Aqmda Stad en Omgeving. Hand* en Juinèouw £ucfUaaact JCunst £#t Wetenschap WeeeAedcht GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. MEISJE STAK DE STRAAT OVER. Een fiets greep haar. ONGELUK OP HET PERRON. Glas voor zink aangezien. DE BEGROOTINGSZITTING. Benoeming lid commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs. Bijzonder lager onderwijs. Gemeente lijke vergoeding 1932 kosten van instandhouding. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 20 April6 jJlei, Voorjaarstentoonstel ling Nat.-hist. Museum, Laat 35. Bioscopen. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag middag, hoofdnummer de Holl. film De vier Mullers. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het jolige Weeuwtje (rom.); hoofdrollen Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De patrouille des Doods (sens.); hoofdrol len Victor Mc Laglen en Boris Karloff. Toe gang boven 14 jaar. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Het zwarte kabinet (sens.); tweede hoofdnum mer Het startschot knalt (sens.) Toegang boven 14 jaar. Donderdag 25 April. Harmonie, opvoering „Haar andere man" door Bilderdijk. Wielerbaan, 7 30—9 uur, training op ver lichte baan. Vrijdag 26 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, 2e opvoering operette „Goudhaartje en de Troubadour" door de zangklassen van Joh. Kuiper. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Toe komst" door „Het Masker" voor het Comité van Tooneeluitvoeringen. HET NOODLOTTIG ONGELUK TE HILVERSUM. In verband met het ongeluk te Hil versum verzoekt de familie van de zoo ï.oodlottig omgekomen mevrouw Van den BergLeeuwenkamp ons er op te willen wijzen, dat de mogelijkheid dat het slachtoffer bij het wasschen met benzine een lucifer heeft aangestoken, uitgesloten kan worden geacht. Wat ons vanuit Hilversum werd me degedeeld dient op dit punt dan ook ge rectificeerd te worden. De inspecteur van politie, die het on derzoek van den beginne af geleid heeft, acht het uitgesloten, dat het slachtoffer deze onvoorzichtigheid begaan zou heb ben. Op welke wijze de benzine tot ont ploffing is gekomen is tot dusver een raadsel gebleven. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Het ligt in de bedoeling van de beide Oranjevereenigingen te Alkmaar om een viering van den geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana te organiseeren, waarbij ook een speciale herdenking voor de jeugd zal plaats hebben. Zij organiseeren daartoe om 2 uur 's na middags in het Gulden Vlies een voor stelling voor de kinderen der leden, waarbij als hoofdfilm zal worden gege ven „Neerlands Oranjefilm". Algemeen wordt deze film geprezen; het Algemeen Handelsblad noemde ze zeer geslaagd, terwijl minister De Wilde getuigde, dat deze film een diepen indruk op hem had gemaakt. De film geeft een beeld van verschillende episoden uit het leven van ons Vorstenhuis. De beide Oranjevereenigingen stellen zich voor des avonds herdenkings samenkomsten voor haar leden en voor introducé's te houden en wel de Christe lijke Oranjevereeniging te 7.45 uur pre cies in het Gulden Vlies, waar ds. C. von Meyenfeldt, geref. predikant alhier, voor haar hoopt op te treden met een rede over de beteekenis van het Oranje huis voor ons volk en de Alkmaarsche Oranjevereeniging om 8.15 uur precies in de dancing van de Harmonie. Voor deze vereeniging zal spreken Mr. Th. M. Bautz, bestuurslid van de afd. Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond over „Wat Oranje voor ons deed en wat wij voor Oranje moeten doen". Het ligt in het voornemen, dat in de beide herdenkingssamenkomsten „Neer lands Oranjefilm" wordt vertoond. DE STICHTING VAN EEN OVERDEKTE BAD- EN ZWEM- INRICHTING TE ALKMAAR. Aan B. en W. is heden het volgende schrij ven gezonden; Het comité tot stichting van een overdekte bad- en zweminrichting heeft de eer, u te be- richen, dat het tot den aankoop van het in uw missive omschreven terrein op de door den Raad in beginsel vastgestelde voorwaarden bereid is. De aankoop zou dan geschieden ten behoeve der naamlooze vennootschap Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting, wel ker oprichting indien voldoende zekerheid voor verwerving van den gewenscbten grond wordt verkregen vaststaat. Aan uw pru dentie wordt het overgelaten, de overeenkomst tot overdracht met de leden van ons comité aan te gaan, welk comité dan bevoegdheid moet verkrijgen de naamlooze vennootschap in zijn rechten en verplichtingen te subrogee- ren, dan wel met het bewerkstelligen van de overdracht te wachten, totdat de naamlooze vennootschap gevormd is. Wellicht ware ook te contracteeren met ons comité, dat daarbij dan handelt ten beiioeve der op te richten vennootschap. Bij dit alles verliest het comité niet uit het oog de mogelijkheid dat in onderdeden van de in beginsel uitgesproken bereidverklaring de Raad of Ged. Staten veranderingen zullen aanbrengen. Zijnerzijds spreekt het comité als zijn meening uit, dat de sub d in uw brief gestelde verkoopvoorwaarde een tegemoetko ming voor de koopers de koopsters inhoudt, en van gemeenteweg geen bezwaar zal worden gemaakt tegen onmiddellijke- of ten minste versnelde afdoening van den koopprijs. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is gister middag een man aan het bureau van politic ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Teger hem is proces-verbaal opgemaakt. VRUCHTELOOZE INBRAAK. Hedennacht is bij de Lak- en Vernisfabriek aan den Helderscheweg ingebroken. Men heeft zich over het dak toegang tot het gebouw verschaft en is door het forcee- ren van een deur in het kantoor gekomen Hier zijn de laden van een paar schrijfbu- reaux omver gehaald, doch niets wordt ver mist. De politie stelt een onderzoek in. In de Van der Woudestraat is Dinsdag middag een 5-jarig meisje door een wielrij der aangereden. De wielrijder kwam vanaf dé richting Hoeverkade en wilde rechtsaf de Van der Woudestraa inrijden. Het meisje stak met een vriendinnetje plotseling den rij weg over en de wielrijder wist haar niet meer te ontwijken. Het kind brak hierbij haar lin kerbeentje. Den wielrijder treft geen schuld Gistermiddag is. den 21-jarigen C. B. bij het verrichten van werkzaamheden, bestaande in het naar beneden takelen van puin, op het ongeveer 5 M. hooge boven het le perron loopende afdak van het stationsgebouw een vrij ernstig ongeluk overkomen. Hij was zoo onvoorzichtig op een glazen gedeelte te stappen, waarbij dit brak en hij op het perron viel. B. had enkele verwondingen door glas scherven en is na onderzoek door ter plaatse verschenen doktoren per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd en aldaar ter observatie opgenomen. Zijn toestand laat zich gunstig aanzien. De man verklaarde, dat dit ongeval aan eigen onvoorzichtigheid was te wijten, daar hij het bestoven glas voor zink had aangezien. KOPJE ONDER. Bij het z.g.n. „balkje-trappen" in de Bal- kenhaven achter de V. B. gleed hedenmorgen om 11 uur de 14-jarige Dolf Bossert uit, met het gevolg, dat hij kopje onder te water ging Zijn vriendjes hielpen hem eruit. VOOR HET CRISIS-COMITE. Op 2 Mei a.s. zullen Alkmaarsche Gym nasiasten in de zaal van het „Gulden Vlies'', gekleed in 18e eeuwsch costuum, opvoeren fragmenten uit „Sarah Burgerhart". De op brengst komt ten bate van het Plaatselijk Crisiscomité. Er zijn totaal maar 460 plaat sen. Daar behoeft er toch geen enkele van ledig te blijven. De prijzen der plaatsen zijn 1 en 0.75. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de firma Ter Burg, Koorstraat 1. NOTARIS BEEEDIGD. Hedenmorgen is op de rechtbank alhier beëedigd tot notaris de heer F. E. J. v. d. Stadt, casd.-not. te Amsterdam, inplaats van notaris G. Broek te Medemblik. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn uitgesproken de faillissemen ten: Van S. Moerkant, wagenmaker te Egmond- binnen (gem. Egmond a. d. Hoef) met be noeming van mr. Krabbe (r.c.) en mr. Ver doorn (oir.) Van H. C. Bakker te Den Helder met be noeming van mr. Ledeboer (r.c.) en mr. Veltman (cur.) Opgeheven zijn bij gebrek aan baten de faillissementen van P. Posthumus te Ber gen en van P. H. de Reuver, bouwonder nemer te Castricum. TENTOONSTELLING. Op verzoek vestigen wij er gaarne de aandacht op, dat de handwerken welke gemaakt zijn voor de verloting ten bate van de Remonstrantsche kerk, thans bij de firma Zwaan geëtaleerd zijn. Bij de N. V. Frankenberg zijn foto's tentoongesteld van de overdekte zwem baden in Groningen en Leeuwarden, waaraan het Alkmaarsche vrijwel gelijk zal worden. DE ERNSTIGE GRIEP DEN HAAG. IN Het gevaar geweken. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer omtrent ziekteverschijnselen in het rusthuis „Eykenburg" te Den Haag. waar 6 zusters door longontsteking zouden zijn aangetast, welke ziekte reeds bij drie harer den dood tengevolge zou hebben ge had, (Zooals men weet, zijn reeds 2 van de overleden verpleegsters te Bergen begraven, terwijl het derde slachtoffer heden aldaar ter aarde zal worden besteld. Red.) terwijl nog drie zusters zeer ernstig ziek zijn, ver nemen wij van de leiding van het pension over deze zaak het volgende; De wijkverpleegster heeft, in de afgeloopen weken bij haar werk in de wijk een griep op- gedaan, welke van een buitengewoon kwaad aardig karakter bleek te zijn. De griepaanval werd gevolgd door longsontsteking, met doo delijken afloop. De griep verbreidde zich echter verder door het rusthuis en weldra dagen nog vijf zusters, allen behoorende tct het verplegend personeel van „Eykenburg" ziek te bed. Ook in deze gevallen verergerde de griep tot longontsteking en ondanks alle zorgen, welke aan de patiënten besteed wer den, werden nog twee zusters binnen enkele dagen het slachtoffer. Van de overige drie patiënten zijn er weer twee geheel hersteld, terwijl nog een zuster ziek is. In het pension zijn ongeveer 120 personen en 24 dienstmeisjes. Hier hebben zich echter geen verschijnselen van griep voorgedaan. „Boski". U dient voor u zelf uit te reke nen hoeveel winst de pensiongast u ople- vert. Dit verhoogt dan uw belastbaar inko men. Van de opbrengst moogt u de ge maakte onkosten, die daarmede verband hou den, aftrekken. 2. Volgens art. 19 Ink. Bel. mogen o.a. al leen premiën voor leven sverzekering, lijf rente of pensioen worden afgetrokken en de ze tezamen niet meer dan 5 pCt. van het in komen en niet hooger dan 100. Hieruit volgt dat premie voor ongevallen verzekering en spaarkas niet mogen worden afgetrokken. 3. Een uitkeering uit hoofde van een spaar kas is geen inkomen in den zin der wet en behoeft niet voor de Ink. Bel. te worden opgegeven. Misschien neemt de belasting- administrateur hiermede geen genoegen, maar dan zou men hoogstens als i n k o m e n moeten opgeven het bedrag hetgeen u m e e r ontvangt dan door u gestort is. Dat meer dere is te beschouwen als rente van ka pitaal. (Vragen betreffende deze rubriek kunnen worden ingezonden onder motto „Belasting- vragen".) NEDERLAND GEEFT TARWE CADEAU. Akkerbouwcentrale exporteert voor pl.m. 3. Behalve naar Engeland wordt dit seizoen ook Ned. tarwe naar Denemarken. Finland en Zwitserland verscheept. De Alckerbouw- centrale ruimt in dezen tijd van het jaar, nu de nieuwe oogst naderbij komt, haar over schot aan T.C.-tarwe op. Er was reeds vrij veel tarwe verscheept naar Engeland voor 2.90 per 100 K G (de Nederlandsche meelfabrikanten moeten voor deze zelfde tarwe, die zij noodig hebben met het oog op het maalgebod, 15.75 beta len, dus ruim vijf maal zoo veel). Thans wordt bij export 3.20 gemaakt. Op de biu- nenlandsche markt (dus boven het maalper- centage gekocht) geldt deze tarwe 4.80 a 5.50. Ook de uitgevoerde tarwe wordt ver malen! Als sympotoom is een en ander dus wel een zeer merkwaardig verschijnsel. Nederland, met een kunstmatig gefixeerden tarweprijs en een door steun uitgebreide cultuur (hoe juist ook in nationaal-economisch verband) brengt van overheidswege te goedkoope tar we op de exportmarkt, terwijl de grootste producent Argentinië er bij Australië en Canada op aandringt, om den uitzaai te beperken, omdat de verbouw niet langer lob- nend is. De zware verliezen op dezen Ned. tarwe- export worden bijgepast door den brood-con sument. STEUN AAN HAVERCULTUUR GEVRAAGD. Indeeling in landbouwgebieden verouderd. Het Kon. Ned. Landbouw Comité heeft besloten, om bij de regeering aan te dringen op steun aan de havercultuur, waardoor hei scheuren van grasland op lichte gronden zeer zou worden bevorderd. Tot dusver is het scheuren bezwaarlijk, omdat de keuze der op die gronden te verbouwen gewassen zoo gering is. Onmatige uitbreiding der haver cultuur zou kunnen worden voorkomen door een stelsel van teeltvergunningen. Verder zal worden bepleit, om de indeeling van ons land in landbouwgebieden te her zien, vooral omdat op die indeeling de uit voering van crisismaatregelen wordt ge baseerd (b.v. de beperking van den melk- steun). De indeeling dateert reeds van een kwart eeuw geleden en beantwoordt niet meer aan de tegenwoordige verhoudingen. LOONBIJSLAG IN HET TUINBOUW BEDRIJF. Uitbreiding van de regeling? Sinds eenige maanden geldt in verschillen de gemeenten een bizondere regeling voor tuinbouwbedrijven, krachtens welke, de ge meentebesturen en het rijk tezamen bijslag geven op loon van zekere arbeiders, met tewerkstelling van werklooze arbeidskrachten als doel. Het zijn o.m. de gemeenten Broek op Lan- §endijk, Sint Pancras, Noord- en Zuid- charwoude, Oudkarspel. In deze gemeenten wordt op het loon van in tuinbouwbedrijven te werk gestelde werk- loozen 1/3 van het loon uit openbare midde len aan den werkgever vergoed. De te werk te stellen personen moeten in de gemeente wonen en in een aldaar geves tigd bedrijf te werk gesteld worden. Zij moe ten voorts voldoen aan de door den minister van sociale zaken vastgestelde regelen voor werkverschaffing en steunverleening en ten slotte door B. en W. hunner gemeente in overleg met den betrokken inspecteur van de werkverschaffing zijn aangewezen. Het loon wordt geregeld naar den plaatse lijken loonstandaard, onder goedkeuring van den minister. Het bedoelde 1/3 gedeelte er van wordt tusschen de betrokken gemeente en het rijk verdeeld, in een voor iedere gemeente afzonderlijk door den minister bepaalde ver houding. De regeling geldt alleen voor nieuw aan te stellen personen, d.w.z. in het belang van de werkverruiming. In sommige gemeenten zelf zeer gunstig. Te Broek op Langendijk zijn gunstige resul taten bereikt. Men meent thans ook over voldoende er varing te beschikken om uit de proef zekere conclusies te trekken. De bedoeling schijnt te zijn voor de ge noemde gemeenten in beginsel den steun te bestendigen, evenwel met eenige wijziging in de regeling. En voorts wordt overwogen het stelsel op een aantal andere gemeenten, die ervoor in aanmerking zouden kunnen komen, van toepassing te verklaren. Bijzonderheden omtrent een en ander kon den ons, toen wij hier omtrent inlichting vroegen, nog niet worden meegedeeld. DE „OEHOE" NAAR INDIE. Hedenmorgen is het K.L.M.-vliegtuig de „Oehoe'' van Amsterdam naar Batavia ver trokken. De bemanning van dit vliegtuig be staat uit de heeren J. J. Hondong (1ste be stuurder), Th. von Weyrother (2de bestuur der), M. Veenendaal (werktuigkundige) en W. H. van der Smagt (radiotelegrafist). RONDVLUCHT ASP1RIN-PRIJSVRAAG. Zondag, 21 April (1ste Paaschdag), heeft een rondvlucht boven Nederland plaats ge vonden met een K.L.M.-vliegtuig voor de prijswinnaars van de Aspirin-prijsvraag. De deelnemers aan deze vlucht waren na afloop zeer enthousiast, vooral wat betreft het uitzicht op de bloembollenvelden, waar over o.a. werd gevlogen. Ook werd nog boven het tentoonstellingsterrein van de „Flora" gecirkeld. HET VL-EGVELD. In het artikel „Op den Uitkijk" in „Het Vliegveld" van deze week, vervolgt kapt. Abeelen zijn beschouwing over het toekom stige Oceaanluchtverkeer. Henri Hegener zet zijn artikel voort over den touw- en ka belvlieger, waarvoor de moderne techniek weer belangstelling gaat toonen, n.1. wat betreft de toepassing van den kabelvlieger als versperringsmiddel bij luchtaanvallen. In den oorlog van 1914—1918 heeft de ka belvlieger, en speciaal ook de kabelballon, in dit verband waardevolle diensten bewezen, vooral bij de verdediging van Londen, waar tot op duizenden meter? hoogte van die bij nacht natuurlijk onzichtbare versperringen in de lucht hingen. PROF. DR. P. ZEEMAN. De Indische Akademie van Wetenschap pen (Indian Academy of Sciences), die haar zetel heeft te Bangalore en waarvan Sir Ven- kata Raman president is, heeft prof. dr. P. Zeeman, hoogleeraar in de natuurkunde aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam, be noemd tot eerelid dezer Akademie. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,7 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 754,7 m.M. te Frankfort. Verwachting, geldig tot den avond van 26 April: Matige later tijdelijk afnemende wind uit noordelijke richtingen; tijdelijk opklarend; aanvankelijk weinig of geen regen; iets war mer overdag. Weeroverzicht. De depressie in Duitschland nam fn diepte toe, maar schijnt zich nu weer lang zaam Zuidwaarts te gaan verplaatsen. De hooge drukking bij Schotland nam nog toe, in Scandinavië daalt de barometer in het Noorden vrij sterk in verband met depres sies, die uit 't Noorden naderen. In de omge ving der depressie zijn zware regens geval- len, o.a. 20 m.M. te Frankfort en 16 m.M. te De Bilt, en in Oost-Frankrijk en West- Duitschland duurt de regen nog voort ter wijl in Noord-Duitschland en Denemarken fraai weer heerscht. Op de Britsche eilanden is het guur maar bijna overal droog, in Frankrijk betrokken en vrij koud, in Scandinavië verscheen in 't Noord-oosten lichte vorst, daar zal in het Zuiden de dagtemperatuur vrij hoog wor den. De nadering van de depressies in Noórd-Scandinavië kan hier tijdelijk eenige weersverbetering brengen, waarop vermoede lijk later weer regen volgt. LICHT OP! Voor rijwielen, motoren en andere voer tuigen hedenavond te 7.40 uur licht op. De raad kwam hedenmiddag, onder voorzitterschap van wethouder Klaver, die mededeelde dat de burgemeester iets later zou komen, bijeen. Afwezig wethouder Bonsema en mej. Carels. De voorzitter stelde buiten de agenda voor om aan J. Glas te Heiloo een perceel bouwterrein te verkoopen en een dito aan den heer Westra te Oudorp, voor den door de commissie vastgestel de» prijs. Conform besloten. Ingekomen zijn: a. Een besluit dd. 27 Maart j.1., nr. 42, van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 28 Febr. 1935, nr. 17, betreffende aankoop en ont eigening van gronden voor den aanleg van een verbindingsweg tusschen den Kanaaldijk en den ontworpen Provinci alen weg Alkmaar—Schagen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 27 Maart 1935, nr. 246, van hetzelfde College, daarbij de ontvangst berichtende van de bij raads besluiten van 28 Februari 1935 vastge stelde verordeningen tot wijziging der Aigemeene Politieverordening (1. intrek king aanwijzing marktterrein Helder scheweg, 2. voorkoming verontreiniging gemeentewegen, 3. vreemdelingencon- Lole, 4. verbod ranplakken, 5. gebruik scheidingsmuren aan openbare wegen.) Als voren. c. Een brief dd. 10 April j.1., nr. 114, van hetzelfde College, ten geleide van hot door hen goedgekeurd raadsbesluit va.i 28 Maart 1935, nr. 3, tot verhuur van de woning Heiligland nr. 2. Als voren. d. Een brief dd. 10 April j.1., nr. 114 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 Maart 1935, nr. 6, tot verhuur van een ten Zuiden van de Uitenboschstraat gelegen strookje grond. Als voren. e. Een brief dd. 10 April j.1., nr. 240 va.» hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 Maart 1935, nr. 4, waarbn aan Burgemeester en Weth. de bevoegd heid wordt verleend het opnemen van d boeken en kas van den gemeente ontvanger op te dragen aan het Centraal B ea voor verificatie en financieele ad viezen der vereeniging van Nederland sche gemeenten. Als voren. f Een brief da. 10 April 1935, nr. 71, via hetzelfde College, mededeelende dat tegen het doen van uitgaven ten behoe ve van het voorkomen van vervuiling der Bleekersloot, in beginsel geen be zwaar bestaat. Als voren. g. Een besluit van hetzelfde College dd. 2 Januari 1935, nr. 304, gewijzigd bij besluit van 6 Maart d.a.v., nr. 212, (Pro vinciaal blad nr. 52), houdende vaststel ling van een nieuwe regeling der jaar wedden van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in de provincie Noordholland. Al6 voren. b- pn dd. 11 April 1935, nr. £0~Ü9 J. A., van den Minister van Econo- mische Zaken, mededeelende, dat de bij raadsbesluit van 28 Maart 1935, nr. 1 u, vastgestelde verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, bij Koninklijk besluit van 9 April 1935, nr. 23 is goedgekeurd. Als voren. 1. Een brief dd. 8 April 1935, nr. 22, van het scheidsgerecht, ten geleide van het verslag over 1934. Als voren. j. Een brief dd. 30 Maart 1935 van het Bestuur der vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool", ten geleide van de reke ning en verantwoording van de ontvang sten en uitgaven over 1934. In handen gesteld van B. en W. om b* richt en raad. k. Een adres dd. 10 April 1935 van bewoners van de Waterschapstraat, ver zoekende den berm langs de Water schapstraat te verbeteren. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. 1. Een adres dd. 18 April 1935 van S. C Spierenburg, verzoekende ten aanzien van het gedeeltelijk verbouwde perceel St. Annastraat nr. 24 ontheffing van het bepaalde bij artikel 31 der Bouw- en Woningverordening (verplichte opper vlakte open ruimte). De voorzitter zeide dat het ver zoekschrift te laat was ingekomen en dus niet ontvankelijk moest worden verklaard. Conform besloten. n. Een adres dl 16 April 1935 van J. de Moei te Heiloo, verzoekende hem vrij te 6tellen van het betalen van het recht vai. aansluiting van de 6 door hem te bauwen woninge.. aan de Regulierslaan aan het riool liggende in de Nieuw- poortslaan. Als voren. n. Een brief dd. 15 April 1935 van het Bestuur van het Burgerweeshuis, ten geleide van de rekening over 1934 en de begrooting voor 1936 en het verslag over 1934 van het Burgerweeshuis. o. Een adres dd. 23 April 1935 van Mej. C. W. van der Weele, stadsvroed- »ouw, daarbij verzoekende haar jaar wedde te herzien In handen gesteld van B. en W. om belicht en raad. t De aanbeveling luid: 1. H. Lind. 2. G. W. F. Nordemann. Benoemd de heer H. Lind met 16 stem men tegen 3 stemmen op den heer Nor demann. Voorgesteld wordt, om voor het bo venstaande 3309.01 beschikbaar te stellen. In de vergadering van 28 Maart werd dit voorstel aangehouden, omdat de heer Keesom een nadere specificatie wenschelijk oordeelde, aangezien hij den indruk had, dat de gemeente de instand- houdingskosten met opzet drukte. B- en W. gaven in bijlage 60 een nadere toelichting en stelden tenslotte een on veranderd besluit voor. De heer Keesom oordeelde de zaak niet duidelijk en hij was riet bevredigd» omdat het er vanaf hangt hoe de kost prijs is tot stand gekomen. Spr. ging meer uitvoerig op de zaak in, waarbij h:j bijlage 60 aan critiek onderwierp. De gymnastieklokalen worden 1/4 ^an het aantal uren voor de school gebruikt- Sp». ziet ze dus als aparte bedrijven en

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2