Agenda BILDERDIJK Spoct jHackdtecicfUett £ucfUoaaU Jiunst m Wetenschap Stad m Om&eowQ. Weecéeckht JUiAiicaties tBucgectijke Statui VIER DOODEN BIJ ONTPLOFFING, In de Leuna-Werke te Berlijn, AANWIJZINGEN VOOR GODS DIENSTONDERWIJZERS TE LEIPZIG. DE HERTOG EN HERTOGIN VAN KENT IN SPANJE. NOORSCH SCHIP VERGAAN, Bemaning gedeeltelijk omge komen, TRAGISCH ONGEVAL. DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN, Zondag begint het seizoen! De baan verlicht! Zondag begint het. MAC ROBERTSON NAAR NEDERLAND. L speelt op 25 APPIL. HET VLIEOVELD. INA BOUD IER ZESTIG JAAR. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Candidaatstelling. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer „Mystery of Mr. X." (sens.); hoofdrol Ro- bert Montgomery. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8. hoofdnummer Moulin Rouge (rom.); hoofdrol Constance Bennett. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Gekooide jeugd (rom.); hoofdrollen Durkin Jr., Bette Davis, PatO'Brien. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Süss de Jood (hist.); hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 12 April. 8 uur, dahcing Harmonie, jaarvergade ring associatie voor lijkbezorging. 7.30 uur, herv. kerk te Oudorp, samen komst prot. kiezers, bespreking raadsverkie zing. 8 uur, De Unie, concert Annie Veenenbos en Jan Couvee. Tijdens proefnemingen in een labora torium van de Leuna-Werke der I. G. Farben-Industrie te Berlijn ontplofte een gashouder, waardoor vier employé's werden gedood, o.a. de chemische inge nieur Dr. Hellmut Wetzig. In het leerplan van de stad Leipzig krijgen de onderwijzers, die godsdienst onderricht geven, de volgende aanwij zingen, die gebruikt moeten worden als richtsnoer bij het godsdienstonderwijs: „De godsdienstonderwijzer moet zich steeds ervan bewust zijn dat de Duits^he jeugd meer recht heeft op de weten schap van de godsdienstige en ethische wereldbeschouwing van haar voorvade ren, dan op de kennis van de geschiede nis van het Oude Testament. Daarom moeten bij elke voorkomende gelegenheid vergelijkingen worden ge trokken met den Germaanschen gods dienst en moeten de kinderen met de oud-Germaansche gebruiken bekend worden gemaakt. In de eerste plaats moet de Germaansche godsdienst en het binnendringen van het Christendom in «le Germaansche wereld worden behan deld. Hierbij mag niet verzwegen wor den, dat de Kerk een groot deel van den Germaanschen vrijheidsgeest heeft on derdrukt. De Hertog en de Hertogin van Kent zijn op de terugreis van hun huwelijks reis gisterochtend met de „Orduna" uit West-Indië te Vigo in Spanje aange komen, waar zij werden begroet dooi den Engelschen consul Oxley aldaar, wiens echtgenoote de prinses een ruiker o.ehideeën aanbood. Per auto maakten do hooge bezoekers via Santiago te Gompostela een tocht naar Coruna, waar de lunch werd gebruikt, in den na middag bereikte ook de „Orduna" Co runa waar de hertog en hertogin zich weer aan boord van het schip begaven, dat zijn tocht voortzetto naar Santan Ier Hedenmorgen kwam het schip te San tander aan, vanwaar het prinselijk echt- 1 aar, dat wederom door den Britschen cPnsul en de Bntsche kolonie hartelijk werd begroet ,over land via Parijs naar Londen terugkeert. Visschers van de Zuidkust van Ja maica hebben 5 overlevende leden van de bemanning van het Noorsche vracht schip „Havmoy" te Kingston aan land gebracht. De geredde Noren deelen mede, dat hun schip Dinsdag in nood raakte en korten tijd latei verging. Van de achttien leden der bemanning, zijn dertien, waaronder de kapitein, ver- d -onken. Gisteren zijn vier personen, die van Duitschland naar Oostenrijk wilden vluch ten in de Salzbach verdronken. Men ver moedt, dat het leden van het Oostenrijksche legioen waren, die door heimwee gedreven, naar hun land wilden terugkeeren. Het on geluk had plaats voor de oogen van een Heimwehr-patrouille, welke aan de overzijde wachtte om de vluchtelingen te arresteeren. Wielrennen. Het wielerseizoen wordt Zondag ge opend met een goed bezet internationaal programma, dat ongetwijfeld in den smaak zal vallen van de bezoekers. Wanneer die bezoekers straks rondom d baan hebben plaatr genomen, zullen z ontdekken, dat er eenige veranderin gen zijn gekomen. Allereerst zal het op vallen, dat aan ie zijde van de Sportlaan boompjes zijn geplant, die straks een vroolijk aanzie i zullen geven aan het geheel. Verder zullen ze zien, hoe de balustrade om de baan iets verhoogd is. Maar van nog meer belang, dan deze twee nieuwigheden is wel de verlichting! De Alkmaarsche baan is verlicht! Dinsdagavond zijn wij bij de officieele ingebruikneming der lichtinstallatie tegenwoordig geweest en wij zijn, even als al de anderen, verrast geworden door het schitterende effect, dat de 16 groote lampen, elk van 600 kaars sterk te, maakten. Waar men ook zit of staat, overal kan men de baan scherp en duidelijk zien, nergens is ook maar een spoor van schaduw te ontdekken. De fin-ma Huiberts, die deze verlichting ver zorgde, heeft een knap stuk werk gele verd en de hulde, hem toegezwaaid door directeur Kayk, was wei-verdiend. Ook óns compliment! Door deze verlichting is het mogelijk geworden, om ook avondwedstrijden te organiseeren en reeds heeft de directie voor dit seizoen eenige avondwedstrij den op haar programma staan. Trouwens, er gaat dit seizoen op de Alkmaarsche baan heel veel gebeuren. Niet minder dan 13 groote wedstrijden zijn vastgesteld en do meest bekende rijders zijn daarvoor gecontracteerd. Wij noemen slechts Pijnenburg, Wals, Jan v. Kempen, Slaats, de gebr. Vroo- men, „den Bras", Pellenaars, Bogaert, Metz, Vlugge; daar zijn verder Charlier en Deneef, Rausch en Hürtgen, Kilian en Vopel, Göbel en Ilse, de Bruycker en Verhaegen. En wij moeten hier achter zetten: enz., enz. Men ziet, er komen dit seizoen ren ners naar Alkmaar, die iets kunnen! En nu a.s. Zondag begint het! Onze Mien de Bree, de aardige Leidsche wiel- renster, zal het feest openen met een eererondje, daarna komen de amateurs in actie over 5 K.M., verder de nieuwe lingen, nog eens weer amateurs, nu in de sprint, dan een afvalrace voor profs en onafhankelijken (12 deelnemers!), enz. enz. De clou van het eerste gedeelte is wel de achtervolging tusschen Jan van Hout en Renkema, van wie natuurlijk van Hout favoriet is. Van Hout heeft einde lijk zijn vorm weer terug gevonden en zal willen toonen, dat achtervolging nog steeds zijn speciaal nummer s. Na de pauze komt de koppelwedstrijd over 60 K.M. En deze is van zeer groot belang voor de renners zelf. Want wij staan aan het begin van het seizoen. Dat beteekent, dat de meeste renners nog een overvloed van vrije dagen heb ben. En waar natuurlijk baandirecteuren op bezoek komen, om rijders te zoeken voor hun wedstrijden, daar spreekt het vanzelf, dat elke prof Zondag zich tot hvt uiterste zal inspannen. Hoe beter de renner Zondag rijdt, hoe meer strijd hij levert, hoe meer kans hij heeft op een goed contract op andere banen. Daarom vooral wordt de koppelwed strijd Zondag hier een groot en lang ge vecht; daarom zullen allen zich geheel geven; daarom zullen er lange jachten ontstaan, en zullen ronden worden ge nomen en verloren en het publiek zal werkelijk een heksenketel zien, waarin het borrelt en bruist. Zoo zal het hoofdnumer Zondag zijn. En dat mag niemand verzuimen. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 12 April 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 42 sta pels, wegende 100000 K.G. kaas aange voerd, waarvan soort en prijzen als volgt: Fabriekskaas: 38 stapels Kleine 13 50. Boerenkaas: 3 stapels Kleine 13.50 en 1 stapel Commissie, prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 12 April 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 436 rl.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 9 H.L. voertarwe 3.50—4; 1 H.L. rogge, prijs niet genoteerd; 10 H L. gerst chev. 5.50; 272 H.L. haver 6.60— 7; 37 H.L. boonen, w.o.: bruine 10 13, citroen 8—12, duiven 10 en witte boonen 13.50— 14.50; 21 HL. karwij- zaad 17—18; 30 H.L. blauwmaanzaad 13.50—14.25; Tuinboonen 5.50 en 56 H.L. erwten, w.o.: kleine groene 9 9.50, groote groene 1112, grauw 1216 en vale erwten 10—14. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 47000 K.G. Gele kool 1.50—3, door schot 1 2.20; 28000 K G. D. witte kool 0.90—2.10, doorschot 70—80 cent; 6500 K.G. Uien: ugele 5—5.60, grove 5.30—6, drielingen 2.70—2.90 en Nep 0.90; 1800 K.G. Peen 1.90-/ 2 en 3000 K.G. Bieten 60—70 cent, alles per 100 K.G. Naar wij vernemen zal Mac Pherson Robertson die zich wereldbekendheid ver worven heeft met het organiseeren van de LondenMelbourne-race binnenkort naar Nederland komen. E>en zevendien of den achtsten Mei hoopt hij in Amsterdam te arriveeren. GROOT VLIEGTUIG NEERGESTORT. Acht inzittenden omgekomen. Ten Westen van het eiland Sachalin is een groot Russisch vliegtuig neergestort. De acht inzittende personen werden gedood. LONDEN—ROTTERDAM IN 57 MINUTEN. Gezagvoerder Frijns is gistermorgen met het K. L. M.-vliegtuig „Zilvermeeuw" in 57 minuten van Londen naar Rotterdam ge vlogen. Leden leest belangrijke mededeling op het programma. Kaarten en programma verkrijgbaar bij Frankenberg. „Het Vliegveld" opent met een beschou wing over den ondergang van de „Leeuwe rik" en wijdt waardeerende woorden aan de leden der bemanning, die bij het ongeluk het leven verloren. Henri Hegenen vertelt van zijn bezoek aan de Irvin-parachute-fabriek te Letchworth in Engeland, terwijl ir. von Baumhauer de nieuwste verbetering van de la Cierva autogiro beschrijft, een perfectie, die het mogelijk maakt dat de autogiro en kele meters loodrecht van den grond kan op stijgen en dus geen aanloop meer noodig heeft. Ir. van Steenderen beschrijft het Bre- guet 46-T verkeersvliegtuig, dat maximaal 385 K.M. per uur loopt. Op Maandag 15 April hoopt mevrouw Ina BoudierBakker, zooals bekend, haar zestigsten verjaardag te vieren. Belangstellenden, die mevrouw Bou dier op dien dag mochten willen geluk- wenschen, vinden daartoe gelegenheid in het Hotel Pays Bas, Janskerkhof te Amsterdam, des namiddags 3K—5 uur. DE KAASPRIJZEN STATIONNAIR. Hoewel de hoogste markt heden 0.50 per 50 K.G. lager was dan de vorige week, wa ren de kaasprijzen heden toch stationnair. De handel was vlot: Het feit, dat thans Amerika als belang rijke afnemer op onze botormarkt is versche nen, met het gevolg dat de boternoteering van 0.34 per K.G. tot 0.40 is opgeloo- pen, zal ongetwijfeld een gunstigen invloed hebben op onze kaasproductie. In bevoegde kringen was men in hooge mate ontstemd over het streven van de crisis centrale om de gang der melk na te gaan door de melkboeren te verplichten straks da gelijks te noteeren de hoeveelheid melk, die ieder van zijn afnemer betrekt en dit te meer, omdat, naar verluidt, deze maatregel de aanstelling van 1200 ambtenaren met zich zal brengen. Men oordeelt deze regeling absoluut over bodig, omdat de bestaande regeling reeds zoo werkt, dat nauwkeurig kan worden vast gesteld, hoeveel industriemelk er verwerkt wordt. Straks zal men van de huisvrouw nog gaan vorderen, dat zij dagelijks haar hand- teekening plaats achter de hoeveelheid melk, die de leverancier als aan haar afgeleverd noteerde. Wanneer het 1 April was, dan zou men in deze regeling niets anders dan een April mop zien. Nu vraagt men zich af of men zich in Den Haag dermate van het praktische leven verwijdert, dat de vraag gerechtvaar digd is of het daar een gekkenhuis is. Intusschen wordt onze zuivere Holland- sche boter aan den buitenlander voor 20 cent per pond verkocht en slikt de Nederlander dure margarine. De zuivelproducenten kunnen hun bedrijven niet staande houden en de aandeelhouders van de magarinefabrieken krijgen, na top- afschrijvingen 8 uitgekeerd. Het is ons bekend, dat ons volk de dure margarine slikt om de gelden voor den toe slag op de melk voor de producenten te kun nen uitbetalen, doch de vraag wordt toch ge rechtvaardigd of ons landsbelang er nie: meer bij gebaat wordt door de margarine productie stop te zetten en het binnenlandsch verbruik van de Hollandsche zuivel te ver- hoogen. Dit zou althans het voordeel heb ben, dat men ook in breeden kring de na tuurlijke vitaminen bekwam, die nu kunstma tig in de margarine worden gebracht. AARZELT NIET! Gistermorgen vond in de Langestraat een aanrijding plaats tusschen een motordriewie ler en een wiel rijdster. De motorrijder kwam vanaf de richting Mient en stak na hiervan tijdig kennis te hebben gegeven naar de lin kerzijde van den weg over. De wielrijdster kwam uit de richting Groote Kerk en aarzel de aart welken kant ze zou passeeren. Ze botste hierdoor tegen den motordriewieler aan, welke reeds stilstond. De voorvork van haar rijwiel brak. De schade werd onderling geregeld. RIJWIELHANDELAREN, OPGEPAST! De brigade-commandant der Kon. Mare chaussee te Vaals verzoekt als verdacht van oplichting, opsporing, aanhouding en voor geleiding van een onbekend persoon, onge veer 35 jaar, lang 1.80 a 185 M., flink ge zet postuur, lichtblond haar, gekleed met donkerblauwe overjas. Door het aannemen van een valsche hoedanigheid en een samen weefsel van verdichtsels tracht hij rijwiel handelaren te bewegen tot het koopen van gummiriemen. IN VRIJHEID GESTELD. De ambtenaar van den Rijkswaterstaat, die was aangehouden in verband met een te gen hem aanhangig onderzoek, is op last van de justitie wederom in vrijheid gesteld. VOORJAAR. Men verzoekt ons te willen melden, dat bij die Bat. Import Mij. (Shell), gevestigd op het afgesneden Kanaaivlak alhier de eerste zwaluwen de komst van het voorjaar aan kondigden. Laten wij hopen, dat het voorjaarszonnetje nu ook spoedig zal doorbreken. VERKEERSONGEVAL TE WINKEL. Woensdagmiddag had op den Weereweg te Winkel een verkeersongeval plaats. Het zoontje van den heer Keijzer, daar fietste met een vriendje op voornoemden weg toen hij door een achteroprijdende motor werd aangereden en bewusteloos bleef lig gen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 762,7 m.M te Isafjord. Laagste barometerstand 738,8 m.M. te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 13 April Zwakke tot matige veranderlijke wind; later uit noordelijke richtingen; zwaar be wolkt tot betrokken; later opklarend; regen buien weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie in het noorden vult geleide lijk op zoodat de stormen afnamen. Een uitlooper van de zwakke depressie op den oceaan kwam gisteravond uit het zuidwesten over Spanje naar het noordoosten en ligt thans over Bretagne. De warme luchtstroom aan haar zuidzijde doet zich bemerken aan temperaturen tot 9 graden boven normaal in het Rhóne-dal en aan hooge temperaturen in de Alpen. De hooggelegen stations aldaar melden heftige stormen uit zuidwest. In het westen en in Duitschland werd het iets kouder; in onze omgeving nam de wind af tot zwak met onzekere richtingen. Het arctische gebied van hoogen luchtdruk over Groenland met temperaturen van minus 30 graden aan de oostkust verandert niet. In het zuidwesten stijgt de barometer, na hetpasseeren van het minimum sterk. Het is te verwachten, dat de ten zuiden of oosten van ons passeerende depressie den wind naar noord zal doen draaien met koel en bewolkt weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.14 uur licht op. De motorrijder, een zekere W. N. de J. uit Medemblik en diens duorijder bekwamen eveneens letsel, doch konden na verbonden te zijn, hun weg vervolgen. Het jeugdige slachtoffertje werd naar zijn woning vervoerd en kwam daar lang zamerhand weer bij kennis, doch van welk een ernstigen aard het letsel is, moet nog worden afgewacht. BEGRAFENIS RIJKSVELDWACHTER KOELEWIJN. Onder zeer groote belangstelling heeft te Castricum de begrafenis van den overleden rijksveldwachter Koelewijn plaats gehad. De geheele brigade Heiloo was aanwezig en dat niet alleen. Ook de gemeenteveldwach ters uit verschillende plaatsen, terwijl ook het gemeentebestuur van Castricum ((geheel voltallig) en de burgemeester van Limmen aanwezig waren. Voor een behoorlijke af zetting door het personeel van het prov. Landgoed, was zorg gedragen. De lijkkist waarop een schat van bloemen en kransen waren neergelegd werd gedra gen door zijn collega's en de beide gemeen teveldwachters van Castricum. Toen onder zeer groote belangstelling we zagen nog aanwezig twee zeer oude jachtopzieners, n.1. de heeren Winter en Wulp de kist in het graf was neergelaten en de bloemen en kransen, waaronder die van zijn brigade le den en van de gemeenteveldwachters, park wachters van Duin en Bosch en de beide rijkscommiezen, langs het graf waren ge schikt, trad als eerste spreker naar voren de burgemeester van Castricum die den overleden dank bracht voor het vele dat hij gedaan had in politiedienst in de gemeente en de goede kameraadschap met de gemeen tepolitie. Tevens bracht hij een woord van dank namens het provinciaal personeel. De brigade commandant van de rijksveld wachter de heer Steen herdacht de overlede ne als kameraad en collega. Gaarne zoo ging spreker verder hadden wij U een vol ledig herstel en een mooien levensavond ge gund, het heeft niet zoo mogen zijn. Rust in vrede. Een schoonzoon van den overledene bracht dank voor de belangstelling waarmee hij den overledene herdacht als goede en zorg zame vader. SINGER-TAX. Je ziet ze niet meer, de kleine taxies van de Singer-Tax! Ze waren wel aardig, maar toch, het ontbrak wel eens aan comfort en vooral aan wegvastheid bij die lichte wagen tjes. En nu zijn ze verdwenen. En hebben plaats gemaakt voor grootere 5- en 7-per- soonswagens, type Ford V-8. De ondernemer noodigde ons dezer dagen uit, om een tochtje met een dier wagens te maken en het trof wel zeer toevallig, dat het weer dien dag heel slecht was. 't Regende voortdurend en er stond een harde, dichte wind. Maar de Ford stoorde er zich natuur lijk niet aan, liep steeds rustig en geruisch- loos over het asfalt, over de straatsteenen, door diepe kuilen in de slechte grintwegen De wagens zijn allen van het nieuwste model. Er zijn onsplinterbare ruiten de ven tilatie is zeer vernuftig en geheel tochtvrij, zoodat de sigarenrook steeds den wagen kan verlaten, zonder dat iemand hinder van tocht heeft, je zit er rustig en ruim, mede dank zij de verplaatsbare voorbank, kortom, de Ford is „af En bovendien bezitten zij een groote bagagedrager ten behoeve van de passagiers De wagens zijn zwart gelakt en van bin nen rustig bekleed. De blokbank aan de ach terzijde kan weggenomen worden, wat steeds gebeurt, wanneer de wagens moeten meerij deni in een bruiloftstoet of bij een begrafenis. Wij meenen, dat de Singer-Tax met de aanschaffing van deze V-8-ers een stap in de goede richting gedaan heeft en de onder nemer zal er zeer zeker geen spijt van heb ben, nu een zeer modern en luxieus wagen park te bezitten. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrij stelling. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland heeft omtrent de aan vrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst betreffende de(n) hier onder genoemde(n) persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld BERTUS POEZE lichting 1935. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegenwoor diger; o. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den ■burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling militaire zaken, die voor de door- Alkmaar, 12 April 1935. zending aan de Koningin zorgt. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. De Burgemeester der gemeente ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis, dat bij de Voorzitters der hoofdstembureaux in elk der drie kieskringen, waarin deze ge meente is verdeeld voor de verkiezing van dt leden van den Gemeenteraad, ter GEMEEN- TE-SECRETARIE alhier op DINSDAG 14 Mei a.s., van des voormiddag» NEGEN tot des namiddags VIER uur, lijsten van candi- daten kunnen worden ingeleverd voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad. Voor zooveel noodig vestigt hij de aan dacht op het volgende: a. Iedere lijst wordt onderteekend door ten minste 25 personen, bevoegd tot deelne ming aan deze verkiezing binnen den 1de»- kring, waarin de lijst wordt ingeleverd vol gens de kiezerslijst die van kracht i6 van I April 1935 tot 1 April 1936. b. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. c. De candidaten worden met vermelding van hunne voorletters (of voornamen) en woonplaats op de lijsten geplaatst in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of we duwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echt genoot onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord „gebo ren" of een afkorting van dat woord. d. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twaalf candidaten worden geplaatst Dezelf de candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd in denzelf den kieskring. e. Bij de inlevering van een lijst kunnen de onderteekenaar schriftelijk een gemachtig de en diens plaatsvervanger aanwijzen, be voegd tot het verbinden van de lijst overeen komstig art. 50 der Kieswet. f. Bij de lijst wordt overgelegd de schrif telijke verklaring van iederen daarop voorko menden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op de lijst. Indien de can didaat zich buiten het Rijk in Europa be vindt, kan de verklaring telegrafisch worden gedaan en is zij niet aan het vastgesteld for mulier gebonden. g. De inlevering der lijsten geschiedt per soonlijk door één der onderteekenaars, be voegd tot deelneming aan deze verkiezing binnen den kieskring waarin de lijsten wor den ingeleverd. De candidaten kunnen daar bij tegenwoordig zijn. h. VERBINDING VAN LIJSTEN. De zelfde lijst kan niet deel uitmaken van meer dan één lijstengroep. Lijsten ingeleverd in denzelfden kieskring kunnen niet worden verbonden. Lijsten, waarop dezelfde candi daten, in gelijk getal en in dezelfde volgorde gerangschikt, voorkomen, worden als één lijst aangemerkt. i. Hij die een lijst van candidaten inle vert, wetende dat zij voorzien is van hand- teekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekening geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogst» drie maanden of een geldboete van ten hoog ste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor de inlevering bestemde lijst van candidaten heeft onderteekend. j. Formulieren voor bovengenoemde lijs ten en verklaringen zijn ter gemeente-secreta rie kosteloos voor een ieder verkrijgbaar. Alkmaar, 12 April 1935. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. ONDERTROUWD: Gerardus de Zwart en Johanna Knesing. Leonard Houben en Maria Hassing. Klaas Westerveld en Helena van Rijn. Wilhelmus Stroomer en EÜsabeth van d« Griendt. Martinus Witte en Helena Eicic- holt. Johannes Louman en Alida Kamp. Jurjen Dreeuws en Pieterdina Betten- broek. Jacobus Admiraal en Geertruida Vlodder. GEBOREN: Anthonius, z. van Jacob Bleeker en Ca- tharina Huibers. Levenloos aangegeven kind van Willem Gelder en Hendrika van Hoffe. Johanna Trijntje, d. van Klaas Rol en Grietje Duin. OVERLEDEN: Cornelia Commandeur 19 jaar. Denis van der Zaken 71 jaar. Barend Hartog 68 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2