STAKING IN DE VENEN. Te Nieuw-Weerdinge (Dr.) Naar aanleiding van een conflict over een loonverschil van 15 pCt. werd; gisteren de staking geproclameerd in de venen te Nieuw- Weercunge. Bij het te ongeveer 7 uur gehou den appèl bleek dat tweehonderd arbeiders bij het conflict zijn betrokken. Bij den rond gang door dit veengebied, welke geschiedde onder politiegeleide, bleek dat alle machines stil stonden. De algemeene indruk is, dat de staking niet van langen duur zal zijn omdat zij uitsluitend tegen enkele verveners is ge richt. Een ander geval is het te Roswinkeler veen, waar de staking vermoedelijk dezer da gen zal uitbreken. In dit gebied betreft het namelijk meer kleine verveners en is dus het aantal werkgevers veel grooter. Gestaakt wordt te Nieuw Weerdinge, Val- thermond, Exloërmond, Bargercompascuum, Dedemsvaart en Schoonebeekerveen. Alleen te Klazienaveen wordt niet gestaakt. De verveners eischen een loonsverlaging van 15 pCt. en wenschen bovendien geen ar bitrage te aanvaarden, terwijl de arbeiders organisaties de contracten, welke per 1 April zijn afgeloopen, willen verlengen. BEGRAFENIS MGR. SCfflOPPA. Uitvaart met militaire eer. Ingevolge den wensch van den overledene zal het stoffelijk overschot van mgr. Schiop- pa in Nederland aan den schoot der aarde worden toevertrouwd. Omtrent de uitvaart en begrafenis verna men wij, dat deze Vrijdag a.s. zal plaats vinden. Te tien uur zal Vrijdagmorgen in de kerk aan de Parkstraat te Den Haag de plechtige Requiemmis worden opgedragen. Deze zal worden gecelebreerd door den bisschop van het Haarlemsche diocees Z.H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Dat deze uitvaart in de Parkstraat plaats vindt en niet in de kerk van het Bezuidenhout, tot welke parochie de In- ternuntiatuur behoort, houdt verband met de omstandigheid, dat de eerste zich beter leent voor een plechtigheid als deze uitvaart zal worden. Overeenkomstig de eer aan een vertegen woordiger van een buitenlandsche mogend heid verschuldigd, zal de begrafenis met mi litair eerbetoon geschieden. De regeling hier- van berust bij het departement van buiten landsche zaken. Na de uitvaart in de kerk aan de Park straat zal de stoet zich begeven naar de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan, waar in het priestergraf de bijzetting van het stoffe lijk overschot zal plaats vinden. Tijdens de uitvaart zal natuurlijk ook de Brusselsche Nuntius Mgr Micara aanwezig zijn. Het is traditie, dat bij de begrafenis van een bisschop een vijfvoudige absoute van de aanwezige bisschoppen wordt gegeven over het stoffelijk overschot. Bij de ziekte van Z.H. Exc. den Aartsbisschop, Mgr. Janssen, en het verblijf buitenlands van den bisschop van 's-Hertogenbosch, Z.H. Exc. Mgr. Die pen. zullen buiten de overige leden van het Necferlandsch Episcopaat waarschijnlijk nog eenige hier te lande vertoevende missiebis schoppen aan de kerkelijke plechtigheden deelnemen. DE „FLORA 4" IS AANSTAANDE. Belangwekkende verzamelingen. Vrijdag a.s. wordt te Heemstede de „Flora 4'' geopend. Ook deze tentoonstelling wordt er een met een sterk afwisselend karakter, geheel verschillend van de vorige. Deze Flo ra wordt n.1. de groote voorjaarskeuring der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, hetgeen wil zeggen, dat groote collecties planten uit de kassen der buiten plaatsen, belangwekkende verzamelingen succulenten en andere bijzondere gewassen een belangrijk onderdeel zullen uitmaken van de inzendingen. In de tweede plaats zullen enkele zeer bekende kweekers van hortensia's en begonia's een demonstratie geven, die het op dit gebied op de vorige tentoonstellingen getoonde nog overtreft. Tenslotte zal een der hallen, geheel gevuld met inzendingen or chideeën en andere tropische planten, een nooit gezien schouwspel opleveren. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den Keizerweg te Groningen vóór de ouderlijke woning het vijfjarige dochtertje van de fami lie van der Ley, dat daar aan het spelen was, door een passeerende auto overreden en op slag gedood. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. EXECUTIE VAN LANDELIJKE EIGENDOMMEN. Vergadering Nederlandsche Bond van Landverpachters. De Nederlandsche Bond van Landver pachters heeft gisteren te Groningen een al gemeene ledenvergadering gehouden. De secretaris van den bond, mr. Meyering, heeft tijdens de vergadering een lezing gehouden over de beide Koninklijke Besluiten betref fende de niet-noodzakelijke executie van lan delijke eigendommen. Door de vergadering werd een motie aangenomen, die telegrafisch ter kennis werd gebracht van den ministet van economische zaken. In de motie sprak de vergadering als haar oordeel uit, dat de nieuwe regeling ten on rechte zonder medewerking der volksver tegenwoordiging is ingevoerd en op onge- wenschte wijze de uitoefening van de wette lijke rechten der hypotheekhouders tegen houdt ;dat de bona fide hypotheekhouders, zoowel financieele instellingen als vele kleine renteniers door de toepassing van genoemde besluiten worden bedreigd; aat de steun aan hypotheekboeren, waar die noodig is, moet drukken op de gemeenschap en niet enkel op een toevallig crediteur, b.v. door oprichting van een staatshypotheekbank; de regee ring verlichte de grondlasten en bevordere aanpassing van de hypotheekrente aan den lageren rentestandaard; dat in deze tijden van economische onzekerheid de invoering van een nieuwe pachtwet in verpachterskrin gen de bestaande onrust zal vergrooten en daarom geen aanbeveling verdient, ERNSTIGE AUTOBOTSING OP DEN HAARLEMMERWEO. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Vinkebrug te Halfweg heeft gistermiddag omstreeks vier uur een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In de richting Haarlem reed een personen auto, welke werd bestuurd door dokter S. uit Amsterdam. In dezelfde richting reed vóór hem een vrachtauto, die van rechts naar links den weg wilde oversteken en daartoe tijdig het noodige teeken gaf. De heer S trachtte aanvankelijk de vrachtauto nog links te passeeren, doch toen dit niet meer kon, wilde hij deze rechts voorbijrijden, met het gevolg, dat hij vastliep tegen een beton nen paaltje van de trambaan. Dokter S. werd bij deze ernstig aan het hoofd gewond. Dokter J. P. Bauman uit Halfweg, die spoedig aanwezig was, verleen de de eerste hulp, waarna hij per ziekenauto van Mathot uit Haarlem naar zijn woning te Amsterdam werd overgebracht. Van de beide bij deze aanrijding betrokken auto's werd alleen die van den heer S. ernstig beschadigd; deze moest per kraanwagen worden weggesleept. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is het vierjarige zoontje van de familie Witkamp te Vreeswijk in de Vaart- sche Rijn gevallen en verdronken. Na een uur dreggen is het lijkje opgehaald. NOODLOTTIGE BRAND. Oude dame bezwijkt aan haar wonden. Te den Helder is brand ontstaan in de wo ning van de familie de W. aan de Binnenha ven. Voorbijgangers, die onraad ontdekten hebben zich toegang verschaft tot het huis, waar zij de 75-jarige moeder van den heer de W., die alleen thuis was, met brandwon den overdekt vonden. In zeer ernstigen toe stand is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij aan de gevolgen is bezweken. De woning is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. ONTSNAPT UIT HET KANTON GERECHT. Gisternamiddag heeft een gevangene, die voor den kantonrechter te 's-Gravenhage te recht moest staan en in afwachting Van de behandeling van zijn zaak in een wachtkamer van het kantongerecht aan de Prinsegracht vertoefde, kans gezien aan het wakend oog van den rijksveldwachter te ontsnappen. Een maal buiten gekomen, was het den jongeman gemakkelijk te verdwijnen, daar er juist markt was en het dus bijzonder druk was in de omgeving van het Kantongerecht. Des avonds was de vluchteling nog niet opgespoord. NIEUWE BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM. Benoemd is mr. dr. F. L J. van Haaren De „Staatscourant'' van gisteravond meldt de benoeming van mr. dr. F. L. J. van Haa ren tot burgemeester van Schiedam. Mr. van Haaren, op 29 Januari 1886 te Beek bij Nijmegen geboren, studeerde rech ten aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam, waar hij in 1908 promoveerde hij op stellingen in de Staatswetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. DE EX-KEIZER NIET ZIEK. De zucht naar kranten-copie. Het is niet van vandaag of gisteren, dat in de Duitsche pers berichten circuleeren over de ziekte van den ex-keizer. De jongste mel ding was van de „Kölnische Volkszeitung", die zelfs sprak van 'n ernstige ziekte, die de balling van Doorn bij een wandeling zou hebben opgedaan. Weshalve we nog eens naar Doorn pelgrimeerden, waar een muur van zwijgzaamheid pleegt te zijn opgesteld rond het home, waar de ex-keizer thans reeds ongeveer twintig jaar verblijft. Het poortgebouw zwijgt en het personeel zwijgt. Maar de ex-keizer is niet ziek. Zaterdag j.1. wandelde hij nog in het rosa riuin, Zondag was hij zelfs nog geruimen tijd daar en tweeden Paaschdag ging het normale leven op Huize Doorn zijn normalen gang. Sinds eenige dagen vertoeft ex-keizerin Hermine weer op Huize Doorn, nadat zij we derom eenige weken in Duitschland was te rug geweest. Het is niet onwaarschijnlijk, dat haar terugkeer naar Nederland in eersten aanleg de oorzaak was van de zooveelste ziekte-melding van den ex-keizer. Er zijn ook in het dorp Doorn nog men- schen genoeg, die dagelijks met het balling oord van keizer Wilhelm te maken hebben. En de een na den ander schudt veelbeteeke- nend zijn hoofd als hij hoort, dat de Duit sche pers den balling weer eens „ziek ge maakt" heeft. En zij hebben hun conclusie spoedig gereed: „dan zit Doorn straks weer vol buitenlandsche journalisten, die, gewa pend met kijkers en camera's en potloodten, rond het poortgebouw en het rosarium zwer ven, op zoek naar kranten-copie, die er niet is. Want de krant moet vol, meneer, ik heb er nog nooit een wit gat in gezien". Het is maar goed, dat mijn beste zegslie den niet weten, dat er ook nu nog een zoe ker naar copie voor hen staat. Zwijgzaam heid werkt zeer aanstekelijk. Maar de ex-keizer is niet ziek. (Msb.) INBRAAK IN CONFECTIEFABRIFK. Te Amsterdam In den loop van den avond ontdekte een nachtwaker, dat de deur openstond van d> confectiefabriek van de firma Sajet en Snuyf in de Heintjeshoeksteeg te Amsterdam. Hi bleef er bij staan en liet onmiddellijk de poli tie waarschuwen. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat insluipers aan het werk waren geweest. Een partij hee- rencostuums en regenjassen wordt vermist. Hoeveel er gestolen is en wat de waarde er van is, kon nog niet worden vastgesteld Van de(n) indringer(s) is geen spoor te vin den. SPIRITUALEN EN DE GEVOLOEN. In de Kromme Rijnstraat te Utrecht maak ten twee beschonken mannen lichtelijk ruzie. Dat liep zóó hoog, dat een agent één hunner mede naar het bureau wilde nemen. Toen trok de tweede voor zijn tegenstander partij en het publiek ging er zich ook nog mee be moeien, zoodat de handhaver der wet in het gedrang geraakte. Het zag er naar uit, dat assistentie noodig was en de agent trok dan ook zijn revolver om enkele waarschuwings schoten te lossen. Dit had een dubbele uitwerking. Het pu bliek kalmeerde, er verscheen assistentie en de beide dronken mannen verdwenen in de doos, ter ontnuchtering. Op het Vreeburg moest een dronken koop man worden meegenomen om aldaar zijn roes uit te slapen. Tenslotte waren er nog vijf studenten, die op den Leidschenweg wat erg rumoerig deden. Voor een paar uur liepen de heeren college op het politiebureau. VROUWEN VREDESDAG. Naar aanleiding van 't bericht om trent het organiseoren van een Vrouwen Vredesgang op 18 Mei 1935 in Den Haag, als - 6til getuigenis voor den Vrede, mocht het Centraal Comité tot organisatie van den Vrouwen Vredes gang bericht ontvangen van Lady Aber- deen in Schotland, dat de vrouwen van Aberdeen op Zondag 12 Mei 1935 even als verleden jaar, ook 'n Vrouwen Vre desgang organiseeren en dat deze door alle kerken wordt gesteund. Wat de Nederlandsche actie voor len Vrouwen Vredesgang betreft kunnen wij mededeelen, dat deze met groote activi teit en enthousiasme wordt gevoerd. Dat blijkt o.a. uit de drukwerken, die door de plaatselijke comité's worden verspreid en waarvan het aantal nu reeds het totaal van het vorig jaar ver overtreft, terwijl nog dagelijks belang- lijke kwanta worden opgevraagd. Bij de toenemende oorlogsdreiging geven de Nederlandsche Vrouwen blijk van een sterken innerlijken drang mede to trachten dit onheil af te wenden. DE MISDADIGER, DIE ER NIET WAS. Een groote politiemacht jaag de bij Oss vier dagen lang op een onschuldigen dwaas. De rust in Oostelijk Noord-Brabant, waar men sinds Vrijdag j.1. in groote bezorgdheid verkeerde wegens het feit, dat de, tijdens een schietpartij met de politie te Oss, ontsnapten Duitscher in de bosschen bij Herpen zou rondzwerven, is teruggekeerd. Niet, omdat de zwaar gewapende misdadiger gevangen is genomen, maar omdat thans is gebleken, dat de man er in het geheel niet is en waarschijn lijk ook niet geweest is. Men heeft namelijk kunnen vaststellen dat de man, die telkens op zoo geheimzinnige wijze uit de bosschen te voorschijn kwam, en den passeerenden dorpsbewoners den schrik op het lijf joeg, een inwoner van Oss was, die geestelijk niet geheel normaal is en van tijd tot tijd bij nacht en ontij pleegt rond te zwerven. Wij hebben er reeds op gewezen, dat de gruwelverhalen, die door de streek de ronde deden, met een korreltje zout genomen moesten worden, maar overigens leek de ge- heek geschiedenis, hoe geheimzinnig ook, wel waarschijnlijk. Tientallen lieden hebben met zekerheid aan de politie verklaard, dat zij den Duitscher hadden gezien en ook ge durende de Paasehdagen bereikten de politie mededeelingen over een plotselinge verschij ning van den man. Echter begon men toen reeds eenigszins te twijfelen, of het de Duitscher was. Immers het geheele gebied, waar de man zou rond zwerven, stond dag en nacht onder bewa king, tientallen politiemannen hielden alle toegangswegen bezet en het leek dan ook haast wel onmogelijk, dat de man zijn spelle tje om onverwacht op te duiken en dan weer spoorloos te verdwijnen, zou kunnen voort zetten, zonder dat hij in handen van de po litie zou vallen. Toen plotseling is de z.g. Duitscher bij Ravenstein gesignaleerd, en toen men het spoor volgde, bleek het de be doelde Ossenaar te zijn, die sinds Vrijdag in de bosschen bij Herpen per rijwiel had rond gezworven, en uit vrees, dat hij, zooals al meer gebeurde, door de politie naar huis zou worden gebracht, zich zooveel mogelijk schuil hield. De verhalen over bedreigingen met een revolver, moeten op rekening van de fantasie van de dorpsbewoners geschreven worden. Intusschen is een groote politiemacht vier da gen en nachten op de been geweest en heb ben de mannen ook gedurende de Paasehda gen een inspannenden dienst te vervullen ge had. De voortvluchtige Duitscher b'ijft met dit alles onvindbaar. (Hbld.) VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE HANDELSWETENSCHAPPEN. De practijkexamens in boekhouden en handelscorrespondentie en de examens voor hoofdcorrespondent (Fransch, Duitsch of Engelsch) af te nemen van wege de Vereeniging van Leeraren in do handelswetenschappen, zullen wor den gehouden op Maandag t Juli, Dins dag 2 Juli en Woensdag 3 Juli a.s. in ongeveer 40 plaatsen in het land. Het inschrijfgeld is belangrijk verlaagd. De aanmelding sluit 8 Juni a.s. Het prospec tus der examens is gratis verkrijgbaar bij den administrateur: H. Broeders, locherstraat 66, Amsterdam (W.), Tel. ;°437 en b. d. boekhandel. 1-Richting-Verkeer DE POSTVLUCHTEN OP INDIE Do „Ibis" is gisteren op uitreis Djask in Allahabad aangekomen. van DE PLANNEN VAN PICCARD. Volgens berichten in de dagbladen zou prof. Piccard 7 Me, in Polen arri- veeren, waar hij gast zal zijn van de Aeroclub van Polen en van de Liga voor Luchtverdediging. Hij zal bezoek brengen aan de militaire luchttechni- sclie werven nabij Warschau 1 fiche werven nabij Warschau, card voornemens zou zijn een nieuwe omhulling te laten maken voor zijn stratosfeerballon, met een capaciteit van 120.000 M3., waardoor hij tot een hoogte zou kunnen stijgen van 30.000 M. Hiermede zou dus de grootste vrije ballon, die ooit ter wereld bestond, ge- br uwd worden. DE CLIPPER TE ALAMEDA GEDAALD. Het nieuwe Amerikaansche vliegtuig, dat Dinsdagmiddag van Honoloeloe was vertrokken, is gisteren om 5 uur 58 n m. (N. Yorksche Tijd) te Alameda gedaald. Het vliegtuig heeft met sterke tegen winden te kampen gehad. Bij aankomst te Alameda werd de Clipper dooi een enthousiaste menigte verwelkom'. UITBETALING TUINDERSSTEUN. De uitbetalingen van den extra-steun voor Noord-Holland, welke is bepaald op 360.000 over het jaar 1934 zijn dezer dagen begonnen. De toestand onder het grootste deel van de tuinders is echter van dien aard, dat dit bedrag veel te gering is, om ook maar iets te kunnen doen veroeteren Voor de instandhouding der bedrijven is het veel te gering. Aan een drietal gemeentebesturen heeft de R.K. Diocesance Land- en Tuinbouwbond een verzoek gericht, om in verband met den desolaten toestand, waarin de tuinders in de baggerregeling (werkverschaffing) worden opgenomen. Voor hen, die daarvoor niet in de gelegenheid zijn door de grootte van hei bedrijf, wordt gezinssteun gevraagd. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren aan de beide veilingen wa ren deze week alweer kleiner dan de vorige. Dit is te begrijpen, als men bedenkt, dat de prijzen de laatste weken iets waren verbeterd en er dus meer is verkocht dan dit bij gelijke of lagere prijzen het geval zou zijn geweest. Bovendien vragen de werkzaamheden op het land meer arbeid, zoodat er maar weinig tijd meer overblijft voor „kool afbladeren''. Veel verandering is er in de gemaakte prij zen niet meer gekomen. Al naar de meerdere of mindere vraag waren de prijzen iets hoo- ger of iets lager. Ook de aanvoeren op de verschillende marktdagen liepen sterk uiteen, wat mede van invloed was op de prijzen. Roode kool werd niet meer aangevoerd. Zij, die de laatste weken met dit product aan de markt kwamen, hebben geen slechte zaken gemaakt. Jammer, dat de hoeveelheden zoo gering waren, zoodat slechts weinigen van de gun stige marktpositie hebben geprofiteerd. Al leen „om de Noord" zat er nog iets van be- teekenis. De aanvoer van gele kool was, gezien het vergevorderde seizoen, nog van belang. Nog ongeveer 40 spoorwagens kwamen aan beide veilingen. Kool van 2 tot 3 pond, die anders het meest gezocht was, was nu goedkooper, dan die van 34 pond. De prijzen lagen tusschen 1 en ruim 2 voor de eerste, ter wijl voor de tweede genoemde sorteering van 2 50—2.80 werd betaald. Enkele par tijtjes gingen daar nog boven uit en brachten rrim 3 op. De grofste werd voor 1.50 2.20 verkocht. Voor tweede kwaliteit werd 1—/ 1.90 betaald, al naar grootte en hoe danigheid. Al deze prijzen zijn laag, als men bedenkt, dat het gewichtsverlies sedert het opslaan zeer groot is. Slechts enkele par tijtjes bleven onverkocht. Vooral aan de veiling van den Noorder- marktbond werden nog groote hoeveelheden Deensche witte kool aangevoerd. De prijzen van deze koodsoort zijn het geheele jaar door buitengewoon slecht geweest, zoodat er alle aanleiding was, ze nog niet te verkoopen. Door het uitblijven van eenige vraag van be- teekenis uit het buitenland, is het nu wel zoo goed als uitgesloten, dat er nog een opleving zou komen. De prijzen waren weer iets lager dan de vorige week. Voor kool van 2 tot 3 pond werd nu 1.20— f 1.40 betaald, voor de iets zwaardere sorteering 1.50—1.70; enkele partijtjes gingen daar iets boven. De zwaarste kool, eerste soort, werd voor 1 1.20 verkocht. Voor tweede kwaliteit werd 0.701 betaald. Er was deze week een stijgende vraag naar uien. De aanvoeren waren slechts gering Veel moest er bij het uitzoeken als afval wor den verwijderd, zoodat de goede prijzen op verre na niet die beteeekenis hebben als wan neer ze een paar maanden geleden waren gemaakt. Aanvankelijk werd voor gele uien, middel- groote f 5 806.40 gemaakt, welke prijs eiken dag opliep, zoodat ze op het eind der week voor 7.50-ƒ 8.50 werden verkocht Voor grove werd ongeveer dezelfde prijs be taald. 1 Drielingen, die aanvankelijk nog voor 2 50 3.50 werden geveild, brachten op 't eind der week 2—3 meer op. Voor peen werden iets lagere prijzen be taald. Groote bracht 1—1 30 op, een en- kei partijtje iets meer. Voor kleine werd 40 tot 80 cent betaald. De aanvoer van bieten was gering. Ze brachten 60—80 cent op. Aardappels Beve landers, werden voor 1.90 verkocht. Een nieuw product werd aangevoerd, n.1. rabar ber; ze werd voor 5 per 100 bos verkocht. Voetbal. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Kampioenschap van Nederland. D. W. S.—-Velocitas. P. S. V.—Go Ahead. Afdeeling L Promotiecompetitie 2e klasse. Z. V. V.—Blauw-Wit Promotiecompetitie 3e klasse. De VolewijckersHercules. Promotiecompetitie reserve 2e klasse. W. F. C. 2—H. F. C. 2. Reserve 2e klasse A. K. F. C. 2—W. M. S. 2. Afdeeling IL Promotiecompetitie 2e klasse. H. B. S.—H. V. V. Promotiecompetitie 3e klasse. U. V. S-—Fortuna. De HollandiaanV. O. C. Afdeeling HL Promotiecompetitie 2e klasse. VitesseS. C. H. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Willem II—Palemig. Aideeling V. Promotiecompetitie 2e klasse. FrisiaDe Kooi. Bekerwedstrijden. 6e ronde. Feijenoord—Fluks. Tusschenronde. Quick (N.)—E. D. O. SCHOOLWEDSTRIJDEN. De uitslagen van gisteren zijn: CLrctr. 7e en 8e G II—Bergen I 1—3 Wil. school I—Centr. 7e en 8e G. III 0—3 Koedijk I—Centr. 7e er. 8e G. Iv. 5—0 Bosb. Touss.sch. I—Tesselsch.sch. I 12 R-,chdalesch. T—Vondelsch. I 0—2 Uofdijksch. I—Nic. Beetssch. I 0—8 Jnlianasch. I—Lindenschool I 2—3 Rochdalesch. II—Nic. Beetssch. II 0—4 Lindensch. II—Centr. 7e en 8e G. V 2—0 Wilhelminasch. II—Vondelsch. II 2—1 Kolven. NED. KOLFBOND. De kolfwedstrijden van den Noord- Hjllandschen Kolfbond zullen dit jaar gehouden worden te Alkmaar in de kolfbaan „Centraal" op 26 en 27 Mei Tarnen. JONGEREN IN NIEUWE NIEDORP IN ACTIE. Maandagmiddag had in de Prins Maurits te N. Niedorp een gymnastiek- uitvoering plaats van de adspiranten van Hercuies-Hehe met medewerking van de damesafdeeling. Vele ouders van de tuinders weren tegenwoordig. De verschillende oefeningen zoowel vrije oefeningen als aan <le toestellen, w rden keurig uitgevoerd en in 't bijzon- dor de brugoefening van de meisjes der le afd. oogstte zeer v<= 1 bijval. Het slot nummer, een aansj© van de meisjes der 2t afd. viel extra in den smaak. Deze uitvoering is uitstekend geslaagd. De leidster mej. Sepers en de leider de heer Loos, kunnen er met voldoening op terug zien. DE OLYMPISCHE KLOK. Een prachtig stuk giefwer. De Olympische klok, die voor de eerste maal bij de feestelijke opening van de Spe len in Augustus 1936 van den 75 M. hoo- gen „Führerturm" op het rijkssportveld van Berlijn haar stem zal laten weerklinken, is thans door den Berlijnschen beeldhouwer Walter E. Lemcke, die o.a. de groote klok van den Berlijnschen dom heeft gemaakt in gipsmodel gereed gemaakt. De klok meet, met inbegrip van de draagbalk, het z.g. juk, 4.50 M., de middellijn bedraagt 2.68 M in het midden van de eene zijde ziet men den rijksadel afgebeeld aan de andere zijde den Brandenburger Poort met de Quadriga. Om den ondersten rand loopt een opschrift: „Ik roep de jeugd der wereld Xle Olympi sche Spelen, Berlijn", verder de datum „1— 16 Augustus", terwijl aan de andere zijde het jaartal 1936 is aangebracht. Een dezer dagen zal het gipsmodel naar Bochum worden getransporteerd, waar het door de Bochumer Stahlverein, die de klok geschonken heeft, in gietstaal zal wor den gegoten. Dit werk zal ongeveer 5 maan den in beslag nemen. Geheel gereed zal de klok, die in G zal zijn gestemd, een gewicht van ongeveer 20.000 K.G. hebben. Het juk alleen zal reeds 2500 K.G. wegen. Panorama Panorama vertelt bij interessante afbeel dingen een en ander over een tocht per auto door het leeuwenparadijs en geeft fraaie kieken van het Belgische koninklijke gezin. Het tijdschrift vertelt van de eendenfokkerij in Harderwijk en van de openlucht wasch- partijen in Rijssen. „Flora" in Heemstede is natuurlijk niet vergeten. De filmresencent vertelt een en ander over „De kleine predi kant". Er is veel geïllustreerd nieuws uit binnen- en buitenland en er zijn verhalen, en novellen naast uitgebreide rubrieken mode en sport van Andy G. Bvrd, van E. J. Rath, van Vingie Roe, van Jack Barry, van Damond Runyon en can Mortimer Heurter. De tooneelspiegel- Het April-nummer brengt een artikel van Ben van Eysselsteijn over wijlen Alexander Moissi als mensch, acteur en auteur. Gerbrand Adriaenszoon Breerro passeert de revue In een andere bijdra- go; in de rubriek „Maandspiegel" lezen wij tal van tooneelnieuwtjes en com mentaren. Het debuut van de jonge actrice Alice Dorell wordt verder be sproken, terwijl de andere rubrieken, als Amateur-tooneel met korte aanteeke- ningen en vele illustraties deze Tooneel- spiegel-aflevering tot een aantrekkelijk geheel maken. JCetk S. School Dit roode bord met witte atreep beteekent: gesloten voor alle ver keer in deze richting £uchtoaact £atuL- en JuUt&ouw Spoct fojdschciftm

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10