Agenda KOUOEB&l -/ïB Stad en Omgeving. WeeeAeridit JUaowciaat Tlieum DE NIEUWE STATEN VAN GELDERLAND. ^S. L. BOONE f VIJFJARIG VENTJE VERDRONKEN. VAN EEN HEITOESTEL GEVALLEN. ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. EEN VREEMD GEVAL. HET ZELDZAME HUWELIJKSFEEST. DIERENBESCHERMING. DE VERLICHTING VAN BAKFIETSEN. De K. N. A. C. acht verbete ring urgent. BOLLENDAG IN ALKMAAR. Maar geen bloembollen. WATERSCHAP DE SCHERMEER, Overdracht wegen aan de provincie. Benoeming opzichter. Rekeningen '34 vastgesteld. Begrooting Schermeer en De Matten. farca- NOORDSCHARWOUDE AKERSLOOT Glimlachje Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot 6 Mei, Voorjaarstentoonstelling Nat.' hist. Museum, Laat 35. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De arm der wet (detectivefilm); hoofdrol Rex Bell. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, weder-vertoo- ning van De gelaarsde kat (sprookje)toe gang eiken leeftijd. Harmonie, vanaf Zondag, hoofdn. De big van het regiment (hum. Holl. film); optre den Fientje de la Mar, Silvain Poons, e.a. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag, 2, 4.30, 7.15 en 9.30 uur, voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het- jolige Weeuwtje (rom.); hoofdrollen Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer I give my love (Artistenlied), hoofdrollen Paul Lukas en Wynne Gibson (dram.-sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 27 April. A. B. T., 2.30 uur, kindervoorstelling De gelaarsde kat (reprise). 7.30 uur gebouw Vrijz.-herv., aan de Heul, lichtbeeldenavond. Zondag 28 April. 9—12 en 1.30—6 uur, Graanbeurs, gym- nastiekwedstrijden. Wielerbaan 2 uur: Nat. wielerwedstrijden, 34 deelnemers. Maandag 29 April. 't Gulden Vlies, opvoering „Pension Zon neschijn" met Esther de Boer. Dinsdag 30 April. 7.45 uur, 't Gulden Vlies, herdenking jaardag prinses Juliana door chr. Oranje- vereeniging. 8.15 uur, dancing Harmonie, herdenking verjaardag prinses Juliana door de Alkm. Oranjevereeniging. verschillend zijn van die op de vorige ten toonstelling. Zij vond de expositie zeer in teressant en in het bijzonder complimenteer de Zij den heer Koper, hoofdarrangeur. H. M. de Koningin liet verschillende inzen ders aan zich voorstellen. Zij was vergezeld van freule Schimmelpenninck van der Oye, den kamerheer De Jonge van Ellemeet en mr. C. J. Dedel. De Koningin vertoefde van 2 tot 3 uur op het terrein, waarna Zij naar het Loo ver trok. Het talrijke publiek, dat aanvankelijk on kundig was van de aanwezigheid der hooge bezoekster, heeft Haar later hartelijk toege juicht. Te St. Philipsland (Zeeland) is op 74-jarl- gen leeftijd overleden ds. I. Boone, een merk waardig man in de kerkelijke wereld. Hij was nog steeds gekleed met steek en korte broek. Alle pogingen om zijn kerken groep met die van ds. Kersten te verbinden, hebben gefaald. Hij behield zijn eigen zelf standige positie. De laatste maanden liet zijn gezondheids toestand te wenschen, maar tot voor kort preeke hij nog drie maal per Zondag en meermalen op weekavonden in St. Philips land en de vele andere gemeenten, die aan zijn zorg waren toevertrouwd. Te Aarlanderveen gem. Alphen a. d. Rijn werd Vrijdagmiddag het vijfjarig zoontje van den heer C. d. Braber vermist. Nadat de vader met eenige buren geruimen tijd in het dorp had gezocht, werd het knaap je opgehaald uit een sloot langs den weg na bij de ouderlijke woning. Hoewel onmiddel lijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, ble ken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Gistermiddag is een werkman, die in de Stuiboezem te Vlissingen bezig was met werkzaamheden aan een heitoestel, daar uit gevallen en zoodanig op een ijzeren balk te recht gekomen, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Zijn toestand is ernstig. Voor de politie van het bureau Warmoes straat te Amsterdam zijn een zevental leden van de Federatie van bouwvakarbeiders on der wie twee bestuursleden in arrest gesteld. Deze zeven personen worden beschuldigd zich aan knoeierijen met steungelden te heb ben schuldig gemaakt Aan vijf gewone leden zou steun verstrekt zijn door de federatie met medeweten van de twee bestuursleden, terwijl die leden niet werkloos waren. Deze zaak wordt door de politie nader onderzocht. De nieuwe samenstelling. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de Prov. Staten van Gelderland zijn gekozen 4 lib., 7 anti-rev., 9 chr -hist., 21 r.k., 2 staaik. ger., 12 soc.-dem., 2 vrijz.-dem. en 5 N-S.B. De samenstelling van de aftre dende Staten. De Staten van Gelderland, wier zittings periode dezen zomer afloopt, waren als volgt samengesteld 8 lib., 8 anti-rev., 10 christhist., 20 r.k. 1 staatk. ger., 10 soc.-dem., 1 rev. soc., 3 vrijz dem,, 1 comm. Totaal 62 leden De O.S.P: (thans R.S.A.P.) heeft in 1931 niet aan de Statenverkiezingen deelgenomen. Het lid, dat voor deze partij in de staten zit ting heeft, heeft zich na de verkiezing van de S. D. A. P. afgescheiden. Aanvankelijk za ten dus elf leden van de S. D. A. P. in de Provinciale Staten van Gelderland. Indien in 1931 reeds de huidige bepalingen van de kieswet (het „stelsel der grootste ge middelden" als regel) zouden hebben gegol den, zou de zetelverdeeling de volgende ver schillen te zien hebben gegeven: De roomsch-katholieken zouden één zete meer hebben verworven, ten koste van de anti revolutionnairen. Winst en verlies, Aantal zetels Een Belgische dame, die al eenige dagen te Doorn gelogeerd had en blijk gaf niet geheel normaal te zijn, stelde herhaaldelijk pogingen in het werk om den ex-keizer te spreken te krijgen. Dit idee fixe werd zoo sterk, dat zij het plan opvatte zich voor den auto van den keizer te werpen, waartoe zij het voornemen te kennen gaf. Voor het zoover kwam. heeft de rijkspolitie, die een oogje in het zeil hield, haar in verzekerde bewaring gesteld in het belang van haar eigen veiligheid en in die van het verkeer. Daar enkele papieren niet geheel in orde bleken te zijn, is zij gister middag over de grens gezet, Oude Nieuwe Partijen Staten Staten Verschil Lib. 8 4 4 Vrijz.-Dem. s 3 2 1 Anti-Rev. 8 7 1 Chr.-Hist. 10 9 1 R.K. St. 20 21 1 Staatk. Ger. a 1 2 1 S.D.A.P. 10 12 2 Rev. Soc. a 1 0 Comm. «.sis 1 0 1 N.S.B. 5 5 Totaal 62 62 KORTE BERICHTEN. Jo Vincent heeft gisteren geheel her steld de Maria Stichting te Haarlem veria ten. De zangeres zal tegen het einde van Mei wederom haar concerten hervatten. Geheel Winkel leeft mede met 't echt paar T. PluisterBoots, dat vandaag zijn 73-jarig huwelijksfeest viert. In het tehuis voor ouden van dagen, waar beiden voor eigen rekening in een afzonderlijk appartement verpleegd worden, was het feest. Er heersch- te een gezellige drukte en velen kwamen de oude menschen complimenteeren. Ook het voltallige college van B. en W. en de gemeente-secretaris gaven blijk van hunne belangstelling. De 95-jarige heer Pluister demonstreer de de gaafheid van zijn geheugen door een en ander uit zijn tijd te vertellen toen de kaasprijzen eveneens 12 be droegen, maar toen goed konden wor den genoemd. De tegenwoordige levens wijze der menschen kon hij echter niet begrijpen. Vroeger wist men niet beter of men leefde om te werken en alleen met kermis ging men uit, maar dan nam men het er ook van. De overige da gen was het werken, op tijd naar bed en weer werken. Zoo kwam men vooruit. Dat men hier met een zeer sterk ge slacht te doen heeft, blijkt wel uit het feit dat de jongste broer deze week zijn 60-jarig huwelijksfeest vierde, terwijl de heer Pluister zijn zonen heeft die hun 50-jarig huwelijksfeest al achter den rug hebben. NOG GOED AFGELOOPEN. Op den Kennejnerstraatweg nabij den Nieuwlandersingei vond gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een luxe auto. Twee wielrijders reden in de richting van de stad. Op het moment dat de achterste wielrijder den anderen wilde pas- seeren, werd1 hij van achteren aangereden door een in dezelfde richting rijdende luxe auto. Lichamelijk letsel vond niet plaats. De wielrijder kwam er met een gescheurde broekspijp af. Een en ander kan worden be schouwd als een samenloop van omstandig heden. Een lief klein hondje (reu) oud 1 jaar is in Schoorl achtergelaten bij den heer Koorn, Voorweg 170. Het diertje moet voor Maandagavond door een liefhebber zijn afgehaald, an ders wordt het doodgeschoten. Een bastaard fox-terrier (bruine kop en zwart en wit lijf) is aangeloopen bij den heer Kossen, Oostwijk 218 Koedijk. Liefhebbers worden verzocht zich hier aan te melden. GEEN ONVOORZICHTIGHEID. De vader van den jongenman, die Woens dagmiddag bij het verrichten van werkzaam heden op het ongeveer 5 M. hooge afdak boven het le perron van het stationsgebouw door een glazen dak is gevallen verzoekt ons alsnog te willen vermelden, dat hierbij van eenige onvoorzichtigheid geen sprake geweest is. Het is vanzelfsprekend, dat de jongeman nooit zoo onvoorzichtig geweest zou zijn op glazen platen te stappen. Het glas was evenwel zoo vuil, dat het 't uiter lijk van zink had gekregen. Vandaar de vergissing welke den ernstigen val tengevolge heeft gehad. VUURTJE STOKEN MAG NIET. Twee jongens wilden gistermorgen bij het hek van de Kleuterschool aan den Houtweg een vuurtje stoken, doch werden nog bijtijds ontdekt door een passeer en den agent van po litie. Zij hebben hiervoor een ernstige waar schuwing ontvangen De K. N. A. C. schrijft ons: De verkeersongevallen met zeer ern stigen afloop, welke den laatsten tijd plaats hadden en welke in eersten aan leg werden veroorzaakt door onvoldoen de zichtbaarheid bij duisternis van bak fietsen, rijwielen, handkarren, enz. doen he: volle licht vallen op de absolute noodzakelijkheid tot het onverwijld tref fer. van maatregelen voor een betere verlichting van deze vervoermiddelen zoowel in het belang van degenen, die al- bestuurder of geleider daarvan op treden, als ten behoeve van de veilig heid van het snelverkeer. Toen de K. N. A. C. medio Februari j.1 een droeve lijst van negen dooden en acht gewonden in één maand overlegde, allen slachtoffers van de omstandigheid, dat de bestuurder van een motorrijtuig do bakfiets, het rijwiel, den wagen, enz. niet tijdig genoeg had opgemerkt, liever gezegd had kunnen opmerken, veelal vanwege het dimmen voor tegenliggers, werd ongeveer gelijkertijd bekend, dat door het Ministerie van Waterstaat aan Gedeputeerde Staten van verschillende provincies om advies was gezonden een ontwerp-wijziging van het Motor- en rijwielreglement, waardoor werd beoogd een betere verlichting van bakfietsen en van gewone rijwielen lhan6, meer dan twee maanden later, .n de toestand nog onveranderd en in- tusschen neemt de frequentie van de hierbij bedoelde ongevallen niet af, zelfs niet nu de nachtelijke uren zijn vermin derd, het aantal zaken, dat de rechter lijke macht te behandelen krijgt, welke moeten worden teruggebracht tot de onvoldoende wettelijke regeling ten de ze, is legio. Het mag zóó niet langer blijven, schreef de K. N. A. C. eenige maanden geleden. De vraag dringt zich op of in het be lang van de algemeene verkeersveilig heid een regeling, waardoor de ernstige gevallen, welke onvoldoend waarneem bare en dus zeer onveilige bakfietsen, rijwielen en rij- en voertuigen op onze groote verkeerswegen, waarop deze vehikels helaas nu eenmaal nog niet geheel kunnen worden verbannen, op leveren, worden opgeheven, niet zooveel a's mogelijk is kan worden bespoedigd. Het gaat om menschenlevens! Soms twee op één dag! CENTRALE STIERENKEURING. Aan het gister medegedeelde omtrent den uitslag van de in den Bergerhout gehouden centrale stierenkeuring dient nog te worden toegevoegd Tweejarige stieren, bekroond: Egbert, eig. W. Zwagerman te Hensbroek; Trijntje's Henriot, eig. J. Blauw Pz. te Stompetoren; Blok Frans K. 4, eig. P. Blauw Jz. te Heer- hugowaard; Hollander 4, eig. Firma Ruyter te Ooster-Blokker; Excellent 12, eig. G. Duyn te Wogmeer Spierdijk; Frans Max 83, eig. Jb. Clay te Baarsdorpermeer Berkhout; Excellent 11, eig. J. Meurs te Oostwoud; Blok Jan, eig. J. Wagenaar te Spanbroek; Henriot, eig. P. Wijdenes te Twisk; Prins Willem, eig. J. Wit Jbz te Hauwert; Hollan der 8, eig. N. Appel te Schagen; Frans Max 109, eig. R. Francis te Schagen en Henriot 3, eig. Proefzuivelboerderij te Hoorn. Driejarige en oudere stieren: le pr. A. Hendrik, eig. W. Jimmink Hz. te 't Zand; le pr. B. Thompson, eig. P. Spaan te Stompeto ren 2e pr. Frans Wodan 25, eig. H. Nobel te Barsingerhorn; 3e pr. Karei, eig. M. Bakker te Wieringen. Bronzen medailles zijn toegekend aan: Éénjarige stieren, geboren 1 April 1934 of later: Hendrik 3, eig. W. Jimmink Jbz te Schagerbrug; Lodewijk, eig. Firma Ruyter te Ooster-Blokker; Blok Max 22, eig. Jb. Th. Broersma te Lutjewinkel; Emma's Meine 4, eig. N. Ruyter, Volgerweg. Beemster; Gre- ta's Frans 11, eig. W. IJff Gz. te Assendelft. Éénjarige stieren, geboren 15 Jan.31 Maart 1934: Athleet 2, eig. H. C. Kooy te Harenkarspel: Frans 14, eig. P. Sikkes te Assendelft; Wodan Frans 9, eig. A. Francis, Nes, Schagen; Wodan, eig. P. Waal te Mid den Beemster; Constantijn Frans 7, eig. F A. F. Groneman te Wieringewaard; Emma's Prins. eig. W. P. Koning, Jisperweg, Beem ster; Frans Albert, eig. Jb. Kaan Kz. te Wie- ringerwaard; Frans 13, eig. A. IJff Gz. te Jisperweg, Beemster; Frans 8, eig. P. Sikkes te Assendelft; Wodan Jan 5, eig. W. Jim mink Jbz. te Schagerbrug; Pieter's Wodan, eig. J. de Boer Cz. te Westwoud. Éénjarige stieren, geboren voor 15 Jan. 1934: Juliana's 17 Henriot, eig. Jb. J. Bak- <er te Venhuizen; Constantijn Frans 5, eig A. F. Groneman te Wieringerwaard; Prins, eig. P. Waal te Midden Beemster. De directrice van het centraal ziekenhuis, alhier, heeft gemeend met haar personeel ook een en ander te moeten doen om de nooden te helpen lenigen van hen, die door de tijdsomstandigheden het moeilijk hebben. Zij heeft daarom aangeboden op 30 April a.s. door het personeel van de keuken tien duizend oliebollen te doen bakken. Dit personeel stelde zich onder leiding van 't hoofd van den keukendienst spontaan beschikbaar om al het daarvoor noodige extra werk te verrichten. Het plaatselijk crisiscomité is voor dit aanbod zeer dankbaar, want wanneer men in acht neemt, dat het geheele ziekenbedrijf zijn vollen gang moet gaan en iedereen weet hoeveel verschillende diëeten er in een zie kenhuis zijn, dan begrijpt men, dat hier door leiding en personeel iets zeer bijzonders wordt gepresteerd. Alkmaarsche neringdoenden stelden de ngrédienten gratis ter beschikking. De tien duizend oliebollen worden, verpakt in zak jes van twee stuks, verkocht; en voor dit zakje met twee heerlijke bollen betaalt U tien cent; U mag ook meer geven. De bollen worden verkocht door perso neel van het ziekenhuis, daaifcij geholpen door eenige dames, die zich voor het mooie werk vrijwillig beschikbaar stelden. Gistermiddag kwamen de hoofdinge landen van het waterschap De Scher meer in vergadering bijeen ten stadhui- ze te Alkmaar, onder presidium van den dijkgraaf, den heer C. Kramer G1 ij- n i s. Na opening werd door den dijkgraaf o.m. medegedeeld, dat door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit tot aangaan van een rekening-courant tot een be drag van hoogstens 50.000. Goedgekeurd werd een voorstel van het bestuur tot overdracht van diverse perceelen aan de prov. Noordholland, welke perceelen gelegen zijn in onder scheidene gemeenten. Daaronder be hoort de weg aan de Noordzijde van de Noordervaart, lang 7216.5 M., voor het onderhoud waarvoor de polder jaarlijks zal bijdragen 500 per kilometer; 9127 M. weg aan den Zuid- en den Westdijk, met een bijdrage van den polder van 100 per jaar per kilometer. De provincie onderwerpt zich aan de keurbepalingen en verbindt zich aan be langhebbenden een uitweg op de wegen te verleenen. Het onderhoud van de door de provincie geplaatste steigers komt ten laste van de belanghebbenden. De heer de Jong vroeg of de bijdra ge voor onderhoud der wegen voortdu rend zal moeten worden uitgekeerd, welke vraag door den d ij k g r a a f bevestigend werd beantwoord, daarbij tevens een uitleg gevend over de grootte ervan. De heer de Jong wenschte voor de toekomst voorzichtigheid ten aanzien van dergelijke overeenkomsten. De inge landen rijden zeker deze openbare we gen niet stuk. Devoorzitter erkende dat het be drag vrij hoog is. Echter, de Schermeer zou de wegen daarvoor niet goed in orde kunnen houden. Het totaal-onder- houd komt veel hooger. Het waterschap is zedelijk verplicht mee te werken aan het goede onderhoud ook van deze pro vinciale wegen. De heer D. J. Govers stipuleerde nader de verklaringen van den dijk graaf. Er is zeer lang gewerkt om een overeenkomst tot stand te krijgen, de gevraagde bijdrage was oorspronkelijk veel hooger. Gewezen werd op het bezwaar van het planten van boomen dicht bij den wa terkant: de schouw wordt dan zeer moeilijk. De dijkgraaf merkte op, dat de provincie krachtens de bepalingen der overeenkomst de nadeelen en bezwaren daarvan ondervindt. De heer Krijnse Locker, tijdelijk op zichter van den polder, werd in vasten dienst aangesteld, met ingang van 1 Mei 1935. De dijkgraaf meende, dat de polder in dezen een goede keus had ge daan en stelde voor te voldoen aan het verzoek om de vaste benoeming niet op 1 Sept. maar op 1 Mei te doen ingaan. Alzoo werd besloten. De pensioengrondslag werd vastge steld op 1560 per jaar. Op advies van de voor het onderzoek aan gewezen commissie werden de rekeningen en verantwoordingen over 1934 van den dienst van de Schermeer en den polder De Matten vastgesteld. De begrooting voor den polder De Matten werd vastgesteld op 373.41 in ontvangsten en uitgaven, waarbij geen voordeelig saldo wordt verwacht. Voor het waterschap Schermeer bedroeg de raming van inkomsten en uitgaven 181.144.77 met een omslag van 21 per i.A. Er wordt geen overschot verwacht. Bij de artikelsgewijze behandeling der be grooting werd de opmerking gemaakt, dat de opzichter niet vaak genoeg op den weg zou komen. De d ij k g r a a f had deze opmerking ook wel eens gehoord, maar hij wilde daar tegen aanvoeren, dat de man toch wel vol doende toezicht uitoefent. Bij het onderhoud der molens werd er op aangedrongen, dit tot het uiterste minimum te beperken. De d ij k g r a a f deelde mede, dat met ingang van 1 Juli het loon der arbeiders met 2 cent per uur wordt verlaagd en dat van de vaste krachten met 1 per week, een en ander in overleg met de bondsbesturen van de betrokkenen. -m&vtfjv minr* Ja» naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 April. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,4 m.M. t« Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 28 April: Matige noordelijke tot noord-westelijke wind; half tot zwaar bewolkt; wellicht en kele regenbuien; iets kouder. Weeroverzicht. De depressie over Duitschland trok verder oostwaarts en nam in beteekenis af. Die in Scandinavië bracht daar reeds vrijveel neer slag en wordt voor ons van meer beteekenis. De hooge druk breidde zich in zuid-oostelijke richting uit, op de Britsche eilanden bleef het guur in net noorden en vrij goed weer in het zuiden en westen. In Frankrijk klaart de lucht in het westen op, in het oosten valt nog regen evenals in zuid-Duitschland en in Zwitserland. In noord-Duitschland werd het kouder, maar zal weinig regen vallen. Noorwegen en Zwe den hebben bedekte lucht met veel regen in Noorwegen. Volgens de berichten van waarnemingen in de bovenlucht is eenige daling van tempe ratuur te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.42 uur licht op. Bij „onderhoud van wegen" deelde de dijk graaf mede, dat de weg bij Ursem op 4 M. breedte zal worden gemaakt en voorzien van gesloten wegdek, zoodat uitkeering uit het wegenfonds zal worden ontvangen. De kos ten zijn 8200, waardoor geen andere we gen stofvrij kunnen worden gemaakt, om de begrooting niet in de war te doen loopen. In antwoord op een desbetreffende vraag werd medegedeeld, dat het werk in eigen be heer zal worden uitgevoerd. De Korte Molenweg staat op het plan voor herstel, de d ii k g r a a f zou met uit voering willen wachten tot na het gereed ko men van den provincialen weg, omdat de weg anders toch heel spoedig weer in puin zal zijn gereden. De vergadering ging hier mee accoord. Bij de rondvraag maakte de heer J. Lakeman bezwaar tegen de zwarte kleur van de brugleuningen aan de Zuider vaart. De d ij k g r a a f zou gaarne onderzoeken of niet een lichtere verf kan worden aange bracht. Voorts drong de heer Lakeman aan op vluggere opruiming van de molens. Hierna sluiting der openbare vergadering. DE BOLLENVELDEN. De K.N.A.C. bericht ons, dat de bloeitijd van de hyacinthen thans ongeveer voorbij is. De vroege tulpen staan echter nog in vollen bloei en maken een tocht naar de bollenvel den ruimschoots de moeite waard. JEUGDDIENST. In den Jeugddienst, welke Zondagmorgen te 9 uur in de Kapelkerk wordt gehouden, zal voorgaan ds. H. P. Fortgens van Voor schoten. Vrijdag heeft het echtpaar C. Swager— Baan zijn 50-jarig huwelijksfeest in huise- lijken kring herdacht. Onze hartelijke geluk- wenschen met dit jubileum. Vergadering kiesvereeniging Plaatselijk Belang in café van den heer van Kleeff op Donderdag 25 dezer. Door de aanwezige 23 leden werd over gegaan tot officieele candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad, n.1. 1. W. Blokker (aftr.), 2. E. de Bie, 3. G. Kuiper Cz., 4. Jb. Meijer. Tevens is besloten om in overleg met de kiezers van den overkant en de S.D.A.P. met een lijst uit te komen, waarvan candidlaten zijn resp. de heeren P. Helder, P. Poppen, G. Wezel en F. J. Groot (overkant), Jn. Tij mes, Jn. Schotanus, G. Otte en mej. T. de Graaff-Groot (s d.a.p.). Vrouw: „Weet je wel, dat Jij de eenigste man aan den heelen weg bent, die niet zelf zijn tuin heeft ge maaid en gerold Het hopelooze geval„Wat zullen die anderen razend zijn als ze het merken." (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2