£atuU en JuUiéotm JCeck ÓL School VIERHONDERD STEMBILJETTEN VERDWENEN. Uit een stemlokaal te Haarlem, TRAGIEK OP EEN STEMBUREAU. Lid van het bureau door een beroerte getroffen. I jrd a I vermaard door z'n glans! VERKIEZTNGSDRUKTE IN DE HOOFDSTAD. Enorme belangstelling. en onrechtmatigheid van dit verbod ge wezen en op deszelfs intrekking aange drongen. De in den aanhef van dezen brief genoemde predikanten achtten, in het licht der bloote feiten, dit verbod te zijn in strijd met de gerechtigheid en de waarheid. Ik herhaal: ik ben geen N. S. B.-er en zal het nooit worden, tenzij deze bewe ging zich zelf grondig mocht herzien. Maar ik verlang eerlijkheid en recht vaardigheid ook tegenover politieke tegenstanders. Ik erken de N. S. B. als eene legale beweging, die onwettige mid- delen^ ter verwezenlijking harer staat kundige doeleinden uitdrukkelijk ver werpt en deze uitspraak door woord, ge schrift en daad gestand doet; eene be weging, die het gezag erkent en eerbie digt, vaderlandslievend en Oranjege- trouw is en die welke harer beginse len, leerstellingen en methoden men ook moge afkeuren in elk geval onbaat zuchtig en opofferend streeft naar volks eenheid en nationale herleving. Het is eene waardevolle Nederlandsche traditie, dat een ieder zijn politieke over tuiging kan uiten, voor zooveel niet strijdig met wet en zedelijkheid. Socia listen en communisten, vijanden van Staat, Maatschappij en Koningshuis, hebben van deze traditie onbeschroomd gebruik en schromelijk misbruik ge maakt en de andere politieke partijen hebben hen vrijelijk laten begaan. Maai de leden der N. S. B. worden door poli tieke tegenstanders behandeld als het uitschot der Natie, verguisd, belasterd, in hun godsdienstzin gekrenkt, in hun eerlijk bestaan geschaad en aan verfoei lijke straatterreur en mishandeling blootgesteld. Het lijkt soms, of er voor de N. S. B. recht noch redelijkheid meer bestaat. Door het N. S. B.-verbod worden deze wantoestanden aangewakkerd, de poli tieke tegenstellingen verscherpt, wordt de Natie steeds hopeloozer verscheurd. Dit verbod zal geen enkelen geestver want der N. S. B. overtuigen of bekeeren, doch zal integendeel duizenden drijven in de rijen der beweging, die men zou willen vernietigen. En ziet nu de gevolgen: hier is een eerlijk man, warm aanhanger van Oranje, vergrijsd in de stiptste plichts vervulling, maar nog altijd bereid als het Vaderland roept zijn trouw aan zijn Koningin en zijn Volk met zijn bloed en zijn leven te bezegelen. Aan den an deren kant: een Vereeniging van jongere kameraden, met gelijke gevoelens be zield en vervuld van eerbied, sympathie en dankbaarheid jegens hun vroegeren toegewijden leider, maar door een onrechtmatig en toch bindend verbod onontkomelijk gedwongen, dien vereer den man ten pijnlijkste te treffen en hem een smadelijke bejegening aan te doen, door hem uit te werpen uit hun kame raadschappelijk verband. Gevoelt men niet, hoe gruwelijk de ge- wetensstrijd moet zijn, waarvoor velen zoodoende worden gesteld? Gevoelt men niet, hoe vele zedelijke nederlagen daar bij worden geleden door zoovelen, die in hun onmacht en afhankelijkheid moeten bukken, hoe vurig zij ook anders zouden willen? Beseft men niet, dat dit alles moet lei den tot ondermijning van den goeden geest, tot aanstichting en verscherping van tweespalt, tot vergiftiging der volksziel? Laat het dan nu uit zijn, Overheid en Volk van Nederland, met dit N. S. B verbod voor militairen en ambtenaren, voor burgerwachten en landstorm. Laat ons trachten den politieken strijd op zichzelf reeds onwaardig en noodlottig genoeg voortaan ten minste met eer lijke wapens te voeren. Hilversum, 17 April 1935. JONGEN ONDER HOUT-AUTO VERMORZELD. Achterwielen van den wagen gin gen hem over hoofd en borst. Omstreeks vijf uur gistermiddag heeft op den Catharijne-singel te Utrecht een ernstig ongeluk plaats gehad. Een jeugdige wielrij der is daar gegrepen door een met hout be laden tractor met aanhangwagen. De achter wielen van den wagen gingen den knaap over hoofd en borst, zoodat hij kermend aan den weg bleef liggen. Omstanders waarschuwden onmiddellijk den geneeskundigen dienst, terwijl de knaap in een nabije woning werd binnengedragen Aanvankelijk heeft men den jongen moeilijk kunnen identificeeren. De politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Den chauffeur, in dienst bij den houthandel Jon- geneel, treft vermoedelijk geen schuld, daar de jongen slipte en aldus onder de achterwie len van den tractor terecht kwam. Uit den aard der zaak wekte het ongeval op den drukken Catharijnesingel groote deernis. Hoewel de knaap deerlijk gewond was, had men gisteren nog hoop, hem in leven te kunnen houden. Hij is ter verpleging in de Academische Klinieken opgenomen. NATIONAAL JAZZ-CONCOURS 1935 Op Zaterdag 27 Aori! a s. om 8 uur 's avonds wordt in het' Concertgebouw te Amsterdam een nationaal jazz-concours voor amateur- en semi-profs-bands georganiseerd door het maandblad „De Jazzwereld". Er zal gestreden worden om den zilveren Jazzwereltl-beker", in 1933 gewonnen door The Rhythm Harmonists, Wageningen en in 1934 door The Moochers, Den Haag. Toen gistermorgen om ongeveer half acht de leden van het stembureau in het school gebouw aan de Weltevredenplein te Haarlem de pakken met stembiljetten openmaakten bleek dat een pak met 400 stembiljetten ver dwenen was. De beide andere in het stem bureau gedeponeerde pakken met resp. 1250 en 800 biljetten waren wel aanwezig. Onmid dellijk werd de politie van een en ander op de hoogte gesteld. Uit 't onderzoek kwam vast te staan, dat het verdwenen pak Dinsdag avond door den ambtenaar van de afd. Ver kiezingen der gemeente-secretarie aan het schoolgebouw was afgeleverd en ook door het hoofd van de school in ontvangst geno men was. Om 6 uur des avonds was het nog in het stembureau aanwezig, gistermorgen was het weg. Het stond niet vast dat het pak gestolen moest zijn. Het kon b.v. ook wel te goed opgeborgen zijn geweest! De moge lijkheid, dat iemand door een raam het bu reau zou binnengedrongen zijn en vervol gens het pak ontvreemd zou hebben, wijst de politie af. Ook gisteravond was het nog niet zeker dat diefstal in het spel is. Voordat de verkiezing begon zijn de voorzitters van alle stembureaux in Haarlem en omstreken van het gebeurden op de hoog te gesteld met het verzoek zeer scherp toe te zien, dat een kiezer geen twee stembiljetten in de bus wierp. Bovendien was het politie toezicht verscherpt. Gistermiddag om 5 uur, dus toen de stembureaux werden gesloten, was er geen politiehulp ingeroepen. De verdwenen biljetten konden onmiddel lijk vervangen worden uit den reserve-voor raad, welke bij iedere verkiezing aanwezig is. Voordat de verkiezing begon zijn de voor zitters van alle stembureaux in Haarlem en omstreken van het gebeurde op de hoogte ge steld met het verzoek zeer scherp toe te zien, dat een kiezer geen twee stembiljetten in de bus wierp. Bovendien was het politietoezicht verscherpt. Gisterenmiddag om 5 uur, dus toen de stembureaux werden gesloten, was er geen politiehulp ingeroepen. De verdwenen biljetten konden onmiddel lijk vervangen worden uit den reserve-voor raad, welke bij iedere verkiezing aanwezig is. In het werk van het betrokken stembureau is geen stagnatie ontstaan. Gedurende de zitting van stembureau III in de Prinses Julianastraat te Ginneken werd de heer V., lid van dat stembureau, even voor vier uur gistermiddag door een beroerte ge troffen. Onder groote ontsteltenis werd hij per brancard naar zijn woning overgebracht. VERBLIJF ONTZEGD. Naar de ,.N. R. Ct." verneemt, is aan ma- Sor A. Witte, ex-directeur van de N.V. Ned. andel- en Scheepvaart-onderneming Viking U Rotterdam medegedeeld, dat hem niet langer vergunning tot vei blijf hier te lande kan worden -oegestaan De neer Witte was werkzaam als agent van de Duitsche natio- naal-socialistische partij. EEN GOUDEN KAASMARKT. De kaasmarki te Woedden bestond giste ren vijftig jaar. Aan dit jubileum is geen feestelijk karakter gegeven, in hoofdzaak wegens het overlijden, kortgeleden, van den heer G. van Eyk afdedingsvoorzittei van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die in die gemeente woonachtig is geweest. DANKTELEGRAM AAN VRIJHEIDS BOND. De afdeeling Amsterdam van de Liberale Staatspartij, welke Maandagavond tijdens de groote bijeenkomst in het Concertgebouw aan H.M. de Koningin er telegram van hulde heeft gezonden, heeft van den secretaris van de Koningin het volgende antwoord ont vangen: „H.M. de Koningin draagt mij op, u haar dank over te brengen voor betuiging van aan hankelijkheid namens tweeduizend liberalen op 15 Ap-il uit Amsterdam verzonden en door Hare Majesteit op prijs gesteld". KIND DOOR TRAM GEGREPEN. Alle teenen van een voet afge reden. Gistermiddag is de 9-jarige J. Pauw uit Rijnsburg, toen zij bij den driesprong onder Noordwijk, terwijl een electrische tram na derde, nog de trambaan wilde oversteken, ge grepen en met een harer voeten onder de tram gekomen. De teenen werden alle afge reden. De kleine is naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. FORT HONSWIJK LOOPT LEEG. Thans nog 3 geïnterneerden. Gisteren hebben wederom drie communis ten het werkkamp op het Fort Honswijk me: inbepaalde bestemming verlaten. Zij zijn zeer waarschijnlijk naar België uitgeweken. Van officieele zijde is erop aangedrongen de kosten aan het werkkamp tot een minimum te beperken. Heden zal de helft van het bewa kingspersoneel met Paaschverlof gaan, en er blijven dan nog slechts twee communisten in het werkkamp. DE TWENTSCHE BANK N.V. Aan het jaarverslag over 1934 ontleenen wij het volgende: De nog steeds heerschende druk op het economische leven van ons land heeft nood wendig tot gevolg, dat handel en industrie minder beroep doen op den bankier; aan den anderen kant leidt de lage rentevergoeding der banken ertoe, dat voor vrije middelen an dersoortige belegging wordt gezocht. Voor ons bedrijf teekent zich dit verschijnsel af in verkleine balanscijfers. Niettemin achten wij de uitkomsten van ons bedrijf over het afgeloopen jaar niet on bevredigend; weliswaar is ae teruggang der meer constante winstbronnen nog niet tot stilstand gekomen, doch het algemeene beeld der Wir.st- en verliesrekening is niet on gunstig te noemen. Bedoelde mindere bate in vergelijking met het voorafgaande jaar bedraagt voor de Pro visierekening ruim 150,000, voor de Rente rekening 200.000. Hoewel de op Vreemde wissels en Arbi trage behaalde winst ca 450.000 lager is dan dit over 1933, mag zij bevredigend hes- ten, in aanmerking nemende dat alleen de periode omstreeks het vaststellen van den nieuwen prijs voor goud van 35 dollar per ounce fine in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika (31 Januari), waarmede een devaluatie van den dollar met ruim 40 pOf werd doorgevoerd, zich door levendigen valutahandel kenmerkte. SCHOENCRÊMF. Groote, doos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. Op de effectenmarkt was een toenemende vraag naar binnenlandsche obligaties; :n buitenlandsche waarden waren de omzetten beperkt. De emissiemarkt stond bijna uitslui tend in het teeken van conversies van over- heidsleeningen, waardoor op dit gebied een groote bedrijvigheid ontstond. De winst der effectenafdeeling overtrof die van het voorafgaande jaar met 340.000. Aan onkosten en salarissen betaalden wij in 1934 ruim 115.000 minder dan het jaar tevoren; over 1935 verwachten wij een derge- lijken teruggang. De door de tijdsomstandigheden gescha pen moeilijke toestand voor tal van bedrij ven in ons land maakte wederom voorzie ningen tegen debiteurenposities gewenscht. In overleg met den raad van commissaris sen onzer vennootschao brachten wij een be drag van 1.7000.000 ten laste der winst en verliesrekening voor afschrijving op resp reserveering tegen debiteuren 1 500.000 en overgenomen effectenbezit vermeld op blz 13 van ons vorig jaarverslag 200.000). Voorts namen wij onze deelname in de firma B. W. Blijdeiistein Co. te Londen ad 100.000 in onze balans op tegen den koers van 7 per Stg, wat een afschrij ving van 100.000 noodzakelijk maakte. De ten vorigen jare gevormde bijzondere reserve tot een bedrag van f 3.500.000 bleef ongewijzigd onder crediteuren geboekt. Kapitaal en reserve, Het geplaatste kapitaal onzer vennoot schap onderging in 1934 geen wijziging; omwisseling, door volstorting. van aandeelen Serie B in aandeelen Serie A had niet plaats. Van het op 31 December 1934 uitstaande geplaatste kapitaal ad 40.000.000 was een bedrag van 39.550.000 gefourneerd in vol gestorte Aandeelen Serie A en een bedrag van 450 000 in aandeelen Serie B, waar op 10 pet. in contanten is gestort, terwijl voor de resteerende 90 pet., overeenkomstig artikel 4 der statuten, effecten zijn gedeponeerd. Het aantal houders van aandeelen op naam op 31 December 1934 bedroeg 3206. Het reservefonds onzer instelling komt met het ongewijzigde cijfer van 11.500.000 op de balans voor. Leendepot. Het leendepot, op 31 December bedra gende 22 581 800. verminderde in den loop van 1934 door terugboeking van door waardedaling teruggeloopen niet aangevu'. de depots alsmede door vervallen opgezegde depots met 3.007.400! het vermeerderde daarentegen door nieuwe depots met 144.600 en bedroeg op 31 December 1934 per saldo 19.719.000, welk bedrag door de waarde der gedeponeerde effecten werd over troffen. Dit bedrag van f 19.719.000 betreft het engagement van 371 aandeelhouders, met één jaar opzegging of op langen termijn. Op 31 December j.1. was een bedrag van 3.288.200 opgezegd. Wij blijven er de aandacht op vestigen, dat het leendepot een deposito in fondsen is ons op langen termijn toevertrouwd door onze aandeelhouders, aan wie de revenuen op de vervaldata worden gecrediteerd, en voor wier rekening het koersrisico der in leendepot gegeven fondsen blijft. Wissels, coupons en schatkist papier. Het totale bedrag ad 56.886.365,56 is samengesteld als volgt: waarde der wisselportefeuille op 31 December coupons schatkistbilletten en -promes sen 12.387.222,17 2.853.291,47 42.645 851,92 57.886.365,56 In het bedrag der wisselportefeuille zijn begrepen 7.603.500 credietpromessen, door onze debiteuren aan onze order afgegeven, be nevens 1.200.000 kortloopende kasgeld- leeningen aan een tweetal Nederlandsche ge meenten, Op 31 December was door ons bij derden aan wissels herdisconteerd een bedrag van 210.000. Bankiers in binnen- en buitenland. In het op de balans onder dit hoofd voor komend bedrag van 9.606.305.56 is eene som van 1.526.204,98 begrepen, voorstel lende onze vordering ten laste van binnen landsche bankiers. Het overige vertegenwoordigt, voor zoo verre niet valideerende tegen deposito's onzer cliëntèle in vreemde munt, vorderingen on zerzijds op bankiers wegens in het buiten land op kórten termijn beschikbare gelden en uit hoofde van voor hunne rekening geat cepteerde traites. Het totaalcijfer van debiteuren wegens op termijn door ons verkochte vreemde valuta en van crediteuren wegens op termijn door ons gekochte vreemde valuta bedraagt rond 56.000.000. Koersrisico van eenig belang voor vreemde valuta's wordt door ons niet geloopen. De winst op eigen bezit ten bedrage van 188 565,10 komt op de winst- en verlies rekening gedeeltelijk onder renterekening en gedeeltelijk onder de winst der effectenafdee ling voor. Het engagement voor eigen rekening in syndicaten, 15 in aantal, bedroeg op 31 De cember j.1. 1.282 986 89. De post voorschotten op prolongatiën en in rekening-courant gedekt door effecten is 30.044.684.95. De post debitecren in rekening-courant be draagt 88.049.590,68. Onder ongedekte debiteuren zijn begre pen onze voorschotten in geld en uit hoofde van rembourscredieten aan Duitsche ban ken. Het totaalbedrag van de vorderingen op Duitsche debiteuren, voor zooverre niet door zekerheid in Nederland gedekt, inclusief die op banken. liep van 7.000 000 op 31 De cember 1933 terug tot even beneden f 5.000.000 op 31 December 1934. Voor zoover bij het terugbrengen van onze Duitsche engagementen verlies is geleden door het in betaling aannemen van register- marken is dit verlies tot dusverre in minde ring gebracht deels van de rentebaten deels van de winsten op vreemde wissels. Een be drag van ruim 200.000, dat bij het gevolg de systeem van verliesdekking niet werd be streden, is ten laste der winst- en verliesreke ning gebracht en begrepen in het voormelde afschrijvingscijfer tegen debiteuren. Onze order crediteuren opgenomen bijzon- d re reserve strekt mede tot dekking van het speciale risico, dat in het restant onzer Duit sche vorderingen schuilt. Deelnemingen in diverse onder nemingen. Onder dit balanshoofd vereenigden wij als tot dusverre onze deelnemingen in finan- ciecle instellingen tot een totaal van 1.554.350 en eenige van anderen aard tot een bedrag van 636.809,78. Op 31 December j.1. waren in totaal ver huurd 20092 safeloketten. Zieken- en pensioenfonds. Het saldo, bedragende op 31 December 1933 6.851.057,65. vermeerderde in het af geloopen jaar door bijdragen met 397.386,82, docr gekweekte rente met 315.672,61; aan pensioen werd uitge keerd 219.247,09 en aan ziekengelden f 21.931,29. Het fonds vermeerderde door bijboeking van het voordeelig koersverschil op beleggingen met 81 014,08. Het totaal bedrag van het zieken- en pen sioenfonds op 31 December 1934 is derhalve 7.403.952,78. Als gedeeltelijke belegging van dit fonds valideert in het debet van de balans de post effecten van het zieken- en pensioenfonds, totaal 5.438.873,96 Deposito's. Van het oo de balans vermelde cijfer voor deposito's 55.476.092,36 werd gegeven: met één jaar opzegging 32.050.309,57 door 7169 deposanten, met zes maanden op zegging 4.025.211,42 door 276 deposanten, met drie maanden opzegging 2.261 918,66 door 479 deposanten, op korten termijn f 17.138.652.71 door 11041 deposanten, totaal 55.476.092,36 door 19415 depo santen. Traites geaccepteerd. Op 31 December 1934 waren door onze instelling, resp. door derden voor onze reke ning, geaccepteerd voor totaal 514 994,S8. Winstverdeeling. De winst- en verliesrekening wijst een saldo-winst aan van 1.643.258,71, waar van men, in overleg met commissarissen, voorstelt overeenkomstig al. 3 van art. 9 der statuten 354.571,71 op nieuwe rekening over te brengen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantièmebelasting, komt bij verdeeling volgens de bepalingen der sta tuten ter dispositie van aandeelhouders 1.187.850, waaruit een dividend kan wor den uitgekeerd van 3 pet. over het in contan ten gestorte kapitaal. De controle op de balans geschiedde bij de kantoren van het sub-rayon Alkmaar door den heer mr. A. J. Sauer, lid van het be stuur van het Noordelijk rayon. Door hunne rapporten werden bij wederom bevestigd in onze overtuiging, dat de directie zorgvuldig rekening houdt met de ver- groote risico's van dezen tijd en door haar voorzichtig beleid den gezonden toestand van het bedrijf weet te handhaven. Met het voorstel der directie betreffende de winstverdeeling kunnen wij, zeggen commis sarissen, ons geheel vereenigen en advisee- ren U dus: 1. de balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1934, door de directie op gemaakt, goed te keuren; overeenkomstig al. 3 van art. 9 der sta tuten een bedrag van 354.571,71 op nieuwe rekening over te brengen; 3. het dividend over 1934 vast te stellen op pet. over het in contanten gestorte maat schappelijke kapitaal. De balans geeft een debet en credit een be drag van 233.786.561,26 Het winstsaldo is f 1.643.258,71. Ondanks de betrekkelijke slechte weer. omstandigheden begaven zich gis teravond duizenden Amsterdammers naar de gebouwen van de kranten ten einde in een dikwijls urenlange aan dacht de uitslagen van de Provinciale Statenverkiezing te volgen. De verschil lende couratenbur-eaux waren met schijnwerpers verlicht, terwijl op groote borden de uitslagen werden geprojec teerd of geschreven. Politie te voet en te paard moesten de orde handhaven. De tijd, die verliep tu^schen het publi- ceeren van de verschillende uitslagen w<rd gevuld met soms zeer luidruchtige debatten, waarin de politieke hartstoch ten, binnen de grenzen van het ordelijke, f binnen de mogelijkheden van het ge schreeuwde woord, fel oplaaiden. Ston den reeds om acht uur groote drommen belangstellenden voor de verschillende bureaux, om tien en elf uur nam de drukte en het politieke debat steeds in kracht en in vurigheid toe. Inmiddels luisterden honderdduizen den in den lande naar de uitslagen, die po- radio bekend werden gemaakt. In middels ratelden onophoudelijk en ener veerend de telefoons op de groote >*edac- tiebureaux en draafden de redacteuren van de redactielocaliteiten naar de zet terij en terug. De loopjongens vormden ondertusschen een levende schakel tus- hen de krantenkantoren en het ,ver- k'ozingsbureau". Hier klonte het 'hart van de publiciteit! Hier werd de kroon gezet op weken- bijna mnanden'anee voorbereidende arbeid. Dank zij dit machtige apparaat, dat ock ditmaal be wees feilloos te werken, was men in staat de uitslagen met de snelst denk bare spoed bekend te maken. De groote zaal v-ir het gebouw „De brakke Grond", waar het persbureau /az Dias gezeteld was, was geheel ge vuld met tellers. In het voorpmtaal wachtten ettelijke loopjongens. In de zaal zelve hing een merkwaardige stilte, een stilte echter, die in zijn schier tast bare spanning den vollen ernst van de zaak mateloos openbaarde. Iedere fort, ook de geringste immers kan, behalve moeilijke rectificaties, een onjuiste twij- f^ of teleurstelling, hoop en vreugde in veler harten met zich mede slepen. Men schel ijk ge-proken echter was een der gelijke fout uitgesloten. Men beschikte hier niet alleen over een leger van per soneel maar bovendien over een erva ring, die men in vele jaren heeft opge- uaan, terwijl de voorbereidingen zoo- cunig waren, dat men naast de meest bceikbare eenvoud de grootste zeker heid had bereikt. Hier dus stilte, geen aanhoudend ge rinkel van telefoons, geen wanhopige opeenstapeling van papieren, maar or de spanningen vaart! De lezer, die rus tig zijn krant openvouwt om nauwkeu- ri{ een vergelijking te maken tusschen de verschillende partijen, kan moeilijk weten welk een ontzaggelijke arbeid aan dit alles ten gronde ligt. Niet alleen aan do verkiezingsbureauvx, de prestatie, die hier werd geleverd is werkelijk on overtrefbaar, maar ook aan de bladen ei het groote persbureau. Op de tochten, die wij 's avonds langs de brandpunten van Amsterdamsche v ikiezingsdrukte maakten, bezochten w j uiteraard het Centrale gemeente lijke verkiezingsbureau in de Staal- straat Ook daar heerschte de gebruike lijke drukte en nerveuze spanning. De gang stond vol met menschen, die lijsten kv.amen inleveren. De wachtenden kor ten den tijd met het vertellen van aller- 1 anecdotes over den verkiezingsstrijd. Pas na middernacht trokken do be langstellenden in groepjes van de kran tengebouwen naar de woonwijken terug. Het tellen was toen nog lang niet be ëindigd. Later dreunden de groote per- s n in regelmatig tempo den einduitslag. KORTE BERICHTEN. - H.M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana hebben het voornemen Dinsdag 23 April in den namiddag de bloemententoon stelling te Boskoop te bezoeken. EXPORT VAN TUINBOUW- PRODUCTEN. Crediet aan exporteurs beschik baar gesteld. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw Crisis Fonds voor credietverleening aan exporteurs van tuinbouwproducten (fruit, warmoezerijgewas- sen en vroege aardappelen) een crediet be schikbaar wordt gesteld tot ten hoogste 5 millioen gulden. Dit crediet wordt slechts verleend aan ex- orteurs tot het bedrag van vorderingen uit loofde van verkoop naar Duitschland van ;ewassen van den tuinbouw, waarvan de uit- etaling door het Nederlandsch Clearing In stituut krachtens de desbetreffende bepalin gen kan geschieden en nadat van dit insti tuut advies is ontvangen van de betrekkelijke storting bij de Duitsche Verrechuningskasse. Het crediet wordt verleend tot het tijdstip, waarop de betreffende vordering door het Nederlandsche Clearinginstituut wordt uit betaald. Deze credieten worden verstrekt tegen een disconto van 4 pet. per jaar met een mini mum looptijd van 3 maanden. PREDIKBEURTEN. Vrijdag 19 April (Goede Vrijdag). Oroote Kerk8 uur, ds. Baar en ds. Deet- man, Avondmaal. KapeUerk, 6 30 uur av. ds. Gravemeijer, van Amsterdam; 8 uur av. ds. Warners, H. Avondmaal. Rem. Geref. Gemeente, av. 7.30 uur, ds. Rappold, Avondmaal. Èv. Luth. Kerk av. 7 uur, ds. Makkink. e Doopsgezinde Kerk, av. 7.30 uur, ds. Kuiper, Avondmaal. Geref. Kerk7.30 uur, ds. v. Meijenfeldt. Herst. Apost. Gemeente, Toussaintstraal, 8 uur av., dienst. Vrij Ev. Gemeente, v. d. Meystraat 16, av. 7.45 uur, ds. Ruys. Leger des fleils (stichter William Booth), Limmerhoek 40, 10 uur, 3 uur en 8 uur, wijdingsdiensten, geleid door luitenants de Groot en de Bree. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. v. Mullem, H. Avondmaal. BERGEN, 10 uur, bevestiging nieuwe lidmaten, av. 7 uur H. Avondmaal, telkens ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 7.30 uur av. de heer Meyer van Heiloo. DIRKSHORN, av. 7 uur, ds. de Leeuw. EG MOND AAN DEN HOEF, av. 7.30 uur, ds. Nobel, H. Avondmaal. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff, H. Avondmaal. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 7 uur av., de heer A. v. Ginkel, van Amsterdam. SCHAGEN, 10 uur, bevestiging lidma ten, ds Eikema, extra collecte; av. 7 uur, ds. Eikema, Avondmaal. SCHAGERBRUG, av. 7 uur, ds. Witkop, Avondmaal. SCHFRMERHORN, av. 6.30 uur, ds. Boerendonk, H. Avondmaal. URSEM, geen dienst.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10