GRATIS1 f AKKERTJES GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Juist voor Vrouwen! leder pak HONIG's VERMICELLI EVAARLIJK SPEL De wethouders verdedigen met succes hun beleid. De begrooting goedgekeurd. De heer Bulens AKKER.CACHETS bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE JxuiUeUm 11.250 geeft de gemeente voor het RK. bewaarschoolonderwijs, dus f 23-45 per leerling en geen 33.50, zooals de heer Grondsma becijferde. De heer Grondsma nam toch het hoogste voor onze geheele streek, in Bever wijk was dit 8. De heer K e e s o m: In dit opzicht is er wel een en ander te regelen. Spr. was van oordeel, dat verschillende heeren de vergoe ding volgens art. 105 van de wet 1920, niet voldoende begrijpen. Spr. herinnerde aan de totstandkoming van dit art. en wees er op. dat de minister, toen ter Laan de waarde van de scholen op 200 millioen becijferde, zijn ontwerp wijzigde en de consequentie van een schatting niet aandurfde op grond van de financieele gevolgen. Welbewust werd de waarde lager gesteld, dan de waarde volgens een toen gedane schatting zou zijn geweest. In dit licht moet met de hooge rente van 6 3/4 voor de schoolgebouwen bezien. De schoolbesturen zitten nog met groote schul den en door manupilaties op de beurs zijn conversies van leeningen niet mogelijk. Spr. hoopte, dat de voorzitter de portefeuille van onderwijs zal behouden en dat hij het ini tiatief zal nemen voor een verlaging, om die met de schoolbesturen te bespreken. Ten aanzien van de baatbelasting betoog de spr., dat daarin evenals in de assurantie belasting wel iets zit. Onze brandweer is in actie om de schade voor de maatschappijen te beperken en daar om is het redelijk, dat eens wordt geïnfor meerd, hoe elders een dergelijke belasting werkt. Ten aanzien van de subsidie voor het Cen traal Ziekenhuis vroeg spr., waarom die posr op 56000 is gesteld, terwijl 53000 noo- dig zal zijn. De stadsautobus behoeft geen 4000 te kosten, gezien het stuk van den heer van Geelen in de A. C., die zegt, dat het 2000 kan kosten. Spreker wilde den post verlagen en die voor de rijwielpadvereeniging schrappen. Het aangelegde rijwielpad van Heiloo naar Egmond wordt, nu de nieuwe wegen is, in het geheel niet meer gebruikt. De heer B u 1 e n s stelde er alleen prijs op te verklaren, dat bij de beschouwing van den heer v. d. Vall geheel on- derschreef. Spr. CJ& zou zich bepalen tot onderdeden. Naar aanleiding van een vraag in het voorloopig verslag over de volksgezondheid had spr. zich af gevraagd, wat er zal gebéuren, als de subsidie daar voor geheel ver dwijnt. Het mid del zal erger worden dan de kwaal. Spr. weet, dat ten opzichte van de volksge zondheid voorzichtigheid noodig is. Spr. waarschuwde voor een politiek van sociale cultureele afbraak. In verband met de eco nomische omstandigheden verwacht spr. van het particulier initiatief niet, wat B. en W. er van verwachten. Wel verwacht hij van centralisatie op dit gebied iets. Er zijn gevallen bekend, dat een vereeni- ging van plan is een eigen gebouw te stich ten en daarvoor niet met een gelijke vereeni ging wil samenwerking, ook bij huisverzor ging dient centralisatie bevorderd te worden. Spr. vroeg of de directeur voor de Volksge- zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgens recept van Apotheker Dumont -Se?- Trw zondheid reeds in deze richting werkzaam is geweest en zoo neen, of B. en W. willen be vorderen, dat daarvoor verschillende bestu ren bij elkander worden geroepen. Ten aan zien van den geneeskundigen dienst sloot spr. zich aan bij het betoog van den heer Vogelaar. Is het in de courant gesignaleerde geval juist of heeft men verzuimd het Cen traal Ziekenhuis op te bellen? Spr. vroeg of er voldoende contact is tusschen den ge neeskundigen dienst en organisaties werk zaam op het gebied van Eerste hulp bij onge vallen. De hulp van deze menschen kan waardevol zijn en de directeur behoort in het bezit te zijn van een naam- en adreslijst van deze personen. Voor Maatschappelijk Hulpbetoon be treurde spr. een schrijven door B. en W. aan den dienst gezonden, waarin intrekking van steun wordt gevorderd van hen die zich aan drankmisbruik bezondigen. Spr. verwonder de zich daarover, gezien het antwoord door den vorigen wethouder van sociale zaken gegeven, naar aanleiding van een ingekomen adres van het drankweercomité. Spr. meende, dat er geen gevallen van ernstig misbruik geconstateerd zijn en daar om oordeelde hij, dat het niet gewenscht is, dat dergelijke brieven van het college uit- §aan. Voorts vroeg hij of het college wel oordrongen is van de ontzaggelijke nood onder de jeugdige werkloozen, wier aantal 1/4 bedraagt van het totaal-aantal werkloo zen. Dit groote aantal moet leiden tot een ramp van ongekende grootheid en hoe dan ook, deze menschen moeten aan den arbeid worden geholpen en met ontspanning en gratis voorstellingen komt men er niet. In de eerste plaats moet arbeid voor de 16- tot 25-jarigen, waarvan er in Nederland 100.000 zijn, gezocht worden. Spr. wees er op, dat voor oogen gesteld moet worden, dat deze generatie straks vak bekwaamheid zal missen, omdat die in deze jaren in de praktijk veroverd moet worden. De criminaliteit stijgt en was in het le kwartaal van 1934 23 pCt. hooger dan in dat zelfde kwartaal van 1933. Kentering in dit opzicht bij de regeering is aanwijsbaar. Een ingestelde enquete leer de, dat in ons land 170.000 werkloozen zijn. In Alkmaar zijn er 224 jeugdigen en spreker vroeg wat het college voor hen doet. Spreker oordeelde, dat hier niet vol doende ged'aan wordt en is van oordeel, dat wat in Schiedam, met steun van de regeering mogelijk is, ook in Alkmaar moge lijk moet zijn. EHet college moet niet alleen voor andere zaken naar Den Haag gaan, doch ook voor dergelijke zaken. Spr. gaf een opsomming van de werkzaamheden die voor jeugdige werkloozen in Schiedam ter hand worden genomen. De heer S t o u t j e s d ij kMen komt dan toch in conflict met de vakvereenigingen? De heer Bulens: Die hebben hieraan hun sancties gegeven en schijnen dus beter overtuigd van de nooden te zijn. Spr. wees voorts op de kleinzielige hou ding, met uitzondering van den directeur van plantsoenen, die directeuren van takken van dienst en vooral die van gemeentewerken, tegenover de commissie voor jeugdige werk loozen innemen. Ten opzichte van M.H. en deze menschen heeft spr. ook iets. De regeering staat voor hen 2.50 voor kleeding toe, maar de directeur voerde af trek in en zelfs na het ontvangen van het bericht, dat dit niet noodig was, werd nage laten den gedupeerden het gekorte te resti- tueeren. Wel wordt ingehouden als er te vo ren iets te veel is betaald. Spr. gaf het college in overweging de ge dupeerden alsnog recht te doen geschieden. Spr. drong er voorts bij het college op aan, om van de regeering gedaan te krijgen, uit het millioeoenplan gelaen te verkrijgen voor de verbetering van de Nieuwe Doelen en de plannen van de commissie nog eens te bekijken. Men bedenke, dat extremisten er op loeren, de jongeren tot zich te trekken. Dit is de voedingsbodem voor fascisme en commu nisme. Wie zich stelt op de basis van de democratie, neme maatregelen, om te voor komen, dat deze jonge menschen komen tot daden in strijd met ons volkskarakter. Voorts bepleitte spr. verlaging van het abonnementsgeld van de gemeentelijke radio, die geen luxe, maar een behoefte is. Velen kunnen geen 50 cent per week meer betalen. De heer Woldendorp. De heer Wol dendorp oor deelde, dat aile autobussen op een bepaalde plaats behoorden te worden ge bracht en had daarvoor het oog op den noord oost-kant van het station. Dit is ook van belang voor passagiers, die moeten overstap pen. 5059 bezoe ken zijn door de wijkzusters van het Wit-Gele Kruis afgelegd en 2029 door de kraamverpleegsters. Dit op antwoord van den heer Grondsma, die de subsidie van het Wit-Gele Kruis wil afschaffen en vergeet dat dit tengevolge moet hebben verhooging van kosten voor ziekenhuisverpleging en schrapping van de subsidie van de vereeniging van kraamver- zorging. Uitvoerig bepleitte spr. opruiming van krotwoningen en in dit verband vroeg hij, hoe het nu stond met de plannen van het bouwen van woningen aan den Bergerweg door „Goed Wonen". Spr. was voorstander van het Handels- schoolonderwijs. De school wordt echter be zocht door 75 leerlingen, waarvan 31 uit de buitengemeenten, die 6900 aan de gemeen te kosten, terwijl de overigen aan de ge meente f 300 per leerling kosten. Zijn B. en W niet van oordeef, dat het onderhoud van 3400 voor die school te hoog is en spr. meent voorts, dat het noodige gedaan moet worden, om de kosten van die school te ver lagen. Voor de werkverschaffing verwees spr. naar wat in Gouda uit het millioenenplan wordt verkregen en hij stelt de vraag of het col lege wel het noodige doet om hieruit gelden te krijgen voor het tunnelplan. Ten aanzien van de jeugdige werkloozen onderschreef spr. het betoog van den heer Bulens en hij gaf het college in overweging, om hiervoor de medewerking van de vak organisaties in te roepen. Toen de heer Hoytink over het geldi smijten sprak, zweeg hij maar wijselijk over het radio-bedrijf, dat winst brengt en geen schade. Mevr. Jorrits- ma wenschte als vrouw met na druk te wijzen op di£ bedroevende toestanden, dje in de noodwoningen heerschen, die eeq besmettingshaard voor ziekten vor men. Zij wees B. en W. er op, dat hierin verbetering moet komen in het belang van de be woners en de in gezetenen; Ten aanzien 'van de 'vérpleging van de weezen, wenschte zij rekensommetjes af te wijzen. Voor weezen, die hun ouders missen, was haar als socialiste niets te goed. De ver pleging in het weeshuis ls goed en ver slechting wil zij bestrijden. De heer Geels bracht den nieu wen wethouder van financiën een woord van hulde, aangezien hij blijk geeft van werke lijkheidszin. De beschouwingen kenmerkten zich dan ook door een zeker vertrouwen Met den heer Vogelaar oordeel de spr. de late be handeling een voordeel, omdat men nu kon reke nen met werkelijke cijfers. De pessimisten hebben door de omstandigheden gelijk ge kregen en een gemeenschappelijke verant woordelijkheid zal het beste het vertrouwen krijgen van de bevolking. Spr. was van oordeel, dat dit ook demo cratischer is. De ontvangsten moeten de uit gaven dekken. V. Meyr. Jorritsma. De heer Geels. De noodzakelijkneid van een lagere belas ting stelde spr. in liet licht. De .rek naar Heiloo wero ook telieerscht door een lagere belasiing en ook het feit dat men de bouw ondernemers terwille van het grondbedrijf bemoeilijkt is niet vreemd aan den trek naar buiten. Het afbreken van krotwoningen noemde spr. lofwaardig, doch hij was van oordeel, dat de bouw van woniugbouw- vereenigingen verband moet houden met de arbeidsmogelijkiieid in Alkmaar. Voorts was spr. van oordeel, dat de rechtvaardig heid vordert, de lasten op café's-restaurants te verlagen. Deze middenstanders dienen in hun zaken gelijk met de winkeliers ge steld te worden. Hun bedrijven leiden onder de tijdsomstandigheden het meest en mooi oordeelde spr. het, dat de middenstands organisaties uit billijkheidsoverwegingen het verzoek van de koffiehuis-restauranthouders steunen. Het motief van het college, dat Xe ge meente liet geld niet kan missen, is een motief van een belasting-ontduiker, maar beiden handelen onsociaal. De menschen kunnen uit hun bedrijf in hun onderhoud voorzien. Door uitstel van schuldenbetaling blijven zij drij vende. Hun bedrijven zijn geen luxe bedrijven. Zij dienen gelijk gesteld te worden met andere bedrijven. Met het antwoord dat zij van een sociaal-demo cratisch college ontvingen springen hun de tranen in de oogen. Spr. sloot zich aan bij de gedachte om ook voor de café's de biljartbelasting af te chaffen. De heer van D r u ne n had met plezier aan de samenstel ling van het college mede gewerkt en in de toekomst zal hij aan een ge lijke samenwer king medewer ken, omdat hij van oordeel is, dat dit in bet belang is van de gemeente. Spr. was van De heer v. Drunen oordeel, dat de heer Hoytink voort lu- rend bestreden had voorstellen in het belang van de werkloozen, al stemde hij er ten slotte voor. Spr. oordeelde voorts, dat de heer Keesom mede schuldig is aan het vertrekken van kapitaalkrach tigen naar Heiloo, door zijn medewer king aan het boschplan te weigeren. Spr. was van oordeel, dat bij een ernstig pogen bij de regeering uit het 60 mil- lioenplan, wel steun voor het boschplan te verkrijgen zal zijn. De verwijten over het geld wegsmijten wees spr. af. Hij gaf voorts de voorkeur aan tewerkstelling boven steunverle ning. Spr. herinnerde er aan dat in 1699 een naamgenoot van den voorzitter burgemeester was. Toen was het denk beeld om wethouders te kiezen wie geld op tafel konden brengen. De V. B, wil dien weg weer op door bedeelden van het kiesrecht en het raadslidmaatschap uit te sluiten. Mr. Langeveld wilde het peil van de ovedheidslichamen verhoo- ge^, door eischen aan benoembaarheid te stellen. Wat beteekent in dit opzicht de Vrijheid? Onder de arbeiders leven vele knappe kerels zonder examen-be voegdheid en veh met een dergelijke bevoegdheid zijn practisch hun minde ren. Spr. zou een voorstel doen om voor het boschplan ernstige stappen te doen. De heer Hoytink: Ook ik wil de menschen aan het werk helpen, maar niet op grond daarvan. De heer v. D r u n e n De heer Hoytink heeft ook de stemmen van arbeiders noodig, al zijn die van hem doorge zaaid. Spr. ontkende dat de heer Hoy tink steeds over de financiën waakte. Hij was het die door stopzetting aan de j .otorraces een nieuw gat in de ge meentekas wilde slaan. Voorts oordeelde spr. dat met gerust heid de a.s. verkiezingen kunnen wor den afgewacht om daarna het college samen te stellen. Dank bracht spr. voor de medewerking door den voorzitter verleend voor het bezoeken van het ge meentehuis. Hij oordeelde dat de V. V. V. te weinig doet. De motorraces bren- ge\ aan enkele bestuursleden winsten uie de vereeniging ten goede moeten komen. Spr. was van oordeel, daf méér gedaan moet worden om de aandacht van de marktbezoekers te trekken van Alkmaar, door hen rond te leiden. De menschen worden te veel aan hun lot overgelaten. Spr. laat Vrijdags zijn vrienden van het Troelstraoord te Eg- mond, steeds het stadhuis zien en door Alkmaar te laten zien kan vestiging het gevolg zijn. Spr. oordeelde hier een taak voor de gemeente, nu V. V. V. die taak zoo on voldoende vervult. ding van het Alkmaarsche gebied nood- Ook was spr. van oordeel, dat vitbrei- zakelijk was, hoewel hij er van over tuigd was dat straks velen, die zich in Heiloo vestigden, in de toekomst weer naar Alkmaar zullen komen, wanneer te Heiloo door noodzakelijke voorzienin gen de lasten rijzen. Converteeren van verschillende leenin gen was nog wel mogelijk. Het deed spr. genoegen, dat het col lege geen maatregelen wil treffen om onderhoudswerken in werkverschaffing uit te voeren, aangezien dit drukken van het loonpeil beteekende. Het aantal verloven in deze plaats wilde spr. beperken. Spr. wilde in ieder geval een onderzoek, omdat er verloven zijn daar waar ze niet behooren. Ten aanzien van M. H. had spr. een andere gedachte dan de heer Hoijtink, aio in 1932 betoogde dat er partijbenoe- mingei plaats hadden.- De heer H o ij t i n k: In het algemeen. De heer v. Drunen: Bij M. H. heb ben partijontslagen plaats gehad. Twee partijgenooten van spr. worden ontsla gen, hoewel op hun werk niets viel aan te merken. Voorts laakte spr. het niet uitbetalen van onrechtmatig ingehouden steun, waarnaar spr. een onderzoek had inge steld. Spr. gaf nader aan waarop de ver gissing van den directeur van M. H. be rustte. De geest bij M. H., waar de eene ambtenaar tegen de andere wordt uitge speeld, is allertreurigst. Tot behoud van ds subsidie zullen controleurs moeten worden aangesteld. Er heerscht achter stand en met nadruk bestreed spr. de bewering dat bij M. H. te veel personeel te werk is gesteld. Spr. verzekerde, dat de vakorganisaties bereid zijn om met het college mede te werken om werk- objecten te zoeken. Ten aanzien van Gemeentewerken gaf spr. de heeren in overweging dé raads- notulen in de Alkm. Courant van 1848 te lezen, om te vernemen, dat de klacht van te veel personeel bij Gemeentewer ken niet nieuw is. Spr. wenschte de vergoeding voor rij wielen niet te verlagen, aangezien de ambtenaren nog niet verplicht zijn van eigen rijwielen gebruk te makien. Spr. wilde ook geen verlaging van de wethouderssalarissen, omdat anders deze functie voor leden met smalle beurzen niet mogelijk is. Ook oordeelde, hij het motorrijwiel bij de politie een dure geschiedenis. Het verdient onder zocht te worden of geen onnoodige on kosten worden gemaakt. De mogelijk heid om rijwielen voor de politie te leveren wilde hij niet voor één persoon. Zij die over de markten hadden ge sproken en het personeel, vergeten, dat Zondagsavonds die menschen den hal ven nacht werken om den boel in orde te brengen. De heer Stout jesd ij k: Dat is over drijving. De heer v. Drunen: Bezuiniging is hier ongewenscht. Toen de heer Wester hof voorzitter van M. H. was, kon de di recteur niet die inhoudingen doen en wij hadden als organisaties den steun dien wij noodig hadden. De heer Venneker: Onjuist De heer v. Drunen: Een commissie is noodig om gedaan te krijgen wat moet gebeuren. Degenen die spreken over verlaging van presentiegelden, moeten nu het voorstel maar doen, maar dit kan de ge meente niet redden. Dat is mogelijk door de handen ineen te slaan om meer werk te verkrijgen, daardoor zal er brood zijn voor de werkloozen en ver- Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 17) Er werden sigaren gebracht en Guy was tevreden met de wereld en iedereen, toen hij zat te kijken naar de vele mooie vrou wen met hun schitterende juweelen en prachtige toiletten. Toen zag hij toevallig, dat de man, die dicht bij hen gedineerd had, ook de trap af kwam en een tafeltje een paar meter verder koos. „We moesten nu maar gaan en dat zaakje verder afmaken", zei de baron eindelijk. Het was een mooie zomernacht en ze slenterden langzaam naar een van de klei nere huizen op het St. James-plein. Toen hij de sleutel in het slot stak, keek de baron de straat, waardoor ze gekomen waren, in en scheen voldaan. Guy's jas en hoed werden door een bediende aangenomen en de baron opende de deur van een weelderig ingerich te rookkamer. Ik heb uw staat van dienst eens inge-. zien, mijnheer Hallam. U heeft het er tot uu toe kranig afgebracht. U is torpedo-spe cialiteit, wat radio insluit. Is het niet? Ja". Als het gerucht waar is, heeft u prachtig werk verricht in het radio-departement", zei de baron minzaam. „Ik heb een speciale studie van de draad- looze gemaakt". „Goed. Nu wat de betaling betreft Hij noemde een getal, dat Guy verbaas de, maar deze liet zijn voldoening niet blij ken. Ze spraken nog een poos samen en ten slotte gaf de baron te kennen, dat de zaak als afgesproken kon worden beschouwd in dien hij een telegram ontving. „Ik verwacht dat morgen en zal het u da delijk mededeelen. Intusschen verzoek ik u dringend mijn voorstel absoluut geheim te houden". „Ik heb het reeds aan mijn vader ver teld". „Dat is jammer". „En aan mijn verloofde, juffrouw Came- ron en aan nog een dame". „Wie is dat?" „Juffrouw Glyn, die u wel kent". „O, dat hindert niet", zei de baron met een lach. „Maar niemand anders mag het weten. „Goeden nacht, jonge vriend". De baron had gescheld. De bediende hield de deur open en toen Guy de kamer uit kwam, sloot hij die zachtjes en reikte hem zijn hoed en jas aan. Op dat moment werd er gebeld; een an dere bediende opende de voordeur en een dame trad binnen. „Ik moet den baron spreken. Zeg hem dat ik hier ben". Het was Valda en terwijl ze sprak her kende ze Guy. „Mijnheer Hallam, wilt u even wachten tot ik met den baron gesproken heb? Mis schien wilt u me wel naar het hotel terug brengen", stelde ze bedaard voor. Guy verwonderde er zich over dat ze zoo laat nog een bezoek bracht, maar bedacht dat de baron haar voogd was. „Ik zal met genoegen wachten", ant woordde hij. Valda kende schijnbaar den weg, want ze ging regelrecht naar de deur van de ka mer, die Guy juist verlaten had en trad zonder kloppen binnen. De baron was weer in zijn stoel gaan zitten en was bezig een nieuwe sigaar op te steken. Toen hij haar zag, keek hij oip met de brandende lucifer in zijn vingers. „Is u daar? Dat verwondert me niets", voegde hij er lachend aan toe. „Ben ik te laat?" vroeg ze zacht. „Te laat voor wat?" vroeg hij beleefd. „Om den ondergang van mijnheer Hal lam te voorkomen. Ik heb uw spel door zien". „Juffrouw Cameron zal geen geruïneerd man willen trouwen. Heeft u daar al eens over gedacht?" „Ik ben weer bij mijn verstand gekomen". „Heeft u de heilige belofte vergeten, die u uw moeder gedaan heeft? Je bent te laat mijn kind. Hallam's lot is beslist. Als hij eenmaal den dienst uit is, zal ik hem wel weten te gebruiken". „Gelooft u dat hij ooit zijn land zal ver raden?" vroeg ze glimlachend. „Er zijn wel gekker dingen gebeurd wan neer een onschuldig man onverdiend ge straft werd. Hallam zal ons van veel nut kunnen zijn. Hij is heel knap". „En de Zuid-Amerikaansche republiek?." De baron lachte hartelijk bij deze vraag. „Buiten zijn werk is dat jonge mensch vreeselijk onnoozel. U ziet er moe uit, juf frouw Glyn. Gaat u naar huis en naar bed en rust eens goed uit, anders verliest u die groote schoonheid, die voor ons zooveel nut IS „Ik haat u' „Stel je niet aan! Ga nu heen kind". Hij deed de deur open, stak zijn arm door de hare en trok haar de gang in. Maar bij het zien van Guy onderdrukte hij een vloek Hij gaf echter geen teeken van ontsteltenis. „Ik zie, dat u op juffrouw Glyn hebt ge wacht. Dat was niet noodig geweest, want ik zal haar thuis brengen", zei hij minzaam en zich tot den bediende wendende, beval hij hem een taxi te roepen. „Doet u geen moeite, ik ga liever met mijnheer Hallam mede", zei Valda snel. „Het past niet met zoo'n jonge man. Ver geet niet dat ik je voogd ben". „Ik breng juffrow Glyn thuis", viel Guy in de rede, in antwoord op den smeekenden blik, die ze hem had toegeworpen. De baron keek van de een naar de ander met een spottenden glans in zijn oogen. „Dan zullen we beiden gaan", zei hij. De taxi stond voor de deur en hij zwenk te met de hand. „Zal ik vooruit gaan?" vroeg hij beleefd. Guy keek vragend naar Valda, die scheen te aarzelen maar toen naar buiten ging en hij volgde haar. De baron stond aan de deur toen ze instapten en keek vlug de straat door. „Langham Hotel", zei hij tot den chauf feur en ze vertrokken onmiddellijk. Guy dacht ernstig na en herinnerde zich Valda's waarschuwing. Waarom stond de baron er op hen te vergezellen? Het leek wel of hij wilde verhinderen dat zij met el kaar spraken. En toch, wat kon de reden daarvan zijn? Hij voelde zich beslist onbe hagelijk en was opgelucht toen de taxi voor het hotel stil hield. „Ik ga even mee in de hall, misschien is Stel la nog niet naar bed". De baron volge hen, nadat hij den chauf feur had betaald. „Mag ik ook het genoegen hebben juf frouw Cameron te begroeten?" vroeg hij be leefd. „Ze is al naar bed gegaan voor ik uit ging", zei Valda. „Juffrouw Glyn, heeft u me iets te zeg gen? Wanneer dat zoo is, zal ik mee gaan naar de salon", zei Guy kalm. „Ik ben zoo moe en ik heb zoo'n hoofd-' pijn", zei ze vermoeid. „Waarom stelt u uw gesprek dan niet uit tot morgenochtend? Na een goede nacht rust zult u er misschien niet meer zoo naar verlangen u belachelijk te maken", zei de baron koeltjes. „Ik kom Stella morgenochtend opzoe ken", zei Guy, want hij meende dat het geen kwaad kon hun onderhoud voor een paar uur uit te stellen. „Goed", zei Valda met een diepe zucht. Toen riep ze haastig „Goeden nacht" en liet de mannen alleen. „Arm kind. Het spijt me voor haar. Ik geloof dat u in St. James logeert? Zullen we terug loopen? De wandeling zal ons goed doen". Wordt vervolgd'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6