Houdt 'n GLANS-SCHOONMAAK! StaaUlotedl Jieck ÓL School ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 3 APRIL Enkele .druppels Shell Vloerglans reinigen Uw zeil, parket en linoleum afdoende en geven het 'n prachtglans, dagenlang. Bij alle drogisten! Geneeskundige brieven ARTS WORDEN? II. Mijn vorige briei eindigde met het stellen van de vraag of wellicht de jonge artsen ver standig doen zich in specialistische richting te oriënteeren en aldus tevens mede te helpen het dreigend surplus aan huisartsen in goede richting af te doen vloeien zonder dat het aantal medici zou behoeven te worden be knot. De beantwoording van deze vraag moet zich in twee richtingen bewegen. Naast de kwestie van de behoefte aan specialisten staat de kwestie van de gelegenheid om spe cialist te worden. Deze mogelijkheid staat slechts open voor den arts; m.a.w. men moet eerst arts zijn geworden voordat men zich tot specialist kan gaan bekwamen. Een wette lijk voorgeschreven regeling is er niet. Ieder die arts is geworden heeft daarmede de be voegdheid verworven om de genees-, heel- en verloskunde in vollen omvang uit te oefenen. Wil de jonge arts zich dus beperken tot een bepaald onderdeel van de geneeskunde, dan is hij daartoe op grond van het behaalde arts-examen bevoegd. Het verantwoordelijk heidsgevoel is intusschen voor eiken arts wel zoo groot, dat geen enkele geneesheer er aan denkt zonder speciale en aanvullende oplei ding zich als specialist te vestigen. Boven dien is ook de arts tegenover den strafrech ter verantwoordelijk voor daden die, ondanks het artsdiploma, klaarblijkelijk boven zijn kracht gelegen waren, zoodat er b.v. schade door schuld uit voortgevloeid is tegenover patiënten. We mogen wel aannemen, dat de leeftijd van den eerste-jaars-student gemiddeld eerder 19 jaar dan 18 jaar zal zijn. Officieel kan de student in de geneeskunde in 6 jaren afstu deren. Het percentage dat dit in dien tijd volbrengt is onbeduidend klein. De gemid delde duur van de studie is vermoedelijk on geveer 71/2 jaar. Er waren b.v. in Amster dam voor de 6e maal in de medische facul teit ingeschreven 70 studenten, voor de 7e maal 73, voor de 8e maal 60 en 9e jaars of ouder waren er te samen nog 66. Gemiddeld kan men dus zeggen dat de leeftijd van den pas geslaagden arts ongeveer 26 jaar zal we zen. Tot aan het verkrijgen van het arts diploma heeft de student elk jaar een be langrijk bedrag zoowel aan de ouders als aan den Staat gekost. Hij is langzamerhand in den huwbaren leeftijd gekomen en zal dus ook vaak uit deze overwegingen willen uit zien naar een levenspositie, die hem tot het huwelijk in staat stelt. Wil hij echter specialist worden, dan valt hieraan voorloopig niet te denken. Dan gaat hij op zoek naar een positie als assistent in een ziekenhuis waar voldoende gelegenheid bestaat zich in het specialisme van zijn keu ze te bekwamen. Deze gelegenheid is beperkt voor sommige specialismen komen vrijwel uitsluitend de academische ziekenhuizen in aanmerking, voor andere specialismen be staat ook opleidingsgelegenheid in groote zie kenhuizen in andere groote steden ons land. Meestal tracht men een inwonend assistent schap te verwerven en is 't salaris nauwelijks voldoende om nu geheel op eigen beenen te staan. Op de afdeelingen voor heelkunde, in wendige geneeskunde en verloskunde trach ten bovendien nog een aantal pas afgestu deerden te komen zonder dat ze specialist willen worden. Ze zoeken en deze gedach te is zeer toe te juichen een jaar b.v. om zich beter voor de uitoefening van de alge- meene praktijk te bekwamen. Dit is allemaal met el xaar oorzaak ervan, dat vele jonge artsen langeren tijd moeten wachten voor hét assistentschap van hun keuze bereikbaar is en zoo gaat heel vaak weer opnieuw een jaar voorbij. Minstens drie jaren van assistent zijn is noodig om zich met succes specialist te kunnen noemen; voor chirurgie en enkele an dere specialismen is veelal de duur nog lan ger. Gemiddeld is de leeftijd waarop de jon ge specialist aan de maatschappij kan wor den afgeleverd dus wel op 30 jaar te stellen Nu komt de moeilijkheid van de vestiging. I> jonge huisarts kan enkele spaarzame gevallen van associatie daargelaten zich op een willekeurige plaats „op hoop van ze gen" vestigen of een praktijk overnemen uit de handen van een vertrekkenden collega. In het eerste geval verloopen er meestal enkele jaren van langzamen groei voor men op een behoorlijk levenspeil is aangeland en is het middel daartoe vooral zich de sympathie verwerven in de ziekenfondspraktijk In net laatste geval betaalt men een bepaalde koop som en verkrijgt men introducties bij de pa tiënten van zijn voorganger. Maar rente en aflossing drukken uit den aard der zaak hét netto-inkomen voorloopig sterk naar bené den. De jonge specialist kan in theorie dezelfde keuze doen, maar in de praktijk staat de zaak toch nog wei anders. De differentieering in steeds meer specialismen is pas de laatste jaren zeer sterk naar voren gekomen en bo vendien is het aantal specialisten eveneens, vooral in de laatste 15 jaren, sterk toeg.'no men. De kans op het overnemen van een be staande praktijk is daarom dikwijls vee' klei ner en het risico is veel grooter. De oudere j^ecialist, die een groote praktijk in den loop der jaren heeft verkregen en daarbij meestai ook een zeer groot geografisch gebied be strijkt, kan zijn jeugdigen opvolger vee' minder beloven dan dat in het algemeen met den scheidenden huisarts het geval is. Naast den officieelen opvolger vestigen zich in de zelfde stad of in andere plaatsen van zijn geografisch werkterrein vaak enkelen min of meer op gced geluk en het inkomen van den vertrekkenden specialist wordt ovtr ve en verdeeld, d.w.z. ieder komt op een veel lager levenspeil terecht. Bovendien is d« Jonge specialist afhankelijk van toelating tot ziekenhuizen. In de universiteitspaatsen bestaan polikli nieken, waar gratis hulp wordt verleend en zoo is in het algemeen de weg voor den Jongen specialist om te slagen meestal iang moeilijk. Hij moet zich royaal installee rt, behoorlijk wonen en heeft aan allerlei maatschappelijke verplichtingen mede te doen en is dus meestal aan allerlei uitgaven ge bonden, welke oorzaak zijn dat een huwelijk b.v. vaak een moeilijk probleem is. Maar de ongehuwde is vaak minder gewild eij zoo sta pelen aan alle kanten de moeilijkheden zich op en is voor menigeen een materieel zorgen vrij bestaan een voorloopig onbereikbaar ideaal. Om in den groei van zijn specialistisch onderdeel behoorlijk op de hoogte te blijven, moet hij dure tijdschriften lezen, vergaderin gen en congressen bezoeken en zoo is het lang niet alles goud wat er blinkt. De patiënten zijn er tenslotte ook niet me de gebaat, dat de specialisten zich in een te klein centrum vestigendan ziet hij te weinig belangrijke min of meer zeldzame gevallen en dreigt het gemis aan handigheid en rou tine om deze gevallen te herkennen of te be handelen. Uit dien hoofde lijkt mij b.v. aan te bevelen om aan het aantal oogartsen een grens te stellen van ongeveer 1 op 70.000 inwoners. oVor andere specialismen gelden weer andere verhoudingscijfers, maar daar zal ik hier niet verder op ingaan. De zeer sterke toename van het aantal spe cialisten en specialismen in het jongste ver leden is gemakkelijk te verklaren. De zeer sterke uitbreiding en verdieping van de ge neeskunde maakte het practisch onmogelijk alle geneeskundige, ten deele technische, hulpmiddelen gemeenschappelijk te beheer- schen. Het volledig uitpluizen van een eenigs- zins duister ziektegeval is als een steeds dringender noodzakelijkheid naar voren ge komen en de differentieering van de genees kunde in een aantal specialistische onder deden werd als vanzelf onafwendbaar. Deze verbrokkeling heeft haar goede zijde zoolang de harmonische eenheid behouden blijft. Maar er dreigt onherstelbaar nadeel voor de pa tiënten wanneer de huisarts slechts een re ceptenautomaat zou worden en een verkeers agent om de patiënten in het goede specialis tische straatje binnen te loodsen. Er dreigt al evenzeer groote schade wanneer elke spe cialist onafhankelijk van den huisarts eiken patiënt kan gaan behandelen en daarbij on willekeurig de neiging heeft de klachten van zijn patiënt uitsluitend en volledig binnen zijn specialistisch hokje onder te brengen. Een te sterke verschuiving van de verhou ding in aantal tusschen specialisten en huis artsen en een, terwille van zijn bestaan, zich al te zeer van den huisarts losmakenden en onafhankelijk van hem werkenden specia list, is geen goede toestand en moet in 't be lang van de patiënten worden vermeden. Zoo zien wij dat een normale specialisten- groei bevorderlijk is, maar een abnormaal sterke uitbreiding der specialisten een nadeel is voor de algemeene en individueele gezond heid. Zonder dat we de netto inkomens der toekomstige-specialisten behoeven te gaan analyseeren de getallen zijn kleiner, voor diverse groepen veel meer uiteenloopend en het gemiddelde is een veel onzuiverder basis dan bij de huisartsen is de conclusie uit alle overwegingen ook reeds te trekken en moet deze m.i. aldus luiden: Wanneer het overschot aan jonge artsen zich probeert tot specialist op te werken is de ramp ook niet te overzien. Dit geldt in gelijke mate voor deze jonge artsen, als voor de geneeskunde, den geneeskundigen stand en verhoudingen, als voor het publiek. Hoe verder zich de geneeskunde in de rich ting van voorbehoudende, preventieve genees kunde zal weten op te werken, hoe méér ver schillende ziekten en ziekteoorzaken zullen afnemen en verdwijnen. De geneeskundige beschouwt het als zijn plicht zichzelf over bodig te maken. Dit geschiedt met toenemend succes. De algemeene gezondheidstoestand beweegt zich in opwaartsche lijn, de levens duur stijgt en de behoefte aan geneeskundige hulp, dw z. aan geneeskundigen neemt dien overeenkomstig niet toe. Ook hiermede moet rekening gehouden worden bij het stellen van' de vraag: „Moet mijn zoon arts wor den?" In een volgenden en laatsten brief zullen we de .consequenties nader onder de oogen zien, daarbij de brochure van Feisser zooveel mogelijk als leiddraad vasthoudend. P N. N. P. S. Naar aan'e'ding van een opmerking in mijn voj-igen brief ontving ik een verzoek yanieep aanstaand collega, hem mededeeling te willen doen van een plaats, waar hij zich, naar miin meering. kan vestigen. Ik zal hem helaas in deze kwestie moeten teleurstellen. Het kan niet op miin weg liggen mij als ge neeskundig medewerker tevens tot plaatsings- buréau van jotige artsen op te werpen. Daar voor meet m°n bij de Nederl. Mij. tot Bevor- tferijig der Geneeskunst, aankloppen of een advertentie in. het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde p'aatren of in het gebied waar men wel heen zou willen zich plaatse lijk gaan oriënteeren. 1 P. N. N. WETTELIJKE AANSPRAKELIJK- HEID VAN AUTOMOBILISTEN. En de geneeskundige hulp bij verkeersongelukken. Een van de meest ondankbare verrichtin gen van veleg eneeskundigen op „bedreigde punten" is het verleenen van eerste hulp bij verkeersongelukken: in een belangrijk per centage vap de gévallen blijft betaling van 4e aldus bewezen diensten uit. Een misver stand in een buurt met veel artsen is mede de overgroote gedienstigheid van de omstanders in het waarschuwen van artsen, zoodat een deel der toesnellenden geen hulp van belang meer behoeft te bewijzen. Beide misstanden hangen'sarfien en'maken het vinden van een oplossing moeilijk. Thans is in verband met de aanhangige plannen om wettelijk aan eigenaars, houders en bestuurders van motorrijtuigen de ver plichting op te leggen zich tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid te verzeke ren, de vraag gerezen, of het niet mogelijk is op een soortgelijke wijze als deze materie reeds in Engeland is geregeld, ook de beta ling van de kosten van de door geneeskundi gen verleende hulp bij dergelijke ongelukken in die regeling te betrekken. De afdeeling Dordrecht van de Neder- landsche Maatsrfiappij tot bevordering van de geneeskunst stelt thans aan de binnenkort te noudert algemeene vergadering van deze arfsenvereeniging voor, er bij de regeering op aap te dringen, dat deze verzekering de honoraria van medische verrichtingen ten ge volge van auto-ongeluk moet omvatten. De desbet ref f en de verzekeri n gsmaatschappij en zouden die kosten dan tot een zeker maximum moeten vergoeden. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering van de genees kunst blijkt van oordeel te zijn, dat een over eenkomstige bepaling in de polissen wel zeer wenschelijk zou zijn en wil in die richting streven. Wellicht kan voorloopig meer door overleg met de groote verzekeringsmaat schappijen voor ongevallen en wettelijke aan sprakelijkheid worden bereikt dan door over leg met de regeering. Het gaat hier immers bovenal om den omvang van de te verzekeren rsiaico's als vraagstuk van verzekeringstech- nischen aard. VOORTZETTING ARBEID N. C. C. In ieder geval tot omstreeks 1 MEI 1936. ONDERSCHEIDINGSTEEKEN VOOR VERPLEEGSTERS. Moet bij het werk worden ge dragen. WIJZIGING OPLEIDING BEROEPSOFFICIER. De commissie-Roel heelt haar rapport aangeboden. Zooals wij eenigen tijd geleden mededeel den, was naar aanleiding van het bekende rapport van de commissie-Idenburg, met be trekking tot de door die commissie voorge stelde wijziging in de opleiding tot beroeps officier, door den minister van defensie en den minister van staat, minister van kolo niën, een commissie ingesteld ten einde ter zake nader van advies te dienen. Naar wij thans vernemen, heeft die com missie, onder voorzitterschap van luitenant- generaal Jhr. W. RoëlI, commandant van net vedldleger, dezer dagen haar rapport aangeboden. IN EEN KELDER GEVALLEN. Heer overleden. Oistermiddag is de 53-jarige M v d. Brand te Schijndel, die daar ten huize van de dames L. vertoefde, na het openen van een verkeerde deur in de kelder geval len. De man viel met het hoofd omlaag en kwam op de steenen vloer terecht Met een schedelbreuk en hevig bloedend werd hij be wusteloos openomen. De man overleed sipoe- dig daarna. MECHANISATIE IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Kamerleden op bezoek. Gisteren was te Eindhoven, op uitnoodi- ging der burgemeesters van Eindhoven, Val kenswaard en Veldhoven en van de Kamer van Koophandel van O. Noord-Brabant een 28-tal Kamerleden op bezoek om zich op de hoogte te stellen van de mechanisatie in de sigarenindustrie, meldt de Eind. en Meijer. Crt. Burgemeester Verdijk heettte namens de burgemeesters van Veldhoven en Valkens- waard en de K. v. K alle aanwezigen harte lijk welkom en zeide dat blijkbaar de mecha nisatie in de sigarenindustrie alle aandacht heeft. We zegenen de uitvindingen van on zen tijd, maar als deze zich niet geleidelijk aanpassen, doch duizenden eerbare hand werkers van hun plaats verdringen, dan zijn die vindingen voor dit deel der mensch- heid niet een zegening, maar een vloek. En zoo staat het thans met de sigarenindustrie in deze streken. Daartegen moeten er maatregelen geno men worden. Sipr. hoopt dat met de urgentie deze maatregelen zal aanzien en daardoor eene saneering brengen in dit bedrijf in zeer moeilijke omstandigheden. Het Tweede Kamerlid de heer van Dijk sprak namens de aanwezige leden der Volks vertegenwoordiging. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Karei I-fabrieken. Vervolgens werd de lunch gebruikt in ho tel Royal. Hier werd het woord gevoerd door den burgemeester van Eindhoven, waarna het Kamerlid de heer H. v. d. Putt en de secretaris van den Tabaksbewerkers- bond een overzicht gaven van de situatie in het sigarenbedrijf. De voorzitter der Kamer van Koophandel de heer Cl. Schellens sprak een slotwoord. Daarna werd per autobussen een bezoek gebracht aan de Willem II sigarenfabrieken te Valkenswaard. Tenslotte vond een ontvangst plaats op het Gemeentehuis aldaar, waar burgemees ter Kuijper het gezelschap verwelkomde en een der Kamerleden dankte. Om circa kwart over vier was het bezoek afgeloopen en vertrokken de Kamerleden weer via Eindhoven naar hun woonplaat sen. HOT-BAND BIJ DE A.V.R.O. Onder leiding van Eddy Meenk. LICHTGEVEND SPEK. Waar de politie al niet goed voor is. Maandagavond omstreeks negen uur ver voegde zich aan het politieposthuis Korvel Tilburg een man, die een bord, waarop een stuk spek, bij zich droeg. Het bord met het spek werd op de tafel onder den neus van den dienstdoenden agent van politie neergezet. Voor de politieman 'n woord van verba zing of afkeuring had kunnen uiten, begon de man-van-hét-spek zijn verhaal. Hij verklaarde dien avond het spek bij een spekslager te hebben gekocht. Toen hij ermee thuis was gekomen en toevallig in een donker vertrek kwam, stelde de man tot zijn verbazing vast, dat het spek licht gaf, alsof er zich een aantal glimwormpjes op bevon den. De man vond dit uiteraard verdacht en hij ging terug naar den slager, om van zijn be vinding mededeeling te doen. De slager echter wist met het geval ook geen raad. Hij zei alleen, dat het in orde was, m.a.w. dat het spek z.i. goed was. De man ging terug naar huis, om daar op nieuw het eigenaardige verschijnsel vast te stellen. En daar hij er tenslotte niets voor voelde het lichtgevende spek te nuttigen, was hij naar het oolitieposthuis gekomen. Nauurlijk teek de dienstdoende politieman wel 'n tikje verbaasd. Maar, men zou de proef op de som nemen. De lichten van het posthuis werden ge doofd en jawel: daar zag de bewaarder der openbare orde en veiligheid met eigen ambtelijke oogen, het spookachtig lichtende spek vóór zich op de tafel liggen. Na deze ambtelijke vaststelling van het zeer eigenaardige feit, heeft de politie zich ten einde raad maar met den directeur van het Gemeentelijk Slachthuis in verbinding gesteld, die het stuk spek ter onderzoek mede nam. Zijn voorloopige conclusie was, dat het spek vermoedelijk ondeugdelijk was. Het ge val zal nader door hem worden onderzocht Het is geen April-mop. Was het dit wel, dan zouden we er nog aan hebben kunnen toevoegen, dat Philips bereids octrooi op alle spek-licht heeft aangevraagd (Msb.) HET A.S. FILMCONGRES TE BERLIJN. Nederlandsche Bioscoop Bond wijst uitnoodiging af. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen BioscoopBond heeft in zijn gisteren gehou den vergadering besloten geen gevolg te geven aan de uitnoodiging van het Reichs- verband Deutscher Filmtheater te Berlijn tot bijwoning van het Internationaal Filmcon gres, hetwelk van 25 April tot 1 Mef a.s. onder de auspeciën van de Reichsfilmkam- mer te Berlijn zal worden gehouden. Het hoofdbestuur is n.1. van meening, dat onder de huidige omstandigheden van een internationaal filmcongres in de Duitsche hoofdstad geen wezenlijke resultaten voor het bioscoopbedrijf in het algemeen verwacht kunnen worden. Pastoor P. J. M. van den Burg te Egmond aan den Hoef, is benoemd tot pas toor in de parochie van de H. H. Mart van Goreum te s-Gravenhage. In zijn plaats werd alhier benoemd de kapelaan R. Nieveen van Dijkum, thans te Leiden. N.O.G.-AVOND TE SCHAGEN. De afd. Schagen van het Nederl. Onder wijzers Genootschap heeft haar jaarlijksche feestelijke bijeenkomst gehouden in hotel Igesz. Ondanks het minder gunstige weer waren vele onderwijzeressen en onder wijzers opgekomen om dit samenzijn te vie ren. Na opening door den voorzitter, den heer van der Laan uit Dirkshorn, hiela het hoofdbestuurslid de heer Kleiterp een vlotte causerie over het onderwijs en het genoot schap. Een welverdiend applaus der aanwe zigen bewees wel, dat de spreker met zijn voordracht succes oogstte. Daarna werd aan gevangen met zang, voordracht en tooneel. Alles verliep vlot en menigmaal werd er har telijk gelachen. Een serie lantaarnplaatjes, verhandelde het wel en wee der afdeeling, viel zeer in den smaak. Menig dansje weni gemaakt en het was reeds middernacht, toen allen welvoldaan huiswaarts keerden. OUDERAVOND TE SINT MAARTENSBRUG. Te St. Maartensbrug werd een ouder avond gehouden onder voorzitterschap van den heer J. Keuris. Na opening der bijeenkomst hield de heer J. Leeuwen, hoofd der o. 1 school alhier, een buitengewoon interessante lezing over de Mount Everest welke lezing werd verduide lijkt door fraaie foto's van de bekende Mounf Everest-expeditie van 1921 der Engelschen. Glimlachje i In aansluiting aan 't bericht in 'n vo rige editie, omtrent de voortzetting van het werk van het Nationaal Crisiscomi té, meldt het Corr. Bureau nog, dat de gemeenschappelijke werkzaamheden in e"k geval tot omstreeks 1 Mei 1936 zul len worden voortgezet, in de verwach ting, dat op de krachtige medewerking van alle landgenooten kan worden ge rekend. Algemeen werd erkend, dat na dien datum een eventueel beëindigen van dezen crisisarbeid zonder meer niet te verantwoorden ware, weshalve naar wegen dient te worden gezocht, om een juisten overgang naar nieuwe toestan den te verkrijgen. Daar tegenwoordig zoovele onbevoeg den de ziekenverpleging als beroep uit oefenen, is het van groote beteekenis, dat het publiek weet, dat het de ver pleegsters en verplegers, die een door Staat gewaarborgde opleiding hebben genoten, kan kennen aan het wettelijk ingestelde onderscheidingsteeken. Dit onderscheidingsteeken bestaat uit een gelijkarmig kruis op een ronden oranje achtergrond, met zilveren rand, waarop in groene letters zijn aange bracht de woorden: Wet Ziekenverple ging. Het krui6 is van zilver, voor dege nen, die het diploma voor gewone zie kenverpleging hebben; van blauw emaille voor hen, die het diploma heb ben voor verpleging van zenuwzieken en krankzinnigen en van blauw emaille met witten rand voor hen, die beide diploma's bezitten. Het bezit van de aanteekening voor kraamverpleging wordt aangegeven met een zilveren ooievaartje in het mid den van het kruis. Door de verpleegsters wordt het on derscheidingsteeken als broche gedra gen; door de verplegers wordt het ge dragen in het knoopgat of aan een hor logeketting. ngevolge wettelijk voofschriit zijn de verpleegsters en verplegers verplicht gedurende de uitoefening van hun be roep het onderscheidingsteeken te dra gen. Reeds geruimen tijd aldus lezen wij in het April-nummer van „De Jazz- wereld" is er sprake geweest van een hot-band, die door de A.V.R.O. naast het Kovacs Lajo6-ensemble in dienst zou worden genomen. Het oorspronkelijke p'an om die band uit genoemd bestaand orkest te vormen blijkt men na lange overweging te hebben laten varen. De nieuwe band, waarmede de repeti ties zoo spoedig mogelijk aanvangen, zal er vermoedelijk als volgt uitzien: Jan Meijer, altsax; Rinus van Zelm, altsax; N. v. Ploeg, tenorsax; A. v. d. Mo len, altsax; Eddy Meenk, leider, trom pet; S. Nijveen, trompet en hot viool; i. Dasberg, trompet; D. Lambreghts en H. Bosch, trombone; M. van Kleef, d»um6; Fr. Reinders, guitaar; N. de Rooy en E. Karelse, piano; benevens den bassist van Kovac6 Lajo6. Zooals men ziet, bevat de band een aantal zeer bijzondere krachten, ver- s.heidene uit bekende bands afkomstig. (Niet officieel) Zdt klasse, 3de ltfst Trekking van Woensdag 3 April 1938 Hooge PriJsen 100.- 4787 Prhxen van 30. 168 477 926 973 1128 1198 1218 1777 1795 2013 2298 2860 2973 3515 3929 4087 4163 4241 5209 5445 5788 5968 6118 6346 6841 7072 7222 7579 7820 8215 8239 8319 8536 8771 896-* 9258 9492 9497 9916 10028 10132 10609 10639 11021 11356 11366 11404 11554 12331 12688 12997 13403 13557 13804 14390 14485 14882 14943 5419 15494 15891 15917 16480 16608 16719 16864 16957 17073 17096 17597 17607 18047 18082 18103 18275 18279 18677 18702 18823 18850 18881 18934 1910S 19221 19422 19443 19569 19648 19748 19805 19806 19973 20063 20248 20326 20375 20397 20398 20448 Verbet. 2e klasse, 2de lijst: 13571 m. 13501. Dokter: „D bent overreden door een vrachtauto, en nu bent u in het huls van uw schoonmoeder, moogt van geluk spreken I" Slachtoffer „Waarom, Is ze niet thuis (Humorist)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9