KT t ARRIVED! CIGARETTES X^lill AMERICA'S MOST FAMOUS QUALITY EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE HEILOO £attds en Juiitêouui Naar aanleiding van de notulen werd Bunt- Vitae- noote van Elisabeth Windt, om Gevreesd werd echter, dat hieraan weinig zal zijn te doen, omdat de betaalmeester zich tegenover de regeering zal hebben te verant woorden en hierdoor in het bezit moet zijn van de handteekening van de betrokken tuin ders. u Hierna sluiting. S Raadsverkiezing. Als candidaten voor den gemeenteraad zijn door de Ned. herv. partij de volgende candidaten gesteld: C. van Duin, H. Doc- ter, J. de Haan, J. van Loo en P. van 't Veer. In de vergadering van de r. k. kiesvereeni- ging werden als candidaat gesteld in de eerste plaats de drie aftredende leden J- Apeldoorn, Th. Straathof en F. M. van de Reep. Hieraan werden toegevoegd de heeren C. Baltus, W. Dekker, J. Liefting, P. van der Molen, J. Sentveld, P. Zentveld en Nic. Tromp. In deze vergadering werd tevens gespro ken over samenwerking met Egmond aan den Hoef. Hierover kon echter geen overeen stemming worden gekregen. Door de tooneelvereeniging „Ons Ver maak" uit Bakkum, werd Vrijdagavond voor de verpleegden der Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee opgevoerd het blijspel „De Referendaris Titulair" van Cornelie Noordwal. Het stuk werd vlot gespeeld en de oude zeelui genoten ten volle, hetgeen duidelijk bleek uit het applaus. De familie De Graaf uit Castricum verleende muzikale medewerking, die buitengewoon op prijs werd gesteld. Het was voor de oude bewo ners der Stichting een mooie avond, die weer eens een prettige afleiding heeft ge bracht. Het 100.000ste kind. Een eenvoudige herdenking. De herdenking van de opname van het 100.000ste kind in de kolonies van Het Centraal Genootschaip zal op eenvoudige wijze plaats hebben op Zaterdag 13 April a.s. des morgens om half twaalf. Candidaten gesteld. Het inleveren voor candidatenlijsten voor de R.K. kiesver. „Recht en Plicht" voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft tot resultaat gehad dat geen der thans zitting hebbende gemeenteraadsleden candidaat is gesteld. Er zijn slechts 5 personen candidaat gesteld en wel 2 veehouders, 2 midden standers en 1 arbeider. Het bestuur der kies- vereeniging zit met het geval verlegen. Waarschijnlijk zal men een vergadering uit schrijven, doch de termijn voor het indienen der candidaten is gesloten. In het verslag van de V. V. V. wordt meermalen de heer Bos genoemd. Dit moet zijn de heer Ros. HEILOO. Vergadering L. T. B. Critiek op de regeering. De L T. B. hield Donderdagavond een druk bezochte gecombineerde vergadering van de groepen veehouders, tuinders en bol- lenkweekers. De voorzitter, de heer j. Sengers, opende met den christelijke groet, heette bijzonder welkom de vele nieuwe leden. Het bezoek had spr. nog grooter verwacht, omdat de agenda zeer belangrijk is. De heer A. Dekker gaf een uitvoerige toe lichting op de uitgereikte teeltvergunningen. Als regel kan men aannemen, dat de toe stand van 1933 geld voor 1935. Die in 1933 bloembollen teelden, moge nu geen nateelt uitoefenen. Doperwten, hier een cultuur van beteekenis, rangschikt men onder land bouwproducten. Daar moet men natuurlijk tegen reclameeren. De vergadering maakte .zich vroolijk ever de onwetendheid der amb tenaren, die weinig weten, dat blijkt wel uit de controle, men weet geen maten (om schrijving te teelen groente e.d.) Hoewel het seizoen aangebroken is, hebben tientallen nog geen teeltvergunning. Eén der bestuurs leden merkte op, dat er in Alkmaar tot den nacht gewerkt wordt, het is echter moeilijk om op tijd klaar te komen. De voorzitter raadde aan om geen groente ed. te teelen zonder vergunning. Als men iets niet weet, moet men het in het Landbouwhuis te Alkmaar vragen. Laat men er om denken dat de tuchtmaatregelen ook niet malsch zijn. De veehouders kregen nu een beurt. Men zal, volgens de regeering, 10 pet. van de melk niet mogen verkoopen, of verwerken. Het is hier nog betrekkelijk ge makkelijk. In de Haarlemmermeer mag men 17 pet. niet gebruiken en in Groningen zelfs 40 pet. De voorzitter zeide, dat men de ondermelk kan gebruiken voor kalveren of varkens mesten. Tot heden staat men vrij soepel tegenover kalveren mesten en varkens mesten onder bepaalde voorwaarde. De vergadering was ontstemd over de re- geeringsmaatregelen. Onze boter gaat naar Engeland en wordt daar voor wagensmeer gebruikt. Wij worden gedwongen om margarine te eten om de di videnten voor de margarinefabrikanten op peil te houden. De boer krijgt een toeslag, welke niets op het lijf heeft. Er wordt een ongelegimiteerd aantal ambtenaren aangesteld (er zijn vele ambtenaren, die soms 2 3 maal per dag komen en totaal gemis aan inzicht hebben, elkander voor de beenen loopen en al gauw een f 30 per week verdienen, alles ten koste en last van de boer, die maar kan betalen Er is overvloed en we lijden kunstmatig honger. Zoo meent de regeering het platte land te moeten helpenhelpen van de wal in de sloot. De voorzitter stelde vast, dat niet de re geering de tuinders en boeren heeft ge vraagd om hulp en steun te verleenen, doch andersom critiek is goedkoop. We moeten den toestand internationaal bezien. Neder land is een uitvoerend land en we hebben met verschillende factoren rekening te •houden. De ambtenaren, waaronder vele jongens juist van de H. B. S., verdienen een loon 15 a 20 per week. Om op een ver gadering stemming te kweeken, is goed koop. Doch we moeten de regeering steunen, dat is thans meer dan noodig. Hoewel de vergadering het lang niet met de voorzitter eens was, ging men er niet dieper op in. De voorzitter leidde in de afzet van 100.000 koeien naar Rusland. De regeering wil niet, zegt men. Spr. (lid van den Bond van Veehandelaren), concludeerde, dat men kan verkoopen op een crediet van 5 jaar en dan valt er op de credietwaardigheid nog wel wat af te dingen. De bond had dan ook de medewerking geweigerd. Doch op ver gaderingen vertelt men dat de regeering niets wil. De voorzitter deelde nog mede, dat op een adres van de L. T. B. en de Holl. Mij. v. Landbouw, gericht aan B. en W. van Alk maar, om een controle post bij de aanvoer van vee (de veehouders moeten nu een lange omweg maken) geen resultaat heeft gehad. Men blijft dus voor controle op de Ged. Nieuwesloot. In het bestuur werden 'herkozen de heeren C. Bakker (veehouders) en Jac. Klaasse (tuinders). De reclamecampagne „drinkt meer melk" zal worden gesteund. (Beter was het dat men dat mogelijk maakte en de melk niet kunstmatig duur hield, oordeelde men). Als afgevaardigde naar de kringvergadering werden gekozen de heer Jac. Swart, P. C. Wit en J. Sengers Voor de tuinders de heeren Jac. Sambroeck, W. v. d. Steen en A. Dekker. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE. De omzetten aan de Noordermarktbond zijn ook lager dan verleden jaar. Over de maanden Januari en Februari 1935 is de omzet ruim 80.000 minder ge weest dan in hetzelfde tijdvak in 1934. Het verleden jaar verbrande warenhuis van de firma A. Groot—K. Boot werd Za terdagmiddag officieel heropend. De zaak heeft thans een keurig aanzien gekregen. Zoowel buiten als binnen is het mooi afge werkt en in den winkel, die geheel op moder ne wijze is ingericht, zijn de goederen op overzichtelijke wijze achter glas uitgestald. Ook een aantal vitrines zijn in den winkel aangebracht. Voorts zijn etalageruimten beschikbaar, terwijl boven de afdeeling meubelen, kar petten, enz. is ondergebracht. Van vele zijden heeft de firma op dezen dag blijken van belangstelling ontvangen, w.o. een groot aantal bloemstukken van le veranciers, familie en kennissen. KOEDIJK. Vrijdagavond werd door de tuinbouw vereeniging „De West" een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerdt onder leiding van den heer W. Visser. De voorzitter opende met een woord van welkom. Medegedeeld werd, dat er een richtprijs voor de Deensche is vastgesteld en uitbe taald in een toeslag, op de tarwe, om die in voorkoop te mogen verkoopen. Er zijn 50 adhaesiebetuigingen ingekomen. De secretaris werd dank gezegd voor zijn werk. Voor de graanvelden zal een lagere contributie gesteld worden dan voor de groente. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de vergadering der L. G. C. be handeld. Als afgevaardigde naar de vergadering der L. G. C. te De Rijp werden gekozen de heeren W. Butter, K. Stam, A. Jongsma, M. Sluis, P. IJfs, P. Zwetsman, Joh. Blaauw boer, P. Geus en A. Molenaar, Jb. W. Bolde wijn. Op een vraag van den heer Blaauw- boer of het U. C. B.-merk ingevoerd zal worden de keur is nu aan de keurmees ter van de veiling zeide de voorzitter, dat er behoorlijk moet gezorgd worden voor goede producten. Hierna sluiting met dank. CRISISSTEUNBESCHIKKINGEN 1935. Tarwebloem B. De minister van economische zaken heeft goedgevonden I. te rekenen van 1 Januari 1935, uit het landbouw-crisisfonds te vergoeden op alle hoeveelheden tarwebloem B, waarvan ten genoegen van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale bewezen wordt, dat deze door importeurs van of handeleren in tarwebloem B, die aangesloten zijn bij de vereeniging Distributiekantoor voor Tarwebloem B, over eenkomstig de ter uitvoering van artikel 3 der gewijzigde Tarwebeschikking 1931, door genoemde Centrale genomen besluiten gele verd is aan broodbakkers en banketbakkers en dat deze is verwerkt als grondstof bij het bakken van brood en van banket, een bedrag van 2.50 per 100 K.G.; II. de tot het doen van uitkeeringen krach tens deze beschikking en tot het bestrijden van de daarmede in verband staande onkos ten benoodigde gelden te stellen ter beschik king van de onder I genoemde Centrale, met dien verstande, dat die Centrale genoemde uitkeeringen en onkosten zal voldoen uit haar saldo. De minister van economische zaken heeft goedgevonden I. uit het landbouw-crisisfonds te vergoe den voor zoover betreft het onder a en c be paalde te rekenen van 20 Februari 1933 en voor zoover betreft het onder b bepaalde te rekenen van 18 November 1933, op elke 100 K.G. tarwebloem B, indien en voor zoover ten genoegen van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale is aangetoond, dat bedoelde tar webloem B: a. is verwerkt tot biscuit, wafels, ouwel, macaroni, vermicelli, gluten, bestemd voor bereiding van brood voor diabetici, honden- of kattenbrood, dan wel is aangewend hetzij bij de bereiding van drops, hetzij in de tex tielnijverheid of voor andere technische doel einden, een bedrag van J 475; b. is verwerkt tot voerbrood, hetwelk in gebroken of gemalen toestand is gebruikt voor vermenging in pluimveevoeder, een be drag van 5.25; c. hetzij onverwerkt is uitgevoerd, hetzij is verwerkt tot producten, welke uit Nederland zijn uitgevoerd, een bedrag van 5; II. de tot het doen van uitkeeringen krach tens deze beschikking en tot het bestrijden van de daarmede in verband staande onkos ten benoodigde gelden te stellen ter beschik king van de onder I genoemde Centrale, met dien verstande, dat die Centrale vorenbedoel de uitkeeringen en onkosten zal voldoen uit haar saldo. Deze beschikkingen kunnen worden aange haald onder de titels Crisis-Steunbeschikking (Tarwebloem B) I en II. Fruit en warraoezerijgewassen V. De minister van economische zaken heeft goedgevonden: I. uit de gelden, beschikbaar gesteld bij de Crisis-Steunbeschikking 1934 XIX (fruit en warmoezerijgewassen), de Crisis-Steunbe schikking 1934, no. XXVII (fruit en warmoe zerijgewassen) en de Crisis-Steunbeschikking 1935 (fruit en warmoezerijgewassen II), aan de telers van gewassen van den tuinbouw voor zoover dezen zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en hun producten over de veilingen te Alkmaar, Avenhorn, Beverwijk, Broek op Langendijk, Castricum, Edam, Grootebroek, Heiloo, Hem, Hoogkarspel, Medemblik, Noordscharwou- de, Obdam, Opperdoes, Beemster, Warmen- huizen, Blokker, Winkel, Wognum, Wijdenes, Zwaag, Den Helder en Enkhuizen hebben ge veild steun te verleenen overeenkomstig de bepalingen van deze beschikking, in zoo- verer inafwijking van het bepaalde in arti kel 4 van de Crisis-Steunbeschikking 1933 tot een maximum van 360.000; II. aan te wijzen als crisis-organisatie, be doeld in artikel 3 van de Crisis-Steunbeschik king 1933, de Stichting Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Graven hage; III. te bepalen, dat krachtens deze beschik king uit te keeren steungelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale; IV. te bepalen, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermeld tijdvak van het jaar 1934 door de onder I bedoelde telers van die producten zijn verkocht, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid; Product Tijdvak Per 100 K.G. Roode kool 1 Jan.18 Febr. 0.15 Roode kool 19 Febr.1 April 0.25 Roode kool 2 April17 Juqi 0.85 Roode kool 18 Juni26 Aug. 0.35 Roode kool 27 Aug.—28 Oct. 0.10 Roode kool 29 Oct—31 Dec. 0.40 Gele kool 1 Jan.18 Febr. 0.40 Gele kool 29 Oct.31 Dec. 0.40 Deensche w. k. 29 Oct.31 Dec. 0.25 Witte kool 18 Juni—26 Aug. 0.25 Vr. aardapp. 28 Mei—10 Juni 0.85 Vr.aardapp. 11 Juni—1 juli 0.45 V. te bepalen, dat deze beschikking kan worden aangehaald onder den titel: Crisis- Steunbeschikking 1935 (fruit en warmoezerij gewassen V). Fiuit en warmoezerijgewassen IV. De minister van economische zaken heeft goedgevonden: I. uit het landbouw-crisisfonds aan de te lers van gewassen van den tuinbouw, voor zoover dezen zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en hun producten over de door de genoemde Stichting erkende veilingen of veilinghouders hebben geveild, tot een totaal bedrag van ten hoogste 1.500.000 steun te verleenen overeenkom stig de bepalingen van deze beschikking, in zooverre inafwijking van het bepaalde in ar tikel 4 van de Crisis-Steunbeschikking 1933; II. aan te wijzen als crisis-organisatie, be doeld in artikel 3 van de Crisis-Steunbeschik king 1933, de Stichting Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Graven hage; III. te bepalen, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke m het achter elk product vermelde tijdvak gedurende het jaar 1934 door de onder I bedoelde telers van die pro ducten zijn verkocht, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Roode en witte bessen 25 Juni—31 Dec. 0.30 per 100 K.G. Zwarte bessen 1 Jan.30 Sept. 0.30 per 100 K.G. Blauwe en witte stookdruiven 2 April31 Dec. 1 per 100 K.G. Blauwe en witte koude druiven 27 Aug. 31 Dec. 1 per 100 K.G. Frambozen 1 Jan.30 Sept. 0.70 per 100 K.G. Kruisbessen 1 Jan.1 Juli 0.15 per 100 K.G. Idem 2 Juli15 Juli 2.05 per 100 K G. Meloenen 1 Jan.—16 Sept. 0 40 per 100 stuks. Vroeg aardappelen 28 Mei10 Juni 0.25 per 100 K.G. Idem 11 Juni1 Juli 0.15 per 100 K.G. Augurken A en B I Jan.30 Sept. 0.80 per 100 K.G. Augurken C en D 1 Jan.30 Sept. 0.35 per 100 K.G. Doperwten 1 Jan.30 Sept. 0.55 per 100 K.G. Peulen 1 Jan.—30 Sept. 0.45 per 100 K.G. Kaskomkommers 1 Jan.—17 Juni 0.50 per 100 stuks. Idem 18 Juni2 Sept. 0.40 per 100 stuks Platglaskomkommers 1 Jan.2 Sept. 25 cent per 100 stuks. Bieten 25 Juni2 Sept. 0.30 per 100 K.G. Idem 3 Sept.—31 Dec. 0.20 p. 100 K.G. Roode kool 1 Jan.—18 Febr. 0.10 per 100 K.G. Idem 2 April17 Juni 0.25 p.. 100 K.G. Idem 18 Juni—26 Aug. 0.10 p. 100 K G. Idem 29 Oct.—31 Dec. 0.10 p. 100 K.G. Gele kool 1 Jan.—18 Febr. 0.10 per 100 K.G. Idem 18 Juni—26 Aug. 0.10 p. 100 K.G. Idem 9 Oct—31 Dec. 0.10 p. 100 K G. Deensche witte kool 29 Oct.—31 Dec. 10 cent per 100 K.G, - v. Nofib^|#pp Witte kool 18 Juni26 Aug. 0.10 p. 100 KG. Spitskool 11 Juni—30 Sept. 0.10 per 100 K.G. Bospeen 1 Jan—17 Juni 0.15 per 100 K.G. Idem 18 Juni—16 Sept. 0.50 p. 100 K-G. Breekpeen 18 Juni-29 Juli 1 p. 100 K.G. Radijs 2 April29 April 0.15 p. 100 bos. Spinazie 1 Jan.—8 April 0.25 p. 100 K.G. Idem 9 April27 Mei 0.20 per 100 K.G. Tomaten 1 Jan.—14 Oct. 0.65 per 100 K.G. Tuinboonen 1 Jan—14 Oct. 0.65 per 100 K.G. Schorseneeren 1 Jan.—31 Dec. 0.75 per 100 K.G. IV. te bepalen, dat de gelden, benoodigd voor de uitvoering van deze beschikking, zul len worden ontleend aan een nader aan te wijzen post van de begrooting van het Land- bouw-Crisisfonds V. te bepalen, dat de krachtens deze be schikking uit te keeren gelden zullen worden verstrekt in nader verrekening uit de saldi van de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. (St.crt.) BROEK OP LANGENDIJK. De tuinbouwvereeniging „Groentecul tuur" kwam 4 April in vergadering bijeen ten huize vai, den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer W. J. Balde, wees in zijn openingswoord op de slechte uit: li sten in het bedrijf heden en de donkere toe komst, welke het tegemoet gaat. Meegedeeld werd, dat de aankoop van manden is gegund aan de gebr. Engel voor 41 *A cent per stuk. Goedgevonden werd aan het correspon dentschap der Planten-Ziektekundigen Dienst een subsidie toe te staan van 2.50. Vervolgens werd in behandeling genomen de beschrijvingsbrief der L. G. C. Na eenige discussie, waaruit bleek het groote belang der veiling bij een goede ver bindingsweg, kon men zich vereenigen met het voorstel betreffende subsidie te ver leenen aan het voorstel aangaande het maken van een nieuwen weg door den polder van K. v d. Molen naar Heerhugowaard. Aangaande de subsidie-verleening Kanali satie werd na eenige bespreking over de ge volgen van aanname van het voorstel be sloten de afgevaardigden vrij mandaat te geven. Een voorstel betreffende opheffing pet. minimumprijzenfonds en 'het aandringen op een keuringswet voor kunstmest, werd goed gevonden. Niet vereenigen kon men zich met een voorstel betreffende het niet meer door snijden van witte kool, en ging men accoord met het prae-advies van het L. G. C. bestuur, hetwelk neoogde, dat de verkooper in moei lijkheden kan geraken. Een voorstel betreffende vluggere uitbe taling der steungelden aan vrachtvaarders werd goedgevonden. Vrij mandaat werd verstrekt aangaande het terugtrekken der koolbouw uit de buiten polders, alzoo ook het in bespreking mogen brengen het plan-Zeeman betreffende cul tuur- en teeltvermindering. Het jaarverslag en die rekening kon na eenige opmerkingen en vragen van internen aard worden goedgekeurd. Voorgesteld zal worden aan de algemeene vergadering van het aantal afgevaardigden in het vervolg te verdubbelen en de pre- sentie-gelden met 50 pet. te verminderen, daar het gewenscht is, dat zooveel mogelijk in grooten getale de leden de jaarvergadering kunnen bezoeken. Bij de rondvraag werd door den heer C. clot meegedeeld, dat van de veronderstelling wordt uitgegaan, dat de draaihartigheid ver oorzaakt wordt door de galmug. De Planten- ziektekundigen Dienst zal voortaan aan de veiling bekend maken, welke dagen er gevaar dreigt. ZUID-SCHARWOUDE. Vergadering „De Toekomst", De tuinbouwvereeniging „De Toe komst" vergaderde Donderdagavond bij den heer P. Schoenmaker. De opkomst der leden was niet bijzonder groot. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., merkte op dat de luttele weken, die tus- schen de jaarvergadering en deze ver gadering liggen, voor ons van zeer groot belang zijn. Want in dien tijd wordt be slist over de tuinders. De roode kool is duur geworden, maar de gele en Deen sche zijn zeer goedkoop geweest. Wij weten, wat dat voor onze vereeniging beteekent. De massa moest het hebben van de gele en de Deensche. Het heeft moeite gekost om van deze geveilde kool te eten. Voor den overigen tijd zul len de tuinders geen geld hebben'om te leven. Tot op heden is er nog geen licht puntje dat er steun zal komen. Deze is wel toegezegd geworden. De voorzitter hoopte, dat daarbij iets meer voor N.-Holland zal komen. Hierna behandelde de voorzitter het executieverbod. We hebben het eenigen tijd geleden zelf aangepakt om ingeval van dreigende executie zoo mogelijk in te grijpen. Dat is nog niet toegepast. We zijn voor het executieverbod wel dank baar, maar niet voldaan. Spr zette de werking van deze wet duidelijk uiteen. Hij sprak tenslotte den wensch uit, dat de minister nog iets verder zou gaan, zoodat executie niet meer plaats kan vinden. gevraagd naar de vrije vergadering van de L. G. C. De voorzitter antwoordde, dat de voor steller daarvoor geen voorstellen had. De heer W. Verkroost, de voorsteller, merkte op, dat hij dacht te zeer op poli tiek terrein te zullen komen. Het is ech ter noodig dat de tuinders zich allemaal eens uitspreken. Van de thans gevoerde wijze van vergaderen verwacht spr. niet veel. De heer P. de Geus Jz. wilde een paar sürekers uitnoodigen en daarover van gedachten wisselen. De heer J. Klingeier zeide, dat hier da stukken worden gesneden. De beschrij vingsbrief werd hier behandeld en den afgevaardigden werd mandaat meege- geven, die behooren te stemmen volgens mandaat. De voorzitter deelde mede, dat da richtprijzen en redelijke oogstcijfers niet publiek worden gemaakt. De heer P. de Geus Jz. vond dit een allertreurigst standpunt. Op een vraag van den heer C. de Boer Wz. antwoordde de voorzitter dat de commissieleden door den ministe* worden benoemd. De heer Jb. Kramer merkte nog op, dat men wanneer men geen geheimhou ding wil, niet in de commissie wordt toegelaten. Het verschil tusschen den steun aan landbouw en tuinbouw werd aan een be spreking onderworpen. De achterstel, ling van den tuinbouw werd becriti. seerd. Mededeeling werd gedaan van een aantal adressen aan den minister en van de voor de vergadering van het Centraal Bureau gedane voorstellen, Verwacht wordt, dat de regeering zal aanpassen, door een flinke greep ta doen in de verlaging der vaste lasten, wil er iets ten bate der tuinders gebeu ren. In die richting moet worden ge werkt. In het verslag van den plantenziekten- kundigen dienst kwam tot uiting dat een middel tot bestrijding van de draai hartigheid in de kool is: zeepspiritus. Aangeraden werd, wanneer geconsta teerd werd, dat de galmug vloog, met zeepspiritus te spuiten. Flakkeesche peen hoort niet meer on der landbouw doch onder tuinbouw. De contingenteering voor Duitschland is in het vervolg aan een bedrag gebonden i. p. v. aan een zeker kwantum produc ten. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief der L. G. C. behandeld. LANGENDIJK. Aangezien er twijfel is gerezen over in de Tweede Kamer, bij de behandeling van de begrooting van het Landbouwcrisisfonds gedane mededeelingen over den ernst van dien nood in den tuinbouw in dit district, is, naar ons werd meegedeeld, weer een enquête op touw gezet voor een aantal be drijven, in verschillende Langendijker ge meenten, ten einde de juistheid aan te too- nen van den achterstand, welke bij d« meeste tuinbouwers valt te constatee-en. Men vraagt zich intusschen af, hoe het mo gelijk is, dat nog twijfel dienaangaande heerscht, daar toch verondersteld mag worden, dat zelfs een niet-deskundige kan begrijpen, dat bij een terugloopen tot 20 a 25 pet. van den normalen omzet, er bij niet kapitaalkrachtigen (en dat zijn de tuinders voor minstens 95 pet.) armoede moet wor den geleden, zooals in de Tweede Kamer werd meegedeeld. SCHAGERBRUG. Stierenkeuring. Bij de alhier gehouden stierenkeuring werd goedgekeurd de 2-jarige stier Herman N. H. 3728 N. R. 12646, eigenaar de heer M. van der Sluijs te St. Maartensvlotbrug. Aangehouden werden de volgende 1-jarige stieren- Hendrik III van W. Jimmink Jbz. te Schagerbrug; Wodan Jan 5 van W. Jimmink Jbz. te Schagerbrug; Marinus I van Jan Jimmink te Schagerbrug; Athleet Marius van C. N. de Wit te Stolpen; Henri VII van W< Jimmink Hz. te 't Zand; Ali's Frans van Jb- Eriks te Schagerbrug; Frans Nicolaas 31 van A. van der Sluijs te Sr. Maartensbrug; Mina's Wodan 2 van K. Eriks te Burger- brug; Wodan B. 6 van G. Kant te Burger- brug. OUDKARSPEL (Maart 1935). Geboren: Nicolaas, z. v. P. J. Jonker en H. Spaans. Gerrit, z. v. N. F. Tromp en J. Bouwen. Wilhelmus, z. v. N. Ooije* vaar en A. Spaansen. Theodorus z.v. K. Hoogeboom en A. Stoop. Johannes Nico* laas, z. v. W. Ooijevaar en A. M. Laan. Jantje, d. v. S. Dekker en A. Talsma. Overleden: Leendert Eiland, oud 28 jaar, zoon van P. Eiland en P. van Ne- derveen. URSEM (Maart). Geboren: Petrus, zoon van Cornelis Mulder en Cornelia Maria Brantjes. Cor* nelis Bernardus, zoon van Petrus Poland en Cornelis Seyts. Adriana Risina, pochte van Gerrit de Graaf en Immetje van de Leek. Aafje Grietje Lijsbeth, dochter va Hendrik Jofriet en Johanna Margaretn Overleden: Cornelis Ruyter, echtg^ uyter, d 71 jaar,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8