Agenda ^Buiteniand Xtoviiiciaai Hieuws £aatste Betichten WeeeAedcfit £uchtoaact Stad m Omgeving. De justitie ter plaatse. VERKEERSONGELUK TE GRONINGEN. Gevolg van het rijden met ver blindende lichten. HONSWIJKERS ETEN WEER. HEEFT U DORST? SCHILDER DOOR TREIN GEGREPEN. Doodelijk ongeval. DE AFFAIRE-JACOB. Duitschland zegt van „niets" te weten!? EEN KONINKRIJK TE KOOP! EEN ONGELUK KOMT NOOIT ALLEEN! OUDORP HEILOO DE RIJP Candidaten gemeenteraad. W1ERINGERWAARD Raadsverkiezingen. HOOGKARSPEL Polderlasten. WARMEHHU1ZCH Begrafenisvereeniging. UITGEEST Candidatenlijst R.K. kiesver eeniging. 50-jarig huwelijksfeest. SCHOORL Candidaten gemeenteraad. Tweede opvoering kinder operette. BERGEN ZUtDSCHARWOUDC ST. PANCRAS NOORDSCHARWOUDE V.A.R.A. Jaarvergadering Jeugdclub. ZUPf Het kanaal StolpenSchagen. ST. MAARTENSBRUG 'T ZAND COMMISSIE VOOR WERKVER SCHAFFING. Heden geïnstalleerd. DE „GAAI" WORDT GEKEURD. Parmentier examinator. „PELIKAAN" HEEFT MOTORPECH. „Oehoe" verleent assistentie. VERKEERSONGELUKKEN. Uitkijken de boodschap. Gecompliceerde botsing. UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Gemeentebegrooting. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, nalf 8, hoofdnummer „Mystery of Mr. X." (sens.); hoofdrol Ro- bert Montgomery. Toegang voor eiken leef tijd. Cinema Americain, half 8. hoofdnummer Moulin Rouge (rom.); hoofdrol Constance Bennett. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Gekooide jeugd (rom.); hoofdrollen Durkin Jr., Bette Davis, Pat O'Brien. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Süss de Jood (hist.)j hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 15 April. 8 uur, dancing Harmonie, rede H. Snee vliet voor de R.S.A.P. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, rede van den heer Paardekooper voor de N.S.B. Woensdag 17 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, ontspanningsavond voor werkloozen. Donderdag 25 April. Tooneeluitvoering Bilderdijk. Hot is nog niet bekend op welke wijze K. om het leven is gebracht. Met een speciale recherche boot uit Ooetmahorn is Zondag ochtend het parket uit Leeuwar den op Schiermonnikoog aange komen. De leden van het parket namen hun intrek in hotel van der Werff en bleven den ge- heelen dag op het eiland om ter plaatse een onderzoek in te stellen. In v.n om de woning van het slachtoffer werden foto's gemaakt; ook de put en het lijk werden gefotografeerd. Verder werden in den loop van den dag verschillende getuigen gehoord. Het lijk van het slachtoffer is in den lcop van den dag gekist in een kist, die steeds op het Drenkelingenkerkhof V redenhof gereed staat. Tegen den avond werd het stoffelijk overschot met de rechercheboot via Oostmahorn naar Leeuwarden vervoerd voor het verrich ten der sectie. Het eiland Schiermonnikoog is diep onder den indruk van het gebeurde. Den geheelen Zondag stonden op de duinen rondom het afgezette gebied om het huis van het slachtoffer de bewo ners van het eiland in groepen bijeen om het vreeselijk misdrijf, dat zeer waarschijnlijk in den avond van 5 April of in den daarop volgenden nacht is gepleegd, te bespreken. De oude heer Kerstholt was een be kend figuur in deze mooie badplaats, van jong tot oud kende den vriendelij ken man, wiens laatste wensch was op het eiland begraven te worden. Zondagavond te omstreeks elf uur is de 23- jarige motorrijder J. Pol, die te Sappenneer woont, aan het Winschoterdiep te Groningen, ter hoogte van de Electrische Centrale, tegen een voetganger gereden, doordat hem een auto met verblindend licht tegemoet kwam. De motorrijder en zijn duopassagier, de 28-jarige H. Z. uit Hoogezand, werden tegen den grond geslingerd. Pol bekwam daarbij verschillende verwondingen, waaronder een zwaren schedelbreuk. Hij werd overgebracht naar het R.K. ziekenhuis. Zijn toestand is zoo ernstig, dat het ergste wordt gevreesd. De duorijder kwam er met lichte kwetsuren af, terwijl merkwaardig genoeg ook de aan gereden voetganger, de 31-jarige C. Tepper, niet ernstig gewond werd. Zij konden zich beiden, na verbonden te zijn, naar huis be geven. Het motorrijwiel is vrijwel geheel ver nield. Werk hervat. De Duitsche communisten, die op Fort Honswijk sinds Dinsdagmiddag verblijven, hebben Zaterdag hun hongerstaking beëin digd. Zij waren op de hoogte gesteld van het feit, dat hun geestverwanten, die in het Huis van Bewaring te Amsterdam gevangen zitten, hun halsstarrige houding om niet te eten hadden prijsgegeven. Toen de communisten hiervan de zeker heid hadden, hebben zij eveneens hun maal tijden weer gebruikt. Voorts zijn de men- schen aan het werk gegaan. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Verschillende plaatsen in ons land hebben bekendheid verworven door de producten, die aldaar gefabriceerd worden en als men Tiel hoort, denkt men aan jams en vruchtenpro ducten, die aldaar sinds 1885, dus reeds 50 jaar, door de mij. De Betuwe N.V. worden vervaardigd. In 1935, het gouden jubileumjaar van deze alom bekende fabriek, komt zij met een nieuw product, dat vanaf heden overal zal zijn te verkrijgen. Drie jaren lang werd gezocht naar deze drank en ten slotte gelukte het de Mij. De Betuwe de gezonde en verfrisschende drank te vinden. Het product heet „Appelflip" en is een heerlijke, mousecrende vruchtendrank, zender conserveermiddel, van natuurlijke kleur en geheel vrij van alcohol. Het bevat alle mi- nerale bestanddeelen van onze Hollandsche appels, «die noodig zijn voor den opbouw van het lichaam en alle uit de appel afkom stige aromatische stoffen, onmisbaar voor een goede klierwerking en de verschillende organische zuren, bestemd voor het goed functionneeren van maag en ingewanden. Hedenmorgen is op de brug over het Wilhelminakanaal te Tilburg een doo delijk ongeluk gebeurd. De 43-jarige schilder C. Polak uit Lage Zwaluwe, die schilderswerkzaamheden verrichtte aan die brug, is bij het oversteken van de lijn door den uit den Bosch komenden sneltrein gegrepen en vermorzeld. Het deerlijk verminkte lijk is door den geneeskundigen dienst naar het lijken huis van het St. Elisabeths ziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer was ge huwd en vader van twee kinderen. De Duitsche regeering heeft het materiaal, dat de Zwitsersche regeering heeft doen toe komen inzake de ontvoering van den uitge weken journalist Berthold Salomons, bekend als Jacob, onderzocht. De in Zwitserland gearresteerde dr. Hans Wezemann heeft bekend, Salomon van Straatsburg naar Basel te hebben gelokt en hem onder valsche voorwendsels in een auto over de Duitsche grens te hebben gebracht. Naar aanleiding van het onderzoek wordt van officieele Duitsche zijde verklaard, dat uit het door Zwitserland verstrekte materiaal op geen enkele wijze is gebleken, dat bij de gebeurtenissen op Zwitsersch gebied officiee le Duitsche instanties direct of indirect waren betrokken. Noch Wesemann, noch zijn hand langers hebben van officieele Duitsche in stanties opdrachten gekregen, die met deze zaak verband houden. Uit welke overwegin- fen deze man en zijn handlangers hebben ge- andeld, kon niet met zekerheid worden be oordeeld. Wesemann is een persoon met een twijfelachtig verleden, die zich sedert jaren in het buitenland ophoudt en zich naar het schijnt met anti-Duitsche propaganda bezig houdt. Het is mogelijk, dat deze personen de bedoeling hadden Jacob in handen van de Duitsche autoriteiten te spelen. Welke over wegingen hierbij op den voorgrond hebben gezeten, kan van Duitschland uit niet wor den nagegaan. Bij de bekende houding in bepaalde emi grantenkringen zou geen van beide handel wijzen ongewoon zijn, aangezien Salomon zonder ingrijpen van officieele Duitsche in stanties binnen het bereik der Duitsche justi tie is gekomen en hij een reeds dikwijls be straft „landverrader" van de ergste soort is, kan van Duitsche zijde niets anders worden gedaan, dan het reeds geruimen tijd tegen hem aanhangige strafproces zijn vrije loop te laten. De Duitsche regeering heeft de Zwit sersche bondsregeering hiervan op de hoogte gesteld. Aan het eind van de vorige eeuw had een Zweedsch zeeman, Karl Petterson, zich zelf tot koning uitgeroepen van Tabar, een eiland je in de Bismarck-groep in den Stillen Oceaan. Daar hij en zijn vrouw zich uit dit ambt wenschen terug te trekken en „stil" te gaan wonen in Frankrijk, hebben ze hun konink rijk te koop gezet. Als aanbeveling dient, dat het eiland spo ren van goud bevat. Een goed bod schijnt reeds gedaan te zijn. Petterson ging in 1898 naaf Nieuw Gui- nea, waar vandaan hij naar Tabar ging en na korten tijd namen de inwoners hem als koning aan. Toen hij eens Zweden weer be zocht huwde hij een negermeisje, dat in En geland geboren was, doch later in Zweden werd opgevoed. Toen eenige personen zich in een huis in Brooklyn (Am.) met een kaartspel vermaak ten, stortte de vloer plotseling onder hen in, waardoor zij eenige meters lager in een groentewinkel terecht kwamen. Door den val was een gasmeter bescha digd, waardoor het gas ae ruimte vulde, waar de ongelukkigen in hun benarde positie zaten. Tot overmaat van ramp werden eenige zakken aardappelen in de val meegesleurd, zoodat een ware aardappelregen op de reeds zoo zwaar getroffenen neerdaalde. De politie kwam hen echter spoedig te hulp, voordat er ernstige ongelukken gebeurd waren. Raadscandidaten. De uitslag van de Zondag gehouden stemming van de leden van de R.K. Staats partij, afdeeling Oudorp voor candidaten voor de gemeenteraad heeft tot resultaat gehad, dat het uitgebrachte advies is ge volgd geworden met uitzondering van de plaatsen vijf en zes, die omgewisseld zijn, zoodat de officieel in te dienen candidater.lijst zal zijn als volgt: 1. A. de Boer, 2. P. N. Leering, 3. C. P. van Wees, 4. C. Laan, 5. C. Jonker, 6. Jb. v. Baar Jzn., 7. A. Boon, 8. C. N. Tuinman, 9. E. J. Kuiper, 10. J. Bos, 11. A. Oudhuis. 12. G. Kunst. Candidaten R.-K. Kiesvereeniging. Naar aanleiding van een opmerking be treffende vermoedelijke onjuistheid over een bericht van de candidaten der R.-K. Kiesver eeniging, verzoekt onze correspondent, ter staving zijner bewering, ons nog de vol gende bijzonderheden te willen vermelden: In de voorlaatste vergadering der r.-k. kiesvereeniging werd bepaald, dat het indienen van candidaten moest plaats heb ben vóór 31 Maart. In het Parochie-blad is het tweemaal bekend gemaakt. Op 31 Maart waren ingediend de volgende candidaten: J. Sengers, K. op den Kelder G Hoetjes, P. J. Kraakman en S. Borst. Omdat er geen 10 waren (de candidatenlijst moest 2 X zijn de te verwachten zetels) besloot het het bestuur, gebruik makend van zijn recht, om het in leveren van candidaten te verlengen tot 10 April. Dit deed men om alsnog gelegen heid te geven om de zittende raadsleden een kans te geven. Waren er wel 10 candidaten ingeleverd, dan had geen der zittende raads leden kans gehad. Op 10 April zijn alsnog candidaat gesteld de zittende leden J. A. J. Barnhoorn, A. Dekker en J. Opdam. De lijst van den heer Schuijt was ongeldig, daar er geteekend was door 14 daartoe bevoegden (er zijn 25 noodig). Het bestuur heeft toen den heer Schuyt candidaat gesteld en ook den heer G. Heijne. Dus toen waren er 10. Op 28 April zal bij referendum de volgorde der ranglijst door alle r.-k. kiezers worden uit gemaakt. Groslijst opgemaakt. Door de S. D. A. P. is de volgende gros lijst opgemaakt voor de a.s. gemeenteraads verkiezing: 1. H. Keesman (aftr.): 2. P. Greeuw (aftr.); 3. J. Glas; 4. mej. A. Elzer; 5. H. J. öarritsen; 6. mevr. A. W. Stam Dekker; 7. F. H. Koch; 8 mevr. A. de Gier de Vries; 9. mevr. W. GarritsenSepers; 10. H. Groenland. Grond afgestaan. Naar we vernemen heeft de heer Muijs aan den Westerweg gratis een strook grond afgestaan, lang pl.m. 300 M., gelegen tus- scnen den Zeeweg en Schuine Hondsbossche- laan. Zijn we wel ingelicht, dan zal de s.-d. raadsfractie aan den raad voorstellen, om op dat gedeelte een begin te maken met de ver breeding van den Westerweg. Betere verlichting. Het kruispunt Stationsweg—Heerenweg, dat steeds gevaar oplevert, vooral des avonds, is door het G. E. B. verlicht met een natriumlamp van 250 kaarssterkte. Een ver betering, waarvoor men het gemeentebestuur dankbaar zal zijn. Door de R.K. Staatspartij alhier zijn door de adviescommissie dier partij de volgende candidaten gesteld voor verkiezing leden van den gemeenteraad: 1. C. Blokdijk, 2. Jan Noe, 3. J. Obé, 4. P. Schouten, 5. M. Blokdijk, 6. A. Vredevoort, 7. P. Taam, 8. G. J. Abels. In een vergadering van de besturen van den Vrijheidsbond en de Vrijz. Democratische kiesvereeniging werd besloten om voor de eerstkomende gemeenteraadsverkiezing met één alphabetische lijst uit te komen. De can- didaatstelling is bepaald op 14 Mei a.s. De verkiezing op 12 Juni. Het bestuur van den polder 't Grootslag, dat verleden jaar de polderlasten verlaagde van 6.50 op 5.50 per bunder, kondigt nu een nieuwe verlaging van 1.50 per H.A. aan, zoodat de heffing straks tot 4 per bunder gereduceerd zal zijn. In hoofdzaak is deze verlaging te danken aan verminderde bemalingskosten na afsluiting van de Zuider zee. Bij de 1.1. opgerichte begrafenisvereeni ging De Laatste Eer zpn door het bestuur de navolgende heeren tot dragers benoemd: D. Pastoor, aanspreker, voorlooper (tevens bo de) en dragers de heeren S. Damiaans, P. de Heer, W. Koorn, J. v. Rijn, D. Öotjers, A. Vergaij, P. Jonker, R. Mink Kzn., tot reserve's de heeren D. Mink, H. Sötemann, W. de Vet en K. de Vet. De vereeniging treedt vanaf he den op. Zondagmiddag heeft alhier de stemming plaats gehad over de groslijst ter vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. verkiezing van den gemeenteraad vanwege de R.K. Staatspartij. De uitslag hiervan luidt als volgt: 1. P. Twaalfhoven, 2. M. Klaver, 3. D. A. van Montfoort, 4. A. van der Eng Hz., 5. W. van der Stok, 6. A. Zonjee, 7. Jb. Groen Kzn., 8. N. Zonjee Jzn., 9. C. P. Goe man, 10. C. Molenaar. Op 26 April a.s. hoopt het echtpaar M. Muijs—A. Mooij zijn 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Het zal dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De groslijst van candidaten voor den gemeenteraad is door de afdeeling Schoorl van den vrijz.-democratischen bond samengesteld als volgt: 1. Fl. Schermer, 2. P. Blankenstijn, 3. J. H. Arpeau, 4. G. F. T. Groothand, 5. H. Be- lie; 6. C. Schuyt. Zaterdagavond had een tweede op voering plaats van de kinderoperette „Hotel Prins Picolo", door het Schoorl- sche kinderkoor. Het geheel slaagde ook nu weder uitstekend, dank zij de goede leiding van den heer Corn. Jonker. Het publiek, niet in zoo groote getale, doch toch in voldoend aantal aanwezig in de zaal van den heer Schuyt, toonde zijn ingenomenheid door een dankbaar applaus. Door de afdeeling Bergen van de R.K. Staatspartij is gister een stemming ge houden voor het vaststellen van de can didatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Op de adviseerende lijst verkregen de heeren J. Miltenburg 180, M. Dingerdis 8, Jm. de Koning 15, J. C. Schouten 8 en J. A. Ranzijn 19 stemmen. Op de vrije lijst verkregen de heeren C. F. Elles 132, C. J. de Wit 23, J. Hop man 15 en H. Kager 33 stemmen. De candidatenlijst is thans definitief als volgt vastgesteld: 1. J. Miltenburg; 2. C. F. Elles; 3. M. Dingerdis; 4. Jm. de Koning: 5. J. C. Schouten; 6. J. A. Ranzijn; 7. H. Kager; 8. C. J. de Wit en 9. J. Hopman. Voorloopige groslijst vastgesteld. In de vergadering van de r.k. staatspar- ten werd een voorloopige groslijst vastge steld. De definitieve vaststelling werd be paald op 28 April a.s. v Besproken werd nog het beleid aan B. en W. dezer gemeente. In deze gemeente pogen de middenstan ders met een eigen lijst voor de gemeente raadsverkiezingen uit te komen. Raadsverkiezing. Door B. en W. is vastgesteld, dat de verkiezing voor de gemeenteraad zal plaats hebben op 6 Juni a.s. Zondagavond werd door de afdeeling Noordscharwoude-Oudkarspel van de V.A. R.A. een propaganda-avond gegeven in het lokaal van den heer J. de Bakker, voor een 60-tal aanwezigen. Door den voorzitter, den heer A. Jonkers, werd allen een welkom toegeroepen en al was de opkomst niet groot, hoopte spr. niettemin op een aangenamen avond. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma en waren het de heeren Dekker c.s., die de aanwezigen verrasten met eenige populaire nummers muziek, piano, accordion en slagwerk. Vervolgens traden hier voor het eerst op het VAR.A-Trio van Wormerveer, wier repertoir hoofdzakelijk bestond uit propa gandistische liederen, begeleid met piano. Dit optreden bleek een groot succes en werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd. Als spr. trad op de heer A. Pleijsier, secre taris van den V.A.R.A.-omroep, die vooral wees op de moeilijke tijden, welke wij thans beleven. Spr. wees op de gevaren van links en van rechts, daarbij ook wijzende op de taak van de V.A.R.A. in dezen tijd. In de pauze zorgde de muziek weer voor de noodige afwisseling, waarna het Trio uit Wormerveer nogmaals met veel instemming optrad. Door de jeugdclub „De Schakelfamilie" werd Zaterdagavond in „Concordia" de jaarvergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer J. Heidsma. Behalve de gewone agendapunten, welke een jaarvergadering gewoonlijk heeft, droeg deze avond een bijzonder karakter en was tevens bedoeld als een gezellige bijeenkomst van de leden. Voordracht en zang wisselden elkaar af en was de avond om voor men er aan dacht. De werken aan het kanaal Stolpen Schagen vorderen vrij snel. De benoo- digde bruggen en duikers zijn al gerut- men tijd klaar en thans is men druk be zig met het maken van het kanaal. Da gelijks hoort men bijna onafgebroken het zware gedreun van de sterke graaf machines, die den grond met gulzige happen opnemen en wegwerken. Bij een kijkje op het uitgebreide werk krijgt men er reeds een aardig beeld van hoe het straks wezen zal. Of het kanaal in de toekomst zijn nut ten volle zal afwerpen is nog een open vraag. Het staat echter vastj dat door dezen arbeid menig arbeider werk vindt! De boerenplaats met erf en weiland, gelegen aan den Ruigeweg alhier, groot 15.20.50 H.A. en eigendom van den heer Jb. Bruin Sz. alhier, is in het openbaar verkocht aan den heer M. Bood te Hei- loo voor de som van 18.843. In café de Wit te 't Zand werd de jaarlijksche veiling gehouden van een honderdtal z.g. kerkschapen, die pl.m. 13 per stuk opbrachten. (Ongecorrigeerd.) In het gebouw der provinciale griffie te Haarlem heeft de minister van binnenland- sche zaken hedenmorgen de rijkscommissie van advies voor werkverschaffing en werk verruiming in Noordholland geïnstalleerd. Vanmorgen en vanmiddag zijn op Schiphol door dr. ir. v. d. Maas van den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart in samenwerking met Parmentier ds ge bruikelijke proefnemingen verricht met naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 16 April: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zui- delijk, later wellicht zuidoostelijke wind; meest half bewolkt; weinig of geen neerslag; iets warmer overdag. Weeroverzicht. Hoewel in de algemeene drukverdeeüng geen verandering kwam, kreeg het weer ten onzent een geheel ander karakter, omdat wij niet meer onder invloed van de arctische luchtstroom staan, doch van die van oceani sche subtropische oorsprong. De depressie over de Oostzee en de Botfti- sche golf vulde op. Zij vertoont aan haar achterzijde nog harde gure winden, welke in Finland nog sneeuw en in oost-Zweden af koeling brengt. De depressie ten zuiden van IJsland is sedert Zaterdag in diepte wat toe genomen en brengt krachtige wind over noord-Schotland en de Shetlands en regen over de Far Or. Een secundaire van deze de pressie bevindt zich over het Nauw van Ca. Iais onder invloed waaien in ons land zuid oostelijke winden, welke aldaar ten zuidwes ten zal ruimen, doch hoogstwaarschijnlijk daarna weer zal krimpen, aangezien de druk over zuid-Frankrijk zich sterk noordoost- waarts uit gaat breiden. In dit hooge druk- gebied daalde de ochtendtemperatuur. Ove rigens steeg de temperatuur of veranderde zi] weinig, zooals bij Duitschland en on» land. Over Groenland handhaafde zich ver der de hooge druk. Er moet ten onzent bij zuidelijken wind overdag eenige tempera- tuursstijging worden verwacht. De regen kansen zijn gering. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.16 uur licht op. de Douglas DG II: „Gaai", de eerste van de serie toestellen van dit type, welke door de K. L. M. voor de luchtdienst op Indië in Amerika is besteld. Nadat het toestel was gewogen, zijn op verschillende en met verschillende snel heden de instrumenten aan controle proeven onderworpen, terwijl tevens de vliegeigenschappen van de machine werden gecontroleerd. Parmentier heeft daarbij uiteraard ge bruik gemaakt van de vele ervaringen, welke hij tijdens zijn verblijf in Ameri ka met de Douglas vliegtuigen en later met zijn historische vlucht met de „Uiver" heeft opgedaan. De middelste motor van het vliegtuig „Pelikaan", dat zich thans te Calcutta be vindt, is defect en zal moeten worden ver vangen. Gisterochtend om zes uur vertrok de „Oehoe" onder gezagvoerder Blaak, met den nieuwen motor via Batavia en Singapo re naar Calcutta. De „Oehoe" zal de post en de passagiers overnemen en doorvliegen naar Nederland, terwijl de Pelikaan" na het aanbrengen van den nieuwen motor, naar Bandoeng terugkeert. Hedenmorgen ruim half elf wilde de wiel rijder Th. D., uit Heiioo, op de Laat nabij de houtwarenfabriek van den heer Frayman, van het trottoir af op den rijweg fietsen^ vlak achter een stilstaande auto langs. Hij zag daardoor niet een naderende auto, be stuurd door J. W. uit St. Maarten. Het ge volg was tamelijke beschadiging van het rijwiel. Vanmorgen tegen 10 uur heeft op den Helderscheweg een botsing plaats ge had tengevolge van een verkeerde wijze van rijden door den chauffeur van een bestelauto uit Bergen, bestuurd door N. B. aldaar. Hij wilde links de vrachtauto, be stuurd door W. de V. uit Bergen, passee- ren, maar hield er geen rekening mee, dat deze zijn linker-richtingaanwijzer reeds had uitgestoken. Een botsing was onvermijdelijk en daarna kwam de be stelauto nog in botsing met een ter plaatse in lossing staanden spoorwagen. Het gevolg vaa een en ander was, dat de autj aan de linkervoorzijde vrij ernstig werd beschadigd. Tegen N. B. is proces-verbaal opge- ïa- ikt wegens het rijden op zoodanige wijze, dat 't verkeer in gevaar gebracht werd. Uit de algemeene beschouwingen over de gemeente-begrooting nemen wij over, dat B. en W. er in geslaagd zijn de be grooting sluitend te maken en een woord van waardeering te laten hooren over de wijze waarop het college zich in

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2