Agenda Gemeentelijk Sportpark. Wedstrijden ten bate van't plaatselijk Crisis-Comité. lüeec&erufit Meisjesschool ZONDAG len PAASCHDAG met 5-jarigen cursus te BERGEN. EEN AUTOBUS VOL PASSAGIERS. Maar de remmen deugden niet- t .30 uurRUGBY-WEDSTRUD Amsterdam Den Haag. 3 uur: ALCM. VICTRIX I 3e en 4e klass. K.N.Y.B. Populaire prijzen le rang en tribune 50 ct. 2e rang 25 ct. Jongens en werkloozen 10 ct. HET PAASCHPROGRAMMA IN 'T GULDEN VLIES. Optreden van 't ensemble Kees Pruis. APPEL TEGEN VONNIS ST. NICOLAAS ATTRACTIE. Voorjaarstentoonstelling. Uitgaande van het Natuur Historisch Museum en De Ne- derl. Jeugdbond voor Natuur studie. LIMMEN, NEERLANDS BLOEMEN- w TUIN. Een oud centrum van bollen- cultuur. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 20 April6 Mei, Voorjaarstentoonstel ling Nat.-hist. Museum, Laat 35. Bioscopen. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag middag, hoofdnummer de Holl. film De vier Mullers. Toegang alle leeftijden. Zondag- en Maandagmiddag 2, 4.30, 7.15 en 9.30 uur, voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het jolige Weeuwtje (rom.); hoofdrollen Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag- en Maandagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De patrouille des Doods (sens.); hoofdrol len Victor Mc Laglen en Boris Karloff. Toe gang boven 14 jaar. Zondag- en Maandagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Het zwarte kabinet (sens.); tweede hoofdnum mer Het startschot knalt (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondag- en Maandagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 20 April. 2.305 uur, Stedelijk museum, tentoon stelling fotografieën. Zondag 21 April. 10.305 uur, Stedelijk museum, tentoon stelling fotografieën. 1.30 uur, Sportpark te Alkmaar, rugby wedstrijd en voetbalwedstrijd ten bate van het plaatselijk crisis-comité. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Kees Pruis en zijn ensemble. Zaal Kamsteeg te Stompetoren, turnuit- voering. Maandag 22 April. 10.305 uur, Stedelijk Museum, tentoon stelling fotografieën. 1.30 uur, motorraces Sportpark te Alk maar. 7.30 uur, Concordia te Noordscharwoude, opvoering operette „De koningin van Mont- niartre" door de operetteclub Caecilia. 36 en om 8 uur, 't Gulden Vlies, Tom v d. Stap en zijn Witte Raven. Meisjes, die met Sept. a.s. de Meisjes school wenschen te bezoeken, kunnen 1 Mei reeds tot de opleidingsklasse worden toegelaten. Inl. bij het h.d.s., den heer BEIJNEVELD, Kerkelaan 7. aan den hr. Wiese werd dank gebracht voor zijn zeer belangrijk aandeel in de voorberei ding en verder aan allen die dezen avond hun medewerking hadden verleend, werden deze woorden door een krachtig applaus on dersteund. Na de Amsterdamsche opvoering schreef Het Handelsblad: Else Mauhs heeft dit gecompliceerde karakter met groote zuiverheid weergegeven. Ze heeft alle schakeeringen van dit moeilijke karakter tot haar recht gebracht zonder ook maar ergens den juisten toon te missen Ook Ko Arnoldi heeft de figuur van den echt genoot prachtig gespeeld. Wij kennen nau welijks een creatie van dezen acteur, die zoo zuiver en eenvoudig-menschelijk is als deze. Het Masker heeft ons in een smaakvol décor van Paul Bromberg een voortreffelijke opvoe ring van een sterk dramatisch en indrukwek kend speelstuk gegeven en de Telegraaf schreef: Else Mauhs speelt in deze Thérèse Goi- nard een van de volmaaktste rollen, die men ooit van haar zagEen wonder van too- neelspelen, omdat dit karakter gespeeld wordt met een gratie en een intensiteit en een diepte en kracht van groote tragiek, die in Nederland geen enkele, in Europa slechts en kele actrices kunnen evenarenKo Arnol di geeft in dezen Emile Goinard een van de beste rollen, welke men van hem zag. VERTEGENWOORDIGERS VAN HET A. A. Z. ALKMAAR. Wij wijzen ook te dezer plaatse de verze kerden van het A. A. Z. te Alkmaar op het volgende Door de vertegenwoordigers van het Alg Afd. Ziekenfonds te Alkmaar wordt bekend gemaakt, dat de candidaatstelling voor nieu we vertegenwoordigers van het A. A. Z. A. voor de drie kiesdistricten van Alkmaar wordt ingewacht vóór 1 Mei a.s. ten kantore Oudegracht, onder overlegging van eene schriftelijke verklaring dat de candidaat be reid is de eventueele benoeming aan te ne men. DE GRATIS NAAICURSUSSEN. Men schrijft ons: Op Woensdag, 17 April, is in de Huish.- en Ind. school de laatste avond gegeven van de naaicursussen aan vrouwen van werkloo- zen, in dit seizoen. Nu de Meimaand aan staande is, worden de cursussen voorloopig stopgezet. Als de mooie zomeravonden ko men, dan is het beter die buiten door te brengen dan in één van de lokalen van de huishoudschool. Maar toch hoorden we velen zeggen: „Jammer, dat het afgeloopen is" Dat bewijst, dat er waardeering en ani mo bestaat voor het werk. Tot aan het einde is het gezellig geweest en is er prettig en ijverig gewerkt. Wel zijn er de laatste malen eenige deelneemsters weggebleven, maar dat was een heel klein gedeelte; verreweg de meesten kwamen trouw en tot het laatst heerschte er een goe de stemming. De deelneemsters hebben ge toond het werk en de hulp die haar gratis geboden is, te waardeeren, zoodat diegenen, die hebben geholpen, graag opnieuw haar krachten willen geven, indien in een volgend winterseizoen de avonden hervat zouden worden. De medewerking, die van veel kanten is gegeven, is bijzonder op prijs gesteld; daar om past hier'een hartelijk woord van dank aan allen, die op eenigerlei wijze hebben meegeholpen om de gratis naaicursussen aan de huishoud- en industrieschool te doen slagen. D. A. LUITING f Op den leeftijd van 68 jaar overleed aüner de beer D. A. Luiting, oud-voor zitter van de Kennemer Sportvereni ging en oud-raadslid der gemeente en jernlang bestuurslid van de afd. Alk aar der H. M. v. L. In 1905, toen de liberale kies vereniging „Vooruitgang" de actie had ingezet voor het stichten van het ge meentelijk abattoir, werd hij als een der voorstanders tot raadslid verkozen. In den heer Luiting verliest Alkmaar een van haar sympathieke burgers. Gistermiddag viel de aandacht van de motorpolitie op den Helderschen weg op een touringcar, die een aantal passagiers dat kennelijk voor de Paaschdagen met veel bagage op familiebezoek ging, vervoerde van Leeuwarden naar Amsterdam. Bij een ingesteld onderzoek, dat zich ook tot de remmen uitstrekte, bleken hand- en voetrem beide in het geheel niet te werken, zoodat de inzittenden van dit vehikel elk oogenblik aan het grootste levensgevaar waren blootgesteld. De wagen werd onmiddellijk in beslag ge nomen en naar een garage overgebracht. Tijdens den rit daarheen reed de bestuurder tegen den verkeers-lichtpaal aan, welke op den hoek van GeestersingelHelderscheweg bij den Raad van Arbeid op den verkeersheu vel staat, waardoor deze werd beschadigd en scheef kwam te staan. Deze aanrijding was ook al weer uitsluitend het gevolg van liet niet kunnen bijremmen in bedoelde bochtde schade voor de gemeente zal natuur lij k op den exploitant worden verhaald. De 12 gedupeerde passagiers, die zich aan dit vervoermiddel hadden toevertrouwd, moes ten intusschen maar trachten het doel van hun reis te bereiken en zijn later met een an dere bus verder gereisd. COMITÉ VOOR TOONEEL- UITVOERINGEN. Als laatste abonnementsvoorstelling in dit seizoen vanwege bovengenoemd Comité zal op Vrijdag 26 April worden gegeven het nieuwste stuk van Henri Bernstein: „Toe komst'' (Espoir), door de tooneelgroep Het Masker. Na de Utrechtsche première schreef De Tijd: De eerste vertooning van dit stuk in ons land is een groot succes geworden, wat wel bleek uit het spontaan en krachtig applaus, dat na elk der bedrijven uit de volle zaal op klonk, doch vooral aan het einde, toen aan de executanten een geestdriftige ovatie door het enthousiast gestemde publiek werd ge bracht Dit stuk is er geheel op berekend om het publiek te pakken en te boeien.lt, DE THEE-MIDDAG VAN DE ALKMAARSCHE HUTSVROUWEN. Men verzoekt ons te willen melden, dat de firma Holsmüller niet de thee aanbood op den thee-middag van de Ver. Ned. Huisvrouwen afd. Alkmaar, doch w 1 de verschillende versnape ringen. GOUDHAANTJE EN DE TROUBADOUR. Daar bij de 1ste opvoering de zaal van het Gulden Vlies te klein bleek om alle belangstellenden te bevatten, zullen de zangklassen van den heer Joh. Kui per op Vrijdag 26 April, des avonds 8 uur in genoemde schouwburg een tweede opvoering geven van de succes operette Goudhaantje en de Trouba dour van onze Nederlandsche compo niste Geertruida van Vladeracken. Zooals men in het verslag over de le opvoering heeft kunnen lezen, is de in houd van deze operette alleraardigst, de muziek zeer geslaagd, terwijl zoowel de tooneel- als muziekcriticus over de uit voering zelf, vol lof waren. Ook nu weer berust de regie in han den van den heer Jean Robert Sr., wor den de dansen uitgevoerd onder leiding van mevr. M. JonkerJonker en zullen de heeren Theo en Jac. Groothuizen voor de mooie décors en costuums zor gen. De kaartenverkoop is reeds volop aan den gang. Wie dezen mooien avond wil bijwonen, verzuime niet zich spoedig van toegangsbewijzen te voorzien. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag (le Paaschdag) en Maandag (2e Paaschdag) is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DE FOTO-TENTOONSTELLING. Gistermiddag om drie uur werd, in tegenwoordigheid van verschillende ge- noodigden, waaronder de burgemeester, jhr. F. H. van Kinschot, de tentoonstel ling van den „fotografische kring Iris" officiéél geopend. De voorzitter van den kring, de heer H. J. Ruijgh, heette de aanwezigen, in het bijzonder den burgemeester en de h er C. de Jong welke den Bon 1 van N. A. F. V. en de Amsterdamsche A. F. V. vertegenwoordigde van harte welkom In het kort zette spr. het werken en Voorverkoop Slgarenmagazijneii Uartland, Porssiu» ent Gerritse. streven van „Iris" uiteen, alsmede de bedoeling van deze tentoonstelling, wel ke is: de aandacht te vestigen op het geen door de leden van den kring op het gebied van de fotografische kunst wordt gepresteerd, alsmede belangstel ling te wekken voor de fotografie in het algemeen. Na hem sprak de heer N. J. M. Dresch, archivaris der gemeente, die zeide, hoe Alkmaar reeds in de middeleeuwen er op mocht bogen, dat binnen hare muren kunst en wetenschappen in velerlei vorm werden beoefend. Het behoefde geen verwondering te baren, dat het Stedelijk Museum steeds voor al de tak ken van kunst groote belangstelling had. Toen dan iok onlangs door den Fotogr. Kring Iris om medewerking werd verzocht voor een. tentoonstelling, werd deze door het gemeentebestuur gaarne verleend, door het beschikbaar stellen van de noodige ruimte in het museum. Spr. ging voorts na, hoe de fotografie in de vorige eeuw was ontstaan, en hoe deze, in den loop der tijden was vervol maakt. Voor allerlei doeleinden wordt de fotografie gebruikt; voor astronomie, röntgenologie, cinematografie, enz. De fotografie neemt op schier elk weten- schappelijk gebied een onmisbare plaats in. Ook als kunstproduct mag de moder ne fotografie er zijn. Het kwam spr. voor, dat het werk, dat thans door de leden van Iris is tentoongesteld, een duidelijk beeld geeft van de beduidende hoogte, waarop de fotokunst zich thans beweegt. Spr. uitte den wensch, dat het doel van deze tentoonstelling: belangstelling te wekken voor de fotografie en voor het werk van de leden, in alle opzichten bereikt mocht worden. Nadat spr. nog gewezen had op le zeer interessante verzameling historische foto's, welke eveneens waren uitge stald, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Na een hartelijk dankwoord van den voorzitter aan het adres van het ge meentebestuur en den gemeentearchiva ris, alsmede aan allen, die het hunne voor het tot stand komen van den ten toonstelling hadden bijgedragen, werd het geëxposeerde werk door de aanwe zigen in oogenschouw genomen. De directie van „Het Gulden Vlies" heeft voor de a.s. feestdagen een zeer bijzonder programma samengesteld, dat wel waard is, op deze plaats even nader onder 't oog te zien. Waar de Eerste Paaschdag gewijd is aan het Nederlandsche lied, twijfe len we niet, of het zal het ensemble Kees Pruis (voor Alkmaar geen onbekende) niet aan belangstelling ontbreken. Deze echt- Hollandsche liedjeszanger behoeven we zeker niet bij onze lezers te introduceeren, d- naam Kees Pruis waarborgt immers reeds bij voorbaat een groot succes. Tom v. d. Stap komt. Niet minder bekend is echter de groote bandleider Tom v. d. Stap, die op Tweede Paaschdag met zijn welbekende Witte Raven in ,,'t Gulden Vlies" zal concerteeren. Bij 't neerschrijven van dezen naam herinne ren we ons nog duidelijk het laatste optreden van Tom v. d. Stap bij de 8 October-feesten. Wij zien in onze gedachte nóg het geweldig enthousiasme, dat oplaaide bij de show nummers, die de Witte Raven toen ten beste gaven. Minuien lange ovaties waren de dank voor het gepresteerde en het is juist daar om, dat we de directie van ,,'t Gulden Vlies" gelukwenschen met haar keus. Naar wij vernemen, is de band van Tom v. d. Stap thans in prima conditie, eenige nieuwe krachten zijn toegevoegd (o.m. een uitstekenden crooner) en diverse nieuwe show-nummers zijn in studie genomen. Zij, die eens Tom v. d. Stap hebben gehoord, zullen zéker komen luisteren en dansen. Van officieele zijde vernamen we, dat de heeren Bakker, Kok en Kaun te Warmenhui- zen appèl hebben aangeteekend tegen de veroordeeling betreffende de St. Nicolaas- attractie. Het betreft hier de overtreding van het loterijverbod in verband met een winkelweek actie van den middenstand. Dat deel van Holland, dat we noemen Noord-Holland boven 't IJ" bevat een stuk natuurschoon met een eigen geaardheid, door specifiek Noordhollandsche verschijnselen. Hierdoor zal de ware natuurliefhebber bij voorkeur deze landstreek gaan opzoeken om te grasduinen in de telkens wisselende na tuurterreinen. En tal van jongeren en oude ren, die zich tot de natuur voelen aange troffen, hebben de behoefte gevoeld om aan hun onderzoekingen een grooter bekendheid gegeven en om nu in breede kringen daar voor belangstelling op te wekken, heeft de Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie in samenwerking met 'het Natuur-historisch Museum het plan opgevat om gezamenlijk een voorjaarstentoonstelling te organiseeren. Na dagen van voorbereiding en met mede werking van enkele particulieren hebben een drietal jongelui, de heeren J. Aratz, P. de Vries en C. Ruiter, thans een expositie in elkaar gezet, die in Alkmaar zijn weerga nog niet gevonden heeft. Wij hebben gistermiddag een rondgang gemaakt op deze tentoonstelling, waarbij de neer Te Winkel zoo vriendelijk was, ons van toelichting te dienen. Deze tentoonstelling is in het Museum, Laat 35, en is ingericht in een reeds enkele jaren afgedankte school van den heer Bos. In deze school was een permanent lokaal, waar op geologisch gebied reeds veel te be wonderen was. In aansluiting hierop heb ben genoemde jongelui toestemming van B. en W. gekregen om voor deze gelegenheid eenige andere lokalen te gebruiken voor de inrichting van deze tentoonstelling. Met vollen ijver en groot enthousiasme heb ben vele leden van het N. J. N. medegewerkt om de stands in elkaar te timmeren, de elec- trische leidingen aan te leggen en alles in gereedheid te brengen om deze tentoonstel ling zoo goed mogelijk te maken. En zoo is thans iets tot stand gekomen, waarin 'n ieder belang zal stellen, omdat het door groote verscheidenheid „elck wat wils" biedt. Voor de aquariumliefhebbers zagen we er tal van prachtige vischsoorten, vele bekenden en vele onbekenden. Dus naast de reeds be staande expositie van allerlei soorten schel pen, krabben, vlinders, enz., enz., kunnen we nu genieten van al het moois, dat er op aquarium-gebied te zien is. In een ander lokaal vinden we een aller aardigste collectie steenen uit alle mogelijke tijdperken, terwijl een imitatie-strand de aantrekkelijkheid van deze tentoonstelling uitermate zal verhoogen. Hier zijn uitgestald tal van fossielen en ertsen uit alle provinciën van Nederland. Interessant is het te zien hoe de resulta ten zijn van een duinboring van 40 M diep te. De N. J. H. heeft in deze zaak nog een aparte stand, waar geëxposeerd zijn vele mooie foto's, betrekking hebbende op zijn doel en streven. Verder is er nog een zaal, waar in de week van 20 April tot 6 Mei lezingen zul len worden gehouden en waar films ver toond zullen worden. Zij, die iets meer wil len weten van het werk van de H. J. H., in het algemeen een ieder, die belang stelt in de natuur, mag niet verzuimen deze ten toonstelling te bezoeken, omdat ze van groote waarde is. Hedenmiddag zal burgemeester van Kinschot deze expositie officieel openen, op welke opening wij in ons volgend nummer nader zullen terugkomen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,8 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 746,6 m.M. te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 21 April: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind; licht tot half bewolkt; later wellicht toenemende bewolking; aanvankelijk droog weer; later eenige kans op regen of onweer; aanvankelijk iets warmer. Weeroverzicht. Sinds' gisteravond is de weerstoestand ge heel veranderd. Nadat de maritieme lucht toevoer tot gisteravond nog buiig weer had veroorzaakt, deden sterke barometerdalingen in zuid-Frankrijk de wind in den nacht naar zuid-oost omslaan en werd de aanvoer van vochtige en koele zeelucht vervangen door warmere en drogere continentale lucht uit zuidelijker streken. Over het geheele vaste land werd het warmer. De bergstations in de Alpen en in de middelgebergten gaven vijf tot 7 graden hoogere temperatuur dan eergisteren. Over het noordwesten op den oceaan handhaaft zich een arctische iucht- strooming, die nog vorst op IJsland geeft en zich tot ver naar het zuiden voortzet. Zoo lang de as van het depressie-stelsel ver in het westen blijft, valt op zacht weer mei zuid-oostenwinden te rekenen. Later zijn sto ringen met koeler weer en regen en wellicht onweer niet uitgesloten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.28 uur licht op. Het is bij de Alkmaarders nog te weinig bekend, dat het nabije Limmen een van de oudste centra in ons land is van de bloembol lencultuur. Den ingewijden in het bekend, dat hier voor een paar jaar een museum, betrek king hebbende op de bóllencultuur, werd ge opend in de omgeving van de oude protestant sche kerk en dat men in de nabijheid daarvan een prachtig veld vindt met alle denkbare soorten tulpen. Voor dit veld verkreeg de hoofdonderwijzer, die tevens de tuinoouw- cursus leidt, de medewerking van de ver schillende kweekers in Limmen, die tot de beste in den lande gerekend kunnen worden en er buitengewoon prijs op stellen, met ge schoold personeel te kunen werken. De jaren van pl.m. 1930, waarin het mo gelijk was, dat een ieder met succes de bóllen cultuur kon uitoefenen, zoodat in de Bree- zand boerenplaatsen, die voorheen 30.000 waard waren, voor 150.000 werden ver kocht, omdat de grond zich voor die cultuur bij uitstek leende, liggen achter ons. Thans is het zoo, dat een teeltbeperking moest worden ingevoerd en in dit bedrijf slechts de be- kwaamsten zich in de toekomst zullen kun nen handhaven. Wie reeds een bezoek bracht aan de Flora te Heemstede, moet het opge vallen zijn, dat de afd. Limmen en de fir ma's C. Kieft en Zoonen, van 't Hof en Blok ker, Chr. Kieft en Zoon en de N.V. J. Valke- ring uit Limmen op deze internationale ten toonstelling in verschillende afdeelingen een goed figuur slaan. De velden in Limmen. De bloemenvelden in Limmen staan in een schitterende kleurenpracht. Men geniet daar van het meest als wandelaar. Deze velden beslaan een oppervlakte van 80 H.A., die voor een deel zijn gelegen aan beide kanten van den geasfalteerden rijksweg en voor een deel langs de parellelwegen, bij de bevolking bekend als den DusseWorperweg en den Westerweg. De felkleurige strooken tulpen, hyacinthen en narcissen, afgewisseld door de groene weilanden, zijn hier een lust voor het oog. Men beleeft hier het feest van de lente. Voor den goeden opmerker is het een weelde, de lijsters in de bloemenvelden te zien rondhup pelen en ongetwijfeld zullen de Paaschdagen staan in het teeken van een bezoek aan de bollenvelden. Fietsers en automobilisten rijden door tot Castricum om vandaar den weg langs den duinvoet tot Bergen te volgen. In de omgeving van Egmond-Binnen, waar de N. V. J. Val kering ook eenige gronden in exploitatie heeft gebracht, kan men zich hier en daar ook aan een prachtig bloemenveld verlustigen. Men is dan tevens in de gelegen heid de voortgang van de werkzaamheden aan de abdij van Egmond-Binnen in oogen schouw te nemen en kan te Egmond aan den Hoef een poos verwijlen bij de bloot gegra ven fundamenten van het kasteel van de gra ven van Egmond en in gedachte vertoeven bij de grondleggers van onze vaderlandsche grootheid in het verleden, om in het schoone Bergen, waar de verschillende gelegenheden zich reeds hebben opgemaakt om de zomer gasten te ontvangen, te aanschouwen hoe de jeugd van onzen tijd zich tot de Jazzband voelt aangetrokken. Voor hen,- die daarvan niet houden, bestaat er aldaar voldoende ge legenheid om in het natuurreservaat, de dui nen of aan het strand zich het vergankelijke >van aller menschen taak bewust te worden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2