i Gevaarlijk spel Radioprogramma ,3Meo®f Rechtszaken RuiteniatuL Reutfletm De Parijsche feestweek. Alkmaarsche Politierechter Strafzitting van Maandag 6 Mei. Aardappelen-crisisgeknoei. De candidaat-reclassant over de grenzen. Een rabarber-, aalbessen ^n frambozen-struikroover. Hij had behoefte aan een regen beschermer. De nachtelijke indringer. De dames beginnen ook al. Wieringermeerpolderhooi gestolen. DE ONTVOERING VAN GUTZEIT. Verdachte 21 Mei voor de rechtbank. De Passiespelen. Woensdag 8 Mei. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.— Orvitropi» olv. J. v. d. Horst. 9.Gr.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.VPRO-morgen- wijding. 10.15 Voor Arb. in de Con- tinubear.: VARA-tooneel olv. W. v. Cappellen, trio L. Mieremet, mr. J. H. v. Peursem, lezing en gr.pl. 12—B. Blez, hobo en W. Ciere, piano. 12.10 De Zonnekloppers olv. C Steyn. 12.50 F. v. d. Heide, kla rinet en R. Schoute, piano. 1.—1.45 De Flierefluiters olv. E. Walis. 2.— Voor de vrouw. 2.15 Kniples. 3. Voor de kinderen. 5-30 Gr.pl. 6. VARA-orkest olv. H. de Groot. 6.30 Gr.pl. 6.40 Sportuitz. 7.— Vervolg orkestconcert 7.30 Voor het platte land. 7.50 C. Steyn, accordeon en J. Vogel, piano. 8.— Herh. SOS-ber, 8.03 Vaz Dias en VARA-varia. 8 10 Rep. v. d. Tentoonst. „Mooi Neder land" te A'dam, 8.30 Bonte Avond mmv. Dubbel X-Ensèmble o.l.v Cor Steyn, Orvitropia olv. J. v. d. Horst, Gaby EhrharJt en Jenny Lee zang, Barandini, buikspreker, VARA-too neel olv. W. van Cappellen en P. Holman, conférencier. 11.—12. Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. J. Gillebaard. 11— Gr.pl. 1115—12.—Vioolrecita' E. Lange- veld. Aan den vleugel C. v. Erven Dorens. 12.15 Gr.pl. 12.30 Orgel spel R. Parker. 1.30 Gr.pl. 2.15 Het Hendriks-Trio. 4.— Zang door R. Ipema, sopraan. Aan den vleugel: Chr. Veelo. 5.— Kinderuur. 6.— Technische causerie. 6.30 Afge staan. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Landbouw- halfuur. 8.Vaz Dias. 8.05 Zang en voordrachtavond door leerlingen van de Idenburg-school te Rotter dam: Leiding F. C. v. Dorp. 9.45 Rotterd. Chr. Manenkoor, Jongens koor olv. H. W. de Wolff en de Rotterd OrkesWereen. olv. J. van Trigt. (Om 9.55 Vaz Dias). 10.35 —11.30 Gr.p'. DROITWICH, 15C0 M. 935— 9 50 Morgenwijding. 10.05 Cause rie. 10.20 Gr.pl. 10.50 Fransche les. 11.05 Orgelspel Q. Maclean. 11.50 Ch. Manning en zijn orkest. 12.50 Orgelconcert R. Chamberlain I.25 Voor de scholen. 2.10 Het Fel lowes Strijkkwartet. 2.35 Het Sted. Orkest Bournemouth olv. R Austin, mmv. K. Taylor, piano. 4.05 Het Western Studio Orkest olv. F. Tho mas. 4.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 5.20 Ber. 5.50 en 6.05 Lezing. 6.25 Bach-concert. 6.50 „The de- sert song", operette van Romberg. 8.05 Dialoog. 8.20 „I've got to have music", gevar. concert o.l.v. A. CroomJohnson. 8.50 Ber. 9,20 BBC-orkest olv. M. Sargent. 10.20 —11.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gr.pl. 11.35 Orkestconcert olv. Touche. 7.20 Orkestconcert olv Bi got en solisten. 9.55 Dansmuziek. KALUNDEORG, 1261 M. 1120 1.20 Concert uit rest. Ritz. 2.50— 4.50 Omroeporkest o 1. v. Reesen. 5.05-5.35 Gr.pl. 7.20 Omroep- orkest olv. Gröndahl. 7.55 Ander- sen-programma. 8.40—11.20 2de en 3de acte van Wagner's „Tannhau- ser", olv. E. Tango. KEULEN, 456 M. 5.20 Concert- 6.20 Verv. concert. 11.20 Uit Bres- lau: Grenzland-orkest olv. Kaden I.35 Zang. 3.20 Zang en piano. 4.20 Omroeporkest olv. Hess en so listen. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. Buschkötter, mmv. A. Schoenmaker, viool. 10.10—11.20 Omroepklein- orkest olv. Eysoldt. ROME, 421 M. 8.10 Orkestcon cert olv. Marchesini. 9.50 Populair concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M II.20 en 12.30—1.20 L. Langlois' orkest. 4.20 Het Pro Arte Kwartet. 5.50 Zang en piano. 6.35 Gr.pl. 7.20 Symph.-concert olv. Kumps. 9.30—10.20 Populair concert. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Omroep orkest olv. Douliez. 12.501,20 Gr.pl. 4.20 Orgelconcert. 5.35, 5.50 en 6.35 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest o. 1 v. Douliez. 9.30—10.15 Gr.pl, DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M- 7.35 Rijkszending: Mit Her- mann Löns ins deutsche Land. 8.05 Pianoduetten. 8.20 Concert uit Hamburg olv. Maasz. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20-11.20 Concert uit Keulen olv. Eysoldt. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: D.sender 8.11.05. Droitwich 11.0512.20, Brussel VI. 12.20—13.20, D.sender 13.20— 14.15, Lond. Reg. 14.15—16.20, Keulen 16.20—19.20, Parijs P. P. 19.20-20.05, Keulen 20.05—21.20 Parijs P. P. 21.20—22.10, Keulen 22.10-23.20, Stuttgart 23 20- 24.—. Lijn 4: Droitwich 9.35—1005, Lond. Reg. 10.05—14.10, Droit wich 14.1017.20, Brussel (VI.) 17.20-17.50, Lond. Reg. 17.50- 20.05, Droitwich 20.05—20.50, Lond. Reg. 20.50—21.20, Droit wich 21.20-23.20, Weenen 23.20— 24.—. De 20-jarige Andijker Cornelis S. had op 29 April een vervoerbiljet vervalscht door den datum van de expeditie van 21 April op 23 April te zetten. Het ver voerbiljet betreffende 2500 kilo had hij op 23 April veranderd in 500 kilo, toen den datum 21 April in 23 April en het alstoen doen strekken om 500 kilo pie pers te vervoeren. De officier noemde het leelijke feiten, die voor gevangenis straf in aanmerking kwamen, maar wilde zich bepalen tot 60 boete of 60 dagen hechtenis. Vonnis 50 boete of 25 dagen hecht. De 18-jarige landarbeider Th. G. v. d. H. te Schagen maakte zich in Februari j.1. aldaar bij de r. k. kerk schuldig aan diefstal van een rijwielplaatje. Hij stond op 4 Febr. j.1. terecht en werd toen toen een reclasseeringsonderzoek gelast. Thans, nu de resultaten van het onder zoek zouden worden overwogen, bleek de candidaat met zijn moeder naar Duitschland te zijn gesmeerd. Mr. Lede- boer vermeende dat hij nu onder een flink regime was gekomen en veroor deelde den deserteur tot 3 maanden gev. Een 23-jarige praktisch beoefenaar der aardrijkskunde te Ca'lantsoog, met na me Cornelis B., had volgens dagvaar ding gedurende de maanden Januari en Februari wederrechtelijk ingepikt een aantal aalbessen- en frambozen-struiken benevens eenige rabarberpollen, ten nadeele van den landbouwer Jan Vel te Burgerbrug die aan Cornelis B. te Callantsoog 33 Are tuingrond had ver huurd voor den prijs van 3 per week doch volgens Vel was het niet zijn be doeling geweest dat de huurder met de bessenstruiken en rabarberpollen maar naar believen zou kunnen omspringen; wat de huurder echter vermeende te mogen veronderstellen. Reden waarom hij, bij het beëindigen van de overeen komst, bedoelde struiken en pollen maar had meegenomen. Het zaakje bleek nog rroeielijk in de behan leling te zijn en het duurde onrustbarend lang eer de Politierechter zoo ver gevorderd was om den bessen- en frambozen-struikroover tot 20 boete of 10 dagen hechtenis te veroordeelen. De heer Joh. D., uit Grootbroek, had in den avond van 3 Februari behoord tot de bezoekers van het bal, gegeven in het café van Jaap van der Sluis en toen tevens de gelegenheid benut een beste regenjas van een ander bezoeker, Jan Epsen, mee te nemen. Jan, die nu als ge tuige fungeerde, had de jas als stuk van overtuiging aangetrokken. Veroordeeling tot 20 boete of 10 da gen volgde. Een 20-jarige chauffeur, Lieuwe R., te Enkhuizen, was op jeugdigen leeftijd ge huwd met zekere mej. Rieuwers, welk huwe'ijk al zeer ongelukkig was, zoodat de jonge vrouw met medeneming van haar baby naar de ouderlijke woning te rug ging. De man en vader scheen ech ter dit kind te willen opeischen en was in den nacht van 5 op 6 April over de schutting bij den vischhandelaar Wil lem Rieuwers geklommen, om het kind t rug te halen. Dit voornemen werd ver hinderd en heden stond de jonge vader tei echt wegens erfvredebreuk. Opgelegd werd 5 boete of 1 dag hech tenis. Kregen we tot dusver slechts manne lijke recalcitranten, die in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon te Alk maar de peultjes hadden opgeschept, thans was het een dame, de 37-jarige Arigje van G., de vrouw van J. M., lie na vergeefsche aanvraag tot hulpver leening, het lokaal niet wenschte te verlaten en door den sterken arm der wet verwijderd moest worden. De vrouw had ook nog de minder appreciabele uitdrukking „diovonzooi" geb'.-zigd. Dc huiselijke omstandigheden waren vol gens mej. M. heel ongunstig. Het scheen echter dat haar 30 was verstrekt voor den parapluiehandel, welk bedrag on voldoende werd geacht. Op grond van haar ruiterlijke erkentenis en den be narden financieelcn toestand van het gezin werd niet meer dan 5 boete of 3 dagen hechtenis opgelegd. Twee Zuiderzeesche polderwerkers Hendr. J. en Swier S., wonende te Me- demblik, hadden zich uit de Wieringer- meer 'n hoeveelheid hooi voor hun ko nijnen toegeëigend, voor welk ongepast fe t heden no. 1 werd veroordeeld tot ƒ10 boete of 5 dagen hechtenis en no. 2 to. 5 boete of 3 dagen hechtenis. Pronken met andermans veeren. De 21-jarige garagehouder Gerrit K. uit Medembhk, die zijn jas had thuis gelaten en nu in een weinig officieel costuum voor den politierechter verscheen, had op 6 April te Wognum gereden met een rijbewijs ten name van zekeren J. Manshanden uit Hoorn, voor welk delict hij thans werd veroordeeld1 tot 10 boete of 5 dagen. Hij bofte nog, want juist was de 3-jarige proeftijd van een voor waardelijke veroordeeling verstreken. Een hardhandige handelsreiziger en voetbalenthousiast. De reiziger Cornelis v. d. R. te Helder, die met intenze belangstelling een spannenden voetbalwedstrijd mee maakte, werd op 24 Februari eensklaps aangevallen door zekeren heer F. van Zijmne. welke heer behoorde tot de concurreerend Heldersche racingclub, die hem schopte en dreigde hem te zullen dood slaan. De reiziger nam toen ook zijn maat regelen en deelde T. met 'n flinken kaakslag eenige schoppen en trappen toe. Sport moet sport blijven, doceerde de officier en vorder de 15 boete of 10 dagen. Vonnis 20 boete of 10 dagen. Een rumoerige scène op 9 April. De voormalige caféhouder, thans brand stofhandelaar jac. Joh. v. d. K. te Alkmaar, had in een woorden- en stompenwisseling met zijn stad- en vakgenoot Frans Evers, diezen heer in het gelaat gestompt en bloe dend verwond, voor welk feit hij heden terecht stond. Volgens v. d. K. had hij zelf onder meer ook 'n tik met een ijzeren pijp ontvangen. De mishandelde Frans Evers ontkende het offensief begonnen te zijn met het oog op de omstandigheid, dat Jacob een kampioen worstelaar is. De heer v. d. K. wees echter de kampioen-worstelaars eer bescheiden van de hand. Wel drukte hij vroeger 65 kilo, wat ook al niet mis is. Hij beriep zich voorts op zelfverdediging. Gevorderd werd 15 boete of 10 dagen. Vonnis 25 boete of 15 dagen. De mishandelaar beleedigd. Na de voorafgaande scène creëerde 'e heer v. d. K. 'n nieuwe rol en trad hij op als getuige tegen den heer Frans E. Jr., 'n zoon van den voorgaande getuige, die nu op zijn beurt v., d. K. niet lichamelijk, maar moreel had gegriefd door krenkende woorden, die we geen vrijheid hebben hier nader te expli- ceeren. Deze Frans E. zeide verstoord te zijn, omdat v. d. K. zijn moeder beleedigde. Vonnis ƒ7 boete of 5 dagen. Zich bemoeid met een zaak, die hem niet aanging. De jonge mijnheer Herman Q., timmerman en wegracer te Warmenhuizen, had op 15 April den rijksveldwachter Leegwater, die eenige kinderen het voor het verkeer gevaar lijke voetballen verbood, kwaod gemaakt door deze kinderen op te ruien, dat spel voort te zetten en bovendien Leegwater nog beleedigd, door hem een kinderachtigen lummel te noemen. Gezegde heer Q. maakte zijn opwachting in een soort wegracers- costuum, welk gewaad de politierechter nu juist geen uiting noemde van de politesse, die men aan de rechtbank verschuldigd is. Uit het verhoor bleek, dat Leegwater vol komen gerechtigd was, hier preventief op te treden, de heer Q. had zich met het optreden van den veldwachter bemoeid en tegen de kinderen gezegd, dat zij met Leegwater niets hadden te maken. Toen Leegwater den verdachte wees op zijn ongepast optreden, volgde de hiervoren gereleveerde beleediging. Meneer Q. is een lastig persoon voor de poli tie en 'n opposant tegen het gezag, signa leerde hem de heer Leegwater. De officier nam dit parmantige ventje duch tig onder handen en requlreerde nog geen ge vangenisstraf, maar een gevoelige boete van f 50 of 25 dagen. Uitspraak 40 boete of 20 dagen. Een onrustige vischventer Onder den invloed van eèn stuk of vijf potjes pils volgens lage berekening, had de vischventer Hans PI. terwijl hij zich bevond te Venhuizen, zekeren M.oots, orgeldraaier, mishandeld en vervolgens een ruit verbrijzeld van de auto des heeren Galomon Coralijn- slijper, beiden ui1 Enkhuizen. De drie heeren waren oorspronkelijk heel vriendschappelijk op stap gegaan, doch onder weg kreeg Hans het te pakken en begon zijn vrienden af te drogen en de ruiten van den wagen in te schoppen Eisch 20 boete of 10 dagen. Vonnis con form. Een hardnekkige zakkenrolster. De 20-jarige mej. Cornelia D. te Enkhuizen, reeds vroeger door den kantonrechter voor waardelijk veroordeeld tot een voorw. straf, en wel 3 maanden tuchtschool, had ook haar voordeel niet gedaan met de lessen van het verleden, maar zich tot tweemaal te Enk huizen schuldig gemaakt aan diefstal van een portemonnaie met inhoud van een dame, te Enkhuizen. Een der portemonnaies, inhoudende 5, behoorde aan mejuffrouw Marie Bakker, ae andere was het eigendom van mej. E. Landman en hield 3 in. Het diefachtige meisje stond heden terecht en be kende, zij was om geld verlegen, om klee- dingstukken te kunnen koópen. wonderbaar lijk genoeg, waren de oortemonnaies niet in beslag genomen en bevonden zich nog steeds in bezit van de verdachte. Ze zullen echter nu we! bij den inspecteur Beekhoven zijn in geleverd op instigatie van den politierechter. Het meisje was te voren al verdacht van dergelijke minderwaardige diefstallen. De of ficier kon dan niet anders dan 3 maanden gevangenisstraf vordeien. Verdediger mr. Schuurman achtte het zeer afkeurenswaardig, wat verdachte had gedaan, doch hoopte, dat de politierechter de jeugd van de delinquente in aanmerking wilde nemen en refereerde zich r.verigens aan zijn bezadigd oordeel. Het dwaze kind werd daarop veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, zulks ook in verband met de tenuitvoering der voorw. tuchtschoolsiraf, die haar nog wachten zal. Voor de Almelosche rechtbank zal op 21 Mei a.s. in behandeling komen de geruchtmakende zaak van den men- echenroof te Hengelo, waarbij begin Februari de Duitsche beeldhouwer Gut- zeit, die uit Duitschland gevlucht was en intusechen eenigen tijd verblijf hield te Hengelo, met medewerking van een Nederlander en een Duitschen Kriminal- beambter per auto over de Duitsche grens ontvoerd is. Hiervoor zal terecht staan de schoorsteehbouwer Klein Snuverink, thans woonachtig te Haar lem, vroeger te Enschedé, die bekend heeft door valsche voorspiegelingen den Duitscher bewogen te hebben plaats te nemen in een auto, waarbij hij voorgaf hem naar Haarlem te /(Villen brengen voor een betrekking, terijl hij hem met terdaad mét medewerking van genoem den Duitschen rechercheur over de Duit sche grens gevoerd heeft. Hij heeft daarvoor een belooriing ontvangen van de Duitsche autoriteiten. Het zag er op een gegeven oogenblik, onder bedreiging van een algemeene tooneelstaking naar uit, dat de Parijsche feestweek, waarvan men zulke hooge verwachtingen had geheel in het water zou vallen. Maar de overheid, het ge vaar daarvan inziende, heeft allerlei concessies gedaan en met grooter ijver dan ooit te voren wordt er nu aan ge- we 'kt om de „Parijsche Season'' te doen slagen. Men rekent er op dat de bezoe kers van de Brusselsche Wereldtentoon- st Hing even door zullen reizen naar de „vil le lumière" (men is bezig de schitte rends te verlichtingen aan te brengen) er to kunnen genieten van enkele num mers van het rijke 'eestprogramma. Of ficieel beginnen de feesten op 14 Mei met de opening van de tentoonstelling ven Ttaliaansche kust in het Petit Pa lais en de Salie du Jeu de Paume. Mus- solini heeft zelf, persoonlijk een keuze gedaan in de vermaarde Italiaansche rrusea wat tijdelijk naar Parijs mocht worden gezonden. En de duce heeft de ir->est beroemde werken van Michal Angelo, van T'tiaan, Giorgiene aange wezen; Rome, Florence, Venetië, Pisa, Napels, kortom alle Italiaansche mu- se imsteden zonden het kostbaarste wat zo bezitten. In een geweldig avondfeest in de Pa rijsche Opéra zal de President van de Republiek dan de feesten officieel als geopend verklaren. Het zou ons veel ie ver voeren om hiel' in extenso het heele piogramma twaalf pagina's over te schrijven en we willen er dan ook mede volstaan om slechts enkele van de attracties te noemen. Zoo zien we een reconstitutie van Montmartre door alle eeuwen, de tweeduizendste opvoering van „Faust" in de Opéra, een luchtvaart feest waarbij men op een gegeven oogen blik duizend vliegtuigen in de lucht zal zien, het beroemde „Bal des Petits Lits Blancs", een concours d'élégance voor autaipobielen, een gala-opvoering (ter herdenking van het eeuwfeest) van Bel- lini's „La Norma" onder leiding van maestre Gui, Verdi's „Requiem'' geleid door Tullie Serafini, en uitgevoerd door het orkest van Florence, het ballet van de Deensche koninklijke opera, de match om 't wereld-kampioenschap-boksen, een tentoonstelling „De bezoeken van de Engelsche Vorsten in de 19de en 20ste eeuw" in den rozentuin van Bagatelle, expositie voor het 300-jarig bestaan van de Academémie Frangaise, parades en cincerten van een tiental buitenland- sche militaire muziekcorpsen, kam pioenschapswedstrijden wielrijden, nachtfeesten in het Bois de Boulogne, wedrennen (Grande Course des haies, PUx deh Drags) in Auteul, Longchamps mot opzet is het programma zoo samen gesteld dat nimmer een feest een andere manifestatie afbreuk kan doen; de orga nisatoren hebben er ook rekening mede gehouden dat het publiek rustig den tijd krijgen om alles te volgen. Het eigen lijke deel voor oogen houdend; Fransch tourisme, heeft de commissie tevens ge meend de kosten voor de touristen tot een minimum te moeten beperken en vandaar dan ook dat de meeste feesten geheel gratis zijn. Men wil zooveel mo ge'ijk aan het buitenland toonen dat Parijs nog altijd de oude reputatie van stad van feesten hoog houdt en dat er heusch nog wel andere genoegens zijn dan enkele min of meer trieste dancings in Montmartre of Montparnasse. De belangrijkste manifestatie (op 14, 15 en 16 Juni, is een opvoering, 's avonds van „Le Vray Mistère do la Passien". Uit bet Engelsch E van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 25) HOOFDSTUK XV. De heer Hallam was diep onder den in druk en kwam Guy met de grootste sympa thie tegemoet. „Ik begrijp er niets van. Nu sir George zoo edelmoedig voor je heeft ge zorgd, was er toch geen reden om je verlo ving te verbreken?" vroeg hij. „Ongelukkig genoeg is er een heel goede reden voor". „Waarom wilde je haar dan niet vertellen wat die was? Het arme kind is er ellendig van en het lijkt me een leelijke belooning voor dat ze zoo prachtig voor je is opgeko men". „Ik kan er niets aan doen, vader. Ik ben even ongelukkig als zij. Ik kan u zelfs niet de reden zeggen". „Wat is er op de admiraliteit gebeurd?" „Ook dat kan ik u niet zeggen. U moet me vertrouwen. Er zal een leelijke tijd ko men en ik zal al uw sympathie noodig heb ben. Praat nu liever niet meer tegen me. Ik heb een massa om over te denken". Guy liep naar zijn kamer en ging op zijn bed zitten., Nu hij alleen was, viel het mas ker van zijn gezicht en gaf hij zijn wanhoop den vrijen loop. Telkens en telkens weer trachtte hij uit te denken hoe hij tegenover den baron zou optreden bij het komend on derhoud, maar toch steeds weer dacht hij er aan dat hij Stella verloren had. Het scheen onmogelijk dat hij haar boos verlaten had en dat zij gezegd had dat zij hem haatte. Hij begreep dat het noodig was, dat hij gauw aan het werk ging. De admiraal had hem op het hart ge drukt, dat hij het niet mocht uitstellen. Hij verliet zijn kamer en liep vlug naar St. James-park. Een uur lang liep hij daar rond en herkreeg eindelijk weer zijn zelf- beheersching. Zijn heele toekomst hing af van zijn succes met den baron. Het was bij na vijf uur toen hij naar het St. Jamesplein ging- De baron was thuis en hij werd in de sa lon gelaten. „Ik verwachtte iets van u te hooren. Is er nog geen telegram gekomen?" „Nog niet, ik begrijp er niets van", ant woordde de baron. „Bestaat er nog twijfel of ik wel benoemd zal worden?" „Je kunt nooit zeker zijn van die Zuid- Amerikanen". Guy bemerkte met belangstelling dat de ideeën'van den baron sinds den vorigen dag waren veranderd. Toen had hij de benoe ming als een zekerheid beschouwd. „Ik hoop, dat daar geen sprake van zal zijn. Ik moet eenvoudig geld hebben. Om u de waarheid te zeggen ben ik vandaag, bij de admiraliteit geweest". „En met welk resultaat?" vroeg de baron met niet te verbergen belangstelling. „Naar genoegen; ze waren vriendelijk ge noeg om me te zeggen, dat het hun zou spijten me te moeten missen, maar ze zul len me geen moeilijkheden in den weg leg gen als ik wil gaan. Ik gaf te kennen dat ik den dienst zou moeten verlaten. Ik geloof, dat ik u al gezegd heb, dat mijn vader al zijn geld verloren heeft?" „Dat is heel ongelukkig", mompelde de baron deelnemend. „Het kon op geen ongelukkiger tijdstip gebeurd zijn. Ik moet nu gewoon geld ver dienen". „Anders zou u juffrouw Cameron verlie zen. Ik kan me uw bezorgdheid indenken. Ze is werkelijk een allerliefst meisje. U moet geld maken. Ik hoop voor u, dat die benoe ming af zal komen, anders ,;Wat anders?" vroeg Guy met goed ge huichelde gretigheid. „Ik zit nogal overal in. Misschien zal ik een man als u.wel kunnen gebruiken. Mis schien zou ik u nog wel beter kunnen helpen dan met die Zuid-Amerikaansche marine". „Welk land is het?" „Dat mag ik niet zeggen. Ik zal rond kijken en het is best mogelijk, dat ik al bin nenkort nieuws voor u hebt. Misschien is mevrouw Cameron veeleischend op het ge bied van geld. Waarschijnlijk wil ze haar dochter goed bezorgd zien". „Dat is zoo". „Als het eens mogelijk voor u was bij de Britsche marine te blijven en toch een aar dig inkomen te verdienen?" stelde de baron kalm voor en zijn oogen waren doordrin gend op Guy gevestigd. „Dat zou gewoon prachtig zijn. Maar er zijn niet veel baantjes te krijgen voor een marine-officier, die nog actief is. Wat had u gedacht baron? U neeft me weer hoop gegeven. Stel me in vredesnaam niet te leur". „We moeten eerst over de zaak nadenken. Ronduit gezegd: ik mag u, mijnheer Hallam en ik ben bereid alles voor u te doen wat ik kan. Wilt u vanavond bij me dineeren?" „Met genoegen". „Kom dan om acht uur hier. Ik moet nog een paar brieven schrijven vóór de mail gaat". De baron glimlachte welwillend en Guy vertrok. Het was juist vijf uur. Er was kans dat admiraal Langton nog op de admirali teit was en inderdaad bevond hij zich daar nog. „Ik heb juist den baron verlaten en ik dineer vanavond met hem. Ik geloof dat ik den weg gebaand heb, hij zal vanavond wel over de brug komen. Ik ben op een denk beeld gekomen. Hij kon vanavond wel weer eens mijn jas nazoeken om te zien of die papieren er nog in zijn. Als hij denkt dat ik zijn werktuig zal worden, zal hij liever hebben dat ik in dienst blijf. Zou het niet beter zijn hem een kans te geven de papie ren terug te krijgen?" „Bedoelt u dat ik ze u terug zal geven? Is dat met wat veel gevergd?" „Laat u ze fotografeeren, als u dat wenscht. Ik wil niet trachten de bewijzen uit uw handen te krijgen. Ik geloof alleen dat het een goede zet is". „GoecL Ik zal ze u vóór half acht zen den „U moet ze laten fotografeeren, daar sta ik op". „Zeg me precies wat er tusschen u en den baron verhandeld is", beval de admiraal kalm, Guy's opmerking negeerend. Hallam herhaalde zoo nauwkeurig moge lijk alles wat baron Branden gezegd had. „Heel goed. Kun ie ferm wat drinken en toch helder blijven?" „Gewoonlijk drink ik niet meer dan een paar whisky-soda's op één avond en soms nog een bij het eten. Ik drink nooit iets wan neer ik aan het werk ben". „Ik heb gemerkt dat je wijnrekening over het algemeen zeer laag is, maar kan je veel verdragen Je zult toch zeker bij bijzonde ren gelegenheden wel eens meer gedronken hebben dan een paar whisky-soda's?" „Ja, ik kan er goed tegen". „Drink dan vanavond alles wat de baron je voorzet en doe net of je dronken bent" „Goed mijnheer. Het is anders een ellen dig baantje, dat u mij heeft opgedragen. Ik heb al gelogen alsof het gedrukt stond, ik schaam me over mezelf. Verder begin ik an ders wel belang in de geschiedenis te stel len". „Je speelt hoog spel, maar er hangt veel van je succes af. Ik wensch je van harte ge luk er mee. Tusschen twee haakjes, is luite nant Furber een vriend van u?" „Néén, mijnheer", antwoordde Guy. „Mag ik weten waarom u dat vraagt?" „Hij heeft gevraagd om overgeplaatst te worden bij de onderzeemarine. Je deedt be ter met nu te gaan". (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6