BOUWT UW LANDHUISJE Paaschcongres van de S. D. A. P. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het voetbal-Paaschprogramma. HEaOO. Openingsrede van den heer Koos Vorrink Hedenmiddag is in de groote zaal van „Krasnapolski" te Am sterdam het jaarliiksche Partijcon gres van de S.D.A.P., dat geduren de de beide Paaschdagen zal wor den gehouden, aangevangen. Het congres werd geopend door den partij voorzitter, den heer Koos Vorrink, aan wiens rede het volgende is ontleend: „In het zesde jaar van de crisis komen wij samen te midden van een ontredderde wereld. Het probleem, dat in het brandpunt yan ons aller belangstelling staat, is de crisis, die onverzwakt voortdringt en althans voor wat ons land betreft, haar dieptepunt nog niet schijnt te hebben bereikt. Daarmede is de voorwaarde gegeven voor het ontstaan en het voortwoekeren van hot extremisme van links en van rechts. In het fascisme beleven wij de opstand der ontgoochelden en teleurgestelden, die zich zelf een bevrediging en genoegdoening ver schaffen in hun machtsdroomen en haar en vernietiging en niet minder van afgunst tegenover onze Europeesche beschaving en tegenover de resultaten van de democratisee ring der arbeidende massa's. Dat zij deze droomen tot afschuwelijke, nrenschonteerende werkelijkheid weten te maken, dat leert ons de practijk van het fascisme in centraal-Europa. Soms overvalt ons het gevoel, dat de menschheid reeds bezig is zich aan te pas sen, dat haar reacties op de methoden der barbarij verslappen. Wij gedenken met afgrijzen de gangster methoden van het fascisme en het nationaal- socialisme, waar boven rijst de verschrikking dat het fascisme geworden is tot het groote gevaar voor de organisatie van den vrede. Spr. herinnerde aan de invoering van de algemeene dienstplicht in Duitschland en de nauw daarmee samenhangende hernieuwde bewapeningswedstrijd, die eveneens voedsel heeft gekregen door de politieke spanningen in het Verre Oosten. In ons eigen land hebben wij voor het eerst van aangezicht tot aangezicht gestaan met de vazallen van buitenlandsche dicta tors. Het beeld is hier niet anders dan el ders. De methoden van het fascisme zijn in ternationaal. Göbbels is de leermeester van Mussert. Tot hun werkmethoden behooren delastering en eigenlijk ook bedekte bedrei ging van andersdenkenden; het oprichten van knokploegen, die zich beroemen op hun gewonden in de geprovoceerde straatgevech ten. Spr. protesteerde nogmaals tegen het schaamtelooze misbruik van de nagedachte nis van Pieter Jelles Troelstra in het verkie zingspamflet van de N. S. B. Spr. stelt vast: wij, sociaal-democraten, hebben niets te winnen door provocatie of door vergroving van den politieken strijd, maar wij betreuren de inperking der vrijheid van beweging, die het zinneloos radicalisme van links en van rechts ons nu reeds heeft gebracht. Het verbod van onze vlaggen, van onze liederen in den radio-omroep, de maat regelen tegenover sommige groepen onzer leden in overheidsdienst, die ons als deel der volksgemeenschap pogen te diskwalifiseeren, voelen wij als een krenking en beleediging. Welk een kerngezond stuk volksleven wij vertegenwoordigen, bewezen de Staten-ver- kiezingen. Wij stonden als een rots in de branding. Dat mogen de burgerlijke partijen bedenken, die hier, gelijk vroeger elders, be wezen hebben, geen afdoende weerstand te kunnen bieden aar. den fascistische storm loop. De 8 pCt. stemmen opdeN.S.B zijn een vermaning aan het adres van de regee- ringspartijen. Met een verk'aring tot verbo den vereeniging is hier minder dan het halve werk gedaan. Waar het op aan komt, is aan het extremisme de voedingsbodem te ontne men. Deze wordt gevormd door de gevolgen van het beleid van de regeering-Colijn, wier liberaal-kapitalistische politiek volledig heeft gefaald in het bestrijden van de crisis en haar gevolgen. De positie van onze Partij is volkomen onaangetast. Wij zijn er, dank zij de druk der sociale omstandigheden en dank zij onze intensieve propaganda, in geslaagd, onze politieke denkbeelden in het brandpunt der politieke gedachtenwisseling te plaatsen De roep om ordening weerklinkt niet in onze kring alleen, ook in de leidende kringen der economie worden stemmen gehoord in de richting van onze eischen. Niet anders is het met onzen eisch om te komen, tot een constructieve welvaartspoli- tiek, een politiek van werkverruiming, van behoud en versterking der koopkracht. Van de Partij zelf kunnen wij getuigen, dat de moreele schok, die de vernietiging der Duitsche sociaal-democratie haar gaf, volle dig is overwonnen. Er leeft in de partij sterk het besef, dat de komende jaren ook in ons land beslissend zullen zijn voor de toekomst van onze bewe ging. Daaruit ontspruit de behoefte, onze actie tegen communisme en fascisme te kun nen omzetten in een actie voor een breed uit gewerkt positief program. De tijd der frases is voorbij. De partij is gereed om de verantwoorde lijkheid te dragen voor haar beginselen. Nergens blijkt de onderlinge groei der partij sterker dan uit haar verdiept bewust zijn omtrent wezen en waarde der democra tie. Zij heeft de democratie grooter leeren zien dan alleen als politieke democratie. Zij heeft haar leeren zien als het wezen der Europeesche beschaving zelve. Daarmede heeft zij een geestelijken achtergrond gewon nen voor haar strijd. Wij willen in dezen strijd voor de demo cratie allereerst op ons zelf vertrouwen, maar daarnaast roepen wij de tien- en hon derdduizenden in dit land, waarvan wij we ten, dat zij beseffen deel te zijn der Wester- sche beschaving, toe: Beseft het gevaar! Hier in de S. D. A. P. staan Uw sterkste bondgenooten De vraag, of wij tegen onze groote taak zijn opgewassen, hangt mede af van de vraag, wat het organisatie-apparaat der partij kan presteeren. Spreker deelde in dit verband mede, dat er in het nieuwe kwar taal, naast twee afgevoerde afdeelingen, 24 nieuwe afdeelingen zijn opgericht, terwijl het ledental der partij, tegenover een daling over 1934 met een kleine 3000, over het eerste kwartaal zich weer in stijgende lijn bevindt. Ondanks onze moeilijkheden is onze be weging kerngezond. Dat bleek uit de gewel dige activiteit, die ook in het afgeloopen jaar weer werd ontplooid. Na de dooden te hebben herdacht, die de ipartij in het afgeloopen jaar zijn ontvallen, heette spreker de afgevaardigden der 475 afdeelingen, welkom, alsmede de vertegen woordigers der beide Kamerfracties en van het N. V. V. Bijzonder hartelijk verwelkom de spreker verder de heeren De Brouckère en De Block van de Belgische Werklieden Partij en Gustav Muller, den Zweedschen soc. democratischen minister van sociale zaken in het kabinet Per Albin Hansen. Spreker zond een groet aan alle strijders voor de vrijheid en ook aan de protestantsche en Katholieken in Duitschland, die niet bukken voor de barbarij van den totalen staat. Spreker herinnerde aan den grooten in vloed der sociaal-democratie in vele landen, waar zij de regeermacht of een stuk daarvan in handen houdt. Het democratische socialis me leeft uit de rijke historische traditie der Europeesche beschaving, uit de rijke bron van het humanistisch beginsel. De Neder- landsche sociaal democratie wortelt in de beste tradities van ons volk. Na gewezen te hebben op de beteekenis van dit congres, welke gelegen is in de be handeling der groote politieke vragen van het oogenblik, verklaarde spreker het 41ste congres der partij voor geopend. (Op het vervolg van dit congres zullen we in ons volgend nummer uitvoerig terugko men. Red). KLOPJACHT TE HERPEN. Marechaussee en politie hebben gistermid dag een klopjacht gehouden in de omstre ken van Herpen in de Betuwe. Men zou daar den gevaarlijken inbreker R. M. heb ben gezien, die vorige week te Oss in een vuurgevecht met de politie is geweest. De bosschen, die omsingeld waren, zijn doorkruist, doch zonder resultaat. De na sporingen duren nog voort. SPIJKER IN HET OOG. Donderdagmiddag had mej. D. Jansen, dienstbode in betrekking aan den Amsteldijk te Nieuwer-Amstel het ongeluk bij het ope nen van een kist een der planken in het ge laat te krijgen, waarbij een uitstekende spij ker haar in het rechteroog trof. Het oog werd dermate gewond dat amputatie nood zakelijk bleek. PROF. VAN DER BILT 60 JAAR. Prof. ir. C. L. van der Bilt, oud-lid der Tweede Kamer en liberaal wethouder van onderwijs te 's-Gravenage, bereikt vandaag den zestigjarigen leeftijd. DE BOUW VAN OOEDKOOPE ARBEIDERSWONINGEN. Vragen van den heer Wijnkoop. De heer D. Wijnkoop heeft aan het colle ge van en W. van Rotterdam de volgende vragen gesteld: Is het B. en W. bekend, dat de jury voor de beoordeeling van plannen voor aen bouw van goedkoope arbeiderswoningen, waar voor bij raadsbesluit van 7 Juni 1933 een prijsvraag is uitgeschreven en waarop de antwoorden reeds in het midden van het vo rige jaar zijn uitgekomen, nog steeds geen rapport heeft uitgebracht? Zijn B. en W. niet van meening, daar de bouw van goede en goedkoope arbeiderswo ningen meer dan ooit urgent is, dat in het openbaar onmiddellijk kennis behoort te kunnen worden genomen van de ideeën, die de inzenders in de prijsvraag hebben neer gelegd? Welke maatregelen denken B. en W. te ne men om het spoedig publiceeren van het rapport van bovenbedoelde jury te bevorde ren? C.P.H. EN S D.A.P. Wij ontvingen afschrift van een „appèl van de C. P. H. aan het congres van de S. D. A. P. dat met Paschen wordt gehou den. In dit stuk wordt de brandende vraag: „eenheid in de actie van alle uitgebuitene, in de eerste plaats van de arbeidersklasse", op geworpen, en wordt het congres uitgenoo- digd, de tot dusver aangenomen houding van het partijtoestuur te herzien en tot een heid van actie met de Communistische Par tij te besluiten. VEREENIGING VAN VRIENDEN DER SOVJET-UNIE. Op het Nederlandsch congres mag Lord Marley niet spreken. Naar de Commissie tot voorbereiding van het Nederlandsch Congres ter erkenning der Sovjet-Unie, dat op Zondag 21 April (Eerste Paaschdag) te Amsterdam zal worden ge houden, ons mededeelt, hebben de autoritei ten haar kennis gegeven, dat Lord Marley, het Engelsche HoogerhuisHd, in geen geval zal worden toegestaan op genoemd congres te spreken. Het plan bestond, Lord Marley te laten spreken over de ervaringen, die En- geland had met de erkenning der Sovjet- inie. Het congres zal heden 20 April te 4 uur aanvangen in het gebouw van de Theo sofische vereeniging, Tolstraat 156 en Maandag 22 April worden voortgezet te 10 uur in gebouw Bellevue te Amsterdam. Kade Op het congres, dat openbaar is, zullen ongeveer 500 gedelegeerden uit meer dan 100 plaatsen in ons land bijeenkomen. DOODELIJK ONGEVAL. Te Leeuwarden Gistermiddag te kwart voor drie heeft te Leeuwarden op den mr. P. J. Troelstrastraat, hoek Spanjaardslaan, een doodelijk ongeval plaats gehad. De 60-jarige M. Memerda, wonende bij de Kleine Bonte Koe, begaf zich per fiets van de woning van zijn schoonzoon naar huis. De man stak plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto_ uit Cornjum, bestuurd door den heer J. Kuiper, en op slag gedood. Ernstige brand te Leiden. Drie agenten bedolven onder ingestorten gevel. Brandweer kwam veel te laat. Hedenmorgen vroeg is brand uit gebroken in het perceel Beschuit steeg 3 te Leiden, waarin in het eene deel is gevestigd de manufacturen- handel van de firma Wisbrunn en Lifmann met erboven het woonhuis van de familie Lifmann. De bewo ners, man, vrouw en een 19-jarige dochter zagen zich den weg naar beneden afgesneden, maar konden zich door middel van een ladder, die op hun hulpgeroep werd aangedra gen, redden. De brandweer moest herhaalde malen wor den gealarmeerd. Op de hoofdpost kreeg men aanvankelijk geen gehoor, doordat waar schijnlijk de brandwacht, die alleen de wacht hield, onwel was geworden. Met groote moei te heeft men hem na geruimen tijd kunnen be reiken. De brandweer was nog maar even ter plaatse, toen de gevel van het gebouw in stortte en op de straat terecht kwam Drie politie-agenten werden onder het puin be dolven. Twee van hen, Uitendaal en Stib be, konden gemakkelijk worden weggedragen, maar de derde Smale moest worden uitge graven. Uitendaal en Smale werden ernstig gewond, Stibbe minder ernstig. Alle drie zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Het huis brandde geheel uit. De tegenoverliggende perceelen, een woonhuis, annex kaaspakhuis van den heer van Vliet en het uitdragerij van den heer Ouwerkerk, kregen ernstige brand en waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De verzekering dekt de schade. N, V. EERSTE NEDERL. MIJ. VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING (M. V. Z.) GOUDA. Aan het jaarverslag van de M. V. Z. te Gouda over 1934 ontleenen wij het voigende: Hoewel nog tal van verzekeringen tenge volge van de tijdsomstandigheden werden beëindigd, is het verheugend te kunnen con- stateeren, dat in vergelijking met vorige jaren het royementcijfer lager, het be drag der bruto-productie hooger was, zoodat de netto-vooruitgang belangrijker was dan in eenig ander boekjaar van onze vennoot schap. Het aantal van onze verzekerden steeg dan ook tot ongeveer 170.000 Het schade-percentage was niet onbevredi gend en week weinig af van dat over 1933. Zooals uit de verlies- en winstrekening blijkt, is niet alleen de brutowinst hooger dan in 1933, doch ook de netto-winst kon ondanks een hernieuwde stijging van de post onkosten en afschrijvingen vermeerde ren. De stijging van de laatstgenoemde post houdt voor een deel verband met de al- geheele afschrijving van een niet onbelang rijk bedrag aan kantoormachines, welk voor de in het afgeloopen boekjaar doorgevoerde mechanisatie van onze administratie wer den aangeschaft. Op onze effecten-portefeuille werd een verlies van 1669.73 geleden, welk bedrag ten laste van de reserve geldbelegging werd gebracht. De waardeering geschiedde tegen beurskoers per 31 December j.1.; terwijl uit- lootbare effecten, die boven pari genoteerd stonden, voor geen hoogere waarde dan 100 pCt. werden opgenomen. Op de belegging in Hypotheken werd geen verlies geleden. Wij waren betrokken bij één executie, waarbij onze vordering wegens hoofdsom en rente ruimschoots gedekt was. Overigens kwamen zoowel rente als aflossingen regel matig binnen, zoodat daarin per 31 Decem ber j.1. geen achterstand was. Ook in het gepasseerde boekjaar verstrek ten wii slechts gelden tegen eerste hypotheek, terwijl in die gevallen, waarin zulks ons wenschelijk voorkwam, periodieke aflossin gen werden bedongen. Bij hypotheken op landerijen zijn wij niet geïnteresseerd. De netto-winst bedraagt 49.028.49, het onverdeelde winstsaldo van 1933 500.12, zoodat 49.528.61 ter verdeeling beschik baar is. De directie stelt voor een bedrag van 35.000 aan de reserve toe te voegen, waarna deze met inbegrip van het vrijgeko men bedrag der schade-reserve tot 125.000 stijgt en de reserve geldbelegging met 11.69.73 te verhoogen, waardoor deze voor 30.000 komt te boek te staan. Daarnevens wordt voorgesteld aan aan deelhouders een dividend van 5 pCt. uit te keeren, waarna met inachtname van de te betalen dividend- en tantièmebelasting 677.88 als onverdeeld winstsaldo naar het nieuwe boekjaar kan worden overgebracht. Blijkens de balans bedraagt de premie- en schadereserve thans 200.000. de" reserve 125.000 en de reserve geldbelegging 30.000. Voetbal. VeloeitasP. S. V. om den landstitel. Verschillende promotiewedstrijden. Alcmaria organiseert een sportdag voor het Alkmaarsch Crisiscomité. DE COMPETITIE. Promotie-wedstrijden. NEDERLAND—ENGELAND. HET INTERNATIONAAL PROGRAM. Motoren. DE ALKMAARSCHE MOTORRACES. Maandagmiddag davert het! In Dordrecht bleek Buttler nog de sterkste en kon geen der Nederlandsche renners hem kloppen. Maar onze Hollanders waren nog niet in hun vorm; hun seizoen was pas be gonnen. Nu komt Buttler Maandagmiddag in Alk maar tegen renners, die al reeds weer aan de grasbaan gewend zijn. En waar bovendien de Alkmaarsche baan zeer snel is en door de opgehoogde bochten misschien ook iets ge makkelijker dan de Dordtsche, daar zou het wel eens kunnen gebeuren, dat Buttler ge- geklopt wordt! In elk geval zullen de Duitschers Maan dag veel meer tegenstand krijgen dan een week geleden. En daarom alleen al mag uien dezen strijd om de hegemonie niet missen. Trouwens, het programma is wel zeer bij zonder zorgvuldig samengesteld en biedt ge durende den geheelen middag strijd. De nieu- welingen worden niet direct afgewerkt, maar worden ook over het geheele programma ver spreid, alleen maar, om het publiek wat op adem te laten komen! Men kome dus vroeg, a.s. Maandagmid dag. Want anders zou men wellicht iets moois kunnen missen. Zooals steeds, wordt de microfoon weer gebruikt, zooals steeds zal de entourage weer gezellig zijn, zooals steeds zal het druk loo- pen. Tot Maandagmiddag op het sportterrein, lezers! in het plan „Blockhove". NAAR HET SPORTTERREIN! Eersten Paaschdag moet het drnk zijn. Nogmaals willen wij er aan herinneren, dat Alcmaria voor den Eersten Paaschdag een sportmiddag heeft georganiseerd, die in het teeken der liefdadigheid staat. Allereerst wordt om half twee de rugby-stedenwedstrijd Amsterdam—Den Haag gespeeld en direct daarna speelt Alcmaria tegen een elftal van 3de en 4de klassers uit Noordholland. Beide wedstrijden beloven interessant te worden en daarom hopen wij op een groote belangstelling, zoodat het Alkmaarsch Cri sis-comité een goeden dag zal mogen hebben. Turnen. TURNLUST NAAR BRUSSEL. Een vierdaagsche trip. Onze Alkmaarsche turnvereeniging „Turnt lust" gaat van 19 tot en met 22 Juli a.s, naar Brussel, niet alleen om aldaar de we reldtentoonstelling te bezichtigen, maar vooral ook, om deel te nemen aan de inter nationale turnwedstrijden aldaar, die ter ge legenheid van de wereldtentoonstelling ge organiseerd worden. Tumlust komt er uit met 12 heeren en 10 dames, in de afdeeling uitmuntendheid en het spreekt wel vanzelf, dat dit keurgroepje een speciale training en een serieuze oefening eeft ondergaan furn- lust wil probeeren, om evenals in 1910 met de hoogste onderscheidingen uit Brussel terug te komen, maar de concurrentie zal groot en zwaar zijn, niet alleen van Neder landsche zijde, maar ook uit andèïC landen. Dank zij het K.N.G.V. gaan de Turnlust. leden met hun supporters per speciale re>?" gelegenheid en voor een zeer specialeii Pr6* naar de Belgische hoofdstad. Het vertrek is vastgesteld op Vrijdagmiddag en de terug komst geschiedt Maandagavond. Voor hen, die een aardig uitstapje Brussel willen maken, is deze Turnlustteis zeer zeker aan te bevelen. Biljarten. DE DRIE RUITEN IN ACTIE. Het 3e vijftal van D. D. R. speelde de7* week een wedstrijd tegen O. K. K. (2e vijf" tal) uit Zuidscharwoude. De uitslag hiervari is: l P. Nieuwland C. Rozing C. K.uileman S. Bloothoofd P. van Twuiver J. Govers P. Kuileman W. Rika 91 42 15 2,17 100 42 10 2,38 100 41 15 2,44 78 40 14 1,95 94 47 18 2,— 100 47 11 2,13 100 39 16 2,56 71 39 9 1,82 Grootjes 94 46 9 2,04 B. v. d. Heuvel 100 46 19 2,17 Totaal O.K.K. 479 car. Totaal De Drie Ruiten 449 car. Het 2e vijftal speelde een uitwedstrijd tegen het le vijftal van O.K.K. te Zuid scharwoude. De uitslag van dezen wedstrijd is* A. Kramer 100 13 22 7,69 Fr. v. d. Vegte 22 13 5 1,69 R. Kansen 93 20 23 4,65 W. Groen 100 21 14 4,76 P. Swager 100 23 14 4,35 Jb. Smit 61 23 9 2,65 de Geus 100 22 12 4,55 P Apeldoorn 31 22 6 1,41 Groen 89 27 13 3,30 C. Rozing 100 28 17 3,58 Totaal O.K.K. 482 car. Totaal De Drie Ruiten 314 car. Hoe kan een goede zaak vandaag den dag floreeren \1g d'eigenaar niei kent de kracht van 't adverteeren? Niettegenstaande de nog 6teeds ongun stige economische toestand, kunnen wij, mede dank zij de toewijding en ijver waarmede het personeel in binnen- en buitendienst zijn taak vervulde, weder om op gunstige uitkomsten wijzen. Een klein officieel program ma moet er gedurende de Paaschdagen afgewerkt wor den, wat echter niet zeggen wil, dat er slechts weinig gevoetbald zal worden. Want het aantal vriendschappelijke ontmoetin gen en het aantal wedstrijden tegen buitenlandsche clubs is heel groot! Daarnaast is er nog het Ajax-tournooi, dat een zeer groote belangstelling trekt. Voor den kampioenstitel is slechts een wedstrijd vastgesteld en wel Velo- citas—P. S. V. Na het goede debuut van de Groningers tegen Ajax is de belang stelling in Groningen steeds grooter ge bleven en vooral nu Velocitas volledig uitkomt, meent men daar, dat P. S. V. nog lang niet gewonnen heeft. En zoo zullen de Velocitanen Maandag beginnen met een hoop, om tenminste een punt te behalen. En daartoe zijn de Groningers wel in staat. Misschien zou den ze zelf wel voor een groote verras sing kunnen zorgen! In afdeeling I wordt begonnen met de tweede helft der kleine competitie. De stand is thans, dat na 2 wedstrijden Blauw Wit 4, Z. V. V. 2 en Overmaas geen enkel punt heeft. Nu wordt Zondag a.s. Overmaas Z. V. V. gespeeld. Zou de thuisclub win nen, dan heeft Blauw Wit uit 2 wedstrij den nog één puntje noodig. Afgaande op den vorigen wedstrijd, toen Overmaas sterker was, zou de Rotterdamsche club dezen keer wel eens met de winst kun nen gaan strijken. En Blauw Wit zou dus bijna kampioen kunnen zijn! In afdeeling II is de situatie iets an ders: H. V. V. heeft uit een wedstrijd 2 punten, O. D. S. uit een wedstrijd één punt en H. B. S. uit 2 wedstrijden een punt. Dezen keer gaat hier de ontmoeting O. D S.H. V. V. Wanneer de groote Haagsche zou winnen, zou haar kans heel groot worden. Wanneer daaren tegen O. D. S. zou winnen, zou de Dordtsche club de beste papieren heb ben, maar zouden èn H. V. V. èn H. B. S. nog een kansje hebben. En bij een gelijk spel blijft de spanning er nog volop in. Het wordt een wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige clubs, waarbij de geluk kigste kan winnen, maar waarbij de kans op een gelijk spel zeer groot is. In het Oosten zijn twee wedstrijden gespeeld, die beiden in een gelijk spel eindigden. Nu gaat Hengelo naar Vites- se en er is kans op dat Vitesse de eerste overwinning boekt. Toch zal het niet meevallen, want Hengelo is zeer sterk en zou ook in de eerste klasse dit jaar een goed figuur geslagen hebben. We zullen afwachten! In het Zuiden allereerst Palemig Roermond. Wie dat winnen moet, is niet te zeggen, omdat beide partijen nimmer contact hadden met elkaar. Maar zeker is, dat Palemig een zeer ster ke tegenstander is. MiddelburgWillem II wordt een zeer belangrijke ontmoeting, waarbij ieder hoopt op een zege der gasten. Deze schijnen hun depressie te boven te zijn, zoodat misschien de twee puntjes bin nen komen. Misschien, want Middelburg staat haar mannetje. In het Noorden ontvangt Hoogezand het Friesche de Kooy en na haar ver diende overwinning op Frisia gelooven wij, dat de thuisclub ook haar tweeden wedstrijd kan winnen. Dan zou haar kans op het eersteklasserschap zeer groot worden! De K. N. V. B. heeft de volgende voor dracht van scheidsrechters aan de F. A. g stuurd voor den wedstrijd Nederland —Engeland: 1. dr. Bauwens (Duitsch- la..d), 2. Eklina (Zweden), 3. Langenus (België). Voor het seizoen 1935—1936 heeft Ne derland reeds 5 landenwedstrij 'en te spelen, n.1.: 3 Nov. Nederland—Dene marken; 12. Jan. Frankrijk—Nederland; voorjaar 1936 Ierland—Nederland; voor jaar 1936: Nederland—België en België— Nederland. Lage belastingen, dag en nacht telefoon. Prachtig gelegen BOUWTERREINEN (boschterreinen) zijn voor zeer matige prijzen beschikbaar. Volledig plan ter inzage, alle gewensch- te inlichtingen worden verstrekt door J. RUS, Straatweg A 146. Telefoon 2934.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14