BLACK BOy Belasting op pensioen ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 24 APRIL 1935 stoet, waarin behalve de fanfare van Yperen, de kapel van het Britsche Legioen van Guil- ford en delegaties van tal van oudstrijders- organisaties meeliepen, begaf zich naar de Poort van Meenen. Daar hadi een korte religieuze plechtigheid plaats. GROOTE BRANDEN IN JAPAN. Twee dorpen in de asch gelegd. Twee groote dorpen hebben op twee ver schillende plaatsen in Japan twee dorpen zoo goed als geheel vernield. De eerste brand woedde in Noord-Japan in de prefec tuur Foekoesate, waar 49 huizen gistermor gen door het vuur geheel werden vernield. De tweede brand woedde in het dorp Yoneya in de prefectuur Miyagi, waar in den loop van den nacht meer dan 100 hui zen door het vuur werden vernield. ter als die van '34 op '35, is deze aan het seizoen verbonden stijging van de werkloos heid zeer aanzienlijk. Van October 1934 tot Januari 1935 is in Duitschland het aantal werkloozen met 700.000 gestegen. Hierbij kwamen er no£ 53.000 uit het Saargebied na de volkstelling aldaar. Door de verschil lende maatregelen van de Duitsche rijksre- geering is men er intusschen in geslaagd, om hiervan reeds bijna 625.000 weer aan 't werk te brengen en aangenomen kan wor den, dat reeas in deze maand het geringste aantal werkloozen van het vorige jaar van 2.268.000, welk cijfer in October werd bereikt, zal kunnen worden geklopt en men nog minder werkloozen zal tellen. Eind Maart 1928, toen de conjuctuur nog tamelijk gunstig scheen bedroeg het aantal werkloozen 1.550.000. Dit was in het begin van de voorjaars- en zomercampagne en vóór het fc 'gin van de crisis. Eind Maart 1929 bedroeg het aantal werkloozen echter reeds 2.484.000, eind Maart 1930 was het gestegen tot 3.041.000. Toen begon de aera Brüning en eind Maart 1931 was het aantal werkloozen gestegen ■tot 4.744.000, terwijl na het tusschenrégime van Von Papen en Von Schleicher er eind Maart 1932 zelfs (officieel) 6.034.000 werkloozen waren. Toen begoq het Vierja renplan te werken en eind Maart 1934 wa ren er 2.798.000 werkloozen, terwijl het eind Maart van dit jaar 2.400.000 bedroeg. De leider van het Duitsche arbeidsfront, dr. Ley, heeft niet lang geleden verklaard dat in 1935 de werkloosheid in Duitschland geheel zal worden overwonnen. Dit lijkt zelfs voor optimisten tamelijk bout gespro ken. Maar toch verwacht men algemeen, dat men er dit jaar in zal slagen, om voor den eersten keer sedert 1928, dus sedert ze ven jaar, het aantal werkloozen weer tot be neden de twee millioen te doen dalen. Glanzend, donker, taai en stevig Is de inhoud van zoo'n pak; Lekker sappig en ook pittig Het is BLACK-BOY Pruimtabak. Jladiauieuws KASTEEL AFGEBRAND. Het in 1756 in den Rococostijl gebouwde kasteel Schwarzengraben bij Lippstadt nabij Essen is gister door een groote brand ver nield. Van den inhoud kon het grootste ge deelte gered worden. Bij het blusschingswerk kwam een persoon om het levenvier brand weerlieden werden gewond. BRAZILIË LUISTERT NAAR NEDERLAND. Speciale Phohi-uitzending. Het speciale programma, dat op Zaterdag avond 20 dezer op verzoek van Braziliaan- sche zijde door den Phohi-zender te Huizen op 25,57 M. en den PCJ-zender te Eindho ven op 17,11 M. werd uitgezonden, is blij kens telegrafisch bericht uit Rio de Janeiro over geheel Brazilië uitstekend ontvangen. Als eerste spreker richtte mr. T. J. Ver schuur, oud-minister van economische zaken, het woord tot de Braziliaansche luisteraars en in het bijzonder tot de leden der regee ring, o.w. de president van Brazilië, die zich op het tentoonstellingsterrein te Rio de Janeiro bevonden. Mr. Verschuur bracht een hartelijken groet aan den president van Bra zilië, óetulio Vargas, die op dat moment juist de plechtige opening van de tentoonstel ling in Rio had verricht. Hij vestigde de aandacht op de nieuwe relaties, die al sedert eeuwen tusschen Nederland en Brazilië be staan. Mr. Verschuur eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat de tentoon stelling aan haar doel zou mogen beantwoor den en dat de Brazilianen, waar zij ook in groote mate Nederlandsche producten te be wonderen geeft, eraan zouden worden her innerd, dat er in de lage landen bij de Noord zee een energiek volk woont, dat met Gods hulp er in geslaagd is een eerste plaats in te nemen onder de industrieele volken die Bra zilië van hun nijverheidsproducten voorzien Na een kort intermezzo van Zuid-Ameri- kaansche muziek nam als tweede spreker, dr. A. F. Philips, het woord. Ook hij besloot zijn toespraak met den wensch, dat de ten toonstelling in Rio zal mogen bijdragen tot verhooging van de nationale volkswelvaart en dat mede door deze zeer bijzondere wijze van opening, het handelsverkeer tusschen Nederland en Brazilië zal worden versterkt Met een extra groet aan de Nederlandsche Kolonie in Brazilië werd deze uitzending be sloten. GESAUSDE ZWARE PRUIMTABAK MALARIA-EPIDEMIE OP CEYLON BREIDT ZICH WEER UIT. De malaria-epidemie op Cevlon welke be gin van dit jaar zooveel slachtoffers heeft geëischt, begint zich weer uit te breiden. Men vreest, dat zij zeer groote afmetingen zal aannemen. Talrijke ziekenhuizen zijn reeds overvol. Er worden speciale maatrege len genomen om de epidemie te bestrijden. STAKING BIJ DE CHEVROLET- AUTOMOBIELFABRIEKEN. 2000 arbeiders van de Chevrolet-automo- bielfabrieken in Toledo (Ohio) zijn in staking fegaan, omdat zij de erkenning eischen van un vakvereeniging. Bovendien zou de maat schappij, volgens de stakingleiding, gewei gerd hebben loonsverlaging toe te staan, zoomede een korter werkweek. De fabriek moest gesloten worden, daar postende sta kers het onmogelijk maakten het bedrijf ver der op gang te houden. MOTORONGEVAL TE HAAMSTEDE. Onze JCoioniën DE „ZEVEN PROVINCIËN" Gratie-verzoek afgewezen. Het verzoek om gratie van den luitenant ter zee tweede klasse De K. is afgewezen. De betrokkene verzocht daarop zijn straf, welke verband houdt met de „De Zeven Provin- ciën''-affaire, te Bandoeng te mogen onder gaan. Dit verzoek is door den gouverneur- generaal ingewilligd. MONUMENT VOOR WIJLEN Z.K.H. PRINS HENDRIK. Onthulling op 4 Mei as. te Den Helder. Zooals men weet, zal op 4 Juni a.s. in Den Helder het Nationaal Monument voor het Nederlandsche Reddingswezen, naar ont werp van den Amsterdamschen architect Piet Kramer, worden ingewijd op het Westplein, de plaats waar dit monument staat, wordt thans door gemeenteplastiek het monument te steunen en dat eveneens naar ontwerp van dezen architect, is ontworpen in overeenstem ming met de omgeving. Voor de eerste maal in Nederland zal hierbij een nieuw product van de Nederlandsche baksteenindustrie worden toegepast in de aan te leggen trof- toirbetegeling, die een waardige omsluiting zal vormen van het plantsoen. Het comité, door welk bemiddeling het mo nument tot stand kwam, meende ter herinne ring aan zijn beschermheer, wijlen Z.K H. Prins Hendrik der Nederlanden, die tevens, zooals men weet, beschermheer was van het Nederlandsche reddingwezen, een gedenk steen te zijner nagedachtenis in dit plantsoen te moeten plaatsen. Dit gedenkteeken zal worden aangebracht in den keermuur van het Heldersche kanaal, in de as van en ge richt tegenover het monument. Het is even eens naar ontwerp van den architect Piet Kramer, en uitgevoerd in Oberkirschner zandsteen. Het borstbeeld is vervaardigd door den beeldhouwer G. v. d. Veen. Aan den voet van dit gedenkteeken zal een kompasroos worden aangebracht in mozaiek, met een diameter van 7 M. Het gedenkteeken wordt omringend met witte bruidsluier, de lievelingsbloem van wijlen Prins Hendrik. D' keermuur wordt verder op regelmatige af standen met blokken zandsteen gecomple teerd. De verlichting van het plantsoen zal mede in overeenstemming met het geheel worden gebracht. Het is de bedoeling, dit gedenkteeken të onthullen tegelijk met de inwijding van het groote Nationale Monument. ^Binnenland iBuitenland H. M. DE KONINGIN TE BOSKOOP. Op de Bloemententoonstelling. ONOFWENcrffT RF70EK AANFTORA. Zakkenrollers fnssrfien de bloe menliefhebbers. Waarschijnlijk hebben tot de bezoekers van de bloemententoonstelling „Flora" enkele in ternationale zakkenrollers behoord. De po litie kreeg gisteren althans bericht, dat een Belg een biljet van 1000 francs miste en een ander was een portemonnaie met 35 kwijt. Spoedig trof de recherche drie Hongaren aan. Zij werden aangehouden, doch zij had den geen bankbiljet of een portemonnaie in hun bezit. Zij staan echter wel als zakken rollers bekend. Daarom zijn zij later over de grens gezet. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Geschatte ontvangsten over Maart. De geschatte ontvangsten over de maand Maart (inclusief die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) van de Nederlandsche Spoorwegen bedroegen: Reizigers 3 869.200, bagage 50.200, brief- en pakketpost 230.000, goederen 3.189.950, levende dieren en lijken f 54.550, diversen 171.500, totaal 7.565 400. Totaal aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af 3575 (in 1934 definitief 3629). Ontvangst per dagkilometer 72 19 (in 1934: 85,16). Wordt vervolgd ten van Nes en den burgemeester. Direct nadat zij was ingestapt, vertrok de trein in de richting Gouda. De koningin groet te vanuit den trein verschillende malen naar de enthousiaste menigte en hier mede was dit voor Boskoop onvergete lijk bezoek ten einde. Gistermiddag omstreeks half vier had de 21-jarige motorrijder M. Krijger, wo nende te Haamstede het ongeluk met een groote vaart in een langs den weg loopende sloot te rijden. Ongeveer 10 minuten nadat het ongeluk had plaats gehad, werd hij pas gevonden. Met een zware hersenschudding en diepe vleesch- wonden aan de beeren en armen, werd het slachtoffer naar zijn woning ver voerd. Vermoedelijk heeft hij met te groote vaart gereden, terwijl de weg daar ter plaatse een flauwe bocht ver toont. Gistermiddag bracht H M. de ko ningin een bezoek aan de Boskoop6che Bloemententoonstelling te Boskoop. Het was voor Boskoop een ongekend drukke dag. Reeds tijdig verzamelden de menschen zich bij het station en het tentoonstellingsgebouw, die op honderd meter afstand van elkaar gelegen zijn, om de koningin hun aanhankelijkheid te betuigen. Niet alleen uit Boskoop maar ook uit de omliggende gemeenten waren de menschen hier samenge stroomd en vormden een massale menigte. Op het perron waren vele vereenigin- gen met hun vaandels aanwezig. Buiten het station was een plaats voor de schoolkinderen gereserveerd, alsmede voor de Burgerwacht, de Bijzondere Vrijwillige Landstorm en de padvinders, de drie Boskoopsche muziek vereen igin- gen verleenden hun medewerking en stonden opgesteld op het perron en voor het gebouw Flora. Overal werd druk ge vlagd en het prachtige voorjaarsweer verleende zijn volle medewerking. Kort om Boskoop was in feeststemming. Om 1301 uur reed de Dieseltrein, waarii. de koningin gezeten was, het station binnen uit de richting Gouda. H. M. was vergezeld van een klein ge volg, onder wie zich Haar kamerheer jhr. mr. C. Dedel bevond. Ter begroeting was aanwezig mr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop. De koningin was geheel in het wit ge kleed. Op het station speelde de muziek bij de aankomst het Wilhelmus. Wande lend begaf H M zich naar het gebouw Flora. Toen zij buiten het station kwam werd zij luide toegejuicht en toegewuifd door de menigte. Aan den ingang van het gebouw Flora werd de koningin ver welkomd door het tentoonstellingsbe- stuur. Op de tentoonstelling waren de kweekers aanwezig, die aan de expositie deelnamen, alsmede enkele genoodig- den, zoodat gedurende het bezoek onge veer 200 personen in het tentoonstel lingsgebouw tegenwoordig waren. De koningin werd rondgeleid door den heer J. H. van Straaten van Nes, de voorzit ter der tentoonstelling. Zij onderhield zich met enkele kweekers en sprak haar groote bewondering uit over hetgeen de Boskoopers van deze tentoonstelling ge maakt hebben. Na dit bezoek dat een uur duurde, ging de koningin naar het station terug. Toen zij zich naar buiten begaf, steeg een gejubel op, dat aanhield tot de trein het station had verlaten. De muziek speelde hierbij een vroolijke marsch. De kjningin wuifde links en rechts. Op het perron sprak hare majesteit nog even met den heer J. H. van Straa-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9