Een zekere John D., millionnair. Wekelijksch Overzicht A Jubilé P. Boon. EGHOND AAN ZEE Een mooie avond. Pension verkocht. zure Installatie burgemeester Breebaart BEVERWIJK Massale aanvoeren van spinazie Veilen van kerkebollen. DIENSTWEIGERAAR STAAT TERECHT. Levensloop van John Davison Rockefeller. n De beruchte trustvorming. ANECDOTES. DRIE BIJZONDERE ACTUALITEITEN BI T DE K- R. O. van ter Amsterdamsche Beurze 8*not««rde fondsen, verstrekt door Noordtiotlandsch Landbouwcrediet N.V. HANS KMOCH KOMT NAAR ALKMAAR. ging te herdenken. ZUIDSCHARWOUDE Uit het verslagje van de Coöp. Boeren leenbank is het volgende weggevallen: Herdacht werd het 25-jarig bestuurslid maatschap van den heer P. Boon. Van deze 75 jaar is de heer Boon 10 jaar bestuurslid en 15 jaar lid van den raad van toezicht ge weest. De voorzitter richtte sympathieke woorden tot den jubilaris, die er op stond, dal geen drukte werd gemaakt van dit ju bileum in verband met de benarde tijdsom standigheden. Egmond schijnt deze week wel in het teeken te staan van mooie tooneeluit- voeringen. Nu was het weer de Oud- katholieke Jongeliedenvereen „Vroom, Vrij en Blij", die in het O. K. Gebouw opvoerde het blijspel „Een halsbrekend huwelijk". En met welverdiend succes! Hoewel het toch niet op onzen weg zou liggen de speel(st)ers afzonderlijk onder de loupe te nemen, het zou in dit geval ook weinig afwisseling bieden, want zij waren zonder uitzondering uitstekend in hun rol, die toch heusch niet zoo ge makkelijk was. De wel wat bazige getrouwde zuster, ietwat nerveus uit vrees, dat haar man zich te ge makkelijk zou laten overhalen door diens wat losser vriend, blijkt toch bereidwillig den laatste uit den brand te helpen, hoewel het haar allesbehalve gemakkelijk valt. De ongehuwde zuster, ook al geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, doch desniettegenstaande smoorlijk verliefd op vriend losbol, ondanks het feit, dat zij el kaar uitmaken en in de maling nemen, de oude oom, voor wien het heele stel een an deren rol speelt, totdat iedereen er zoo inge werkt zit, dat de waarheid geopenbaard moet worden, vriend Max en de huisknecht, zij waren allen, zooals de schrijver het gewenscht moet hebben Zoodoende ver mocht het clubje het publiek onafgebro ken te boeien en oogstte het een hartelijk ap plaus. Ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide, werd Vrijdag verkocht het pension Zee en Duin, Boulevard 11, eigen dom van de dames Nagelhout. Bij opbod werd geboden 4000 door den heer Oudes te Alkmaar. Afgemijnd werd op 5000, door den heer Harteveld, eveneens uit Alk maar. Ascheid burgemeester De Moor. 'Nadat op as. Maandag. 3 uur des namiddags, in openbare raadsvergade ring afscheid zal worden genomen van burgemeester De Moor, zullen op Dins dagmiddag 30 April a s. de ingezetenen en plaatselijke vereenigingen afscheid van den scheidenden burgemeester kun nen nemen in de zaal van mevr. de wed. J. Broer te Schagerbrug. Op Woensdag 1 Mei a s. zal de heer mr. D. Breebaart zijn ambt van burge meester dezer gemeente aanvaarden. Mr. Breebaart zal te ongeveer 2 uur door een commssie aan de grens van Zijpe en Call&ntsoog worden verwelkomd, waar na te 2.30 uur de openbare raadsverga dering zal plaats vinden ten raadhuize, waarin de nieuwe burgemeester zal worden geïnstalleerd. Na afloop van de officieele raadsvergadering zal ten raadhuize voor hen, die dit wenschen, de gelegenheid bestaan, burgemeester Breebaart toe te spreken. Met het oog op de plotseling ingetreden mildere weer en mede met het oog dat de handel j.1. Zaterdag in Amsterdam enorme verliezen met den bladgroenten geleden had, waren de prijzen Dinsdag na Paasch meer dan 50 pCt. gedaald. Torwv!^ 'aar om dezen ''ld werden reeds 10.000 kisten spinazie op de belt geworpen, Hat gelukkige tot dusver nog niet heeft plaats gehad. Woensdag herstelde de prijzen zich wat, vermoedelijk voor een deel op rekening van koelere weersgesteldheid kan geschreven gorden. De prijs varieerde van 25—70 cent per kist, Dinsdag van 16—50 cent. vo$.n0feerin? van donderdag was als Spinazie per kist van 8 K.G. 40-70 ct ade 35—70 ct. Rhabarbe per 100 bos 2 ]o.50. prei 4j 0. Radijs 6 stelen 4— Aardbeien per bakie 17—48 ct. Bloem kool per stuk 6—12 ct. Centrale veiling. Hier verschenen Vrijdag de eerste blan- _e Asperges. Ook bij de firma Kluft en Ter voorst werden de eerstelingen aangevoerd, welke van 1.85—0.85 aan den man ge bracht werden. Een oud gebruik in de duinstreek, reedis voor 60 jaar terug was het in zwang, is het veilen van kerkebollen ten voordeele van de eene of andere r.k. kerk of genootschap. In de herfst komen een 20-tal parochia nen kweekers bij elkaar en beplanten enkele bedden met bloembollen, welke dan in 't voorjaar groen verkocht worden en waarvan de opbrengst strekken moet ten voordeelde van bovengenoemde kerk. Ondanks de hevige crisis welke het bol- lenvak allerminst gespaard heeft, brengen deze bloembolen minstens den vijfdubbele^ prijs op van normaal. Hedenmiddag vond te Wijk aan Duin een dergelijke veiling plaats ten voordeele van de kerk aldaar. Rechtszaken In hooger beroep heeft voor het Hoog militair gerechtshof terecht gestaan de ge wone dienstplichtig soldaat J. A. S., die door den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch is ver oordeeld tot 14 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen, wegens opzettelijke ongehoorzaamheid en opruiing tot een in het Wetboek van Militair Strafrecht omschre ven misdrijf. Beklaagde, die principieel dienstweigeraar is, heeft op 18 Februari te Harderwijk, toen de pas aangekomen dienstplichtigen dooi den compagnies-commandant werden toege sproken en deze o.a. zeide, dat in een goed geordende staat orde en tucht noodig zijn, uitgeroepen: een mooie staat waar duizenden loopen te verhongeren, en vervolgens, toen de kapitein den dienstplichtigen voorhield gedu rende hun diensttijd hun plicht te doen, uit geroepen; dus te weigeren. Nadat de advocaat-fiscaal bevestiging van het vonnis had gerequireerd, betoogde be- klaagde's raadsman, mr. Gerlings uit Utrecht, dat beklaagde niet in hooger be roep is gekomen ter zake van zijn veroor deeling wegens opruiïng. Pleiter betoogde, dat S. niet de bedoeling heeft gehad de andere dienstplichtigen op te ruien, maar uit sluitend om zijn persoonlijke meening aan den kapitein bekend te maken en te doen blijken dat hij voor zichzelf het plicht achtte om dienst te weigeren. Het Hof zal in deze zaak, later uitspraak doen. £and: en'Jainlouw STEUN VOOR GROENE ERWTEN. Er worden maatregelen over wogen voor den oogst 1935. De minister van economische zaken heeft op vragen van 't Tweede Kamerlid Droesen betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege, krachtens welke bepaalde soorten groene erwten voor het 'oogstjaar 1935, zoomede nog aanwezige voorraden erwten van den oogst 1934 worden gesteund, het volgende geantwoord: Het is ondergeteekende bekend, dat groene erwten, in bepaalde streken van ons land ge groeid, tengevolge van agrogeologische en klimatologische omstandigheden, bezwaarlijk kunnen voldoen aan de eischen door de Ne- derlandsche Akkerbouwcentrale voor over neming gesteld, en dat daaruit voortvloeit, dat zulke erwten, die zijn van een voor die streken normale kwaliteit, over het algemeen niet voor steun in aanmerking komen. Er zullen maatregelen worden overwogen, daartoe strekkende, dat voor erwten, als hierbedoeld, voor den oogst 1935 wel steun wordt verleend. Het is ondergeteekende bekend, dat zich nog voorraden onverkoopbare erwten van den oogst 1934 op de boerderijen in de be doelde streken bevinden, doch niet dat deze beduidend zijn. In verband met het vergevorderde seizoen is het onmogelijk, voor de hierbedoelde erw ten alsnog steunmaatregelen te ontwerpen. £uchtoaact DE VLUCHT VAN JEAN BATTEN. De jonge Nieuw-Zeelandsche aviatrice Jean Batten, die thans een vlucht maakt van Australië naar Engeland is te Marseille op gehouden, zoodat zij er niet meer in slagen zal het record te breken voor solovluchten voor vrouwen op deze route, dat zij zelf ver leden jaar vestigde. Oistermorgen vroeg was zij uit Rome vertrokken. Zij landde vlot te Marignan nabij Marseille. Toen zij startte voor de laatste etappe van de groote vlucht sprong een van de banden der wielen. Toen de schade hersteld was en zij wederom start te, was zij voor de tweede maal gedwongen te landen, daar er iets aan de motoren ha perde. Zij zal nu in Marseille moeten over nachten. ze. r toes!and 'n de petroleumindustrie in de rnülgeLr i?r€ri van de vorige eeuw mag ge- chaotisch genoemd worden. Tientallen l naernemingen hielden zich bezig met het on jeeren van °'ie. Rockefeller rook hier "middellijk zijn kans. Het behaagde hem «^nszins zooveel concurrenten om zich te Jol en gedwongen te zijn zijn prijzen steeds nt* 'e ze^€n> terwijl men voor de nage- kim onmishare petroleum, iedere prijs zou den n vra£en wanneer de zaak in han- van één onderneming was. kn 1867 werd de firmant Clark uitge lei- t v°°r in de Plaats kwam Flag- u' tegelijkertijd begon de geweldige op- e ™st. van de firma. Met niets ontziende uil ^'e &on Rockefeller zijn concurrenten den weg te ruimen. Hij slaagde er in bij spoorwegen voor het vervoer van zijn pijen slechts zijn petroleum te vervoeren. Spoedig bemerkteft de concurrenten, dat het een hopeloos gevecht was en een voor een gaven zij zich over en doekten hun onder nemingen op. In 1876 meldde de Kamer van Koophandel te Pittsburgh, dat 21 raffinade rijen met een kapitaal van twee millioen dol lar en 3060 man personeel verdwenen waren. Van de 56 raffinaderijen, die bestaan hadden, had de Standard Oil Company 28 opge kocht. De spoorwegen deden wat John D. wilde, de raffinaderijen gaven zich een voor een over en toch waren er nog steeds menschen, die, zoodra een nieuwe bron was aange boord, de strijd tegen Rockefeller en zijn on derneming opnamen. Onverbiddelijk ging John D. voort. De spoorwegen weigerden de andere raffinaderijen te dienen: de Standard Oil Company had alle petroleumwagens noodig: Zoo werdén deze ondernemingen bij voorbaat reeds tot de ondergang geaoemd Op deze wijze verkreeg John D. steeds meer macht en invloed. De krooü werd op het werk gezet door zijn trustvorming. Met be hulp van den advocaat Dodd werd een stelsel uitgewerkt, waarvan tallooze handige zaken lieden, die zich tot dusver hadden weten staande te houden, de dupe werden. De trust verecnigde alle groote Ameri- kaansche petroleumondernemingen in zich. Hierdoor kon men dus een prijs bepalen, die men wilde, hierdoor kon men dus de spoorwegen tot voordeelige vervoeroon- tracten overhalen, hierdoor kon men alle nevenindustrieën, emballage en dergelijke, aan de olie-industrie onderwerpen. Men ziet een zeer economische organisatie. Maar... De ondernemingen, die zich bij de trust aan sloten, onderwierpen zich geheel en al aan de leiding, die zich verplichtte voor een be paalde winst zorg te dragen en alles in het werk te stellen, dat dc trust liep. En dat ge beurde ook. De trustleiding bepaalde de werkuren van iedere onderneming, de loonen, de organisatie, de productie. Hier door werden de directeuren der maatschap pijen gedegradeerd tot doodgewone em ployees met een buitensporig hoog salaris. Het ergste was echter, dat leiding, wan neer haar dat bèhaagde, geheele fabrieken kon sluiten in het belang van de trust! Zoo geraffineerd waren de contracten in elkaar gezet, dat de ondernemingen pas toen het te laat was bemerk.en wat zij begonnen waren. Een wolk van haat en woede begon zich boven Rockefellers hoofd samen te trekken. Roosevelt werd president. Tegen de Jndiana Standard" te Chicago werd een onderzoek ingesteld. Rechter Landis, een bleeke fanatieke strijder, hoorde het getuige nis van duizenden groote en kleine zaken lieden aan, en riep Rockefeller toe: „U be rokkent de gemeenschap meer nadeel dan iemand die banknoten vervalscht, of post pakketten steelt". Hij verlangde daarop de vermaarde straf van 29 millioen dollar, ter wijl alle andere staten met anti-trustwetten de dochtermaatschappijen der „Standard Oil" begonnen te besteken. Tenslotte kwam het opperste gerechtshof bijeen, beraadslaagde 5 jaar lang en op 15 Mei 1911 viel de beslissing. Op 15 Novem ber zou de organisatie der „Standard Oil" ontbonden moeten zijn, ze zou in haar oorspronkelijke onderdeden moeten uiteen vallen en de vrije concurrentie weer mogelijk maken. Wat zou Rockefeller doen? Ademloos wachtte de wereld af! Rockefeller volgde met pijnlijke nauw keurigheid het bevel op Hij had zich ge durende vijf jaar, dat het overleg was ge pleegd nergens aan gestoord, had gewerkt, getracht zijn maagkwaal kwijt te raken, melk gedronken en zich op den achtergrond ge houden. Op 15 November 1911 kregen alle aandeel houders der Standard Oil in plaats van de oude, niet meer geldige aandeelen 33 myste rieuze papiertjes thuis gestuurd, waarop de onmogelijkste breuken te lezen waren: 7143/983.383 „Washington Oil" of: 1995/983.383 der „Borne-Schrymser Maat schappij". Er was niets op aan te merken. Alles klopte tot op een honderdste. Maar de kleine spaarders waren wanhopig. Een aan deel van de „Standard Oil" was 800 harde dollars wa tra, maar deze 33 splinters hadden bij elkaar een problematische waarde Een beurspaniek was het gevolg. De Standaard olie bizondere kortingen te krijgen, hierdoor dus kon hij zijn product goedkooper leveren dan zijn concurrenten. Het gevolg was, dat diverse ondernemingen te Cleveland het werk moesten staken en voor een appel en een ei door Rockefellers firma overgenomen werden. In Januari 1870 had John D. een vijfde van de Clevelandsche olieraffinaderij industrie in handen. Wanneer men bedenkt, dat Cleveland indertijd het voornaamste oliecentrum was, begrijpt men welk een krachtige positie de nauwelijks dertigjarige man innam. In deze maand werd de Stan dard Oil Company gesticht met een kapitaal van 100.000 dollar en 10.000 aandeelen waarvan John D. er 2667 bezat en de fir ma 1000. Maar Rockefeller was nog lang niet tevreden. Hij verkreeg bij de spoorwegen niet alleen kortingen van 25—50 pCt., maar verplichtte de diverse spoorwegmaatschap splinters werden op de markt gegooid. Rocke-, feller liet ze weer opkoopen voor zichzelf en had nog nooit zulke goede zaken gemaakt. Later werd door de algemeene vergadering een besluit tot verstandige verdeeling ge nomen, maar niemand gelooft, dat dé Stan dand Oil Trust in werkelijkheid ontbonden is, zij het dan dat zij op papier niet meer bestaat. John D. Rockefeller is een beroemd en oud man. Waarom zouden dan de anecdotes over hem ontbreken? Toen Rockefeller nog niet zoo beroemd was, nog niet zoo oud en nog niet zoo goed golf speelde, had hij een klein com missiezaakje met weinig employé's. Op zekeren dag had hij het idee opgevat het werk op een geheel nieuwe leest te schoeien. Hij riep zijn menschen bij elkaar en zeide: „Zoodra ik het kantoor binnen kom wil ik een ieder opgewekt aan het werk zien. Leggen jullie in dit kastje een papiertje met jullie voorstel len." Vierentwintig uur later opende hij het kastje en vond er een klein briefje in, waarop slechts te lezen stond: „Zoudt U voortaan géén rubberzolen onder Uw schoenen willen zetten?" Op een feest ten huize van John. D., drt hij ter gelegenheid van zijn herstel na een zware ziekte gaf, vroeg een Eu- ropeesch diplomaat hem: „Bent U ge heel hersteld? Heeft U geen hinder meer van Uw laatste ongesteldheid?" „Och ik denik er niet meer aan", ant woordde Rockefeller. „Een van mijn principes i6: men moet in het leven slechts de aangename herinneringen bewaren en de andere vergeten." Toen na een pauze. „Die gedachte is niet van mij, die heb ik van Lamartine overgenomen." „Dit is dan de eerste keer", zei de diplomaat, „dat een dichter een millionnair iets leent Rockefeller liet zich eens te Parijs een pruik vervaardigen. De kapper dien Je een rekening in van 150 dollar. Rocke feller accepteerde die kwitantie zonder ec- opmerking over dit bedrag te ma ken. Toen de kapper hem nog om een autogram verzocht, overhandigde John. D. hem de cheque en zeide: „Alstublieft, hier heeft U mijn autogram." „Ja maar mr. Rockefeller, wanneer ik de cheque incasseer ben ik het auto gram kwijt.'1 „Wel, dan incasseert U niet", merkte de oude heer koeltjes op. 3ietk&School Door mgr. dr. Buckx is te Hees bij Nij- pelaan H. van der Heijden van Purmerend benoemd tot kapelaan te Limmen. Ooor mgr. dr. Buckx is te Hes bij Nij megen onze vroegere stadgenoot J. van E>on tot diaken gewijd._v Radionieuws Hedenavond te 8.05 uur geeft de K. R. O. over Huizen een kleine reportage door Paul de Waart van de begrafenis van Mgr. Schioppa, welke Vrijdagmiddag op platen is opgenomen. Om 7.20 uur n.m. zal getracht worden een verbinding met de Vaticaansche stad tot stand te brengen om de toespraak van Z. H. den Paus tot de K. J. V., welke op het oogenblik in Rome is, uit te zenden. De ze toespraak zal in het Nederlandsch wor den vertaald. Bovendien maken wij de luisteraars nog attent op een verslag van de Cup Final, welke heden gespeeld is te Londen en welke wedstrijd door den sportverslaggever van de K. R. O. is bijgewoond. De juiste tijd zal afhangen van de aankomst van het vliegtuig op Schiphol. Vermoedelijk heeft de uitzen ding om 10.35 plaats. 1000. FONDSEN. 4 obi. Nederl. 1000 '34 3 y, idem '11 414 N O.-Indiê 1000 30 4 idem 1000 ,34 5K Duitschland '30 Idem met kettingverkl. Amsterdamsche Bank. Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. Rotterdamsche Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Nederl, Ford Ned. KabeHabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. i i Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Oostkust Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie i Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. t Senembah South. Pacific Unioo Pacific Prolongatie Ex-dividend. 23 April 98'V10 9b 981/is 979/is 22J 264 Hit 40 68 J 29 100 36J 250 375J- 2284 90Vi6 78/;„ 167* 206/16 37i6 194 180 m 1594 31 127 1531 47* 994 29} 541 m 34' 301 1351 1271 1331 91 544 24 April 25 April 26 April 981 97«/,6 97'8A6 224 27 1121 391 674 281 1001 29|- 41 591 2401 37b J 233* 8i/M 201 31 191 1811 961 160 35 1624 1264 153J 98 J 30 54 271 33J 30| 134 1251 134J 101 56 98iVx« 989/i6 97Vu 974 22 2H 26} 27 111 112 39i 39 68* 674 29J 284 100 100J 29J 29' 424 42 60f 605 249 246 375J 3744 232J 233J 903/xa 891%, 71 7»/» Wie 164 20»/» m16 39/l6 3 7/-.« 19 184 180i 1804 98 98 159 158 32 33 159* 161 '26? 126? 152} 45/;# 98'V16 294 29 55 54 27| 271 324 334 29 134 12- 133J 134) 9*/« 94 55 5+i 31 X Spoct Schaken. Op Maandagavond 6 Mei a.s. zal de be kende Oostenrijksché schaakmeester Hans Kmoch voor de leden van de Alkmaarsche schaakvereeniging VW in het clubgebouw den stedelijken muziektuin een simultaanse ance komen geven. Ook de Alkmaarsche schakers (nlet-leden) en schakers uit omliggende gemeenteri kun nen tegen een geringe vergoeding aan deze seance deelnemen. De opbrengst wordt uitsluitend besteed aan het N. C. S. (comité voor den wedstrijd EuweAljechine om het wereldkampioen schap). JtacfU&edchten N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 27 Aprif 1935. Op de he den gehouden eierenveiling waren in totaal 285000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt5658 1.902, 58-60 2-j 2.10; 60-62 2-ƒ 2.20, 62 —64 2.10—2.30 en 64—66 2.20— 2.50. DE BOTERPRIJS. ALKMAAR, 27 April 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd 606744 ct be taald. Kipeieren (groothandel) 2—f_ 2.25 en Eendeieren 1.90. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 27 April 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 102 Koeien: melk 115—165 en gele 90—140; 121 Nuchtere kalve ren (slacht) 3—8; 108 Overhouders io—15; 20 Lammeren, prijs niet geno teerd; 9 Biggen (10 weken) 12; 12 Bokken en geiten 3f 7, Kleine bokjes 0.25 1. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, ió April 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 doos 15—28; Andijvie per 100 stuks 0.903.60; Bloemkool le s. per 100 stuks 1822.50, 2e s. 10 15; Gele kool per 100 K.ó. 12.20; Kropsla per 100 stuks 1.504.60; Knolselderie per lOOstuks 3.60; Komkom mers per 100 stuks 12—14; Prei per 100 bos 2.907.10; Postelein per bakje 1 02—1.28; Peulen per 100 pond 35; Rabarber 3.50—7.50, Raapstelen 1.80 2.40 en Radijs 1.90—4.40 per 100 bos; Selderie per 100 bos 1.90—3.80; Spinazie per gr. bak 1645 cent; Snijboo- nen per 100 pond 2125; Uien per 100 K.G. 6.10—7.10; Wortelen per 100 bos 8-ƒ 12.50; Witlof le s. 8-ƒ 12 en 2e s. 46 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 57000 K.G. Gele kool 1—/ 1.90, Door schot 1; 46000 K.G. D. witte kool 0.70 1.40; 625 K.G, Uien 7.10. Drielingen f 4.50; 13400 K.O. Bieten 0.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 April 1935. Gele kool le s. 1 1.20; D. witte kool les. 0.70-/ 1.50. NOORDSCHARWOUDE. 26 April '35. 1200 K.G. Uien: grove 8.30, uien 7— 8; 500 K G. Peen 1; 20900 K.G. Gele kool 1 1.70: 61600 K.G. D. witte kool Q.80—1.70, alles per 100 K.G. jidoedentiën Den 6den Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders, D. KLINKHAMER en A. K LINK HA M IR-v. LEI JEN, hun 50-j a r i g e Echlvereeni- Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. M.-Beemster, April 1935. Wormerweg. 1 Mei 1910. 1 Mei 1935. Op den 1 Mei a.s, hoopt de Heer P. SMIT den dag te herdenken, dat hij voor 2 5 jaar terug als bedrijfsleider werd aangesteld aan de Zuivel fabriek „Brederode", Egmonder- meer. DE LEDEN, Inplaats van kaarten. Verloofd: R1EN BÜCKMANN en PIET DROS. Bergen N.H., 28 April '35. Geen ontvangdag. Getrouwd RENS SLIK en TRIEN MIJIJS, die namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Barsingerhorn, 27 ApriL Geboren s JOHAN GERARD HENDRIK, zoon van HERMAN ELFRING en ANNIE ELFRING— VAN DEN BERG. Alkmaar, 26 April '85.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3