DE UNIE 30% KORTING TIJDELIJKE AANBIEDING TOT EN MET ZATERDAG 4 MEI DUS DUBBELE CASSABONS Filiaal: ALKMAAR, Langestraat 13 HEILOO WINKEL LANGENDIJK OUDKARSPEL BROEK OP LANGENDIJK ST. PANCRAS DIRKSHORN NOORDSCHARWOUDE De Koningin van Montmartre. Intoinuntiatuur te den Haag OP9'b"rd de Examen E.H.B.O, Candidaten voor den gemeente raad. SCHAGERBRUG 7€uA^flOUjclriiaUAAAS en verder filialen door het gehele land groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 2 stoffeerders, 5 mach. houtbewerkers, 3 kis tenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeld houwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper; groep landbouwbedrijven: 8 tuinlieden, 21 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 17 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden overige beroepen: 1 wasscher, 3 kleerma kers, 2 rietwerkers, 5 schoenmakers, 3 port.- huisknechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 4 incasseerders, 6 zakken- stoppers, 1 kapper, 2 ambtenaren ter secreta rie, 1 electr. techn. ingenieur, 1 klompen- schilder, 17 kantoorbedienden, 1 bedrijfslei der, 3 administrateurs, 1 controleur, 42 transport- en 270 los-arbeiders gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 26, tabaksindustrie 22, overige beroepen 5; jeugdige werkzoekenden benedn 18 jaar in diverse beroepen 24; vrouwelijk personeel: 2 steno-typisten, 2 kantoorbedienden, 1 huisbewaarster, 2 dag meisjes, 10 werksters; geplaatst 31 werkzoekenden. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Pcottuiciaal Hieuws Verloting goedgekeurd. B. en W. hebben aan de V.V.V. goedkeu ring verleend voor uitgifte van 2000 loten a 10 cent. Geit werpt vier jongen. Als een zeldzaamheid zij gemeld, dat de geit van den heer Th. Baltus 4 jongen heeft geworpen. De diertjes zijn allen normaal ontwikkeld en gezond. Ook de moeder heeft er geen hinder van ondervonden. Tentoonstelling vakonderwijs. De tentoonstelling van de Vereeni- ging tot bevordering van het Vakonder wijs in West-Friesland, gehouden van 2022 April 1935 te Spierdijk, heeft voor de leerlingen van de te Winkel ge vestigde teekenschool dier vereeniging het volgende resultaat gehad: Diploma toegekend aan: Timmerlieden: M. Visser. Electriciens: C. de Geus. Bekroningen: Lijnteekenen: le klas: L. de Bruyn, 4e pr. Vakteekenen timmerlieden: 2e klas: G. Molenaar, 3e pr Hand- en vormteekenen: 2e klas: G. Mole naar, le pr. Vakteekenen: 4e klas: W. Beers, 4e pr. Hand- en vormteekenen: 4eklas: M. Visser, 3e pr. Vakteekenen schilders: 5e klas: A. Lange- reis, eerv. vermelding. Projetcieteekenen: 2e klas: G. Molenaar, 2e pr. Hand- en vormteekenen; vrije vakken: 2e klas: C. Groen, 4e pr. Hand- en vormteekenen, monteur: 3e klas: P. H. van Raalte, 2e pr. Vakteekenen wagenmakers: 5e klas: A. Wied ijk, 3e pr. Hand- en vormteekenen idem: 5e klas: A. Wiedijk, eerv. vermelding. Practisch proefwerk: Timmerlieden: le leerjaar (driepoot): L. de Bruyn, le pr.; G. Molenaar, 3e pr. (papier bak) G. Molenaar, 4e pr. (prikslee) G. Mole naar, 3e pr. L. de Bruyn, eerv. vermelding (droogrekje) L. de Bruyn, 4e pr. Bankwerkers: le leerjaar (spiestuk en pas werkstukje) P. H. van Raalte, 3e pr. Gymnastiekvereniging „Sparta" Met veel succes gaf de gymn. vereeni ging „Sparta" alhier, den tweeden non-stop avond. Het bezoek was nog grooter dan den eersten avond en meerderen, die den eersten avond hadden bijgewoond, waren ook thans weer aanwezig. Het programma werd weder vlot afge werkt en had veel 'belangstelling, terwijl de afwisselende voordrachten bijzonder in den smaak vielen. Werden de vorige uitvoering aan verschil lende deelneemsters bloemen aangeboden, thans had dit plaats aan mejuffrouw A. Honingh, die den bloemendans met zang had opgeluisterd. De Langendijker teekenschool van de vereeniging tot bevordering van het vakon derwijs in Westfriesland is weer met een groot aantal prijzen uit den strijd gekomen op de Zaterdag te Spierdijk gehouden ten toonstelling. Het einddiploma voor den vijfjarigen cur sus werd uitgereikt aan de timmerlieden J Koenis te Zuidscharwoude, H. Vroegop te Broek op Langendijk, J. Otsen te Zuidschar woude. Smeden: C. Kuilman te Zuidscharwoude; metselaars: N. Komen te Noordscharwoude; schilders: E. J. van Doornum te Broek op Langendijk; J. Grootjes te Zuidscharwoude. Het einddiploma driejarige cursus aan: Metselaars: J. Bleeker te Harenkarspel; timmerlieden: H. Vroegop te Broek op Lan gendijk; schilders: J. Grootjes te Zuidschar woude; H. Stins te Zuidscharwoude; smeden: C. Butter te Oudkarspel. Lijst der bekroningen voor de Langen dijker school: Lijnteekenen le kl.: H Blok, le pr.; 2e pr. H. Rippen; K. Kossen, eerv. vermelding, allen te Broek op Langendijk. Handteekenen le kl.: 2e pr. J. Rippen te Broek op Langen dijk. Vakteekenen derde klas timmerlieden: 3e pr. E. van Gelder te Broek op Langendijk; J. Oom te Noordscharwoude 4e pr.; vak teekenen 4e kl.: 3e pr. K. Kardinaal, 5e pr. D. Blom te Noordscharwoude; vakteekenen 5e klas: le pr. J. Otsen te Zuidscharwoude; 2e pr. H. Vroegop te Broek op Langendijk; 3e pr J. Koen-is te Zuidscharwoude; hand en vormteekenen eerv. vermelding J. Koenis, H. Vroegop en J. Otsen; hand- en vorm teekenen 5e klasse eerv. vermelding W. Komen, J. Bleeker en K. Schuit. Vakteekenen 4e klas: le pr. B. Bruin te Harenkarspel en C. Butter te Oudkarspel; hand- en vormteekenen 5e kl. smeden: 2e pr. C. Kuilman te Zuidscharwoude; vakteekenen derde klas: 2e pr. P. Kramer te Noordschar woude; 4e klas: M. Zijp te Noordschar woude, le pr.; 2e pr. H. Sti-ns te Zuidschar woude; 3e pr. E. J. van Doornum; 4e pr. J. Grootjes. Vakteekenen 5e klas: 3e pr. J. Grootjes; eerv. vermelding E. J. van Doornum. Projectieteekenen 3e klas: le pr. L. Bood te Oudkarspel; 2e pr. A. Oudhuis; 3e pr. A. Appel, allen te Oudkarspel; B. Bruin te Harenkarspel, 4e pr.; 4e klas: 2e pr. H. Vroegop; 2e pr. H. Koenis; 2e pr. J. Otsen. Vakteekenen 3e klas: 3e pr. A. Oudhuis; H. Appel, 3e pr. Vakteekenen typografen 2e klas: le pr. D. Mienis te Noordscharwoude. Hand- en vorm teekenen- le pr. D. Mienis; vakteekenen derde klas: le pr. L. Bood, hand- en vormteekenen le pr. met lof L. Bood. Practisch proefwerk: Timmerlied-en, le jaar: J. Oom te Noord scharwoude, 2 eerste prijzen; tweede leer jaar: K. Kardinaal, le pr.; D. Blom, 3e pr. en 2e pr. Metselaars, le jaar: K. Schuit te Noord scharwoude, le pr.; 3e leerjaar: J. Bleeker, le pr. Smeden le leerjaar: 5e pr. L. Rippen; 2e leerjaar 4e pr. B. Bruin; 3e leerjaar C. But ter te Oud-karspel, le pr. Bankwerkers le leerjaar: le pr. met lof L. Bood te Oudkarspel. Schilders 2e leerjaar: le pr P. Kramer twee keeren eer tweede pr.; M. Zijp, le'pr.; 3e leerjaar: H. Stins, 2e pr. Uitvoering. Zondagavond werd door de tooneelver- eeniging „De Roos" een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot. Opgevoerd werd „Robbedoes", blij*- spel in drie bedrijven van Henk Bakker. On der leiding van den heer Kooiman uit Bergen (N.-H.) had „De Roos" ons meermalen ver gast op een uitmuntend- blijspel. Ook deze avond, met Robbedoes was uitmuntend door samenspel, tooneelaankleeding en grimee- r-i-ng, waaraan de meeste zorg was besteed. Er was opgewekte muziek van- den heer van der Brink uit Alkmaar en een goed gevulde zaal, zoodat de Roos weer met voldoening, op dezen avond kan terug zien. Aanbesteding. Door den heer S. Vis,, architect alhier, is Zaterdag de aanbesteding gehouden voor het te bouwen woonhuis-boerenplaats, voor reke ning van mevr. de wed-. C. Borst, alhier. v Laagste inschrijver voor het timmerwerk was J. Heidsma te Noordscharwoude, met 4483; voor het metselen dezelfde met 6086 en in massa voor 10560 dezelfde. Been gebroken. De caféhouder J. de Boer kwam van de ladder -te vallen en had daarbij het ongeluk, zijn rechterbeen te 'breken. Concert. Onder leiding van den 'heer G. van Kalken te Hoorn gaf het Christelijk fanfare corps op den 2en Paaschdag haar jaarlijksch concert in de Ned. herv. kerk. Een 9-tal num mers werden ten gehoore gebracht, waar van- de vertolking op de juiste wijze werd' weergegeven, in 't bijzonder -kwam zulks tot uiting bij de Antigone-ouverture van- F. Rousseau. Een Grieksche sage, waarin ge schilderd de zwerftocht van Antigone met haar blinden vader, den afgezetten koning van Thobi, door de Egyptische woestijn. Evenzoo was zulks het geval met de Fan tasie Pastorale van- S. Vlessing. Door den heer W. Strijbis werd een solo gegeven op de tuba met begeleiding van orkest, genaamd Au Varië van- L. Montagne, welke in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Ter afwisseling werd door den heer v. Kalken een 3-tal soli ten gehoore gebracht op de clarinet, waarbij de heer K. Wagenaar zijn medewerking verleende op het orgel. Een bijzonder woord van dank werd dezen heeren door den voorzitter der finan- cieele commissie gebracht voor hun kunnen en mooie weergave der nummers. Nadat door dezen nog gewezen werd op den steun, welke de vereeniging financieel zoo noodig heeft en aan burgemeester Slot, be schermheer der vereeniging, dank was ge bracht voor zijn aanwezigheid, volgde slui ting op de gebruikelijke, wijze. Chr. Gein. Zangvereeniging. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" gaf 2en Paaschdag een zanguitvoering in de Ned. herv. kerk onder leiding van haar directeur, den heer Paul Kok. Het kerkgebouw was geheel gevuld en dii was volkomen verdiend. Alle nummers op zich zelf te noemen zou te ver voeren, het eene klonk natuurlijk beter dan het andere. Er is zoo schitterend ge zongen, dat wij ons aan critiek niet durven wagen. Ook het vrouwenkoor gaf blijk van zijn kunnen. Het meisjeskoor, in het begin even schuch ter, was aardig op toon. Hier schuilen voor de toekomst goede krachten. Zoowel van het gemengde als vrouwenkoor en meisjeskoor waren uitspraak en klank volume volmaakt. Ds. Molenaar opende en sloot den avond op de gebruikelijke wijze. In zijn sluitingsrede spoorde spreker de aanwezigen aan om werkend lid der vereeni ging te worden. Uitvoering tooneelvereeniging. 'Maandag, 2en Paaschdag, gaf de too- neelvereeniging „Nieuw Leven", alhier een uitvoering in de zaal van den heer Pijper. Opgevoerd werd: „Santa Lucia", comedie in 4 bedrijven door A. den Hertog. Een keurig gestileerd en fijn ge dacht spel, ver uitgaand boven de ge wone blijspelen. Daar er weinig actie in zit, moet het stuk gedragen worden door goed spel en juist zeggen. En we kunnen verklaren, dat de verschillende rollen a'le uitstekend zijn uitgebeeld. Boven dien staan de hoofdrollen van Rita en Max, gespeeld door mej. A. van dei Laan en den heer VV. Bullooper, die door mooi stil en rustig spel ons zeer bekoorden. Ook het echtpaar Reesing, voorgesteld door den heer J. Schenk en mevr. M. Biommervan der Molen, acteerde best, terwijl het verloofde paar, Louise Reesing en Joan, vertolkt door mej. A. Berkhouwer en den heer K. van der Molen, uit deze rollen haalde, wat er uit te halen viel. Marie, de dienstbode, mevi. A. van DijkWeeland, was door haar gepaste, koddige mimiek weer eei.ig. Van de overige bijrollen willen w« nog slechts zeggen, dat de rol van Dullema, den heer P. Homan, heel goed lag. Het tooneel was weer keurig verzorgd. De tuin maakte een féerieken indruk. Ook de grimeering was goed. Het publiek was er blijkbaar in, want hoewel het voor verreweg het grootste deel bestond uit jongelui, bleef het tot het einde zeer rustig en stil in de zaal. Daarna daverend en welverdiend ap plaus. De „muziek" in de pauzes klonk wel wat hard. Door de operettevereen. „Caecilia", diri gent de heer H. J. Zaal, werd Maandag avond, 2de Paaschdag, een opvoering ge geven van de „De Koningin van Mont martre". Het was een buitengewoon mooie avond, waarbij vooral opviel het spel van den heer J. Koeman als vader van Odette (de konin- ging van Montmartre). Ook deze rol, welke gespeeld en gezongen werd door mej. N. de Boer, werd heel goed vertolkt. Vermelden wij verder nog het spel van Baron de Mont-Brison (den heer P. Hop) en van Marcel zijn zoon (den heer L. Uipkes) en Zi-Zi (mej. L. Eecen) en Jacques (den heer P. Tromp), welke allen heel mooi spel gaven. De dansen waren ingestudeerd en ontwor pen door mevr. Zaal en werden bijzonder goed uitgevoerd. De mode-show (een pracht-reclame voor de fa. Meijer en Zn. te Alkmaar) kwam heel goed tot haar recht. Costuuins, décors, verlichting e.d. waren Hmi stoffelijk overschot van Z. Exc. Mar Loren™ INPLAATS VAN 15% KORTING OP V-* Pruimen Californische 1 3"22 et. p. pond Appelen Stukjes34 ct. p. pond Appelen Schijfjes 35 ct.p.pond Abrikozen Californische 50-58 ct. p. pond Peren Californische24 ct. p. pond Tutti-Frutti28 ct. p. pond Krenten 22j£et.p.pond Rozijnen. 18*22^-30 ct. p. pond Ananas Echte Hawaïan50 ct. p. blik Ananas Singapore, prim» kwaliteit 30 ct. p. blik Rijst5^-8-1 0-1 3-1 8 ct. p. pond Rijst Java 22 ct. p. pak EN OPt Huishoudzeep 16 cent p. pak Zeeppoeder. 6 cent p. pak Zelfwerkend Waschmiddel .22j^cent p. pak Schuurpoeder Strooibus 15 cent p. bus Schuurpoeder Pak 6 cent p. pak prima in orde. Een gezellig bal besloot dezen avond. Jammer, dat de zaal niet ge heel bezet was. De cursus van de afdeeling Langendijk van de E.H.B.O. onder leiding dr. de Wit is beëindigd. Door 8 cursisten van de 18 is met goed gevolg het examen afgelegd. Deze geslaagde cursisten kunnen aan een vervolg-cursus deelnemen, waaraan een diploma verbonden is. De candidatenlijst voor den gemeente raad van de R.K. Staatspartij is alpha* betisch als volgt samengesteld: C. Bakker, G. de Boer, Th. L. Bruijn, P. Duijves (aftred.), N. Groot, J. Hand, W. Kuin, L. Schrijver (aftred.), A. Schuffelen, N. Spaans en N. Zijp Jz. Over deze volgorde wordt nog een referendum gehouden. In de o. 1. school alhier werd een verga dering gehouden van ouders en onderwij zend personeel. Na opening der vergadering deelde de voorzitter, de heer S. Jaring, mede, dat per 1 Januari 12 leerlingen werden overge plaatst naar de o. 1. school te Oudesluis. Voor de eerste klasse werden 12 leerlingen ingeschreven, terwijl op 1 Mei 8 leerlingen de school gaan verlaten. Door de leerlingen werden 3 prijzen voor teekenwerk behaald op de tentoonstelling te Callantsoog. Bij het afscheid van burgemeester de Moor zullen de leerlingen van alle scholen in de gemeente Zijpe den scheidenden burgemeester eenige liederen toezingen. Ingekomen was een voorstel van twee le den der oudercommissit om samenwerking te zoeken met de overige oudercommissies in Zijpe, met de bedoeling om te trachten, het vervolg-onderwijs weer ingevoerd te krijgen. Dit voorstel werd aangenomen. Voorts gaf de heer Wardeuaar, onderwij zer aan de U.L.O.-school te Schagen, een belangwekkende beschrijving van den bouw en inrichting van de „Graf Zeppelin" en de door deze luchtreus gemaakte wereldreis. Een en ander toegelicht door lichtbeelden. Tenslotte drong de heer Nieuwlar.d er bij de aanwezigen op aan om lid te worden van de vereeniging „Volksonderwijs". OTERLEEK. (Maart 1935). Geboren: Jannie, d. v. Cornelis Won der en Dieuwertje Nes. - Maartje, d. v. Jacob Ooms en Marrigje van Mourik.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8