei, dat hij misschien iets kon doen voor vijfdui zend. Hij kwam nog dichter bij. Hij legde zelfs zijn hand op mijn schouder. „Kijk", zei hij, „ik heb sympahie voor u. Wij zouden kameraden kunnen zijn. Ik zou u in hoopen dingen kunnen inhalen. Waar om zoudt u het niet eens in overweging ne men?" Ik schoof van hem af en zei, terwijl ik nog erg vriendelijk bleef, dat ik niet geloof de, dat wij bij elkaar zouden passen, en dat ik, in ieder geval, geen geld had en voegde er bij wat hii dacht van 39 Lester Road? Dat was het gevaarlijke oogenblik voor mij. Ik geloof, dat, toen hij mij voluit aan keek en zijn krachtige lichaam stijf tegen den kleinen stoel drukte, ik zóó dicht bij den dood was als ik nooit ben geweest of zal zijn. Welk soort van dood, weet ik niet. Toen ik sprak was hij opgehouden met het geld in zijn zak te rammelen, 't Kan, dat er een revolver in zat of een aardige kleine knuppel of alleen maar een zakdoek Wie kent hunne manieren? Ik zeker niet. Van één ding ben ik zeker, dat een man ais Mul ligan nergens alleen heen gaat zonder het een of andere wapen. Ik geloof ook, dat in die seconde al de mogelijkheden in zijn hoofd de rev 'e ras seerden, veel meer mogelijkheden dan ik klucht van Dirk Witte en mevr. Doorn declameerde eenige meer ernstige voordrach- ten. Hierna werden eenige vroolijke liederen gezongen door mevr. P. Heinis en mevr. Slij- boom. Mej. Ali Appelboom gaf eenige solo- dansenten beste. Hierna volgde weer declamatie door mevr. Doorn en werd-door mevr. Heinis, mevr. SllJ- boom, mevr. Liefhebber en mevr. Biersteker gezongen. Mevr. Blanken declameerde „Drie avondliedekens" van Alice Nahon. Mevr. R. Heinis droeg nog voor „Staphorster boertje en ook mej. O. Kuiper gaf iets ten beste Vooral willen wij nog vermelden, dat mevr Vis een aardig A.B.C.-rijm heeft voorgedra- Een, waarin verschillende dames een plulmje regen. Aan het einde van de bijeenkomst sprak mevr. Heinis mevr. Postma toe, waar in met hartelijke bewoordingen dank werd gebracht voor de door haar gegeven leiding en ook mevr. Blanken, die steeds zorgde voor een prima kopje thee, werd niet vergeten. Mevr. Postma ontving als stoffelijk blijk van waardeering eenooek en bloemen en mevr. Blanken een vaas met bloemen, terwijl mevr. Vis hierna aan mevr. Postma bloemen aanbood en aan mevr. Biersteker en mevr. Heinis een vaas met bloemen. De geschenken werden in dank aanvaard, terwijl mevr. Postma in korte bewoordingen haren harte- lijken dank aan de club uitbracht. Politie schietbaan. De politieschietvereeniging te Schagen, omvattende Hermandads uit de plaats, zoo wel als uit den omtrek, heeft een schietbaan gekregen op het sportterrein, eigendom der gemeente. Hoewel nog niet geheel afgewerkt, bleek ons toch, dat hier geen halve maatre gelen zijn genomen. Een hechte kogelvanger is opgeworpen en de schietbaan voldoet aan de hoogste eischen. Uitslag verkooping. Ten overstaan van notaris H. J. van Veen te Zijpe, werd in het café van mej. Huiberts aan de Markt alhier verkocht: De huismanswoning met schuur, erf, wei- en bouwland, groot 8.53,90 H.A., gelegen nabij de Schagerwiel, eigendom van den heer Jb. Huiberts. Het geheel werd gekocht door het Paro chiaal Roomsch-Katnolieke Armbestuur te Schagen voor de som van 13437,60. Collecte De collecte welke gehouden is voor het Koningin Emma-Herdenkingsfonds, heeft netto opgebracht 28.44. De stemming voor verkiezing van leden der gemeenteraad is door B. en W. dezer gemeente vastgesteld op Woensdag 12 Juni Dé iö deze gemeetfte gehouden collecte tèn bate van het nationaal koningin-moeder- herdenkingsfonds heeft opgebracht een be drag van 20,32. Concert Oemengd koor. Niedorps Gemengd Koor, directeur Jac. I. Hovenier, heeft een openbare uitvoering gegeven in de Prins Maurits, met welwillen de medewerking van het fanfarecorps Excel sior, directeur B. Koolhaas. Na een openingswoord door den voorzitter, den her Rougoor, opende het koor op zeer verdienstelijke wijze het programma met „In den Lentetijd" van F. Roeske ert „Egoimus" van v. d. Linden. Het was uiterst beschaaf de zang, met duidelijke uitspraak en fijne nuanceering. Ondanks het verdwijnen van vele der oude re leden en hoewel de vereeniging thans groo- tendeels uit jonge krachten bestaat, is er van het koor onder leiding van den heer Hove nier nog zeer veel goeds te verwachten. Nog werden een drietal liederen op verdienstelij ke wijze ten gehoore gebracht. Hef aandachtig gehoor en een warm ap plaus waren ten volle verdiend. Na een verloting ten bate van de kas der zangvereeniging, kregen wij tot slot de op voering van een West-Friesch tooneelstuk van dr. van Balen Blanken „Een vreemde eend in de bait". De spelenden wisten hier- kende, maar dat het stil en vlug overlijden van mij ééne was, daar ben ik zeker van. Ik zag zijn horloge aan zijn pols glinsteren, toen hij, machinaal, zijn arm draaide om er op te kijken. Zijn oogen, die In de mij ne keken, waren zoo koud als kiezelsteenen Zijn hand maakte een flauwe beweging naar mij toe. Het leek mij, alsof ik zijn adem op mijn wang voelde en het was in de kamer éven kil als benauwd. Ik kon mij niet be wegen; wat hij wenschte te doen kon hij met het grootste gemak gedaan hebben, Dit was geen verbeelding, Bob, het was even reëel en levend als de meest warè nachtmerrie. Ik rook door het open raam de lucht van het een of andere vleesch, dal iemand beneden aan het braden was. Ik herinner mij, dat ik bij mijzelf dacht„dat is de laatste keer, dat je iets ruikt Maar hij had betere gedachten, 't Was "n te groote risico, vermoed ik. Erg vriende rijk zei hij: „Wat weet u van Lester Road?' ..Ha, dat zou de moeite waard zijn om te ertellen", antwoordde ik (mijn stem tl b it een heel klein beetje, ondanks mijzelf). „Maar daar kunt u zeker van zijn. Geef mij die twee papieren en ik zal u niet las- ug vallen". Hij probeerde toen te bemantelen wat hij had toegegeven. Hij zei, dat hij nooit van 1 estef Road gehoord had en zoo voort. Ik liet hem een beetje praten en toen zei ik: „Nu hoe dan met mrs. Bradley? En hoe het zat met de Four-in-Hand Pub?" Hierna probeerde hij iiiets anders meer Hij stond op en wandelde door de kamer Ik bleef rustig zitten. Hij verlangde een eind aan mij te maken, dat weet ik. Ik kon merken, dat hij zichzelf verzekerde dat hij het zoo gemakkelijk en zoo stilletjes kon doen, dat niemand het ooit hooren of we ten zou of er zich iets van zou aantrekken maar metterdaad kwam hij, geloof ik erg vlug, over mij heen. bij zijn eigen particulie re aangelegenheid terecht. Ik hoorde hem mompelen, terwijl hij zich op zijn hakken omdraaide: „Dat is de derde, sinds Augustus". Hij stond bij de tafel, terwijl hij naar mij keek. „Hier daar hebt u ze", zei hij erg vrien delijk, terwijl hii mij de papieren overhan digde. „Die zaak van den jor.gen beteekent bij slot van rekening weinig". Toen, terwijl hij mij erg strak aankeek: „Dit blijft tus schen ons als ik dien jongen gek niet lastig val?" „Op mijn eerewoord", antwoordde ik „Ik geloof u", zei hij eenvoudig. „En dat is tticct* dan ik doen zou tegenover ae mees- te van mijn vrienden". Vervolgens voegde hij er onverschillig aan toe: „Er zijn er te veel die te veel weten in dit land Ik geloof, dat ik het een tijdje in Canada ga probee- ren". een tijdje in Canada ga probeeren". Toen zei hij iets geks. „Als je ooit iets in je schild voert, jonge man, onthoud je dan van grapefruit. Het is zuur in je maag. Dat was mijn fout. Ik dacht niet genoeg aan mijn maag". Hij keek de kamer door, liep naar de harp en raakte de snaren aan. ,,'n Ouderwetsch ding, zoo'n harp", zei hij. „Zoo vervelend" en ging. O hemel! Het is drie uur dertig! Ik heb het alles nog eens beleefd. Ik tril, of het van slaap of van zenuwen is, dat weet ik niet. Maar grape-fruit, Bob? Zal ik ze ooit nog met smaak eten? Dit is alles, op het oogenblik. Je je liefh. MARK. Farthing Hall, Oarrowdale. Beste Mark, Er is juist even tijd om dezen met de morgenpost mede te geven. Kijk je niet met verbazing naar dit adres? Rossett en mrs. Masham zijn met elkaar geëngageerd, ja» geëngageerd, en zij zullen heel gauw trou wen. 't Gebeurde alles gisteravond en je zult er alles van hooren, zoodra ik tijd heb een behoorlijken brief te schrijven. Onder- tusschen kan jij opschieten. Jouw moeilijk heden zijn voorbij, voor een deel. dank zij ie Machiavelliaanschen vriend ROBERT Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6