UIT NET PARLEMENTAIRE LEVEN. De voetbalwedstrijden van morgen. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 27 APRIL 1635 DE LANDSTORM. P.S.V.—Go ahead D.W.S.Velocitas. Promotie—degredatiewedstrijden. ^ie neemt de leiding Langs de N.H.V.B.-velden. 22 XL. Nu zal ik U gaan vertellen, wat wij, journalisten, in de Tweede Kamer onder den Landstorm verstaan. U weet, dat in het militaire de Land storm een uiterst nuttig instituut is ge weest. Als de nood het hoogst was, als liet vaderland riep, dan kwam de ge achte Landstorm. Aldus ook in 't parlement Dikwijls is de Tweede Kamer zoo leeg «is een studentenbeurs, of als een scheurkalender in den herfst. Behalve 0p oogenblikken dat er gestemd moet worden, of dat er een zeer belangrijk de bat gaande is, zijn vele leden afwezig, gr komen dagen voor, dat men een ka nonskogel door de Kamer kan afschie ten, zonder ook maar een greintje intel lect te raken, zonder den geëerden sche del van eenige afgevaardigden in gevaar te brengen. Dan is 's lands vergaderzaal een groene vlakte met slechts hier en daar, links zoowel als rechts, een enkele, luttele paardebloem. Maar als men dan in de koffiekamer gaat kijkenals-'t U-blieft De Kamerbewaarder, die zoo vaak door den president geraadpleegd wordt om te hooren hoeveel leden er aanwe zig zijn, telt dan ook nooit de hoof den, maar altijd de hoeden. Zooveel hoèden, zooveel léden. De heeren zijn dan wel niet allemaal in de zaal, maar toch in de koffiekamer of in commissie- vertrekken. Als de Kamerbewaarder maar 51 hoeden telt, is hij tevreden. Dan Is aan de Grondwet voldaan. Toch is het voorgekomen, dat een afgevaardigde, die niet in de gaten wou loopen, er twee hoeden op nahield: één die hij ophad, één die hij ophing als hijer niet was. Zoo zijn dus verscheidene leden niet jn de zaal, niet bij het debat maar in andere deelen van het gebouw. En wan neer er gestemd moet worden, drukt de voorzitter of de commies-griffier of de Kamerbewaarder op een electrisch bel letje, dat rinkinkelt door het heele ge bouw, en dat de heeren waarschuwt: er wordt gestemd. Aantreden....! En op dat oogenblik, als de groene deurtjes opengaan en de heeren haastig van alle kanten komen aanrennen om mee te stemmen, dan zeggen wij, jour nalisten: daarisdeLandstorm. Het parlementaire vaderland is in nood, er moet gestemd worden en als er geen 51 zijn, dient de vergadering te worden verdaagd. Het belletje rinkelt. Dan rukt de Landstorm aan. De koffie kamer blijft verlaten achter, het is plot seling druk in de zaal. En de Landstorm vecht met leeuwenmoed, om de 51 te halen. Vaak komt er net nog één aan- loopen op het oogenblik dat juist zijn naam wordt afgeroepen. Hij moet stem men. Maar waarover? De brave weet het niet Soms stemt hij dan maar op goed geluk af. Soms ook werpt hij bliksem snel een wanhoopsblik op een partijge noot, die hem toeroept: vóór of tegen. Ja dat belletje heeft ons al menige vreugde bereid. De heer Duys, vroeger de belhamel der Kamer (hij is tegenwoordig op een enkel moment na, zoo bezadigd als een stovenzetster), hield er van om stiekum op het belletje te drukken als het niet noodig was. Ik herinner me een saaien middag, met een dozijn lederi in de zaal. Er was niets aan 't handje. De heer Duys kreeg aanvechting om een streek uit te halen. Hij wandelde stil naar het belletje, en zonder dat iemand het zag drukte hij er op. Een halve mi nuut later werden de groene deurtjes opengestompt en rende de Landstorm binnen van alle zijden. Met tientallen vlogen ze de zaal in, tot groote verba zing van den voorzitter, hals-over-kop. Waar de Landstorm kwam voor niets. En mopperen, mopperen! Ergens in een hoek stond de heer Buys tranen te lachen. De Landstorm genomen! En zoo verheugen wij ons dan in het bezit van een sterke koffiekamerreserve, zoolang er maar 51 hoeden in de kleed- Kamer hangen, zoolang is het vaderland gered. De zaal moge leeg zijn, de Land storm ligt verscholen in de koffiekamer loopgraaf, bereid om op het eerste elec trisch signaal van den voorzitter onver saagd naar binnen te stormen. Wat de Landstorm in de koffiekamer uitvoert? O, stel U gerust: de Kamer heeft geen vergunning. Het ergste dat er gedronken kan worden is een glas port. Overigens: fatsoenlijke koffie, zede lijke thee en koeien-cognac. Toch is de koffiekamer een geliefd ontspannings oord. En de Landstorm is er op post om zijn plicht te doen, om onvervaard te gaan stemmen al weet hij soms niet waar over. Ik heb den Landstorm eens zien bin nenrukken op een gedenkwaardig mo ment: 10 Maart 1920. Toen bereikte ons het gerucht dat Kuyper overleden was. De heer Marchant was aan het woord. Over de havenarbeidersstaking. Plotseling: daar komt een journalist de perstribune opgestormd en roept: „Kuyper is dood!" In een oogenblik was de pers-tribune in rep en roer. Alle jour nalisten in actie. Kuyper dood. Het gaat van mond tot mond. Verschillende pers mannen vliegen naar de telefoon. Natuurlijk trekt deze kleine revo lutie op de perstribune de aandacht van de Kamer. En aangezien er een geregeld vriendschappelijk contact is tusschen pers-tribune en Kamer, roepen eenige journalisten de zaal in: „Kuyper is dood!" Een paar afgevaardigden verstaan het En nu was het frappant te zien, hoe de op dat oogenblik juist heel-stille Ka mer in een oogwenk vol emotie viel. Ook hier ging het van mond tot mond. Euyner is dood. Er ontstond algemeene ontroering. De leden van de anti-revo- l '.tionnaire fractie vlogen de zaal uit, naar de telefoon. De spreker moest eenige oogenblikken ophouden, zóó groot was de consternatie. Als een golf was het bericht de Kamer doorgedeind, die plotseling in opstand was gekomen. Het was doorgedrongen tot de koffie kamer. Een opperste uitbarsting van be langstelling: van pure emotie marcheerde de Landstorm binnen. Maar ondertusschenwas de pers tribune aan het bericht gaan twijfïlen. Een journalist zocht de telefonische ver binding met het huis van dr. Kuyper. Antwoord: „Hij gaat uitstekend voor uit!" Tableau. En na eenige oogenblikken komen de heeren Duymaer van Twist en Scheurer in de zaal terug. Ze lachen. Ze zijn erg opgewekt. Ze vertellen: dr. Kuyper is niet dood, hij maakt het best. Óok dit bericht gaat van man tot man. Wat was er gebeurd? De pers-tribune was opgebeld door iemand, die tot dusver onbekend is ge bleven. Hij noemde den naam van een bekend Haagsch journalist en hij ver zocht namens deze aan de heeren van de pers te vertellen, dat zoo juist het be richt van dr. Kuyper's dood was binnen gekomen. Natuurlijk werd dit toen on middellijk overgebracht. Want wie denkt in zoo'n geval aan misleiding? Niemand. En aldus kwam het sensatio- neele bericht op de pers-tribune en woei het vandaar in de zaal. En tot op heden weef niemand nog, wie de man is ge weest, die op zulk een lafhartige manier een zoo onkiesche onwaarheid heeft verspreid. Later bleek, dat het bericht omtrent Kuyper's dood eigenlijk door de hééle stad had geloopen. Maar het tvas frappant te zien, hoe veel emotie Jiet in het parlement ver oorzaakte, En nog eens, de duidelijkste uiting daarvan was het binnenrukken van den Landstorm, de mobilisatie der koffie- kamer'brigade. Toen echter bleek dat er niets aan was van het bericht, trokken de troepen zich weer rustig aan het buf fet terug. En daar komt de Landstorm nu geregeld iederen dag, dat er zitting is, om op het eerste sein van stem- mingsonraad- op te marcheeren. D. HANS. Voetbal. Eindelijk dan kunnen wij weer oens gewagen van een volledig Voetbalprogramma, voorzoover ®r tn deze periode tenminste van volledig programma kan w«rden gesproken. Maar wij bedoelen er mee, dat voor a.s. Zondag in alle afdeelingen ge vochten wordt in den promotie degradatie-strijd en dat er daarnaast twee kampioenswed strijden gespeeld worden. De leiders tegen elkaar AJa* heeft morgen vrijaf. Zij kan dus "*stl8 afwachten, wie van de twee con- Tenten evenveel verliespunten krijgt j*8 zij zelf heeft. Want in Eindhoven noeft het groote treffen plaats tusschen w'J?'♦•'•en Go ahead, die beiden uit 2 ostryden 4 punten haalden. .Jerrein voordeel is er natuurlijk wei- rj o ^ant de velden van Go ahead en nog mee en hoewel Go ahead een groot aantal supporters zal meenemen, zal de P S. V.-aanhang vanzelfsprekend veel ^ri veel grooter zijn. Dat is dus een klein, heel k'ein voordeeltje voor de Philips-menschen. Verder zijn er dus twee sterke ploe gen, die beide goed kunnen spelen en die onder elkaar moeten uitmaken, wie d sterkte of de gelukkigste is! Veel ver schil zal er wel niet zijn. Misschien is d< P. S. V.-voorhoede iets bewegel ijker en gevaarlijker doordat er eenige goed"> schutters inzitten, maar daar staat te genover, dat Go ahead's verdediging zeer zeker ook tegen de P. S. V.-voor hoede opgewassen is. Hoe het ook zij, het krachtsverschil is z miniem, dat een gelijk spel heusch niet tot de onmogelijkheden behoort. Tenslotte komt de eventueele win naar er prachtig voor te staan met een voorsprong van minstens 2 punten op al de anderen! D. W. S.Velocitas. In Amsterdam komen de twee clubs P Wiueil van IXO antJOAJ Cll Ali nuiow-Luwaï UTJ tvvro ^lULfS v, zijn perfect. Wel telt de aanhang tegenover elkaar, die beiden nog punt loos zijn. D. W. S. heeft zelfs nog geen enkel doelpunt kunnen maken, wat echter waarschijnlijk te wijten is aan onvolledigheid in den eersten wedstrijd. Maar morgen zullen de Amsterdam mers eindelijk hun nul wel kunnen ver anderen, al blijft het dan de vraag, of Velocitas niet minstens even vaak suc ces zal hebben bij haar aanvallen. Het krachtsverschil is ook hier ge ring .Beide ploegen zullen zeer enthou siast zijn en van werkelijk mooi spel zal wel geen sprake zijn. Over het resultaat valt weinig te zeggen. Blauw Wit eersteklasser? Blauw Wit kan morgenavond feest vieren, als het maar een gelijk spel be vecht in de Zaan. De Amsterdammers moeten n.1. bij Z. V. V. op bezoek en waar de eerste wedstrijd reeds een flinke Blauw Wit-zege opleverde, daar mogen wij op papier nu toch zeker wel een gelijk spel verwachten. Op papier, want in werkelijkheid zal Blauw Wit morgen veel meer last van de zenuwen hebben dan Z. V. V, dat als t ware niets te_ verspelen heeft. En dus zou een verrassing wel best het feit van den dag kunüen worden! H. B. S.—H. V. V. H. B. S. krijgt haar stadgenoote H. V. V. op bezoek en dat beteekent dus voor H. B. S. de allerlaatste kans. Verliest H. B. S. opnieuw, dan is ze twee leklas- ser, wint ze, dan wordt de spanning in dezen promotie-strijd wel zeer groot. Hoewel H. B. S. eenigszins teleurge steld heeft, meenen wij toch, dal de Kraaien over voldoende kracht beschik ken, om de rollen om te keeren. Waar mede we bedoelen, dat H. B. S. voor morgen de beste papieren heeft. VitesseS. C. H. Precies als H. B. S. 6taat Vitesse er voor. Dat krijgt morgen ook al haar laatste kans op behoud en moet dus van S. C. H. winnen. En precies als hierboven kunnen wij zeggen, dat wij Vitesse sterk genoeg achten, om te winnen. Zij heeft een goe de ploeg, die het wat tegenloopt, maar a de gang er een keer in zit, is Vitesse 6terk genoeg, om zich te handhaven. Willem IIPalemig. In het Zuiden kan Willem II haar tweeden degradatiewedstrijd, thuis te gen Palemig, dat de zwakte van de vier wordt geacht, winnen. En dan fier aan den kop komen. De Tilburgers zullen er wel voor zor gen, dat de twee puntjes binnen komen. Frisiade Kooi. Tenslotte in het Noorden Frisia—De Kooi. Verliest Frisia, dan is ze tweede klasser. Wint ze, dan krijgt ze nog een kans op behoud. En hoewel Frida wel zal degradeeren, meenen wij toch, dat dezen wedstrijd nog gewonnen kan wor den. 't Zou waarschijnlijk slechts uitstel van executie zijn.... PROMOTIE-COMPETITIE DERDE KLASSE A. Deze kleine doch zeer Interessante competitiewordt voortgezet met de ont moeting Volewijckers—Hercules. Verliezen de Amsterdammers, dan is hun kans prac tisch gesproken weg en komen we ze in het volgend seizoen stellig weder in de derde klasse tegen. Verliezen daarentegen de Utrechtenaren, dan hebben zij uit twee wed strijden één punt en komen dus ook danig in het nauw. Reden des te meer voor beide ploegen, om geducht aan te pakken, wat dan ook wel gebeuren zal. Hoewel elke uitslag mogelijk is, meenen wij het op ten punten verdeeling aan te kunnen houden. Nog eenige achterstallige wedstrijden. De belangrijke promotie-kamp van Alkm. Boys II tegen Beemster I. Hoe meer het einde begint te naderen, des te kleiner het programma wordt. In en kele klassen is men reeds geheel uitgespeeld, doch daarentegen wacht men in enkele an dere afdeelingen op de beslissing voor bo venste en onderste plaats. Zoo zal in de eerste klasse A Q. S. C. III morgen op eigen terrein tegen Zaandijk II opnieuw probeeren het gevaar wat te ontloopen enwe geven de Wor- merveerders wel kans op volle winst. Ver liest Q. S. C. II echter, dan is het pleit vrijwel beslist, daar we O. S. V. IV de beide punten toe denken, nu de Oostzaners bezoek van C. S. V. krijgen. In de beide ontmoe tingen Zilvermeeuwen IIK. F. C. IV en W. F. C. IVZ. F. C. IV, durven we even eens een overwinning voor de thuisclubs voorspellen. De eerste promotie-wedstrijd. De tweede elftallers van de Alkmaarsche Boys die kampioen van de tweede klasse D zijn zullen al vast in de Beemster te gen Beemster I hun geluk beproeven, daar de onderste ploeg in de eerste klasse B nog niet bekend is. Beemster I die kampioen van de tweede klasse C is geworden speelt technisch een aardig spel en de rood- witten zullen zich geducht in moeten span nen om het tot een overwinning te kunnen brengen. Kansloos zijn de Boys-reserves niet integendeel. Spelen ze, zooals destijds te Koedijk, dan verhuizn beide punten wel licht naar de kaasstad. Good luck Boys!... In de derde klasse D slechts één ontmoeting. Alkmaar III ont vangt Akersloot I en hoewel de groen-wit- ten wel eens teleurstellen, durven we nu toch wel de volle winst voorspellen. Tot een puntenverdeeling zullen de Alkmaarders het toch zeker kunnen brengen. Ook de vierde klasse E laat nog een flinke bezetting zien. Het leidende Oudorp I gaat bij Koedijk III op bezoek endat beteekent voor de Oudor- pers nieuwe winst. A. S. V.II krijgt het iets zwaarder, daar een bezoek gebracht moet worden aan de vijfde elftallers van de Alk maarsche Boys, die vooral in eigen huis, moeilijk te bekampen zijn. Dat kon wel eens voor de Sporters op puntenverlies uitlootpen. Ursem II krijgt bezoek van Egmondsche Boys III en Oudorp II ontvangt Aker sloot II; in beide ontmoetingen verwachten we een puntenverdeeling. BIJ DE OFFICIEELE OPENING DER KLEEDKAMERS EN TRIBUNE VAN DE VEREENIGING „ALKM. BOYS". Volgens een in ons blad van gister geplaatste advertentie zullen de Alk maarsche Boys morgen hun kleedgebouw, annex tribune officieel in gebruik gaan nemen. We hebben ter plaatse nog eens een kijkje wezen nemen, om naar aanleiding daarvan het een en ander te kunnen mede- deelen. Zooals het natuurlijk elders gebeurd, be merkten we ook hiér, dat op enkele plaatsen de verfkwast nog een betrekkelijke rol moet spelen, doch dat is van ondergeschikt be lang. Het ligt niet in onze bedoeling een volledige beschouwing te geven, integendeel, daar komen we a.s. Maandag nog wel uit voeriger op terug, temeer nog, daar het publiek morgen tijdens de rust en na den wedstrijd volop gelegenheid geboden zal worden om naast het exterieur, ook het in terieur in oogenschouw te kunnen nemen. Toch zullen we enkele dingen verklappen. Allereerst zagen we 'n bestuurskamer, met een prettig aandoende betimmering, waarbij tevens een ingetimmerde bank een gezellig zitje bood. Een flinke tafel en een dozijn stoelen vormden het geheel, terwijl we on der de diverse wandversieringen allereerst een geweldige medaille-kast bemerkten, bij na geheel gevuld met reeds veroverde tro feeën. Vervolgens een viertal kleedkamers met aparte waschruimten, die er zeer gerievelijk en practisch uitzien. In het midden een buf fet-ruimte, waaruit men naar beide kanten kan bedienen en een scheidsrechterkamer, dat voor de heeren arbiters een lustoord lijkt, gezien de buitengewone ruimte, wasch- gelegenheid, e. d. Een aparte w-c-inrichting voor heeren en dames —doch echter nog in „noodtoestand" alsmede de diverse ma gazijn-ruimten maken alles tot een geheel. En dit alles nu zal men morgen officieel in gebruik nemen. Zoo zullen dus morgen tegen half drie wellicht de noodige speeches volgen, enkele souvenirs of bloemstukken worden aangeboden, waarna tenslotte het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys een aantrekkelijke partij voetbal tegen het Enk- huizer West-Frisia zullen laten zien. Dat zelfde West-Frisia verschijnt mor gen volgens een uit Enkhuizen ontvangen bericht met de volgende opstelling: G. v. d. Zei Th. de Kroon A. Horsman K. Klopper W. v.d. Braber W. Krul A. Peereboom C. Jelles W. Horsman C. Stelling C. J. Stelling Waaruit blijkt, dat de Enkhuizers niet alleen over een goede ploeg beschikken, doch tevens zich in dit elftal voor sportlievend Alkmaar, vele oude bekende bevinden. Laat ons hopen dat we morgen een spor tieve prettige kamp mogen aanschouwen, waarbij de Alkmaarders spelen wat ze waard zijn, dan zal het stellig aan de noo dige spanning niet ontbreken. BELGIE—DUITSCHLAD. De landenwedstrijd België—Duitsch- Iand zal Zondag &.s. door den Neder- landschen scheidsrechter dr. van Moor- 6el worden geleid. ENGELSCH ELFTAL TEGEN NEDERLAND. Een uitzonderlijke sterke ploeg. Bijzonderheden der Britsche spelers. Het Engelsche team, dat 18 Mei a.s. in het Stadion te Amsterdam zal uit komen tegen het Nederlandsch elftal, is volgens hot Hbl. gistermiddag samen gesteld. Het is aldus: Doel: Hibbs (Birmingham). Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Arsenal) cpt. Midden: Gardner (Aston Villa), Barker (Derby), Burrows (Sheffield). Voor: Worrall (Portsmouth), Carter (Sunderland), Draae (Arsenal), West- wood (Bolton), Boyes Westham). Reserves: Joy (Casuals, Craven (Grimsby). Voor de eerste maal in de voetbalge schiedenis zal Engeland dit jaar een volle internationale ploeg van eerste klasse beroepsspelers naar Nederland sturen voor een wedstrijd tegen een Nederlandsch elftal op 18 Mei te Am sterdam. De Engelsche grensrechter zal zijn A. J. Jewell, een bekende Londensche scheidsrechter en de FootballAssociation heeft van de voordracht van buiten- landsche scheidsrechters gekozen den Duitscher dr. Bauwens. Het Engelsche elftal is buitengewoon stork. Hibbs is nog steeds de beste doel- verdediger van Engeland en hij heeft de laatste jaren alleen landenwedstrijden gemist, wanneer hij door een blessure buiten gevecht was gesteld. Over de achterspelers Maie ei Hapgood, de ge ve ne verdedigers van de kampioenen, behoef ik niets te zeggen. Zij verstaan elkander en Hibbs' spel volkomen en dit drietal is vrijwel onpasseerbaar. Ook al i de centrehalf Barker, veel meer dan de Arsenalspil Roberts, een aanvallende speler. Aan zijn speelwijze hebben in- tusschen Male en Hapgood zich in inter nationale matches goed weten aan te passen. Hapgood zal de ploeg aanvoe ren. Hij heeft die taak niet alleen voor de Arsenal maar ook voor internationale elftallen reeds verscheiden malen met succes ondernomen. De keuze van den rechtshalf van Aston Villa Garner, is ietwat onver wacht, daar Crayston van de Arsenal op de nominatie stond, maar dit behoeft de kracht van het elftal geenszins te verminderen. Gardner, die reeds eenige malei- als reserve voor landenwedstrij den was gekozen en op 27 Maart voor de Rest van Engeland tegen het Engelsche elftal heeft gespeeld, is een der beste middenspelers van Engeland en ver dient zijn „cap" ten volle. Hetzelfde geldt voor Burrows van de Wednesday, die evenals de oud-international Boyes van de Albion, waarschijnlijk zijn keuze dankt aan de deelname aan de Cupfinal van morgen en aan zijn buitengewoon sterk spel in de ontmoeting tusschen de beide genoemde clubs op Maandag 1.1. Ook de keuze van den rechtsbuiten Worrall was ietwat onverwacht. Crooks van Derby County en Geldard van Everton hebben die plaats met suc ces vervuld, maar Worrall is snel en heeft een onverwacht en zuiver schot. Voor de rechtsbinnenplaats ging de keus tusschen Carter en Bastin. De on zekerheid over Bastin's knie welke hem reeds als linksbuiten niet in aanmerking deed komen, zal wel den doorslag heb ben gegeven. Drake is natuurlijk de middenvoor. Hij is moeilijk te stuiten en de Holland- sche spil zal zwaar werk aan hem heb ben. Westwood en Boyes is een nieuwe combinatie voor Westwood en Bastin of Westwood en Brook van Manchester City. Westwood weet altijd het beste uit zijn vleugelman en uit zijn middenvoor te halen. Oudergewoonte gaan als reserve een centre-halfback en een binnenvoor- waarts mee. De reservespil is B. Joy, een amateur die de laatste paar seizoenen constant goed voor Casuals in de Isth- mian League en in steden wedstrijden voor Londen heeft gespeeld. Craven speelt gewoonlijk linksbinnen voor Grimsby T. en maakte in die positie tal van goals, maar hij kan elk der drie binnenposities vervullen. Alles tezamen genomen is het een uitzonderlijk sterke ploeg. POLITIEVOETBAL. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Politie Sportver. „Haarlem" te Haarlem, waren door deze vereeniging Donderdag seriewedstrijden uitgeschreven, waaraan ook het Alkmaarsche Politievoetbalelftal mee deed. De deelnemers waren Haarlem I, Haarlem II, Hilversum en Alkmaar. Voor de eerste ronde wist Alkmaar na een zeer goed gespeelden wedstrijd, vooral vóór de rust, te winnen van Haarlem II met 31. Hierdoor plaatste zij zich in de finale te gen Haarlem I, die gewonnen had van Hil versum. In de finale echter moest Alkmaar haar minderheid erkennen en verloor met 2O, welke stand in de rust reeds verkregen was. Na de rust in dezen wedstrijd was Alkmaar voortdurend in den aanval, doch gelukte het haar niet deze meerderheid in doelpunten om te zetten. Het was een geslaagd tournooi, waarbij Alkmaar den tweeden prijs, zijnde een fraaie lauwertak, won. Het elftal was als volgt opgesteld: Verbaan Van het Kaar Webster Langendijk Staats Hogeweg Hooyer Krol Ter Horst Paling Vasbinder Langendijk is tijdens den wedstrijd ver vangen door v. d. Brink. Biljarten. BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze week werden de twee laatste wed- strijden gespeeld om het clubkampioenschapr De DriesprongZ.E.K.Z.? 20. E. Ket 39 18 10 2.16 A. J. de Wit 125 18 24 6.94 Jb. Tol J. Burger G. Booij C. de Moei Jb. Ploeger B. Govers P. Bus C. Jongbloed 102 125 125 31 22 23 23 30 26 19 6 4.63 5.68 5.43 1.34 125 25 50 5.— 70 25 13 2.80 125 18 29 6.94 59 18 12 3.28 De Driesprong—Z.E.K.Z.? 516410. ExcelsiorDe Drie Ruiten 02. J. van Beek N. Venneker 62 125 21 21 13 24 2.95 5.95 C. Rood D. Kieiftt 118 125 36 36 23 17 3.28 3.47 T. Witte G. Wessels 102 125 36 36 21 13 2.83 347 J. Helderman Jb. Mos 56 125 27 27 8 24 2.07 4.63 J. van Slooten J. Zwaan 119 125 44 44 12 16 2.70 2.84 Excelsior—De Drie Ruiten 457-625. De eindstand van deze competitie is als volgt: gesp. gew verl. car. ptn. De Driesprong 8 6 2 4492 12 De 3 Ruiten 8 6 2 4388 12 Kinheim 8 4 4 4305 8 Z.E.K.Z.? 8 3 5 4022 6 Excelsior 8 1 7 3544 2 Zooals uit bovenstaanden stand blijkt hebben De Driesprong en De Drie Ruiten beiden 12 punten. De beslissingswedstrijd, om uit te maken welke van deze twee vereenigingen de kam pioen is van den bond, zal gespeeld worden in Paviljoen Kinheim a.s. Dinsdagavond. Te vens zal dien avond de prijsuitreiking plaats vinden. Wij twijfelen aan ook niet of het Paviljoen Kinheim zal dien avond' gevuld zijn met vele biljartliefhebbers, die met be langstelling dezen wedstrijd zullen gade slaan. Waarom de voorkeur aan een dagblad-advertentie? Wel, enkel dan alleen krijgt gi< van elk attentiel

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13