Agenda Adverteeren... geld wegsmijten AUMAARSCnt COMUMI. KIJKEN is KOPEN bij CLOECK De Koningin en de Prinses te Brussel. JCunst en Wetenschap Jhi&iicaües HINDERWET. JUtk ÓL School DATA EN DESKUNDIGEN EINDEXAMENS H.B.S. Allerhartelijkste ontvangst in het Koninklijk Paleis HEDENAVOND GROOT DINER. Stad en Omgeving. DENK OM DEN ZOMERTIJD. HET CONCERT TEN BATE VAN DE RESTAURATIE DER GROOTE KERK. Weee&edcftt Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater half 8, hoofdnummer Mannen in 't Wit (dram); hoofdrollen Clark Gable en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer fedora (dram.); hoofdrol Marie Bell. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A B. T., half 8, hoofdnummer Het geheim van de Sfinx (detective-verhaal); hoofdrollen Lionel Atwill. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, halt 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer Op Stap (hum. Holl. film); optreden Fientje de la Mar, Jopie Koopmans, Louis Davids, Henriëtte Davids e. a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 17 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, herdenkingsavond Vereen, voor Volkenbond en Vrede. Zondag 19 Mei. Café De roode Leeuw te Schermerhorn, turnwedstrijden; voorm. 10 tot n.m. 6 uur en 's av. 8 uur. Maandag 20 Mei. 8 uur, de Unie, alg. ledenvergadering Ver. voor ziekenhuisverpletring. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van het Bestuur der Coöp. Alkmaarsche Centrale Melkinrichting, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een fabriek van melkproducten, door het bijplaatsen van één electro-motor van 5 PK. en één van 10 P.K., resp. voor het in werking stellen van een homogenisa- tor en van karnmachines, in het per ceel Oudegracht nr. 94. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINSDAG 28 MEI a s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Ge durende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa- rern heeft ingebracht, op de secretarie dozer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 14 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. EXAMENS FRANSCH. In de commissie, belast met het afnemen van de Fransche examens in 1935, zijn o.a. benoemd mej. Th. Maschmeyer te Bergen, assistente aan de Gem. Universiteit te Am sterdam, en de heer R. Wiarda, leeraar aan de R.H.B.S. te Alkmaar. De minister van onderwijs, kunsten e:- wetenschappen heeft: le. bepaald, dat de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus en inbevolge artikel 45 tredecies der mid delbaar-onderwijswet aangewezen bij zondere hoogere burgerscholen met vijf- ja? igen cursus, alsmede die der gevorm de A-afdeelingen aan de Rijks hoogere burgerscholen o.m. te Alkmaar en Hoorn, dit jaar zullen worden afgenomen op de in deze beschikking voor elke school arngegeven dagen: 2e. aangewezen de navolgende des kundigen (gecommitteerden), met wier medewerking deze examens zullen wor den afgenomen (de deskundigen bij de eindexamens aan de B-afdeelingen der hoogere burgerscholen zijn genoemd in de volgorde, waarin de onderwijsvakken in artikel 6 van het reglement op de e "•.dexamens zijn aangegeven): I. B-afdeelingen van de hoogere bur gerscholen. Afd. h.b.s. van het R.-K. lyceum te A'kmaar op 10,11 en 12 Juli; Rijks h.b.s. te Alkmaar op 13, 15, 16, 17 en 18 Juli; deskundigen: ir. D. J. Kruytbosch, te 's-Gravenhage; dr. J. Overhoff, te Am sterdam: mr. B. G. A. Smeets, te Nij megen. Bij de eindexamens van de: afd. h.b.s. van het gemeentelijk lyceum te Zaan dam op 26, 27, 28 en 29 Juni; Rijks h.b.s. te Purmerend op 1, 2, 3 en 4 Juli; Rijks h.b.s. te Hoorn op 5, 6, 8, 9 en 10 Juli; Rijks h.b.s. te Enkhuizen op 11 en 12 Juli; Rijks h.b.s. te Den Helder op 13, 15 16, 17 en 18 Juli; deskundigen: dr. C. H. van Os, te Delft; dr. T. L. de Bruin, te Amsterdam; dr. P. C. Molhuysen, te 's-Gravenhage: Bij de eindexamens van de Rijks h.b.s. te Hoorn op 1 en 2 Juli; Rijks h.b.s. te Alkmaar op 3, 4 en 5 Juli; gecommit teerden: mr. H. W. O. Houwink ten Cate, te Groningen; T. J. Bezemer, te Wageningen; mej. dr. J. A. H. Posthu mus, te 's-Gravenhage. Daobt U dat Uw concurrent zoo dom is Een modern zakenman is „bij de tijd" en adverteert In de De doorreis van H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana heeft in Utrecht, schen de betrokken partijen bij het conflict grens begon, een buitengewoon hartelijk karakter gedragen. Geruimen tijd vóór zes uur had zich gis teravond reeds een talrijk publiek op het Sta tionsbordes veizameld en ook op net Stati onsplein stond het vele rijen dik. Toen de Koninklijke auto's het plein op reden, barstte een luid applaus los. De Koningin en de Prinses hielden zich een oogenblik op het bordes op om het pu bliek buigend en wuivend te danken. Via de eerste klasse-wachtkamer begaven de beide vorstinnen zich onmiddellijk naar den gereedstaanden Koninklijken trein, welke was samengesteld uit vier salonrijtuigen en één bagagewagen. Tot aan 'het oogenblik van het vertrek hielden de Koninklijke rei zigsters zich voor de ramen op. Ook op het perron had zich veel publiek verzameld, oat de Koningin en de Prinses steeds opnieuw toejuichte en eenige malen het Wilhelmus zong. Toen de trein zich om 18 22 in beweging zette barstte nogmaals een luid gejuich los. Het verzoek van H.M. de konin gin om haar bezoek aan de Belgi sche hoofdstad een particulier ka rakter te doen dragen, is over het algemeen door de Brusselsche be volking opgevolgd. Gisteravond bevatten enkele kran ten eenige artikelen, die in verband met het bezoek aan het Nederland- sche koningshuis gewijd zijn. Deze vriendelijk gestemde begroetings artikelen waren in het bijzonder ge wijd aan den levensloop van H.M. de koningin. Hedenmiddag tegen 12 uur, het tijdstip waarop de hooge bezoeksters uit Nederland werden verwacht, hadden zich voor het ko ninklijk paleis te Brussel eenige honderden belangstellenden vergaderd, de meeste leden van de Nederlandsche kolonie te Brussel. De Belgische koninklijke familie, die ge woonlijk te Laeken woont, was vanmorgen vroeg in het paleis gearriveerd. In den loop van den ochtend was koningin Astrid nog uitgereden en even na 12 uur keerde zij zonder gevolg per auto in het pa leis terug. Het weer, dat de laatste dagen toch al niet mooi was, werd hedenmorgen nog ongunsti ger en den geheelen ochtend bleef een drui- lerigen regen vallen. Bij het paleis waren geen bijzondere maatregelen in verband met het bezoek ge nomen. De beide schildwachten, de infante risten, die den ingang van het paleis bewa ken, stonden er als op andere dagen en eenig ander militair vertoon was er niet. Slechts een 20-tal politie-agenten onder commando van een inspecteur zorgden voor het paleis voor een afzetting, welke hierin bestond, dat even voor de aankomst van de konink lijke gasten het rijverkeer langs het paleis werd stopgezet en het publiek op eenigen afstand va> - ingang van het paleis werc gehouden. Om 1 uut ecies naderden eenige politie- motorrijders, die den koninklijken stoet voor uit reden. Deze werd geopend door de auto van den gouverneur van de provincie Bra bant, baron Houtart, die H.M. de koningin tot aan de grens van de provincie Brabant was tegemoet gereden. Om 11 uur hedenochtend Belgischen tijc waren koningin Wilhelmina en prinses Ju liana met gevolg nabij het plaatsje Poppel over de Nederlandsch-Belgische grens geko men. Hier had de gouverneur van de pro vincie Antwerpen, baron Holvert, de hooge gasten begroet. Hij vergezelde hen door de provincie Antwerpen, naar de grens van de provincie Brabant, waar de gouverneur van deze provincie, baron Houtart, de bezoeksters verwelkomde en haar verder naar Brussel begeleidde. In de tweede auto zaten H.M. de koningin en prinses Juliana. De koningin in het wit gekleed droeg een witte sluier; prin ses Juliana droeg een beige mantelpak en een hoed van dezelfden kleur. Op de koninklijke auto volgden drie auto's met het gevolg van de hooge gasten. De ko ningin wordt vergezeld door graaf Dumon- ceau, grootmeester van het huis der konin gin en opperceremoniemeester, haar hofdame jvr. Taets van Amerongen, en haar adju dant, de kapitein ter zee, Rost van Tonnin gen; de prinses door haar hofdame jvr. de Brauw en den grootmeester van het huis der prinses Sixma van Burmania baron Ren- gers. In de koninklijke stoet reed verder nog een leege reserve-auto mee. Toen de stoet het paleisplein opzwenkte, ging een gejuich op onder de aanwezigen, van wie enkelen met rood-wit-blauwe vlaggetjes zwaaiden. De koningin en de prinses dankten vriendelijk groetend voor deze ontvangst. De stoet reed daarop ae groote oprij poort binnen van den rechtervleugel van het paleis. In het paleis werden de koninklijke gasten allereerst begroet door den opper ceremoniemeester van het koninklijk huis en door den chef van het militaire huis van den koning. Onmiddellijk daarna vond een begroeting plaats door koning Leopold en koningin Astrid, die zeer hartelijk was. H.M. de koningin en H.K.H. prinses Ju liana zullen gedurende hun verblijf te Brus sel de rechtervleugel van het koninklijk pa leis bijwonen. De koningin bewoont de ko ninklijke vertrekken op de eerste etage van dezen vleugel, de prinses de prinselijke ver trekken in de beneden-verdieping. De twee de etage is geheel voor het gevolg gereser veerd. Aan de koningin zijn tijdens haar verblijf te Brussel toegevoegd als adjudant in bui tengewonen dienst generaal Verhavert, als hofdame gravin Marnix de St. Aldegonde. Aan de prinses Mlle. Chislaine de la Lanoy. Na de begroeting werd ten paleize de lunch gebruikt. Om half drie in den middag zullen koning Leopold en koningin Astrid zich in een galastoet begeven naar het con cours Hippique te Brussel. Prinses Juliana zal 10 minuten later zich alleen eveneens der waarts begeven. Hedenavond vindt een groot diner ten hove plaats, waaraan ook de leden der Ne derlandsche delegatie te Brussel zullen aan zitten. Hedennacht om twee uur is het tegelijker tijd drie uur en men zal dus een uur nacht rust moeten missen. Voor hen die met het oog daarop vroeg ter ruste willen gaan geven wij nogmaals de waarschuwing de klokken vóór het naar bed gaan een uur vooruit te zetten. Als wij Alkmaar naderen, van wélke richting ook, trekt van de gebouwen 6teeds het meest de aandacht de Groote Kerk, van verre zichtbaar. De geheele sthd domineerend, ligt zij daar als een beeld van vervlogen eeuwen. Welk grootsch bouwwerk is hier door men- schenhanden opgericht! En als wij bin nen de stad gekomen de kerk zelf be reiken, gaat een gevoel van groote bewondering ons bevangen voor dit machtige gebouw/Herinneringen uit het verleden doemen bij ons op en brengen on- de oude Alkmaarsche geschiedenis weer voor den geest. Als Alkmaarders voelen wij ons trotsch op de Groote Kerk en zijn over tuigd, dat ook op ons, het tegenwoordig geslacht, de plicht rust, alle krachten in te spannen, om deze voor de toekomst te bewaren en te verdedigen tegen het sioopend gevaar van den tand des tijds, dat immer oude monumenten bedreigt. Het is bekend, dat twaalf jaar geleden aangevangen werd met een belangrijke restauratie van het kerkgebouw; het Rijk, de provincie, de gemeente en de kerkvoogdij werkten samen en met goed resultaat werd een gedeelte van de restauratieplannen uitgevoerd. Hetgeen daarbij is tot stand gekomen, kan thans bewonderd worden, doch dit maakt de tegenstelling met het onafgewerkte des te grooter. Daarom heeft de kerkvoogdij indertijd gesticht een restauratiefonds, dat zou kunnen dienen om ook bij te dragen in de nog komende kosten van verder herstel. Versterking van dit fonds is dringend noodzakelijk en elke bijdrage is daarom welkom. Hoe sympathiek is dan ook de gedach te van het Vrijzinnig Hervormd Zang koor om op Woensdagavond 22 Mei a.s. een kerkcoifcert te geven, waarvan de baten zullen worden gestort in bovenge noemde kas. En niet alleen voor het goede doel, maar ook wegens de mooie muziek, welke zal worden uitgevoerd, is aher opkomst gewenscht. Behalve het reeds vermelde zangkoor en het knapen koor, zullen medewerking verleenen mevr. Westerouwen van Meeteren, mevr. Frieda Roeske en de heer K. Pieket Weeserik, terwijl het geheel onder lei ding staat van den heer Jonker. Als voorzitter van het eere-comité, dat zich voor verwezenlijking van dit sympathieke doel heeft gevormd, wek ik hen, die voor onze oude kerk gevoe len, zoowel uit Alkmaar als uit de om geving, op tot bijwonen van dit kerk- concert. F. H VAN KINSCHOT, burgemeester van Alkmaar. ALCOHOLIST MAAKT ONGELUKKEN Gistermiddag trachtte de bestuurder van een luxe auto op den Kennemerstraatweg een voor hem rijdend motorrijtuig in te halen, terwijl dit niet mogelijk was, in verband met het van tegenovergestelde richting komend verkeer. Het gevolg hiervan was, dat het in gehaalde motorrijtuig werd aangereden. De bestuurder, die deze aanrijding had veroor zaakt, reed na de aanrijding door en werd door de motorpolitie nagezet en te Heiloo aangehouden. Hij bleek niet geheel nuchter te zijn en is overgebracht naar het bureau van politie alhier, terwijl de door hem be stuurde auto in beslag is genomen. Het bleek tevens, dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De aangereden auto was bescha digd aan spatborden. GESLAAGD. Cnze stadgenoote mej. T. Klooster slaagde na gehouden examen voor coupeuse. TOT 10 MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Zooals uit de in dit nummer gepubliceerde vonnissen blijkt, heeft de arrondissements rechtbank alhier den gedetineerden bouwvak arbeider Petr. Adr. F. te Alkmaar, tegen wien ter zake geweldpleging met vereenig- de krachten tegen personen of goederen strafbaar gesteld bij artikel 141 wetboek van sirafrecht 10 maanden gevangenisstraf was geëischt, tot 10 maanden conform den eisch veroordeeld. De rechtbank achtte het ten laste gelegde feit bewezen. Het bewijs was door de ge tuigen a aechcge niet ontzenuwd omdat nier is uitgesloten, dat verdachte te bestemder plaatse was op den aangegeven tijd en we tijdens het plegen van het misdrijf. De rechtbank achtte het feit ernstig en een gevoelige straf noodzakelijk. EEN BEKROOND ONTWERP. Bij de gehouden prijsvraag voor een nieu we synagoge te Amsterdam werd het pro ject ingezonden door onzen stadgenoot, den architect A. Elzas, bekroond met den eersten prijs. Met algemeene stemmen heeft de jury zijn plannen voor uitvoering aanbevolen. „COLLEGIUM MUSICUM". LEIDER: JOHAN BRANDS. Solisten: de dames W. J. Langeveld Holleman en A. M. Eriks—Buys, sopranen; A. v. RegterenAltena, fluit; de heer Jac. Jansen, quinton. Programma: 1. Quartet G dur (2 discant, 1 altfiedel, gamba) Glaude le Jeune (1530 1600); 2. Sonate E moll (Quinton sym- baal) Benedetto Marcello (1686—1739); 3. Sonate F dur (fluit, 2 fiedels, gamba, cym- baal) Scarlatti (1685—1757); 4. Jauchzet Dem Herrn, alle Welt (2 sopranen, 2 fie dels, gamba, cvmbaal) Chr. Bernhard (1627 1692); 5. Sonate G dur (Quinton-cym- baal) Benedetto Marcello (1686—1739); 6. Paduan (3 fiedels, gamba, cymbaal) Samuel Scheidt (1587—1654). BRANDWONDEN OPGELOOPEN. Voor de bereiding van roomijs was mej. Stegers te Oudkarspel aan het water koken in een hiervoor bestemden ketel. Waarschijn lijk daardat er teveel water in gedaan was, sprong de stop van den ketel en kreeg de vrouw stoom en kokend water in het gezicht, waardoor zij ernstige brandwonden aan hals en gelaat opliep. VOLKENBONDS- EN VREDESDAG Op Vrijdag 17 Mei a.s. des avonds 8 uur wordt in het Gulden Vlies te Alkmaar, onder auspiciën van de Vereeniging voor Volken bond en Vrede, afdeeling Alkmaar, een avond voor de jeugd gehouden ter viering van den Volkenbondsdag van 18 Mei. Evenals verleden jaar heeft zich ook thans weer een commissie gevormd onder leiding van ds. F. W. Rappold, predikante alhier, om dezen avond voor te bereiden. Deze com missie vond verschilienee scholen en jeugd verenigingen bereid hunne medewerking te verleenen; de heer A. Rienks uit 's-Graven hage zal spreken over „Volkenbond en Vrede"; het Alkmaarsche Gymnasiastenkoor zal eenige Lederen zingen en leerlingen van middelbare scholen en jeugdverenigingen zullen korte getuigeniswoorden spreken. Zoo zal het zijn een avond voor de jeugd gedeelte lijk zelfs door de jeugd. We zullen tezamen komen om de vredesgedachte in ons te ver sterken en te getuigen van ons geloof in het beginsel: „Vrede door recht". Daartoe roepen wij de jeugd van Alkmaar op. Wij verwachten met hen vele ouderen De commissie is als volgt samengesteld: F. W. Rappold, predikante; mr. G. A. de Lange, secretaris afd. Alkmaar Ver. voor Volken bond en Vrede; G. C. Dun, inspecteur L. O.: E. Harder, leeraar Ambachtsschool; dr. J. Hemelrijk, rector Gymnasium en rector W. N. Zijlstra, moderator R.K. Lyceum. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 7—14 MEI 1935. Nieuwe Zaken: Bergen: J. J. Kaldenbach, Noordlaan 48, timmer man en aannemer. Anna-Paulowna: Fa. de Boer—Nieuwland, Grasweg 40. Exploitatie van boerderijen. Wijzigingen: Alkmaar: J. B. Soecker, Langestraat 39. Banket bakkerij en Kokerij. Overgegaan aan: Mevr Wed. W. A. F. Soeckervan Ciezen. N.V. Exploitatie Mij. „Rijnwaal .1", Too renburg 11. Benoeming plaatsvervanger be stuurder. Akersloot: Coöperatieve Boerenleenbank, Konings weg 169a. Bestuurswijziging. Den Helder: Fa. M. G. de Groot, Koningstraat 106, winkel in kindergoed, dameshandwerken enz. Vennootschap ontbonden. Duinker Goedkoop en Co., Loodsgracht 48. Cargadoors- en assurantieagenten Be stuurswijziging. N.Z. Zuivelabriek ,De Vooruitgang", Julianadorp. Omgezet in een coöperatieve vereeniging. Schermerhorn: C. Beets, koopman in paarden., Dorps straat A 1. Verplaatst naar Monnikendam. Zijpe: Coöperatieve Boerenleenbank. Bestuurs wijziging. Dl STRICTS ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30 Tel. 4395 De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 4 opz teekenaars, 3 bouwk. opzichters, 2 water bouwkundigen, 1 glas in loodzetter, 1 glazen- wasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 2 stratenm,opperlieden 1 stuc.opperman, 5 betonwerkers, 1 beton- emailleur, 38 opperlieden, 13 stucadoors, 41 metselaars, 69 timmerlieden, 15 voegers, 18 schilders, 110 grondwerkers. Groep metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 16 bankwerkers, 1 blikslager, 3 carrosseriebou wers, 1 constructiewerker, 7 electriciens, 1 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,6 m.M. te Torshaven. Laagste barometerstand 757,8 m.M. te Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Mei: Matige tot krachtige veranderlijke wind; later afnemende uit noordelijke richtingen; afnemende bewolking; aanvankelijk nog kans op regen- of hagelbuien; kans op nachtvorst; later iets zachter. Weeroverzicht. Het gisteren vermelde daalgebied heeft zich vooral naar ónze omgeving verplaatst en wordt door een sterke drukstijging op de Britsche eilanden en in zuid-Scandinavië ge volgd, terwijl op IJsland de barometer weer is gedaald. De kleine depressie-kernen brachten zware regen in Schotland, Denemarken en het noorden van ons land. Op de Britsche eilanden regent het nog in het zuid-oosten, maar de lucht klaart verder op bij kouden noordelijken wind en sneeuw buien in Schotland. Ook in Scandinavië valt nog sneeuw. In het zuiden klaart de lucht op. Frankrijk heeft nog grootendeels windstil en helder weer met lage ochtendtemperatuur vooral in het noorden. Ook in Duitschland is het nog rustig. Aan de Oostzeekust waait een matige wind en in het westen begint regen te vallen. In de bovenlucht schijnt de grootste koude voorbij en in zuid-Duitschland is de koude op 500 M. hoogte nog matig. De ont wikkeling van hoogen druk over onze omge ving zal bij afnemende neerslagkansen waarschijnlijk nachtvorst veroorzaken. Zet de beweging naar het zuid-oosten zich voort, dan kan temperatuursstijging volgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.14 uur licht op. ST. LOUIS. Van het donateursconcert van St. Louis gisteravond in 't Gulden Vlies gegeven kon ik maar een drietal nummers hooren, en dat waren: Voix Roumaines, van M. J. H. Kessels, Tirailleurs, marsch van J. Werk man en een Finale, die alle goed werden gespeeld. Over de daarvóór gegeven num mers vernam ik het volgende: no. 1 ('n marsch) heel goed; de ouverture Mignon- nette van Baumann, over 't algemeen be schaafd en zuiver. 3 en 5 (marschen) goed rhytmisch. 4. Belle Bergère (Divertissement) van Francois, soms wat ongelijk en wat weifelende momenten in de stemming, ook goede oogenblikken. De avond werd geopend met een wel komstwoord van den beschermheer, den heer Koelman, die daaraan verschillende mede- deelingen en verlangens toevoegde, o.a. de donateurs opwekte tot blijvenóen steun aan het korps, nu in 't vooruitzicht gesteld is, de gemeentelijke subsidie te doen ophouden. Den leden werd op het hart gedrukt, zich toch vooral geheel aan het korps te geven. Er is onder de leden heel wat verandering gekomen. De ouderen zijn allen verdwenen, jongeren en zeer jonge hebben hun plaatsen ingenomen Dat geeft voor den dirigent veel werk, want de nieuwe, jonge krachten moeten op geleid worden. Hierop sloeg dan ook het woord van den beschermheer „geef ie geheel aan het korps". En als men dat doet, dan dreigt St. Louis geen gevaar, want Köhler, de dirigent, is er de man niet naar, bij dé pakken te gaan neerzitten. A. K. fitter, 1 fraiser, 3 instrumentmakers, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 8 klinkers, 7 loodgie ters, 2 lijnwerkers, 10 machinisten, 2 mach. teekenaars, 13 metaaldraaiers, 1 metaalvij* l«r, 3 metaalslijpers, 18 monteurs, 2 plaat werkers, 1 orgelmaker, 4 rijwielherstellers, 3 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 2 scheepswerktuigkundigen, 7 smeden, 13 sto kers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voor- slaander, 3 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 2 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 43 si garenmakers, 1 sorteeder, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 slagers, 1 kok, 3 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 24 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider Groep verkeerswezen: 41 chauffeurs, 6 koetsiers, 1 stuurman gr. vrt., 2 motorschip- pers, 23 pakhuisknechts, 16 magazijnbedien den, 7 kellners. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 letter zetters, 1 drukker. Groep houtbewerking: 15 meubelmakers, 2 stoffeerders, 5 mach.houtbewerkers, 3 kisten makers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhou wer, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 21 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Groep handel: 14 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende. Overige beroepen: 7 boekbinders, 1 was- scher, 2 kleermakers, 2 rietwerkers, 6 schoen makers, 3 port.-huiskn., 1 verfbereider, kalkbrander, 2 huidenzouters, 4 incasseer ders, 5 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 ambtena

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2