D-E IN t)E PIJP DOUWE EGBERTS De Wereldtentoonstel ling open. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 29 APRIL 1935 de brusselsche wereld tentoonstelling. ongeluk bij de Wereldtentoonstelling. Twee arbeiders geëlectricuteerd. joden mogen de duitsche vlag niet hijschen. de duitsche vlootmannen. overval op een postwagen. jachtvliegtuigen naar frankrijks oostgrens. de russisch-japansche betrekkingen. long opent den aanval. het antwoord van zwitserland. de eerste „luchttrein" boven moskou. Samenwerking A.N.W.B. -K.N.A.C. brand in meubelfabriek. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI BAAI-TABAK zeer noodlottige dood. fijcujetijftsch OvecaLAt De redevoering van burgemeester Max. Het Belgische koningspaar heeft Zaterdag m gezelschap van de jonge prinses Josephine Charlotte, den graaf van Vlaanderen en den Deenschen kroonprins Frederik de tentoon stelling te Brussel officieel geopend. Zij vertrokken in een a la Daumont bespannen rijtuig van het kasteel te Laeken en kwamen de tentoonstelling binnen door den Eeuw feest-ingang. Het koninklijk gezelschap werd geëscorteerd door een escadron lanciers met het regimentsvaandel, onder bevel van een kolonel Door een afdeeling infanterie werd een cordon gevormd. De koning en koningin werden in de feest zaal ontvangen door burgemeester Max, den voorzitter van het uitvoerend comité, en door graaf M. M. van der Burch, commissaris- generaal der regeering. In het Fransen en het Vlaamsch zijn na de redevoeringen cantaten gezongen, waarna het koninklijk paar zich 'erugtrok, terwijl een ,'hymne aan de toekomst" werd gespeeld, pe koning en koningin vervolgden hun route die hen voerde door de verschillende buiten landsche paviljoens, waarna zij de tentoon stelling verlieten onder donderende toe juichingen van het publiek. Om 11 uur heeft burgemeester Max het jonge vorstelijke paar aldus toegesproken en gehuldigd: Ik zal geen geijkte uitdrukkingen ge bruiken, die men bij dergelijke openingen ge woonlijk hoort. Hij herinnerde eraan, dat de onderneming werd geboren in een tijdperk van inzinking, zoodat de bedoeling der on dernemers aanvankelijk niet werd begrepen, zoodat de vernieuwende kracht der onder neming niet werd verstaan. In weerwil van den twijfel is thans de tentoonstelling tot een goed einde gebracht. Een nieuwe, prachtige wijk is geschapen, waar nieuw leven zal ontstaan en tot ontwikkeling zal komen. De tentoonstelling heeft gewerkt ge durende verscheiden jaren, de bedrijvigheid van de Belgische industrie werd bevorderd en aan een groot aantal arbeiders werd werk verschaft. Boven de overwegingen van vaderland- landschen aard was er nog een hooger en ruimer ideaal, dat ons opwekte, n.1. bij te dragen tot het herstel van de economische relaties onder al de volkeren van al die na ties, die door een weergaloozen wereldstorm werden geschokt, om hun de gelegenheid te bieden de ba iden van hun vroegere samen werking weer aan te knoopen en deze te ont wikkelen in den vruchtbaren wedijver van den vrede. Tenslotte zeide Max: Wij lieten ons niet neer drukken door de crisis, waaronder de wereld gebukt gaat, wij hebben deze crisis willen tarten om te trachten haar te over winnen en aldus wat meer voorspoed en wel vaart te brengen. Mochten wij door onze in spanning een dienst hebben bewezen aan u, België, en aan de menschheid! De minister van economische zaken, Van Isacker zeide o.a., dat deze tentoonstelling er op wijst, hoe veerkrachtig en levensvat baar de Belgische samenleving is. Hij stelde vast, dat de deelname der Belgische industrie en handel omvangrijker is dan in eenige der voorgaande tentoonstellingen. Hij dankte daarna namens de regeering de vertegen woordigers der vreemde mogendheden die aan de tentoonstelling deelnemen. Hij zeide tenslotte, dat de levenskracht van het vader land zelden op duide'ijker wijze is gebleken dan in dit prachtige kader, dat zich stralend boven de hoofdstad van het land verheft. Het is aldus de minister mijn eenige hoop, dat de tentoonstelling een nieuwen tijd van wederopbloei en van internationale stabili seering moge inleiden. Zij zal, wat ook de toekomst brenge, een bewijs zijn voor de telrijke bezoekers van de onverwoestbare vitaliteit van het Belgische land. Zondag hebben reeds 10 duizenden bezoekers een kijkje genomen op de terreinen naast het park van Laeken, waar de 10-tal 1 en torens der tentoonstel lingsgebouwen en paviljoenen een sprookjesstad doen -vermoeden. Tot veel Weer dan een kijkje nemen kregen de bezoekers in het algemeen geen kans. jf® Brusselsche wereldtentoonstelling j'Jdt aan het euvel van alle wereldten toonstellingen, n.1. dat zij pas één of twee maanden nadat zij zijn geopend als gereed beschouwd kunnen worden. Een ^dzondering die gunstig opvalt en door e bezoekers buitengewoon werd ge waardeerd, maakt de Nederlandsche. i??ewel het Nederlandsche paviljoen pas dinsdag a.s. officieel zal worden ge opend was men met de voltooiing der ^rkzaamheden zoo tijdig gereed, lat «ff- Y*tvo®rend comité gisteren na de "cieole opening der tentoonstelling ri°°r den koning toen het publiek Zater- a-gmiddag om 1 uur tot het tentoonstel- .^terrein werd toegelaten kon beslui- n het Nederlandsche paviljoen even- eil« °pen te stellen voor publiek. fo den betonkelder onder een lichtfontein P net terrein der Wereldtentoonstelling te ussel is een ernstig ongeluk geschied) In <^~e waar zich een deel der electri- e installatie bevindt en waar Zater- nog hard werd gewerkt, men twee arbeiders liggen. Eén hun- j r. Was reeds dood, terwijl bij den ander w u^geesten weer konden worden opge- wnDeze man heeft echter ernstige brand- nden aan handen en gezicht opgeloopen. wen vermoedt, dat de beide slachtoffers in „•"^ibg zijn gekomen met een hoogspan- ^"jfedraad. Het parket te Brussel stelt een tBuitetiiaud De Duitsche rijksminister van binnenfand- sche zaken heeft de volgende verordening uitgevaardigd: ,Jdet hijschen van de rijksvlaggen, in het bijzonder van dé hakenkruisvlag, door Jo- den is verboden. In twijfelachtige gevallen treft de plaatselijke politie de noodige maat regelen In de motiveering wordt gezegd, dat het hijschen van dé Rijksvlaggen door Joden meermalen tot verstoring van de openbare orde heeft geleid. De Duitsche plannen inzake de uitbrei ding van de vloot, aldus is de algemeene in druk te Berlijn, bestaan op zijn minst reeds op papier. Het ministerie van propaganda en een ambtenaar van het departement van ma rine hebben bevestigd, dat Duitschland de vlootclausules van het verdrag van Versail- les als dood beschouwde. Een zegsman van de regeering verklaarde, dat hangende de vlootbesprekingen met Groot-Brittannië, Duitschland niet voornemens was met zijn bouw uit te gaan boven de verdtagsgren- zen. HOOGE WATERSTAND VAN DEN RUN. Ten gevolge van de hevige regens der laat ste dagen, is de Rijn en zijn zijrivieren aan zienlijk gewassen. Het peil van den Bovenrijn is Zondag 69 c.M. gestegen. Bij Kaub, waar de peilschaal Zondagoch tend reeds hooger was, steeg het water zelf 85 c.M. Het scheepvaartverkeer moest worden ge staakt. Op tal van plaatsen is het water reeds de kelderruimten binnengedrongen. In Westfalen. Op den weg Raestrup-Everswinkel te Munster is een postbode, toen hij met den postwagen passeerde, door een onbekende, onder bedreiging met een pistool,, aangehou den. De roover leidde den wagen het bosch in en eischte afgifte der postpaketten. De postbode voldeed aan het bevel, doch toen hij een wielrijder zag naderen, riep hij om hulp, waarop de onbekende hem in de borst schoot en op de vlucht ging. De postbode is in bedenkelijken toestand in een ziekenhuis opgenomen. Uit den postwagen is een be drag van 1500 Mark alsmede zeven aange- teekende brieven ontvreemd. REDE VAN HENRIOT. „Geen haat jegens Duitschland". Herriot heeft Zaterdag voor een radicaal- socialistische vergadering te Parijs gespro ken over het partijprogamma aan den voor avond der gemeenteraadsverkiezingen. Hij wees verbindingen met andere partijen oni grootere kansen bij de verkiezingen te hebben af en hield zich daarna bezig met enkele kwesties van buitenlandsche politiek. Hij verklaarde, dat Frankrijk het arbeiders-Rus land de hand heeft gereikt, zelfs op gevaar af, beschimpt te worden door hen, die een czaristisch Rusland zouden toejuichen. Het doel is echter niet oorlog, maar vrede. Rus land heeft zich tot den vrede bereid getoond, doordat het zich plaatste onder controle van den Volkenbond. „Wij hebben geen haat jegens Duitsch land'', zeide Herriot verder. Wij hebben in 1932 de formule van de gelijkheid in de vei ligheid aangeboden, omdat wij er van over tuigd zijn, dat het noch rechtvaardig noch voorzichtig is, een groot volk in eën onwaar dige positie te houden. Wij gelooven nog steeds, dat het mogelijk is, de gebroken dra den weer aan te knoopen. Wij willen echter voor ons land geen avonturen. Herriot zeide verder, dat hij veiligheid wil de voor de andere volken en voor Frankrijk Hij weigert zich te laten beïnvloeden door een demagogie, die de maatregelen, die helaas inmisbaar zijn, als provoceerende daden kenmerkt. De bladen melden, dat in aansluiting op de kort geleden door het ministerie van luchtvaart gedane mededeelingen betreffende bewaking der oostelijke grenzen 6 jachtvliegtuigen uit Reims naar Straatsburg zijn gedhageerd. De Petit Parisien deelt mede, dat deze toe stellen van het modernste type zijn en een snelheid van bijna 400 K.M. bereiken. in verband met het feit, dat Rusland niet- officieel Japan gepolst heeft betreffende de aanpassing van de Russisch-Japansche be trekkingen dat Rusland zich gereed maakt het hoofd te bieden aan den neteligen Euro- Seschen toestand, veroorzaakt door Duitsch- nds besluiten inzake herbewapening, zijn diplomatieke kringen van oordeel, dat de Sovjets spoedig officieele voorstellen zullen doen aan Japan betreffende wederaanknoo- ping van de onderhandelingen inzake de af sluiting van een nonagressiepact, gelijk dit eenigen tijd geleden door Rusland werd voorgesteld en inzake instelling van een ge mengde Russisch-Japansch-Mandsioerijsche arbitrage-commissie ter behandeling van grensproblemen. Men wijst er in dit verband op, dat de Russische ambassadeur O. Joe- renew na de regeling van de problemen in zake den Noord-Mandsjoerijsenen spoorweg een onderhoud heeft gehad met den Japan- schen minister van buitenlandsche zaken, Hirota, tijdens hetwelk laatstgenoemde voor stelde den geest van het verdrag van Ports- mouth van 1905 uit te breiden tot de grens tusschen Rusland en Mandsjoerije. Gelijk ■i1 men zich' herinneren zal, is het verdrag van Portsmouth gesloten aan het einde van den Russisch-Japanschen oorlog en behelsde het verdrag de niet-fortificatie van de Russisch- Koreaansche grens. Ten slotte wijst men er op, dat de Russische commissaris van buiten- landsche zaken in Februari j.1. verklaard heeft, dat hij in principe met het Japansche voorstel accoord ging. Senator Huey Long van Louisiana (Am.) begint thans den trom te roeren voor een politieke rebellie in ,1936. In het kader van die campagne heeft 'hij een rede gehouden voor 18.000 farmers uit de door droogte en stofstormen geteisterde streken, waarin hij uiteenzette, dat „de politiek van de New Deal het volk drijft naar een frnancieele sla vernij, waaruit men niet zal kunnen te voor schijn komen dan door een wijziging". Het bezit van ons land, aldus schreeuwde Long uit, gaat over in de handen van hen, die niet slooven, die niet zwoegen. Spr. noemde Rooseveit en Herbert Hoover „vogels met één veer". Beiden wilden het volk een „uew deal" waarborgen, maar het program van Rooseveit wil niet werken; het heeft bewe zen, dat het niet kan werken en ik heb mijn respect verloren voor den president. Ik heb niets dan verachting voor die bende profes soren dié hij om zich heen heeft". De Zwitsersche gezant te Berlijn heeft Zaterdag j.1. op het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken het antwoord van den bondsraad overhandigd op de Duitsche nota van 13 April inzake de ontvoering van den Duitschen emigrant door Duitsche „Agents Provocateurs". De bondsraad stelt in deze nota vast, dat zij na een onderzoek tot het resultaat is gekomen, dat Jacob met medeweten én goedkeuring der Duitsche autoriteiten over de grens is gebracht. Daar overeen stemming tusschen beide regeeringen langens den gewonen diplomatieken weg reeds thans uitgesloten lijkt, heeft de bondsraad reeds thans besloten een beroep te doen op het Duitsch-Zwitser- sche abitrage-verdrag en de aangelegen heid voor te leggen aan het scheidsge recht, waarin dit verdrag voorziet. RADIOREDE VAN Z. H. DEN PAUS. Bij sluitine van het Heilige Jaar. De plechtigheid van het Triduum van Lourdes is Zondag beëindigd. Er waren 25.000 bedevaartgangers aanwezig, die luis terden naar een radioredevoering van Z.H den Paus en knielend den PauseTijken Zegen in ontvangst namen. Kardinaal staatssecretaris Paoelli hield de slotpredicatie, waarin hij het woord van de verlossing door het bloed van Christus ver heerlijkte als een eenig-bindende waarheid voor de Kerk en haar Geloovigen. Wij zijn verloren te midden van den storm, welke den Oceaan der menschelijke maat schappij en der volken opzweept, maar onze hoop en ons vertrouwen putten wij uit het kruis van Christus, dat te midden van alle omwentelingen der wereld rechtop blijft staan. MUSSOLINI OVER DE TOEKOMST. „De horizon is opgeklaard". Gisteren is in Italië het feest van den Na- tionalen Arbeid gevierd. Mussolini hield te Rome een toespraak, waarin hij o.m. verklaarde: In het afgeloo- pen jaar zijn wij slechts langzaam voort geschreden, om niet achterwaarst te schrij den. De horizon is opgeklaard en zal nog meer kunnen opklaren, indien de politiek het bedrijfsleven zou steunen: Ik weet, dat gij geen gemakkelijk leven ver wacht en ik zeg u daarom, dat een harde tijd voor de deur staat, welke de inspanning van alle krachten van het Italiaansche volk zal vereischen om dat doel te bereiken, dat wij ons reeds sedert lang duidelijk voor oogen hebben gesteld. BOTSINGEN IN BR. INDIE. Uit Sikar (vorstendom Jaipoer) wordt ge meld, dat bij het dorp Koedan hevige ge vechten zijn geleverd tusschen eenige honder den Jats (leaen van een hoerenkaste) en poM- tietroepen. Tal van boeren zijn gewond. 37 gewonden zouden zijn overleaen. Een politie officier werd gewond. Ongeveer 100 Jats zijn gearresteerd. De toestand wordt zeer ernstig beoor deeld. De bevolking heeft protesttelegram men gezonden aan den onder-koning en den hoógöten Britschen autoriteiten van Rajpoe- tana. Zondagochtend cm vijf uur vloog voor de eerste maal een „luchttrein" boven Mos kou, bestaande uit drie ballons, van welke twee volumina hebben van resp. 900 en 525 M3. Na een vlucht van twee uren en 20 mi nuten, waarbij een hoogte was bereikt van 1400 M werden deze beide ballons losge maakt en enkele min. later sprongen Stjoe- kin en Golosoeknin uit de toestellen. Na 10 seconden openden de valschermen zich. De luchtvaarders kwamen behouden op den be- ganen grond. Volgens een verklaring van de parachutisten verschilt een sprong uit een aerostaat aanmerkelijk van een sprong uit een vliegtuig, daar men in het eerstgenoemde geval geen begin snelheid verkrijgt, welke in het laatstgenoemde geval van grooten in vloed is. AARDBEVING ÓP DE AZOREN. Persoonlijke ongelukken. Een ernstige aardbeving heeft gisteravond het eiland Sao Miguel (Azoren) geteisterd. Een persoon is gedood. Er zijn verscheiden gewon den. Tal van huizen zijn verwoest. BROOTE BRAND TE TURIJN. Een brand, welke Zaterdag in een spin nerij in Turijn heeft gewoed, heeft een schade van 2 millioen lire veroorzaakt. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, doch het vuur zou ontstaan zijn in de stookplaats. UIT DE ONDERWERELD. Te Wrentham in Massaohusetts (Am.) is in een geparkeerde auto het door kogels doorzeefde lijk gevonden van Andino Me- rola. In een geheime bergplaats in de auto werd een collectie vuurwapenen gevonden benevens 14.000 dollar, afkomstig van de buit, die in Januari j.1. gemaak werd door een nooit achterhaalde bende, die een post- roof pleegde en daarbij 130.000 dollar ver overde. In verband met het vinden van het lijk is de politie tot 15 arrestaties overge gaan. !Binneuiand Meeningsverschil. Do Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. meldt ons: Op 1 Mei 1935 eindigt de samenwer king, welke sinds 1 Januari 1924 bestaan heeft tusschen den A. N. W. B. en de K. N. A. C. Deze samenwerking betrof aanvankelijk alleen het werk der Wegen commissie, welke reeds sinds 1898 bij den A. N. W. B. bestond, en de plaatsing van waarschuwingsborden, waarmede do A. N. W. B. zich reeds sind6 1892 be zig hield. De K. N. A. C. werd in 1924 in deze Wegen-Commissie opgenomen en do waarschuwingshorden (later ook de plaatsnaam- en richtingsborden) wer den sindsdien door den A. N. W. B. ge plaatst voor gemeenschappelijke reke ning. De bekende A. N. W. B.-wegwijzers bleven buiten deze overeenkomst en werden steeds alleen door den A. N. W. B .geplaatst en betaald. Thans is deze samenwerking beëindigd, aangezien door de K. N. A. C. wijzigingen der over eenkomst werden verlangd, waarin de A. N. W. B. wel groo- tendeels, maar niet volledig meende te mogen toestemmen. Dientengevolge zal de A. N. W. B., evenals vóór 1924, dit werk voortaan weder onder eigen naam en voor eigen rekening verrichten. De plaatsing van de verschillende borden en het werk op wegengebied zal de A. N. W. B. op de oude wijze voortzetten: de weggebruiker zal van het ophouden der samenwerking geen nadeelige gevolgen ondervinden. Te Haastrecht. Zaterdagmiddag te ruim 3 uur is brand uitgebroken in de meubelfabriek De Nijverheid annex lijstenfabriek Holland te Haastrecht. Het pand gelegen aan de Hoogstraat is eigendom van den heer C. Hoogendoorn. De brand liet zich ernstig aanzien. Weldra sloeg het vuur dat ontstaan is op de droogzolder, hoog op. De vlammen vonden gretig voedsel in het vele brand bare materiaal. De -notorbrandspuit uit Haastrecht was weldra ter plaatse doch intusschen waren ook de beide belen dende perceelen, de graancooperatie van da Samenwerking en de electriciens- werkplaats van den heer Verkroost door het vuur aangetast. De burgemees ter verzocht as«istentio aan Gouda en binnen een half uur arriveerde vandaar een tweede spuit. Uitbreiding wist men 1 voorkomen en tegen half vijf was men de brand vrijwel meester. De 48 meter lange fabriek is vrijwel geheel uitgebrand. Het dak stortte in waardoor de 12 machines die zich in het gebouw bevonden werden vernield. De schade bedraagt naar schatting ongeveer een halve ton. Het bedrijf is op beurspolis -verzekerd. Ook het woonhuis dat aan de •briek was vastgebouwd is ernstig be schadigd. De beide belendende perceelen kregen eenige brandschade en veel waterschade. In het bedrijf van den heer Hoogen- dcorn waren ongeveer tien arbeiders werkzaam. MIJN-STAKING AFGEKONDIGD. De particuliere mijnen op 6 Mei in staking. In verband met het feit, dat er geen overeenstemming is bereikt tijdens de besprekingen op het de partement te Den Haag met den Rijksbemiddelaar, tusschen de direc ties der particuliere mijnen en de be stuurders der mijnwerkersorganisa ties, hebben de besturen der vier mijnwerkersbonden besloten, behou dens goedkeuring der bondsinstan- ties, de staking op 6 Mei op de par ticuliere mijnen te doen ingaan. Vandaag vergaderen de besturen der vier mijnwerkersbonden om hun maatregelen te nemen. STAKING IN DE BOUWBEDRIJVEN. Te Katwijk. Zaterdagmiddag hebben de bouwvakarbei ders te Katwijk aan Zee vergaderd en tegen vandaag de staking in het bouwbedrijf ge proclameerd. De oorzaak van de staking is gelegen in het feit, dat het uurloon van 55 op 50 cent is gebracht, de vacantiebonnen zijn ingetrokken en regenverzuim niet meer werd -uitgekeerd. Vandaag zullen de stakers bij de bouw werken posten plaatsen. 'J HEEREN-BAAI A 15 ct per ons HEEREN-BAAI Paars 10 cl per ons Jongeman in zijn bad door stroom gedood. Een 22-jarige jongeman beeft Zater dagavond door een noodlottig ongeval in zijn pension aan de Vijzelstraat te Amsterdam den dood gevonden. Zaterdagavond laat nam het slacht offer, een buitenlander, die sinds eenigen tijd te Amsterdam vertoefde, een bad. Toen hij zich in het had bevond, heeft hij blijkbaar een leeslamp met snoer ge bruikt. Deze lamp is vermoedelijk in het water terecht gekomen, met het noodlottig gevolg dat de buitenlander door den electrischen stroom getroffen werd. Het slachtoffer is waarschijnlijk op slag dood geweest. Toen de pensiongast Zondagmorgen niet aan tafel verscheen en ook niet op zijn slaapkamer aanwezig bleek te zijn, ging men op onderzoek uit, om korten tij i later in de badkamer tot de vreese- lijke ontdekking te komen. Wij hebbe nindertijd zegt de Tel. naar aanleiding van een doodelijk ongeval met een electrische kachel in een badkamer uitvoerig gewezen op de gevaren, die verbonden zijn aan het on kundig omgaan met electrische appara ten, zooals het aanraken van een lees lamp met de ééne en het bedienen van een telefoontoestel met de andere hand, het vullen van een electrischen kookke- tel, waarbij men deze onder stroom houdt en tevens de waterkraan aan raakt, het aanraken van een electrischen kachel als men op een vochtigen vloer staat en ten slotte het allerergste: het aanraken van een electrische kachel of lamp, terwijl men zich in het bad be vindt. Wanneer men schoeisel aan heeft en op hout of op een tapijt staat, is er nog een zoo groote weerstand, dat de schok meestal niet doodelijk is. In het bad is de geleiding met de aarde via het water en den afvoer echter zoo ideaal, dat er van weerstand nauwelijks sprake is, zoodat het lichaam aan de volle kracht van den stroom bloot staat. IJit den aard der zaak is er in alle genoemde gevallen alleen dan gevaar, wanneer er iets met de isolatie van het apparaat niet in orde is, zoodat de me talen deelen onder stroom staan. Doch de ervaring leert nu eenmaal, dat der- ge'ijke defecten veelvuldig voorkomen en daarom is het steeds zaak geen on- noodig risico te loopen, door te zorgen dat men zijn lichaam niet in een stroom kring inschakelt. Het ongelukkige slachtoffer, waarvan hierboven sprake is, heeft in het bad liggend, vermoedelijk een defecte en dus onder stroom staande leeslamp aan gepakt. Toen hij ten gevolge daarvan een schok kreeg, heeft hij de lamp naar zich toe getrokken, waarna deze in het water terechtkwam. Dit is één mogelijkheid. Wij kennen de situatie niet precies, doch mogelijk zou ook zijn, dat de defecte lamp op een andere wijze in het bad is terechtgeko men en daar haar doodelijk werk heeft verricht. Hoe het ook zij, het is een waarschuwing opnieuw om vooral in badkamers de grootste voorzichtigheid te betrachten met alle soorten electri sche apparaten. MOTORRIIDER OVER EEN HOND GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Zaterdagavond heeft op den Almelosche- straatweg te Raai te een ernstig motoronge luk plaats gehad, tengevolge waarvan twee personen ernstig werden gewond. De heer J. Biemans, caféhouder te Raalte, reeds op genoemden weg met zijn motorrij wiel over een hond, tengevolge waarvan hij de macht over zijn stuur kwijt raakte en tegen den grond werd geslingerd. Zoowel hij als zijn huishoudster, die op de duo gezeten was, werden ernstig gewond en in bewuste- loozen toestand naar het ziekenhuis ver- voerd. Hun toestand is zorgwekkend.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 5