DUBBEL*» STEP ^Buitenland Jilmnieuws JlecfUsiaAen ,Hmm...da's .Ster.taSa, Onooglijke handen I sa? GEMENGD NIEUWS. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Glimlachje CHANTAOE-PLEOERS GEPAKT. Te New York. Volgens de algemeene publieke opinie, die in dit geval ook de opinie blijkt te zijn van de justitie vooral in de Angel-Sak sische landen zijn lieden die chantage plegen verwerpelijke individuen, die goed moeten worden aangepakt en streng ge straft. Vooral in Engeland is dat de prac- tijk, maar ook in de Vcreenigde Staten De zer dagen zijn te New York een paar afper sers gesnapt. Zij hadden een brief gescnre- Rij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te krjjgen is Purol het eenigo goede middel daarvoor. DE BULGAARSCHE „LEIDER" GEARRESTEERD. Regeering is tegen nat.-soc. ')Cve' van Bulgaarsche regecring is hedenmorgen de oud-minister-president en leider den nationaal-socialistische Bulgaar sche beweging, die verleden jaar tegelijk met ven aan een bekende dame in de New Vork-1 o5tbo"S Cf'dr T* onmiddellijk op transport gesteld. De verbanning geschiedt naar aanleiding van den opzienbarende brief, die prof. San- kof f twee dagen geleden richtte tot zijn aan hangers en tot talrijke politieke perso nen. In dezen brief keerde hij zich scherp tegen de politiek der tegenwoordige regee ring en eischte hij den onmiddellijken terug keer van het leger uit de politie in de kazer ne en herstel van de volle rechten des ko- nings, aangezien anders het land ernstige rampen zouden dreigen. Het bericht van de verbanning van prof Sankoff, die in verschillende politieke krin gen als de „coming man" wordt beschouwd verspreidde zich als een loopend vuurtje door de hoofdstad en wordt algemeen be schouwd als een oorlogsverklaring der regee ring aan de nat. soc. beweging. HET JOLIGE WEEUWTJE. Vanaf morgenavond zal in het Victoria- theater gedraaid wo«ien de nieuwe tilm van den bekenden regisseur Ernst Lubitsch, in welke tilm het onvolprezen duo Maurice Chwalierleanelte Macüonaid de hoofd rollen vertoiki. Hier volgt een en ander uit dit nieuwe Lubitsch product een operette, getiteld „Het jolige Weeuwtje". Danilo. een elegante jonge kapitein van de garde in Marshovia, houdt van een avon tuurtje, en zijn escapades met vrouwen zijn er ve'e. Soni.->, de v.cduv.e van 'n schatrijken bankier, heef' een amourette met hem en hij iracht haar voor zich te winnen. Wanneer hij over den muur van haar tuin klimt om met haar te flirten, is zij zeer verontwaardigd maar toch is zij begonnen belang in hem te stelien orianks z:chzelf. Zij besluit niet lan ger te blijven treuren over haar overleden echtgenoot en gaat naar Parijs om daar een vroolijken tijd door te brengen Danilo had haar 's avor.ds ontmoet toen zij een sluier droeg zoodat hij haar gezicht niet kent. De koning van Marshovia is bang er voor dat Sonia niet zal terugkeeren en wanneer zij al haar geld uit het koninkrijk zal bren gen. beteekent dit voor hem een paniekstem ming, misschien zelfs een revolutie. Hij neemt hei besluit om een paar knappe jonge lui naar Marshovia er op uit te sturen die moeten trachter haar te ti ouwen om haar naar Marshovia terug te trengen Wanneer hij Danilo betrapt bij een intiem gesprek met de koningin besluit de listige monarch dat Danilo o'e aangewezpr mar moet zijn om succes-te kurnen boeken bij de weduwe. Danilo wordt naar Parijs gestuurd om ver slag uit te brengen aar. den ?ezant van Mars hovia Hij' gaat naar café Maxim, waai hij alle meisjes kent. Sonia hoort, dat hij daar is. .volgt nem, doei het voorkomen, alsof zij een der nieuwe Muxim-meisjes is, en komt met hem in coniact Zij is verliefd op hem ge worden, en zij dansen. Hij maakt haar het hof, doch zii begrijpt, dat het slechts liefde voor een avond is, en zij g?at weg Dan be grijpt Danilo.' dat hij op haar verliefd is geworden, en dat zij niel degene was, die zij voorstelde te zijn De gezant organiseert een groot bal ter eera van Sonia, en Danilo zal haar daarbij ontmoeten Tijdens het dansen komen zij tot de conclusie, dat zij van elkaar houden. Doch dan hoort Sonia van de opdracht, waarmede Danilo naar Parijs werd gestuurd, en zij wil niets meer met hem té maken hebben. Danilo zelf wórdt gearrèsteerd, onder verdenking van het geheim te ebben verraden, doch zij pleit voor hem in Marshovia aan het hof, door den koning in te lichten dat Danilo j onschuldig-is, en hij alleen in opdracht van een'superieur handelde; doch haar hart is gebroken Hij betoogt, dat hij wel schuldig is. doordat hii op haar verliefd werd. en wordt in de gêvafgenis gezet. Het land ver keert in staat van .faillissement; de bewoners verkeeren in paniekstemming. Sonia zoekt Danilo op in de gevangenissen de koning hoort daarvan.- De gezant en hij zelf zorgen er voor; dat Danilo met Sonia samen in een cel worden gepiaatst en in een uiterst ko mische Scène vinden de twee geliefden elkaar. En een happy end valt elk der belanghebben den ten deel. sche effectenbeurs. De dame ontving een week geleden een foto, die een trucfoto was, en waarin zij werd voorgesteld met een heer. Er werd 5000 geëischt, anders zou de compromitteerende afbeelding worden toege zonden aan den echtgenoot. Het geld moest worden geplaatst tusschen de wanden van een boek, waaruit de bladen waren verwij derd en door een lakei van haar woning worden gereed gehouden op een bepaalde plaats, waar het zou worden afgehaald. De dame waarschuwde haar man, die de politie waarschuwde en deze liet een van haar bes te krachten in een lakeienpakje dossen en met het boek met het zu. geld naar de afge sproken plaats gaan. Toevallig waren daar juist ook in de buurt een chauffeur en een zwerver, die schijnbaar met het geval niets te maken hadden Het verloop van de zaak kan men raden: de lakei, de chauffeur en de zwerver grepen tegelijkertijd in en de chan teur en een medeplichtige werden gppakt. „ONZE STAI.IN". In de uitsfalrcimte. De Parijsche kleermakers op de boule vards hebben de gewoonte de poppen in de uitstalkasten naar bekende figuren te laten vervaardigen. In een arbeiderswijk ziet men nu „onzen Stalin", waarmee de „zuivere wolf van het pak wordt aangeduid! „ARRESTEER OOK ONS!" Tweehonderd Saksische predikanten, wel ke lid zijn van de belijder.iskerk, hebben een petitie geteekend, welke gister is overhan digd aan den minister van binnenlandsche zaken. In dit verzoekschrift wordt gevraagd èf wel de Saksische predikanten, welke zich in arrest bevinden, in vrijheid te stellen, öf wel ook hen te arresteeren. dat artikel 13 der wet Openbare vervoer' middelen, aan de overheid de bevoegdheid toekennende om het zonder vergunning in werking brengen of houden van een auto busdienst te beletten, zonder daarbij aan te ge ven op welke wijze dit beletten zal mogen ge schieden, aan de overheid het recht geeft ter bereiking van dat doel die maatregelen toe te passen, welk als redelijk zijn te beschou wen. De door het hof aangevoerde omstandig heid, dat wel verboden is het zonder ver gunning in werking brengen en houden van een autobusdienst aoch niet het houden van autobussen, waarmede men zoodanige dien sten uitoefent, brengt nog geenszins mede zegt de Hooge Raad dat een maatregel als in deze is genomen, niet zou kunnen zijn een redelijk middel om aan een verboden autobusdienst een einde te maken. Ten slotte zegt de Hooge Raad, dat nu derhalve de grond waarop het Hof zonder verder onderzoek heeft aangenomen, dat de overheid in deze de haar bij de wet toege kende bevoegdheid heeft overschreden, niet juist is, de bestreden beslissing niet kan wor den gehandhaafd. De Hooge Raad heeft alzoo het arrest vernietigd en de zaak terugverwezen naar 't gerechtshof te den Haag ten einde met in achtneming van deze uitspraak verder te worden behandeld en beslist. DUITSCH GEESTEIIIKE GEARRES TEERD. Wegens beschimping van het nat.-socialis-ne. De burgemeester van Allenstein (Dtl.) heeft een r. k. geestelijke laten arresteeren en ter beschikking van de justitie gesteld, aangezien hij zich zou hebben schuldig ge maakt aan beschimping van leden der rijks- regeering en hij zich zou hebben uitgespro ken tegen het nationaal-sociaüsme. De pries ter zal voor een buitengewone rechtbank te recht staan. WANTOESTAND OP NEW- FOUNDLAND. Werkloozen verhongeren. Een speciale correspondent van de Lon- densche „Daily Herald" meldt uit St. Johns, (Am dat onder de werkloozen op New- Foundland groote nood heerscht en dat de bevolking verhongert en kou lijdt In lompen gekleede werkloozen staan in lange rijen voor de arbeidsbeurzen en ze zijn nauwelijks in staat zich op de been te houden, terwijl vrouwen en kinderen even eens in tragischen toestand verkeeren. De uitkeering bedraagt nauwelijks een derde van hetgeen een Engelsche werklooze ont vangt. De onlusten en demonstraties nemen voortdurend toe. Op het aan Italië behoorende eiland Kalymnos is het tot ernstige botsingen ge komen tusschen de Griekscne bevolking en de Itaiiaansche autoriteiten, waarbij een persoon werd gedood en verscheidene per sonen gewond. Drie Itaiiaansche torpedo jagers zijn voor het eiland aangekomen en hebben troepen aan land gezet. 0 In de bergen in de omgeving van Stre- sa is de wind nog eens onverwaent terugge komen. De thermometer daalde tot nul gra den en tot op een hoogte van 700 M. is op- snieuw sneeuw gevallen. Zelfs aan de Rivèra hebben de bergen onverwacht weer een wit winterkleed gekregen. Te Livorno woedt een hevige storm, die aanzienlijke schade heeft aangericht. 0 In de Alpen van het kanton Wallis ten zuiden van het donp Sas Fee zijn gisteren drie personen bij een lawine-ongeluk omge komen. Een Duitsche groep toeristen van 15 Personen uit Baden werd bij een klimtocht- naar het plateau, dien men ondanks den sneeuwval in den loop van den ochtend en ondanks waarschuwingen die men te voren nad gekregen had ondernomen door een van den Mittaghorn omlaag komende lawine verrast. Van de bedolvenen die ten deele werden gewond konden eenige levend wor den geborgen. Drie personen zijn omgeko men. 0 In de prefectuur Akita in Noord-Japan Zijn hedenmorgen door een wervelwind 40 hul1 HOOGE RAAD BESLIST OVER DEN WILDEN AUTOBUSDIENST. De Hooge Raad heeft vandaag arrest ge- Wezen iii dé zaak van' den staat der Neder landen tegen A- P. Verdoom. De heer Ver doom heeft zien verzet tegen een maatregel, genomen door ambtenaren van het rijkstoe- zkht op de spoorwegen, door in kort geding te gaan bij den president der rechtbank te den Haag. De betrokken ambtenaren, optre dende krachtens art. 13 lid 3 der wet op de openbare vervoermiddelen, wilden den heer Verdoorn beletten een autobusdienst zonder vw. - -- vergunning in werking te houden. Zij hiel huizen volkomen vernield, terwijl ongeveer den een autobus aan en lieten de bus naar 40 andere huizen zwaar werden beschadigd, een andere plaats brengen. ---V1V UU1LUI L. W ClClk O 7 ".oordat het dak werd afgerukt. Een 15-ja- r'g meisje, dat op weg naar school was, werd door de cycloon opgenomen en neerge worpen op het aak van n vrij op grooten af stand verwijderd huis. Ze werd ernstig g?- Wond. Tengevolge van de cycloon ontstond voor de kust van Akita een waterhoos, doch oor zoover bekend is, liepen geen visschers- schepen gevaar. De president van de rechtbank achtte in beslagneming ongeoorloofd en gaf de bus wéér vrij. In hoogèr beroep heeft het gerechtshof te den, Haag, di( vo.nnis bevestigd. De advocaat-gen. bij den Hoogen Raad mr. Wijnveld, concludeerde tot vernietiging van dit arrest en terugverwijzing der zaak De Hooge Raad heeft thans overwogen, Zitting van Dinsdag 16 April. Landelijk trio met losse handen. Een drietal pronkjuweelen van Koedijk, afdeehng St. Pancras, de jonge heeren Adr, Joh. V., Pieier Z. en Everardus Anth. B n aakte in oe eerste plaats iiun entré de salon als gevolg van de tegen hen ingebrachte be schuldiging, dat zii den stevig gebouwden heer Piet Nederveen in een donkere Februari- nacht onder de gemeente Uudorp en corps hadden aangevallen en hem, zooals de term luidt, duchtig hadden afgedroogd. De heer Nederveen kwam niets kwaads vermoedend onbezorgd aanpeddelen met twee fieisen en werd eensklaps door de kannibalen aange vallen en zoodanig toegetakeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. van Vucht te Akersloot moest stellen. Deze medicus had 'n rekening van f 5 plus f 2 voor een geneeskundige verklaring inge leverd. Bovendien was Piet's pak besmeurd en had zijn regenjas zwaar geleden onder de onvriendelijke behandeling. Voorts had hij een paar dagen niet kunnen werken, als ge volg van zijn gekneusd aangezicht. Resu- meerende reclameerde hij onder voorlichting van den president 15 gulden schadevergoe ding in totaal. De president sprak zijn verontwaardiging uit over het laffe optreden van dit trio Zij hadden den man voor ziin leven 'n invalide kunnen maken, want onder meer was ook zijn trommelvlies gescheurd en het neus beentje gekraakt. Mej. Helene Wester, een H.H.-waardsche schoone, die een balavond in het café van Leering had meegemaakt, had de aanran ding gezien en opgemerkt dat no 1 van de drie Koedijker bravo's een fiets uit de han den van den persoon die wra gemolesteerd haalde en hem sloeg. Ook de anderen had den meegedaan, juffrouw Wester vond het afschuwel'jk. De verklaring van Lena was flink en per tinent. Voorts verscheen nog 2ls getuige charge de 17-jarige los-arbeider Arie van Twuyver eveneens 'n danseur in het dans paleis van Leering. Hij had mede gezien dat Nederveen werd aangevallen. De aangevalle ne, die hij niet kende, had twee fietsen bij zich Eindelijk werd nog gehoord de 20-jarige winkelbediende Nico Leering te Oudorp. de zoon van den caféhouder uit het „Henge- laartje". Ook hij had de mishandeling waar genomen. Hoor jelui heeren, ze; de president sar castisch met misprijzend drukken op het woord heeren. De officier vergeleek het ge beurde met het optreden van een vijandelijke stam kannibalen of bloeddorstige indianen, die een lid van een vijandelijke kraal te lijf ging. De aangevallene was zoo vriendelijk ge weest, een fiets mee te nemen voor 'n ander en als dank voor zijn menscnlievendheid ont ving hij 'n gebroken neusbeen, gescheurd trommelvlies en de noodige ontvellingen Het was een ernstig feit, dat men niet te licht mocht aanslaan en bovendien 'n geheel ongemotiveerde mishandeling, door 3 tegen fn'verband met een en ander vorderde de officier tegen no. 1 die maar tegen beter we ten in, bleef ontkennen, 2 maqnden gevange nisstraf en tegen Piet Z. en Evert B. ieder 1 maand gevangenisstraf. De nalatige vader. De 44-jar. vlsscher Corn. M. te Hoorn wp* door den Hoornschen Kantonrech ter veroordeeld, omdat hij zijn zoontjes Hendrik en Ccrnelis in Nov. j.1. niet ge regeld naar school had gestuurd van welk vonnis hij in hooger beroep kwam en thans, nu dit beroep werd behan deld beweerde dat zijn zoontjes destijds ir. het ziekenhuis vertoefden. Het hoofd der r k school, de heer P. J. v. d. Knaap, wcra ais getuige gehoord. De appellant beweerde ook nog dat zijn kinderen werden mishandeld, wat getuige niet kon bevestigen. De door appellant overgelegde dokters verklaring was in dit proces waarde loos. Appellant had geen kennis gegeven van het verzuim en is dus strafbaar, be vestiging van het vonnis werd gevor- Hierop werd nog een tweede zaak in dit genre tegen visscher Kees benandeld. Het betrof hier een schoolverzuim op 30 Dec. Het scheen dat hier het kind werkelijk ziek was geweest, doch de vader had hiervan geen kennis gegeven Ook hier vorderde de officier beveeti- tfh'g. Kees gaat op rekest rw de koningin, zeide hij. Met ongekeurd varkeusvleesch gesjouwd. De slager Jacobus Nlc. A. uit Span broek, had op 13 Dec. ongekeurd var- kensvleesch vervoerd en was voor dit feit to Hoorn veroordoe'd tot GO boete of 30 dagen hechtenis. Het vleesch was afkomstig van een frauduleuze slach ting en door den slachter Adr. Kaaijer verkocht aan den slager A., die van het vonnis in het thans behandeld hooger beroep was gekomen. De vrachtrijder Schuit had het vleesch vervoerd. De officier had niets nieuws in deze vernieuwde behandeling ont moet en requireerde bevestiging. Piepers in hooger beroep. De niet verschenen appellant Harm de B. had te Enkhuizen 250 K.G. aardap pelen vervoerd, die niet gedekt waren door een geldig vervoerbiljet. De piepers moesten dienst doen als betaling van een oude schuld aan zekeren heer Jan L- b. De aardappelen werden echter niet in beslag genomen, zoodr t die aflossing ge lukkig niet is mislukt, aangezien beves tiging van het vonnis werd gevraagd. Brandstichter uit baloorigheid. De Texelaar Gerrit B., onlangs werk man te Beemster, tot dusvei zonder justitieel verleden, had in een vlaag van onverschilligneid door werkloos heid en slecht gezinsleven ontstaan, in den nacht van 14 Juni het door hem be woonde perceel, 'n dubbel woonhuis met riet gedekt, in brand gestoken en het hem toegeschatte bedrag van 1200 voor verzekerden inboedel opgestoken. Huise lijke ruzie bracht dit ernstige feit aan de groote klok en de brandstichter in de gevangenis. Op 3 Febr. requireerde de officier tegen den oogenschijnlijk geheel apathischen jongenman 2 jaar gevange nisstraf. De rechtbank wees na een hartelijk plèidooi van Mr v. d. Loos, die de clementie inriep voor den door zijn eigen vrouw bedrogen en verraden ver dachte, een interlocutoir vonnis en ge lastte een psychiatrisch onderzoek Ook dj heer Wiggers had een rapport opge maakt en gaf verslag. I> informatiën waren over het algemeen genomen gun stig en de ambtenaar stelde een voorw. straf voor. In aansluiting met deze conclusie en in verband met de omstandigheid dat een hetere verstandhouding tusschen het echtpaar is te verwachten, requireer de de officier thans 1 jaar gevangenis- straf doch voorwaardelijk met 3 proef je -en. Mr. v. d Loos was dankbaar, voldaan en refereerde. Een geweldige aanrijding. De 31-jarige taxi-ondernemer Ary B. uil den Hel Ier, had op 21 Dec. 1934 het ongeluk onder de gemeente Heiloo een door den Jockey J Prinsen uit Zaan lm een met een harddraver bespannen sul- key of buggy zoo geweldig aan te rijden, dat de bestuurder op den rijweg werd geslingerd, 'n zware beenbreuk bekwam, do sulkey werd vernield en het paard doodgereden. De heer Pruisen, die werd behandeld door dr. Emmer aldaar, is nog 6teeds niet hersteld van zijn zware verwonding. Het bleek dat de heer Ary B., die heren terecht stond ter zake het toebrengen vai zwaar lichamelijk letsel door schuld, zijn slachtoffer niet in het zie kenhuis te Zaandam had bezocht noch oo eenige andere wijze belangstelling had betoond. Hij beweerde voorts niet met grootere snelheid dan 45 K.M. te hebben gereden. Van het gebeurde zelf wist hij niets, ook niet dat hij met zijn wagen over den weg is geslingerd en tege neen boom is te recht gekomen. Hij zelf bekwam een hersenschudding en 'n verwonding aan het hoofd en moest ook in het zieken huis worden opgenomen. Majoor Steen, brigade-commandant der rijksveldwacht te Heiloo, had na be richt ontvangst de situatie opgenomen en het politioneel onderzoek gdleid Hij vond een buggy op den linkerkant van den weg liggen. Ook het paard lag daar tar plaatse. Vermoedelijk is de verdach te door de ontvangen shock zijn waar nemingsvermogen kwijt geraakt. Vast stond het door de wielsporen, dat ver dachte over de prenaises aan den lin kerkant van den rijweg is terecht ge komen. Het weer was niet gunstig. Verdachte opperde de veronderstelling dat het paard door de verlichting is ge schrokken en voor de auto is gespron- 10 Cf. p. i/a om, THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN. gen De 15-jarige Gerarda van Zakl, wo nende to Heiloo, had dien avond omtrent 7 uur langs den rijweg gefietst en het aangespannen racekarretje geheel rechts zien rijden, links voerde den wagen een lantaarnlicht. Bij een wegbocht had de aanrijding plaats en hoorde Gerardus een geduchte klap. Hij vermeende dat ook de auto links van den weg reed. Verder kon hij van de aanrijding zelf niet veel meer vertellen. Ten slotte werd nog gehoord de la- jarige Cornelis Wilbrand te Limmen, die vermeende dat de aanrijding, waarvan hij den slag hoordee in het midden van den weg plaats had. Hij zag een auto tegen een boom botsen, aan den weg in het gras zat een man en verderop lag ee paard. De officier betoogde, dat Pruisen zoo scherp mogelijk rechts reed. Ter hoogte van de Kapel laan had de hevige aanrij ding met alle noodlottige gevolg van dien plaats. Het is een wonder dat Prui sen aan den dood ontsnapt is, doch hij zal vermoedelijk genoodzaakt ziju zijn verdere leven met een stijf been te loo- pen. Voorts laakte de officier de onheb belijke houding van den verdachte. Een strenge straf werd in dit ernstige geval 'n eisch van het recht en requireerde de officier 3 maanden hechtenis. Mr. Mulder, advocaat te Den Helder en verdediger van den verdachte, nam aan dat verdachte met een niet grootere snelheid dan 40 K.M. had gereden. Zijn cliënt was trou wens heelemaal geen snelle rijder. Pleiter memoreerde voorts, dat de getuigen niet veel, wat den verdachte bezwaarde, hadden ver klaard. Misschien was de oude heer Prinze zelf ook niet op het moment van de aanrij ding geheel in orde. Na nog het gebeurde volgens zijn opvatting te hebben gerecon strueerd, kwam pleiter tot de conclusie, dat vrijspraak subsidiair uiterste clementie hier het juiste vonnis zou zijn. De officier gevoelde zich gedrongen een krachtige repliek te leveren en bij zijn requi sitoir te persisteeren, doch voegde er thans bij er prijs op te stellen, dat de rijbevoegd heid werd ontzegd voor den tijd van zes maanden. Mr. Mulder dupliceerde op enkele punten en drukte zijn spijt uit, dat de officier zich zag genoopt, zijn requisitoir te verzwaren. De tot vernietiging gedoemde vrachtauto. De handelaar KI. de B. te Bergen had met een tractor met aanhangwagen gereden, die in zulk een desolaten toestand verkeerde, dat vernietiging door den kantonrechter was gelast. Voorts was de B. tot een tweetal geld boeten veroordeeld. De rijksverkeerspolitie had proces-verbaal opgemaakt na gehouden rijproef. De auto voldeed niet aan de eischen van een ingeschreven vrachtauto. De heer de B. verdedigde thans in hooger beroep de onbegrepen deugden van zijn ter dood veroordeelden wagen en bracht als des kundige den monteur Jimmink naar voren. Deze heer bezag het geval zeer optimistisch en vermeende, dat de kosten van volledig her stel zouden bedragen 35 tot 40 gulden. Rijksveldwachter Brouwer en de heer Jim mink stonden natuurlijk in de appreciatie van het vehikel lijnrecht tegenover elkander. De officier noemde het wrak van den appel lant een schandaal op den rijweg. Het was niets meer dan een hoop oud roest. Ook wei gerde de officier den heer Jimmink als des kundige te erkennen. Spr. verklaarde voorts er vierkant tegen te zijn, dat dit verwaarloosde vehikel weer in het verkeer terug kwam. Het publiek moet beveiligd worden, zei de officier en requireer de bevesiging van het vonnis in alle opzich ten. Appellant beriep zich op zijn onberispelijk verleden als autobestuurder en trachtte den verwaarloosden toestand van zijn wagen zooveel mogelijk te verklaren. ..Wij verwachten van u alle mogelijke discretie en rekenen er op, dat u niets zult vertellen over wat er omgaat in dit kantoor." „U kunt er op rekenen. M'n laatste chef was een ware Don Juan." (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11