HOOFDPRIJS F.tOOO.- Qememtecaden PcaoiHciaal 7lieuws Jladioprjj^camma 8 8 8 Doet mee aan de groote BLUE BAND- Let op de advertentie van Zaterdagavond! ZeuiCtetm EVAARLIJK SPEL OUDE NIEDORP BURGERBRUG HEILOO De raad dezer gemeente vergaderde Maandag. Bij schrijven van. 5 April 1935 weid van den minister van sociale zaken bericht ont vangen, dat bij de werkverschaffing geen hooger loon aan georganiseerden mag wor den uitbetaald, noch toeslag mag worden ge geven. in een vorige vergadering was besloten de georganiseerden 2 cent per uur meer uit te keeren. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Volgens Provinciaal Blad is bij besluit van Ged. Staten van Noordholland een nieuwe regeling van de jaarwedden van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers vast gesteld, welke op 1 April j.1. in werking is getreden. Mitsdien bedragen de wedden van den burgemeester, secretaris en ontvangen thans resp. 1900, 1500 en 975. Voor kennisgeving aangenomen. Bij schrijven van 27 Maart 1935 hebben Ged. Staten van Norodholland medegedeeld, dat de wethouders in hunne hoedanigheid van lid van een stembureau voor de Prov Staten-verkiezing geen presentie-geld kunnen genieten. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van den P. P. Sinnige, Juliana- dorp, tot vrij vervoer van zijn kinderen van de Moerbeek naar de R.K. school te 't Veld, met ingang van 1 Mei a.s. Op grond van de resultaten van een te dezer zake door hen ingesteld onderzoek stelden B. en W. voor dit verzoek in te willigen. De raad willigende het verzoek in. Verzoek van den heer J. van den Heuvel, Zijdewind, tot vervoer van zijn kinderen naar de O.L. school te Oude Niedorp. De raad gaf de zaak in handen van B en W. Ingekomen was even voor het houden van deze vergadering een schrijven van het raadslid W. Slijkerman, waarbij hij bedankte voor het lidmaadschap van den raad. In de ontstane vacature was door den voorzitter van het centraal stembureau de heer P Wijnker benoemd. Het betreffende schrijven en het benoemingsbesluit werden voor ken nisgeving aangenomen. Van het R.K schoolbestuur in deze ge meente kwam ook nog een aanvrage in over eenkomstig artikel 72 der lageronderwijswet tot het bekomen van twaalf nieuwe school banken. Tevens werd een verklaring ontvan gen van genoemd schoolbestuur, waarbij het zich verbindt een waarborgsom in de ge meentekas te storten tot een bedrag van 15 van de kosten dier aanschaffing. De raad besloot de aanvrage in te willi gen behoudens nadere goedkeuring van den minister. Adres van den bond van Nederlandsche Brouwerijen, betreffende het maximum aan tal voor verloven A. Werd voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van ten hoogste 21 van 300 voor steunverleening B (extra hulo aan werk loozen 1935). Het Nationaal Crisis-comité heeft bij schrijven van 30 Maart j.1 medege deeld ten hoogste 10 per gemiddeld werk loos arbeider beschikbaar te kunnen stellen, mits de gemeente daarvan 21 bijdraagt. Naar een gemiddeld aantal werkloozen van 30 zal dus 300 beschikbaar zijn, waarvan de gemeente 21 zal moeten bijdragen, in verband waarmede wijziging der begroo- ting 1935 wordt voorgesteld. De heer Kolkman vroeg, of er bonnen ver strekt zullen worden, waarmede de menschel bij de winkeliers tegen inlevering voorwerpen kunnen aanschaffen. De voorzitter deelde medé, dat dit in dt bedoeling lag. Luxe voorwerpen worden op vertoon en tegen inlevering van die bonnen natuurlijk niet afgeleverd. De raad besloot het voorstel aan te nemen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van het perceel Oude Niedorp, Sectie B, no. 388 (oud), groot 1.15.30 H.A. aan de Provincie Noordholland tegen den prijs van 2500 per H.A. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de Winkelsluitingswet, vast' gesteld ter vergadering van 4 Maart 1935 De minister van ecomonische zaken geeft in overweging artikel 3 der verordening zoo danig te wijzigen, dat het venten met melk en room worde toegestaan op Zondagen van des voormiddags 8 tot 12 uur, in overeen stemming met het bepaalde in art. 4, lid 1. onder c, omtrent het geopend zijn van melk- winkels. Voorts werden enkele redactionee'e wijzigingen voorgesteld, waaraan B. en W. voorstelden tegemoet te komen. De raad besloot tot wijziging van de ver ordening op de winkelsluitingswet. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot wijziging en opnieuw voorloopig vaststel len der rekening over 1933, in verband met een nota van opmerkingen van Ged. Staten. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting voor 1934. Besloten werd tot vaststelling van een sup pletoire begrooting voor 1935. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O- wet 1920 over het jaar 1932, voor de R.K. Bijzondere school te 't Veld. De raad besloot nog 1479.20 uit te kee ren en dus de vergoeding ex. art. 101 vast te stellen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit van den raad van 14 December tot verlaging der huur- en pachtsom van de woning en den moestuin van den gemeente geneesheer. Daar de minister van binnenlandsche za ken slechts bereid is goed te keuren een ver laging met 50 van de huur voor de woning en geen verlaging der pacht van den moes tuin, stelden B. en W. voor het raadsbesluit van 14 December dienovereenkomstig te wij zigen. Dit raadsbesluit hield o.m. een huurver- laging in van 120. Adres van de R.K. Middenstandvereeni- ging Zijdewind/r Veld tot het instellen van een ventverbod. De heer Kolkman deelde nog mede, dat er ook een ventverbod is in de gemeenten Hoog woud en Heerhugowaard, beide grensge meenten, is uitgevaardigd. De raad besloot -het adres in handen van B. en W. te stellen om prae-advies. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener regeling voor de verdeeling der als kosten der commissie tot wering van school verzuim beschikbare 25. Nu in het ver volg blijkens door de minister van binnen landsche zaken en van financiën gestelde voorwaarden voor het verkrijgen van Rijks steun in de kosten der gemeente-huishou ding geen grooter bedrag dan 25 mag worden uitgegeven, stelden B en W. voor van dit bedrag 10 aan den secretaris det commissie uit te keeren en de overige 15 te verdeelen tusschen de overige leden naar verhouding van het aantal door hen bijge woonde vergaderingen der commissie. De heer de Heer vond deze regeling voor De voorzitter zeide, dat de minister be veelt en de gemeente daaraan gevolg moet geven, wil zij den fpsondefetand behouden. De. door burgemeester en wethouders voor gestelde regeeling werd door den raad vast gesteld. Voorstel van B. en W. hen machtiging te verleenen de voormalige veldwachterswo ning te verhuren voor f 2.50 per week. Goedgekeurd. Herbenoemd werden tot leden der schat tingscommissie C. G. M. van Baar, J. Bak ker Jzn., P. Blokker en J. Wit Jr. Hierna sluiting. Coöp. Boerenleenbank In café Langendijk alhier werd een algemeene ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank alhier, waarbij 85 leden tegenwoordig waren. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer C. Smit, het overlijden van het bestuurslid, de heer H. 't Hart, in wien de vereeniging een goed en ijverig bestuurs lid heeft verloren. Hierna werd de rekening en balans 1934 nagezien, in orde bevonden en vervolgens goedgekeurd. Uit het jaarverslag 1934 bleek o.m dat de bank per 31 December 1934 162 leden telde; aan spaargelden was verschuldigd 325.291.40, terwijl er 366 spaarboekjes in omloop waren. Het bedrag aan uitstaan de voorschotten bedroeg in totaal 276.873.43. In loopende rekening had de bank te vorderen van leden 27397,97 en was aan leden verschuldigd 9765.32 Te goed bij Centrale Raifferssenbank 7 16023.91. Reservefonds 34949.57. In 1934 gemaakte winst 1771.96, welk be drag zal worden aangewend als reserve. Vervolgens werd een stembureau gevormd t de heeren Dapper, Klaver en Francis, waarna de heer j. Eriks Sr. werd herkozen als bestuurslid (directeur). De heer W. Paarlberg werd gekozen als lid van den raad van toezicht. Na de rondvraag, die weinig van beteeke- nis opleverde, volgde sluiting. N.S.B.-vergadering. De N.S.B. had Dinsdagavond een ver gadering belegd in „De Rustende Jager", Wa waar de heer Walraven Gokkel het woord voerde. Na een korte inleiding van den heer lendrikx, Heiloo, was het woord aan den spreker, die er óp wees, dat bijna alle poli tieke partijen aan de kiezers een berg belof ten deden, doch ze niet inlosten.. Dit jaar doen ook de .N.S.B. mede aan den stembusstrijd. Langs wettigen en egalen weg willen we ons aan den vplke bekend maken We komen, aldus spr., niét tot u met een berg beloften. Van macht (wel' te verstaan van het Nederlandsche volk dat de N.S.B. aan- ïangt) zal eerst sprake zijn, als we de meer derheid hebben. Wij willen een volk hebben, dat onverbreekbaar één is. We willen ook Vrijdag 19 April HILVERSUM, 301 M. (8.—12.— 4.-8.— en 10.—12.de VARA, de AVRO van 12.4en de VPRO van 7.—10.— uur). 8.— Gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Deel. Adolf Bouwmeester. 10.35 Gr.pl. 11.Vervolg deel. 11.20 Gr.pl. 12- AVRO-octet olv. L. Schmidt, mn.v. Egb. Veen, piano en B Lensky, viool. 1.30 Johannes- Passie van J Vranken mmv. solis ten en het Palestina-koor olv. den componist. 2.30 Concertgebouw- Kamerorkest olv. A. van Raalte, m. m v. solisten. 4.— Kniples. 4.45 Gr.pl. 5.Kinderurn tja 5.30 Strijkorkest olv. E. Walis. 6 Gr.pl. 6.15 Orgelspel J. Jong. 6.40 Interview over de „Flora", Heem stede. 7.Kerkdienst uit de Ver. v Vrijz. Herv. te Arnhem. Voorg. ds. D. A. Vorster. 8.Uitz. v. d. Jo- hannes-Passion, mmv. het zangkoor v. d. Vrije Gem., klein orkest en so listen. 10.VARA-orkest olv. H. de Groot. 11.12.Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) (Alg. progr.) 8.—9.15 en 10.— Gr. pl. 11.30—12.Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Schlager- muziek en gr.pl. 2.-4.— Gr.pl. 4.15 Pianorecital en gr.pl. 5.— Causerie. 5.30 Orkestconcert. 6.20 Bach's Matthaus-Passion, uit Leip- zig. 8.50 Politieber. 9.Gr.pl. 9.30 Orkestconcert. 10.15 Gr.pl. 1030 Vaz Dias. 10.35 Orkestconcert. 11.-12.- Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 9 20 Voor lezing. 9.35—9.50 Morgenwijding. 11.50 Mantovani en zijn Tipica- orkest. 12.50 Orgelconcert C. H. Trevor. 1.20 Gr.pl. 1.50 Radio Militair-orkest olv. B. W. O'Don- nell. 2.35 Fred Hartley's Novelty Kwintet mmv. Br. Lawrence. 3.20 BBC-Midland orkest olv. L. He- ward, mmv. E. Stevenson, sopraan 4.20 „Good Friday", spel in verzen van J. Masefield. 5.20 Cellorecital door W. H. Squire. 5.50 Kerkdienst 6.50 1ste deel van Bach's: Johan- nes-Passion", olv. Sir Henry Wood. 8.10 Ber. 8.25 2de deel v. d. Jo- hannes-Passion. 9.35—9.55 Cause rie. RADIO-PARIS, 1648 M. 6.20 cn 7 20 Gr.pl. 11.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 6.20 Uit Leipzig: Mat- thauspassion, Bach. 9.05 Nat Or kest olv. Inghelbrecht, Raugelkoor -en solisten. KALUNDBORG, 1251 M.1U0 1.20 M. Hansen's orkest. L50— W 2 05 Zang en piano. 2.35 Gr.pl. D 2 50 Koorconcert olv. Foss 3.20— A 4 20 Omroeporkest olv. F. M ah Ier. X 7.20 Kuhlau-concert olv. Gröndahl. 9Zang en deel. 9.4010.20 Ka mermuziek. KEULEN, 456 M. 9.05 Orgelcon cert H. Bachem. 10.05 Prisca-kwin- tet. 10.50 Zang Lore Schröter, so praan. 4.20 „Mariechen von Nijm- wegen", spel in microfoonbew. v. A. en Ch Pellon. Regie; Wahl. Mu ziek R. Petzoldt. 5.20 Omroepkoor en solisten. 6.20 Mattheuspassion, uit Leipzig. 9.50—11.20 Gr.pl. ROME, 421 M. 8 05 Uit Leipzig: 2de ged. v. d. Matthaus-Passion. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 11.20 Gr.pl. 11.50 Omroeporkest o 1 v. Douliez. 12.50-120, 4.20, 5.50 en 6.35 Gr.pl. 7.23 Symph. concert olv. Fr. André. 8.20 Om roeporkest olv. Douliez. 9.3010.20 Trioconcert. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.40 Zang. 11.50 Gr.pl. 12.45 Fluit en piano. 12.551.20 Gr.pl. 4.20 Kwintetconcert. 4.50 en 5.35 Gr.pl. 5.50 Chopin-recital. 6.35 Kwartetconcert. 7.20 Omroeporkest olv. Douliez. 8.35 Symph.-concert olv. André. 9.3010.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.20 Uit Leipzig: Bach's „Mat- thauspassion", o. 1. v. H. Weisbach. 8 50 en 10.05—10.20 Ber. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE- Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.20—11.20, Brussel (VI.) 11.20—14.20, D.sen- der 14.20—16.20, Keulen 1620— 17.50, Parijs Radio 17.50—18 20, Beromunster 18.2020.35, Paris P. Par. 20.35—21.05, Parijs Radio 21.05—24.—. Lijn 4: Droitwich 9-20—11.05, Parijs Radio 11.0511.50, Droit wich 11.50—18.50, Lond. Reg. 18.50—21.50, Keulen 21.50—24.—, vrijheid voor ieder individu om op onzen bodem te werken en de vruchten te plukken De liberalen hebben de gelijkheid en broe derschap al gauw opgeborgen. En die vrij heid bestaat daarin, dat de sterke de zwak kere verdringt. Spr. rekende grondig af met de vrijheid der liberalen. Det wetsovertreders beschermt men. Wij willen geen bevoorrech ting.van eene groep ten nadeele van de an dere wij willen, dat ieder zijn plaats op den aardbodem verovert, door zijn arbeid en daar van leeft. Het landbouwvraagstuk heeft, aldus spre ker, onze groote belangstelling. Wij willen den boerenstand behouden. Maar ook aan de groote cultureele waarde willen we den boe renstand behouden. Spr. kwam tot den chaos van het regeersysteem in ons land, waar niet het gezond verstand, doch de politieke par tijen elkander bestoken en bevechten. Een mi nister kan niets bereiken zonder hulp en steun van partijen. Het is een loven en bie den en later komt de afrekening. Spr. noemde het opmerkelijk, dat onze PRIJSVRAAG Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 10) Zijn stafofficier was voor de een of ande re corvé weggezonden. „Hallam, ik wil je mijn voldoening te ken nen geven over je rapport, dat ik onmiddcl lijk naar de admiraliteit heb doorgezonden Je commandant, die gisteren bij mij dineer de spreekt met veel lof ever je werk". Hallam begreep dat dit heel wat betee- kende uit den mond van een man als admi raai Latham. Na een poosje schepte hij moed en legde zijn positie uit. Hij vertelde van het verlies van geld en van zijn verloving. „Wat raadt u me aan te doen, admiraal?" vroeg hij. „Ik mag je geen raad gevenmaar ik trouwde toen ik jouw leeftijd had en ik had ook geen geld". „Dank u, admiraal". „Denk er om ik geef je geen raad, Hal lam, Ieder moet voor zichzelf beslisssen. Goeden nact en het beste". De admiraal stak de hand uit. Er was een vriendelijk licht in zijn oogen en hij had nu niet veel van den strengen man, dien hij heette te zijn. Hallam keerde terstond naar zijn schip te rug en ging onmiddellijk naar bed. Het duurde lang eer hij in siaap viel en nog kon hij niet beslissen. De morgen kwam en nog steeds verkeerde hij in denzelfden besluite- loozen toestand 's Middags was er alge meen verlof voor allen aan boord, behalve de luitenants van de wacht. Juist toen Hal lam aan wal wilde gaan, werd hem een brief gebracht. Hij scheurde de enveloppe open en tot zijn verbazing bevatte zij banknoten, tot een bedrag van 150 pond. „Hallo, jij boft", lachte de scheepsdokter Mahoney, dfie het zag. Er waren maat een paar haastige regels bij het geid gekrabbeld ,,Ik ben geslaagd en zend je 150 pond. Nu kar: je met *en schocne lei beginnen Schrijf niet, want ik hoop mo.gen naar Weyport Ie komen". „Geluksvogel", zei de dokter plagend. „Ik heb in jaren niet zooveel geld bij elkaar ge zien. Het maakt me aan het watertanden" Guy stopte de banknoten in zijn zak en snelde weg, want iemand had geroepen dat de piketboot op het punt stond te vertrek ken. Er gingen maar twee ot drie oflicieren aan wal waaronder de padre. „Hallo, Hallam, wat zie je er vergenoegd uit", merkte de laatsie op. „Haalt je de koekoek bromde Mahony. „Dat jongmensch draagt een klein fortuin aan banknoten in zijn zak". Maar het was niet alleen het geld, dat alle zorg van Hallam's gelaat had verdreven. Hij had zijn besluit genomen. Vrij' van schul den zou hij nu deen zooals Stella wilde. In ieder geval zouden zij verloofd blijven, tot ze meerderjarig was. Er kon zooveel gebeu ren in 18 maanden. Toen hij aan wal stapte, ging hij regel recht naar het huis van de Cameron's. In de hail vond hij Valda. Stella zei me, dat ik u moest zeggen, dat ze om half vier terug zou zijn. Of u wilt wachten? Ik zal u zoolang bezig houden. Ik hoop. dat ik a niet zal vervelen „Waar is Stella?" „Mevrouw Cameron stond er op dat ze uit lunchen zou gaan. Het arme kind had er niets geen zin in. Dat is waar ook Ik heb u nog niet geluk gewenscht met uwe verlo ving..Is het een geheim?" „Nici na vandaag", zei hij opgewekt. Valda onderdrukte de verrassing, die ze gevoelde. Den vorigen avond had mevrouw Cameron haar al de moeilijkbeden toever trouwd en ze had er uit begrepen, dat het engagement verbroken was „Natuurlijk weet u. dat mevrouw Came ron er niets van wil weten?" »J*"- Geloof me, dat al mijn sympathie voor u en Stella is. Maar u moet u voorbereiden op moeilijkheden. In ieder geval kunt u op mijn hulp rekenen. Stella is een goed, lief kind „U is heel vriendelijk. Dus u vondt mij geen bruut omdat ik verloofd ben?" „Waarom zou ik?" „Weet u dat ik geen cent heb?" „Wat hindert dat? Een ^rouw, die wat waard is geeft geen steek om geld, dat wil zeggen, wanneer ze van iemand houdt... Stella heeft u lief mijnheer Hallam". „Ik heb méér geluk dan ik verdien". „Komt mijnneer Furber vandaag ook aan wal? vroeg /.e terioops. „Hij is gisteravond aan wal geweest?". BB.tq9-0229H „O", riep ze uit en na een pauze: „hij zei gisteren niet, dat hij gaan zou". „Heeft u hem gisteren ontmoet? Ik wist niet dat hij hier is geweest". „Ik ontmoette hem toevallig in de stad". Zij bloosde en Hallam herinnerde zich, dat Furber verteld had van zijn bewonde ring voor het meisje, hoewel hij hoopte, dat zij zijn gevoelens niet beantwoordde. Voor het eerst nam hij het meisje goed op tot nu toe had Stella al zijn gedachten in be -J 111 ÜV slag genomen Valda was heel mooi en hij vond het prettig dat Stella zulk een vrien din had. „Houdt u niet van mijnheer Furber?" vroeg ze plotseling, „Ik ken hem niet zoo intiem", antwoord de hij ontwijkend. „Is het een beetje jalouzie? Stella en hij zijn eens heel bevriend geweest, maar u heeft niets te vreezen. Zij heeft u haar heele hart gegeven". „Ik ben totaal niet jaloersch op Furber. Ik mag hem niet, dat is alles. Wij kunnen onze sympathieën en antipathieën niet dwin gen. Hij is mijn genre niet". „Misschien heeft u gelijk. Ik geloof niel dat hij bepaald uw genre is Maar toch zou ik. als ik u was, mijn antipathie wat verber gen. In deze wereld is het nu eenmaal ver standeer je gevoelens voor jezelf te hou den, dat is tenminste mijn ervaring", zei ze met een bitterheid, die bem verraste Ze keek hem strak aan, maar hij 'kon de uitdrukking in haar oogen niet lezen. Valda was toch anders dan andere meisjes. „Ik weet dat u niet gemakkelijk vrienden maakt. Ik evenmin. Maar ik houd van Stel la en om harentwil wou ik dat u me wat be loofde. Als u werkelijk in groote moeilijkhe den zit, wilt u dan naar mij toekomen?" „Ik begrijp u niet", begon hij. „Vergeet wat ik zei, het was een domme opmerking, alsof ik, een meisje, ooit in staat zou zijn u te helpen". Terwijl ze sprak nam ze een sigaret uit een gouden koker en hij streek de lucifer af en hield die haar voor. Zij haalde den rook diep in. „Maar toch kun je nooit weten. Ik heb veel invloed op Stella. Wij zijn vriendinnen en vertrouwen elkaar. Ik hoop dat u mijn vriendschap wilt aannemen". „U is wel vriendelijk". „In orde. U zult vast veel last van me vrouw Cameron hebben. Ze kan een helle veeg zijn, als ze wil. Ik zal alles doen wat ik kan om u te helpen. Ze zou Stella best een flinke toelage kunnen geven, en dan zoudt u ineens kunnen trouwen". „Niet vóór ik in een betere positie ben". „Dat is domme trotsch". „Ik zou niet van mijn vrouw's geld wil len leven. Kunt u zich dat geval niet inden ken?" „Misschien wel, maar over het algemeen heeft men zulke gevoelens niet. Ik geloof dat ik mevrouw Cameron's stem hoor. Ik ga weg en zal u alleen laten met Stella. Ik vermoed dat u haar .liever alleen wilt ont moeten". „Neen, ik ga het nu eerst met mevrouw Cameron uitvechten", zei hij eigenzinnig. De deur ging open en mevrouw Cameron kwam met Stella binnen. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6