HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. JUcfUstoAm JUiêticaües Jnyeiondw Stukken NOORDSCHARWOUDE Vergadering Volksonderwijs. ST. MAARTENSVLOTBRUG HEEMSKERK Belangrijke verkooping. BEVERWIJK WARMENHUIZEH Bestuursvergadering C. V. V. „Warmenhuizen cn Omstreken". LANGENDIJK OUDKARSPEL Het Centraal Bestuur heeft geen voor stallen, dat? PAARDENMARKT. CASTRICUM (Maart). AUTOBUS EN SPOOR 2IJPE tegenstanders daar zorg over hebben. Wij geven toe, dat er geid moet wezen. We zul len ook niet ons geld in buitenlandsche lee ningen steken en eigen land laten verhonge ren. Wij ontginnen en gaaien en onze tegen standers zorgen (en wel kosteloos) voor het vuil. Daarvoor kunnen we ze toeh wel dank baar zijn. (Applaus.) En die tegenstanders, die ons bekladden en belasteren, hebben het altijd over de zoo hoog geroemde vrijheid Laten we ons zelf blijven. De Nederlandsehe bodem voor de Nederlanders. (Applaus.) Na de pauze werden de verschillende vra gen schriftelijk ingeleverd en beantwoord Met een couplet van het Wilhelmus werd de vergadering gesloten. Vergadering S. D. A. P. In café Homan alhier werd een flink bezochte vergadering gehouden, belegd door de afdeeling ,Zijipe" van de S. D. A. P. Na een inleidend betoog van den heer J. Geensen uit Petten, gaf de heer Swier- stra uit Enkhuizen een duidelijke uiteenzet- Agnvan doel 01 streven van de S. D. xi we'ke. aandacht werd gevolgd. Na de sluiting der vergadering traden een tiental personen toe als lid van de afdee ling Sint Maartensbrug van de S. D. A. P. Notaris Moens te Beverwijk bracht Bovengenoemde afdeeling vergaderde Dinsdag de boerenhofstede met aanhoorig- Dinsdagavond in „Concordia". De voorzit- ^€n» bestaande uit grasland en teelgrond, ter, de heer J. Keizer, sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst en deelde mede, dat het bestuur besloten heeft de propagan dacommissie weer aan het werk te zetten, ten einde de ledenwerving krachtig aan te pak ken. De kleuterschool. Door den voorzitter werd dit punt inge leid en gezegd, dat wel gebleken is dat hier behoefte aan een kleuterschool bestaat. Bij het hoofdbestuur zijn inlichtingen ingewon nen en uit het antwoord blijkt, dat het H. B liet streven tot oprichting toejuicht Gevraagd werd 01 er een gebouw of leeg staand schoolgebouw beschikbaar is. Verder over het aantal leerlingen, de geldmiddelen, subsidie, leerkrachten, enz. Verder heeft het bestuur inlichtingen in gewonnen te Heiloo. waar ook een kleuter school van Volksonderwijs bestaat. In deze gemeente wordt een subsidie per leerling verstrekt. De oprichtingskosten waren daar 20— 22.50 per leerling, de kosten der leermid delen 13—15 oer leerling. Het school geld bedraagt gemiddeld 0.50 per week. Het bestuur stelde voor om een commissie te benoemen, welke tot taak heeft de vragen van het hoofdbestuui te onderzoeken en dan met de ouders te verzade-en. De voorzitter gaf hierna het woord aan de vergadering. De heer IJ. Kaan vroeg wat de bedoeling is van de kleuterschool, gemeentelijk of voor den geheelen Langendijk De voorzitter antwoordde, dat de bedoe ling is voor den gehee'en Langendijk. Dit punt dient de commissie ook onder oogen te zien. De heer K. van Dijk vroeg hoe het onde: wijzend personeel er tegenoverstaat. De heer Mallecote, hoofd der school, zeid* dat hier juist het bezwaar van de streek is, daar wij geen groote gemeente hebben. Hier moeten wij nog niet te veel aandacht aan schenken. De leeftijd kan b.v. 4 'A jaar zijn voor de leerlingen. De heer C. Hemke vroeg of het bij voor baat al niet te duur is. De voorzitter zeide dat het zeker in de kosten zal schelen als er een leeg school lokaal beschikbaar is. Besloten werd een commissie te benoemen, uit iedere gemeente twee leden. De commissie werd als volgt samengesteld: voor Broek op Langendijk, de heeren J. Sintnicolaas en J. Weder; voor Zuidschar- woude, H. J. Erkamp en Jb. Kroon; voor Noordscharwoude G. Bakker en IJ Kaan en voor Oudkarspel N. Bankersen en S. Groen veld. Deze commissie zal worden bijgestaan door een lid van het bestuur. Bijbelsche geschiedenis op school gewenschi? Dit punt werd ingeleid door den heer de Graaf, hoofd der school te Broek op Langen dijk. Spr. was voorstander en wel op drie gronden: le. om paedagogische redenen, 2e. op etische gronden en 3e. om tactische rede nen. Door verschillende heeren werd hierover het woord gevoerd. De vergadering sprak zich met 27 stemmen voor, 10 tegen en 2 blanco uit, voor het geven van biibelsche geschiedenis op de openbare lagere schoo:l, nl. in de hoogste klasse. Deze uitspraak zal aan het hoofdbe- s,UUt' worden toegezonden. behoorende tot de nalatenschap van de wed! P. Zonneveld—Hoogewerff, gelegen aan den Oosterweg 8, met eene gezamenlijke grootte van 15 X H.A. in het K. S. A. ge bouw alhier onder den hamer. De uitslag luidde als volgt: Perceel 1. De hofstede met grasland aan den Oosterweg gioot pl.m. 6K H. A. Hoog ste bieder met 9700. J. Henneman en op 30 gemijnd door makelaar Beukeler Koop som 9730. Perceel II. Grasland met notweg, aldaar, gioot 1.22 H.A. Hoogste bieder met 1450 de heer G. F. Res en op 30 gemijnd door makelaar Beukeler. Koopsom 1470. Perceel III. Grasland uitwegende naar den Oosterweg groot 3.52 H. A. Hoogste bieder met 1900 de heer J. S innige en op 70 gemijnd door den heer D. Westerink, koopsom 1970. Perceel IV. Tuinierswoning met teelgrond gelegen aldaar, groot pl.m. 95 Are. Hoog ste bieder met 4900 door, den heer D. Kosger en op 10 gemijnd door makelaar Beukeler, koopsom 4910. Combinaties perceel 1 en 3 en 2 en 4 niet gemijnd. Perceel V. Grasland aan den Noorder straatweg groot 3.35 H. A. Hoogste bieder de heer C. Duin met 4150 niet gemijnd. Totale combinatie stond op 22.240 en werd op 1000 gemijnd door den heer Jac. de Wit totale besomming 23.240. Jaarvergadering Boerenleenbank. Over 1934 zijn gemaakt 3457 dagboek- posten, waarvan voor de spaarbank 1272 posten. Het ontvangst- en uitgaafcijfer bedroeg 952249.30. Het actief der bank bedroeg 332.696.85 en het passief (schuld aan de spaarbank) 333.404.63. Per 31 December was nog aan rente te vorderen een bedrag groot 1448 03 Zoodat de gemaakte winst 740.25 bedroeg. Per. 31 December waren in omloop 561 spaarboekjes, 75 voorschotten waren gege ven, terwijl 145 leden in rek. stonden. De aftr. leden en pl. verv. leden n.1. de heeren A P. Kccx, J. Waardijk, F. J. Frö- lieh en J. J. Duin Cz. werden met over- groote meerderheid van stemmen herkozen. De rek. en balans hadden een saldo van 228886.69. Goedgevonden werd het winstsaldo ad f 740.25 op afschrijvingsreserve over te brengen. Alle aangesloten vereenigingen waren vertegenwoordigd. De voorzitter en de heer K. Molenaar brachten vei slag uit van de inmiddels gehouden vergaderin gen van De Vierbond en de groep Vei- lingsvereenigingen. Ingekomen zijn diverse circulaires van de Prov. Commissie en de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale, welke alle voor kennisgeving werden aangenomen. Ingekomen zijn de navolgende voorstel len van de vereenigingen: 1. van den L.T.B. afd Tuitjehorn om een geregelde aanvoer te bevorderen. Het praeadvies zal luiden, dat 't C. B. de bezwaren onderschrijft en bereid is deze zaak met De Vierbond onder de oogen te zien 2. Van den L.T.B. afd. Tuitjehorn om tuinders die land huren, dat een anderen tuinder op ongemotiveerde wijze D ont nomen, door de veiling te boycotten. Het praeadvies zal zijn, dat dergelijke maatregelen niet op den weg van de veilingsvereeniging liggen. 3. Van de vereeniging Groenteteelt een soortgelijk voorstel als sub 2, doch betreffende ongemotiveerde executies. Praeadvies als sub 2. 4. Van de vereeniging Westfriesland om door den betaalmeester geen inhou dingen van de tuinders te laten doen voor belastingen of andere schulden. Praeadvies: Inhouding voor belasting schuld is wettelijk verplicht. Wat andere schulden betreft had het C. B. reeds het door Westfriesland gewenechte besluit genomen. 5. Van de vereeniging „Samenwer king" om aan te dringen op verruiming van teeltve'-gunning voor deze streek voor die bedrijven, die er ook grasland bij hebben en voor de groote bedrijven. Praeadvies: Het C. B. erkent dat in deze streek vele bedrijven door de teelt beperking zwaar worden getroffen, n- diem de bestaansmogelijkheid van een bedrijf in gevaar komt, kan getracht worden verlichting te verkrijgen. Het C. B. zal deze pogingen gaarne steunen. Een voorstel van de vereeniging West friesland betreffende den steun aan den tuinbouw wordt op verzoek van de af gevaardigden van deze vereeniging in getrokken. Rondvraag. De heer Blokdijk vroeg hoelang het za duren dat de steun uitgekeerd wordt De secretaris dacht ongev. 14 dagen. De heer C. Dekker meende dat de le den van de verder afgelegen plaatsen meer gebruik maken van de ligplaatsen dan Warmenhuizen en zou het billijk vinden, dat daarnaast bij de vaststelling der tarieven rekening wordt gehouden. Do voorzitter zeide, dat naar verhouding uit Warmenhuizen minstens evenveel gebruik van de ligplaatsen wordt ge naakt als uit de verder afgelegen plaat sen. Daarna sluiting. DIEFSTAL UIT BONTMAGAZIJN. Tegen ieder verdachten 2)4 jaar geëiseht. In December van het vorige jaar is te Amsterdam een groote bontdiefstal gepleegd. In den nacht van 21 op 22 December waren dieven binnengedrongen in het magazijn van de fa. Hoffnèr, Mcsës en Co. aan óe St Ni- colaasstraat. Gisteren stonden drie personen, een melk- controleur, een koopnian en een handels agent, verdacht van dezen diefstal, terecht voor de viere'e kamer der Amsterdamsche rechtbank. Het drietal legde een volledige bekentenis af. Ze zijn met een sleutel het huis binnengedrongen. Een hunner stond buiten met zijn auto te wachten, beide ande ren hadden ongeveer alles naar buiten ge sleept, wat zich in hei magazijn bevond. De officie Van justitie, mr. Versteegh eischte tegen ieder der drie verdachten een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Vervolgens stond een koopman A. terecht, verdacht van heling van het gestolen bont. De dieven werden als getuigen gehoord Een hunner vertelde, da' hij verd. „een partijtje gepikt goed" had aangeboden. De handelsagent (verd. in <le vorige zaak) zegt, dat hij verd. papieren had laten zien, waarin stond, dat hij vertegenwoordiger was van e n bona-fide firma Getuige had met verd. nooit over gestolen goed gepraat Aanvan Getuige had van het begin af gemeend dat het een soort „Onnes-zaakje" was. Eers later zou hij bemerkt hebben dat „zijn zaak" een gewone diefstal was. Pres.: Het heeft toch niets met „Onnes- zaakjes" te maken. U stond er toch met uw neus bij en u verkocht het gestolen goed toch aan den eersten den besten ookooper! Getuige: Ik dacht dat het „knoeierij" van compagnons was. De verdediger, mr. De Jong vroeg aan getuige W. of hij met den opkooper over die „knoeierij" heeft gesproken. Verdachte wees er op dat de verkoopers inderdaad gedaan hadden of het een „ge knoei" tusschen compagnons was De president achtte deze wending in de zaak een gedraai van den advocaat. Mr. S. de Jong gevoelde zich hierdoor gegriefd. Ik draai niet meneer de president! President: Ik heb gezegd dat de getuige zich niet in de war moet laten brengen door den draai dien de advocaat er aan geeft! Verdediger: Daardoor gevoel ik me ook gegriefd. Ik stelde slechts ten positieve vraag! Over den verdachte is een rapport uitge bracht dat gunstig voor hem luidt. De subst. officier van Justitie, mr. Ver steegh achtte het bewijs geleverd, dat ver dachte zich aan heling heeft schuldig ge maakt en eischte een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Verdediger mr. S. de Jong pleitte vrij spraak. subs. clementie. Uitspraak 1 Mei. De voorzitter deelde mede, dat van de Na gehouden rondvraag volgde sluiting I Nöd' Bitumenfabriek bericht was inge-1 keiijk zou hij het boni 's avonds om 11 uur xi j ci komen dat de geheele restauratie van de brengen. Het tweetal was het na lang loven n Naar de Flora, dakbedekking op de invaarthal moet bieden, eens gewordn voor 860, doch straflV°°r °e vrouwenc,ub van de Ooster- kosten 0.90 per M2., waarvoor 15 jaar getuige zóu aldus verklaarde hij een tourin^ Dinsdagmiddag iper H. A. B. O garantie wordt gegeven. Een reparatie, quitantie van 4200 hebben afgegeven. nra„ "gfarLeen ui.tstaPje gemaakt naar de die waarschijnlijk na 4 jaar weer her-1 Pres.: Is het goed 's avonds om 11 uur af haal d moet worden kost 0.40 per M2. Het dag. bestuur werd gemachtigd deze zaak op de beste wijze af te handelen. Het stelde voor de waterleiding naar het veilingsgebouw te vernieuwen, daar de tegenwoordige leiding steeds gerepa reerd moet worden. Bij de bespreking van dit voorsrtel bleek, dat het centraal bestuur znh hier h° uusiapje gemaaia naar ae te Heemsted°ementen*0°nSte"'n®' ^'0r3^ 'e/ weer dat 's morgens zoo leelijk was, £e'ukk'£ spoedig op, zoodat een en een zeer prettig verloop had. De teeltvergunning. De teeltvergunningen voor den tuinbouw ra"d€ ni€t kan vereenigen. Het gebruik m i~-j» vau leidingwater in de veiling wordt zoo gering geacht dat de uitgaaf van 133, die de vernieuwing vraagt, niet gomotiveerd wordt geacht. Besloten werd, indien noodig de leiding slechts te vernieuwen tot aan het veilingskoffie huis en Indien de leiding naar het vei lingsgebouw weer reparatie behoeft de ze af te sluiten. Het dag. bestuur stelde voor het met een lid uit te breiden, om gelegenheid te geven daarin alle richtingen te verte genwoordigen. Goedgevonden. De heer K. Molenaar werd als nieuw lid aangewezen De penningmeester deed vervolgens rekening en verantwoording. Naar aanleiding van de overgelegde balans en verlies- en winstrekening werd besloten een vaste afschrijving voor de gebouwen te bepalen ad 5000. Aan de algemeene vergadering zal wor den voorgesteld het winstsaldo ad ]-J, geleden voor een gedeelte uitge- nl "^schillende tuinders konden echter Hpr/*'„"I ^ezit worden gesteld van een u P gunning. De Ned. tuinders- d. heeft zich tot de Iandbouw-crisis-orga- gewend om inlichtingen dienaan Nn„l.^ude secretaris van het district ,|p /"holland kan thans mededeelen, dat orzaak hiervan ligt in het volgende. dpr<.ea0p£?af van het g'as was in 1933 an' mnp 1 i de inventarissatie in 1934. Er win nu gecontroleerd worden, waardoor er ppt" Z1l", die nog geen teeltbewijs hebben klni gen' elen in Noordholland hebben een der f aantal ramen om k'.oolplanten enz. on- in in-ao6'6"; 3313115 ziin deze wel opgenomen, 'Jjj wel eens verwaarloosd. D Door het W. S. C. en de J. R. H. was ver .ugavond een b'ieenkoni5t belegt ter Om oming van de drie jongemannen, die „v.. n-ci, Tvmaistiiuu uu straf ckende reden een maand gevangenis- 4129,90 te bestemmen voor afschrijving 31 moesten uitzitten. op het veilingskoffiehuis. De begrooting Borsf ,WOord. werd gevoerd door de heeren voor 1935, sluitende in ontvangst en uit- (voor7ittf>r\ v VaWoi-o o„ Vmiwr I gaaf'met een bedrag van 12601 en waarbij een batig saldo van 34 wordt geraamd, werd onveranderd vastgesteld Het dag. bestuur stelde voor een bedrag ad 500 van de rentelooze obligaties uit te loten. Goedgevonden. ge.eveid Get.: Neen. later hadden we om 1 uur af gesproken. Pres.: Vond hij .lat niet laat? Getuige: Ik had gezegd, dat het een onge regelde partij goed was en dai de verkooper pas laat uit Den Haag zou komen. Pres Heeft verd. niet gevraagd, of hij de gonjezakken mocht houden, waarom was Getuige: Hij zei dat hij het bont een jaar wilde bewaren hij was zeker te „link' om De directeur van het gemeente-slachthuis en het marktwezen te Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de paardenmarkt op Woensdag 24 April a.s., de aan te voeren dieren alléén naar de markt mogen worden gebracht over de Frieschebrug en de Korte Nieuwesloot, van de Handelskade af. De paarden ever de Boombrug bij het Zeglis naar de markt gebracht, moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bier kade, over de Schermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Allie dieren, die niet over de Frieschebrug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij over de Korte Nieuwe sloot, van de Handelskade af, ter markt ko men; de overige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Frieschebrug en de Korte Nieuwe sloot zullen de aan te voeren dieren deskun dig worden onderzocht en zal het verschul digde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren op het marktterrein geplaatst worden, terwijl na des voormiddags 10 uur geen paarden meer ter markt zullen worden toe gelaten. De markt duurt tot des middags 4 uur. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen: Marktstraat, Waagplein en gedempte Nieuwesloot. Voor het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagplein. De directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. Geboren: Franciscus, z. v. F. Zon neveld en A. de Wit. Adriana Jose- phina, d. v. J. v. d Meij en A. M. Diemel. Maria en Cornelia, dochters van P. B. Vader en J. Out Maria Theresia Jaco- ba, d. v. P. G. Deen en J. C. Veldt Adriana Geertruida, d. v. S. Bakker en E. Schuit. Theodorus Laurentius, z. v. J. Welboren en N. Schermer. Yvonne Irène Marie Elise, d. v. H. M. J. M. Lee- naers en H. P. W. A. M. de Jong. Aga- tha, d. v. N. Bos en A. Mooij. Petro- nella Catharina, (1. v. C. Brakenhoff en P. C. Boendermaker. Maria, d. v. P. Bakker en A. Groentjes. Adriaan Jo- seph, z. v. J. Brakenhoff en J. Kloes. Getrouwd: Bartholomeus Balder, wonende te Uitgeest en Niska Grobbe. Overleden: Marigje Visser, echtg. van G. Gruis, wonende te Botterdam. Neeltje de Vries, wed. van G. v. d. Wel. Zeer geachte Heer Redacieur! Het spijt mij, dat de he.r Stols zich ge roepen heeft gevoeld om zich te mengen in het debat van den heer Nies met mij. Want het blijkt uit zijn ingezonden stuk. opge nomen in Uw Had van 12 April, dat hij wel mei de spoorwegtoestanden, doch niet met (voorzitter), P. Volkers en Korper. t. heer J. Bruin Oz. te Burgerbrug is S(,u H^rod tot heemraad van het water- h- ^ijpe en Hazepolder en heeft deze benoeming aangenomen, die in het autobusbedrijf op de hoogte is. Ik hVrdirect op de markt te brengen! l atei had 1 zal nu de nadere oriënteering, die de heer S. verd. aangeboden nog wat meer te betalen. geeft, voor Uwe lezers even toelichten. lo. De kwestie dienst- en rusttijden. De heer Moltmaker zou in de Kamer aileen het oog hebben gehad op sommige categorieën van personeel. Het spijt mij, moar daar is in de Handelingen, die woordelijk 't gesprokene weergeven, niets van te vinden. De heer M. heeft in het algemeen gesproken. Op een spoorwegcongres buiten de Kamer in Den Haag gehouden, heeft de heer M. het nog veel krasser gezegd dan in de Kamer. De heer S. geeft toe, dat voor de spoor wegen een maximum diensttijd geldt van 109, 112 en 114 uur per 14 dagen. Heel goed: Voor autobusbestuurders 55 uur per week. Ieder ervarene weet, dat een regeling per 14 dagen veel soepeler is dan een per week. Een regeling per week maakt, dat men veel vlugger in overtreding is, doordat het maxi mum te vlug wordt bereikt. 2o. De controle op de naleving. Ja, dat is ook wat moois. Die controle berust bij de spoorwegen in handen van het rijks toezicht op de spoor- en tramwegen. Bij de autobus sen bij datzelfde rijkstoezicht, plus bij alle politiemannen. Welke controle is nu het scherpst? Het rijkstoezicht (het hoofd van de con- tróle-afdeeiing is een oud-spoorwegambte naar) is dagelijks bij den weg. Bij den weg treft men ook aan marechaussee, rijks- en gemeentepolitie. De staten, die de chauffeurs bij zich moe ten hebben, wijzen direct alles uit. Bovendien moeten ze een half jaar bewaard blijven en ze worden heel vaak opgevraagd. Dat rijkstoezicht is niet tevreden met de aankomsttijden als afloopdienst, maar rekent én voor het in dienst komen én voor het verlaten van den dienst zeker nog minstens 15 minuten. Ik zou dan zeggen: Het is in orde. Rekent men bij de spoorwegen soms nog hoe lang iemand noodig heeft om naar huis te loopen? Het is echter verschrikkelijk, als in de derde plaats van de autobus gezegd wordt, „dat de busondernemers beginnen te rijden met bestuurders en materiaal, waarmede voortdurend menschenlèvens in gevaar worden gebracht". Toen ik dat las dacht ik: „zou ik iemand die zoo zeer van de wijs is en zoo sterk zijn onkunde bewijst nog wel antwoord geven?" Het is U, mijnheer de redacteur, bekend, dat er een strenge autobuskeuring be staat, die elke drie maanden wordt herhaald Een keuring, die door onafhankelijke des kundigen geschiedt en die door de onderne mers zelve geheel wordt betaald, want de bezoldiging der deskundigen bestaat alleen in wat van de ondernemers voor de keuring wordt ontvangen. Waar blijf nu de bewering van den spoorweginzender? En waar blijft die redeneering, als volgens de Motor- en Rijwielwet elke (zelfs de meest ondeskundig) politieman elke auto kar. aanhouden en aan den kant zetten, indien hij vreest, dat de vei ligheid van het verkeer in gevaar kan wor den gebracht? Mijnheer de Redacteur, zoolang er een Wet Openbare Vervoermiddelen neeft be staan, dat is dus van 1829 af, heeft ook be staan de keuring op het materieel. In de oude wet lezen we, dat de strengen van de paardentuigen, die paarden, de rij tuigen alles gekeurd moest worden en de ge wone straatpolitie het vertrek kon verhin deren als er iets niet in orde was (Men leze mijn artikelenreeks over die oude wet in „Het Vaderland", jaargang 1929 en 1930). Wat moet ik nu denken van menschen die in het openbaar schrijven, die ons bedrijf denken af te maken en die blijk geven nog niet op de hoogte te zijn met iets wat ruim 100 jaar bestond? Men deed inderdaad beter te zwijgen, dan op zulk een wijze zijn onkun de bloot te geven. Trouwens wat de heer S. opmerkt geldt zeker alleen van de autobus als die in parti culiere handen is. Dat een bus op den weg „telkens menschen in gevaar brengt, wat nooit aan het licht komt" geldt zekef niet voor de A. T. O. de autobus van de spoorwegen, die ook in den omtrek van Alkmaar te bewonderen valt. Mijnheer de redacteur, ik dank U be leefd voor de verleende plaatsruimte. U zult het met mij eens zijn dat er veel recht te zetten was, waarvan ik een dankbaar ge bruik maakte en dat ik erkentelijk mag zijn zooveel onkunde en zooveel grof misverstand uit den weg geruimd te hebben. Als er in ons land nog een wet noodig is, dan is 't deze: „Het is verboden in het open baar te spreken of te schrijven over dingen waarvan men geen verstand heeft". Hoogachtend, KRAAK STEEMANN, Secretaris van den Ned. bond van autobusdienst-ondern. Den Haag, 16 April 1935. (Wij meenen, dat het vraagstuk spoor weg-autobus nu zoo van alle kanten bekeken is, dat er weinig meer over te zeggen is. Wij gelooven, om niet in herhalingen te vallen, het debat hiermee wel te kunnen besluiten. Red. Alkm. Crt.). 225. Het was maar goed dat beiden zich zoo prachtig hadden vermomd. Ieder oogenblik toch kwamen ze Arabieren tegen die er allesbehalve vredelievend uit zagen. Als die het monster zagen en aan Piet en Drein vroegen wat dat was, beduidden dezen dat ze beiden doofstom waren, dan behoefden de menschen ten minste niet te weten dat ze geen Arabisch spraken. 226. Toen Piet Prikkel en Drein Drentel echter een groote stad naderden, lieten de Arabieren zich echter niet meer beetnemen. Er was er een die een tulband droeg van kolonel der keizerlijke garde. Deze begon hevig op te scheppen en h ijwilde de burnous zelf van Piet's lichaam aftrekken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7