Amstetdamsche Jieucs Spoct Hoe de K18 te Kaapstad ontvangen werd. K;id Geestdriftige ontvangst door de Zuid-Afrikanen. SCHIPPERSVEREENIGING SCHUTTEVAER. SCHOOL WEDSTRIJDEN 1935. Hockeywedstrijden op 30 April. BONDSTEAMS VAN DEN A. K. B. Voor de stedenwedstrijden. OTERLEEK—ALKMAAR. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. öaZe* 0s,° „Die Burger", het te Kaapstad ver schijnend dagblad, geeft een uitvoeri ge en geestdriftige beschrijving van de aankomst van Hr. Ms. „K. XVIII". Wij laten het verhaal dat is verlucht met een foto van commandant Hetterschij, begroet door den waarnemend consul van Nederland jhr. Van Lennep hier volgen in het Afrikaansch: „Walvisagtig in beweging en fatsoen, dog veel vlugger en dodeliker het 'n seemonster van mensemaaksel gister onder die rooi-wit-en-blou van Holland, Tafelbaai binnegevaar, en met skuim- geblaas aan die kaai tot stilstand ge- kom. „Dit was die Hollandse duikboot K XVIII, beman deur 35 geharde seeliede, wat, met 'n skof van duisende myle agter die rug in 'n benouende herberg op die seebaan, gretig uitgesien het na 'n haarkapper en vars prowiand. „Ras- putin" het een van die manne geheet wat die dienste van die haarkapper die meeste nodig gehad, en ook daarvan ge bruik gemaak het onmiddellik nadat die ontvangsformaliteite verby was. „Die bemanning, onder bevel van fcommandant D. C. M. Hetterschij, met luit. M. S. Wijtema as eerste offisier, is verwolkom deur genl. A. J. E. Brink, Sekretaris van Verdediging, jonkheer .W. F. van Lennep, waarnemende kon- sul vir Nederland in Kaapstad, en luit.- kommandeur J. Donald, namen6 admi raal sir Edward Evans. Komdt. Hetterschij het dadelik na aankoms amptelike besoeke gaan aflê, o.a. by die Kasteel en Simonstad. In af- wagting op verdere bevelè van hem het die boot vir die publiek, wat in groote getalle opgekom het, inmiddels gesluit gebly. 'n Verteenwoordiger van Die Burger is egter in die namiddag met spesiale verlof ingewy in die verbasend vernuf tige tegniek van hierdie ondersese (moordtuig, waarin elke duim aan ruim te die een of ander doel moet dien en elke beweging aan wat ter deel tjie ook al van die saamgepakte ratwerk, krag ïn 'n rigting stuur wat die wetenskap kan dien, of verderf kan saai. „Die duikboot is gebou ter verdedi ging van Nederlands-Indië, en, terwijl sy snelheid maar 18 knope is, is hij die swaarste bewapende duikboot van sy soort in die wereld, met spesiale toerus- tings wat hom op sy eie gebied ook een van die gedugste teenstanders sal maak. „Dit blyk om. uit die feit dat hij, na meegedeel word, tans op 'n heeltemal ongeëwenaarde tog is. In teenstelling met dié van vorige besoekers, strek sy roete oor 'n afstand van a'tesame 23.000 myl oor dele ver van enige kus. Die ncodsaaklikheid om telkens 'n hawe aan te doen ,is uitgeskakel. „Op 14 November 1934 het hy van Hol land vertrek na Madeira, oor Dakar na die nawens van Suid-Amerika. en van daar oor Tristan da Cunha na Kaap stad, waar hy drie weke sal vertoef. Die tog van Buenos Aires het 26 dae ge- duur, en die hele tyd het die bemanning geen voet aan val gesit nie, feitlik net teen die metaal ingewand© van Jie see- monster vasgelyk, en owerigens die golfrüens tot uitsig gehad. „Hulle kan maar min tyd op dit plat en laagliggende dek dcurbring. Onder weg het hulle in storms beland, wat die vaartuig soos 'n dop ïondgeslinger het. Die dek bly merendeels nat, en by hier die geleenthede het die golwe keer op keer van boeg tot ste.ee daaroor go- et'-oom." Dan volgt een beschrijving van de duikboot, van de bewapening en van het werk van prof. Vening Meinesz en de Kaapsche reporter besluit: „Met 'n sug van verligting na die deurtog in sy bedompige binnewerk en verbysterende besienswaardighede, het die persman egter by die nou gaat jie uitgeklim na bo en hom verwonder oor die taaiheid van die seeliede wat soveel weke darin deurbring. Een trooc is daar darem, en dit is dat niemand hoef te versmoor nie. 'n Lug-inpomptoestel staan altyd gereed." „Die Burger" van 5 April bevat een verslag van een feestavond bij jhr. Van Lennep. ,,'n Aangename feesaand ter ere van die bemanning van die Hollandse duik boot, K XVII, wat Dinsdag in Kaapstad aangekom het, het gisteraand in die aanwesigheid van 'n groot aantal gaste, met inbegrip van etlike vooraanstaande verteenwoordigers van die Kaapstadse gemeenskap, in die Mount Nelson Hotel verloop. „Nadat kommandant Hetterschij, wat in bevel is van die boot, vergesel van jonkheer en mev. W. F. van Lennep, die saai onder die sing van „Wilhelmus van Nassouwe" binnegetree het, het mnr. J. L. Schoeler, die voorsitter, die inleidende woord tot die aanwesiges gerig. Jhr. Van Lennep het die welkoms rede gevoer. „Hij het met groot lof gepraat van die bemanning wat deur hul deelname aan die grootste tog wat nog ooit deur 'n duikboot onderneemt is, die aandag van die wereld op die K XVIII gevestig het. Die feit, het hy voorts gesê, dat hulle al die ongerieve daaraan verbond© op so'n wyze kon deurstaan, spreek boek- djle vir die bekwaamheid van die kom mandant en vir hul gehalte as seeliede. „Ons heet u welkom in Suid-Afrika," aldus spr., „die land wat in so veel op- sigte so naby ons staan, en wat deur so veel bande aan ons verbind is." ,,'n Feit wat hy waargeneem het be treffende die bemanning wat die Neder landse Marine verteenwoordig, het hy verklaar, was dat hulle so ver bo die aanvegtings staan waarmee gepoog word om die marine te ondermyn. Hy Let ook hulde gebring aan die geleerde aan boord, prof. Vening Meinesz, wat deur sy ondersoek die hele wereld dien. „Van die geleentheid is ook gebruik gemaak om woord© van waardering te rig aan jhr. Van Lennep, tans die waar- nemede Nederlandse kor.sul in Kaao- stad, wat na 'n dienstyd van vier jaar haas op vertrek staan, 'n Bronsbeeld deur Van Wouw en 'n houtsnee van Pierneef is onderskeldelik aan hom en mevr. Van Lennep onder betuiging van geestdrif aangebied. „Komm. Hetterschij het groot erkent- likheid uitgespreek oor die gasvryheid wat hulle hier te beurt geval het en het vervolgens met beslistheid gewaag van die hegtheid van die Nederlandse ma rine. „Die program het verder bestaan uit dansnommers, sang (deur mej. Gladys Kenyon), klavierspel (Felix de Cola), dansvertonings (mej. D. Diamond en mr. B. Williams), en voordrag deur Marjorie Burger. „Die enigste Afrikaanssprekend© on der die artieste het haar in hoofsaak van Engels bedien, sodat die program op sigself in hoofsaak Engels was. Die besoekers sal self ongetwyfeld besef dat die program geen aanduiding geag kan word van wat die plaaslike Afrikaanse gemeenskap kan lewer nie." MGR. NOLENS TE VENLO HERDACHT. Hooge autoriteiten aanwezig. Gisteravond had in het Concertgebouw te Venlo een groote herdenkingsavond plaats voor wijlen den Venloschen staatsman, mgr. dr. Nolens. Deze avond was georganiseerd door de Politieke Studieclub, een vereeniging van Venlosche jongeren en was bedoeld als inzet van een landelijke actie, om te geraken tot de oprichting van een Mgr. Nolens-mo- nument te Venlo. Onder de aanwezigen merkten we op o.a. de minister van defensie, mr. Deckers, mgr. Lemmens, bisschop van Roermond, baron van Hoevell tot Westerflier, commissaris der koningin in de provincie Limburg, mgr. dr Poels, hoofdaalmoezenier van den Arbeid te Heerlen. De avond stond onder leiding van den heer mr. B. Berger, burgemeester van Venlo. Als sprekers traden op mr. Aalberse, mi- niste van staat en pater dr. C. Hentzen uit Maastricht. De avond werd opgeluisterd door zang van de Kon. Zangvereeniging „Venlonia Eerste dag van de 72sfe alge- meene vergadering te Brielle. Gistermiddag is te Brielle onder voorzit terschap van mr. H. Smeenge de 72ste al- gemeene vergadering begonnen van de schippervereeniging Schuttevaêr. Omstreeks 2 uur is in de feestzaal van café-restaurant De Koophandel, de vergade ring door den voorzitter geopend. Onder de genoodigden waren: mr. J. Draayer, directeur van den Rijkswaterstaat, als vertegenwoordiger van de ministers van waterstaat en binnenlandsche zaken; dr. ir. J. R. Ringers, directeur-generaal van den waterstaat; D. Fock, lid der Eerste Kamer der Staten-Generaaljhr. ir. G. Beelaerts van Blokland, hoofd-ingenieur rijkswater staat; baron Mackay, burgemeester van Enkhuizen, Rede van mr. H. Smeenge. Mr. H. Smeenge heeft het woord geno men voor zijn groote openingstoespraak, welke hij begon met eenige hoffelijke woor den aan het adres van den burgemeester. Overgaande tot de beschouwing van den algemeenen toestand van de schipperij, zei- de mr. Smeenge, dat inderdaad zeer welkom mochten worden geheeten, zij die onder de huidige omstandigheden den moed hebben gehad hier samen te komen om het bestuur van de vereeniging te schragen bij zijn moei lijke en dikwijls ondankbare taak. Spreker gaf uiting aan de hoop, dat de evenredige verdeeling waaraan fouten kle ven, maar die in de kern toch de mogelijk heid tot gezonder maken van den toestand in zich heeft, goed moge werken. En mr. Smeenge eindigde zijn rede, die veel bijval vond, met den wensch en de ver zekering dat Schuttevaêr zal blijven en niet verdwijnen. Jaarverslag. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer T. P. Keijzer, is het volgende ont leend: Evenals het vorige jaar had een groot deel van de werkzaamheden van het hoofd bestuur betrekking op de vrachtverdeeling; al heeft deze in toenemende mate aange toond niet aan de wellicht te hoog gespannen verwachtingen te beantwoorden, toch is het hoofdbestuur er van overtuigd, dat zon der den steun, die de wet op de zooveel mo gelijk evenredige vrachtverdeeling den enke ling verleent, de schipperij in haar geheel dieper nog in het moeras zou zijn geraakt Het verslag herinnert er aan, dat naast de mededinging van den auto, de wijziging van de spoor- en tramwegwet, welke aan een concurreerend vervoermiddel vrijheid t. zelfde oogenblik dat aan de onderling con- curreerende scheepvaart dit wapen, uit zelf behoud, was ontnomen de scheepvaart trof. De beslissing van den Hoogen Raad in zake vrijheid van vervoer van en naar plaat sen aan rivieren en stroomen, bedoeld in de Rijnvaartacte, en de bijzondere positie, die daarmede aan Rotterdam als in- en uitvoer- haven is ten deel gevallen, eischt zeker de volle aandacht. De mededinging van den auto, zoowel als de ontketende concurrentie van spoor en A.T.O. vestigde in zoo mogelijk nog toene mende mate de aandacht van de vereeniging op den druk der scheepvaartrechten, welke, aldus het verslag, door de hun eigen stelsel loosheid de scheepvaart meer nog schaden dan bij een meer juiste verdeeling wellicht noodzakelijk behoefde te zijn. Dat in de hui dige omstandigeden goedkeuring werd ver leend of voorstellen werden gedaan tot ver zwaring van heffingen, als die, welke de aandacht van het hoofdbestuur eischen, mag weinig geschikt worden geacht om den moed bij den tegen den ondergang kampen den schipper aan te wakkeren. Aan zijn ontstemming gaf het hoofdbestuur o.m. in een adres aan de regeering uiting. Aan de uiting van regeeringszijde, dat de scheep vaart haar lasten niet ten volle draagt, ver mag de binnenscheepvaart piet die waarde toe te kennen, welke deze algemeenheid bij motiveering wellicht zou verlangen. Het ledental. Het ledental van de vereeniging daalde met 80. Het aantal bij de vereeniging aan gesloten schippers bedraagt thans iets min der dan 2100, in 46 afdeelingen. Financien. Wat de financiën van de vereeniging aangaat blijkt uit het verslag, dat de inkom sten 1617, de uitgaven 1788 bedroegen. Het batig saldo daalde met een bedrag van 171, van 1355 tot 1184. Het zuinige beheer van den penningmeester heeft geleid tot een vermindering der uitgaven met een bedrag van 157. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Een adres van N.V.V. en R.K. werkliedenverbond. De besturen van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen en van het Roomseh katholiek Werkliedenverbond in Nederland hebben een adres gericht tot de regeering, waarin zij zeggen dat zij met ern stige bezorgdheid kennis hebben genomen van het feit, dat de werkloosheid in ons land zeer groot blijft en de laatste maanden zelfs een omvang heeft bereikt, die grooter is dan in eenig voorafgaand jaar. Zij achten het daarom zeer te betreuren, dat de door de regeering in 1934 voorgestel de en door het parlement aanvaarde voor stellen betreffende de financiering en uitvoe ring van werkverruiming als middel ter be strijding van de omvangrijke werkloosheid tot nu toe zoó weinig gevolg hebben gehad. De hoog gespannen verwachtingen zijn geenszins verwezenlijkt, integendeel, groote teleurstelling is van den gang van zaken bij het Werkfosds 1934 het gevolg geweest. Volgens beschikbare gegevens is op dit oogenblik, krachtens het 60 millioenplan 20 millioen voor de uitvoering van werken toe gezegd, doch van al deze werken is slechts een betrekkelijk klein aantal thans feitelijk in uitvoering. Adr. verzoeken de regeering daarom drin gend de uitvoering van het §0 millioenplan te bespoedigen, maar bovendien aan de werk verruiming belangrijke uitbreiding te geven. Dit klemt des te meer, omdat het aantal werken, dat de laatste jaren voor rekening van particulieren en de overheid is uitge voerd, voordurend kleiner is geworden, het geen o.a. blijkt uit de bedragen, die voor uit bestedingen uitgegeven zijn. Ook de bouw van arbeiderwoningen is zeer sterk verminderd. Door werkverruiming, vooral wanneer deze er mede op gericht is, grondstoffen en mate rialen van' de Nederlandsche industrie te ge bruiken, kan tevens industrieele opleving worden bevorderd. Adr. achten het zeer zeker verantwoord indien de regering voor dit doel een grooter bedrag beschikbaar zou stellen dan aanvan kelijk in haar voornemen lag. Door de verminderde uitvoering van open bare werken, die de laatste jaren door zeer veel gemeenten wordt toegepast, blijven elk jaar meer objecten onuitgevoerd en ontstaat een achterstand, die op den duur onhoud baar wordt en die te eeniger tijd toch zal moeten worden ingehaald. Adr. vinden het daarom zeer wenschelijk, nu de prijzen van de materialen laag en de arbeidskrachten in overvloed aanwezig zijn, den eventueelen achterstand op dit gebied door werkverruiming in te halen. Korfbal. K. V. K- V. MET PASCHEN. K- V. K. V. speelt kat en muis met de veteranen. Den eersten Paaschdag is K. V. K. V. III er in geslaagd twee winstpuntjes te voegen bij haar overigens gering aantal, door in Wormerveer met 3—2 van Groen-Geel V te winnen. Zware regenbuien hadden in een oogen blik tijd het bij aankomst kurkdroge veld in een modderpoel veranderd en K- V. K. V. a-adspiranten, die eerst een wedstrijd moesten spelen, ondervonden al veel hinder van het uiterst glibberige terrein Zij konden van de hard werkende Groen-Geel adspiranten niet winnen en moesten zich met een gelijk spel 0—0 tevreden stellen. Een overwinning was meer dan verdiend! En daarna na een korte pauze en tijdens een periode van opklarend weer, speelde K. V. K. V. III een vrij goede wedstrijd, nam spoedig de lei ding, die direct verloren ging; na de rust een opnieuw nemen van de leiding, die even spoedig weer ontnomen werd. Totdat na de volgende vakwisseling tenslotte het winnende punt gescoord werd. De 2e Paaschdag bracht de leuke tradido- neele gebeurtenis van een wedstrijd van K. V._K. V. I tegen haar oudere generatie. Uit diverse andere plaatsen bij elkaar „ge trommeld", aangevuld met enkelen van een Haarlemsch twaalftal, hebben deze veteranen laten zien, dat ook voor korfbal regelmatig training noodzakelijk blijft, en dat 2X3 kwartier een lange tijd is. 1 Iet was een gezellige wedstrijd, waarin dikwijls aardige staaltjes korfbal werden ver toond en waarbij sommige oudjes toonden het nog lang niet verleerd te zijn. Betrekkelijk lang hield men stand; de eerste 3 kwartier werd door de K. V.-ers driemaal gedoelpunt, de veteranen deden het éénmaal Maar na de rust, toen uithoudingsvermogen een rol ging spelen, werd K. V. K. V. I ster ker en sterker, en met8—2 kwam het einde, waarbij opgemerkt dient te worden, dat enkele sterke „oud-gedienden" verhin derd waren en de invallende Haarlem-dames matig voldeden, mede doordat die reeds een wedstrijd gespeeld hadden. Wandelen. DE KAASKOPPEN. Maandag, 2den Paaschdag, werd er door de W. S. V. „de Kaaskoppen" een wandel tocht gehouden over 35 K.M. Het weer liet zich in de ochtenduren don ker aanzien, het regende er lustig op los, zoodat er ongeveer een 200 ingeschrevenen niet aan de start verschenen, waardoor er 275 deelnemers de tocht aanvaarden. Het parcours was zoo mooi mogelijk uitgezocht en ging over Bergen naar Bergen aan Zee en vervolgens langs het strand naar Cam perduin, waar in restaurant Minkema de rust werd gehouden. Inmiddels was het schitterend weer geworden, zoodat na de rust allen weer welgemoed via Schoorl en Bergen den terugtocht aanvingen. Na aankomst in Alkmaar werd aan iede- ren deelnemer (ster), die de tocht volbracht, een speciaal voor deze marsch vervaardigde medaille uitgereikt. Hierna nam de heer Reurslag, voorzitter van den Turnkring Alkmaar namens de jury, welke door hem en de heeren Nol uit Alkmaar en Heinis uit Amsterdam werd gevormd, het woord en reikte met een toepasselijk toespraakje de prachtige bekers en andere prijzen uit, o.a. een wisselbeker, beschikbaar gesteld door den heer Minkema, Camperduin, een beker van het sigarenmagazijn Hartland en vele andere bekers en prijzen, door verschillende sportlievende particulieren ter beschikking gesteld. De wisselbeker werd voor de eerste maal gewonnen door de w. s. v. ,,'t Sal wel gaan" uit Hilversum, de 2e prijs door de w. s. v. „de Jutter" uit Den Helder en de 3e prijs door de „Zilvermeeuw" uit dezelfde plaats. Een woord van hulde voor de jury, die zich den geheelen dag heeft moeten inspan nen is hier zeker op zijn plaats. Doch er was ook nog een andere groep, die hoewel zij niet meewandelde er toch ze ker voor gezorgd heeft, dat menigeen, die anders zeker niet op het eindpunt zou aan komen, er toch fit en in goeden welstand ar riveerde. Deze groep was de E. H. B. O. onder aanvoering van den heer Molenaar. Dank zij zijn goede zorgen was er maar één uitvalster. De leiding van den tocht was in handen van den heer C. de Vet, die met zijn staf van controleurs dezen marsch organiseerde. Het bewijs dat de deelnemers met zijn lei- ding zeer tevreden zijn geweest, is wel dat een der deelnemende vereenigingen des avonds hem aan huis een aardige huldi ging- bracht. Met dit al was 't voor de „Kaaskoppen" een geslaagde dag. Hockey. A 9—9.50 uur Gymnasium—R. H. B. S. B 10—10.50 Lyceum—ULO. C 11—11.50 uur Handelsschoolwinnaar A. D 12-12.50 winnaar C—winnaar B. Handelschool eerste ronde vrij. Duur der wedstrijden 2 x 25 min. De leiding der wedstrijden berust bij de Alkmaarsche Mixed Hockey Club. Kegelen. De samenstelling van het vijftiental heeren en het vijftal dames voor den stedenwedstrijd AlkmaarHelder, wel ke wedstrijd Maandag te Helder in het Kegelhuis aldaar zal plaats vinden, en van het vijfentwintigtal heeren voor den stedenwedstrijd tegen Haarlem, welke wedstrijd Zondag 5 Mei in „Gebouw De Unie" te Alkmaar zal plaats vinden, is als volgt: Vijftiental tegen Helder: T. Bonsema, L. Boom, R. Brugman, P. Delamarre, Joh. Diepen, G. J. Genefaas, Dr. D. Groenhart, B. v. d. Hove, A. Kölleman, J. Met Jr., P. Modder, W. Scheepmaker, H. Vermeulen, C. A. Witte, M. Witte. Vijftal Dames: mevr. A. Dekker— Stammes, mevr. v. d. Capellede Vis ser, mevr. Hartog—Langendijk, mevr. P, Berkhout, mevr. M. v. d. Heuvel. Vijfentwintigtal heeren voor Haarlemt C. Balder, J. de Bakker, T. Bonsema, L. Boom, R. Brugman, Dr. J. M. van Dam, Chr. Dekker, Joh. Diepen, G. J. Genefaas, Dr. D. Groenhart, B. v. d. Hove, A. Köllmann, J. Met Jr., P. Mod der, W. Scheepmaker, J. van Spanje, Mr. C. A. de Groot, C. Klerk, G H. de Lange, H. Vermeulen, P. Wayboer, G. de Wit, C. A. Witte, M. Witte, P. Delamarre. Bridge. In café de Vries te Oterleek vond de returnmatch plaats tusschen de arbeiders- bridgeciub te Alkmaar en de club aldaar. De strijd werd gewonnen door Oterleek met 500 scorepunten voorsprong. De eerste ontmoe ting werd door Alkmaar gewonnen met een voorsprong van 2950 punten, zoodat thans een derde ontmoeting zal moeten plaats vinden. van Donderdag 25 April 1935. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Neder 1. 4 4 Ned.-Indië 4 514 Duitschland Idem met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij, Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather a CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg, Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon, Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. PROLONGATIE Vor Vorige koers 98% 98% 97% 97% 22 26*/, 111 29»/, 39'/2 687, 100 297/8 427, 60% 250 232% 90% 23% 7Vg 167i« 20% 3% 180% 98 92 19 13.20 159 32 159* 126% 1537, 98 11% 47« 987/a 627, 867, 297, 55 17, 327/8 134 12/7, 1337, 55 pl.m. 1.30 986/8 985/g 971/8-7, 971/8-1/4 23 271/s pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 plm, 2.15 297/8 233-2*/, 90 213-*/, 895/8-1 233*/,-4 89'/8 2337,-f 895/g-l 7 16 20 37, 15%-6 7% 16V18 7% 16-V« 197/8 19% 180 180 180»/, 152 152-7, 1521/g-} 1521/,-5 117, 4Vl6 117, 4% 86 29'/, 986/,-f 62 174 IV* 33 33«/8 335/a-J 134 127 134 54 fe koeri 3*/, pCt. Heden 3*/, pCt. WISSELKOERSEN AMSIERDAM. NIET OFFICIEEL New-York Londen Mn Pariis Brussel (Belga) Kopenhagen Stockholm Vorige koer* 1.477/8 7 1578 59.55 9.747, 25.027. 47.827, 31 90 36 90 35.90 20.727, 12.177, Koers op beden 2 uur 148% 7.157, 59 50 9.76*/, 25 077, 47 90 31 90 36.90 35 90 20 22»/, 12.17»/,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10