Een Koningin schrijft herinneringen. Buitenland. Mémoires van Koningin Maria van Roemenië. Waf rij vertelt van den laatsten Tsaar. Slavië, de dochter van de schrijfster. Koningin-weduwe Maria van Zuid- Stad ett Omqeomg. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Twee hoofdnummers. Vtaaq. eaAaa&od De koningin-weduwe van Roemenië heeft in de herfstdagen van het afgeloopen jaar een onverwachte populariteit verkregen, doordat zij op den dag van den aanslag te Marseille juist in Engeland was; zij was net, die haar kleinzoon Peter, die op zoo'n ver schrikkelijke wijze koning van Zuid-Slavië was geworden, naar Belgrado vergezelde. Daar tevens in die dagen bij een Londensche uitgeverij het eerste deel van haar mémoires verscheen, dat thans gevolgd is door twee nieuwe deelen, wekt de koningin, die eens de mooiste gekroonde vrouw van Europa was, opnieuw levendige belangstelling. Zij verdient het echter inderdaad, want de vroegere prinses Mary, die een dochter was van Hertog Alfred van Edinbourgh, den tweeden zoon van koningin Victoria, en grootvorstin Maria Alexandrowna, de eenige dochter van Tsaar Alexander II van Rusland, blijkt in haar levensherinneringen („De ge schiedenis van mijn leven") een vrouw te zijn van groote persoonlijkheid, die niet alleen beschikt over een verzorgde taal, maar ook over een groote menschenkennis en een groot waarnemingsvermogen, die niet blind was voor fouten en gebreken en vooral in het le ven aan het hof trachtte alle eenzijdigheid te vermijden. In het eerste deel van haar levensherinne ringen vertelt zij uit de dagen van haar kinds heid en haar jeugd, die zij doorbracht aan het buitengewoon vervelende hof van haar gestrenge grootmoeder, koningin Victoria. Haar oordeel over menschen en gebeurtenis sen is meestal interessant en soms zeer amu sant! Vooral daar, waar zij vertelt, hoeveel mannen er om haar hand vroegen. Prinses Mary was inderdaad een opvallende schoon heid, die zij overigens ook op haar dochter heeft overgedragen! Men zal daarom kunnen begrijpen, hoe enthousiast de Roemeensche 'kroonprins Ferdinand was, toen hij de geluk kige bleek te zijn, wien het ja-woord van de schoone Engelsche prinses ten deel viel. Haar eerste huwelijksjaren en haar huwe lijk met Nando, zooals zij haar man noemt, schildert zij uitvoerig in de beiden, thans verschenen deelen van haar memoires, die veel nieuws bevatten, niet alleen in persoon lijk opzicht, maar ook betreffende het leven in Boekarest en de politiek van Roemenië. Ook hier bewijst zij wederom, welk een groo te opmerkingsgave zij bezit en ontpopt zij zich opnieuw als een fanatieke tegenstand ster van het traditioneele hofceremonieel. Een groote plaats nemen in haar herin neringen de schilderingen in van de betrek kingen, die bestonden tusschen het Roemeen sche en het Russische Hof. Daar de Tsaar haar neef was, koesterde zij een groote be langstelling voor alles, wat hem betrof! Zij verheugde zich geweldig erover, toen zij met haar man, die als vertegenwoordiger van koning Carol naar Moscou zou gaan, mocht meereizen. Maria was toen 19 jaar oud en sinds een jaar getrouwd. Haar eerste kind, de tegenwoordige koning Carol van Roemenië, was juist geboren en het is kenmerkend voor de jonge moeder, hoe moeilijk het haar viel, haar eerstgeborene in Boekarest te moeten achterlaten. Doch de kroningsfeesten in Mos cou lieten een machtigen indruk op haar ge moed na. Zij beschrijft de enorme pracht en praal van den intocht van den Tsaar en de kroning in de kathedraal" te Moscou. En reeds toén maakte zij de opmerking, dat het zware gewaad, dat de Tsaar droeg, evenals de kroon van zijn voorouders, hem schenen te drukken. De echtgenoote van den Tsaar, Alexandra, schijnt haar minder sympathiek geweest te zijn. Zij spreekt over haar zeer koel en critisch en merkt op, dat zij on danks haar groote schoonheid geen warm te uitstraalde Alleraardigst is in deze Russische herin neringen de geschiedenis van den page, van denzelfden leeftijd, die prinses Maria werd toegevoegd voor den eeredienst en die evenals in het sprookje onmiddellijk lief de opvatte voor de schoone prinses Nog jaren daarna stond hij geregeld met haar in correspondentie. In den Russisch—Japan- schen oorlog sneuvelde hij echter. Uit de dagboekaanteekeningen van prinses Maria blijkt overduidelijk, hoezeer zij zich het noodlot van den laatsten Tsaar Nicolaas aangetrokken heeft! Behalve de zuiver-men- schelijke belangstelling, was er nog de mili taire en politieke belangstelling, want na de bezetting van vrijwel geheel Roemenië door de Duitsche troepen, was Rusland voor het Roemeensche koningshuis het laatste steun punt en dit steunpunt werd door de revolu tie nog van den aardbodem weggevaagd! Het is opvallend, hoe weinig koningin-we duwe Maria overigens de fouten en tekortko mingen van het Tsarenhuis en zelfs van den laatsten Tsaar verdedigt; integendeel zij verscherpt en omlijnt die sterk. In haar oogen was de Tsaar weliswaar een eerlijke, goedgeloovige man, doch tevens een uiterst zwak mensch geweest. Uit de mémoires van de koningin blijkt tevens voor het eerst, dat er een serie telegrammen gewisseld is tus schen haar echtgenoot en Nicolaas II, tragi sche documenten, die een lichtpuntje brengen in de duistere bladzijde van den Tsaren- moord. Evenals alle mémoires, zoo zijn ook deze herinneringen van koningin Maria subjectief geschreven en in zekeren zin natuurlijk een zijdig, maar daarom zijn zij juist zco bij zonder interessant! Zij negeeren de beperkte grenzen van het koningshof en geven op iedere zijde een nieuwen kijk op deze eigen aardige, karakteristieke persoonlijkheid UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Gemeentebegrooting. Men vroeg een onderzoek en maatregelen, naar het wegnemen van een schuif, waardoor vroeger overtollig water in den polder Overdie kon worden afgevoerd. Daar door zouden vele huizen in de Steynstraat den laatsten tijd last van vocht hebben. B. en W. zeggen, dat bedoeld zal zijn het verwijderen van een grondduiker onder de Bleekersioot achter de perceelen 7 en 7 I, welke voor afvoer diende van het water uit de poldersloot achter de Costerstraat door middel van een riool. Dit riool werd gelegd dn verband met het bouwrijp maken van het terrein Reyencom pl.m. 1899, waarbij ver schillende slooten werden gedempt, behalve de sloot achter de Costerstraat. Het riool oiende niet voor afwatering van de per ceelen in de Steynstraat, maar om het water uit genoemde sloot via den duiker onder de Bleekersioot in den polder Overdie- en Ach- termeer te laten loozen. In Maart 1932 is de duiker verwijderd en de afwatering van de sloot is intact gebleven door een pomp- gemaaltje op het eind der sloot bij de Van Houtenkade, dat het water rechtstreeks in de Bleekersioot pompt. Het is onbegrijpelijk, dat de huizen in de Steynstraat daardoor last van vocht hebben gekregen, want het riool had niet de bedoeling het grondwater onder die huizen af te voeren. Zou wel eenig grondwater zijn afgevoerd, dan moet het riool als een draineerriool gewerkt heb ben, maar dan zou ook het water uit de Bleekersioot, waaruit het riool slechts op 7 10 M. was gelegd, via het riocl in den polder moeten hebben geloosd, wat niet is aan te nemen. In 1933 klaagae wijlen de heer H. G. T. Mann in de Steynstraat 13 over vocht. Toen is medegedeeld, dat dit niet aan den duiker lag, wat ook de meening was van den voorzitter van den polder Overdie en Achtermeer, die het doel van het leggen van dit riool bevestigde. Het polderbestuur had tegen verwijde ring van den grondduiker getn bezwaar en ging er mee accoord, dat het water uit de poldersloot rechtstreeks in de Bleekersioot werd gepompt. Later kwamen er geen klach ten meer. Vóór het verwijderen van den duiker hadden sommige huizen in deze om geving al last van vocht, tengevolge van een minder goed trasraam. Bij onderwijs enz. bepleitten enkele leden de wenschelijkheid van samensmelting van scholen voor openbaar en bijzonder onder wijs. Dit is tegen de grondwet. B. en W. zullen er waarschijnlijk geen aandacht aan be hoeven te schenken. Andere leden juichten de afschaffing van boventallige onderwijzers toe, maar niet de vervanging door kweekelingen met acte. Men moet de boventalligen op andere wijze be perken en zoo mogelijk wegwerken. B. en W. beoogen geen duurzame tewerk stelling van kweekelingen met acte, doch een tijdelijke bij wijze van overgangsmaatregel. Er zal ter zake een voorstel worden gedaan. Meerdere leden achten het antwoord van B. en W. aan de financieele commissie t. a. v. de raming der schoo'gelden onbevredigend. Er is geen reKening gehouden met daling van inkomens. B. en W. hadden als maatstaf alleen de opbrengst der laatst opgemaakte kohieren Hoewel een zoo laag mogelijke raming steeds de zekerste is, kan men thans los van de gegevens niet eisohen een lageren norm aan te nemen, waarbij weer kan worden ge twist over de vraag of de verlaging 10 20 of 25 pet. zou moeten bedragen. Men moet niet vooruit loopen. Ged. Staten hadden tegen de schoolgeldramingen geen bezwaar. Meerdere leden vroegen inlichtingen in verband met het bedrag per leerling voor leermiddelen, sehoolbehoeften, enz. B. en W. hebben de gevraagde gegevens ter inzage gelegd en gaan na in hoeverre deze aanleiding geven tot verlaging. Men vroeg naar het aantal aanvragen om gelden voor sehoolbehoeften, leermiddelen enz. ingevolge art. 72 der L. O. wet over de jaren 1931 tot en met 1934 voor elke school afzonderlijk. Men vroeg naar het resultaat van het overleg met de besturen der bij zondere scholen omtrent de toepassing van de art; 72 en 101 der L. O.-wet. B. en W. leggen het gevraagde overzicht ter inzage. Er is nu wettelijk een onder scheiding gemaakt tusschen de aanspraken, welke de schoolbesturen kunnen laten gelden krachtens art. 72 en de uitgaven op grond van art. 101 (exploitatievergoeding). De laatste zijn nu beperkt tot aanschaffing van sehoolbehoeften en leermiddelen ter vervan ging van het in onbruik geraakte of ter aan vulling van den voorraad van schoolbe hoeften. Schoolbesturen kunnen voor deze aanschaffingen thans een beroep doen op art. 72. Er is tusschen beide art. dus thans verband en er is dus geen aanleiding tot overleg meer. Men vroeg naar overleg met de besturen van bijzondere scholen over rentevergoeding voor de schoolgebouwen of de schatting, bedoeld in art. 205 der wet. Men meende, dat te Haarlem overleg was gepleegd en vroeg naar het resultaat. Andere leden betwijfelden de mogelijkheid van verlaging dezer rente vergoeding, omdat daarin ook een zeker af lossingsbestanddeel zou zijn begrepen. Bedoeld overleg heeft niet plaats gehad. Dat gaat uitsluitend den wetgever aan. De uit Haarlem ontvangen inlichtingen zullen B. en W. ter kennis van den raad brengen. De meening inzake het aflossingsbestanddeel lijkt B. en W. niet juist, want dan zou de vergoeding aan een termijn gebonden moe ten zijn en zou van invloed moeten geweest zijn de vraag of er nog schuld was af te lossen en zoo ja, hoeveel. Ook hierover spreekt de wet niet. Eenige leden vroegen specificatie van het bedrag van 3319,01 in verband met de vergoeding voor het gebruik van school lokalen geraamd onder volgnummer 266 der begrooting. Deze zal ter inzage worden gelegd. Heeft het col'ege reeds zijn standpunt be paald t. a. v. het bewaarschoolonderwijs Men zal met het oog op 1936 hierover een beslissing moeten nemen. Een lid wilde de subsidie nalveeren en de leerlingen gedeelte- »jk 's morgens, gedeeltelijk 's middags de scholen laten bezoeken. Welke subsidies worden in andere gemeenten van dit dis trict hiervoor gegeven? Andere leden, die dit onderwijs in stand willen houden, zouden het betreuren, als de voorgestelde verlaging de voorbode zou zijn van intrekking van het geheele subsidie. B. en W. zullen de gevraagde opgaaf van e nige grootere gemeenten in het onderwijs- district verstrekken en tijdig de vraag onder de oogen zien of het subsidie na 1 Januari 1936 kan worden gehandhaafd Intrekking is zoo ingrijpend, dat alleen in verband van de begrooting 1936 kan worden beoordeeld, of daartoe moet worden overgegaan. Eenige leden vroegen of B. en W. de uit gaven voor de Handelsschool naast de H. B. S.-afdeeling A en de U. L. O.-school thans nog verantwoord achten vroegen hoeveel leerlingen uit Alkmaar en omgeving de school bezoeken. B. en W. meenen, dat vooralsnog van op heffing der Handelsschool, een voor stad en omgeving zeer belangrijke onderwijs inrichting, geen sprake zal mogen zijn. Er zijn thans 75 leerlingen, 44 uit Alkmaar en 31 uit andere gemeenten, fe Nu de post „onvoorzien" kon worden ver sterkt, zouden meerdere leden het cultureele werk meer w'llen steunen en voor vernieti ging bewaren, door de subsidies aan cultu reele organisaties zoo niet geheel, dan ten deele weer te verstrekken. Een lid wilde toe kennen aan Drankbestrijding 300, muziek verenigingen f 700, Volksuniversiteit f 300. R.K. Dekenale Jeugdraad 200, Inst. voor Arbeidersontwikkeling 200 en speeltuinen 100. Ook een ander lid vroeg handhaving der subsidie voor de Volksuniversiteit. B. en W. deelen mede, dat Ged. Staten met het door hen „vrij klein" genoemde bedrag van 16817,84 voor „onvoorzien" ter nau- wernood genoegen konden nemen en tot voorzichtigheid hebben gemaand. Ook met het oog op tegenvallers kan de raming van f 24219,76 niet worden ver laagd. B. en W. ontraden dit bedrag weer aan subsidies te besteden. Een lid wijst op de destijds hevige critiek tegen de verbouwing van het V. en D.- magazijn aan de Houtil. Hadden B. en W. niet het pendant kunnen voorkomen in den pakhuisbouw van het Kofa-magazijn aan de Nieuwesloot? B. en W. achten dien bouw niet met wel- standseischen in strijd. De gemeente moet de ontwikkeling van het zakenleven in de oude stad eer bevorderen dan tegengaan, als dit vereenigbaar is met het historisch karakter der stad. Er waren geen motieven, dezen bouw te weigeren. DE 4 MULLERS. Bioscoop Harmonie. De cineast Rudolf Meinert is geen on bekende voor de trouwe bioscoop-bezoe kers en wanneer we dus hooren, dat het maken van een Hollandsche film aan de z.rgen van dezen Duit.chen regisseur zijn toevertrouwd, dan zijn we reeds bij v orbaat verzekerd van een althans technisch hoogstaande rolprent. Het was, omdat het tooneelstuk „De 4 Mul- Iers" hier te lande zoo'n enorm ~ucces opleverde, dat de Habé-film het plan op vatte, om, nadat Herman Bouber het filmscenario er voor had geschreven, dit inderdaad komisch gegeven op 't wit te doek te brengen. En daar het verleden bewezen had, dat de Hollandsche film- int ustrie nog in de kinderschoenen staande niet over een zqp uitgebreid materiaal beschikte, als men zich voor deze film gedacht had, werd kort en goed besloten om met Hollandsche film- a-tisten in Weenen de film te vervaar digen. Aldus geschiedde tn onze eerste indruk kan ons dan ook niet losmaken van de gedachte, dat spel en speel wijze nog uitgeschakeld een derge lijke entourage moeilijk denkbaar is in onze Nederlandsche studio's, wanneer men tenminste niet door blijft hameren oo 't vervaardigen van Joi daan-beelden. De meubileering, décors, enz. enz. kunnen ons zonder veel moeite verplaat sen in een aristocratisch-zakelijk mi lieu. Het is dus allereerst de regis seur, die voor een belangrijk deel de „4 Mullers" tot een successtuk heeft we ten t, componeeren. Moeten wij op deze plaats nog iets zeggen over den inhoud. Waar dit door het tooneelstuk zoozeer naar voren is gekomen en waar bovendien voor hen, die den inhoud nog niet kenden, door het vertellen ervan de clou van 't stuk verloren zou gaan, zullen we ons bepa len met de beschrijving van het spel der hoofdrolvertolkers. Of eigenlijk, er is maar één hoofdrolspeler en dat is de onvolprezen Johan Kaart, die wij voorspellen dit met een absolute zeker heid over eemigen tijd zal behooren tot onze beste komische acteurs. Met hem stond en viel 't stuk en dat het dus thans „staat" komt mede door zijn groot talent. Naast hem noemen we in één adem luhan Heesters, die, als Don Juan niet alleen over een zuiver stemvolume beschikt, doch die ook door zijn uit beelding van den jongen Otto Muller karakter aan zijn sterk persoonlijk spel gaf. Als tegenspeelsters hebben we voor 't eerst de charmant-bescheiden Cissy v. Bennekom in een hoofdrol gezien en we kunnen niet anders zeggen, dan dat, juist door haar beschaafde terughou dendheid voor haar mits zij goede leiding heeft nog een prachtige toe komst is weggelegd. De oude Philip Muller (Adolf Bouw meester) voldeed wel, doch had o. i. meer met overtuiging kunnen spelen. Zoo was 't eigenlijk ook met mevr. Tilly PerinBouwmeester, die wel is waar haar rol goed volhield, dcch die door een onnatuurlijk stemgeluid niet dien indruk gaf, dat zij de moeder was van den jongsten firmant. De overige spelers pasten volkomen in 't karakter van dit stuk. Het geheel is dus aanvaardbaar, vlot opgezet en door tal van komische voor vallen geworden tot een filmproductie, waarvan de directie van de „Harmonie" met de a.s. feestdagen plezier zal heb ben. We twijfelen dan ook niet of „De 4 Mullers" zullen op een druk bezoek kun nen rekenen. Uit het gevarieerd voorprogramma noemen we buitengewoon actueel We reldnieuws (o.a. het huwelijk van mi nister Goering en de besprekingen te Stresa), een kleuren- en teekenfilmpje en niet te vergeten een alleraardigste Jazz-film, waar o.m. op voortreffelijke wijze de Carioca wordt gedemonstreerd. HET JOLIGE WEEUWTJE. Victoria-Theater. Het Victoria-Theater brengt deze week een film, waarin Maurice Chevalier en Jeannette Macdonald de hoofdrollen vervullen, een film dus vol charme en allergeestigste mo menten. Het jolige weeuwtje heeft natuurlijk de muziek van Lehar en het is als het ware een nieuwe variatie op een oud maar gezellig thema. Er is in het koninkrijk Marsjovia die kleine vorstendommetjes leveren alleraar digste films op een kapitein, graaf Dani- lo, waarop alle vrouwen verzot zijn. Zelfs de vrouw van den dictator ontvangt hem zoo dra haar man het paleis verlaten heeft, maar ongelukkig genoeg heeft de dictator zijn sabel vergeten éh als hij plotseling terug komt, ontdekt hij het groote schandaal, maar durft het, om zich niet te compromiteeren, niet bekend te maken. Er is evenwel een vraagstuk, dat de gemoederen in heel het vorstendommetje in beroering houdt, name lijk een bekoorlijke jonge weduwe, die schat rijk is en aan wie drie-kwart van alle staats- bezittingen toebehoort. Ook die weduwe is met Danilo in aanraking gekomen, maar het is bij een simpel gesprek gebleven en nu haar rouwtijd voorbij is, gaat zij naar Parijs om van het leven te genieten. Het is ongeveer 1885 en in het vorstendommetje doet men al zijn best haar weer terug te krijgen. De dicta tor overweegt den knapsten man naar Parijs te zenden met de opdracht zich met de wedu we te verloven en haar als zijn vrouw weer mee te brengen. Graaf Danilo wordt met de zending belast, maar als hij in Parijs is, ver geet hij alle weduwen en gaat zich amusee ren bij Maxim, waar alle Mimi's, en Jou Jou's dolgelukkig zijn hem weer aan te tref fen. Toevallig heeft Sonja, de weduwe, ge hoord, dat hij naar Maxim is gegaan. Zij heeft hem eens, dich gesluierd, gesproken, hij kent haar niet van aangezicht en dus waagt zij het ook naar het groote cabaret te trekken, waar zij zich voor een danseresje uitgeeft en zoo de aandacht van den jongen gardekapi tein op zich weet te vestigen. Hij wordt op haar verliefd, maar dan verdwijnt zij plotse ling en als hij den volgenden avond op het bal van de ambassade verschijnt om plicht getrouw met de weduwe kennis te maken, ziet hij het danseresje terug en begrijpt nu pas wat zij voor hem beteekent.' Helaas heeft hij in een dronken bui in Maxim aan de meisjes verteld met welke opdracht hij gekomen is en als Sonja dat hoort, vermoedt zij, dat hij haar alleen om haar geld begeert en wenscht niets meer met hem te maken te hebben. Danilo, wiens opdracht mislukt is, wordt voor den krijgsraad gedaagd, maar dan ver schijnt Sonja als getuige Nog komt het niet tot een gelukkige oplossing, maar Sonja be zoekt hem in de gevangenis en de dictator laat de beide jonge menschen samen opslui ten met het natuurlijke gevolg, dat zij elkan der in de armen vallen. Een allergeestigste film, waarin zoowel Maurice als Jeanette op hun best zijn Vooraf gaat veel nieuws uit binnen- en buitenland, een leuke screensong en een dolle klucht, die het publiek onbedaarlijk laat lachen. DE PATROUILLE DES DOODS. Cinema Americain. In de Cinema Américain is voor deze week al een zeer sensationeel filmwerk op het programma geplaatst, n 1. De patrouille des doods, een titel, die reeds zeer veel zei> t. Het geheele drama speelt zich at in de oneindige zandvlakten van Arabië waar in 1917 een kleine afdeelir.g militairen onder aanvoering van een sergeant strijd heeft te voeren tegen de inlandsche stammen. Deze treden op het hun bekende gebied echter zoo verraderlijk op, dat het een na het andere patrouille-lid door den doodelijken kogel wordt getroffen, waar steeds meer angst, ja zelfs woeste aan vallen van krankzinnigheid de overbl ij venden martelt. Ten slotte blijft zelfs de sergeant alleen over, waarna een verlossende leger afdeling verschijnt, waarvan de aanvoerder met groote verwondering vraagt; Waar zijn de manschappen? Een iel beeld van wat daar in den oorlog geleden is. Victor Mac Laglen is voor zoo'n rol als de sergeant een bij uitstek geschikt acteur. Maar ook Boris Karloff, die den godsdien- stigen Sanders speelt, is zeer goed. Het voorprogramma is zeer interessant. Twee mooie journaals Ufa en Profiiti bren gen bijzonder actueele opnamen, waaronder ook van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. Verder is er een leuke tee kenfilm, een iweeacter met diverse attracties cf. muzikaal en dansgebied, getiteld: De Zee held, en een tweeacter: Gemeubileerde ka mers te huur. waarin op grappige wijze de geschiedenis is verwerkt van de tweemaal verhuurde kamer. Eén interessante reclame film van Philips trok eveneens de aandacht. Het is de directie van het Alkmaarsch Bioscoop-Theater gelukt voor de Paaschda- gen een goed programma samen te stellen De hoofdschotel bestaat uit een tweetal groo- te films, waarvan de een door zijn geheim zinnigheid voor de noodige spanning en de ander door zijn tintelende humor voor de noodige ontspanning zal zorgdragen. Doch voordat we tot een Jcorte beschrij ving van den inhoud overgaan, vragen we eerst de aandacht voor het actueel voorpro gramma, bestaande uit Universal Journal, nog ander buitenlandsch nieuws en eenige komische schetsjes, zooals een klucht en een teekenfilmpje. Het eerste hoofdnummer „Het Zwarte Ka binet" is, zooals gezegd, een geheimzinnig filmwerk, terwijl om de geheimzinnigheid een net van sensatie en avontuurlijke voor vallen is geweven. Het zou ondoenlijk zijn hier op deze plaats in details te treden, bo vendien zou het de zoozeer gewenschte span* ning wegnemen, waardoor .voor de a.s. be zoekers de clou van het stuk verloren zou gaan. We willen dit nog zeggen, dat deze film afwijkt van de normale sensatie-film, omdat hierin een grappig gegeven verwerkt is, waardoor het eind heel anders is dan alge meen vernacht wordt. Het tweede hoodfnummer „Het startschot knalt" is een mengeling van zang, muziek, sport en spel. Een luchtig blijspelletje met een sportieve tendenz, van welken inhoud van minuut tot minuut oprecht genoten wordt. He geheel is dus alleszins de moeite waard om gezien te worden, juist in dezen voorjaarstijd zal de tweede film een pretti- gen indruk achterlaten. Ongetwijfeld zullen in de komende dagen velen een bezoek brengen aan het A.B.T., waar zij kunnen genieten van een uitgebreid en welverzorgd programma. Extra aandacht vragen wij tevens voor de eerste paedagogische jeugdgeluidsfilm „De gelaarsde kat", waarvan de première Woens dagmiddag 24 April a s. gegeven zal worden en waarvoor ongetwijfeld bij de jongeren een onverdeelde belangstelling zal bestaan. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—S regels M eest bij betaling te voldoen. BADKUIP (Kalipso) voor elk aanne melijk bod. M^oet weg wegens "ertrek. Adres te bevr. bureau van dit blad. TE KOOP EEN WASCHMACHINE en een HEERENRIJWIEL. ZWIKKER, Tuindorp J 199, Heiloo. Eiken Dressoirs 12.40, Tafels, Stoe len. Kasten, Divans, Karpetten, Ledikan ten, Bedstellen, Spiralen, prima Mangel z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr„ Verkoop lokaal, Ridderstraat 10. Dienstbodenkaetje z. g. a. n. 8.50, Buffet 8.50, Kinderwagen 7.50, Vee- renbed 5, Ledikant met spiraalmatras 7.50, Spiegelkast 15, Heerenrijwiel m. torpedonaaf 6.50. Dekker, Lhat 182. Moderne Brandkast en pracht Duit sche Piano z. g. a. n. voor elk aanneme lijk bod. Hand-, trap- en inzinkbare Naaimachines (koopjes). Rijwielen, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP z. g. a. n. KOOKKETEL met stookgelegenheid en koperen kraan (rood emaille). STATIONSWEG No. 1641 TE KOOP een in prima staat verkee rt nde 10 P.K. RENAULT, 4 persoons toaring, tegen elk aannemelijk bod. C. STOLK, Castricum. TE KOOP EEN KINDERVOUW- WAGENTJE. HEKELSTRAAT 24. TE KOOP z. g. a. n. 2 prima LUID SPREKERS Philips 3.00, Sterling 2.50; voor ombouw GLOEI STROOM- TRANSF. Philips 1.50. NIEUWPOORTSLAAN 13. TE KOOP een zoo goed als nieuwe SCHRIJFMACHINE „Remmington" en eei driepits groen GASSTEL bij JAC. LAAN, Lindenlaan 11,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6