Amstecdmtsche ïëeucs DE DIENST OP INDIE MET DOUGLAS-VLIEGTUIGEN. Mededeelingen over tijden en trajecten bij den dubbelen week- dienst. VLIEOONGELUK IN FRANKRIJK. VLIEGONGELUK BIJ PRAAG. Drie dooden. Het Hbld. meldt nog: ORAF ZEPPELIN BESCHADIGD. Eén man gewond. OVERLANDVLUCHT IN VLIEGTUIG. Met 5 pk-motor. De Oostenrijksche wereldkampioen zweef vlieger Kronfeld heeft zijn eerste overland- vlucht gemaakt in een toestel met een pk.-motorrijwiel-motortje. Kronfeld vertrok van Hanworth te 14 uur en landde 1M uur later te Liverpool (193 K.M.). IV« Ook dit moge in zijn nadere aanduiding in bijgaande Memorie van Toelichting, Re geering en Volksvertegenwoordiging er toe leiden, het verzoek, in bovengenoemd be sluit gelegen, in de meest ernstige overwe ging te nemen. Het adres is voorzien van een uitvoerige Memorie van Toelichting. Jtuwst en Wetenschap CONCERT MEJ. VEENENBOS, JAN COUVEE. gen muziekavond die tot een der be iangrijkste van het Alkmaarsche com (,ertseizoen gerekend kan worden. Hit werd gisteravond in de Unie gegeven en door mej. Veenenbos geopend met twee oude Italiaansche stukken (Aria uit Mi- trane, van Bassi en Arietta van Para dies). 't Was een goed begin, mooie mu ziek en de zangeres uitstekend gedispo neerd. Vervolgens gaf mej. V. twee liederen van Diepenbrock op zeer bekende teksten. (Es war ein alter König, en Es war ein König in Thule), gevolgd door een eigenaardig lied van Paul Graener, waarvan de tekst eerst door mej. V. in 't kort verklaard werd. Na de pauze 'n prachtig lied van Du pare (La Vague et la cloche) 'n ernstig lied (Le Poilu) van Carl Oberstadt, 'n vroolijk nummertje van Ravel en tot slot Bloemenliederen van Stolz, 'n heel ander soort muziek dan men hoofdzakelijk op dezen avond gehoord had, en die een plaatsje op het programma hadden ver kregen naar aanleiding van de bloemen tentoonstelling te Heemstede. 'tWas een programma van zeer uit eenloopenden inhoud, dat de zangeres op voortreffeelijke wijze uitgevoerd heeft. Mej. Veenenbos werd daarvoor kwistig met bloemen gehuldigd. Couvee, die de zangnummers op z'n bekende artistieke wijze had geaccom pagneerd gaf een magnifique vertolking van Beethoven's sonate opus 81a, waar van elk der drie deelen een opschrift is (Les Adieux, 1'Absence, le Retour); deed ons kennis maken met het in 1933 ge- componeerende werk „Variaties" van Domselaer, waarin men bij een eerste hooren al reeds verschillende mooie ge deelten opmerkte; schonk zijn aandacht aan de twee Arabesques van Debussv, waarvan de eerste vooral altijd erg in trek is geweest bij de pianospelenden en eindigde zijn taak met een brillante ver tolking van de Ballade in As groote terts van Chopin. A. K. £ucfUuaact De K. L. M. opent, zooals bekend, 12 Juni haar dubbelen weekdienst op Indië met Douglasvliegtuigen. Shell Aviation News weet daaromtrent het volgende te melden: Drie weken voor 12 Juni zullen reeds Douglas-toestellen naar Indië vertrekken in den gewonen weekdienst, om van Indië uit den dubbelen weekdienst te kunnen begin nen. De volgende trajecten zijn opgemaakt: le. dag. Woensdag en Zaterdag; van Am sterdam naar Athene, via Leipzig en Boeda pest, 2310 K.M. in 10 u. 10 min., vertrek van Amsterdam om 5 u. 40 G.M.T. (6 uur A.T., aankomst Athene 15 u. 50 G.M.T. (17 u. 50 pl. t.) 2e dag. Donderdag en Zondag, van Athe ne naar Bagdad via Mersa Matroe, Cairo, Gaza, 2540 K.M. in 11 u. 20, ver trek Athene 4 u. G M.T. (6 u. pL t.), aan komst^ Bagdad 15 u. 20 G.M.T. (18 u. 20 3e dag. Vrijdag en Maandag; van Bag- uag naar Jodpoer via Boesjir, Jask, Karat- sji; 3158 K.M. in 13 u. 30; vertrek Bagdad iq „9M.T. (3 u. pl t.) aankomst Joapoer 13 u. 30 G.M.T. (19 u. pl. t) 4e. dag Zaterdag en Dinsdag, van Jod- n^LRang°on» v'a Allahabad en Cal- cutta, 2700 K.M. in 11 u. 30; vertrek Jod- F°er. 0 G.M.T. (5 u 30 pi. t.) aan komst Rangoon 11 u. 30 G.M.T. (18 u. pl 5e dag. Zondag en Woensdag, van Ran goon naar Singapore via Bangkok, Alorstai Medan, 2470 K.M. in 11 u. 15 min. Ver trek Rangoon 23 u. 30 G M.T. (6 u. pl. t. aankomst Singapore 10 u G.M.T. (18 u. 5 6e dag Maandag en Donderdag van Sin- &a!??re. naar Batavia via Paiemberg, 932 k-M. in 5 uur, vertrek Singapore 23 u. G. p (6 u. 20 pl. t.) aankomst Batavia 4 u. p-M.T (11 u. 30 pl. t.). |n omgekeerde richting zijn dezelfde trajec- u voor?;ien. De dagtraj. zijn dus 2310 K. M- 2540 K.M., 3158 K.M., 2700 K.M., 2470 K.M. en 932 K.M. tot. 14110 K.M. de Vuegtijd vodï het geheele traject bedraagt o'jna 52 uur; de reistijd ruim 118. Men re kent dus op een vliegsnelheid van 272 K.M./h en een reissnelheid van 112 K.M./h. Er zij seciaal de aandacht op gevestigd, dat deze reisschema's niet meer dan sche- Jdn's zijn en dat een definitieve dienstrege- llng uiteraard eerst kan worden opgemaakt, Zoodra ervaring is opgedaan. Wervelstorm oorzaak. De wervelstorm, waarvan de uitloopers °ok in andere streken van Zuid-West Frank- r|jk hun uitwerking deden gevoelen, is de oorzaak geworden van het vliegtuigongeluk oi] lluch (dorp Gironde). Het betrof daarbij eoo tweemotorig watervliegtuig, dat met een officier en zes matrozen aan boord was op gestegen voor een oefenvlucht. Plotseling werd het door den wervelstorm gegrepen en schuin naar beneden weggedrukt. De inzit tenden trachtten door met de parachute naar beneden te springen het leven te red den. Het vliegtuig had echter reeds te vee hoogte verloren en nog voor zij er in slaag den naar beneden te springen, sloeg het toe stel tegen den grond te pletter. In de nabijheid van Praag zijn twee vlieg tuigen in botsing gekomen. Eén trortte on middellijk neer. Het andere vloog nog acht kilometer verder, maar stortte eveneens neer Drie inzittenden zijn gedood. Een tragischen noodlot heeft enkele dagen na het ongeluk van Soer een eind gemaakt aan het leven van zijn Tsjechischen colle ga, den chefpiloot Novotny, die ook de gas ten uit Nederland, welke de lijn Amsterdam —Praag openden, de vorige week van hier naar Nederland terugbracht. Gistermiddag zijn dicht bij het vliegveld van Kbelly twee groote machines voor snel verkeer, de Avia 57 en 56, die beiden wer den ingevlogen alvorens op de lijnen Praag —Parijs, Praag—Marseille en Praag- Moskou in dienst te worden gesteld, tegen elkaar gebotst. De Avia 57, bestuurd door Novotny, stortte onmiddellijk brandend om laag, de Avia 56 kon nog acht kilometer ver der vliegen, doch sloeg bij de landing over den kop. Behalve Novotny zijn ook de beide waarnemers en de piloot der Avia om het leven gekomen. Novotny gold als een der beste Tsjechi sche vliegers. Vandaar ook, dat de Tsjechi sche luchtvaartmaatschappij hem bij de thans met de K. L. M. gemeenschappelijke lijn in deelde, die hij vroeger, toen de Tsjechen haar nog alleen hadden, ook al had gevlo gen. De Tsjechische luchtvaart verliest in Novotny haar geestdriftigsten en begaafd sten deskundigen medewerker. De Graf Zeppelin is beschadigd, toen ze de huizen raakte bij de poging weer op te stijgen. Het omhulsel werd gescheurd en twee motoren werden geraakt. Eén man is licht gewend. Jiimnieuivs DE RAADSELACHTIGE Mr. X. In 't Victoria-Theater. Het Victoria Theater brengt deze week, zooals de titel al aangeeft een film vol myste rie, spanning en met alleraardigst spel. Scotland Yard te Londen is in groote op schudding, want een geheimzinnige mr. schijnt het speciaal voorzien te hebben op de politie-agenten. Vijf van deze mannen zijn reeds als slachtoffer gevallen. Nu wordt het toch een beetje te erg. De hoofdcommissaris keert met zijn dochter naar Londen terug, waar zijn assistent, O'Connor, reeds druk in de weer is. Maar er is nog geen lichtpunt te zien. Totdat bij 'n nieuwen moord blijkt, dat tegelijkertijd op die plaats is ingebroken, waarbij een kostbare diamant is gestolen. Natuurlijk wordt er gecombineerd en men denkt zeker mr. X. te hebben gevonden, als men den dief te pakken kan krijgen. De po litie begint in die richting te zoeken en aan wordt het voor den gentleman-inbreker Re vel zeer lastig. Hij heeft den edelsteen wegge nomen, doch hij is niet mr. X. Hij weet zich op handige manier bij den hoofdcommissaris in te dringen en tijd te winnen. Hij gebruikt dien tijd goed, door de dochter van den com missaris het hof te maken met veel succes. Zij is wel verloofd met Sir Marche, doch als deze tien dagen hechtenis moet ondergaan, verbreekt hij de verloving. Als ten slotte de positie van Revel te moeilijk wordt, weet hij geen beter middel te bedenken om zich vrij te maken, dan te trachten den waren mr. X. te ontmaskeren. En dit gelukt hem na een zeer sensationeel gedeelte, waarbij de eene verras sing op de andere volgt. Maar Revel overwint niet alleen den geheimzinnigen moordenaar, doch ook zichzelf en de lieftallige Jane, waardoor aan 't slot het recht zegeviert en een nieuwe idylle kan worden tegemoet ge zien. Robert Montgomery heeft de rol van Revel schitterend gespeeld. Ongetwijfeld een van de beste prestaties van dezen sympathieken acteur. Zeer goed was ook nu weer Lewis Stone als de assistent O'Connor. Elisabeth Allan als Jane kon direct aller genegenheid winnen en verder was de rolbezetting zoo goed, dat een prima geheel werd verkregen in een genre, dat zeker tegenwoordig aller be langstelling heeft. Het voorprogramma bracht een gevarieerd Éclair-Journaal, een alleraardigste twee-ac- ter door kinderen gespeeld, met kostelijke scenes, een sportfilm uit de afdeeling Metro- Sport (ditmaal alles staande in het teeken der kracht) en een Hollandsch Nieuws met vele actualiteiten. Als geheel een programma vol van prettige afwisseling. MOULIN ROUGE. Zeer goede rol van Constance Bennett in Cinema Americain. Het mag verwondering wekken dat een man zijn eigen vrouw niet herkent, sterker nog: zijn eigen vrouw in zijn armen neemt en zich verheelt dat het een „ander" is, doch deze film poogt ons dit aannemelijk te ma ten. Constance Bennett is de vrouw en „de ander", Frenchart Tone is de misleidde en opnieuw verliefde echtgenoot. Dit alles speelt zich af tegen een achtergrond van mooie shownummers en aardige songs, waar van „Coffee in the morning" door de Bos- well sisters zelf gezongen wordt. Tusschen dat alles door speelt zich het echtelijke drama af, van den man die z'n vrouw niet aan het tooneel wilde hebben en de vrouw die tenslotte toch nog overwon. Tone is hierbij verbonden aan een theater als mr. Hall. Voor een op te voeren revue is een Parijsche ster geëngageerd die het even beeld blijkt te zijn van zijn eigen vrouw. Dit brengt zijn vrouw op het idee in plaats van de Fransehe ster op te treden, temeer nog daar ze' vroeger een tweeling rol met deze heeft gespeeld. De list lukt. Na haar haar te hebben laten bleeken, blijkt de me- tamorphose dusdanig te zijn geweest, dat zelfs haar eigen man haar, mede dank zij het kunstmatige Fransehe accent, niet her kent, erger nog, ondanks het feit, dat zijn vrouw spoorloos is verdwenen, wordt hij hopeloos verliefd op deze „andere!" Dat zijn vrouw hierdoor voor eigenaardige situaties komt te staan ligt voor de hand. Blijft hij niet verliefd op haar dan heeft zij haar beko ring voor hem verloren en zet hij zijn amou rette voort dan is hij haar als z'n vrouw ontrouw. Een vreemde contradictie, maar dit alles is verwerkt tot een alleraardigst geheel met geestige momenten. Van het voorprogramma verdient aller eerst de film „Een weddenschap om 100" vermelding, terwijl verder van het Holland- Journaal de weder-intrede van Guus Weise' als Avro-omroeper de aandacht trekt. GEKOOIDE JEUGD EN HET MYSTERIE VAN PULMAN 12. Alkmaarsch Bioscoop-Theater, Een buitengewoon goed geslaagd pro gramma is deze week te bewonderen in liet A. B. T. Het le hoofdnummer dat ge draaid wordt, Het mysterie van Pulman 12, is een film, die in alle opzichten goed voldoet. In de hoofdrollen Jim Benlijn en Barbare Weeks, hebben hier spel ge geven zooals we dat van filmsterren ge wend zijn. Jim als journalist is een hard werker. De gevaarlijkste baantjes wor den hem opgedragen, om toch vooral te zorgen, dat het nieuws goed en actueel is. De rolprent vertelt dat 'n gevaarlijk misdadiger is ontsnapt, die zich zeer ze ker uit de voeten zal maken met een der treinen naar San Francisco, Politie en ook Jim zijn in het station aanwezig om den dader te snappen. Echter geen spoor wordt gevonden. Op 't laatste moment dat een der treinen zal vertrekken, komt aan het licht dat de misdadiger zich waarschijnlijk in dien trein moet bevin den, wat echter alleen door Jim ontdekt wordt. Jim telefoneert naar z'n chef krijgt een opdracht, doch heeft geen zin om met dien trein mee te gaan, omdat hij zich een afspraakje herinnert met ecu meisje. Plotseling worden dan de rollen omgekeerd,- Jim telefoneert weer c.i gaat toch mee, al was het alleen maar voor een vlugge kennismaking met een andere jongedame, die zich ook naar San Francisco begeeft. Een reeks van mysteries volgen elkaar hl..- op, die heel vernuftig in elkaar zijn gezet, en er gebeurt nog heel wat, voor dat alles tot een goed einde gebracht wordt. „Gekooide jeugd" is de kroon van het programma. Een aangrijpend filmwerk in all» details zuiver menschelijk. Een filmwerk dat het leven van jongens in beeld brengt, zooals alleen echte jongens dat kunnen leiden. Gekooide jeugd, met Durkin Jr. in de hoofdrol, is een film die in één woord „af" is. De tuchtschool die hierin een belangrijke rol speelt geeft een schok aan het menschelijk gevoel. Jimmy (Dunkin Jr.) leidt een gelukkig leventje bij z'n moeder, die weduwe is. Door een auto-ongeluk komt zijn moeder te sterven, ep staat Jimmy alleen op de wereld. Een oom en tante zullen hem opnemen, waarvan hij echter niet lang plezier heeft gehad. Z'n oom komt op dat moment zonder werk. Zij de gedachte, dat zij hem nu ook nog tot last krijgen doet Jimmy z'n uiterste best om wat te verdienen. Zoo komt hij dan in aanra king met mr. Kelly, naar Jimmy meent een invloedrijk persoon, doch in werke lijkheid niets dan een dranksmokkelaar. Bij hem krijgt hij dan een baantje als oppasser. De eerste de beste ochtend van Jimmy's werkkring wordt er door ver raad een inval gedaan, waarvan alleen Jimmy, onwetend van alles, de dupe wordt. Vertrouwend op de „goede con necties" van mr. Kelly, wordt Jimmy tot drie jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Hij vertrouwt dat Kelly hem zal verlossen, doch dat blijft achterwege. Tucht en straffen volgen elkaar op, maar toch hoopt hij nog op bevrijding, en sluit een echte jongensvriendschap met een andere veroordeelde knaap ze kere „Kelly". Jimmy wil mr. Kelly schrijven om hulp, maar wordt door Shorty op de hoogte gebracht dat hun brieven worde.i gelezen door den direc teur, voor ze verzonden worden. Toch wordt er een brief door Jimmy in elkaar gt,zet, die dan door Shorty naar de zie- kenafdeeling zal gebracht worden, om danweer door een van de jongens-ver plegers verder verzonden te worden. Shorty is niet gelukkig, z'n brief wordt ontdekt, en daar hij z'n vriend niet wil v.rraden, wordt hij veroordeeld tot zes dagen eenzame opsluiting. Jimmy doet al z'n best z'n vriend te helpen, wat hem niet lukt. Ten einde raad zal hij probee- ren te ontvluchten. Z'n plan om te ont snappen is voor hem geslaagd, maar voor z'n vriend is het 't einde geweest, want deze is onderwijl door de hevige marteling gestorven. Jimmy zoekt dan eerst mr. Kelly op, maar deze is bang, en probeert dan bij een schrijver-uitgever, waarvan hij weet dat die het leven in de tuchtscholen, door openbaring aan het volk, wil verbeteren, zoo de vrijheid van Jimmy te verkrijgen, zonder zelf kans te loopen te worden gearresteerd. Deze schrijver maakt dat Jimmy vrij komt, maar mr. Kelly in de gevangenis ge raakt. Ten slotte heeft Jimmy dan on schuldig dit alles moeten meemaken. Het zuivere spel van de ware vriend schap is iets prachtigs in deze film. Een uitgebreid Ufa-journaal gaat aar» dit mooie programma vooraf. SUSS DE JOOD. Théater Harmonie. Het is 1730 en in een herberg in Wild- bad zien de veldheer Kerl Alexand.tr, neef van den regeerenden hertog van Wurtemburg, en de jood Süss elkander voor het eerst. Karl Alexander is de gevierde held. Süss is een Jood, die van jongsaf slechts één wensch gekend heeft: door zijn geld machtig te worden en het gevoel te ver liezen, dat de Joden er slechte zijn om bespot en vernederd te worden. Süss, de wijze, kent zijn tijd. Hij is het die den veldheer eer. costuum voor het bal-masqué leent en hij is het ook, die toevallig achter hem staat wanneer Karl A'exander bij het spel een groote som verliest. Door de bemiddeling van Süss kan hij verder spelen enwinnen. Dan maakt de Jood Süss zich lang zaam maar zeker onmisbaar bij den dommen zich zelf overschattenden man. De Rabbijn Gabriël heeft den verwaan den veldheer de toekomst voorspeld. Een ding wilde hij hem niet zeggen, het andere was, dat Karl de regeerende her tog van Wurtemberg zou worden. En, werkelijk, de hertog sterft en ook diens zoon en dan wordt Karl Alexander regeerend vorst en benoemt den onmis baar geworden Süss tot zijn minister van financiën. Op een bal te zijnen huize maakt Süss het hof aan een dochter van den edel man Weissensee, maar de hertog ont dekt eveneens deze schoonheid en eLscht haar voor zich zelf op. Als de vader naar zijn dochter vraagt en Süss hem door allerlei gesprekken tracht af te leiden, weet deze met groote zeker heid, dat 't meisje voor hem verloren is. Weissensee wreekt zich door den her tog naar het slot van Süss te brengen waar deze Naomi, het onschuldige Jood- 6che meisje, een dochter van Süss ont moet. De hertog dringt min of meer be neveld de kamer van het meisje binnen, dat op het dak vlucht en daar af valt. Bij het lijk van zijn dochter zweert Süits wraak te zullen nemen, maar even later buigt-hij zich weer voor den mach tigen vorst. Toch blijft de gedachte aan wraak hem bezielen. Hij besluit den hértog over te halen tot een staatsgreep w dke dezen het koningschap kan be zorgen en inmiddels neemt hij alle maatregelen om dien staatsgreep te doen mislukken. Karl Alexaider krijgt van Süss de na men van de mannen, die hij moet laten arresteeren en om een einde aan de macht van den Jood te maken, besluit hij diens naam ook op de arrestanten- lijst te laten plaatsen. Als de hertog dronken bij de dochter van Weissensee komt en daar zijn lijst verliest, wordt Süss door het meisje gewaarschuwd. Hij laat de revolutie mislukken en op het moment, dat Karl Alexander zich koning waant slingert hij hem zijn haat ir„ het gezicht. Hij weet, dat Karl, door een beroerte getroffen, nog maar weini ge oogenblikken te leven heeft en die oogenblikken gebruikt hij om dezen Chri-ten de verachting te laten gevoelen van een Jood, die zijn onschuldig doch tertje aan de macht van dezen bruut ten offer zag vallen. Karl Alexander sterft, Süss laat zich arresteeren en weigert een begenadi ging die hij kan verkrijgen door Christen te worden. Zijn dochtertje Naomi is trotsch op haar Joodschen vader ge weest, als Jood wil hij, sterven. Door toepassing van een oude wet wordt hij ter dood veroordeeld en in een scène, waarin een prachtige massa-regie de aandacht vraagt, wordt hij in een ijze ren kooi opgehangen. Een film waarin Conrad Veidt als de Jood Joseph Süss Oppenheimer de hoofdrol speelt. Hoe zuiver is deze als hij met rabbie's en andere geloofsgenoo- ten tesamen is hoe scherp en onweer staanbaar is zijn lange, magere figuur als hij den regeerenden hertog zijn wil dicteert, hoe slap en willoos is hij weer als men hem het liefste ontneemt lat hij op aarde heeft leeren kennen. Hij triomfeert over zijn tegenstander, hij krijgt gelegenheid den ijdelen hertog vlak voor diens dood zijn verachting in het geicht te slingeren, maar hij betaalt dat alles met zijn eigen marteldood, vrij willig gekozen omdat hij zijn gestorven dochtertje, dat in hem ook den Joo 1 ge- eerd heeft, niet ontrouw wil worden. De film geeft tafreelen vol leven, span nende scènes, interessante beelden van de macht van de vroegere Duitsche vorsten, die over leven en dood van hun onderdanen beschikten en daarnaast tooneeltjes vol fijn gevoel, afgewisseld met scènes waarin de massa-regie tot een indrukwekkende uitbeelding leidt. Süss de Jood is een prachtfilm, een meesterwerk, dat men deze week niet mag veizuimen. Vooraf gaan binnen- en buitenlaikLch nieuws en 'n alleraardigste screensong. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad van heden geeft o.a. behalve verhalen, verslag van de operette Sepp'1 van Hullebroeck door het Scala Operette-gezel schap: 'n artikel over Gustav Fröhlich toto's van het bouwen van Loet Barnstijn's filmstad op het landgoed Oosterbeek bij den Haag; afbeeldingen van de film's De vlucht naar het geluk; Op stap; het liedje „De Invité" van G. Momsen, enz. van Zaterdag 13 April 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadloaze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 99 »/w 99Vi6 983/I6 98V.# 229/18 27 Va 112 <8»/4 3''V8 68 103 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 514 Duitschland Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 301/4 v. Berkels Patent 43'/, Calvé Delft Cert61 Nederl. Ford ex. 40 afst249 Philips Gloeil. Gem Bezit 2311 /a Unilever 887/s INDUSTR. OND. BUITENL. Ara Smelting 217a Anaconda b7/s Bethleh. Steel15'/a Cjties Service 18/is Steel comm. 181}J/ia U. S. Leather 38/ie CULTUUR MAATSCH. H V. A1797/a Java Cultuur 96 Ned. Ind. Suiker Unie 92 Vorstenlanden19lA» Dito actions 12.50 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 155 Boeton 301/4 Redjang Lebong .173 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 124 Kon. Petr1493/a Perlak95 V4 Continental Oil 107/g Shell Union 4% RUBBERS. Amsterd. Rubber 988/s Deli Bat. Rubber 62*/< Hessa Rubber t 883/4 Oostkust pl.m. 10.30 99'/, 99'/, 98% f 98%-* 3'/, 28 pl.m. 10.45 238/g 28* Vs pl.m. 11.00 235/, 28H/s pl.m. 11.15 23H/8 28VW 30 2.48 232 89 7 158/4 18/ia 19 38/l. 2'lH/a 6%-7 158/4 2310, 89'/8-i 180'-8/4 179} 80 180 155 30 1/0 23U/4 89-1/8 158/4 18J5/i6 9 180 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned, Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacific gNoteering per 50. +Exclaim. PROLONGATIE Vorige koers 'Exdividend. 557/1# ll/4 4%a 33V« 138»/. 130 132 23% 67/ie 54 149'/, 96 10% 4i-5/i« 981/4 62'/, 307, 36 149'/, U9%-ï 62 53 335/a 138 130 132 55 3'/, pCt. Heden 37, pCt WISSELKOERSEN AMSiERDAM. Vorige koer» NIET OFFICIEEL New-York 14V/» Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Baxel Kopenhagen Stockholm 715 5* 55 9 76W. 25 07'/, 47 90 31 90 36.90 Oslo 35 90 Medrid Italië 20 2'/, U2 Koers op heden 2 uur MT7/, 7 10 59 60 9.7/»/4 25.10 47.977, 32 00 37 00 36.00 20.20 12.37%

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7