sorita fc'm 4 ontvouwt nieuwe schoonheden JUiMicaties Oleditsza/ben SRhmetilcuuL ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 4 MEI 1935 /-■ A ïWf "'I 1-M :ll f murmellius-gymnasium te alkmaar. toelating leerlingen school voor buitengewoon lager onderwijs. dinsdag 14 mei 1935, van 24 uur namiddag6. Kantongerecht te Alkmaar. KAMPLEVEN OP EEN VAREND SCHIP. vmsar-JWfrr" van Ze zijn erf De nieuwe dessins Sorita I Frisscher, fleuriger, onweerstaanbaarder dan ooit I Nieuwe origineele motiefjes, nieuwe, aantrekke- lijke finten. Een en al bloemen en blij* p»H ïSHlWv'l™ ''I wi held. Snoezig voor kinderjurkjes, Praktisch en heel apart voor lingerie. Bestand tegen water en zeep en zon. De kleuren blijven frisch en de zijde blijft soepel en zijig zacht. Geen prak tischer, geen flatteuzer materiaal voor den zomer dan Sorita., G8H. UHNMt t 2 (MN R V. P60€Ot zuivere Bcmberg Zydt ieasch- en ItehtecHt Let op de n naam SORITA gestempeld op den zelfkant Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 15 JUNI lederen MAANDAG en VRIJ- pAG van 11—12 uur op het Murmellius- Gymnasium of schriftelijk met opgave van naam, voornamen en roepnaam van de(n) candidaat(date), datum en plaats van geboorte, laatstbezochte school en klasse, naam, beroep en adres van ouders en verzorgers. Pe rooster voor het examen, dat op 11 en 12 JULI gehouden werdt, zal aan de candidaten worden toegezonden. Pe school omvat een litterair-histori- eche en een wis- en natuurkundige af- deeling; de splitsing valt na het 4e leerjaar. Nadere Inlichtingen en advies ver- gtiekt gaarne de rector des MAANDAGS en VRIJDAGS van 1112 uur of buiten do schooltijden aan zijn huis te Bergen, Da Spar, Eeuwigelaan 28. Alkmaar, 4 Mei 1935. De Rector, J. HEMELRIJK. De aangifte van leerlingen voor bovengenoemde school zal bij het Hoofd dier school in het gebouw in het Victo riepark kunnen plaats hebben op Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1935. Leerlingen worden toegelaten voor zooveel er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen op den datum van toelating (1 Augustus 1935), 7 jaar oud zijn en volgens een door den schoolarts en het hoofd der school inge steld medisch-paedagogisch onderzoek voor plaatsing op de school in aanmer king komen. Het schoolgeld loopt van 3,tot 120,— per kind. Het wordt berekend naar het inkom an en in verband met de gezinssterkte. Bij een belastbare som van 900,of minder is geen school geld verschuldigd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders), en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vaccinebewijs, moeten worden medege bracht. De oudere of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebesturen van hun woonplaats. Alkmaar, 4 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders va n Alkm aar F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Zitting van Vrijdag 3 Mei. Zaak V. loterijwetovertreding. De kantonrechter achtte de heeren W. J. M. H. Seelen en M. A. W. Berentzen, direc teuren der N.V. Vroom en Dreesmann te Alkmaar, schuldig aan de telaste gelegde overtreding der Loterijwet en veroordeelde ieder hunner tot 40 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Het staat vast dat veroordeelden tegen dit vonnis in verzet zullen komen. Voorts werd J. v. d. KI. te Amsterdam, wegens het houden van een verboden geld inzameling het verkoopen van lootjes, z.g. ten behoeve van werklooze metaalbe werkers veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis en de zich noemende zuster van het Nat. Reddingsleger Elisa J. Grin, Ier zake een gelijksoortig feit, het inzamelen van geld voor soepuitdeeling aan arme kin deren, eveneens veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. De automobilist met de ver blindende lichten. In den nacht van 8 op 9 April 1934 had °P den Rijksweg onder Zijper- of Kolfsluis tamelijk hevige botsing plaats tusschen 2 auto's, waarvan 1 bestuurd door 'n hotel houder uit Haarlem, de ander was 'n visch- auto uit den Helder. De schuld werd gewor- P^n op een derden automobilist, die met een verlichting als van de Brandaris zou hebben gereden en den tegenligger had ver- Wind. Deze autobestuurder bleek te zijn ds. H. J. Witkop uit Schagerbrug, die echter Pertinent ontkende, waarop de zaak, die 5 Juli diende, op verzoek van mr. C. A de Groot, den verdediger van den predikant, werd uitgesteld, teneinde als getuige k dé- charge ook nog mevr. Witkop-Bouma te hooren. Heden had de voortzetting plaats en verklaarde mevr. Witkop beslist, dat haar ®an, een uiterst voorzichtig rijder, tijdig en zelfs tc vroeg had gedimt, zoodat van zijn schuld geen sprake was. Ook de zoon van den predikant had op 5 Juli reeds in dien geest verklaard. De ambtenaar vermeende alsnu allen een bekeuring bleef niet uit. De motor werd spraak, waarbij verdediger en later ook de Kantonrechter zich aansloten. Geleend spul is niet vertrouwbaar. De rijwielhersteller Corn BI. uit Wijk aan Zee had zijn zieke moeder willen bezoeken cn van een vriend ait Heemskerk een oude motor geleend. Het bleek echter bij controle dat de handrem niet 18 karaats was en bleef een bekeuring niet uit. De motor werd pr saldo nog duur betaald, aangezien 5 boete of 5 dagen werd opgelegd. Een nachtelijk autoconflict. De taxi-chauffeur H. G. te Alkmaar reed in den nacht van 23 op 24 Maart nabij de vier Staten te Alkmaar plotseling op een wagen die eensklaps bleef stoppen om een aan den weg staand meisje uit Schoorl als passagiere in te iaten. De taxi-chauffeur kon, mede door den gladden weg, die aanrij ding niet meer voorkomen, doch stond heden toch terecht, omdat de aanrijding plaats had op het voor hem linker weggedeelte. De bestuurder van den aangereden wagen, zeke re Dirk Goedhart uit IJmuiden. eischte 40 boete wegen, bekomen schade en ar- beidverzuim. Verdachte H. G. bleef alk schuld ontkennen, wat de ambtenaar niet met hem eens bleek. Wél werd toegegeven, dat die schuld niet groot was en dus slechts 10 boete of 10 dagen hechtenis gevorderd werd. Uitspraak a.s. week. Over de schade werd niet meer gesproken. De kleermaker contra den brigade commandant. Volgens waarneming van majoor Holema uit Schagen zou de Leer P. J. Sch., kleerma ker te den Helder, op den Lagedijk te Scha gen, met verblindende verlichting hebben gereden, wat echter door den heden terecht- staanden kleermaker werd ontkend. Hij had gereden met twee heel flauwe stadslichten en een herstelbare Benolamp, doch de majoor, had zich heel boos gemaakt omdat de heer S. niet had opgemerkt dat de majoor het stopsein had gegeven. De echtgenoote en dochter van den automobilist, alsmede 'n derde inzittende, verklaarden geheel over eenkomstig het relaas van den heer Sch. Be sloten werd tot aanhouding op 14 Juni, ten einde als dan ook den majoor te hooren. „Verboden vervoer", daf buiten de crisiswetren viel. Volgens het proces-verbaal van twee sur veilleerende rijksveldwachters uit Purmerend, zou de veehouder Nic. Corn. V. uit de Beemster zich per fiets hebben laten voort- sleepen door een vrachtauto, welk „verboden vervoer" op den Purmerender weg werd ge constateerd. Waar echter de geachte vee- en vrachtautovasthouder deze tenlastelegging ontkende en er ook niet inliep bij de door den ambtenaar gedane strikvraag: Hoe lang liet je je voorttrekken? zullen op 10 Mei e.k. de verbalisanten worden geinterviewd. Ook de heer Anth F. uit den Helder, die zich deed kennen als een geweldige kilome tervreter, niet opziende tegen een fietsritje van den Helderden Haag visa versa op één dag, had volgens een Alkmaarsch poli tieagent op zijn doortocht van den Helder naar Leiden, waar 'n professor hem nota bene nogwel moest onderzoeken, zich op de Vier Staten vast gehouden aan een auto, welke beschuldiging door hem met minach ting werd afgewezen. Ja, 'n stayer van zulk een capaciteit zou zich aan 'n auto vasthou den, bestond niet, mijnheer. Alzoo nóg een antichambrist voor 10 Mei. De derde „sleetje-vaarder" was een goed gecostumeerd jongeling, Jelle de J. uit Broek op Langendijk, die ook 'n sleepje had ge maakt achter een motorrijtuig en de vriende lijkheid had, dit feit te erkennen, zoodat de zaak direct uit den weg kon worden geruimd door het opleggen van 4 boete of 4 dagen hechtenis. De 120-iarige Zondagswet weer op de proppen. De vroege pie pertjes konden niet wachten. De landbouwer Jan IJ. te Oudkarspel, die door gebrek aan de noodige nervus rerum zelf alles bestudderen moet, had door drukke bezigheden er niet toe kunnen komen, om zijn eigen vroege aardappelen te planten en voor dit werk Zondag 21 April bestemd, in de veronderstelling, dat die overtreding van de overjarige Zondagswet op zijn afgelegen land wel niet in de gaten zou loopen. Maar het oog der wet is waakzaam en ziet scherp, zoodat Jan aan strafvervolging niet ont kwam. Echter werd rekening gehouden met de abnormale tijden en legde de kantonrech- de abnormaie tijden en de kantonrechter legde hem slechts 1 boete of 1 dag op. Nog zoo'n Zondagschenner. De collega van Jan IJ, de heer Jan de W. te Koedijk, was sterk achterop geraakt met de bewerking van zijn bouwland door de per manente huilbui, waaraan moeder natuur had gesukkeld en had nu den toevallig drogen Zon dag 21 April benut om zijn drassig land om te ploegen. Twee knechts hadden zich bereid verklaard, hun Zondagsrust op te offeren en mee te helpen. Het heele gezelschap ver huisde echter op de bon en zoowel baas als knechts moesten terecht staan. Alleen de baas was present en werd ook tot 1 of 1 dag veroordeeld, terwijl de bereidvaardige arbeiders er met slechts 50 ct. boete of I dag ieder afkwamen. De patroon had er niets op tegen en re kende meteen maar af. De booze bakker. Do St. Pancrasser deegkunstenaar Paulus K. bleek bij contróle op 28 Nov. zijn tarweregister no. 3 slechts tot 25 September te hebben bijgehouden. Mis schien had het nog zoo'n vaart niet ge- loopen, maar Paulus was nijdig, omdat de controleur had geïnformeerd of hij het gekochte meel wel had betaald. Naar de meening van den bakker had de controleur wel met zijn tarweregis ter maar niet met zijn kasregister te maken, 'n Minnelijke schikking werd dus uitgeschakeld en dus verscheen Paulus heden voor den rechter. Hij be weerde niet te weten, hoe hij aan een nieuw tarweregister had moeten komen en vertelde voorts van zijn ontstemd heid betreffende de onbescheidenheid vr.n den controleur. De kantonrechter hield met een en ander rekening en veroordeelde hem tot j 6 boete of 6 dagen hechtenis Deze boete werd direct voldaan. In den gulden tijd der „wilde" diensten. De chauffeur Christiaan v. d. P. te den Helder had op 'n wilden dienst naar Amsterdam gereden en was alstoen ge snapt, omdat in zijn bus, die slechts voor 18 19 personen plaats bood, 21 passa giers waren aangetroffen, weshalve hij heden terecht stond. Hij beweerde op last van de ondernemers Melhade en Piqué, die met zijn baas in den Helder hadden' getelefoneerd, dit gezelschap te hebben vervoerd. Thans was hij ont slagen en werkloos en werd tot slechts 2 boete of 2 dagen hechtenis veroor deeld. Aanhangwagens dienen ook van illuminatie te worden voorzien. De chauffeur Piet K., wien zulks onbe kend was en te Alkmaar gecanlangeerd werd, had voor de vermeerdering van zijn wetskennis 1 lesgeld te voldoen. Egmondsche tunnelgraver. De 22-jarige vi6scher IJsbrand BI., die nog steeds vergeefs naar 'n boodschap uit IJmuiden uitziet om weer op de poo- nenjacht te gaan, tracht zich het lange wachten wat te korten door met honden en schop de konijnendelverij te beoefe nen. Aldus toegerust had de jachtopzie ner Rozing hem betrapt in de duinen van de exploitatie-maatschappij te Ber gen aan Zee en werd hem heden met verbeurdverklaring van het graafwerk- tuig weer eens 20 boete of 10 dagen hechtenis opgelegd. K'aas was leelijk „feut". Ondanks het nijpend gebrek op Eg- mond had de 21-jarge werklooze vis- scher Klaas de Gr. toch nog kans gezien zich op Zondag 21 April een duchtig stuk in zijn kraag te drinken. Zijn toestand was zoo bedenkelijk, dat de veldwach ters ten Bruggencate en Breetveld ge noodzaakt waren hem op te bergen, tegen welke ambtelijke handeling de be schonken knaap zich duchtig verzette, zoodat hem 'n tweede procesverbaal niet geschonken werd. Thans terecht staande terzake de dronkenschap, verbaasde de ambtenaar zich dat deze werkelooze jongen, die ook geen steun genoot, nog geld had kunnen vinden om zich. te be drinken, waarop Klaas met een slim lachje antwoordde, dat er altijd nog wel 'n truc bestond om zich deze lafenis bui ten bezwaar van de gemeentekas te ver schaffen. Nu, deze handigheid zal Klaas dan ook moeten aanwenden om de 6 boete, waartoe hij werd veroordeeld, machtig te worden, als hij althans den anderen weg niet wil kiezen om 6 dagen uit te brommen. Een wiskunstenaar bij wie de logica zoek was. De heer Jan W., 'n student in de wis kunde uit Vledd in Drente, omtrent 25 April gelogeerd te Bergen, werd te Egmond aan den Hoef bekeurd, op grond van het feit, dat hij, het rijwiel pad negeerende, op 'nrij van drie reed op den verboden rijweg met twee jon gens uit zijn pension. Hij stond heden terecht en de ambtenaar vond het voor een wiskunstenaar onlogisch om den rijweg te gebruiken, terwijl zoo'n mooi en veilig rijwielpad beschikbaar was. Het schijnt dat men zulks in Drente niet al te nauw neemt en ook de plaat sing der wettelijke borden van het ver- eischte model nog wel wat te wenschen overlaat De Kantonrechter bepaalde zich ertoe 3 boete of 3 dagen op te leggen. Een lawaaischoppe gecorrigeerd. De monteur Bern. D. uit Broek op Langendijk had op den Friescheweg een heidensch lawaai gemaakt met den open knalpot van zijn motor en werd alsnu door oplegging van 2 boete of 2 dagen herinnerd aan het streven het onnoodig spektakel van den rijweg te weren. De Kantonrechter kijkt de kat eens uit den boom. De arbeider Hendrik Sch. te Bergen had in den avond van 15 Maart te veel offers aan Bacchus en Cambrinus ge bracht en kwam zijn woonplaats per rij wiel zonder licht binnenrijden, op een manier, die veldwachter Boltjens aan leiding gaf hem tot afstappen te nood zaken. Bepaald vriendschappelijk was het onder houdt, dat volgde, nu juist niet te noemen en de toestand werd nog meer gespannen, toen Boltjens den beschonkene wilde inreke nen. Er volgde een krachtig verzet en Hen drik werd dientengevolge vereerd met een drietal processen-verbaal, en wel terzake rij den zonder licht, het berijden van een rij wiel, dat hij door zijn staat van dronken schap niet kon besturen en wederspannig- heid. Voor dit laatste feit verscheen Hendrik voor den politierechter, die een reclassee- ringsonderzoek gelastte. Voor de twee an- dere feiten werd hij berecht door den kanton rechter en gevorderd 5 en 15 boete of 5 en 15 dagen hechtenis. Aangezien Boltjens echter moest erkennen, dat de man niet be kend stond als een drankmisbruiker, hield de kantonrechter zijn uitspraak in beraad. Verboden slippertje. De Oostenrijker P. H. te Alkmaar als mon teur werkzaam, was niet in het bezit van een rijbewijs, en had toch op een motor een slippertje gemaakt, waarbij hij echter te gen de lamp caramboleerde, 4 boete of 4 dagen was heden de hem toegedachte portie, finis. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 3 Mei 1935. Overtredingen van de motor en rij wiel wet: S. J. H. te Noordschar- woude, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. W. J A. M. R. te Schoorl, G. P. te Alk maar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A J v. d. M. te de Rijp, P. de B. te Beem ster, P. K. te Oudkarspel, J. V. te St. Pan- cras, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. B. te Nieuwe Niedorp, C. B. te Limmen, A. V. te Broek op Langendijk, S. A. te Ber gen, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. B. te Hoorn, A. C. M. te Arnhem, H. C. B. te Groningen, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. L. v. L. te Kethel, M. H. v. D. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hech tenis. M. B. te Den Helder, M. J. V. te West woud, C. C. te Beverwijk, D. W. te Rotter dam, B. D. te Broek op Langendijk, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. W. J. M. te Heiloo, D. H. te Hoorn, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. F. te Oostzaan, 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. D. te Purmer end. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtre.ding n van de politie verordeningen: F. B. te 's-Gravenha- ge, W. S. te Alkmaar, P. S. te Alkmaar, J. A te Bolsward, A. van A. te Rotterdam, L. E. te Rotterdam, A. van H. te Den Helder, J. J. Z. te Alkmaar, P. T. te Bolsward, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. L. te Hoorn, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 444 van het Wetboek van Strafrecht (niet verschijnen als getuige): W. v. d. V. te Zij- pe 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de boterwet: S. M. H. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de woning wet: A. S. te Schoorl, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Plan van de Stoomvaart Mij. „Nederland". Zeshonderd jongens per „Tarakan" naar Noorwegen. Een origineel en voor de jeugd buitenge woon interessant plan is, na langdurige voorbereiding, door de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" in het stadium ge bracht, dat de uitvoering met Juli a.s. tege moet kan worden gezien. Deze maatschap pij heeft n.1. het voornemen om bij voldoen de deelname in de a.s. zomervacantie een aantal 7-daagsche reisjes naar Noorwegen te organiseeren met haar 8000 bruto register- ton metend motorvrachtschip „Tarakan", dat hiervoor als kampeerschip zal worden inge richt. De deelnemers aan deze reisjes zullen in de gelegenheid gesteld worden uitstapjes in het Noorsche bergland te maken, te genie ten van het schitterende landschap in de Noorsche fjorden en, wat vooral voor den rechtgeaarden Nederlandschen jongen van belang is: kennis te maken met het leven aan boord van een der motorvrachtschepen van de Nederlandsche koopvaardijvloot. De deelneming wordt voornamelijk be perkt tot jongens van scholen uit geheel Ne derland van Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs als H.B.S., Lyceum en Gymnasium, van den leeftijd van minimum 15 jaar tot en met 18 jaar, voor zoover deze in clubverband onder leiding van een der leeraren of jeugdleiders de reis wenschen te maken. Een schriftelijke bereidverklaring van de ouders of voogden, waarin deze ver klaren, accoord te gaan met de bepalingen en voorwaarden, waarop passage wordt ver leend, wordt als eisch gesteld De passage- prijs bedraagt 25 per persoon Per reis worden maximum 600 passagiers vervoerd. Elke groep staat onder toezicht en verantwoordelijkheid van den leeraar of groepsleider, die gedurende de reis de zorg voor de jongens op zich neemt, met hen ge zamenlijk de maaltijden in den passage- prijs inbegrepen gebruikt en ook 's nachts in dezelfde verblijven logeert. De groepen maken in de aanloophavens met hun leider de nog nader aan te geven wandeltochten. Voor de goede organisatie is het noodzakelijk dat de groepen in aantallen van precies vijf tien jongens plus den leider worden onder gebracht. Het leven aan boord wordt ingericht zoo als in een kamp, zoodat de verschillende diensten, zooals eten halen, schoonhouden der verblijven enz., door de jongens verricht worden. Wanneer er voor deze reizen voldoende animo blijkt te bestaan, zullen van medio Juli dé eerste reis zal Zaterdag 13 Juli aanvangen tot medio Augustus een aan tal reizen van Zaterdag tot Zaterdag wor den gemaakt, die te IJmuiden aanvangen en aldaar eindigen, met uitzondering van de eerste reis, die te Amsterdam aanvangt en dé laatste reis, die te Amsterdam eindigt. Het logies bevindt zich in de tusschendek- ken van het schip; de jeugdige passagiers vinden ligging op stroomatrassen en stroo- kussens, door de maatschappij verstrekt. Deelnemers zorgen zelf voor lakéns, sloopen en dekens (beter nog een slaapzak). De maaltijden, van eenvoudigen, doch de gelijken aard, worden als regel gebruikt in een eenvoudige eetzaal, tevens recreatiezaal. Het plan der maatschappij heeft de volle dige instemming van het departement van onderwijs, hetwelk lijsten heeft verstrekt van alle scholen, die voor dergelijke reizen in aanmerking komen. Aan de hoofden van deze scholen heeft de maatschappij bereids circulaires met volledige inlichtingen doen toekomen, met het gevolg dat de aanvragen reeds binnenkomen Mocht het plan een succes worden, dan ligt het in het voornemen de deelneming uit te breiden tot jeugdorganisaties, zooals b.v. de padvinderij. Mogelijk kunnen dan ook reizen van langeren duur b.v. een veer- tiendaagsche reis naar de Middellandsche Zee worden gemaakt. JONGEN TE OUDERKERK OVERREDEN. Op de Ouderkerkerlaan onder de gemeente Ouderkerk aan den Amstel is gistermiddag de 12-jarige zoon van de weduwe Mesman overreden door een door een paard getrokken wagen, beladen met grint. Met zware inwen dige kneuzingen is de jongen in hopeloozen toestand naar een der Amsterdamsche zie kenhuizen vervoerd, waar hij na eenige uren overleed. KNOEIERIJEN VAN EEN KLERK. Ook eenige installateurs erbij be trokken. Installateurs in het electrische bedrijf te Amsterdam ontvangen eenige provisie bij het afsluiten van orders. Het is dus in het voor deel van deze installateurs, als zij personen kunnen ontdekken, die zich wenscnen te voor» zien van electrische apparaten. Een van deze heeren had voor deze adressen een klerk van de G.E. W. in den arm genomen, die hem tegen zekere vergoeding aan adressen hielp. Deze overeenkomst is aan het licht gekomen en als gevolg daarvan zijn beiden gear resteerd en in het hoofdbureau van politie opgesloten. BRANDJE OP EEN KUSTVAARDER. Volkslogies gedeeltelijk uitgebrand. Een kleine brand heeft tusschen zes en zeven uur zijn vernielend werk verricht in het volkslogies van het motorschip „Dollard", een kleine kustvaarder, welke ligplaats heeft aan de Sumatrakade te Amsterdam. De brandweer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, rukte uit met de drijvende motorspuit „Jason" en een paar motorspuiten. Het vuur kon spoedig van den wal af met 1 straal op de Vechtleiding worden gebluscht De „Jason" behoefde geen dienst te doen. Het brandje veroorzaakte zooveel rook, dat de brandwachts zich genoodzaakt zagen, bij net blusschingswerk rookmaskers voor te doen. Het logies brandde gedeeltelijk uit; eenige bedden werden een prooi der vlam men. MISHANDELING VAN EEN N.S.B.-ER? Vragen van een Amsterdamsch raadslid. Het lid van den raad van Amsterdam, de heer B. H. Sajet, heeft de volgende vragen tot B. en W. gericht: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het verhaal, dat ds. A. G. H. van Hoogen- huijze in Volk en Vaderland van 27 April j.1. publiceert betreffende de terreur, welke op een patiënt die voor een driedubbele kaak- fractuur werd verpleegd in een neutraal zie kenhuis bedoeld is het Wilhelmina Gast huis te Amsterdam is uitgeoefend? 2. Willen B. en W. een onderzoek instel len naar de juistheid van hetgeen door ds. A. G. H. van Hoogenhuijze wordt gepubli ceerd en van hun bevindingen volledige in lichtingen verstrekken? Onderzoek op last van den officier van justitie. Naar aanleiding van mededeelingen in Volk en Vaderland, afkomstig van ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, dat in het Wilhelmi- nagasthuis te Amsterdam een N.S B -er, die aldaar verpleegd werd, nadat hem na een

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13