NAGASAKL HET ZEEMONSTER VAN begrootingen 1935 voor centraal ziekenhuis, burger weeshuis en gemeentelijke instelling voor maatschap pelijk hulpbetoon. B. en W. stellen voor deze begrootin- ge? goed te keuren. B. en W. schrijven in bijlage no. 61: UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD, Gemeente-begrooting. aan genoemde vereeniglngen voor het Jaar 1935 een subsidie uit de „emeentekas toe te kennen van res pectievelijk ten hoogste 6400.— voor uitzending van patiënten en goO.— voor algemeene onkosten, 320, 1125 en 4500. ADRES INZAKE UITOANO BERGERWEO. B en W. schrijven in bijlage no. 62: njj adres van 19 Januari 1935 wendde A. r Schouten, alhier, zich namens mej. Leijen „on|euw tot uwe vergadering om terzake vafl den uitgang van het terrein van mej. Lun aan den Bergerweg een onderzoek in t jtellen en een uitspraak te doen. Naar aanleiding van dit adres, dat op 24 lanuari J.1. in onze handen om bericht en raad werd gesteld, merken wij het volgende In zij" vorig adres van 29 Mei 1934 be toogde adressant, dat de gemeente den uit- «rang van het land van mej. Leijen geheel wil lekeurig had veranderd en slechter gemaakt. Volgens hem kan van een directen uitgang paar den Bergerweg niet meer worden ge sproken, daar men thans om het land te be reiken over den tunneluitrit moet gaan, welke bovendien nog verboden is voor wielrijders. De eigenares zou voorts voor de gemaakte veranderingen geen toestemming hebben ge geven- Wij hebben adressant geantwoord, dat een behoorlijk bestrate toegangsweg (welke 3 50 M. breed is) is gemaakt, waarlangs het land van mej. Leijen bereikbaar is; dat het waarschuwingsbord, houdende verbod om de tunnel in te rijden geplaatst Is halverwege dezen toegangsweg (die den Noordwestelij ken uitrit van de tunnel vormt) en dit ver bod feitelijk geen belemmering oplevert om het land van mej. Leijen te bereiken. Boven dien is er nog overleg gepleegd met den huur der van het land over den uitgang van het land naar den nieuwen toegangsweg. Nu adressant met de verstrekte inlichtin gen blijkbaar niet tevreden is. wenschen wij daaraan nog het volgende toe te voegen: Het spreekt van zeil, dat de beslissing over de vraag, of de gemeente eenige wijziging zal brengen in het beloop van een weg niet af hankelijk kan zijn van de instemming der aangrenzende eigenaren, althans wanneer niet op hun eigendommen beslag wordt ge legd. Hier kan alleen aanleiding zijn tot over leg omtrent de wijze waarop, indien noodig, de afscheidingen zullen worden veranderd. Indien de billijkheid dit meebrengt, wordt van gemeentewege medewerking verleend om de afscheidingen te herstellen of te verande ren. Hetgeen de gemeente in deze verricht, doet zij evenwel geheel onverplicht. Tijdens de verbetering van de tunnel onder den spoorwegovergang van den Bercerweg, wel ke tengevolge had, dat het land van mej. Leijen uitgang kreeg op den nieuwen tunnel uitrit, is met den huurder van het land van mej. Leijen overleg gepleegd, op welke wijze de toegang tot dit land zou kunnen worden verbeterd. Met de wenschen van den huur der, van wien wij moesten aannemen, dat hij als vertegenwoordiger van mej. Leijen han delde, is zooveel mogelijk rekening gehouden. Méér te doen, zooals adressant in het ver zoekschrift van 29 Mei 1934 vraagt, n.1. een stuk gemeente-eigendom afstaan, waardoor weer rechtstreeks op den Bergerweg uitgang wordt gegeven, achten wij ongewenscht, te meer nu het perceel een zeer behoorlijken uit gang behouden heeft, die practisch weinig van den vroegeren verschilt. De door adres sant aangevoerde bezwaren achten wij zeer overdreven. Op grond van het vorenstaande geven wij u in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor de openbare werken in overweging ons te machtigen, aan adressant te berichten, dat aan zijn verzoek om wijziging te brengen in den uitgang van het perceel van mej. Leijen aan den Berger weg niet kan worden voldaan. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN, LEER- EN HULPMIDDELEN ST. JOSEPHSCHOOL (U.L.O.). In bijlage no. 67 schrijven B. en W.: Den 28en Maar j.tl. ontvingen wij van Uwe Vergadering om bericht en raad een adres d d. 22 Maart t.v. van het Be stuur der Vereeniglng „St. Joseph" voor do R. K. Jongensscholen alhier, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te wil len verstrekken voor de aanschaffing van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Josephschool (u. 1. o.) aan en Nieuwlandersingel. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, deoten wij u mede, dat de aanvrage vol* doet aan de in artikel 73 der Lager-On- oerwijswet 1920 gestelde eischen (in ver- nand tnet het Koninklijk besluit von 20 Ua 1931, nr. 83, behoeft in dit geval geen waarborgsom te worden gestort). Der halve moet dit verzoek op grond van artikel 75 dier wet worden ingewilligd. eh W. stellen den raad mitsdien voor de gevraagde medewerking te ver- leenen. I*1 bijlage no. 66 schrijven B en W.: Wij bieden u hierbij aan de bij ons tngekomen begrooting voor 1935 van: a- het Centraal Ziekenhuis. De inkom sten en uitgaven zijn geraamd op J 237.739.33. Gerekend is op een sub sidie van 56.009.33, waartegenover in de gemeentebegrooting een ont- vangpost is opgenomen van 8400.— wegens bijdragen van andere ge meenten; het Burgerweeshuis. De inkomsten en uitgaven zijn geraamd op 15 900, het gemeentelijk subsidie op 6500; 06 gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. De ra ming van de inkomstei. en uitgaven bedraagt 284.800 (1934: 243.125), die van het gemeentelijk subsidie 260.000 (1935: 216.000, bij raadsbe sluit van 20 December 1934 verhoogd met 40.000), Het onderzoek van deze stukken heeft geen aanleiding tot opmerkingen gege- ve i. Ten aanzien van laatstgenoemde instelling verwijzen wij intusschen naar ons antwoord op een hierop betrekking hebbende vraag in het afdeelingsverslag betreffende het ontwerp der begrooting 1935. De gevraagde eubsidiën zijn ln het ontwerp der gemeentebegrooting voor 1935 opgenomen. VERKOOP GROND AAN DE HOUTMANSTRAAT. De heer J. Glas te Heiloo, heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gomeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Houtman- etraat, groot ongeveer 390 M2., voor den prijs van 2730.— in totaal, ten einde daarop drie woningen te bouwer. Dit perceel is op de bij de stukken gevoegde te^kening in roode kleur aangegeven. Tegen verkoop van eerder genoemd per ceel bestaat bij ons geen bezwaar, ter wijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de Commis.ue van bijstand voor het grondbedrijf voor de bouwterreinen gelegen ten Noord- Oosten van den Bergerweg in over weging gegeven. B. en W. bieden in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN, LEER- EN HULPMIDDELEN JULIASCHOOL (U. L. O.) Tn bijlage no. 68 schrijven B. en W.: Den 28en Februari j.1. ontvingen wij van Uwe Vergadering om bericht en raad een adres d.d. 1 Februari t. v. van het Bestuur der R. K Meisjesscholen te Alkmaar, verzoekende gelden uit de ge meentekas te willen verstrekken voor de aanschaffing van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande Juliaschool (u. I. o.) aan de Emmastraat, deels wegens toe name van het aantal leerlingen, deels wegens noodzakelijk gebleken, nog niet aanwezige schoolboeken, leer- en hulp middelen. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, deelen B. en W. den raad mede, dat het schoolbestuur nader een vijftal op de aar.vrage voorkomende posten heeft in getrokken. De aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijswet 1920 gestelde eischen (in verband met het Koninklijk bésluit van 20 Juli 1931, nr. 83, behoeft in dit geval geen waar borgsom te worden gestort). Derhalve moet dit verzoek op grond van artikel 75 dier wet worden ingewilligd. B. en W. stellen den raad vó5r het desbetreffend besluit te nemen. Sommige leden klaagden er over, dat men geen voldoenden kijk heeft op de kosten van het bedrijf der Gemeentewerken. Welke be- teekenis heeft de post van 12.000 (volgnr. 597)? Vele leden meenden, dat men in ver band met de steeds mindere werkzaamheden het bedrijf moest reorganiseeren. Welk tijde lijk personeel is er en is dit personeel nood zakelijk B. en W. deelen mede, dat uit de gevraag de post de kosten betaald worden welke ae gemeente aan het bedrijf veroorzaakt voor het ontwerpen van plannen, die niet worden uitgevoerd (b.v. het boschplan), voor het uit brengen van adviezen omtrent allerlei onder werpen, kosten die nergens anders verant woord kunnen worden. Uit een bedrijfsboek- houdkundig oogpunt is dit noodig om andere posten niet te bezwaren met uitgaven welke daarop niet behooren. Men streeft hier naar een kleinere kern van vast personeel. In 1926 waren hier in ambtelijk verband zonder de brugophalers 43 personen, t.w. 18 amb tenaren en 25 werklieden. In 1935 daalde dit tot 32 personen, waarvan 13 ambtenaren waaronder ook de havenmeester en 22 werklieden. De boekhouding van gemeente werken verschaft voldoende licht over het be drijf. Óp burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst zijn hier thans werkzaam 3 ambtenaren en 9 werklieden. Een dezer ambtenaren zal met 1 Juli a.s. den dienst verlaten. Zoodra mo gelijk wordt tot verdere inkrimping van het personeel overgegaan. Heeft de daling van het gasverbruik zich in 1935 voortgezet? Hoe was het verbruik over 1 Jan. 1934—1 April 1934 en van 1 Jan 1935-1 April 1935? De teruggang van het gasdebiet is nog niet tot staan gekomen en in alle andere ge meenten ook waar men tot groote prijs verlaging overging doet zich hetzelfde verschijnsel in dezelfde of heviger mate voor, zoodat een definitieve oplossing van dit crisisverschijnsel niet te geven is. B. en W. blijven hun aandacht hierop gevestigd houden en zullen later, zoo noodig, nadere voorstellen doen. Over het verbruik van 1 Jan. 19351 April 1935 kunnen nog geen mededeel ingen worden gedaan. Waarom staat bij de radiodistributie op de begrooting een leening van 10.000 bij de gemeente geraamd terwijl toch de stichtingskosten door het Electr. bedrijf wor den verstrekt? Tegen welk pCt. is het kapitaal opgeno men waarvoor in de begrooting een interest van 7500 is uitgetrokken? Hoe groot is het aantal aangeslotenen? Kan thans de rekening worden overgelegd betreffende de oprichting van het bedrijf? De stichtingskosten - zeggen B. en W zijn inderdaad door het Electr. bedrijf ver- strekt nadat de Raad daartoe op 9 Juni 1932 had gemachtigd. Daar de stichtingsrekening is afgesloten en voor verdere mogelijke uit breiding nieuw kapitaal noodig zal zijn, wordt daarvoor een nieuw crediet op de be grooting aangevraagd. Het radiodistributiebedrijf betaalt aan het Electr. bedrijf voor het opgenomen kapitaal 4 pCt. rente. Het aantal aangeslotenen bedroeg op 1 Jan. 1935 3369. De oprichtingsrekening is gereed en afgesloten en wordt na controlee ring der cijfers ter inzage gelegd. Is het niet juist ook op de jaarwedden van de wethouders korting toe te passen nu het salaris van het gemeentepersoneel zoo be langrijk verlaagd is? De wethouders deden bij de vorige korting reeds blijken, dat een korting in deze omstan digheden rechtvaardig zou zijn. Het is billijk rekening te houden met de omstandigheid, dat het aantal wethouders met één is vermin derd. Het college refereert zich overigens naar 's Raads oordeel. Betaalt de Openbare Leeszaal de verwar- mingskosten aan de gemeente terug? De Openbare Leeszaal betaalt 250 in den vorm van subsidie-verlaging. Hoe denken B. en W. over opheffing van de functie van adj.-archivaris en hoeveel zou men hiermede kunnen bezuinigen? B. en W. achten dit niet in het belang van het archief. Het wachtgeld, dat b.v. vanaf 1 Januari 1936 tot 25 Juli 1947 zou moeten worden uitgekeerd zou in totaal 13007.03 bedragen. De over dat tijdvak uit te keeren jaarwedde plus het ten laste der gemeente blijvende deel der pensioensbijdrage zou 18.010.40 zijn en de bezuiniging dus 400 rer jaar bedragen, wat niet verantwoord is o.v. de beperking van den wetenschappelij- ken archiefarbeid. Kan men geen besparing krijgen door uit sluitend leden van het vaste personeel met het maken van uitbreidingsplannen te belas ten? Dat is de bedoeling vanaf 1 Juli, voor zoo ver het personeel niet met andere werkzaam heden wordt belast. Waar worden de staangelden voor woon wagens verantwoord? Op hoofdstuk VI volgn. 182. In 1932 tot en met 1934 is resp. ontvangen 47.85, 62.65 en 104.65. De kosten van het bureau van den ontvan ger en in het algemeen de kosten van het schoonhouden van gemeentegebouwen zou den eenige leden lager willen zien. Voor 1933 en 1934 was 350 geraamd, terwijl de uitgaven over 1934 452.04 be droegen, zoodat voor 1935 450 geraamd is. De inschrijvingssom voor het schoonhou den was in 1932 vari den laagsten inschrij ver 450. Het schoonhouden der gemeente gebouwen is voor het laatst aanbesteed in April 1932. Toen was er voor het kantoor van den gem.-ontvanger geen inschrijver en daarna is bij onderhandsche inschrijving het schoonhouden opgedragen voor 380. Op 11 April j.1. waren de inschrijvingssommen la ger dan in 1932. De bedragen waarvoor ge woonlijk aan den laagsten inschrijver net werk wordt opgedragen zijn niet te hoog omdat daarin ook de aanschaffing van schoonmaakmiddelen is begrepen. Het schoonmaken van bovenramen, gootlijsten enz. wordt door een glazenwasscher ver richt. Zijn B. en W. zoo vroeg een lid van oordeel dat de pensioenregeling voor de wet houders in deze gemeente moet blijven be staan? De reeds bestaande pensioenen kunnen be zwaarlijk worden aangetast. Voor het overi ge moet de Raad dit vraagstuk beoordeelen, zooals de Raad ook in 1929 m.a.st. tot vast stelling van de pensioenregeling besloot. Een onderdeel van de kosten van uitrusting der politie 1500) betreft de aanschaffing en het onderhoud van rijwielen. Over hoeveel rijwielen en motorrijwielen beschikt de poli tie en wanneer heeft de Raad voor den aan koop van het laatst aangeschafte motorrij wiel machtiging verleend? De politie heeft 23 rijwielen en 2 motorrij wielen van welke laatste de aanschaffing ook bij de behandeling van dc begrooting voor 1931 ter sprake kwam. Toen is op een vraag van den heer Van Drunen medegedeeld dat de aanschaffing van het tweede motorrij wiel had plaats gevonden uit den post rijwie len. Deze gaf te kennen, dat z.i. deze post daarvoor niet bestemd was. Aangezien nie mand anders dat te kennen gaf is aangeno men, dat de Raad overigens met deze rege ling accoord ging. Alle gemeenten van eeni ge beteekenis stellen motorrijtuigen ter be schikking van de politie omdat dit bij het mo derne wegverkeer groote voordeden biedt b» ven rijwielen. Den Helder heeft 2 motorzij spannen, Zaandam een auto en een motorzij span. Sommige leden wilden de kosten der bioscoopcommissie verlagen, andere zouden het geheele bedrag willen schrappen. B. en W. deden reeds pogingen deze kosten te verminderen. Mogelijk wordt de toelage van den secretaris die reeds van 150 tot 50 verlaagd is ingetrokken. Na inge wonnen advies van de Commissie voor G.O. komt t.z.t. hierover een voorstel. Met het oog op het vele helangelooze werk der commissie ten behoeve der gemeente zouden B. en W. vermindering of intrekking der subsidie van 125 niet billijk achten. Aange'drongen werd op verbetering der bestrating van het Varnebroek. Het College acht verbetering eveneens ge- wenscht.'Op de ontwerp-begrooting van 1933 was daarvoor 2250 uitgetrokken wat om be zuinigingsredenen later is afgevoerd. Bij de samenstelling der begrooting van Gemeente werken voor 1936 wordt dit punt opnieuw in overweging genomen. Een lid wees er op, dat 20.000 uitslui tend voor de kaasmarkt worden uitgetrok ken, die slechts éénmaal per week gehouden wordt. Hoeveel is de laatste 3 iaar voor on derhoud van schalen en gewichten uigegeven waarvoor thans 200 geraamd wordt. De jaarwedden van het marktpersoneel zijn vast gesteld in een tijd toen een veel grooter ar beidsprestatie werd gevorderd. Zij kunnen nu herzien worden. B. en W. willen het marktvraagstuk in ver- baftd met de veranderde omstandigheden in het geheel onder de oogen zien en de moge lijkheid van bezuiniging op de salarissen daarbij overwegen. De onderhoudskosten van schalen en gewichten w.o. de kosten van het ijken bedroegen over 1932, 1933 en 1934, resp. 252.70, 136.02 en 511.82. Men hangt daarbij af van het aantal balan sen, dat jaarlijks moet worden afgenomen en naar Amsterdam gezonden om gescherpt te worden. De gewichten worden elke 2 jaar ge ijkt. Thans geschiedt het scherpen door een firma, die belangrijk voordeeliger is. Men vroeg specificatie van de huur van lo kalen in het Waaggebouw, waarvan men de opbrengst aan den lagen kant achtte. Het Sportparkbedrijf betaalt 100. het plantsoenbedrijf zal eenzelfde huur moeten betalen. Aan de V.V.V. zijn in 1921 door den Raad tot wedropzeging kosteloos lokalen in het Waaggebouw in gebruik afgestaan. Een lid betreurde het, dat het aandeel in de opbrengst van de wegenbelasting en de rijwielbelasting niet zal worden gereser veerd. De gem. zal, wat de straten betreft, geregeld voor zware voorzieningen staan. Men drong er op aan met reserveering voort te gaan. B. en W. antwoorden, dat de uitkeering van dit aandeel geschiedt om de gemeente tege moet te komen in de ten laste van den ge wonen dienst komende kosten van aanleg en onderhoud van bepaalde wegen en de ont vangsten behooren dus aan den gewonen dienst ten goede te komen. De mogelijkheid van eenige kapitaalvor ming uit de gewone middelen is bij den te- genwoordigen stand van zaken geheel bui tengesloten. Men vroeg welke rijwielpaden er in de laatste jaren zijn aangelegd en of het verant woord is de subsidie aan de Rijwielpadver. onveranderd te laten. Men verzocht inzage van de laatst vastgestelde regeling. B. en W. antwoorden, dat in de laatste ja ren zijn aangelegd rijwielpaden van de Franschman aar Bergen aan Zee, van Heiloo naar Egmond-Binnen en een pad langs den Zanddijk in de gemeenten Castricum en Lim- men. Het subsidie dient wel gehandhaafd te worden. De rekening der Ver. wordt ter in zage gelgd. Gevraagd en toegezegd werd de ter inzage ligging van de cijfers betreffende huur of ver goeding voor het gebruik van schoollokalen, toegezegd in de raadsvergadering van 28 Maart j.1. Zijn B. en W. niet van meening, dat de Ver. voor kindervoeding subsidie 2700 'n te groot bedrag voor onkosten uitgeeft. Blijkens de vorige rekening was bij een totale uitgave van 4148.50 niet minder dan 1363.01 voor loon en zegels begrepen. Het bestuur heeft met ingang van 1935 de loonen van kok en helpster herzien. Andere hulp is kosteloos. Het bestuur tracht ateeds de beste artikelen tegen de minste kaaien te verkrijgen en er is met succes een aetk ge voerd ot uitbreiding van het aantal contri buanten. Het bestuur komt een woord van dank toe voor het vele werk ten bate van het behoeftige kind. In verband met het belang van den cursus voor spreekonderwijs voor vele kinderen vroe gen eenige leden de mogelijkheid van voort zetting aer subsidieering nog eens te willen overwegen. B. en W. achten het niet mogelijk voor al lerlei doeleinden steun uit de gemeentekas te blijven verleenen. Voor dezen cursus wordt kosteloos een verlicht en verwarmd lokaal ter beschikking gesteld. De Ver. zal het verder zonder steun van de gemeente moeten stellen. Zij kan wellicht het geringe lesgeld verhoo- gen en door contributiebetaling harer leden haar taak blijven vervullen. Zal een subsidie van 260.000 voor M.H. toereikend zijn? Hoeveel verpleeggelden wer den betaald aan de beide ziekenhuizen over 1932, 1933 en 1934? Hoeveel patiënten wer dén hiervoor verpleegd en over hoeveel ver- pleegdagen werden deze berekend? Het is nog niet met zekerheid te zeggen of 260.000 toereikend zal zijn. Zoodra B. en W. positieve aanwijzingen hebben, dat het crediet te laag is, zal ten spoedigste aanvul ling kunnen plaats hebben en de middelen tot bestrijding der uitgave worden aangewe zen. Wat de gevraagde opgave betreft wordt gemeld, dat dit resp. voor de jaren 1932, 1933 en 1934 betreft voor patiënten, ver- pleegdagen en verpleeggeld, voor het Cen traal Ziekenhuis 373, 7988 en 25.010.64; 312, 5396 en 17.343.5C en 161, 5825 en 18.054.30 en voor het Sint Elisabeth-zieken- huis resp. 374, 8571 en 25.562.99 366, 6231 en 18.458.70 en 120, 4110 en 12.247.90. Eenige leden vroegen of de rekening van den stadsautobusdienst aan het Centr. Bu reau door verificatie en financieele adviezen der Ver. van Ned. Gemeenten wordt nage zien, wat zeer gewenscht werd geacht. De controle dezer rekening is niet met dit Bureau overeengekomen en zal dus moeten geschieden aan de afd. financiën. B. en W. hebben geen bezwaar de rekening in handen van het Bureau te stellen. Gevraagd werd of de raming van 7000 voor de dividend- en tantième-belasting ge handhaafd kan blijven. In 1934 is 8314.67 ontvangen en de ra ming van 7000 lijkt B. en W. dus niet te hoog. Een der leden werd gaarne nader inge licht over de juiste beteekenis van den post uitkeering aan het bedrijf der gemeentewer ken. B. en W. verwijzen daarvoor naar hun op merkingen bij de algemeene beschouwingen onder het hoofd „Bedrijven''. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 uur en op Maandagavond van 7—8 uur, voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 2—5 uur n.m. Bemiddeling voor werk gevers van 912 en van 25 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 4 opz. teekenaars, 3 bouwk. opzichters, 2 water bouwkundigen, 1 glazenwasscher, 1 steen bikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 1 stratenm.-opperman, 1 stuc.-opperman, 6 be tonwerkers, 1 betonemailleur, 40 opperlie den, 11 stucadoors, 48 metselaars, 89 timmer lieden, 15 voegers, 33 schilders, 127 grond werkers groep metaalindustrie: 1 autog.-lasscher, 17 bankwerkers, 1 blikslager, 3 carosserie- bouwers, 7 electriciens, 1 electr.-technicus, 2 fitters, 1 fraiser, 3 instrumentmakers, 2 kern makers, 3 ketelmakers, 7 klinkers, 8 loodgie ters, 2 iijnwerkers, 10 machinisten, 2 mach.- leekenaars, 12 metaaldraaiers, 3 metaalslij pers, 1 metaalvijler, 19 monteurs, 1 plaat werker, 4 rijwielherstellers, 3 scheepsbou wers, 2 scheepswerktuigkundigen, 7 smeden, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wagenma kers, 1 werktuigbouwkundige, 10 ijzerwer kers, 1 zandbereider, 3 zandvormers; groep voedings- en genotmiddelen: 46 siga renmakers, 1 sorteerder, 2 plakkers, 1 strip per, 4 tabaksbewerkers, 5 slagers, 1 kok, 3 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 22 bak kers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider; groep verkeerswezen: 45 chauffeurs, 7 koetsiers, 1 stuurm. groote vaart, 1 motor schipper, 29 pakhuisknechts, 17 magazijnbe dienden, 7 keilners; groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 8 boekbinders; 233. Op het vliegveld hadden Drein en Piet den vol genden morgen een prettige ontmoeting. Daar zagen ze een Hollandsche piloot, die met een K. L. M. toe stel op weg was naar Amsterdam. De begroeting was allerhartelijkst en de piloot nam Drein en Plet mee om ze voor te stellen aan de passagiers. 234. Maar dat waren heelemaal geen aardige men- schen. Ze waren erg verwaand en keken vooral Drein erg uit de hoogte aan. Ze vonden zeker dat hij er niet deftig genoeg uitzag. De heeren namen niet eens hun sigaar uit den mond toen ze zeiden: „Hoe gaat het?"

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7