Aqmda pjQBEE !BUuwdand. Stad en Omqeving. Weec&ecidit 'fxowHciaaf 'flieums Groote brand in den IJffolder. Boerderij in de asch gelegd. WOONHUIS TE HUIZEN AFGEBRAND. HOE ER GESTEMD WERD UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Gemeentebegrooting. DE MOORD OP SCHIERMONNIKOOG. Stoffelijk overschot van den heer Kerstholt ter sarde besteld. SCHAGERBRUG Tegen slechtere werkverschaffing. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer „Mystery of Mr. X." (sens.); hoofdrol Ro' bert Montgomery. Toegang voor eiken leef tijd. Cinema Americain, half 8. hoofdnummer Moulin Rouge (rom.); hoofdrol Constance Bennett. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, hoofdnummer Gekooide jeugd (rom.); hoofdrollen Durkin Jr., Bette Davis, Pat O'Brien. Toegang boven 18 jaar Harmonie, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Süss de Jood (hist.)hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 17 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, ontspanningsavond voor werkloozen. Donderdag 18 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Ver v. Huisvr., demonstratie gymnastiek, causerie Verkade-album. Zondag 21 April. 1.30 uur, Sportpark te Alkmaar, rugby wedstrijd. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Kees Pruis en zijn ensemble. VREEMDE EFFECTENHANDEL. Bij een notaris te Rotterdam. De Rotterdamsche politie heeft vandaag mededeeling gedaan om trent het onderzoek, ingesteld otp het kantoor van notaris J- A. M. te Rotterdam, welke notaris in staat van faillissement is verklaard. Sedert 2 Januari gaan over dit notaris-kantoor zeer wilde geruch ten. Het eerste politie-onderzoek geschiedde eind Januari. Toen ble ken nog geen onregelmatigheden. Een paar maanden later werd weer een onderzoek ingesteld, omdat de klachten bleven binnen komen. Bij het tweede onderzoek kwamen er inderdaad dingen aan het licht, die niet door den beugel konden. De commissaris van het bureau Pauwensteeg, die et onder zoek leidde, legde er den nadruk op, dat deze dingen n i et zijn gebeurd om den notaris wederrechtelijk te bevoordeelen ten koste van zijn cliënten. De zaak komt hierop neer, dat de nota ris, die deposanten had en cliënten, die hem effecten hadden gegeven om hun saldo te dekken. De notaris heeft indertijd een per soonlijk vermogen gehad van 8 ton, dat op een rekening van de Twentsche bank stond. Zoolang het persoonlijk vermogen van den notaris toereikend bleek, leverde dit geen be zwaar op. Op het kantoor was gaandeweg de gewoonte ontstaan, dat effecten uit het persoonlijk bezit van den notaris en die van de cliëntèle door elkaar ter dekking van het banksaldo werden gedeponeerd. Waren de rekeningen gesplitst geweest, dan zou men vermoedelijk eerder hebben bemerkt, dat de zaak misliep. Het vermogen van den nota ris liep onder de huidige omstandigheden sterk terug, daarom moest de bank meer en meer effecten realiseeren en daarbij waren toen ook effecten, welke het eigendom waren van cliëntèle. Indertijd heeft de notaris opgericht de N.V. maatschappij voor grondcrediet Rotterdam. Deze zaak was er speciaal voor om bouw ondernemingen en hypotheken te financieren. Directeur van deze N.V. was J. P. M., die als de notaris afwezig was, ook de notariszaken waarnam De indruk is geweest, dat de notaris de N.V. had opgericht om de notariswet te ont duiken, welke het in deposito nemen van ef fecten door notarissen verbiedt. Dit is on juist. De N.V. is opgericht in 1920 en de wet is in werking getreden in 1932. De N.V. heeft, naar is gebleken, veel te hooge hypotheken afgesloten en bovendien heeft de notaris veel te hooge credieten, toe gestaan in goed vertrouwen, dikwijls van 50.000 en zelfs een ton zonder dekking. Bij de débacle van het kantoor heeft nota ris M. zijn vermogen geheel verspeeld. De directeur van de N.V. J. M. B., heeft in den tijd dat hij voor den notaris werkte dezelfde fouten gemaakt en ook zijn persoonlijk ver mogen verspeeld. Hij is, evenals de notaris, failliet verklaard. Eerst wanneer zeker is ge bleken, dat hij zich aan verduistering heeft schuldig gemaakt, zal langs diplomatieken weg zijn uitlevering worden gevraagd. De notaris vertoefd in het sanatorium lijdende aan een physische depressie. De klachten, die zijn binnengekomen, zijn tezamen nog niet meer dan 50.000, hetgeen nog niet meer dan een klein percentage is van de totale vorderin gen. In den afgeloopen nacht was een hoog oplaaiende vlammen gloed zichtbaar in de richting van de Hembrug. Het bleek, dat een groote boerderij, op Amster- damsch gebied in den Grooten IJpolder gelegen, in lichter laaie stond. Het vuur, dat zijn oorsprong had ge vonden in een stal achter de hofstede, werd het eerste ontdekt door een pas- seerenden automobilist. Toen hij de be woners, bestaande uit het echtpaar van der Bijl, vier kinderen en een dienst bode, wekte, waren de vlammen reeds naar het woonhuis overgeslagen, zoodat de bewoners in allerijl moesten vluch ten. De brandweer was spoedig gewaar schuwd, doch het duurde nog geruimen tijd eer zij met veel materiaal op deze afgelegen plaats arriveerde. Het blusschingswerk ondervond moeilijk heden doordat er in de onmiddellijke nabij heid van het brafldende perceel geen water was te vinden, zoodat bijna 200 M. slang moesten worden uitgelegd, welke het water ontrokken aan een tochtsloot, waarna het werd opgepompt door een motorspuit en zoo via een tweeden motor over drie stralen werd verdeeld Kort daarna werd ook de baby spuit in werking gesteld. De vlammenzee sloeg door alle vensters naar buiten, met het gevolg, dat de water' massa's, welke in het vuur werden geworpen, in den beginne weinig uitrichtten. Eerst na dat bijna een half uur gewerkt was, kon men bemerken, dat het natte element de overhand kreeg. Zienderoogen verminderde de vuur gloed, doch toen de brandweer zeggen kon, dat zij den brand meester was, stonden van de boerderij nog slechts enkele geblakerde muren overeind, terwijl het dak was inge stort. De heer van der Bijl is er, met behulp van zijn in de nabijheid wonenden knecht, met moeite in geslaagd het vee, bestaande uit een viertal paarden en een paar koeien, te redden. Vooral het vuur in den stal ver spreidde een verstikkenden rook, zoodat de brandweer bij haar blusschingswerk gebruik moest maken van rookmaskers. Tot in den vroegen morgen is zij ter plaatse gebleven om hier en daar telkenmale oplaaiende vlam men te dooven. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. In den vroegen morgen is, vermoede lijk door nabranden van het fornuis, brand uitgebroken in het door twee ge zinnen bewoonde perceel Oud Bussum- merweg 4, in de buitenwijk van Huizen. In dit perceel is een pension gevestigd, doch er waren thans geen gasten. De mannelijke bewoners waren op hun werk te Schagerbrug, dè vrouwen wer den gewekt door den verstikkenden rook en moesten in nachtgewaad in allerijl de vlucht nemen. Zij werden bij buren opgenomen. Hoewel de brandweer vrij spoedig ter plaatse was, moest zij zich beperken to. het neerhalen van het dak en den achtergevel. Het pand brandde vrijwel geheel uit. Van de beide gezinnen was een der inboedels verzekerd. Het pand zelf behoort aan den heer Glijsteen te Amsterdam en i6 eveneens verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Slechts een klein gedeelte van den in boedel kon, in beschadigden toestand, naar buiten worden gebracht. DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen heeft de ruim 60-jarige mevr. C. Brutel de la Rivière toen zij uit een winkel te Bennekom kwam en dicht langs de tram baan liep, door een passeerende tram ge grepen en gedood. Tenslotte werd voor deze omgeving een comité gevormd, bestaande uit de heeren K. de Graaf, P. Schuur, C. de Maijer en J. Jonker, welk comité zal trachten aan genoemde actie uitbreiding te geven. Het weer was heden op den stemmingsdag voor de leden van de Provinciale Staten niet gunstig. Een ongunstige factor was ook het feit, dat de stemming samen viel met de voorjaarsveemarkt, die zich bijna steeds door regen kenmerkt. Aan de opkomst van de kiezers was het te merken, dat de belangstelling voor deze ver kiezing, die gewoonlijk zeer matig is, zeer was verhoogd. Tusschen 8 en 9 uur werd er reeds zeer druk gestemd. In dit uur stonden de kiezers in groepen voor de stembus. Later druppelden zij regel matig binnen. Over het algemeen hadden om 12 uur reeds 50 pCt. van de kiezers hun stem uitgebracht. In het gymnastieklokaal aan de School straat had men dit percentage reeds om half 12 bereikt. Ook aan het bureau van gemeen tewerken was dit op dat uur het geval. Aan de Lindeschool waren om kwart over één reeds 530 van de 730 kiezers verschenen. In het stembureau aan het Victoriepark viel het op, dat om half een reeds 475 van de 880 kiezers waren verschenen. Als regel is het op dit bureau onder het middaguur buiten gewoon druk, omdat op dit bureau de ar beiders, werkzaam op de scheepswerven, hun stem uitbrengen die thans voor het grootste deel werkloos zijn en nu in den loop van den dag hun stem konden uit brengen De kiezers, die in de morgenuren hun stem hebben uitgebracht, hebben het voordeel gehad, dat zij geen hinder ondervonden van de regenbui tusschen 1 uur en halfdrie. In de stembureaux heerschte de gebruike lijke rust. Er viel niets bijzonders te noteeren. Wel was het opmerkelijk, dat in alle bureaux de brandende kachel werd gewaardeerd. Het aantal zieken is grooter dan anders. Om half 2 waren er in de verschillende bureaux ruim 200 genoteerd. Bij onzen gang langs de bureaux consta teerden wij, dat de N. S. B. zich in deri aanval bevond. Alleen deze partij poogde voor de meeste bureaux nog een laatsten in vloed op de kiezers uit te oefenen, door al daar werkloozen en propagandisten te pos- teeren met een bordje, waarop stond, dat lijst 7 de lijst van de N. S. B. was. Wij publiceeren de uitslag voor Alkmaar en omgeving zoo spoedig mogelijk. zullen ten goede komen aan het restauratie fonds, hetgeen zeker een mooi gebaar be- teekent. UITDEELINGSLIJ5T GEDEPONEERD. Heden is gedeponeerd de eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van D. Volger, veehouder te Akersloot, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 13.0523 pOt. TEN BATE VAN HET CRISIS- COMITE. De kas van het plaatselijk Crisiscomité be hoeft versterking; het comité is dan ook zeer dankbaar voor de medewerking, die het thans weer ondervindt, om gelden te krijgen tot het lenigen van nood. Zoo zal de voetbalvereeniging „Alcmaria Victrix" op len Paaschdag een rugby- en voetbalwedstrijd geven, waarvan de baten ten goede komen aan het Alkmaarsch Crisis comité. De voorzitter van den Armenraad stelde voor dezen wedstrijd een zilveren be ker beschikbaar. En ook de Alkmaarsche Gymnasiasten wil den steunen. Zij doen dit door op 2 Mei een tooneelvoorstelling te geven waarbij zal wor den opgevoerd „Sarah Burgerhart". De heer W. Mooij stelde belangeloos de zaal in het Gulden Vlies ter beschikking, zoo dat de onkosten tot een minimum worden beperkt. BURGEMEESTER VAN ZIJPE BENOEMD. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei benoemd tot burgemeester der gemeente Zijpe de heer mr. D. Brcebaart, met gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Callantsoog. Treden B. en W. zoo vroegen eenige le den voldoende op tegen ontsierende clame? re- 6ARAKKEN-KAMP AFGEBRAND. Kampeerders gedupeerd. Gisteravond ontstond door het uit elkaar springen van een benzinelamp brand in het te Lunteren staande zomerkamp van den Al- gemeene Ned. Bond van Handels- en Kan toorbedienden. Het kamp. bestaande uit ba rakken, brandde geheel af, waardoor de 24 gasten dakloos werden en naar hun woon plaatsen terug moesten keeren. Hedenmorgen te half tien zijn in de r. k. kerk aan den Badweg te Schier monnikoog de plechtige uitvaartdien sten gehouden voor den op zoo gruwe lijke wijze om het leven gekomen heer Kerstholt. De diensten werden geleid door den rector van het r. k. Vacantie- huis te Schiermonnikoog, den heer Heimerich. Hierna heeft op de openbare begraaf plaats de teraardebestelling plaats ge had. De belangstelling van de zijde van de dorpsbewoners was buitengewoon gioot. Vrijwel iedereen was naar de be graafplaats gekomen om den overledene do laatste eer te bewijzen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den burgemeeser van Schiermon nikoog den heer II. W. van den Berg. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. AUTO'S VOOR DEN GEMEENTE DIENST. Burgemeester en Wethouders hebben, na gehouden inschrijving, het beschikbaar stel len van luxe-automobielen ten behoeve van den gemeentedienst voor het tijdvak van 20 April 1935 tot en met 19 April 1936, opge dragen aan de N.V. Nassau-garage, alhier. AANRIJDING DQOR SLIPPEN. Gister vond op den Kennemerstraat- weg een aanrijding plaats. Twee luxe auto's reden op een afstand van onge veer 15 meter achter elkaar. Doordat de voorste remde, moest de bestuurder van de daarachter rijdende auto dit eveneens doen. Laatstbedoelde wagen s'ipte hierdoor en kwam op het linker- gcdeelte van den rijweg terecht, een groote draai om haar as makende. Tege lijkertijd kwam uit - tegenovergestelde r'chting een autobus aaniijden, die met de voorzijde tegen de achterzijde van de «lippende auto aanreed, waardoor beide motorrijtuigen ernstig werden bescha digd. Persoonlijke ongevallen vonden met plaats. RIJWIEL ONTVREEMD. Bij de politie is gisteravond aangifte gedaan van de vermissing van een hee renrijwiel, dat voor een woning aan den Kennemerstraatweg was geplaatst. KORTE BERICHTEN. Het bestuur van den Kon. Nat. Bond voor reddiugwezen en E. H. B. O. het „Oranje Kruis" deelt ons mede dat H. K. H. Prinses Juliana gevolg heeft gegeven aan het tot haar gerichte verzc ek om als be schermvrouwe de plaats in te nemen van wijlen Z. K. H den Prins der Nederlanden en het H. K. H. misschien heeft behaagd het beschermvrouwschap van den bond te aan vaarden. ARM GEBROKEN. Gistermiddag waren eenige jongens in de Alkmaarsche Hout aan 't voetballen. Plotse ling struikelde één der jongens, de 15-jarige W. B., die na medisch advies naar het St. Elisabeth-ziekenhuis werd vervoerd, waar bleek, dat hij een arm gebroken had. Ten lokale van den heer J. Modder te Schagerbrug werd een vergadering gehóuden, waarin actie werd gevoerd tegen de verslechtering in de werkver schaffing in het algemeen, zulks in ver band met de actie die te dezer zake gaande is in de Wieringermeer. Deze vergadering was belegd door het Comité van actie, waarin personen van verschillende richtingen vertegenwoor digd zijn, zooals S. D. A. P.-ers, Commu nisten, Anarchisten en Katholieken. Door den heer Bakker uit Oudo- Niedorp werd gewezen op de wensche- lijkheid om thans actie te voeren, omdat we anders de bitterste ellende tegemoet gaan. Vervolgens wisselden verschillende aanwezigen van gedachten omtent de vraag welke methode van strijden zou moeten worden gevolgd om het beoogde doel te bereiken of althans zoo nabij mo gelijk te komen, VAN WIE IS DIE POES? Bij den heer Brouwer, Zeglis 91, is komen aanloopen een zwart poesje, pl.m. een half jaar oud. De eigenaar kan het beestje daar terug bekomen. Waar blijft de eigenaar van de op den Kennemerstraatweg aangereden cypersche B. en W. zeggen daartegen zooveel moge lijk te waken door toepassing van art. 141a der politieverordening en de Prov. verorde ning tot het weren van inbreuken op natuur schoon. Nu de commissie voor het ventvraagstuk niet meer bestaat, vroegen eenige leden of B. en W. kennis namen van wat er op het gebied van ordening in de middenstandszaken te Amsterdam wordt voorbereid en of zij de sa menstelling van een adviescommissie willen overwegen. B. en W. kennen de Amsterdamsche maat regelen en zij zouden eerst den loop van za ken daar willen afwachten. Het is de groote vraag of hier voor de gemeente een taak is weggelegd. Wat de openbare veiligheid betreft werd van verschillende zijden er op aangedrongen het parkeeren van auto's in de Langestraat waar de toestand vaak onhoudbaar is te verbieden. B. en W. geven toe, dat de Langestraat veel te smal is, wat niet te niet wordt gedaan door het voorschrift van eenzijdig parkeeren. Auto's mogen ten hoogste één uur aan een zijde blijven staan, zooidat vaak vooral in den zomer de straat aan één zijde vrijwel geheel vol staat, wat vooral voor het drukke vrachtverkeer een beletsel voor vlot en veilig verkeer is. De oplossing ligt in het uitvaar digen van een parkeerverbod, zoodat het al leen geoorloofd zal zijn auto's en rij- en voer tuigen uitsluitend voor het uit- en inlaten of uit- en instappen van personen of het onmid dellijk Iaden en lossen van goederen in de Langestraat te doen stilstaan. B. en W. zou den dit althans voor de Vrijdagen in de zo mermaanden kunnen overwegen. Meerdere leden vernamen gaarne het standpunt van B. en W. met betrekking tot het aanwijzen van de standplaatsen voor taxi's. B. en W. meenen, dat voorzichtigheid hierbij geboden is. Wie zoo zeggen zij met ons ervan overtuigd is, dat een autobus in Alkmaar niet kan worden gemist, zal moe ten toegeven, dat van gemeentewege niet te groote faciliteiten aan taxi's moeten worden gegeven. De stadsoppervlakte is te gering, dandat voor de autobus en voor een aantal taxi's een loonend bedrijf mogelijk is voor zoover dat bestaat in het vervoeren van per sonen enkel binnen de stad. Hier past het in acht nemen, tot zekere hoogte, van de eisehen der verkeers-economie. Op interlocaal gebied is dit reeds geruimen tijd regel. Binnen de gemeente zal men zich aan dit voorbeeld moeten spiegelen. poes? Hij gelieve zich spoedig Ie melden. Vrij aIganem oordeel, dat CONCERT TEN BATE VAN HET RESTAURATIEFONDS DER GROOTE KERK TE ALKMAAR. Naar aanleiding van een destijds ge plaatst artikel in de Alkmaarsche courant over de Groote Kerk, heeft het vrijz. herv. zangkoor 't initiatief genomen tot 'n grootsch concert, ten bate der herstelling van dit prachtige monument. Aan dit concert zul len deelnemen het vrijz. herv. zangkoor, het knapenkoor en 'n tweetal solisten van naam, terwijl de heer Piket Weserink reeds zijn toezegging heeft gedaan voor de bespeling van het schitterende orgel. Daarnevens zulllen verschillende Alk maarsche musicie aangezocht worden hun medewerking te willen verleenen. Het geheel onder leiding van den heer Corn. Jonker. Teven zal 'n eere-comité worden gevormd waarvoor aan meerdere vooraanstaande per sonen zal worden verzocht hunne namen te mogen publiceeren in verband met dit con cert, terwijl aan de desbetreffende autoritei ten het verzoek zal worden gedaan om lijs ten in de gemeente te mogen aanbieden voor het genoemde doel. De baten van dit concert naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 735,4 m.M. te Aberdeen. Verwachting, geldig tot den avond van 17 April: Matige tijdelijk toenemende zuidwestelijke tot noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met opklaringen; kans op regenbuien; kouder. Weer overzicht. De kern van het depressie-systeem bevindt zich nog steeds bovui de Britsche eilanden De depressie zelf breidde zich naar het oos ten uit, terwijl de daar aanwezige hooge druk noord-oostwaarts aftrok. Een secun daire bevindt zich over noordwest-Frankrijk. De hooge druk over Groenland heeft zich wat zuidwaarts uitgebreid, terwijl in het zuidwesten de Azoren hoogedruk eveneens terrein won. Rond de depressie waait het vrij krachtig, ook vielen hier groote hoeveel- heden neerslag, terwijl de temperatuur over ons land, Frankrijk en west-Duitschland door den aanvoer van oceanische lucht- massa's daalde. Ook thans melden vele sta tions op de Britsche eilanden en op 't vaste land nog neerslag. Slechts over noord- Scandinavië, Finland en oost-Polen, is het rustig droog weer, terwijl de temperatuur er steeg. Er is voor onze omgeving in den weertoestand nog geen groote verandering te wachten. LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.20 uur licht op Gevraagd werd of het juist is, dat de com mandant der brandweer heeft afgekeurd, dat in de Handelsschool een zuurstofapparaat aanwezig is. Is dit reeds verwijderd? Inderdaad heeft de commandant der brand weer gerapporteerd, dat dit apparaat moet worden verwijderd. Zoo noodig kan de maat regel ook toepassing vinden voor zuurstof-» cyTinders in de H.B.S. en wellicht t.a.v. ver schillende smederijen in de gemeente, die voor het autogenisch lasschen deze cylinders gebruiken. Bij brand leveren ook koolzuur- cylinders gevaar op, welke bij de meeste ver- gunnings- en verlofslokaliteiten in gebruik zijn. B. en W. stellen een onderzoek in op welke wijze men het gevaar voor explosies van cylinders met gecomprimeerde gassen el ders tracht te voorkomen. Wat betreft de volkshuisvesting werd ge vraagd welken invloed de arbeid van het Wit- Gele Kruis heeft uitgeoefend op de kosten van ziekenhuisverpleging. Sedert 1930 zijn die kosten ongeveer 50 pCt. gedaald, wat o.a. veroorzaakt wordt door strenger controle t.a.v. opneming en duur der verpleging van de zijde van den G.G.D. en het scheppen van meer gelegen heid om thuis te worden verpleegd. Ook de Ver. voor gezinsverpleging en het Wit-Gele Kruis hebben medegewerkt aan de verminde ring^ van de kosten in de ziekenhuizen voor patiënten welke voor rekening van M.H. ver- pjeegd worden,. In cijfers is deze invloed niet uit te drukken. Hoeveel gevallen vragen vele leden zijn in 1934 door den G.G.D. voor eerste hulp bij ongevallen behandeld? Hoeveel ge vallen hadden opname in een der ziekenhuizen ten gevolge? Hoeveel verpleegdagen betrof ijVOOr Centraal ziekenhuis? Bestaat er voldoende contact tusschen den G.G D en andere organisaties op het gebied der volks gezondheid B. en W. antwoorden, dat er 279 gevallen zijn geweest (in 1933: 198). Voor beide zie kenhuizen waren de getallen resp. 7 en 6, met voor het Centraal ziekenhuis 219 ver pleegdagen. De dienst staat steeds in contact met de Ver. voor t.b.c.-bestrijding, de wijk verpleging, de kinderuitzending en het me disch toezicht op de R.K. scholen. Tot den G.G.D. behoort ook de genees-, heel-, en ver loskundige armenverzorging en het medisch toezicht op de O.L.-scholen, de Chr. lagere scholen en de kleuterscholen. Wat de volkshuisvesting betreft vragen verschillende leden oc er, ook met het oog ge.fenBsS^haoOTen te Sn'n°°h I op d,e werklo<«heid, niefnog "meë'r" krot- rv,„ u-u s bussen noodwoningen moeten opgeruimd worden en door betere worden vervangen. Willen B. en W. de plannen van bouwvereenigingen of particulieren zooveel mogelijk steunen? B. en W. wijzen er op, dat door het in ge- n ijt""1 van kef nieuwe complex van „Rochdale" aan den Bergewerg en dat van de Ver. v. Volkshuisvesting „Alkmaar" aan de Verlengde Uitenboschstraat, 31 woningen onverhuurd staan. Door het opschuivings- prexres zullen geleidelijk wel een aantal zeer kleine woningen worden ontruimd. De ge meente heeft nog slechts een 8-tal noodwo ningen, waarvan er 4 bewoond zijn. Voor het verleenen van onderdak aan uit hun wo ning gezette gezinnen moet er een aantal noodwoningen blijven. Het is thans noch noodig, noc'h gewenscht aan particulieren steun voor woningbouw te verleenen. Ook bouwvereenigingen h*bben voorloopig ge®1 meerdere medewerking noodig. voor Den Helder, Purmerend en andere plaatsen moeten hun standplaats bij het sta tion hebben. Men zou deze regeling zeer toe juichen. "ft "V B. en W. zeggen, dat behalve de autobus sen voor Bergen en Schoorl alleen die voor Den Helder een standplaats in den Berger- hout hebben en dat de ondernemer met het oog op de belangen en wenschen van het pu- Wiek verplaatsing naar het station zeer zou sliiÏÏgïïdSdc e" Z'™ °ndcr tee om- plaatsing niet in noodzakelijkheid van ver- Eenige leden meenen, dat de politie-agen- ten gevaar opleveren voor zichzelf en ande ren wanneer zij zelfs in de stad 's av Jen 's nachts zonder licht rijden. B. ,en W. wijzen er op, dat de agenten krachtens de motor- en rijwielwet zonder licht kunnen rijden, wat de opsporing van strafbare ,yer2,emakke'iiken. De politie rijdt op oordeelkundige wijze en ongevallen ten gevolge van het wielrijden zonder licht ziin nog nimmer voorgekomen. 1 Hoe staat het, vroeg men, met het bouw plan „Goed Wonen" voor 't Bergerwegkwar- tier? B. en W. deelen mede, dat het betrokken raadsbesluit tot het bouwen van 27 wonin-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2