Agenda £aatete berichten ^Binnenland JUouUiciaal 1lieuws JjtQZiwiden Stukken en Omgeving. Wea&edcht HEILOO BERGEN EGMOND AAN ZEE UITGEEST HEERHUGOWAARD BEVERWIJK OUDKARSPEL UHHEN HENSBROEK CASTRICUM TEXEL Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Mannen in 't Wit (dramhoofdrollen Clark Gable en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Fedora (dram.); hoofdrol Marie Bell. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het geheim van de Sfinx (detective-verhaal); hoofdrollen Lionel Atwill. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer Op Stap (hum. Holl. film); optreden Fientje de la Mar, Jopie Koopmans, Louis Davids, Henriëtte Davids e. a. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zonaag 12 Mei. Alkm. Wielerbaan, wedstrijden. Zondag 19 Mei. Café De roode Leeuw te Schermerhorn, turnwedstrijden; voorm. 10 tot n.m. 6 uur en 's av. 8 uur. Europeesch land een crediet heeft verstrekt aan den Negus. Ten slotte wordt gezegd, dat er nog een onderteekende conventie inzake wapens be staat en is het van groot belang zich deze te herinneren. ARIE SMIT. t Oprichter van de Kon. Mij. „De Schelde". Te 's-Gravenhage is, 90 jaar oud, over leden de heer Arie Smit, oud-burgemeester van Vlissingen, oud-lid van de Tweede Kamer enz. Hij was een van de groote leden van een oud Hollandsch scheepsbouwersgeslacht, wiens naam over de geheele wereld bekend heid heeft. Zijn levenswerk is vooral de op richting van de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, maar buitendien heeft hij zijn vaderland in vele andere op zichten gediend. Reeds op jeugdigen leeftijd kwam hij in den scheepsbouw, het vak, dat zijn vader, zijn grootvader en zijn voor ouders al evenzeer hadden uitgeoefend. Te Ridderkerk was hij geboren en daar heeft hij ter schole gegaan, lafer kwam hij op de kost school te Rhenen en hij vierde zijn eerste triomfen als scheepsontwerper te Slikkerveer. Vervolgens stichtte hij te Vlissingen een filiaal van zijn scheepsbouwwerf, dat later leidde tot de oprichting van de Mij. „De Schelde" (1875) Als gedelegeerd commissaris en later als president-commissaris van de Mij. De Schelde, was hij de stuwkracht dezer onder neming, wier beteekenis telkenjare grooter werd en vanwaar tal van zee-stoomers het ruime sop hebben gekozen. Tot zijn 80ste jaar is hij actief aan de Koninklijke Mij. De Schelde verbonden gebleven. Een op 6 Augustus 1921 daar geplaatst borstbeeld van Arie Smit herinnert aan en getuigt van zijn groote levenswerk. Van 1879 tot 1888 is hij burgemeester van Vlissingen geweest en in die jaren is deze Zeeuwsche stad belangrijk vooruitgegaan; het aantal inwoners steeg in die periode van 9500 tot 22.500. Eenige jaren lang heeft hij deel uitge maakt van de Provinciale Staten van Zee land en van 18861888 was hij voor de eerste maal lid van de Tweede Kamer voor het district Middelburg. In 1891 kwam hij, ditmaal voor Ridderkerk, opnieuw in 's Lands vergaderzaal en hij is toen tot 1897 lid gebleven. Later vestigde de heer Smit zich in Den Haag, waar hij van 1905—1912 lid van den gemeenteraad is geweest. De heer Smit was ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Het stoffelijk overschot zal Dinsdag a.s. te elf uur op de begraafplaats te Oud-Kralingen te Rotterdam worden teraardebesteldover eenkomstig zijn wenschen: zonder bloemen of toespraken. DOOR TEGENLIGGER VERBLIND. Twee gewonden, toen motor op een kar reed. Gisteravond, te ongeveer half negen reed de motorrijder Suikerbuyk uit Bergen op Zoom met zijn motor in de richting Roosen daal. Nabij Wouw werd hij door een tegen ligger verblind en bemerkte daardoor niet de voor hem uitrijdende kar van den hande laar Goensen, uit Roosendaal. De motor rijder, die betrekkelijk langzaam reed, reed tegen deze kar op en kwam op het fietspad, links van den weg terecht. Een 12-jarige jon gen, H. genaamd, die op de kar zat, werd daarvan afgeslingerd en kreeg ernstige in wendige kneuzingen. Na voorloopig te zijn verbonden is het ventje naar het ziekenhuis te Roosendaal vervoerd. De motorrijder kreeg een hoofdwonde, doch kon naar huis terugkeeren. DR. IR. WALLER. t Op 75-jarigen leeftijd is gisteravond te Delft overleden dr. ir. r. G. Waller, presi dent-commissaris van de Gist Spiritus fabrieken te Delft en aldaar een zeer geziene persoonlijkheid. KORTE BERICHTEN. H.M. de koningin heeft een belangrijke gift doen toekomen aan het bestuur der ver- eeniging Simavi naar aanleiding van de op roep in de bladen om gelden bijeen te bren- ?en voor een blinoen-zendingsplan in loord-Sumatra, waarheen een reizend oog heelkundige zal worden uitgezonden, (Ongecorrigeerd) MEJ. ELTE SCHOONHEIDS KONINGIN. Gekozen tot Miss Holland 1935. De jury der schoonheidscommissie heeft met algemeene stemmen als miss Holland 1935 aangewezen de 23-jarige mej. Stella Elte, wonende te den Haag. DE HEER WESTERMAN ERNSTIG ZIEK. Naar wij vernemen is thans een zeer ern stige wending gekomen in den gezondheids toestand van den heer W. Westerman, oud president van de Rotterdamsche bankveree- niging. Den laatsten tijd was de toestand niet zorgwekkend meer. De doktoren hebben echter nu alle hoop op herstel opgegeven. Poststation. Naar we vernemen circuleert hier een adres aan de Posterijen om aan den Stationsweg, Westerweg of Heerenweg, in ieder geval kort bij het station Heiloo, een poststation geplaatst te krijgen. Het bestuur der V. V. V.' heeft hieraan zijn adhaesie betuigd. Gebruik meer zuivelproducten. De loco-burgemeester, de heer Apel doorn, heeft op uitnoodiging van de Kern voor Noordholland een Plaatselij ke Propaganda-Commissie voor het ge bruik van meer zuivelproducten inge steld, waarin zitting hebben: hijzelve als voorzitter, en de heeren J. Bult, voorzit ter van de afd. Bergen van den Bond van melkslijters, J. E.'Miltenburg, direc teur der Zuivelfabriek „Wilhelmina" en J. N. de Koning en Jb. Swaag, veehou ders. Hond overreden en achtergelaten. Vrijdagmiddag trof de rijksveld wachter brig. titul., de heer van der Leegte aan den kant van den Bergerweg een hond aan, die blijkbaar door een auto was aangereden. De hond was der mate gewond, dat afmaking noodzake lijk was; per auto naar Alkmaar ver voerd is deze dan ook in het z.g. gas kastje uit zijn lijden verlost. De oud-katholieken bij de raadsverkiezingen. De oud-katholieken zullen bij de raadsverkiezing met de volgende lijst uitkomen: 1. B. A. van Kleef; 2. J. Vis ser; 3. Corn. Broek,; 4. Joh. Dekker; 5. KI. Zwart; 6. KI. Stam; 7. A. Blok; 8. W. de Graaff; 9. A. Gravemaker, 10. L. Dekker. Candidatenlijst van de S.D.A.P. Op de vergadering van de afdee- ling Uitgeest van de S.D.A.P. is besloten' de volgende lijst van candidaten vast te stellen in verband met de op 19 Juni a.s. te houden verkiezing van leden voor den ge meenteraad: 1. C. Krom, 2. H. Kingma, 3. W. Knegt, 4. A. Bijtenhoorn—de Graaf, 5. F. de Vries, 6. P. Vooren—Vlottes, 7. J. H. A. Schuddeboom, 8. J. Vijlbrief, 9. Jb. Smit en 10. C. Vollenga. Raadsverkiezingen. Verliepen de laatste jaren de gemeente raadsverkiezingen altijd zeer gemoedelijk en zag men slechts de indiening van drie lijs ten, thans zal vermoedelijk als voor Dinsdag a.s. de politieke hemel niet verheldert en overeenkomsten tusschen de verschillende partijen niet nog ter elfder ure getroffen worden, het dubbele van dit aantal lijsten worden ingediend. Na het gehouden referendum onder de V.D., waarvan Donderdagavond in lokaal Rus de vaststelling op de lijsten zou volgen, bleek, dat zich nog een groep middenstan ders had gevormd, die verandering op de lijst bepleitte. Besprekingen vonden plaats, waar van wellicht het resultaat zal zijn, dat tegen Maandag nog een algemeene vergadering zal worden uitgeschreven. Ook tusschen A R. en C.H. boterde het dit maal niet en kon tot nu toe nog geen over eenstemming worden bereikt, alhoewel door meerderen wordt gewerkt om tot het geza menlijk indienen van een lijst te komen. Bij de R.K. was ook al beweging. De per soon, die de arbeiders in den raad zou ver tegenwoordigers kreeg een dusdanige plaats op de lijst, dat verkiezing uitgesloten was onder normale omstandigheden en bij voor keurstemmen verkozen worden was wegens de onderlinge overeenkomst onmogelijk. Ge volg was, dat hierover bij vele R.K. arbeiders ontstemming heerschte, gezien ook al omdat de S.D.A.P., die bij de provinciale statenver kiezingen ongeveer 250 stemmen haalde, zeker een vertegenwoordiger in den raad zal krijgen. Het aantal kiezers voor de raadsver kiezingen is ongeveer 2250, zoodat de kies- deeler dus vermoedelijk tusschen 195—200 zal liggen. Intusschen zijn we nog twee dagen van den 14en Mei af, zoodat nog allerlei mogelijk is. De toestand van den oud-burge meester. Naar we vernamen, gaat het met oud-bur gemeester van Slooten, die thans in Soestdijk woont, en wiens toestand eenigen tijd zorge lijk is geweest, weer goed en maakt zelfs weder autotochtjes. Paarden. Tijdens dé paardenmarkt werd betaald voor werkpaarden 125—150; hitten 60 100 en slachtvee 80—100. Zondagssluiting. De verordening tot nadere aanduiding van openstelling van met name vermelde winkels op den Zondag, heeft de koninklijke goedkeuring verworven en is op 8 Mei 1.1. afgekondigd en zal hedén in werking treden. Vanaf dezen datum zullen de daarvoor in aanmerking komende winkels op den Zon dag op geen andere uren geopend mogen zijn dan in de verordening vermeld. Candidaten voor den raad. Door de R-K. Kiesvereeniging is de volgorde der candidaten voor den gemeente raad aangewezen. De definitieve groslijst is: 1. J. Valkering Tzn. (aftr.), 2. C. Pepping (aftr.), 3. N. Kuijs (aftr.), 4. P. Commandeur, 5. Jb. Bakkum (aftr.), 6. J Nuijens Pzn., 7. J. All, 8. M. Dekker (aftr.), 9. C. Admiraal Azn., 10. S. Wokke Wzn., 11. J. Zonneveld. Door dezen uitslag komt de heer Dekker niet meer in den nieuwen raad terug. De sterkte der partij is 5 van de 7 zetels. Krijgt men even wel 6 zetels, dan zullen 2 middenstanders hun intrede in den raad doen. Kerkmeesters benoemd. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kerkmeesters van de parochie van „St. Willebrordus", de heeren C. Franken en Jac. Molenaar. Raadsverkiezing. Den heer C. Dekker die als nummer 6 op de candidatenlijst was geplaatst voor de gemeenteraad heeft zich terug getrokken. Na opschuiving van de op hem volgende, is nu onder op den lijst geplaatst den heer Jb. v. Vuure, zoodat nu de lijst weer voltal lig is. Vergadering polderbestuur. Openbare vergadering van het polder bestuur op Woensdag 8 Mei. De voorzitter heette alle aanwezigen harte lijk welkom en hoopte, dat de besprekingen van hedenavond in het belang van den polder zullen zijn. Behandeling: Overdracht van den weg aan het hoogheemraadschap. De secretaris las de acte van overdracht voor, waarna de voorzitter opmerkte, dat deze van de oude zeer weinig verschilt. Het is alleen noodig, dat er een nieuwe acte wordt gemaakt we gens voorschrift van de provincie. Er kan eerst echter nog mondeling met de heeren worden gesproken De heer Wit wilde eerst nog een bespre king en dan ook wijzen op de plaatsen bij Koning en van Diepen, deze zijn gevaarlijk. Besloten werd een onderhoud met het hoogheemraadschap aan te vragen. Inge komen was een schrijven van het polder bestuur van Winkel, om inlichtingen over den watermolen. De voorzitter wilde mededeelen, dat de molen dezen winter zeer goed heeft voldaan. Alleen moet nog iets worden veranderd, daar de molen niet volgens den eisch van den heer Dekker is afgeleverd1. Besloten werd dit aan Winkel te berichten Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat het polderwater zal worden verhoogd tot 4 c.M. boven winterpeil, sloot hij de ver gadering met een woord van dank. Openstelling landgoederen provin- ciaale terreinen. Ten aanzien van de openstelling van de provinciale landgoederen, waarvan het grootste gedeelte is gelegen onder Castri- cum en Egmondbinnen, kan het volgende worden gemeld: Ter onderscheiding is allereerst te weten dat men onderscheid: a. het landgoed onder Bakkum en de Egmonden groot ongeveer 2000 H.A.; b. het landgoed Castricum (voormalig Geversduin) groot ongeveer 750 H. A.; c. landgoed Heemskerk voorma lig duinterrein van jhr. Boreel groot ongev. 300 H. H.; d. landgoed onder Bergen (voor malig terrein van den heer v. Reenen) groot ongeveer 300 H. A. Voor het betreden van de landgoederen heeft men een drietal kaarten ingevoerd, n.1. dag-, maand- en jaar- of seizoenkaarten waarvoor men de volgende tarieven heeft vastgesteld en nu komen we aan een onder scheid dat allereerst moet worden onder houden: a. Het landgoed Bakkum—Egmond, dat is het terrein vanaf de gebouwen van het pompstation van de waterleiding, achter de stichting Duin en Bosch, tot aan de grens van de gemeente Egmond aan Zee, en b. het landgoed Castricum (het voorn. Gevers duin). Koopt men een kaart voor het onder a genoemde terrein dan is deze niet geldig voor het onder b genoemde terrein en om gekeerd. De bedoeling van het onderscheid is dit, dat men het landgoed onder Castricum wil aanwijzen als een provinciaal reservaat, terwijl het landgoed onder Bakkum en Eg mond zooveel mogelijk voor het publiek wil opengesteld hebben. Dit komt ook uit als men de tarieven, die voor het betreden van de landgoederen zijn vastgesteld, nader be ziet. Deze zijn n.1. als volgt: Landgoed BakkumEgmond. Dagkaarten 10 cent per persoon boven 14 jaar, maandkaarten 50 cent per persoon bo ven 14 jaar en jaarkaarten 150 per per soon boven 14 jaar. Personen boven 14 jaar mogen voor zich medenemen 2 kinderen beneden den leeftijd als is aangegeven. Alleen voor het bekomen van een jaar kaart is overlegging van een pasfoto ge- wenscht. Deze zelfde tarieven gelden ook voor de landgoederen onder Heemskerk en Bergen De jaarkaarten zijn het geheele jaar gel dig, hetgeen een onderscheid is met de hierin volgende tarieven en regeling voor het landgoed Castricum waar in plaats van jaarkaarten alleen seizoenkaarten worden afgegeven, welke geldig zijn van 1 Mei tot en met 1 October, hiervan is de regeling als volgt: a. Dagkaarten 25 cent per persoon boven 14 jaar, b. maandkaarten 1.25 per per soon boven 14 jaar en c. seizoenkaart 3 75 per persoon als boven is aangegeven. Ook hier geldt weer dat een persoon bo ven 14 jaar twee kinderen beneden dien leeftijd mag medenemen zonder verdere kosten. Ten aanzien van ruiters is de volgende re geling vastgesteld, welke echter alleen geldt voor het landgoed Bakkum—Egmond. a. Dagkaarten 40 cent per persoon, b. maandkaarten 2 per persoon, c. jaarkaar ten 6 per persoon. Hier geldt uiteraard niet het medebrengen van kinderen onder de 14 jaar. Ten slotte nog dit, dat een maandkaart in alle landgoederen 30 achtereenvolgende da gen geldig is. Jaarkaarten worden alleen afgegeven aan het bureau van de afdeeling terrein van het Prov. Waterleidingsbedrijf op Fochtloo te Bakkum, tijdens de gewone kantooruren. Hetzelfde geldt voor Castricum voor de maankaarten, terwijl de dagkaarten ver krijgbaar zijn aan den stationskiosk te Castricum en het Theehuis Johannas hof aan den Zeeweg. Mede zijn dag- en maand kaarten verkrijgbaar aan de kantoren van V V.V. te Egmond en Wijk aan Zee. Omtrent de Ruiterkaarten is bepaald dat jaarkaarten alleen aan Fochtloo verkrijg baar zijn en maand- en dagkaarten ook aan de Manege te Heiloo. De regeling omtrent het kampeeren is vrijwel gelijk gebleven aan die van het vo rige jaar n.1. 25 ct. per dag per persoon bo ven de 14 jaar, kinaeren beneden dien leef tijd worden gratis onder toezicht van ouders toegelaten. Door bovenstaande regeling is dus be reikt dat een gebied dat aaneen ligt van ruim 2700 H.A., zij het dan met verschillen de beperkingen, voor natuurliefhebbers open ligt. Een voorrecht voor Castricum is een deels dat een gebied van 750 H.A. als na tuur reservaat wordt aangewezen en wordt behouden. Excursie naar de broedplaatsen. 'De vereeniging tot bescherming van vogels, houdt heden (Zaterdag) een excursie naar de broedplaatsen op Texel, 't Aantal deelnemers van buiten Texel aan deze excursie is zeer groot. Door middel van autobussen zullen de bezoe kers over de verschillende deelen van Texel vervoerd worden. Met jonge oesters bezaaid. 'Door de fa. Salm en Vlaming van Ierseke, zijn nabij Oost weer eenige per- ceelen met jonge oesters bezaaid. Het vorig jaar waren de resultaten van deze teelt zeer slecht. Vele oesters zijn dood gegaan door een ziekte, die de jonge oesters, vermoedelijk uit Zeeland, hier gebracht hadden, waar onder de oesters een ziekte heerschte. Moge de teelt lit jaar uitstegend gelukken, dan zullen vele Texelaars daar nog een bron van inkomsten in vinden. DE VERDWENEN BANKEN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U nogmaals om een plaatsje ver zoeken in uw veelgelezen blad? Naar aanleiding van de klacht over het wegnemen van zeven gerieflijke banken, die gestaan hebben bij de apenbooi, kwam mij ter oore, dat deze verwijderd zijn, omdat ze bij nacht en ontijden gebruikt werden en het er dan wel eens wat luidruchtig toeging. Als dat de reden is M. de R., dan is het middel erger dan de kwaal. Nota bene, omdat een enkele 's nachts soms gestoord wordt in zijn rust, moeten honderden gedupeerd worden, die daar overdag een rustig en luw plekje vonden; moeders met kinderen, die hun kroost daar ongehinderd kunnen laten spe len; oudjes, die daar fijn konden uitrusten van hun wandeling. Kan er dan geen politie verordening gemaakt worden, die het gebruik van banken na een bepaalden tijd verbiedt? In de hoop, dat de autoriteiten tot een ander inzicht zullen komen, en U vriendelijk dan kend voor de verleende ruimte, Hoogachtend, Een getrouw bezoeker van den Hout. HET GOUDEN PAAR. Tot 12 uur heerschte er gisteravond feest in de woning van het echtpaar Hubich aan de Ramen ter eere van het gouden huwelijksfeest. De buren, die zich niet onbetuigd had den gelaten, hebben ook op het feest van hun belangstelling blijk gegeven. De oude menschen waren hoogst vol daan over de groote belangstelling die zij mochten ondervinden en geraakten niet uitgepraat over de gaven die zij mochten ontvangen. Van Jb. P. gewerd hun voor het feest nog een hoeveelheid rookvleesch en boter. Ook kwamen gie termiddag, na het afdrukken van de courant, nog eenige bloemstukken in. Wij hebben heden de derde geldaf- dr-xcht gedaan en op verzoek van ue oude menschen brengen wij hier de lezers en lezeressen, die ons in staat hebben gesteld wat zon te brengen in het gezin van deze bejaarde lieden, een hartelijk woord van dank. Nog ontvingen wij de volgende bij dragen: Mej. K. 1.00, mej. T. 100 Dames B 3.00, M. D. te Voorburg 1 oo' Een belangstellende 0.50 Totaal 6Ï50.' Ie, 2e en 3e verantwoording f 171 5? Totaal generaal 178 02. De inzameling is hiermede gesloten. BUURTVEREENIGING „S. I. S." De loterij, georganiseerd door boven genoemde vereeniging, wordt uiterlijk 31 Mei 1935 gehouden. Het behoeft geen betoog uiteen te zet ten wat deze vereeniging beoogt, dit is geldig tot den avond van 12 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,6 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 753,7 m.M. te Happaranda. Verwachting, Mei: Zwakke tot matige noordelijke tot oosie- lijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; kans op nachtvorst; zelfde tem- peratuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk trekt zich geheel naar het noordwesten terug en neemt aldaar weer in beteekenis toe. De hoogste barometerstand wordt thans op IJsland ge. vonden; de depressie in de Golf van Biscaye loopt op, een krachtige oostenwind waait over het Kanaal en in Engeland. In Duitschland en Frankrijk zijn de win den zeer zwak geworden. De depressie in het noordoosten/ blijft stationnair. Vochtige luchtmassa's worden over Scandinavië naar het zuid-oosten gevoerd. Ook over onze om- geving kwam een koude inval echter nog van weinig beteekenis. Volgens de vliegt'-' ■ÉriMÉÉB waarnemingen van Soesterberg bedra dikte der koude luchtmassa niet meer dan 500 M. In de Duitsche middelgebergten en de Al pen werd het veel warmer. Temperatuur van 0 graden wordt eerst op 3000 M. hoogte gevonden, terwijl de atmosfeer nog uiterst droog is. Het is echter te verwachten, dat de koude langs de oostzeekusten geleidelijk in het binnenland zal indringen en de warmte zal terugdrijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.08 uur licht op! al voldoende bewezen door hetgeen „S. I. S." tot stand heeft gebracht Voorop zij gesteld, dat zij alles doet voor het kind en juist door dit mooie doel heeft zij de sympathie van de Alk- maarsche ingezetenen verworven. Nog slechts kort geleden kwam het bestuur op het idee om buiten de eigen kinderen ook iets te doen voor anderen, n.1. de kinderen der Alkmaarsche werk- loozen. Dit heeft bij de bevolking veel waardeering gewekt en niet in het minst bij de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning der werkloozen. Juist deze kinderen moeten toch al zooveel ontberen en uit dat oogpunt be zien was dit een zeer sympathieke ge dachte. Dit kwam dan ook tot uiting door de milde bijdragen van vele voor aanstaande Alkmaarsche ingezetenen, waardoor deze uitvoering mogelijk werd. Het was voor de kinderen der werk loozen een heerlijke Zaterdagmiddag op 16 Maart, toen voor hen in de groote zaal van de „Harmonie" werd opgevoerd de operette „De molen van Cardozo". Zij hebben volop genoten en gingen na een opwekkend woord van den voorzitter der commissie, den heer Kohnert, vol daan huiswaarts. Het ligt dan ook voor de hand dat ieder zooveel mogelijk deze vereeniging moet steunen om haar opbouwend werk te kunnen voortzetten. Hieraan kan een ieder meewerken door een lot 10 cent te koopen. Het is slechts een luttel be drag, terwijl er kans is op één van de vele en mooie prijzen. Het bestuur vertrouwt dan ook dat wanneer dezer dagen bij de ingezetenen wordt aangeklopt, allen één of meerdere loten zullen koopen. Het gaat om en voor het kind. GRONDBORINGEN BIJ VELSEN. De tunnelplannen. Gisteren is men nabij Velsen in de on middellijke nabijheid van den ver keersweg Haarlem—Alkmaar en van het stoompontveer met grondboringen begonnen. Naar wij vernemen, staan deze grond* boringen in verband met de hangende grootsche tunnelplannen ter vervanging van het pontveer over het Noordzee kanaal. AANRANDING IN OUDKARSPEL Men deelt ons mede, dat dezer dagen weer een poging tot aanranding neen plaats gehad op den Ambachtsdijk bunen Oudkarspel. Gelukkig zonder ernstige gevol gen. De toedracht was ongeveer als volgt* Twee meisjes reden 's avonds per fiets lang» genoemden dijk. Een man reed eerst acn'? en vervolgens voor haar. Ongeveer bij a, eerste huisjes van de gemeente Oudkarspy kwam hij naast de beide meisjes fietsen en trok een harer van haar fiets af. Tot haa geluk kwam juist een andere man langs, den aanvaller op den vlucht deed slaan.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2