De Frangaise wil naar de stembus. £atuU m Juitt&oam £uchtmact Stad en Ümqeving. wmmmmm Buitenland Verbijsterende burgerrechterlijke onmondig heid in een beschaafd land, Links bang voor rechts. Slechts het gebruik, de vrouw te achten, hielp haar tenslotte toch aan rechten. Maar Daar de Fransche vrouw, zooals de erva ring leert, alles klaar speelt, wat zij:wil, zal De opening van den Lucht lijn Amsterdam-Rotterdam- Praag. Een hartelijke ontvangst in Tsjecho-Slowakije's hoofdstad. INRIJ VERBODEN Verdere ontvangsten. DE IJSVOGEL NAAR INDIE. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. my VERTROKKEN PERSONEN. I 1 Manlief gaat naar kantoor. Wat opgeruimd was-ie. Ja, nu ziet zijn vrouw er weer leuk uit, en Lampe, Nieuwendijk, Amsterdam, is goedkoop. „TELEGRAM-CODE" TRUC. Bevestiging van het vonnis ge- eischt. Gisteren is voor het Gerechtshof te Amster dam de behandeling voortgezet van de zaak tegen een 42-jarigèn koopman, die zich we gens poging tot oplichting te verantwoorden heeft gehad. Op 5 Maart werd de zaak uitgesteld, om alsnog enkele getuigen te hooren. Verdach te had zich in gezelschap van een anderen man op 15 September 1935 vervoegd bij een lithograaf te Weesp en had hem verteld de vervaardiger te zijn van een telegram-code systeem, waardoor 65 pCt. besparing aan telegramkosten zou kunnen worden verkre gen. Het geheim van dit systeem, zoo had ver dachte den lithograaf meegedeeld, had hij aan Stavisky verkocht: hij toonde een con tract in het Fransch gesteld, dat volgens zijn zeggen de bevestiging van dezen verkoop in hield. De Fransche regeering had de code van hem gekocht voor 400.000, omdat ze ze noodig had ter ontcijfering van stukken, wel ke Stavisky in het codeschrift van verdachte had opgesteld. Verdachte was bij den lithograaf geko men, omdat hij, om zijn auteursrecht op de code te waarborgen, mede ten dienste der Fransche regeering, de code wilde laten ver menigvuldigen en doen drukken in 1000 exemplaren. De lithograaf zou dit drukwerk voor rf 60.000 vervaardigen. De lithograaf zou hem, verdachte, direct of binnen veertien da gen 10.000 geven om verdachte in staat te stellen zijn Fransche relaties te onderhouden. Verdachte had geld noodig om douceurtjes te geven; zoodra de zaak geheel afgewikkeld was en de lithograaf de 1000 exemplaren af geleverd zou hebben, zou deze 60.000 ont vangen van de millioen francs, die de Fran sche regeering zou betalen. Verdachte tracht te zijn verhaal geloofwaardig te maken door den lithograaf een chèque van 4 millioen te laten zien, als bewijs dat de Fransche regee ring ten behoeve van verdachte dit bedrag op een Belgische bank had vastgezet. Ten slotte trachtte hij den lihtograaf te be wegen 10.000 voor te schieten door hem een Nederlandsche vertaling van het zooge naamde contract met de Fransche regeering te toonen en hem te vertellen, dat 't origineel bij een Amsterdamschen notaris was gedepo neerd. De lithograaf vertrouwde de zaak echter niet en is ten slotte niet op de voorwaarden van verdachte ingegaan. Vandaag werden nog enkele getuigen a dé charge gehoord, die moesten bewijzen, dat de zaak is afgesprongen, niet ten gevolge van het feit, dat de lithograaf zich terugtrok, doch omdat verdachte een eind aan de onder handelingen zou hebben gemaakt. De verklaringen van den koopman, die te zamen met verdachte de onderhandelingen met den lithograaf had gevoerd, waren ech ter in volkomen tegenspraak met die der getuigen a décharge. De procureur-generaal, mr. Bauduin, wees in zijn requisitoir er op, dat vaststaat, hoe niet verdachte, doch de lithograaf de onder hartdelingen heeft afgebroken. Verdachte heeft opzettelijk listig en bedriegelijk getracht den lithograaf te bewegen tot afgifte van 10.000; spr. acht het ten laste gelegde be wezen en eischt bevestiging van het vonnis der rechtbank, waarbij verdachte vtroordeeld werd tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van Assendelft de Co- ning, was van oordeel dat het bewijs niet is geleverd dat de getoonde chèque waardeloos was, noch dat er geen contract met de Fran sche regeering was afgesloten. Er is dus geen sprake van een samenweef sel van verdichtselen, zoodat pleiter van oor deel is, dat een vrijsprekend vonnis moet vol gen. Subsidiair dringt pleiter aan op clementie, in casu een voorwaardelijke veroordeeling, vooral, wijl hier slechts van een poging tot oplichting sprake is, waarvan niemand eenig nadeel heeft ondervonden. Arrest 16 April. zij ook de politieke rechtsgelijkheid ontvan gen. En is dit eenmaal bereikt, dan zal dit ongetwijfeld een zwenking der politiek naar rechts tengevolge hebben. Men weet, dat de Fransche vrouw de familie regeert. In grooter mate dan waar ter wereld ook, is zij de ziel van de familie en de stuwen de kracht achter de zaken. Zij be- heerscht haar gemaal, die zich meestal gewillig aan de autoriteit van zijn meest jongere en eenzijdig opgevoede vrouw onderwerpt. De Fransche vrouw blinkt over het alge meen door een bijzonderen ijver uit. In zaken staat zij haar man, maar zij denkt er niet aan zich met riskante zaken af te geven. Zij beperkt zich meer tot de dichtstbij liggende en daardoor is er een zekere huishoudelijke sfeer in den Franschen volkshandel gekomen, een zeker gebrek aan initiatief, dat zijn stem- Eel op alle economische verhoudingen van et land drukt. De Fransche kinderen worden meestal ver wend. Alles moet voor het kind wijken, maar wanneer het om principes gaat beslist de moeder, in wier handen ook de opvoeding van de jongens is, totdat zij naar de inter naten gaan. De meisjes worden meest kerke lijk opgevoed en de moeder let tot aan het huwelijk streng op hen. Hun gevoel van realiteit en een zekere hel dere blik voor het noodzakelijke heeft een gemakkelijk aanpassingsvermogen tenge volge, en daardoor weet de Frangaise zich op elke plaats goed te gedragen, zij het in de familie, op kantoor of in gezelschap. Men ziet de dingen als vreemdeling verkeerd, wanneer men daarnaar het Fransche leven wil beoordeelen. De stroom van het dage- lijksch gebeuren loopt binnen strenge boor den en het is ten slotte de vrouw, die haar stempel op het land drukt. Maar het is een geheel ander Frankrijk dan de vreemdeling ziet, zoekt en verwacht te zien. Het is nuch ter en vlijtig. Bij dit alles is de Fran^aise welbeschouwd rechtloos! Zij is niet verkiesbaar, mag niet ter stembus tijgen en is ook in alle andere opzichten nog geheel aan de „Code Napo léon" onderworpen. Zij heeft over niets te be schikken, niet eens over dat, wat in Neder land als „ingebracht goed" als het ten minste notarieel is vastgelegd aan de vrouw niet ontnomen kan worden. Zij mag zonder verlof van haar gemaal niet naar het buitenland reizen en zelfs dat, wat zij mis schien met hard werken in zaken verdiende, terwijl haar man luierde, behoort haar niet toe. De opvoeding van de kinderen komt haar rechtens niet toe en het feit, dat meestal bij echtscheidingen de kinderen aan den man worden toegewezen, is een gevolg van de geldende wetten. Zoo lang in het zakenleven en in de fami lie alles glad van stapel liep, d.w.z. de ge volgen van de economische crisis nog niet te bespeuren vielen, bouwde de galanterie de brug. in den laatsten tijd is dit anders geworden; de ontwikkeling, die het economiscre leven heeft genomen, leidde er toe, dat aan de vrouw een grooter mate van recht moest wor den gegeven Sinsdien heeft de strijd om ge lijke rechten politieke vormen aangenomen en de galanterie is door de strijdkreet der vrou wen naar meer werkelijk recht verdrongen In het begin waren het slechts eenige in- tellectueele kringen, zooals b.v. de vrouwelij ken advocaten, die hun aanspraken op rechi trachtten te doen gelden, maar al spoedig sloten zich daarbij ook een groot aantal wer kende vrouwen en tenslotte ook de huismoe ders aan. Er is op het oogenblik geen Fransch blad, dat zijn kolommen niet voor de eischen der vrouw openstelt. De Matin heeft onder de vrouwen zelfs een enquête gehou den, of zij uitgebreider rechten wilden heb ben, bij welke enquête de ja-zegsters in de meerderheid bleken te zijn. Aan de hertogin De la Rochefoucauld is het onlangs gelukt, voor de eerste maal zoo iets als een eenheidsfront voor de Fransche vrouwen te stichten en de rechtsche partijen hebben het voorstel reeds gedaan, de vrou wen tenminste het kiesrecht voor de gemeen teraden toe te staan. Dit laatste was een zware slag voor de partijen van midden en links, want zij weten, dat de Fransche vrouw, ook die uit de onder ste lagen, volstrekt conservatief en clericaal gezind is en dat de democratie in gevaar zou worden gebracht, wanneer de vrouw naar de stembus mocht tijgen. Desondanks konden zij den eisch van de vrouwen te mogen deel nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen niet met parlementaire middelen bestrijden, zooals dit nog eenige jaren geleden gebeur de. Toch vond de linkerzijde nog een oplos sing. De gedeputeerde Bracke deed in de Kamer het voorstel, de Fransche vrouwen alle politieke rechten, dus ook het kiesrecht voor Senaat en Kamer, te geven. Dit voorstel werd met een meerderheid van 426 tegen 104 stemmen aangenomen. Maar Bracke had er van te voren op gerekend, dat de senaat, die tot nog toe steeds het vrouwenkiesrecht heeft afgewezen, zich ook nu niet om het besluit van de Kamer zou bekommeren. Daar de senaat een radicaal-socialistische meerder heid heeft, was deze speculatie juist. Voor- loopig blijft het besluit tot invoering van het vrouwenkiesrecht eenige weken bij de Kamer commissie voor kiesrecht-vraagstukken lig gen, voordat het aan den Senaat wordt voor gelegd. De Senaat zal echter het besluit ver weren, en dan staan de vrouwen weer met leege handen. Desondanks zit er vooruitgang in de vrou wenbeweging. Een nieuw geslacnt groeit op. dat zich weliswaar de traditioneele galante rie gaarne laat welgevallen, maar zich bo vendien afvraagt, of deze galanterie ook juridisch-gelij ke rechten voor de vrouw in zich houdt. Reeds deze vraag is van beteeke- nis, omdat zij in vroeger tijden nooit ge daan is. WARMENHUIZEN. Aan de veiling werd aangevoerd: Maart 1935 Maart 1934 Roode kool 1.104.375 1.972.100 Kg. Gele kool 379.425 450.550 D. witte kool 652.925 462.750 Uien 78.470 45.350 Bieten v 17.225 7.600 Peen 12.825 3.350 Aardappelen 725 550 Nep 1.075 De omzet bedroeg in Mrt. '35 95.222 87 tegen 114.172.60 in Maart 1934. JAARLIJKSCHE STIEREN KEURING. Te Nieuwe Niedorp heeft op de Kerke- straat de jaarlijksche stierenkeuring plaats gehad uitgaande van de fokvereeniging. Aan gevoerd warenTwee 2-jarige en tien 1-jarige stieren. Goedgekeurd werd de 2-jarige Cor 46, eig. en fokker Jac. Rootjes te Oude-Nie- dorp. Van de 1-j. werden goedgekeurd: Blok Max 15 en Blok Max 22, beiden eig. en fok ker J. Broersma te Lutjewinkel; Frank Max 15, eig. en fokker D. Kriller te Oude-Niedorp. Wodan Albert 2, fokker A. Koopmans, eig. J. Pijper Azn. te Nieuwe Niedorp. De speciale verslaggever meldt ons d.d. 1 April uit Praag: In weerwil van de onzekere en moeilijke tijden is de K. L. M. haar devies „steeds voorwaarts" trouw gebleven. Maandag heeft' zij een nieuwen dienst ingesteld tusschen twee landen, die reeds eeuwen zijn ver bonden door vriendschapsbanden. Op 1 April is de lijn Amster dam—Rotterdam—EssenLeipzig Praag geopend. Te 10 uur verliet het eerste vliegtuig der K. L. M. op dezen lijn onder de bekwame leiding van Soer het Amsterdamsche vlieg veld, om koers te zetten naar Praag. De Nederlandsche grens werd gepasseerd met vertegenwoordigers van de steden Amster dam en Rotterdam aan boord. Bijna op het zelfde oogenblik starrtte een toestel van de Praagsche luchthaven om vertegenwoordigers van de Tsjechische hoofdstad naar Amsterdam te brengen om te getuigen van de vreugde, die in Tsjecho- Slowakije heerscht over de luchtverbinding, die vandaag tot stand is gekomen. Het weer is niet aanlokkelijk, maar Soer, de be stuurder van onze „Leeuwerik" heeft gelijk wanneer hij zegt: „Het weer doet er niet toe, wij zijn vlug en veilig". Even buiten Waalhaven trekt Soer de machine boven het wolkendek. We zitten weldra op 2000 M. hoogte, een stralende zon en een blauwe he mel licht boven het helwitte wolkendek, dat de indruk van een Poollandschap maakt. Met behulp van zijn radiotelegrafist vindt Soer den weg. De stemming onder de Am sterdamsche- en Rotterdamsche autoriteiten is weldra enthousiast. De machine ligt stil en remous is er wei nig of niet te bemerken. Wethouder Vos, die ons toevertrouwt, dat dit zijn eerste vliegtocht is, vindt de K L M. machine een ideaal vervoermiddel en zijn medepassagiers zijn van dezelfde meening. De ontvangst in de Duitsche luchthaven Essen en Leipzig-Halle is uiterst vriende lijk. De vertegenwoordigers van de stedelij ke besturen spraken er hun vreugde over uit, dat dank zij de activiteit en het door zettingsvermogen der K. L. M. een directe verbinding met Nederland is tot stand geko men. In Praag zijn we te 15.35 A. T Het weer is er niet beter op geworden, doch de harte lijke ontvangst vergoedt alles. Behalve de gezant en zijn echtgenoote, H. W G. Rid der van Kattendijke, zijn ook hier vertegen woordigers van het stadsbestuur en van de Tsjechische luchtvaartmaatschappijen aanwezig om de Hollandsche gasten een hartelijk welkom toe te roepen. In toespra ken wordt herinnerd aan den grooten Tsjech Comensky, die zijn laatste rustplaats vond in het gastvrije Nederland en aan de goede verstandhouding, die steeds tusschen de beide landen heeft geheerscht. De we- derzijdsche sympathie werd ons bevestigd door den heer Masaryk, Tsjechisch gezant te Londen en zoon van den president. Zijne Excellentie maakte deze openingsreis mede, op weg van Londen naar Praag, waar hij Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer ia beide richtingen Eden zal ontmoeten op diens terugreis uit Moskou. Na deze allerhartelijkste ontvangst aan de vlieghaven Kbély reisde het gezelschap per auto naar Praag, waar hotel Esplanade een gastvrij onderdak bood. 's Avonds brachten wij een bezoek aan de opera, waar een uitstekende voorstelling van „Sarka" werd gegeven. Vervolgens werd het souper gebruikt in hotel Esplana de. Hier voerde wethouder dr. I. H. J. Vos het woord. Spr. gaf uiting aan zijn bewon dering voor het werk der K. L. M. De re geering, aldus spr., heeft ons al te lang ver stoken gelaten van een goede verbinding met de Rijn. We halen thans dank zij het werk van de K. L. M. ons tekort in door het luchtverkeer. Gaarne, zoo zeide wethouder Vos, brengen wij haar hulde voor haar groote activiteit en vootvarendheid. Ook tot den directeur van de Tsjechische luchtvaartmaatschappij richtte spr. woorden van dank. Namens de K. L. M. voerde de heer D. J. de Vries, chef van de afd. buitenland- het woord. In zijn speech bracht hij dank aan het Amsterdamsche gemeentebestuur, dat zooveel heeft gedaan in het belang der luchtvaart. Gisteravond te tien uur werd het Neder landsche gezelschap officieel ontvangen te Praag. Op het oude raadhuis, aan den ingang werden zij verwelkomd door den burgemees ter van de binnenstad, Ir. Rothnagel. In de groote raadszaal verrastte het koor van de Praagsche onderwijzers onder leiding van den heer Dolezil ons met het op uitstekende wijze ten gehoore brengen van het Wilhel mus, welke attentie door de Nederlanders zeer op prijs werd gesteld. Vervolgens srpak de plaatsvervangende primator Kellner de Nederlandsche gasten toe. Spreker herinnerde aan de oude cultu- reele banden tusschen Bohemen en Neder land, dat een tweede vaderland werd voor Tsjechische uitgewekenen. Wethouder Krop man antwoordde namens het hoofdstedelijk gemeentebestuur, waarna namens de ge meente Rotterdam wethouder A. H. S. Stemerding een kort woord sprak Vervol gens zong het koor het Tsjechische volks lied, gevolgd door het „Wien Neerlandsch bloed". De ontvangst was hiermede ten einde en er volgde een bezichtiging van het oude stadhuis en het graf van den Onbekenden Soldaat. Nadat de stad bezichtigd was, ontving de stad Praag het gezelschap aan een lunch Hier voerde de heer Moelzer het woord; zijn rede werd beantwoord door wethouder Vos. Des middags heeft het Nederlandsche ge zelschap een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat. Een thee ten hui ze van den Nederlandsehen gezant, Z. E H. W. G. Ridder Huissinge van Kattendijke, welke door vele autoriteiten werd bezocht, besloot den middag. Het einde der feestelijkheden ter gelegen heid van de opening der nieuwe luchtlijn was een diner, aangeboden door het ge meentebestuur van Praag. Donderdagmorgen 4 April a.s. vertrekt het K. L. M.-vliegtuig de Ijsvogel van Am sterdam naar Batavia. De bemanning vart dit toestel zal bestaan uit de heeren: A. Viruly, eerste bestuurder; H. A. A. Kooper, tweede bestuurder; F. Naber, werktuigkundige en T. J. Bellm, ra diotelegrafist. De post voor de Ijsvogel moet uiterlijk morgen, Woensdagavond, te Amsterdam zijn. Dinsdag is een militair vliegtuig, dat te Villacoublay was opgestegen voor een oefen- vlucht, bij 'St. Aubin ten Zuiden van Parijs verongelukt. De waarnemer, een luitenant, die een parachutesprong wilde maken, toen het toestel in moeilijkheden was geraakte, slaagde hierin niet, daar het valscherm wei gerde. Hij is ernstig gewond De luitenant vlieger is levend verbrand. DISTRICTS-ARBEIDS BEURS Telefoon 4395. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 uur en op Maandagavond van 7—8 uur. Voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 25 uur n.m. Bemiddeling voor werk gevers van 9—12 en van 2—5 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 3 opz.- teekenaars, 2 böuwk. opzichters, 3 water bouwkundigen, 1 glas in loodzetter, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 1 stratenm.-opperman, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 8 betonwer kers, 1 betonemailleur, 34 opperlieden, 7 stucadoors, 48 metselaars, 77 timmerlieden, 11 voegers, 35 schilders, 125 grondwerkers; groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 17 bankwerkers, 1 blikslager, 2 carosserie- bouwers, 8 electriciens, 1 electro-technicus, 3 fitters, 1 fraiser, 3 instrumentmakers, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 11 loodgie ters, 2 hjnwerkers, 12 machinisten, 2 mach.- teekenaars, 12 metaal draaiers, 1 metaalvij- Kr, 2 metaalslijpers, 18 monteurs, 1 orgelma ker,^ plaatwerkers, 4 rijwielherstellers, 3 scheepsbouwers, 7 smeden, 2 scheepswerk- tuigkundigen, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zandvormers; groep voedings- en genotmiddelen: 44 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 5 slagers, 3 koks, 2 chocoladebewerkers. 1 suikerbakker, 20 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 1 drukker, 8 boekbinders; groep houtbewerking: 17 meubelmakers, I' meubelstoffeerder, 8 mach. houtbewerkers 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser 1 beeldhouwers, 1 biljartmaker, 1 kuiper. groep landbouwbedrijven: 10 tuinlieden 19 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 15 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden groep verkeerswezen: 47 chauffeurs, 5 koetsiers, 1 stuurman groote vaart, 27 pak huisknechts, 16 magazijnbedienden, 7 kell< ners; overige beroepen: 1 wasscher, 4 kleerma kers, 2 rietwerkers, 4 schoenmakers, 2 port.- huisknechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander 2 huidenzouters, 4 incasseerders, 5 zakken' stoppers, 2 ambtenaren ter secretarie, 1 elec- tro-techn.-ingenieur, 1 klompenschilder, 16 kantoorbedienden, 1 bedrijfsleider, 2 admi nistrateurs, 1 controleur, 1 reclameschilder, 42 transport- en 275 los-arbeiders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 25, tabaksindustrie 15, overige beroepen 5; jeugdige werkzoekenden beneden den leef tijd van 18 jaar in diverse beroepen: 24; vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 7 kantoorbedienden, 2 winkeljuffrouwen, 1: huisbewaarster, 3 dagmeisjes, 1 fabrieksar beidster, 7 werksters; geplaatst: 23 werkzoekenden. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL Wed. C. de Kruif—Boerlage, R.K., z.b.f en kinderen, van Oudegracht 263c, naar Heiloo. J. Jonker, geen, glasslijper, en echtgenoote, van Vondelstraat 10a, naar Heiloo. D. J. Baltus, R.K., verpleegster, van Forestusstraat 29, naar Haarlem. C Hasselo, geen, z.b., van Kennemerstr.weg 97, naar Zutphen. A. Dekker, R.K., lief dezuster, van v. Everdingenstr. 18, naar Baarn. J. G. Huijgen, R.K., onder-machi nist N. S., en gezin, van Krelagestraat 33, naar Amsterdam. C. Visser—Jonker, R.K., winkeljuffrouw, van Vondelstraat 10a, naar Heiloo. M. M. Bot, R.K., dienst bode, van Hoeverweg 8, naar Haarlem. J. W. Broeder, geen, onderwijzeres, van Roe mer Visscherstraat 8, naar Amersfoort. F. A. E. Firgau, geen, modellenteekenaar, en echtgenoote, van Druivenlaan 36a, naar Duitschland. E. M. Foldberg, R.K., dienstbode, van Druivenlaan 43, naar Am sterdam. Dirk en Neeltje Groen en Nico- laas Abraham, R.K., van Bloemstraat 13b, naar 's-Gravenhage. V. Groen, R.K., van Bloemstraat 13b, naar Egmondbinnen. S Post, N.H., z.b., van Spanjaardstraat 15, naar Oudorp. C. Rus, N.H., slagers knecht, van Heiligland 37a, naar Amster dam. J. Beekhuizen, N.H., dienstbode, van Grensstraat 3, naar 's-Gravenhage. J. J. Keijzer, R.K., landbouwersknecht, vin Westdijk 15, naar Noordwijkerhout. F. KreherStyrnoll, van Nieuwesloot 49, naar Warmenhuizen. M. Spaargaren, D.G., huishoudster, van Sandersbuurt 10, naar Heerhugo waard. INGEKOMEN PERSONEN. E. Martens, Rem., zonder beroep, Wester- weg 286. van Delft. E. Koelink. N.H., zon der beroep, Westerweg 286, van Delft. L. F. A. Zom, R.K., zonder beroep Appel- steeg 3, van Amsterdam. B. Kaal, N.H., arbeider, en echtgenoote, R.Ken dochter, Kruislaan 10. van Schoorl. A. Schenk, D.G., zonder beroep, St Annastraat 28, vaa Anna-Paulowna. A. Peeters, R.K., Overdiestraat 38, van Ginneken en Bavel. C. Brat N.H., hoofdagent levensverzekerings maatschappij, Waerdendelstraat 7, van Am sterdam. J. A. Mulder, R K., dienstbode, Everdingenstraat 18. van Ursem M Suiker, R.K., dienstbode, Langestraat 34, van Warmenhuizen. J de Bruijn, R.K winkel bediende Oudegracht 219a. van Rotterdam. J. Vellinga, geen, dienstbode, Luttik- Oudorp 39, van Franeker. J. J Wasse naar, R.Kvertegenwoordiger Dahliastraat 32, van Rotterdam. M. Scheltus, D.G.„ zonder beroep, en dochter, Kennemerstraat- weg E 164 van Noordscharwoude. L. J P. Smeets, R.K., bakkersbediende, Snaar- manslaan 61, van Oude-Niedorp, Zijdewind. D. de Kamps, geen, kok, Langesiraat 55, van Amsterdam. J. der Engelsman. N.H., schilder, en echtgenoote en kinderen. Wagen makersstraat 2, van Oudorp. G. Frans, G.K. dienstbode, Emmastraat 83, van War menhuizen. J. Rotgans, N H., grossier in pharmaceutische artikelen, en echtgenoote en zoon, Laat 81a, van Schagen. H. Insing, R.K., groenten- en fruithndelaar, er echtge noote en dochter, Boterstraat 9, van Urseffl. C. Bakker, R.Kdienstbode, Egmonder- straat 12, van Heiloo. J. M M. Feddema, R.K., dienstbode, Westdijk 11, van Aker sloot. J. A. Cornelisse, R.K., zonder be roep, Nieuwpoortslaan 48, van Uitgeest. C. Bakker, G.K., werkmeester, en echtge noote en kinderen, Oudorperdijkje 21, van Oudorp (N.-H.) A. F. Timmer, R.K., win keljuffrouw, Lyceumstraat 59, van Leiden. M. Pschick, RK., dienstbode, Wilhelmina- laan 6, van Koedijk. J. J. Peerdeman, R.K kantoorbediende, Lyceumstraat 46, van Eukhuizen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8