DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. QageUiksch Omczicht Hoe de Hitler-jeugd georganiseerd is. ^Buitenland de protocollen van de wijzen van zion. Gaat Schwerin Krosigk heen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. No. 111 Dit nummer bestaat uit vier bladen. Directeur: C. KRAK. Zaterdag II Mei 1935 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 137e Jaargang Opvoeding en onderwijs uitsluitend staatszaak. Ruim 100.000 leiders. Waf vandaag de aandacht trekt.*. ALKMAARSCHE COURANT. Op een van de bieravonden, die het bureel van de buitenlandsche politiek der N.S.D A-P. onder leiding- van Alfred Rosenberg, ongeveer eens in de maand voor het corps diplomatique en de buitenlandsche persver tegenwoordigers te Berlijn pleegt te organi- seeren, heeft de rijksjeugdleider Baldur von Schirach het woord gevoerd over de onder hem staande organisatie. Hij noemde deze de absoluut grootste organisatie van de geheele partij, waaruit dus blijkt, dat de Hitler- jeugd meer leden omvat dan de S.A. of an dere partij-instèllingen en dus waarschijnlijk na het Deutsche Arbeitsfront zelfs de groot ste organisatie van geheel Duitschland moet zijn. Het Arbeitsfront is geen partij-instel- ling- De organisatie van de Hitler-jeugd is nog geenszins volledig afgesloten. Een heel be langrijk punt is de opleiding van de leiders der verschillende onderafdeelingen van deze jeugd en om de zaak op gang te brengen, heeft men voorshands genoegen moeten nemen met een betrekkelijk korten opleidings- tijd van slechts enkele weken of zelfs geschikt geachte personen zonder eenige opleiding be noemd. Het aantal van deze leiders van on derafdeelingen bedraagt alleen reeds 110.000, waaruit men zich eenig begrip kan vormen van het ontzaglijk groot aantal jeug dige personen, dat aan de zorgen van deze jeugdleiders is toevertrouwd. Deze jeugdi gen, die nog niet leden van de partij of van haar strijdorganisaties, S.A., S.S. e.d. kunnen worden, zijn verdeeld in elk twee categorieën voor de beide geslachten. De knapen van 10 tot 14 jaar zijn'georganiseerd in het „Jung- volk", dat in het gunstige jaargetijde een unioform draagt van een zwarte kiel en een zwarte, korte broek, zoodat zij met bloote knieën opmarcheeren. Ook dit „jongvolk" draagt reeds een dolk aan den gordel. De jongens van 14 tot 18 jaar konden dan fn de bruin-geuniformeerde Hitler-jeugd. Overeenkomstige organisaties bestaan voor de meisjes, n.1. de „Jungmadel" en de „Bund deutscher Madel." De leiders voor de afdeelingen van deze jeugdorganisaties moeten voortaan een drie jarige werkzaamheid in de opleiding kunnen aantoonen en wel twee jaar practisch werk en één jaar op de „Führerschulen'', waar van er 65 in geheel Duitschland bestaan. Het allereerste beginsel is ook hier weer: kameraadschap en volksgemeenschap en het verdwijnen van elk verschil in rang of stand; -70 percent van de leiders der Hitlerjeugd zijn voortgekomen uit de arbeidersklasse en zelfs uit de allerarmste kringen van het Duitsche volk. Het doel van deze organisaties is voorna melijk de vorming van de jongelui tot echte nationaal-socialisten, maar tevens het stalen van het lichaam. Daartoe komen de knapen, meisjes en opgeschotenen in hun tehuizen bijeen en daartoe wordt vooral in het gunsti ge jaargetijde gekampeerd in groote tent- kampen. Het aantal jongelui, dat in den vori- gen zomer aan zulke tentkampen met een verblijf van tenminste drie weken heeft deel genomen, bedroeg reeds meer dan één mil lioen, maar voortaan zullen alle leden elk jaar tenminste drie weken moeten kampeeren. Hierbij wordt ook weer vooral het lichaam gestaald door marschen, sport en spel. Ook buiten de kampen wordt de staling van het lichaam bevorderd door het doen van tochten en vele Hitler-jongens hebben reeds de halve wereld bereisd. Om hun dit te vergemakke lijken bestaat de bond van Jeugdherbergen, die men het grootste hotel-concern van de wereld zou kunnen noemen, daar er in Duitschland alleen een tweeduizend van deze jeugdherbergen bestaan. Deze Duitsche bona is bij een internationalen bond aangesloten, waarvan de zetel in Nederland is en die een internationale legitimatie voor de jeugdige wandelaars heeft ingesteld. Bijzonder interessant was het meer princi- pieele gedeelte van de rede van Baldur von Schirach. Hieruit blijkt, dat het totaliteits- principe der nationaal-socialisten ook voor de jeugd geldt. Schirach verklaarde, dat op voeding en onderwijs uitsluitend staatszaak moeten zijn. Het godsdienstonderwijs moet uitsluitend religieus blijven en mag zich niet op politiek gebied bewegen. Het lidmaat schap van de Hitlerjeugd is niet verplich tend, doch degenen, die niet aan de Hitler jeugd willen deelnemen, worden beschouwd als onverschilligen, dan wel als kinderen van vijandig tegenover het nationaal-socialisme staande ouders. Nadat de punten van wrijving met ds Luthersche jeugdbonden uit den weg zijn geruimd en deze in de Hitler-jeugd zijn op genomen, bestaat als aparte ieugd-organisa- tie alleen nog de katholiek-confessioneele jeugdbond. Ook voor deze geldt, dat al wat politiek aangaat of wat niet in over eenstemming is met de nationaal-socialisti- sche wereldbeschouwing als ongeschikt voor de jeugd wordt geacht. Daarom is het niet mogelijk, dat een lid van den katholieken jeugdbond tevens lid van de Hitler-jeugd is Indien er echter waarborgen zouden worden gegeven, dat de katholieke jeugdbond zich uitsluitend op religieus gebied beweegt en uitsluitend in religieus opzicht de katholieke jeugd bijeenhoudt, verklaarde Von Schirach zich bereid, het verbod van een dubbel lid maatschap op te heffen. Het ziet er echter naar uit, dat hij dit verbod nog wel een tijdje zal moeten handhaven, want de geestelijken die leiders van den katholieken jeugdbond zgn, staan nu eenmaal op het standpunt, dat hun geloof öök het recht heeft een levens- en wereldbeschouwing te zijn en dat zij de op voeding van de jeugd in deze wereldbeschou wing niet aan anderen dan katholieke geeste lijken kunnen overlaten. Tenslotte wees Baldur von Schirach nog op de geweldige organisatie der beroepswed strijden voor de Duitsche jeugd, die elk jaar wordt gehouden en waarbij in vele weken durende selectie de allerbeste jeugdige be roepsarbeiders uit de verschillende takken van beroep te voorschijn komen. De zitting van gister vormde het hoogte punt van het thans reeds 14 dagen durende proces betreffende de Protocollen van de Wijzen van Zion. De voorzitter opende de zitting en gaf nogmaals het woord aan den deskundige prof. dr. Baumgarten, die vooral uiteenzette dat voor den hoogsten deskundi ge en hem het erkennen van de waarheid der protocollen beteekende afstand te doen van den zin van het historische bestaan der menschheid. Na deze verklaring sloot de president het uitbrengen van rapporten door de deskundigen. Daarop vingen de pleidooien aan. De be langstelling in niet-Joodsche en Joodsche kringen was buitengewoon groot. Mr. Brunschvig schetste daarna de voor geschiedenis van deze zaak en gaf een over zicht over de geweldige verspreidheid van de protocollen. Terwijl de Duitsche edities der protocollen den Joden het verwijt doen, dat zij tegen Duitschland hun geheime plan nen in het werk gesteld hebben, toonde spr. aan, dat in de Fransche uitgaven hun het omgekeerde verwijt niet bespaard is geble ven. Niets is verder van het Zwitsersche Jo dendom dan daarmede een standpunt tegen een of andere politieke partij of beweging in verband te brengen. Het gaat hier alleen om de verdediging der in de protocollen zoo zwaar aangevallen eer der Joden. De gevol gen van deze anti-semitische agitatie is in Zwitserland niet uitgebleven. Zoo werden o.a. ook op een Israelietisch kerkhof grafstee- uoa vernield. De advocagt toonde aan de hand van kleine, maar karakteristieke uit latingen aan, hoe gewetenloos de antisemie ten werken. Spr. wees er bij deze gelegen heid op, dat het niet moeilijk was de Joden rondweg te belasteren, daar er in het alge meen geen mogelijkheid bestaat daartegen op te treden. Daagt men echter, als enkeling beleedigd zijnde, den dader voor het gerecht, dan ontwijkt deze een vonnis. Het is bijzon der karakteristiek, dat de aanhangers van de vervalsching, de leidende antisemieten, over het algemeen ook vijanden van het christendom zijn. Ook de wereldoorlog wordt den Joden, in verband met de Wijzen van Zion, in de schoenen geschoven. Op ern- stigen toon wees spr. in dit verband op de tienduizenden Joodsche gesneuvelden in den wereldoorlog. Voortgaande ging spr. zeer uitvoerig en zorgvuldig in op de geschiedenis van de ver valsching der protocollen in Rusland. In verband met het Russische anti-semitisme kwam hij te spreken over de leugens inzake ritueele moorden, die ook deskundige Fleisch- hauer ter sprake heeft gebracht. Spr. herin nerde aan het nummer over ritueele moorden van den „Stuermer" en las een brief voor van den aartsbisschop van Canterbury, waarin deze zich krachtig keert tegen den leugen van de ritueele moorden. Spr. oefende voorts een krachtige critiek uit op de houding van de Duitsche anti-semitische pers. De aankla gers hebben een Zwitserschen deskundige genomen. Aangezien er echter geen Zwitser sche deskundige geweest is, die de nat.-soc beklaagden door zijn rapport wilde verdedi gen, heeft men den Rijksduitschen expert, een strijder voor het internationale anti-semitis me, een Fleisehhauer aangezocht hier te ver schijnen. Spr. toonde met veel bewijsmate riaal aan, dat Fleisehhauer noch in staat was, noch het voornemen kon hebben, een objectief rapport uit te brengen. Voor hem kwam het er veel minder op aan een objec tieve expertise te leveren dan de gerechts zaal uit te buiten als tribune voor zijn anti semitische propaganda. Spr. concludeerde, dat het rapport van Fleisehhauer geen rap port is, maar een propaganda-geschrift, dat berekend is op den onontwikkeldën lezer. Vervalschte of uit het verband gerukte cita ten, brieven Van onverantwoordelijke per sonen, moordgeschiedenissen en andere za ken plaatsen het rapport voor een deel op het niveau van een minderwaardigen crimi- neelen roman. De citaten van Fleisehhauer zijn bijna allemaal overgeschreven uit anti semitische handboeken. Bovendien heeft Fleisehhauer een reeks citaten vervalscht. Vervolgens rekende spr. af met de zegslie den van den deskundige Fleisehhauer, wien men bijna allen verwijten kan reeds eens ge straft te zijn geweest wegens gemeene mis daden. Alle bibliotheken ter wereld zouden in brand gestoken moeten worden, alle leer stoelen in de geschiedenis zouden onbezet moeten blijven, nu de deskundige Fleiseh hauer hier een nieuwe verklaring van de we reldgeschiedenis heeft voorgedragen. Achter het Kelloggact staan de Joden. Achter den Volkenbond staan de Joden. Er zijn zelfs anti-semieten, die beweren, dat vorst Bis- marek met behulp van de Joden zijn roem verworven heeft. Spr. behandelde daarop het Talmoedpro- bleem, waarbij hij uiteenzette, dat deskun dige Fleisehhauer bij de beoordeeling van deze kwestie onwetenschappelijk en lasterlijk te werk was gegaan. Grondig rekende spr. af met Fleischhauers beweringen inzake den semitischen geest. Wanneer de deskundige zoo teugelloos de zedelijke moraal van het Jodendom aanvalt, aldus spr., blijkt dan de moraal van den Arischen geest uit gedrukte verzen als: „Wanneer der Joden bloed het mes af druipt, dan gaat het eens zoo goed". Zoolang Duitschland een onzedelijk weekblad als de Neurenbergsche „Stuermer" uitgeeft, heeft de deskundige beschaamd te zwijgen. De protocollen zijn een vervalsching en behoo- ren tctf de SchundBtteratur. In Gotha be staat een geheime vereeniging van volksche anti-semieten, „Der Deutschbund". Dagbla den moeten door hen opgekocht worden, zoo veel mogelijk moeten alle invloedrijke ambte naarsposities in het Duitsche Rijk door de volksche anti-semieten volgens een vast plan bezet worden. De Wijzen van Zion bestaan niet, maar daartegenover bestaan er wijzen in het vaderland van den deskundige, n.1. de Wijzen van Erfurt. Aan het hoofd van deze internationaal georganiseerde Wijzen, die den strijd willen voeren tegen alle vrij heidslievende elementen in de wereld, staat niemand anders dan de anti-semitische des kundige van dit proces, Fleisehhauer. Aan het slot van zijn uiteenzettingen zei- de spr. nog: Ik leg gerust en met vertrou wen de beslissing in handen van de Bern- sche democratische justitie. Moge van deze rechtszaal een straal der waarheid uitgaan. Moge deze lichtbrengend zijn voor een toe komst, niet geweld en haat, maar geest en liefde de heerschende krachten zijn. Gespannen financieele toestand in Duitschland. De N. R. C.-correspondent te Berlijn meld de gisteravond: De rijksminister van financiën Schwerin Krosigk heeft een langdurig verlof genomen wegens ziekte. Inderdaad was het bekend, dat de gezondheidstoestand van Schwerin Krosigk niet al te best meer was. Hij had ook al verschillende malen uitlatingen gedaan, waaruit men eventueel zou hebben kunnen concludeeren, dat hij van plan was zich te rug te trekken. In allen gevalle scheen hij last van zijn zenuwen te hebben, hetgeen niet te verwonderen is vermits het bekleeden van het ambt van minister van financiën in den tegenwoordigen tijd in geen enkel land en in het bijzonder niet in Duitsch land een sinecure is. In politieke kringen neemt men aan dat Schwerin Krosigk niet meer op zijn post zal terugkeeren. In sommige opzichten, zoo zegt men, stond hij in tegenstelling tot verschillende van zijn collega's en vooral ook tot verschil lende medewerkers van de regeering en dat wel door zijn spaarpolitiek. Bovendien be hoorde Krosigk tot de belijdeniskerkhij was lid van de St. Annen. gemeente in Dahlem, welke geleid wordt door den be kenden predikant van de belijdeniskerk Niemöller, die ook een vriend van Schwerin Krosigk was. Schwerin Krosigk heeft ook meermalen geprobeerd te intervenieeren ten behoeve van predikanten van de Belijdenis- kerk, maar met slechts halfslachtig resul- taMocht Schwering Krosigk heengaan, dan moet echter de hoofdgrond worden gezocht in den gespannen financieelen toestand. Schwerin Krosigk heeft als minister van fi nancien ongetwijfeld succes te boeken ge had in zooverre de inkomsten van het rijk in het jaar, dat op een en dertig Maart ein digde, 1139 millioen mark meer hebben be dragen dan 't vorig jaar. Deze aanzienlijke verbetering der inkomsten is in de kranten ook medegedeeld. Hoe het echter met de uitgaven staat is in het duister gebleven, zoodat de bewering geloof vindt, dat er wederom bij het oude deficit in het geheel geschat op twee mil- liard mark nog weer. driehonderd en veertig millioen bijgekomen moeten zijn. Dit geldt alleen maar van de gewone begrooting en daarbij is nog afgezien van de bijzondere uitaven dienende om den economischen toe stand te verbeteren. De schattingen omtrent de Openbare schuld loopen tamelijk uiteen, maar wisselen ongeveer af tusschen de dertien en de zeventien milliard mark. In hoeverre deze getallen al te vertrouwen zijn, moet in het midden worden gelaten, maar er is niet veel fantasie voor noodig om te kunnen begrijpen, dat een minister, die zwak van gezondheid is en in alle opzich ten niet geheel meer in dezen tijd past, ge noeg van zijn betrekking krijgt, indien hij een voorstander is van sparen. Wie is de waarschijnlijke opvolger? Bij dit ziekteverlof moet men in aanmer king nemen, dat in het derde rijk praktisch ministers niet mogen aftreden. Dit be schouwt men als een uitvloeisel van het ver ouderde en verfoeide parlementairisme. En toch is er al eens een minister afgetreden, te weten de rijksminister van economische zaken Schmidt. Hij kreeg toen ook ziekte verlof en een half jaar daarna vernam men eerst, dat hij niet zou terugkeeren. Zoo zal ook vooreerst minister Schwerin Krosigk worden vervangen door zijn staatssecretaris Reinhardt. Dit verhindert niet, dat men zich reeds bezighoudt met de vraag, wie later Schwe- rin's opvolger wordt. Als zoodanig wordt gedoodverfd Popitz, thans nog Pruisisch minister van financien. Dit ministerie is naast het staats-ministerie van Goering nog het eenige overgebleven zelfstandige Pruisische ministerie, echter evenals alle reeds opgedoekte Pruisische ministeries be stemd om op den duur te worden opgeheven, zoodat Popitz toch ergens moet worden on dergebracht. Popitz is vroeger professor aan de Berlijnsche universiteit geweest. Hij was eerder staatssecretaris van den sociaal- democratischen minister van financien Hil- ferding en moest met dezen tegelijk aftre den. Daar hij echter politiek niet gebonden was, heeft hem dat in zijn verdere loopbaan niet gehinderd. Trouwens in het derde rijk zijn de vakministers bijna allen geen leden van de nationaal-socialistische partij In spe ciale kwesties werkte Popitz reeds meerma len onder Schwerin-Krosigk op het rijksmi nisterie van financiën mede. Deze medewer king heeft overigens, naar de spraakmaken de gemeente wil weten, er niet toe bijgedra gen de zenuwen van den rijksminister te restaureeren. Popitz geldt als een produc tieve kop en geniet de voorspraak van dr. Schacht, die nog steeds ofschoon in vermin derde mate tot zekere grens de economische dictator des rijks is. De rijksminister van financiën en de gouwleiders. Nader verneemt het blad nog uit goede bron, dat vooral op de vergadering der gouwleiders te Miinchen oppositie tegen de spaarpolitiek van den minister tot uiting is gebracht. De gouwleiders waren van mee ning, dat de werkverschaffings<politiek, het koste wat het wilde, moet worden voortge zet en toonden zich zeer bezorgd, dat zulks bij verwezenlijking van de spaarplannen van Schwerin niet mogelijk zou wezen. Er kwam toen een soort compromis tot stand, dat evenwel daarop neerkwam, dat aan het tegenwoordige beleid zou worden vastgehou den. Dit is, er zou voor de werkverschaffing wij willen niet zeggen nog meer worden uitgegeven, maar er zou op dat punt ook niet worden gespaard. Dit moet bij Schwe rin den doorslag hebben gegeven. Het valt inderdaad niet te ontkennen, dat nu men eenmaal zoo ver gegaan is 'n terug op financieele gronden nauwelijks meer mo gelijk is. De bestrijding van de werkloosheid en de bewerkstelling van een goede binnen- landsche conjuctuur door hetgeen men zou kunnen noemen een arbeidsinf latie is tot dusver een van de voornaamste positieve re sultaten van het nationaal-socialisme ge weest en nieuwe toeneming van de werkloos heid zou in haar gevolgen waarschijnlijk catastrophaler zijn dan elke financieele ramp dan ook. LAVAL IN WARSCHAU. Een missie ten dienste van den vrede. Minister Laval is te Warschau, vergezeld van den secretaris-generaal van het Fransche departement van buitenlandsche zaken Leger, en den chef van zijn kabinet Rochat, te zes uur 's avonds aangekomen. Te zijner verwelkoming was de Poolsche minister van buitenlandsche zaken kolonel Beek, aan het station, voorts de chef van het protocol, de Fransche ambassadeur Larcche en nog andere dignitarissen. Na de ontvangst aan het station begaven Beek en Laval zich in een auto naar het hotel Europa", waar die Fransche minister met zijn staf zijn intrek neemt Na een korte rustpoos ginb Laval op bezoek bij Beek, met Hoe is Hitler-jeugd georganiseerd. (Dag. Overzicht). Gaat de Duitsche rijksminister van financiën, Schwerin Krosigk heen? (Buitenland). Het conflict ItaliëAbessinië; een nieuw Abessinisch protest. (Bui tenland). Laval te Warschau aangekomen. (Buitenland). Afschuwelijke kindermoord te Echt (L.) (Binnenland). Noodlottig ongeval te Amsterdam j 9-jarig meisje gedood. (Binnenland)* Verschillende branden, o.m. te ;Gouda en te Zaandam. (Binnenland)* Doodelijke verkeersongevallen. (Binnenland). Arie Smit f (Binnenland)* Uit het parlementaire leven. (Ar tikelen). De voetbalwedstrijd België-Neder- land. (Sport en Wedstrijden). Het 10-jarig bestaan der A.P.S.V* (Sport en Wedstrijden). (Zie verder eventueel laafate berichten.) wien hij zich onderhield totdat het diner begon, dat de Poolsche minister zijn Fran- schen ambtgenoot te zijnen huize aanbood. Te acht uur 's avonds zouden de Fransche radio-stations een verklaring van minister Laval uit, welk speciaal daarvoor te War schau werd uitgesproken. De verklaring wijst er op dat het doel van de bezoeken van den minister aan Warschau en Moskou is: de vergemakkelijking van de organisatie der collectieve veiligheid in Oost-Europa. „Onze politiek is tegen niemand gericht", zoo luidt het „en ons streven is integendeel gericht op het verkrijgen van samenwerking tusschen alle regeeringen, zonder een enkele uitzondering, voor een gemeenschappelijke acte ter consolideering van den vrede". Volgens een specialen correspondent van Havas hebben de conferenties van Laval en Beek ten doel de preciese portée van het Fransch-Russisch accoord uit te stippelen, en elke onzekerheid in den aard van de Fransch- Poolsche betrekkingen, welke zou kunnen voortvloeien uit deze versterking van de veiligheid in Oost-Europa, uit den weg te ruimen. HET CONFLICT ITALIË— ABESSINIE. Een nieuw Abessijnisch protest te Rome. De Abessijnsche minister van buitenland sche zaken neeft den zaakgelastigde van Abessinië te Rome telegrafisch verzocht bij het Italiaansche ministerie van buitenland sche zaken te protesteeren tegen de beleedi- gende uitlatingen van den staatssecretaris van koloniën Lessona, in de Italiaansche Kamer In dit protest wordt verklaard, dat Abes sinië, dat door Lessona ervan beschuldigd is het verdrag van 1928 niet te zijn nage komen, dit verdrag niet alleen is nagekomen, doch zich zelfs tot den Volkenbond heeft moeten wenden om de uitvoering van de arbitrage, die in het Preambuul van het ver drag is voorzien, door te zetten. Abessinië heeft ondanks de oorlogzuchtige toebereid selen van Italië in het conflict een vreedzame en correcte houding aangenomen, waarbij het herhaaldelijk doch zonder succes een scheidsrechterlijke beslissing heeft geëischt Ook kan Abessinië er niet verantwoordelijk voor worden gesteld, dat met den aanleg van den straatweg Dessie—Assab nog niet begonnen is. Het protest besluit met de verklaring dat de verplichtingen van Italië als Volkenbonds lid als ook op grond van het Italiaansch- Abessijnsche verdrag ten aanzien van de politieke onafhankelijkheid en de territoriale onschendbaarheid van Abessinië, door den staats-secretaris Lessona zijn beleedigd. De wapenleveranties aan Abessinië. In een artikel van het Giornale d'Italia wordt Duitschland beschuldigd Ethiopië van wapens te hebben voorzien, zooals geweren, mitrailleurs, luchtdoel-kanonnen, pantser auto's en Junkervliegtuigen, waarvan het meeste per spoor via Djiboeti werd ver voerd. In het artikel wordt verder verklaard, dat van Januari tot April van verschillende Europeesche 'andci. uit in Ethiopië 10000 Mauser geweren zijn ingevoerd met twee mill oen patronen en 200 mitrailleurs. De betaling van deze wapens zou, volgens het artikel, bij contract geregeld zijn over een periode van negen jaar en tegen artikelen welke Abessinië uitviert, vooral koffie. Verder wordt gezegd, dat een bank in een

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 1