Agenda JUavinciaai Tlieuws £aatste AecidÜen Jiexk 6L School Stad en Omgeving. Weeeteddht NOORD-HOLLANDSCHE VER, TOT BESTRIJDING DER T, B. C, Jaarvergadering te Haarlem, HEILOO HEEMSKERK Incourante artikelen, BEVERWIJK Het Nut, BEVERWIJKSCHE E^RRTVEILING. De komende aardbeiencampagne. URSEM Afd. Holl. Mtij. van Landbouw. WIERIHGERWAAM) KRANIGE REDDING. Jestauratie-fonds der Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uurZondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hotel met damesbediening (klucht), hoofd rollen Dorit Kreysler, Ida Wüst, Paul Rich ter. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De adju dant zijner Hoogheid (militaire klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer De big van het regiment (hum. Holl. film); optre den Fientje de la Mar, Silvain Poons, e.a (Geprolongeerd). Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spion no. 13 (rom.-sens.); hoofdrollen Ma rion Davies en Gary Cooper. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 4 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Don- kozakkenkoor „Platoff". 8 uur, café Renses te Stompetoren, Espe- ranto-feestavond. Zondag 5 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering operette De koningin van Montmartre. 8 uur, De rustende jager te Heiloo, Mei vergadering; spreker de heer W. van de Vall. De N.H. Ver. tot Bestrijding van de Tu berculose hield gisteren in Haarlem haar al- gemeene jaarlijksche vergadering van afge vaardigden en leden, onder voorzitterschap van mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Aan het jaarverslag van den secretaris, dr. L. C. Kersbergen, ontleenen wij, dat al leen voor Amsterdam de sterfte aan t.b.c. per 10.000 der gemiddelde bevolking 3.8 be droeg, voor het Rijk was dit getal 5.45, voor de provincie Noordholland even boven 5. De ze cijfers mogen zeer gunstig worden ge noemd. De rekening van den algemeenen dienst sloot met een batig saldo van 1836, de be grooting voor 1935 met 1235. Daarna hield dr. M. R. Heynsius van den Berg, directeur van het Amsterdamsche Con sultatiebureau, een voordracht over het on derwerp: „Moet men de methoden der tuber culosebestrijding uitbreiden?" (Hbld.) Over den gemeenteraad van Heiloo. Men schrijft ons namens de Ver. „Ge meentebelang" o.a. het volgende: Het verslag der laatstgehouden gemeente raadszitting van Heiloo opgenomen in Uw nummer van 25 April 1.1. noopt ons hierop even terug te moeten komen, omdat een juiste beoordeeling hiervan dit zeer wen- schelijk maakt. Wij zeggen U mijnheer de Redacteur bij voorbaat hartelijk dank voor Uwe bereidwil ligheid dit te willen plaatsen. In genoemd verslag werden o.m. een twee tal adressen behandeld, afkomstig van die vereeniging „Gemeentebelang", of zoo Uw verslaggever zich meende te moeten uit drukken, afkomstig van een bevolkingsgroep die zich „Gemeentebelang" noemt. Het eerste adres hield een verzoek in. om de naamlooze straten van de nieuwe villa wijk „Tuindorp" eventueel te noemen naar personen uit ons Vorstelijk Huis, welk ver zoek jammerlijk doch op politiek gebied meesterlijke wijze is omzeild met de op merking dat deze wijk niet belangrijk genoeg is voor dergelijke namen. Wij betreuren natuurlijk deze eigenaardige houding zeer, want wij zijn overtuigd, dat dit gedeelte van het dorp in waarheid de trots is van heel het gemeentebestuur. Enfin, wij hopen nu voor de bewoners van deze plotscling-onbelangrijke wijk, dat straks de aanslag der personeele belasting in overeenstemming zal worden gebracht met deze door het gemeentebestuur ge degradeerde positie Het tweede adres betrof een schrijven om uit bezuinigmgsovcrwegingen een eventueel nieuw te benoemen gemeente-opzienter dus danig te honoreeren, in evenredigheid met andere dorpsgemeenten, hoogstens f 1000 per jaar. Dit schrijven nu schijnt volgens den ver slaggever de verontwaardiging te hebben ontketend van onze vroede vaderen, die juist een voorstel van B. en W. te verwerken had den, om een dergelij! en functionnaris op 2400 beginsalaris te benoemen Wij vragen ons ernstig af, of deze thans nog zittende gemeenteraad wel het recht heeft om hierover verontwaardigd te zijn. want is het niet hetzelfde college, dat gedu rende de laatste 22 jaren heeft getolereerd eenzelfden functionnaris te bezoldigen met een sobere salarieering van 400 's jaars? Wederom vragen wij ons af, wie heeft rechtvaardigen grond om thans verontwaar digd te zijn: deze grijze oude eervol ontsla gen opzichter, met nog een groot aantal be zorgde belasting-betalende burgers, óf deze gemeenteraad? Wij blijven het benoemen van een func tionnaris op een zóó hoog salaris, gezien den huidigen toestand te eenenmale onverantwoordelijk noemen. Wij betwijfelen het ook of onze huidige raad de onvermijdelijke consequenties welke aan het benoemen van dezen functionna ris kleven wel voldoende overziet, en toch is het doorzichtig genoeg. Als thans door dr. Barnhoorn gepropa geerd wordt, dat het inwilligen van het ad vies van het G. O. een eisch van redelijk heid is, dan spijt het ons dat hij geen idee heeft van den kerkdijken toestand der ge meentenaren in het algemeen. Indien dan ook e. e. a. wordt beklonken zooals door het College is voorgesteld, zal het advies van G. O. binnen zeer korten tijd wederom dienst moeten doen voor ande re functionnarissen. Tijdens een boerenboeldag werd een til bury voor een dubbeltje en een teerwagen- tje voor 2.50 verkocht. Vrijdagavond zijn de serie voordrachten uitgaande van de Mij. voor 't Nut van 't Al gemeen dit seizoen afgesloten met verfilm de voordrachten over „Wonderen der Na tuur", verduidelijkt door den heer Mol. De heer Mol liet de aanwezigen door hem zelf gedane microscopische opnamen in het planten- en dierenleven, toegelicht op zeer onderhoudende wijze, zien. Ruim IK uur liet spr. zeer interessante op namen zien, welke met het bloote oog nim mer aanschouwd kunnen worden. Met een woord van dank aan den spr. en aan de tal rijke aanwezigen, die oudergewoonte steeds blijken van belangstelling voor deze voor drachten geschonken hadden, werd deze leer zame avond door ds. J. D. van Calcar ge sloten. Spinazie. Gedurende de maand April in 1933 en 1934 werden in ronde cijfers resp. 19000 en 17000 fusten met spinazie ter vernietiging naar die belt vervoerd. Dit jaar nog geen 350 fusten. Ook Vrijdag was de markt uiterst willig gestemd (19—67 ct. per fust) en ging niets naar de belt. Volgende week zullen aan de Beverwijk- sche markten de aspergesveilingen aan vangen. Aan de Beverwijksche bloemenmarkt ver schenen heden de eerste gladiolen vadfte soort Early Suprise. /ML De Beverwijksche Exportveiling heeft Donderdag de jaarlijksche vergadering g< houden, en ook ditmaal heeft de heer Jan Docter een beschouwing gewijd aan de voorzichten voor de aardbeiencam pagne. Voc-raf heeft de voorzitter, de heer D. Teer, zijn voldoening uitgesproken over het mislukken van de pogingen tot het stichten van een centrale veiling te Beverwijk, waardoor voor de tuinders de vrijheid bleef bewaard in het kiezen van een veiling. De heer Docter wees er op, dat de export van lardbeienpulp het vorig jaar hoewel Duitschland niet aan de markt was ,eenige verbetering te zien gaf als gevolg van de slechte oogsten in het buitenland. Een verblijdend verschijnsel mag het he -ten, dat de voorraad aardbeienpulp in ons land, in tegenstelling met vorige jaren, thans geheel is geruimd, zoo lat er op kan worden gerekend, dat de fa brieken tijdens de a.s. campagne groote opdrachten zullen plaatsen. Hoewel men in exporteurskringen ver wacht, dat de komende aardbeienoogst, tengevolge van de beperking in den tu'.ibouw, ongeveer 10 minder zal be- diagen dan vorige jaren, wordt de totale aanvoer nog geschat op 15 millioen K.G. Bleef van de Beverwijksche aardbeien tot nu toe ongeveer de helft in het bin nenland, door de verminderde koop kracht zal deze afzet het komende sei zoen ongetwijfeld belangrijk minder be dragen. Ook de exportmogelijkheden zijn ongunstig, daar de handel op Duitschland zeer wordt belemmerd door de betalingsmoeilijkheden en voor Engeland de hooge invoer.echten een onoverkomelijk struikelblok vormen. Trouwens, in Engeland is de aanplant van aardbeien op groote schaal ter hand genomen, hoewel dopr de droogte van het vorig jaar weer veel is verloren ge gaan. Met bijzonderen nadruk wees de heer Docter er op, dat de tuinders in Ivenne- merland nog altijd onvoldoende reke ning houden met de eischen, die de jam fabrikanten aan het product stellen. Voor de Beverwijksche aardbeien be taalde men tot nu t^e nog altijd gaarne enkele centen meer, doch dit prijsver schil zal geheel wegvallen, indien de tu'nders niet zorgen voor halfrijpe vruchten, aangezien rijpe vrijwel on bruikbaar zijn voor de jamfabricage. Tenslotte achtte de heer Docter het dringend gewenscht. dat Nederland, ook in het belang van den handel in aard beien, den gouden standaard verlaat. De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Ur- sem, vergaderde Woensdagavond ten huize van den heer O. de Vries te Oterleek. De voorzitter, de heer J. Buis Jzn., opende met een woord van welkom. De heer P. Koelemey deelde mede, dat hij zijn benoeming tot bestuurslid der afdeeling aanneemt. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De secretaris deelde mede, dat op Dinsdag 7 Mei e.k. te Alkmaar een groote propagan- davergadering zal worden gehouden met het doel propaganda te maken het gebruik van zuivelproducten te bevorderen. Spr. deed toezegging het bestuur met het verhandelde op de hoogte te houden. Bij de behandeling der agenda van de al- gemeene vergadering op 8 Mei e.k. te Am sterdam werd door verschillende leden aan gedrongen op meer steun voor de veehou ders, daar de prijs van de melk met inbegrip van de rijkstoeslag nog geen 3 cent per liter bedraagt. Tot afgevaardigde naar de vergadering werd met algemeene stemmen benoemd de voorzitter, de heer J. Buis Jzn., en tot plaats vervanger de heer J. Slooten. Vervolgens stelde de voorzitter aan de or de de bespreking van den jaarlijkschen auto tocht voor de leden. Het bestuur had geen voorstel, doch gaf in overweging een bezoek te brengen aan de bloemententoonstelling Flora te Heemstede en daaraan een bezoek aan Amsterdam, waar een bezoek zal wor den gebracht aan het Koloniaal museum, ar- tis en Rijksmuseum. Dit voorstel vond alge meen bijval en werd met algemeene stem men aangenomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Donderdagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van de H. M. v. Landbouw onder leiding van den vice-voorzitter, den heer D. Rademaker. De voorzitter, de heer P. Visser, was verhinderd. De heer Rademaker sprak bij de opening in 't bijzonder een woord van welkom tot het Hoofdbestuurslid, den heer H. Koster. Het bestuur heeft een verzoek gericht aan den inspecteur der dir. belastingen of de bedra gen, die het vorig jaar voor de landerijen zijn vastgesteld, ook weer gehandhaafd kun nen blijven bij de invulling der biljetten voor de vermogensbelasting. De norm was voor weiland 1500—1900, voor bouwland 1300—1600, behuizingen inbegrepen. Aangezien geen antwoord is ontvangen,, zeide de voorzitter: Wie zwijgt, stemt toe. De heer Daan Kaan vond, dat dit verzoek wel een beetje vaag is. Was het niet juister ge weest een paar afgevaardigden heen te stu ren. Ook de heer K. Schenk kon zich er niet mee vereenigen en had het beter gevonden, dat het bestuur eerst het oordeel van de ver gadering had gevraagd. De heer Koster zeide, dat de belangen zeer uiteen loopen, doch wees er met nadruk op, dat de cijfers zeer bruikbaar zijn. Hij meende, dat het bestuur hier een goed oordeel heeft geveld. Na nog eenige discussie werd beslo ten de genoemde cijfers te handhaven. Van den Nat. Bond van Landbouw en Maatschappij is een uitnoodiging ontvangen voor een te houden vergadering, welke op 17 Mei a.s. te Alkmaar zal worden gehou den. De heer Daan Kaan lichtte hierbij toe. dat dit een zeer belangrijke vergadering zal zijn. De voorzitter dankte den heer Kaan voor ziin toelichting. De agendapunten voor de te houden alge meene vergadering werden alsnu voorge lezen en waar noodig door het hoofdbe stuurslid, den heer Koster, toegelicht. De heer Daan Kaan deed het verzoek om de benoodigde erwtenruiters via de aankoop- vereeniging te bestellen. De secretaris deelde mede, dat zij, die hier bij belang hebben, bestell'ihgen kunnen doen via het secretariaat iSer aankoopvereeniging. Daarna sluiting. J JB Fruit- en Groentenvereeniging „Winkel". Woensdagavond hield de fruit- en groentenvereeniging „Winkel" haar jaarver gadering ten huize van den heer R. Laan. De waarnemende voorzitter opende de vergadering en herdacht allereerst het 25- jarig jubileum van den heer J. Bijhouwer, boekhouder der vereeniging. Op den dag van het jubileum heeft het bestuur hem reeds gelukgewenscht en hem, in vereeni ging met andere employés van de markt, een bureaustoel aangeboden. Ingekomen was een schrijven van de pro vinciale commissie om ten opzichte der sa- néering geen stappen te doen buiten de com missie om. De voorzitter deelde voorts mede, dat er door het bestuur een sproeimachine is aan geschaft. Deze machine is gestationeerd bij den heer P. Zwagerman, die de machine ook bedient. De resultaten zijn uitstekend. De leden kunnen deze machine huren. De rege ling der afslagmarkt werd overgelaten aan het bestuur, terwijl ter bevordering van den foeden gang van de markt 300 beschik- aar wordt gesteld. De commissie voor het nazien der reke ningen over 1934 bracht verslag uit van haar onderzoek en stelde voor alle reke ningen goed te keuren, waartoe werd beslo ten. De omzet heeft in 1934 bedragen 17136.27 voor fruit en 4697.93 voor groenten. De over de markt betaalde regeerings- steun heeft bedragen 786.32 en terugge zonden werd een bedrag van 150.98; het vorige jaar bedroeg dit pl.m. 3000, zoo dat er belangrijk minder is teruggezonden. De commissie van onderzoek merkte nog op, dat het bodeloon haar te hoog voor komt, terwijl er bovendien ook wel een lid der vereeniging bereid zal zijn dit bedrag te verdienen. Hieraan zal aandacht worden geschonken. De heeren W. Amels en M. Koorn, die aan de beurt waren voor periodieke aftre ding, werden herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Koster, werd benoemd de heer J. H. Zwart, burgemeester der gemeente. De heer Bijhouwer dankte vervolgens be stuur en collega's voor de betoonde belang stelling bij zijn 25-jarig jubileum als boek houder ondervonden. (Ongecorrigeerd DE HUIZER GEMEENTE-ARCHITECT. Veroordeeld tot IK jaar gevan genisstraf. De procureur-generaal requireerde tegen den geschorsten Huizer-gemeente-architect eenzelfde gevangenisstraf als indertijd door den officier is geëischt n.1. een gevangenis straf van 1K jaar wegens het doen opmaken van een valsch geschrift en het gebruik ma ken daarvan. Voorts requireerde spreker uit vrees voor vlucht de gevangenneming van verdachte bij het uitspreken van het arrest. Het Prov. Kerkbestuur van Noordhol land heeft den heer M C. Groenewoud, wo nende Vriezenveen, toegelaten tot de evan gelie-bediening in de Ned. herv. kerk. AFSCHEID ONDERWIJZERES TE OUDESLUIS. In verband met de overplaatsing van mej. C. W. ter Brugge van de school te Oudesluis naar die van Petten hebben haar leerlingen afscheid genomen van hun onderwijzeres. Haar werden hartelijke afscheids liederen toegezongen en bovendien mooie geschenken aangeboden. Het hoofd der school, de heer H. Jip- pes, dankte de vertrekkende onderwij zeres voor de toewijding waarmee zij haar taak had vervuld. Oudesluis ziet juffrouw ter Brugge met leedwezen vertrekken. PREDIKBEURTEN. Nederl. Leger des Heils, Hekelstraat C 9, Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag 10 uur wijdingssamenkomst, 4 uur openluchtsamen komst bij de Friesche brug, 8 uur welkom nieuwe K.-luitenante Breider; Dinsdag en Woensdag 8 uur verlossingssamenkomst, ge leid door luitenant Horstman en K.-lqitenant Breider. (Verbeterde opgave). OTERLEEK, geen dienst wegens ziekte. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote mej. S. Zeeman slaag de gisteren voor het te Utrecht gehouden examen, theoretisch tandheelkunde 2e ge deelte. STIEREN TE WATER. Vannacht te omstreeks 1 uur geraakten aan het Kwakelpad een paar jonge stie ren te water. De politie wist met ver eerde krachten de stieren uit het water te halen. Ze zaten aan elkander gebon den en kwamen van de markt te Leeuwarden. De eigenaar heeft de dieren op stal gezet. AANGIFTE GYMNASIUM TE ALKMAAR. In dit nummer treft men een publi catie aan over de aangifte van nieuwe leerlingen voor het gymnasium bene vens over het te houden toelatings examen. DE LEESZAAL GAAT TIJDELIJK SLUITEN. Het Bestuur der Openbare Leeszaal en Boekerij is genoodzaakt door ongestel heid van een gedeelte van het persgpdSl tot nadere aankondiging de uiUdfming in de middaguren te doen vervfrilen. Uitgezonderd zijn de Zaterdagmiddag en de Woensdagmiddag voor de kinde ren. Men öchrijft ons uit Schagerbrug: Vrijdag geraakte het 5-jarig zoontje van den heer J. Draijer, alhier, spelen derwijs in de diepe Grootesloot voor de woning van zijn ouders. De heer F. C. E., die toevallig aan den overkant van de Grootesloot passeerde, zag het kind in het water vallen en riep luidkeels om hulp. Op dit hulpgeroep kwam de heer A. van der Werf, maga zijnmeester van de afd. „Zijpe-Callants- oog" van „Het Witte Kruis"' uit zijn woning snellen en begaf zich hoewel hij niet kan zwemmen zonder aarze len in het diepe water. Het kind was inmiddels naar het midden afgedreven. Gelukkig slaagde de heer van der W. er in het kind, dat reeds zinkende was, te grijpen. Het was ter plaatse zoo diep dat de kranige redder een oogenblik» geen grond meer onder de voeten voelde. Toch slaagde hij er in het kind dat geen ernstige nadeelige gevolgen van het vrijwillige bad bleek ondervonden te hebben, aan den wal te brengen. Hulde aan den dapperen redder. AFD. ALKMAAR NED. CHR. VR. BOND. In een openbare vergadering van den Ned. Chr. Vr. Bond alhier, hield gister avond dr. K. Dijk uit den Haag een lezing over het onderwerp: Twijfel of zekerheid. Na gebed en een kort openingswoord van de presidente, mevrouw Stikkel, zette spr. zijn gedachten over dit onder werp uiteen. Hij schilderde den toestand van twij fel en wankelmoedigheid waarin zeer velen vooral in deze moeilijke tijden verkeeren, zette uiteen wat twijfel is en waardoor hij ontstaat, noemde de ver schillende soorten twijfel waaraan ge- novigen ten prooi konden vallen en vestigde vooral de aandacht op den reli- gieusen twijfel. Karakter en religieusen gesteldheid staan in nauw verband met elkaar en twijfel vindt vooral zijn oor zaak in onbeleden zonden, die belemme rend staan tusschen God en de ziel. Zekerheid is de tegenstelling van den twijfel, staat tegenover twijfel als rust tegenover geslingerdheid. Aan zekerheid in het geloof hoeft niet naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,1 m.M. te Warschau. Laagste barometerstand 750,8 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Mei: Zwakke tot matige oostelijke tot zuid oostelijke wind; meest half tot licht bewolkt; droog weer, behoudens in het zuidwesten ge ringe kans op onweer; warmer. Weeroverzicht. De hooge druk in het oosten nam sinds gisteren weer toe en de depressie in de Golf van Biscaye af, terwijl die in het noord oosten ook in beteekenis afneemt. Dienten gevolge zijn de koude noordelijke luchtstroo- mingen niet tot Duitschland gekomen of bo ven Europa op zoo groote hoogte, dat zij Voor de temperatuur op het oogenblik geen beteekenis hebben. In Duitschland begint bij zonnig weer de temperatuur dan ook flink te stijgen. Zwitserland heeft opklaring onder invloed van Föhn winden. In Frankrijk vielen on weersregens in het westen en is de lucht bij lichte regen in het westen nog betrokken. Ook de Britsche eilanden hebben bedekte lucht met regen om het kanaal. Eerst vrij ver op den oceaan nadert een nieuwe de pressie, zoodat voor de eerste dagen droog en vrij warm weer behoudens geringe on weerskansen in het zuidwesten te wachten zijn. noodzakelijk twijfel vooraf te gaan. Twijfel is niet het middel om tot zeker heid te komen. Wel strijd, strijd om ze kerheid te verkrijgen en te behouden, de zekerheid en rust, welke er is in het ge loof in Jezus Christus. Na afloop dankte de Pres. dr. Dijk voor de boeiende, belangwekkende rede, die door alle aanwezigen met veel be langstelling was gevolgd, waarna spr. eindigde met dpffkzegging. CO^PRT TEN BATE VAN HET GROOTE KERK. In aansluiting op ons vorig bericht betref fende dit concert kunnen wij thans mede- deelen, dat het eere-coroité, waarvan burge meester jhr. mr. f. H. van Kinschot het voorzitterschap aanvaard heeft, gevormd wordt door de volgende personen: Tj. N. Adema. ds. W. D. M. Baar, mr. W. C. Bosman, jhr. mr. dr IA. v. d. Brandeler, mr. J. Belonje, J. H. Bastmeijer, mevr. de wed. Cohen StuartWichers, mej. N. Carels, ds. J. Deetman, dr. A. K Dijkhuizen, G. C. Dun, J. Dokter, A. v. d. Elburg, mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille, mr. C. A. de Groot, D. Govers, W. Holsmuller, B. Hoek, mevr. M. Koekman, mr. A. Koelma, dr. A. A. Koopal, C. Krak, notaris mr. C. J. de Lange, dr. N. H. Louis, F. H. Masschaupt, D. G. G. Mar- gadant, mr. P. A. Offers, N. v. d. Poll, J. v. Rijendam, J. Ringers, Th. A. Ringers, F. H. Ringers, F. W. Roderwijn, dr. R. G. C. Schröder, mr. P. van Sonsbeek, P. Schipper, C. E. Slinger, D. Saai, ds. J. C. Terlouw, notaris P. J. C. van Toornenburgh, G. van Til, J. Vogelaar, C. C. Walraven en J. v. d. Worp. Het kerk-concert zal plaats vinden op Woensdag-avond 22 Mei. De medewerkenden zijn: Mevr. Westerouen van Meeteren (so praan); mevr. Frieda Roeske, dochter van den bekenden dirigent (viool); de heer Pieket Weeserik (orgel) en het groote Vrijz. Herv. Zangkoor en Knapenkoor; het geheel onder leidring van Corn. Jonker. Voorts werkt aan dit concert mede een strijkorkest, bestaande uit een 22-tal eerste krachten op dit gebied uit Alkmaar, hetwelk tezamen met het zangkoor en soliste eenige mooie werken zal uitvoeren, waarvan het kunstminnend publiek volop zal kunnen ge nieten. De heer Jonker is bereids begonnen de re petities van het orkest te leiden, en zoo men ons mededeelde is een zeer mooi geheel te verwachten. Inmiddels is ook van autoriteiten toestem ming verkregen lijsten voor dit concert te doen circuleeren. Elk bedrag (groot of klein) voor het prachtige doel is welkom. Voor iedere inteekening van 1 wordt een kaart verstrekt voor een stoel in het middenschip, en voor iedere inteekening van 0,50 een kaart voor één der oveuge plaatsen. Het spreekt vanzelf, dat de dames en heeren, die de lijsten aanbieden, niet alle in gezetenen bereiken kunnen en daarom zouden wij willen aanraden: reserveert Woensdag avond 22 Mei voor bijwoning van dit con cert. Men zal van dit concert ongetwijfeld' hoogst voldaan huiswaarts keeren, ten eerste door hetgeen men ien gehoore heeft gekregen, en daarnaast zal men de voldoening met zich dragen een steentje te hebben bijgedragen tot behoud van het prachtige bouwwerk. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 Mei is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langeslraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apptheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de dsirop volgende v/eek de nachtdienst waargenomen,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2