SPORT EN WEDSTRIJDEN. LBuitenland, Om het Landskampioenschap. j&MHMtand De Wereldtentoonstelling te Brussel. De protocollen van de Wijzen van Zion. KABINET-LERROUX AFGETREDEN. DE OPSTAND OP DE PHILIPPIJNEN. BANKOVERVALLEN BLIJVEN EEN DAGELIJKSCH VERSCHIJNSEL. KLEINZOON VAN KRUGER VEROORDEELD. KOUDEGOLF IN BULGARIJE. DOODSTRAF VOOR 22 GRIEKSCHE MARINEOFFICIEREN. ZWARE ONWEERSSTORMEN IN AMERIKA. Ajax-D.W.S. en Go ahead-Velocitas. Spanning in de promotie-wedstrijden, Redt H.B.S. zich Promotie-degradatie. ZOMER BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN. 2.59 OM DEN V. D. STORM BEKER. OLIEBOLLENDAG TE BUSSUM. Na de bollen kwamen poffertjes. DOOR GASVERSTIKKING GEDOOD. Vijf-en-vijftigjarige dame het slachtoffer. OP WEG NAAR HUIS VERDRONKEN. (Van onzen' reisredacteur). Het treintje rijdt al zwaar beladen het terrein rond. Het schiet nu flink op met de Brusselsche wereldtentoonstelling Langzamerhand worden steeds meer pa viljoens en gebouwen in gebruik geno men en waarschijnlijk zal nog in den loop van deze maand alles gereed zijn en voor het publiek toegankelijk. Dat late gereedkomen lang na den ope ningsdatum, nemen overigens de orga nisatoren zelf niet al te tragisch op. Het schijnt zoo in hun oogen te hooren bij een tentoonstelling, die zich respec teert. Typeerend daarvoor is het volgen de verhaal, ons gedaan door een der helpers aan den opbouw van ons eigen, Nederlandsche paviljoen, dat weliswaar Dinsdag officieel in gebruik is genomen, maar Zaterdag, op den openingsdag, gereed was en dan ook Zondag reeds vele bezoekers heeft ontvangen. Onze zegsman had tegenover een der Belgi sche organisatoren als zijn tneening uit gesproken, dat de tenoonstelling beslist niet op tijd klaar zou kunnen zijn. Dat werd echter stellig tegengesproken. Maar u zult toch niet in de paar dagen, die ons nog van den 27en scheiden, alles in orde kunnen hebben gebracht, aldus de Nederlander. Neen, dat kan ook niet, was het antwoord, maar daar streven we ook niet naar. Den 27en wordt de tentoonstelling officieel geopend en als we veertien dagen daarna klaar zijn, zullen we op tijd zijn. Overigens is er ook nu al reeds voor den bezoeker veel te zien. Naar het uiterlijk zijn de meeste gebouwen ge reed. De talrijke fonteinen en andere waterwerken functionneeren ook al en des avonds, wanneer alles baadt in veel kleurige lichtglansen, is het heele ter rein een Just voor het oog. De meeste ge bouwen, waaronder ook het Nederland sche, worden door schijnwerpers ver licht, de krullen op den toren van ons paviljoen zelfs in de kleuren rood, wit, blauw en oranje, hetgeen wel een aar dig effect maakt. We schreven reeds, dat het paviljoen zoo'n gunstigen in druk maakt. Nu het mooi weer is ge worden en overdag de ranke toren met zijn eenvoudige klok en de gekrulde pluimen er boven op van uit de verte schittert in de zon, wordt deze eerste indruk nog versterkt. Het gebouw, de schepping van architect Roosenburg, steekt in zijn eenvoudige klaarheid zeer gelukkig af tegen het meerendeel der andere gebouwen, die öf gewild van vorm zijn, öf een groote mate van on persoonlijk conventionalisme ten toon spreiden. Er is de laatste jaren, vooral in de latijnsche landen, waartoe België zich ook gaarne rekent, een zekere ten toonstellingsstijl ontstaan, die ook hier druk is gebezigd. Daardoor is ook wel weer op sommige gedeelten een eenheid verkregen, die elders weer wordt ver broken door gebouwen als het Neder landsche, die in dit kader niet passen en dan ook geheel op zichzelf dienen ie worden beschouwd. De Nederlandsche boerderij, ontwor pen door architect ir. Job Denijs, hoort er al evenmin bij, maar geeft toch, door de rust, die ervan uitstraalt, een verras send aspect. De proporties zijn kleiner dan van een normale boerderij, hetgeen op buitenstaanders misschien een on- juisten indruk maakt. Het is een instel ling van het Nederlandsche Zuivelbu- reau in Den Haag; de inrichting ge schiedde onder leiding van ir. N. P. J. van Bredehoff de Vicq van Oosthuizen, die ook de exploitatie ervan leidt. Ge lukkig kunnen we mededeelen, dat het Friesche costuum van de dames, die hier de aandacht op de Nederlandsche zuivelproducten vestigen, alleen voor bijzondere gelegenheden wordt be waard. Vandaar dat het bij de openings plechtigheid werd gedragen, hetgeen ons een beetje bezorgd maakte voor den indruk, die vreemdelingen van ons volk zouden moeten krijgen. Op gewone da gen echter zijn het vriendelijke Neder landsche dames, die de bezoekers te woord staan en uitnoodigen tot het proeven van de producten, die over de gansche wereld zoo'n goeden naam hebben. Wat er verder op de expositie te zien is? Ondanks het feit, dat nog niet alles klaar is, behoeft de bezoeker er zich niet te vervelen. Het miniatuurtreintje, dat velen wellicht van de Nenijto zullen kennen, rijdt al zwaar beladen het ter rein rond, om van het geheel een glo- balen indruk te verschaffen. Van de „groote paleizen", de permanente gebou wen bovenaan op het hellende terrein, is het middelste, dat den vorm heeft van een modern station, al in gebruik. Men vindt er allerlei tractie-materiaal van spoorwegen uit verschillende landen en tijden vereenigd. Een nabootsing van de eerste Belgische trein uit 1835 staat er naast een reusachtige moderne stroom- lijn-locomotief. Diesel-, motor- en elec- trische treinen en locomotieven zijn er te zien, spoorwegrijtuigen op rubberban den en ook een locaaltreintje van twee verdiepingen, waarvan de carosserie tevens als chassis dienst doet, hetgeen natuurlijk een groote kosten- en ge wichtsbesparing geeft. Interessant is ook, wat sommige industrieën, in ande re gebouwen, laten zien aan productie machines, die in werking zijn. De stad Brussel heeft een reusachtig gebouw neergezet, waarin een tentoon stelling wordt gegeven van alles wat den openbaren dienst betreft; in het Congo- paleis zijn sprekende diorama's en een fraai panorama van deelen van deze Belgische kolonie; het paleis van het katholieke leven is juist ingewijd door kardinaal Van Rooy en elders is het het socialisme, dat met coöperatie- en vakvereenigingswezen de aandacht vraagt. Over de vermakelijkheden en Oud-Brussel behoeven we tenslotte niet veel te zeggen: dat is overal en altijd hetzelfde en ook nu is er des avonds al veel vertier, Het verdere Verloop van het proces. Op den vierden zittingsdag heeft de des kundige der nat.-soc. beklaagden, Fleisch hauer, zijn verklaringen voortgezet. Hij be klaagde er zich over, dat de volken zich nog steeds door de Joden laten misleiden. Het is het doel en de taak der verschillende anti semitische vereenigingen in de geheele wereld, deze omstandigheden voor de volken duidelijk te maken. Fleischhauer werd zeer breedsprakig, toen hij het had over de slecht heid der Joden en hun streven naar de wereldheerschappij. Hij beweerde daarbij, dat de Joodsche artsen wel Christenen heb ben gedood. Hij noemde de Joden reaction- nair en voerde als bewijs daarvoor aan, dat zij nog vasthouden aan de oude tijdrekening. Daarna oefende hij felle kritiek op den Volkenbond, dien hij een Joodsche instelling en een werktuig van het Jodendom noemde. De Volkenbond wil een uniforme taal, een uniform recht, een uniforme valuta; de Vol kenbond heeft den Joden het mandaat over Palestina opgedragen. Al deze dingen bewij zen, dat de Volkenbond niets anders dan een werktuig van het Jodendom is. Het is opvallend, hoe verbeten de deskun dige sprak telkens als hij gelegenheid kreeg, ae zwaarste beschuldigingen aan het adres der Joden te richten. De Joden zijn schuldig aan den wereldoorlog, zij zijn zeer wel in staat, en wereldrevolutie te ontketenen. Fleischhauer hield zich daarna bezig met de Ernstige Bijbelonderzoekers, tegen wie hij heftige aanvallen richtte. De geest der Bij belonderzoekers is de geest der Protocollen Luid gelach ging op, toen de deskundige zeide, dat volgens de Bijbelonderzoekers alle niet-Joden besneden moeten worden. Hij noemde de Bijbelonderzoekers een Joodsche organisatie, zij zijn „de internationale pest- boden van het Joodsche bolsjewisme''. Dan begon weer een uitgebreide aanval op de Joden. In den wereldoorlog is de vrij metselarij de executieve van het Jodendom geweest. De moord op den Oostenrijkschen kroonprins in Serajewo is de eigenlijke aan leiding tot den wereldoorlog geweest en het werk der vrijmetselarij. Vóór de president de morgenzitting sloot, richtte hij zich tot Fleischhauer met de ironi sche vraag: „Meneer Fleischhauer, met de Joden bent U nu gereed gekonjen. De Bijbel onderzoekers liggen te stuiptrekken op den grond. Hoelang denkt U nog noodig te heb ben om de vrijmetselaars en de bolsjewisten onder te krijgen?" De deskundige wenschre te constateeren, dat de strijd tegen Joden, vrijmetselaars en anderen eerst in zijn begin stadium is en van nu af aan wordt georgani seerd op internationale basis. In de middagzitting begon de deskundige met de kwestie van de ritueelè moorden. Hij verklaarde weliswaar, dat het hier niet de plaats was om ook over ritueele moorden nog te spreken, maar het is toch zeker., dat leden van de Chassidische secte hun zoon „geheime doctrines" leexen. Spr. ging dan weer over bolsjewisme praten en noemde ten slotte Sta- lin den dienaar van het Jodendom. (Stalin echter is een zuivere „Ariër"). Voortgaande constateerde Fleischhauer een groot aantal feiten in verband met de ge tuigenverklaringen van de behandeling in Oct. 1934 en hij werd daarbij zoo fel, dat de president hem er op moest wijzen, dat hij met zoodanige beweringen gegaan is tot de uiterste grens van wat voor het Berner ge rechtshof veroorloofd is. Tij slot van zijn uitweidingen van gister besprak de deskundige dan het begrip „Schundlitteratur" en de vraag, of de pro tocollen daaronder vallen. In uitgebreiden zin vallen volgens spr. de werken van een Rousseau, Voltaire, Wedekind, Schitzler, Marx, Boerne en Heine onder het begrip „Schundlitteratur'. De door Joden gefabri ceerde muziek, zooals dit van Leo Fall, Oskar Strauss, zijn „Schundlitteratur''. De zoogenaamde Protocollen echter kunnen daar niet onder worden gerekend. Spr. bracht dan weer ter sprake de passage in de protocollen, volgens welke de Joden voor nemens zouden zijn de ondergrondsche spoorwegen te gebruiken om de steden in de lucht te laten vliegen. Eindigende verklaarde hij dan, dat naar zijn meening de protocollen niet onder het begrip Schundlitteratur mogen worden ge rekend. Vermoedelijk heden oplossing van de. crisis. Het Spaansche kabinet Lerroux is afgetre den, doch president Zamora weigerde het ontslag te aanvaarden en verzocht Ler roux er nog eens over na te denken. Deze zou zijn antwoord des middags geven. Wat dit antwoord behelsde blijkt uit een nader Reuterbericht, volgens hetwelk het kabinet is afgetreden nadat Lerroux met de ministers had beraadslaagd en de president het ontslag heeft aanvaard en Lerroux be dankt heeft voor zijn werkzaamheden. Men hoopte de kabinetscrisis nog Zater dag, heden, op te lossen. De op de Philipijnen uitgebroken opstand schijnt volgens de laatste berichten aan het verzwakken te zijn. De Sakdalistas hadden een oproep uitgevaardigd tot daden van ter reur tegen de regeering met het parool te protesteeren tegen de op 11 Mei plaatsvin dende plebisciet inzake de nieuwe grondwet van de Philipijnen. In het verloop van de daden van terreur werden de telefoonlijnen en telegraafverbindingen, die Manila met het achterland verbinden, doorgesneden. Op verschillende plaatsen kwam het tot bloedige botsingen tusschen de politie en de Sakda listas. Een der laatste berichten bevestigt, dat het de politie en de militairen gelukt is de opstandelingen terug te dringen. Het centrum van de opstandige beweging, het plaatsje Calamba is echter nog in handen van de oproerlingen. Daarheen is ook de hoofdmacht van de verslagen Sakdalistas gevlucht. De totale verliezen worden tot dus verre geschat op 70 dooden en 100 gewon den. Een drietal bankovervallen heeft Donder dag weer getoond, dat de gangstee in ver schillende deelen van de Ver. Staten nog steeds volgens de oude methoden en meestal met succes, opereeren, Drie met machinegeweren gewapende ban dieten drongen het filiaal te Park Ridge bin nen van de Citizens' State Bank en dwon gen de aanwezige employé's plat op den grond te gaan liggen, terwijl zij de brand kast plunderden. Een der employé's wist een alarminstallatie in werking te stellen, waar door nabij de brandkast traangasbommen verbrijzeld werden, doch de bandieten be schermden zich met behulp van natte doeken tegen de werking van het traangas en ver dwenen met een buit van ongeveer tiendui zend dollar. Te Boston hielden vier bandieten een auto aan, waarmee een bedrag aan geld werd overgebracht van een bank te Boston, naar een bank te South Weymouth in Massachu- setts. Zij sleepten 21.000 dollar in de wacht. Tenslotte wordt uit Deshler in den staat Ohio gemeld, dat vier bandieten drie em ployé's van een bankfiliaal opsloten en er van door wisten te gaan met de aanwezige kasgelden ten bedrage van verscheidene dui zenden dollars. Wegens doodslag op zijn schoonzoon. Frederick Christoffel Ellof, 'n kleinzoon van oud-presid. Kruger js te Pretoria wegens doodslag op zijn schoonzoon, Louis Stroh tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Eloff, die vroeger land-inspecteur van Transvaal was, heeft zijn schoonzoon Stroh, 'n vee-farmer met revolverschoten gedood in een twist over zijn dochter en een anderen man. Een inboorling verklaaide, dat hij gezien had, dat Eloff op 2b December 1934 bij een bezoek aan de farm van Stroh, dezen met vier schoten doodde. Uit het getuigenver hoor bleek verder, dat Stroh het eerst zijn revolver trok, waarop ook Eloff zijn revol ver trok en vuurde. De beklaagde gaf aan de politie toe, dat hij geschoten had, doch doordat Stroh weg liep, wist hij niet of hij hem geraakt had of niet. Over geheel Bulgarije is een koudegolf in getreden In de hooger gelegen gebieden is overal veel sneeuw gevallen. In het gebergte bij Sofia bereikte de sneeuw zelfs een hoogte van 40 c M. Men vreest, dat veel schade za', worden aangericht aan het zaaigoed en de in bloei staande boomen. In een proces van het krijgsgerechtshof te gen marine-officieren, die betrokken waren bij den Putsch van 'enizelos is tegen 22 be klaagden de doodstraf geëischt. In een andere zitting van het krijgsgerecht werden heden generaal Vlachos en majoor Hadjistavris bij versterk ter dood veroor deeld. Vlachos bevindt zich op de Dodekane- sos. De verblijfplaats van den majoor is on bekend. Uit Littlerock (Arkansas) wordt gemeld, da in de staten Arkansas, Louisiana, Ten- nessee, Kentucky en Indiana zware onweers- stormen het land teisteren. Tot nu toe zijn er reeds minstens 14 dooden en 50 gewon den, terwijl de verliezen aan de oogst in het geheel niet te schatten zijn. De stormen gaan gepaard met wolkbreuken en zandstormen. Uw circulaire kwam reeds ie de prullemand; Uw advertentie bracht U menig nieuwen klant! Voetbal. Voor den strijd om den lands titel worden morgén weer twee wedstrijden, gespeeld, n.1. Go- aheadVelocitas ^cen Ajax D. W. S. Met andere woonden, P. S. V. is morgen vrij en Go ahead heeft dus een kansje, om alleen aan den kop te komen." Daarnaast worden er nog ver schillende promotiewedstrijden gespeeld, waarbij zich een paar interessante bizonderheden voor doen. 't Ï6 eigenlijk jamnter, dat niet inplaats van Ajax—D. W. S., AjaxP. S. V. is vastgesteld. Dan waren de kopploegen weer alle op vier gespeelde wedstrijden gekomen en was er iets meer regelmaat geweest in het verloop van deze com petitie. AjaxD. W. S. brengt natuurlijk een Ajax-zege, zonder twijfel. Want het zou al te gek zijn, wanneer de onproductieve voorhoede van D. W. S. nu plotseling eens zou kunnen scoren. En waar de Ajax-stormloop vrij bewegelijk is, zou D. W. S. zeker drie doelpunten, moeten maken, om te winnen, omdat wij voor zien, dat Ajax minstens 2 doelpunten scoort! Go ahead kan de leiding nemen, kan zelfs een voorsprong nemen op P. S. V. Maar dan moet ze winnen van Velocitas. Op papier gaat dat best, maar Velocitas is heusch sterker, dan haar stand aan geeft. Als' ze niet zooveel pech gehad had in vorige wedstrijden, dan was Ve locitas thans bij de leidende groep ge weest! Met andere woorden, Go ahead zal hurd moeten vechten, om beide puntjes in Deventer te houden! Echter, het kan. Voor af deeling I is de aardigheid er af Blauw Wit is al eersteklasser en de ontmoeting tégen bet degradeerende Overmaas beteekent totaal niets meer. De ploeg, die de meeste zin in het spel heeft, wint deze 'teer. In afdeeling II is het heel anders. Daar maken alle drie clubs nog een beste kans. Deze Zondag gaat er O.D.S. H.B.S. Dat wordt voor de gasten een zeer moelijke opgave, vooral, omdat voor haar de allerlaatste kans op het spel strat. Trouwens een O. D. S. nederlaag beteekent vrijwel hetzelfde. Een gelijk spel, wat zeer wel mogelijk is, zou de spanning nog grooter maken en de kans op een verlenging van deze competitie vergrooten. Wie zal er winnen 't Is met geen mo gelijkheid te zeggen. Ook al, omdat er van krachtsverschil weinig of geen sprake is. Tn het Oosten speelt S. C. H. thuis tegen Hengelo. Degene, die wint, is eer steklasser. Hoewel S. C. H. in Hengelo reeds een gelijk spel bevocht, gelooven wij toch, dat Hengelo de sterkste van die twee is, zoodat wij S. C. H. morgen zien verliezen. Maar we kunnen ons vergissen! Intusschen loopen hier nog eenige protesten, waarbij ook Vitesse nog be lang heeft. Zoodat er definitiefs nog niets te zeggen is. Tn het Zuiden wordt een zeer belang rijke wedstrijd gespeeld, n.1. Wi.Iem II ermond. Beide clubs staan volkomen gelijk, zoodat de a.s. winnaar een prach tige voorsprong krijgt, intusschen zou een gelijk spel ons niet al te zeer ver wonderen, af.heeft Willem II o. i. een iets betere kans. Palemig—Middelburg beteekent, dat de verliezer kansloos wordt. Waar de thuisclub waarschijnlijk de zwakste is van het viertal, vreezen we voor de Limburgers. Tenslotte het Noorden. Daar wordt ge speeld de Kooi—Hoogezand. Een gelijk 6pel is voor de gasten al voldoende en tot die puntenverdeeling achten wij haar ir. staat. Verliest Hoogezand echter, dan krijgt zelfs Frisia nog éen kans! Want aan is het lang niet onmogelijk, dat alle vier clubs gelijk eindigen. Intusschen is hier ee*i aardig geval ontstaan. Friesland heeft indertijd n.1. geprotesteerd tegen het spelenverbod voor twee harer leden. Toen kwam Achille6 en won. Thans heeft Friesland dat protest gewonnen en mag dus waar schijnlijk den wedstrijd Friesland Achilles laten overspelen. En als Achil- les nu eens verloor, dan zou de Asser club degradatiewedstrijden hebben moeten spelen. En als het een gelijk spel werd, zou eerst nog een beslissingswed strijd tusschen Achilles en Frisia ge speeld zijn moeten worden! Met andere woorden. Doordat Fries land gelijk kreeg, bctaat de mogelijk heid, dat de ontmoeting Friesland Achilles opnieuw wordt vastgesteld. En verder bestaat dan de mogelijkheid, dat de wedstrijden van Frisia in deze degra datie-competitie niet zullen gelden. Al- zoo hebben Frisia, Achilles, de Kooi en Hoogezand zeer veel belang bij het ver dere verloop van deze vreemde geschie denis. De Sportweek. „De Sportweek", aanvankelijk een Amsterdamsch sportblad, verschijnt vanaf het nummer van 2 Mei met een i Nederlandsche editie. In de hoofdstad geldt deze uitgave reeds sinds lang ais het sportblad, zooa's o.a. blijkt uit de zeer groote lezerskring, en uit het feit, dat het wel beschouwd mag worden als officieel orgaan van den Amst. Voetb. Bond (ca. 15000 leden), Amst. Korfbal- Bond (ca. 5000 leden) en Amst. Tafel- Tennis-Bond (ca. 1000 leden), daar de of- ficiëele mededeelingen van deze hoofd stedelijke sport-organisaties er in zijn opgenomen, en ook in de toekomst (in de Amsterdamsche editie) geplaatst blijven. Het blad geeft regelmatig voor- en na-beschouwingen over alle eenigszins belangrijke sport-evenementen, en in de Nederl. editie zullen, behalve dergelijke artikelen, alle voetbaluitslagen 1ste en 2de klasse, berichten en verslagen betr. wielrennen, athletiek, korf- en handbal, tennis, watersport enz. worden opgeno men. Het blad, dat iederen Donderdag verschijnt, staat onder redactie van Ah. Melhado Jr., en 6telt zich blijkens een inleidend artikel ,tot taak, over ge heel Nederland dezelfde reputatie te vestigen, die het thans in Amsterdam geniet. Biljarten. Deze week is in Paviljoen Kinheim de be slissingswedstrijd gespeeld tusschen de ver- eenigingen De Driesprong te St. Pancras en De Drie Ruiten te Alkmaar. Deze wedstrijd, welke bijzonder span nend was van begin tot einde, is gewonnen door De Driesprong met een verschil van 33 caramboles. De gespecificeerde uitslag volgt hieronder: N. Venneker 116 15 31 7.73 Jb. Ruis 125 15 15 8.33 D. Kieft 102 27 15 3.78 Jb. Tol 125 27 21 4.63 Jb. Mors 86 27 14 3.19 G. Booij 125 27 24 4.63 J. Zwaan 95 29 17 3.28 Jb. Ploeger 125 29 19 4.31 G. Wessels 125 22 40 5.68 P. Bus 57 22 10 De Drie RuitenDe Driesprong 524557. De heer Oldenburgh, als vice-voorzitter hierna het woord nemende, bedankte in de eerste plaats de heeren biljarters voor hun opkomst, tevens bracht hij ook dank aan al de andere aanwezigen, daar hieruit bleek de groote belangstelling in Alkmaar voor goe de biljartsport. Nadat de vice-voorzitter de heeren café houders bedankt had voor de beschikbaar gestelde prijzen en nog even mededeeling had gedaan van eenige gemiddelden (13.89, 11.36 en 10.41) en groote series (55, 50, 48), welke in de gespeelde competitie waren ge maakt, waaruit het gehalte bleek van eenige biljarters, werd het woord gegeven aan den secretaris. Deze sprak de aanwezigen met eenige kernachtige woorden toe over de gespeelde competitie. Hij zeide o.a., dat deze competitie getoond heeft, dat er wel degelijk behoefte bestond aan een biljartbond en dat deze bond dan ook wel reden van bestaan had. Nadat hij hierna al de aanwezigen aange spoord had hun volle medewerking te geven voor de a.s. competitie, welke begint 1 Oct. (met le, 2e en 3e vijftallen) gaf hij het woord weder aan den vice-voorzitter voor het uitreiken der prijzen. Deze reikte doen met eenige toepasselijke woorden den kampioensbeker uit aan de vereen igrng De Driesprong. De volgende prijzen werden verder nog uitgereikt: 2e pr. De Drie Ruiten; 3e pr. Kinheim, 4e pr. Z.E.K.Z.?, 5e pr. Excelsior. Hierna sloot de vice-voorzitter dezen schitterend geslaagden avond, waarop de biljartbond Alkmaar en Omstreken met trots kan terugzien. Kegelen. In de reeds eerder door ons geplaatste op stelling zullen morgen 25 Alkmaarsche kege laars den strijd aanbinden tegen een gefiik aantal Haarlemmers. Deze wedstrijd, welxe wordt verkegeld over 4 banen (iedere deel nemer gooit dus 40 ballen), vangt aan om 1 uur in 't gebouw de Unie en is toegankelijk voor ieder die belang stelt in de kegelsport. Ook Bussum heeft zijn oliebollendag ge had ten bate van het Crisiscomité en met groot succes. De vraag naar oliebollen was zoo groot dat hiertegen niet op te bakken was, zoodat men reeds tegen den middag „neen" moest verkoopen. Niet minder dan 12.000 oliebollen waren toen aan den man gebracht. Gelukkig kwam men op het idee om den oliebollendag 's middags, wegens gebrek aan oliebollen, om te zetten in een poffertjesfuif en werden bij een toevallig in de gemeente aanwezig zijnde poffertjeskraam poffertjes besteld. Niet minder dan 9000 poffertjes werden nog omgezet. In een perceel aan den Amsterdamschen Straatweg te Utrecht, waar een chocolade zaak gevestigd is, bemerkte men gistermor gen een vrij sterke gaslucht. Men begaf zich naar de gastoestellen in de keuken en vond daar de 55-jarige mevr. K. die door de in ademing van het gas reeds bewusteloos bleek te zijn. Onmiddellijk waarschuwde men dr. As- sink, doch deze kon slechts den dood consta teeren. Men vermoedt, dat het slachtoffer, dat last van duizeligheden had, onwel is gewor den en al vallende de gasslang van het toe stel heeft losgetrokken. Gisternacht is door onbekende oorzaak de heer C. v. Maleren, spoorwegarbeider, wo nende in het dorpje 7 richt, toen hij van den nachtdienst f>er rijwiel op weg was naar zijn huis, van de spoorbrug geraakt en verdron ken. Gistermorgen is zijn lijk door de ge meente- en rijkspolitie te Gelaermalsen opge haald. Het slachtoffer was gehuwd, 37 jaar en vader van vier kinderen,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6