Als Gij niet kunt slapen AKKERTJES 'yj i 1 1 r# 1 y n *7/ 5^ 1 £*1 1 1 en Aanbod £atuL= en jmhbouw JMnutieuws $Miïletu&ciek m> v '1/ m m m m m m n m DE ADJUDANT VAN ZIJNE HOOGHEID. A. B. T. be- V v 3 £J <d V 61 y M y IZl ijj- tl) 2JJ y 3o/ W 33/ y y 16/ >3* VoJ y K) 2, *3/ sS* ss 4 ty 6iJ tb/ yj by 8. 11. 12. (Uitsluitend 1hands artikelen), r Tn 1—4 ngsts M sent bi] roornlt beUMng te voldoen. TE KOOP GEVR. geheel* of gedeel telijke INBOEDELS. Tevens te koop z. g. a. n. groote partij Klapstoelen, Ta fels, Stoelen, Kasten, Bedden, Ledikan ten. P. VENNIK, Koningsweg B 30. PFAFF TRAPNAAIMACHINE 25, Winselman h. machine 4.50, Singer h. naaim. 3.50 enz. Ledikanten, Bedden, Tafels en Stoelen enz. z. g. a. n. BAANPAD 19. Meubelen: Spotkoopjes in alle soorten Dressoirs, Tafels, Stoelen, Spiegels, Di vans, Karpetten, Kasten, Ledikanten, Spiralen, Bedstellen, enz. J. L. Sostman Jr.. Verkooplokaal Ridderstraat 10. Mooie Piano, keurig onderhouden, staat geheel op toon volgens (orkest) zonder gebreken, voor slechts 45. Eeni- ge Damesrijwielen z. g. a. n. (koopjes). DEKKER, Laat 182. PRACHT HEERENRIJWIEL merk „Bataaf" 15.00, „Simplex" H. RIJWIEL 16.00. Als nieuwe DAMESRIJWIELEN 10.00, 14,00 en 15,00, enz. NIEROP, Koningsweg 40. 4 Stoelen en 2 Fauteuils, massief eiken z. g. a. n. 15, Ledikant 2 p met spiraal- matras 6.50, pracht Handnaaimachine met kap 13.50, beste Kinderwagen 6.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een goed onderhouden UDIEPIANO (zwart). VERDRONKENOORD 85. Mooi Bakoventje 2.50, Kindertrek- wagentje 1.75, pracht Canapé 8.50, Spiegelkast 15, Petroleumtoestel (3 pits) ƒ1.50, Naaimachines, Bedden, Le- diLmten enz. z. g. a. n. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een goed onderhouden KINDERWAGEN en een GASLAMP. Te zien DRUIVENLAAN 18. TE KOOP: JONGENSRIJW. 5.00, DAMESRIJW. 5,50, HEERENRIJW. 3,00, MOTORRIJW 22,50, MAGNEET voor (1 cyl.) 7,50. LIMMERHOEK 18, Alkmaar. GEVRAAGD een in prima staat ver- keerende zware DRIEWIELIGE KAR door JAC. BLOM te Sint-Pancras. TE KOOP zoo goed als nieuw VER LOVINGSRINGEN, GOUDEN ARM BANDHORLOGES, COLLIERS en ZIL VEREN KOFFIELEPELTJES. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP GEVRAAGD een VFERENBED. GROOT NIEUWLAND 36. goed TEXEL. H, M. v. Landbouw. *In een vergadering van de afd. „Texel van de H. M. v. Landbouw deod Donder dag de voorzitter, de heer A. Keyser R..z. eenige mededeelingen over bespre kingen, die zijn gevoerd met hoofdbe stuursleden der drie landbouworganisa ties, de afd. Eierland van de H. M. van Landbouw, en de afdeelingen Texel van den L. T. B. en den C. B. T. B. en den heer Govers van Alkmaar over extra uHkeeringen uit z.g. schapenpotje. Het b'oc-k, dat voor Texel wel een uitzonde ring gemaakt kan worden, alleen met 't oogpunt, dat 't hier een speciaal fokdistrict voor de schapenhouderij is. Verder werd voorlezing gedaan van de voorgestelde depresatie, die door de Texelsche organisaties en t gemeente bestuur billijk wordt geacht. Aan de samenstelling van de voorgestelde rege ling heeft de gemeente-secretaris, de heer Jonker, zijn medewerking verleend. Op verzoek van het bestuur moet me- dodeeling omtrent dit voorstel nog ach* teiwege blijven. Ook kwam op deze ver gadering in bespreking de wenschelijk- heid van contante betaling op de markt, zooals dit elders op de markten gebrui kelijk is. De heer Govers had er op ge- colportagetocht door communisten een kaak was stukgeslagen, in het ziekenhuis niet op de juiste v. jze door het personeel en mede- zaal-patiënteu is behandeld, heeft de offi cier van justitie, mr. dr. van Thiel, aan de politie opdracht gegeven een uitgebreid on derzoek naar de juistheid van deze bewerin gen in te stellen. Daarmede is reeds een aan vang gemaakt en verschillende personen zul len worden gehoord. UIT HET DRENTSCHE VEENBEDRIJF. De staking Valtermond. De veenarbeidersstaking te Valtermond duurt nog steeds voort. Op het verzoek van den vervenersbond aan de landarbeidersbonden een nieuw loon- aanbod te doen, is van arbeiderszijde een nieuwe conferentie voorgesteld. Het verve- nersbestuur heeft echter geantwoord het nut eener dergelijke bespreking niet in te zien. Daar anderzijds de arbeidersorganisaties hebben besloten hun standpunt te handha ven, is daardoor de staking weer op het z.g. doode punt gekomen. De staking Emmer Erischei- denveen. De veenarbeidersstaking in het district Emmer Erfscheidenveen en Emmer Compas- cuum is Donderdagochtend ingegaan. De werkgeversbond had op het van arbei derszijde gestelde ultimatum niet geant woord. Het aantal stakers bedraagt onge veer 300, grootendeels georganiseerden HOOG BEZOEK OP DE FLORA. Minister Steenberghe heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling Flora te Heemstede. omdat Ge gekweld wordt door hoofd pijn, kiespijn, rheumatische pijnen, zenuwpijn, spic.pijn of migraine, neem dan een "AKKERTJE" te baal! Ze zullen snel en zeker Uw pijn verdrijven en U heerlijk doen in slapen. Heb ze steeds in huis I flederiandsch Ongeëvenaard bij gevalle kou Product orjepi rheumaiiscne pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 si. 52 cl. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker AKKER.CACHETS Vraagt ooki „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. wozen dat minder gunstig bekende han- de'aren hier zullen trachten misbruik te mikken van 't vertrouwen der veehouders Ook vorig jaar hebben reeds 5 personen hiervan last ondervonden. Uit de be sprekingen bleek, dat hierin niet dit eet verandering te brengen is. Een ernstige waarschuwing tot voorzichtigheid, voor al met de a.s. groote lammerenmarkten, i- wel noodzakelijk. WARMENHUIZEN Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in April 1935: 122.860 K.G. roo- de kool, 425.025 K.G. gele kool, 598.300 Deensche witte kool, 17.150 K.G. uien, 13.900 K.G. bieten, 13.525 K.G. peen, 375 K.G. nep, 625 K.G. aardappelen; tegen in April 1934: 1.041.500 K.G. roode kool, 97.600 K.G. gele kool, 131.100 K.G. Deen sche witte kool, 26.525 KG. uien. De omzet bedroeg in April 1935 29.218.64 tegen 36.872.73 in April 1934. HOTEL MET DAMESBEDIENING. In de Cinema Américain. Laten wij de lezers allereerst omtrent den titel volkomen gerust stellen. Want het hoofdnummer dat de directie van Ie C. A. deze week op het programma heeft geplaatst is vroolijk en amusant en ge schikt voor iedereen, 't 16 een alleraar digst blijspel. Mej. Lindemann is directrice van een lyceum en elk jaar wordt de cursus be sloten met een tooneelopvoerir.g door de leerlingen. F.aar nichtje Mutz blinkt uit, doch krijgt op zekeren dag de verrassen de niededeeling dat zij als mej. Hage- c'rorn eigenares is geworden van een groot berghötel. Vol blijdschap en droo- men van rijkdom gaat zij zoo spoedig naar haar hotel toe. Het heet de Jung- frau. Maar het is den laat6ten tijd schan delijk verwaarloosd. Gasten zijn er na genoeg niet. Een groote teleurstelling voor Mutz, die nog erger wordt, als zij bemerkt dat zij met het hótel tegelijker tijd een proces geerfd heeft, dat reeds meer dan een eeuw aan den gang is tus- sc'aen de Jungfrau en Hótel Mönch. En wat wil nu het geval Dat Mutz op haar reis op prettige wijze kennis maakt met den eigenaar van hotel Mönch, dus haar proces-tegenstander. Zij weet dit natuur lijk niet. Maar als zij 't bemerkt veran dert de genegenheid in haat en begint zij den strijd. Al haar personeel verlaat haar, maar haar schoolvriendinnen komen allen op haar eerste omroep om haar te helpen. En zoo heeft de Jungfrau spoedig een alleraardigste jongemeisjes gezelschap als personeel. Het geheele hotel wordt gemoderniseerd. Dan komt ook tante Lindemann zelfs. Deze heeft de situatie al spoedig doorzien. Mutz wil haar tegenstander niet spreken, maar als het dezen toch gelukt een orderhoud met haar te hebben, blijkt aan 't slot dat van een proces geen sprake meer kan zijn ,want de beide tegenstanders hebben zich op de meest hartelijke wijze verzoend. De hoofdrol wordt vervuld door Dorit Kreysler de charmante blonde Ufa-ster, die meermalen aan Lilian Harvey doet denken. Paul Richter is haar tegenspeler en tegenstander. Hij is uitstekend op dreef. Maar ook wordt de aandacht sterk getrokken door de altijd levendige en geroutineerde Ida Wüst, die als tante Lindemann weer een buitengewone rol speelt en met de anderen de film tot een uitstekend amusement maakt, met tal van fraaie opnamen. Het voorprogramma telt eenige zeer belangrijke nummers waarvan wij aller eerst noemen de film van Bayreuth, waarin de geheele muzikale voorberei ding getoond wordt van de Wagner— I'estspiele. Zeer interessant met uitste kende muziek. Ook de film over de por- celoin-fabricatie is mooi en leerzaam. Verder nog een journaal en teekenfilm die zich heel goed bij de overige num mers aansluiten. Na het wekelijksche uitgebreide journaal wordt eenpropaganda-stuk van het Neder- landsche Reddingswezen op het doek ge bracht, waarin we kunnen zien, op welke wijze onze koenen redders de gevaren der zee trotseeren, daarna een teekenfilm en als slot van het voorprogramma een aardige klucht „Een man om op te bouwen", waarin de gevierde filmkomiek Stan Laurel de hoofdrol vervult. „De Adjudant van Zijne Hoogheid" is een dol vermakelijk hoofdnummer. Vlasta Buran speelt hier zijn rol op een manier, die een ieder bezoeker zal doen schateren, dus een uitnemende film om eens voor t-cn avond alles te vergeten en te genieten van een klucht, die het entreegeld heel goed waard is. Het speelt zich af te Weenen, waar een prins gaat trouwen met een prinses, doch wat niet uit liefde geschiedt, maar op een van hooger hand gegeven bevel. Door deze om standigheden wordt een adjudant gekozen (B-uran), die in alle opzichten voor den Erins moet zorgen. De eerste ojxtracht, die ij van den prins ontvangt, is te zorgen aat hij een meisje, waar de prins in werkelijkheid verliefd op is, doch met wie hij niet mag trouwen, moet halen om deze naar een restaurant te brengen. Als hij daar is aangc- komen, is z'n plient er voor te zorgen, dat zij zich niet verveelt, totdat de prins zal ko men, waarna hij kan vertrekken. Dit alles speelt zich af den avond voor de bruiloft. tot adju dant prins, JVi, worden, in aanraking te komen. Dat zijn op dracht geheel is spaak geloopen, behoeft geen betoog. Hij komt met een ander meisje in het restaurant, drinkt zooveel, want het was toch allemaal op rekening van den prins, dat ze allebei dronken zijn, en haalt aan de meest idiote dwaasheden uit. Degradatie volgt van zelfsprekend, al komt dit niet door den prins. Wat hij dan allemaal beleeft, is geweldig komiscn, te veel om op te sommen, doch dat hij weer adjudant wordt, mogen we wel ver klappen, maar voor het weer zoover is, zal door elke toeschouwer menige lachsalvo ge geven zijn. Een vermakelijk programma. DE BIG VAN HET REGIMENT. In de bioscoop Harmonie. Wat in de laatste dagen velen al had den verwacht, is gebeurd: de film „De big van het regiment" is geprolongeerd, en men mag verwachten, dat in de ko mende week de toeloop van belangstel lenden even groot zal zijn als in de af- geloopen week. Ook gisteravond hebben de bezoekers weer hartelijk genoten van de gulle vriendschap van Neder- landsche soldaten onder elkaar, een vriendschap, die niet leed onder een knokpartijtje; weer is er meegeleefd met de „jongens", die ieder voor zich meenden de uitverkorene te zijn van Fie, uit het café, het vroolijke meiske, dat „hart had voor de heele compagnie" en weer is met spanning de spionnage- alfaire gevolgd, waarin klaarheid ge bracht werd door de Big, den kleinen Belgischen vluchteling, die zijn ouders en familieleden was kwijt geraakt en toen door het regiment was aangeno men als jongste recruut en door allen om het zeerst werd verwend. Deze film met haar vele amusante momenten, waarin we onze Nederland se!-.filmspelers op hun best zien, ver dient een druk bezoek. Het voorprogramma opent als steeds met een weergave van het wereld nieuws, waarin we veel sportkieken zien (motorwedstrijden op zeer oneffen terrein, autorennen in de straten van Monaco, de cup-finale in 't Wemblersta- dion, enz.), alsmede veel andere interes sante gebeurtenissen en nog een serie foto's van de Flora te Heemstede. Ver der een muzikale film, waarin de ver schillende excecutanten de een na den ander, nadat er een slaapliedje is ge zongen, door slaap overmand bij hun instrument indommelen. En dan nog een aardige gekleurde teekenfilm, die de lachlust opwekt. SPION NO. 13. Victoria-Theater. Vrouwen als spionnen is een dankbaar on derwerp voor de "film. Men kan er allerlei spannende momenten en liefdesscènes in vlechten en ten slotte natuurlijk het groote conflict tusschen plicht en liefde op den voor grond brengen, waarna in den regel de loop der gebeurtenissen een gelukkig slot brengt. In 1861 breekt in Amerika de oorlog tus schen de Noordelijken en de Zuidelijken uit. Het is nog niet de oorlog van de door de techniek geperfectionneerde vernietigings machines, het is nog een oorlog van man Kgen man, waarbij de grootste en dapperste troepen overwinnen. Niet alleen de grootste en dapperste, maar ook de best ingelichte en de generaals van beide groepen hebben spionnagediensten en zenden hun mannen en vrouwen tot ver in de vijandelijke linies In het kamp der Noordelijken treedt het tooneelgezelschap van Pauline Cushman voor de soldaten op en een allerliefst actri- cefje, Gail Loveless, trekt daarbij de aan dacht van den chef van den spionnagedienst. Het blijkt, dat Pauline als spion No. 27 be kend staat en er wordt besloten, dat Gail haar naar het kamp der Zuidelijken zal ver gezellen. Zij verkleedt zich als negerinnetje en zoo wonen beide vrouwen onder de troe pen van den vijand en verzamelen alle nieuwsberichten, welke de Noordelijken van nut kunnen zijn. Zij hebben verbinding met andere spionnen en zoo gelukt het haar tel kens berichten naar het eigen hoofdkwartier door te sturen en komen de Zuidelijken tot de ontdekking, dat zij op de een of andere wijze bespionneerd worden. Op een avond valt de verdenking op Pauline, men vindt onder de pannen van haar dak haar vrijgeleide door de wachtposten der Noordelijken en arresteert haar. Zij wordt door den krijgs raad ter dood veroordeeld, maar Gail, net zoogenaamde negermeisje, helpt haar oo het laatste oogenblik ontsnappen en beide vrou wen bereiken in den wagen van een als mars kramers verkleede groep negers, die in werke lijkheid spionnen der Noordelijken zijn, weer het veilige kamp. Zij hebben liet leven er af gebracht, maar Gail wordt opnieuw uitgezonden om te ont dekken of een zekere kapitein Gailliard een zelfstandige weermacht van de middenstaten op de been heeft gebracht. Als negermeisje heeft Gail den kapitein eens ontmoet. Zij heeft een sympathieke herinnering aan hem behouden en is met haar opdracht dan ook allesbehalve ingenomen. Maar het bevel van den generaal gaat boven alles en Gail ver- tiekt op den pas van een zekere Anne Clai- borne, die men in stilte gevangen genomen heeft. Zij komt als Anne, de jonge Zuidelijke in het milieu van officieren en logeert ten huize van mevrouw Shackleford, wier doch ter met een der officieren in het huwelijk zal tred60- Op den dag van het huwelijk breekt het offensief der Noordelijken los, die door Gail zijn gewaarschuwd, waar zij hun geschut in stelling moesten brengen. De jonge bruide gom wordt gedood en dan beseft Gail weke ellende haar spionnagewerk onder deze men- schen gebracht heeft. Men begint verdenking tegen haar te koesteren en even na het mo ment, dat kapitein Gailliard haar in zijn armen heeft genomen om haar te vertellen, dat hii haar liefheeft een liefde, welke zij, ondanks alles, beantwoordt zal men haar arresteeren. Een helper heeft haar een solda tenuniform gegeven en als soldaat vlucht zij, maar wordt in een blokhut door Gailliard, dien zij bij haar vlucht verwond heeft, over vallen. Hij arresteert haar, maar de wisse lende krijgskansen doen nu eens de Noordelij ken en dan weer de Zuidelijken winnen en zij noch hij kan er toe komen den ander aan den vijand uit te leveren. De vrede wordt ten slotte in 1865 gesloten, nadat de Noordelij ken de Zuidelijken definitief hebben versla. gen en dan eerst breekt het moment aan waarin de beide gelieven elkaar frank eq' vrij in de armen kunnen vallen. Ziedaar de korte inhoud van een fiim waarin Marion Dayis als Gail en Cary Coo- per als kapitein Gailliard dc hoofdrollen r >e len, een film vol spannende tooneelen en sta. sationeele gebeurtenissen. Hoe meesterlijk en met welk een gevaar voor de spelers heeft men de scène gefilmd, waarin de officieren der Zuidelijken zich midden in de rivier be vinden als de daarin gelegde mijnen exploi- deeren en mannen en paarden door die ont. ploffingen „gedood'' worden. Hoe mooi is het spel van deze vrouwelijke spionnen, die dage- lijks met den executie-dood voor oogen haar moeilijke taak volbrengen. Spion No. 13 j8 een bijzonder mooie film, die men deze week niet mag verzuimen. Vooraf gaat veel binnen- en buitenlandsch nieuws, een aardige screen-song en een aller, dolste éénachter, getiteld „Blauwe oogen" waarom men van harte zal kunnen lachen. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad geeft deze week o.m. behal ve verhalen en filmfoto's een artikel over Helen Wills, onder den titel „De Sfinx van Wimbledon"; één over Annie van der Lugt Melsert, als Marguerite Gauthier; een zeer artistiek portret van H. K. H. Prinses Julia, na; portretten van de zangeressen Betsy Kinsbergen, Betty van den Bosch, de too neelspeelster Vera Bondam, den acteur Henri Morriën, den pianist Han Beuker, enz. Onze Vierde April-Opgave. De deeling der zessen. Geheel volledig zag de door ons doolde deelsom er als volgt uit: 13507 386962043 28649 27014 116822 108056 87660 81042 66184 54028 121563 121563 Een puzzle waarvan vele goede oplos» singea binnen kwamen. Toekenning April-prijs. Bij 't controleeren der lijst bleek, dat de April-prijs 2.50 is gewonnen door Mej. M. Rezelman, Huiswaard, met 145 p. Deze prijs is vanaf Maandag bij onze administratie af te haien. Stand der lijst volgende week. Onze Nienwe Opgave. (No. 1 der Mei» serie). Een kruiswoordpnzzle. De liefhebbers vinden hieronder «en nieuwe kruiswoordpuzzle met diagram en omschrijvingen. 1. 5 8. 10. 12. 13. 15. 16 18. 22. 24. 26. 27. 30 31. 32. 33 34. 38. 39. 40. 41. 43. 45. 46. 4t 49. 52. 54. 56. 57. 60. 61. 63 64 65. 66. 6/. 68. 69. wel op Horizontaal. deel van een schip; vruchtbare plaats; herbergier; gebrand linnen; term uit het schaakspel; finale; vrouwelijke Godheid; deel van een huis; voertuig; jongensnaam; ook vogel; meisjesnaam; wordt gezongen; vertrek plaats in N.-Holland; meer in N.-Amerika; hoort bij een boerderij; leven in water, doch ook het land; Bijbelsche figuur; zijtak van de Donau; maakt beter; afkorting van een jongensnaam- kortwieken; maat; kleedingstuk; smalle strook; jongensnaam; verlengstuk van een wissel; dierenverblijf; verrekijker; dons; provincie van Frankrijk; groente; meisjesnaam; flink; vrucht; bekende 2e klas voetbalclub; p] aatsaanduiding; plaats in Overijsel; dier dat in Afrika'leeft; drank. 1. 2. 3. 4. 5. 6 7. 9. 10 14. 15. 17. 19. 20 21. 23. 25. 28. 29. 34 35. 36. 37. 40. 42. 44 45. 47. 48. 50. 51. 53. 55. 56. 58. 58a. 58b. 59. 62. 65. Oplossingen liefst zoo spoedig moge lijk. doch uiterlijk tot Vrijdag 10 Mei 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. VertlkaaL zit wel eens in kleedingstukken; spil; puntig voorwerp; keukengereedschap met n. ervoor een ontkenning; meisjesnaam; lidwoord; jongensnaam; (y ie)' genotmiddel; voorname titel; palmriet 6tevig stuk hout; titel (afk.) voertuig; schimmel (Duitsch); tegenovergestelde van „collectief pauselijke driekroon; kostbaarheden; achting; gedachte; omwisseling; doet men spoorwagens; booze geest; jongensnaam (verkort); groet; onbep. vnwd.; Ierland; is hard en duur; smart; meisjesnaam; valsch voorgewend, niet echt; landvoogd bekend uit onze geschie denis; Oostenrijksch componist, modern; genieting; drietal; stad in Japan; hoort meestal bij een schoen; deel van een trap; als 2 verticaal; voorzetsel landschap op Zuid-Celebes; wier; ieder.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14