Amstetdamsche !Beucs Jlechti-zaken £ucM>aatt Provinciaal Tlieuws Mackt&etichtm EN HOORN HEILOO OTERLEEK OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. voor HET CONFLICT IN DE MIJNEN. Arbeiders bijna unaniem staking. In verband met het gehouden re ferendum inzake al of niet staken, vernemen wij, dat gebleken is dat bij de R K. Mijnwerkersoond 95,5 pCt. der arbeiders voor een staking is. Bij den Christelijken mijnwerkers- bond werden in totaal 250 stem men uitgebracht. Hiervan waren twee blanco en een tegen staking. De leden van den Algemeenen Ne- derlandschen Mijnwerkersbond en den Neutralen Bond verklaarden zich unaniem voor staking. Nadere bijzonderheden. Vrijdagmiddag vergaderde het bestuur van het algemeen mijnwerkersfonds onder leiding van den hoofd-ingenieur van het staatstoezicht op de mijnen dr. ir. -Water schoot van der Gracht naar aanleiding van een regeeringsvoorstel tot de saneering van het algemeen mijnwerkersfonds. De bijeen komst duurde van half zes tot half acht. Om negen uur werd de vergadering voort gezet, waarbij toen ook aanwezig waren de hoofdbesturen van de drie mijnwerkersorga nisaties, die een vertegenwoordiging hebben in de algemeene ledenvergadering van het A. M. S., met name de r. k. mijnwerkers- bond, de algemeene Ned. mijnwerkersbond en de prot. christ. mijnwerkersbond. De bonden legden de volgende verklaringen af: Naar aanleiding van de voorstellen der regeering betreffende o.a. de benoeming van een regeerings-commissaris in het A. M. S. hadden de organisaties verwacht dat de werkgevers de voorstellen tot verslechtering van loon- en arbeidsvoorwaarden zouden hebben terug genomen op speciale aandrang van de regeering, op voorwaarde dat de ar beidersorganisaties de benoeming zouden aanvaarden van een regeeringsgedelegeerde met een bepaalde toezicht. Op dezen grond slag waren de organisaties bereid tot onder handelingen. Nu blijkt, dat de werkgevers slechts bereid zijn tot opschorsching der aangekondigde verslechtering in afwachting van het resultaat der besluiten, welke met medewerking van den regeerings-gedele- gevrde in het fonds wordt verkregen, kun nen de organisaties de voorstellen niet aanvaarden. Zij willen echter geen middel onbeproefd laten en geen enkele poging achterwege om uitbreking van het conflict te voorkomen Hoezeer zij het nieuwe voorstel op zich zelf ook betreuren, zijn ze bereid, wederom hun leden te adviseeren, in uitstel te berusten in afwachting van een onderzoek tot sanee ring van het mijnbedrijf leidt, en om het mogelijk te maken na te gaan, onder leiding van een regeerings-gedelegeerde of het mo gelijk is bepaalde wijzingen in het fonds aan te brengen. Ze zijn daartoe bereid in de verwachting, dat de regeering het mogelijk zal maken de aangekondigde verslechtering definitief terug te nemen, waarbij zij zich tevens bereid verklaren in het fonds 'n regeerings-gedelegeerde te aanvaarden met adviseerden stem in het bestuur en een be slissende stem in de algemeene vergadering, zooals bedoeld is in het heden voorgelegde voorstel met betrekking van artikel 115 van het fondsreglement. Op deze verklaring volgde een langdurige discussie, welke tot hedennacht 3 uur duur de. Overeenstemming was echter toen nog n i et bereikt. Dr. Wagenschoot van der Gracht heeft tenslotte uitstel aangeboden, waarover de directies zich nog zullen beramen. De bon den zullen alleen in uitstel berusten onder de bovengenoemde voorwaarden. Overeenstemming bereikt Op de gisteravond gecombineerde verga dering van besturen van de werkgevers- en arbeidersorganisaties is men tot overeenstem ming gekomen inzake het arbeidsconflict voor de bouwbedrijven in de mijnstreek. Dit contract zal 20 Mei a.s. in werking treden MAZELEN IN NOORD-BRABANT. 200 kinderen aangetast. Te Uden in Noord-Brabant heerscht een mazelenepidemie onder de jeugd. In vele gevallen brengt de ziekte complicaties mee. yP het oogenblik zijn 200 kinderen aange tast, van wie er tot dusver twee zijn over leden en twee zeer ernstig ziek zijn. N p p'er^a"d met deze epidemie heeft de "■Crt. zich om nadere inlichtingen ge wend totdr. Bantjes, in Nijmegen, inspecteur S r volksgezondheid voor Noord-Brabant en e'and. Deze medicus deelde mede, eerst pstenniddag van de ziektegevallen te Uden nebben vernomen. Onmiddellijk heeft de inspecteur zich in verbinding gesteld met de «oneesheeren van Uden en nadere inlichtin- fen omtrent den omvang en den aard van de ziekteverschijnselen ingewonnen. Vermoede- 'K zullen de scholen ter plaatse worden ge- loten en zullen eenige verpleegsters van het jï't-gele kruis naar Uden worden gezonden. Bantjes zal Zaterdag in overleg met den Urgemeester van Uden verdere maatregelern 3. Indien dit verbod wèl van toepassing was, zijn er dan maatregelen genomen het te doen opvolgen, en zoo ja, welke? heeft de minister van justitie geantwoord: 1. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat op 29 Maart j.1. in een kamer van een hotel te Amsterdam een bijeenkomst is ge houden door een aantal personen uit ver schillende landen, vormende een commissie voor het universeele fascisme, aan welke con ferentie een achttal vreemdelingen hebben deelgenomen. In een publicatie van de lei ding der N.S.B. wordt medegedeeld, dat ir. Mussert aan de werkzaamheden der commis sie bij haar bijeenkomst te Amsterdam niet heeft deelgenomen en aldaar slechts enkele begroetingswoorden heeft gesproken. 2 en 3. De politie heeft van de bijeenkpmst kennis gekregen op een tijdstip, dat de be sprekingen, zoover kon blijken, reeds afgeloo- pen waren. Op het tijdstip der controle kon geen voldoende inzicht worden verkregen of de gehouden conferentie al dan niet moest worden beschouwd als te vallen onder het verbod van politieke actie voor vreemdelin gen. In verband daarmede zijn toen geen ge noegzame termen aanwezig geacht om tegen de betrokken vreemdelingen op te treden. Op overeenkomstige vragen van het Twee de Kamerlid Schalker (c.p.h.) heeft de mi nister van justitie een dergelijk antwoord gegeven. het ZESTIG VERPLEEGSTERS PLOTSELING ZIEK. Onbekende infectie in Wilhelminagasthuis? In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is in de laatste dagen een vrij groot aantal verpleegsters ziek geworden. Vermoedelijk ten gevolge van een of andere infectie. Van de circa acht honderd verpleegsters zijn er thans zestig ziek. Men heeft reeds nagegaan of de infectie mogelijk veroorzaakt zou kun nen zijn door het nuttigen van bedorven voedsel. Dit onderzoek heeft echter een nega tief resultaat opgeleverd. De patiënten had den allen koortsverschijnselen, die echter niet van ernstigen aard waren. Een deel der patiënten is reeds weer aan de beterende hand. Men is nog bezig met het onderzoek naar de oorzaak van het merkwaardig ver schijnsel. UIT WOEDE BRAND GESTICHT. Zijn vrouw mocht de brandweer niet waarschuwen. Gisteren heeft de brandweer te Groningen een binnenbrandje gebluscht in de Molen straat, bij zekeren H. D. Het bleek dat de man van een afwezigheid van de vrouw, die zich naar het politiebureau had begeven om er zich over te beklagen, dat de man haar kind sloeg, gebruik heeft gemaakt, brand te stichten. Toen de vrouw thuiskwam wilde D. haar beletten de brandweer te waarschu wen. In zijn woede gooide hij nog den kin derwagen in de vlammen. Ten slotte is de vrouw toch naar de brandweer gegaan. D. zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE CHINEEZEN IN INDIE BELEEDIGD? Het communistische Tweede Kamerlid Effendi vraagt het den minister. Het Tweede Kamerlid, de heer Effendi, heeft aan den minister van koloniën de vol gende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat in het nummer van 1 April j.1. van het Indologen- blad, orgaan der Indologenvereeniging te Leiden een artikel op rijm voorkomt, dat in wezen een grove beleediging inhoudt van de Chineezen en in het bijzonder van de Chinee- zen in Ned.-Indië? 2. Is de minister niet van oordeel, dat zoo danig geschrijf allerminst bevorderlijk is aan de goede verstandhouding tusschen de be volkingsgroepen, in het bijzonder in Ned.- Indië en nog minder past voor het orgaan van de Indologen-vereeniging, wier leden straks kunnen worden opgeroepen voor de bestuursfunctie in Ned.-Indië, waar een be volkingsgroep van 1.2 millioen Chineezen woont? 3. Indien vraag 2 bevestigend moet wor den beantwoord, welke maatregelen denkt de regeering dan te treffen om te bereiken, le. dat artikelen als bedoeld in vraag 1 in het vervolg niet meer in bedoeld orgaan zullen worden gedrukt? 2e. dat van de redactie van het Indologen- blad geëischt wordt het betreffende artikel in te trekken? BEZOEK VAN ONZE VORSTINNEN AAN BRUSSEL. Bezoek aan de wereldtentoonstelling. De Nederlandsche legatie te Brussel deelt mede, dat H. M. koningin Wilhelmina en H. K. H. prinses Juliana, die, zooals men weet, van 14 tot 16 Mei de gasten zullen zijn van de koninklijke familie van België en per auto te Brussel zullen aankomen, vermoede lijk op 15 Mei een bezoek aan de Wereldten toonstelling van Brussel en natuurlijk ook aan het Nederlandsche paviljoen zullen bren gen. Als eeredame zal aan de persoon van Hare Majesteit geattacheerd worden, gravin John de Marnix; eeredame van prinses Juliana zal zijn gravin Jacqueline de Lam noy. Men wil hier weten, dat ook koning Leo- pold en koningin Astrid het Nederlandsch DE INTERNATIONALE FASCISTEN CONFERENTIE. Antwoord van den minister van justitie op vragen van den heer Mendels. yP vragen van den heer Mendels (s.d): Pav'ljoen met een bezoek zullen vereeren. De Is het den minister bekend, dat er 29 en df"m ™°r dl' bezoek lS evenwel nog niet T Maart j.1. in het Amstel-Hotel te Amster- I vastgesteld. fie t 6611 internationale fascistische conferen- fi 'er bevordering van het universeele fas- don- ft P'aafsgehad, waaraan behalve af' lr- Mussert werd deelgenomen o.a. door wkrCvaaI.digden van Denemarken, Noor- te fe.n> Frankrijk en Ierland, onder voorzit- waa P V-an een Kaliaanschen fascist, en is 'n de P^s gepubliceerde resolutie der aenomen' d'e de strekk'n£ aangeeft fa<j .m de, onderscheidene landen te voeren tascstisehe aktie? wnmüaren deze buitenlanders niet onder- om {uit ?arl I verbod voor vreemdelingen noiin^ 'aade aan eenigerlei aktie van Qai niej^ aard deel te nemen? Zoo ja, waar- WAAKT TEGEN BOSCH- HEIDEBRAND. De directeur van het Staatsboschbeheer schrijft ons: Het gevaar voor bosch- en heidebranden is dit voorjaar, met uitzondering van een korte periode in de maand Maart, nog niet groot geweest. Door het schrale weer van de afgeloopen week is hierin echter verande ring gekomen De heide is immers noa dor en het buntgras is nog niet ontloken Vorral deze gewassen zijn in het vroeg; reeds na een korte periode soms zelfs na een paar uien mi; kelijk ontvlambaar. Het fraaie voorjaarsweer is voor velen een gezochte gelegenheid om naar buiten te gaan, ten einde te genieten van de vele mooie plek ken, die vooral onze boschrijke streken bie-1 den. Men zij in bosch en heide toch voorzich- tig met vuur! Jaarlijks wordt een belangrijke oppervlakte door de vlammen verwoest. Veel natuurschoon is daardoor in den loop der jaren reeds verloren gegaan. Een achteloos weggeworpen lucifer of een eindje sigaret zijn vaak de kleine oorzaken 1 van een niet te stuiten brand. Bedenkt voorts, dat in vele gemeenten verordeningen be staan, waarbij het rooken in boscli en heide en, zelfs op de paden die daardoor leiden, ge durende het brandgevaarlijke jaargetijde is verboden. Helpt allen mede, bosch- en heidebranden te voorkomen! DE MECHANISATIE IN DE SIGARENINDUSTRIE. Bespreking met de ministers van economische en sociale zaken en financiën. Gistermorgen hebben de ministers van economische zaken, van sociale zaken en van financiën in audiëntie ontvangen een afvaar-1 diging van de commissie tegen beperking der mechanisatie in de sigarenindustre, be staande uit de lieer Van Lonkhuyzen, Van Schuppen en Boele. Deze hebben bij die ge legenheid het request van de commissie, waarin bepleit wordt, de vrije zich aanpas sende ontwikkeling der sigarenindustrie niet aan te tasten door van overheidswege maat regelen tegen de mechanisatie te nemen, na der toegelicht en daarbij, tevens nog enkele aanvullende geschriften overgelegd. ZIJN MEISJE BEDREIGD. Twee maanden geëischt. In December van het vorige jaar verbrak een meisje te Amsterdam, op aandrang van haar vader, haar verloving; de jongeman poogde haar op allerlei manieren terug te winnen. Op 21 December zocht hij haar op in het kantoorgebouw, waar zij werkzaam was. Na een korte woordenwisseling liep hij op haar toe met de woorden: „Nu ga je er aan". Op haar angstgeroep schoot men haar te hulp en de jongeman, aie een dolkmes bij zich bleek te dragen, kon worden gearres teerd. Gisteren stond de jongeman terecht voor de vierde kamer der Arr. rechtbank te Am sterdam, verdacht van bedreiging met dood slag. De jongeman ontkende kwade bedoelingen te hebben gehad, hij wilde het meisje slechts schrik aanjagen, zoodat zij weer in een ver loving zou toestemmen. Ook zou hij niet hebben gezegd: „Nu ga je er aan". Het meisje dat als hoofdgetuige werd gehoord, hield echter vol, dat hij haar op deze weinig liefdevolle wijze had toegesproken. De officier van justitie, mr. van Dullemen, was van meening, dat het wettig en overtui gend bewijs was geleverd; verdachte zegt wel, dat hij geen kwade bedoelingen had, doch toen hij op het meisje afkwam, had hij zijn hand in den zak, waarin zich het dolk mes bevond. Op deze wijze dacht hij zijn zin te krijgen. Indertijd is verdachte uit de voor- loopige hechtenis ontslagen onder bijzonde re voorwaarden, welke hij heeft nageleefd Spr. requireerde tegen verdachte een ge vangenisstraf van twee maanden. De verdediger mr. N. J. C. Kappeijne v. d. Coppello zeiae, dat het in geen enkel opzicht vaststaat, dat de jongen kwade bedoelingen had. Pleiter drong met klem aan op 'n voorw. veroordeel ing. Vonnis 17 Mei. 70 „OEHOE" NAAR DE WEST. Na terugkomst uit de Oost. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat Jan Hondong, die op het oogenblik met de Oehoe te Bandoeng zit, waar hij gis teren is aangekomen, met dit vliegtuig reeds binnen enkele dagen, Woensdag a.s., weer naar Nederland zal terugkeeren. En wel in een eenigszins versneld tempo. De Oehoe is n.1. bestemd voor West-Indië I en zal daarheen verscheept worden per s.s. ïarneveld, dat 6 Juni van Amsterdam ver trekt. Vandaar de versnelde terugkeer omdat I men de gelegenheid wil hebben, de Oehoe nog eens goed na te zien alvorens dit vlieg tuig naar de West wordt gedirigeerd. DE NIEUWE DOUGLAS- VLIEGTUIGEN. De Koetilang Zondagmiddag op Waalhaven. Zondag 5 Mei zal op het vliegveld WaaT ïaven het vijfde Douglas-vliegtuig, de Koe- tilang, aankomen. Maandag of Dinsdag zal het zesde Dou-1 glasvliegtuig, de Lijster, arriveeren. Gezien de belangstelling van het publiek voor de Douglas-vliegtuigen, zal Zondag van 10—18 uur De Gaai (Douglas) te bezich- tigen zijn. ACTIE OP SCHIPHOL. De Kwikstaart. De Roerdomp I spoedig gereed. Een nieuw mi litair type. De nieuwe vier motorige Fokker XXIII Kwikstaart is door de K.L.M. overgenomen en dus gevoegd bij de vernieuwe luchtvloot Met dit toestel, dat 22 passagiers kan ver- voeren, wordt het Europeesche verkeer be langrijk gemoderniseerd. Dit is de derde machine van deze serie, die de Nederland sche vliegtuigenfabriek heeft afgeleverd. De Roerdomp, die thans in de Fokkerloods op Schiphol gemonteerd wordt, zal wellicht al heden Zaterdag, anders begin volgende week, de eerste proefvluchten houden. Met deze vierde F 22 is dan deze serie compleet. Er staat op het oogenblik een interessant nieuw militair vliegtuig bij de Fokkerloods "P Schiphol. Dat is de nieuwe Fokker C X, en zeer snelle twee persoons jager, die te- ens a's verkenner en als liente bommen werper dienst kan doen. Niet minder dan' dertien van deze machines staan op het oogenblik „op stapel' in de Fokkerfabrieken te Amsterdam, bestemd voor het Neder- landsch-Indische leger. Ook zullen er eenige voor Soesterberg gebouwd worden. Deze machine is van het z.g.n. anderhalf dekker type. Het normale type heeft 'n Rolls Royce motor van 600 pk. (water gekoeld). Maar ook luchtgekoelde motoren kunnen worden aangebracht. De bestuurder zit in deze machine onmiddellijk achter het benzi- ne-reservoir en onmiddellijk achter dezen de waarnemer. De bestuurder bedient een of twee machinegeweren, die door de schroef bladen heenschieten. De waarnemer kan een klein kanon (dat draaien kan) bedienen. E>e machine heeft twee bommenrekken onder de vleugels en kan, indien noodig, vier bom men elk van 50 K.G. meevoeren. Eenige nieu wigheden aan deze machine zijn dat de cock pit van den bestuurder verwarmd kan wor den door toevoer van warme lucht uit den radiateur en ook dat er een verschuifbaar dak boven de cockpit is aangebracht. De prestaties van deze machine worden zeer hoog geacht. De heer E. J. M. Stumpel heeft zijn benoeming tot lid van den gemeente raad in de tusschentijdsche vacature Baesjou niet aangenomen. Thans zal de heer J. F. Quax benoemd worden verklaard. Door den makelaar J. Th. van Diepen te Heiloo werd door den notaris P. J. C. van Toornenburgh te Alkmaar verkocht een heerenhuis met tuin aan den Sta tionsweg, groot 6 aren, eigendom van den heer L. Bouwman te Heiloo. Kooper werd J. IJff te Heiloo voor 4525. De R.-K. Kies vereen iging kwam Vrijdag avond in café van Ham bijeen, ter vastsel- ling van de groslijst voor de raadsverkiezin gen. Het resultaat der stemming was: 1. C. J. Baltus, aftredend; 2. L. van Dam; 3. P. Hedaes. LANGENDIJK. Bloemkool van den kouden grond. Donderdag werden ons een paar Hol- landsche bloemkoole getoond, welke aan den kouden grond van zeer goede kwaliteit wa ren. Grooter en mooier dan menige bloem kool uit de kas of uit het buitenland. De tuinder had de planten in den herfst gezet en daar er geen vorst is geweest dezen winter, was hij in staat, thans reeds mooie bloemkool te verkoopen DE BOTZRPRIJS. ALKMAAR, 4 Mei 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd 62146714 cent betaald. Kipeieren (groothandel) 1.90— 2.25 en Eendeieren 1.85. OF VFFM ARkT ALKMAAR, 4 Mei 1935. Óp de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 4 Paarden 200—240; 82 Koeien: melk 100160 en gelde 80— 140; 101 Nuchtere kalveren (slacht) 2 6; 98 Schapen, w.o. vette 13—17 en Overhouders 8—13; 109 Lammeren 4 8; 28 Biggen (10 weken) 12—16 en 6 Bokken en geiten 38. N.V. EIERVEMNG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 4 Mei 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 285000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 0658 1.90—2, 58 -60/2—2.10.60—62 ƒ2.20, 62-64 2.102.30. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Mei '35. Aardappelen per 100 K.G. 2.40: Aardbeien per 100 doos 10—24; Andijvie per 100 Stuks 1 80— 3.80; Bloemkool le s. per 100 stuks 14 20, 2e s. 10—13; Gele kool per 100 K.G. 1 2.20; Kropsla per 100 stuks 1—6.20; Komkommers per 100 stuks 5—12.50; Prei per 100 bos 2.90— 7; Postelein per bakje 5585 cent; Ra barber 2.50—6.50, Raapstelen 1.20 2 40, Radijs 1.90—2 70 en Selderie 2.60—4.50 per 100 bos; Spinazie per gr. bak 1644 cent; Snijboonen per 100 pond 20—31; Wortelen per 100 bos 7.50-ƒ 11.50; Witlof le s. per 100 pond 9—12.50, 2e s. 5—7. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Mei 1935. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 36000 K.G. Gele kool 1—/ 1.80; 15000 K.G. D. witte kool 1 1.80; 1375 K.G. Peen 0.60 en 17500 K.G. Bieten 60 cent, alles per 100 K.C. NOORDSCHARWOUDE, 3 Mei 1935. 2200 K.G. Peen 0.901.40, kleine Peen 60—70 cent; 4350 K.G. Kroten 40—60 ct.; 13600 K.G. Gele kool 1-/ 2; 17000 K G. D. witte kool 1 1.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Mei 1935. Gele kool le en 2e s. 1 en Witte kool le s. 1 1.10. Aanvoer: 4250 K.G. Gele kool en 3525 K.G. D. witte kool. van Zaterdag 4 Mei 1935. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5'A Duitschiand 1930 Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. «V Vorige koers 98% 98% 97% 97% 207/g 25% 111% 287/g 39 69% 103 pl.m. 10.30 997/8 99Vs 97%-i 9'% i 207, 25'/» pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 19% Aljl Kunstzijde Unie ««iaat 28% v. Berkels Patent 44% 62% 250 243 94% 24% 8 15% Steel a i '9% Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a a a a 133 Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust a Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific 3% 1878/a 98% 917/s 197/g 12.50 167% 45 162% 162% 927, HVs* 4% §Noteering per 50. ■j-Exclaim. PROLONGATIE Vorige koers 'Exdividend. NIET OFFICIEEL 101% ö2716 84 287, 54% 1% 4% 34% 134% 126 1347% 24% 67, 54% 28 255 246 94%-i 627/g 245-1/4 95-% 62%-J 244'.-5è 94%'5 627/g 244% 94%-; »-»■ 00 8i-%6 15% 8% 15% 8%"%6 157/s 198/4 38/4 19%-i 19% 187 188-% 187%-; 187% 168 45 162 163%-J 11% 47, 163J-4J 917/8-2 11% 163-% 91 163-% 917,-2 11% 101% 627, 84 28 61% 101%-J 1%6 1%6 34% 136 1267, 136 t 126%'7 1387,'9 247, 54 38/4 pCt. Heden 3% pCt. WISSELKOERSEN AMSIERDAM. New-York Londen .aaiiiaa Berlijn taataaaa Parijs ..laaaai. Brussel (Belga) a a a a a 25.067, Vorige koers 1,477/a 7.16% 59.60 9.767, Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo 47,91 31 90 36.90 35.90 usio .aaaaaassat Madrida a 20.227, Italië 12.23 Koers op heden 2 uur 1.477/g 7.157, 59 577, 9.758/4 25 05 47 87VS 31 80 36.80 35 80 20 22% 12.2 2'/»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7