Rechtszaken Spoti £aatstebetichten £ucfituaact Jngezonden Stukken -Maekthetichtea een nieuwe winkel in het burgemeesterskwartier. Candidaatstelling Gemeenteraad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De A.P.S.V. jubileert. Monteur levend verbrand. ren Ier secretarie, 1 el.tech.ingenieur, 1 klomoenschilóer, 1 tegelmaker, 16 kantoor bedienden, 3 administrateurs, controleur, 270 los-arbeiders en 42 transpi rbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaai...„ustrie 41. tabaksindustrie 24, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in div. beroepen: 21. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 7 kantoorbedienden, 4 dagmeisjes, 7 werksters Geplaatst: 24 werkzoekenden. Alkmaar, 11 Mei 1935. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Weder staat er een nieuwe zaak in het |)Urgemeesterskwartier op het punt geopend te worden, nl. de melkzaak van den heer B. Smit op den hoek Rippingstraat—Corf- straat. Dit pand, gebouwd door den heer Joh. Res te Castricum, volgens plannen van onzen stadgenoot architect P. J. van der List, is geheel voor den handel in melk en melkproducten ingericht, wat blijkt uit de aparte verkoopplaats voor „losse" melk, waarachter nog een bergplaats voor de in het bedrijf noodige rijwielen. Want de heer Smit, uit de gemeente Schagen naar hier ge komen, zal ook een melkwijk trachten te ves- tig^n' i De winkel, voorzien van een paar groote etalageramen, bevat een moderne electrische koelinstallatie merk Frigidaire, waarin alles wat aan een bepaalde temperatuur onderwor pen is, wordt geborgen (melk en zuivel, fijne vleeschwaren, enz.) Overigens zijn er allerlei verpakte kruidenierswaren te krijgen. Dat de winkel is voorzien ook van snelweger en snij machine is zeker overbodig te zeggen. Alles is ingericht naar de laatste eischen, en dat zegt veel. Wij wenschen den heer Smit veel geluk in deze nieuwe zaak. Heden zijn ten Stadhuize voor de a.s. gemeenteraadsverkit/Jngen de volgen le candidatenlijsten ingediend:: C h r i s t. D e m. Unie: 1. W. Kam- stra, 2. W. K. Bos, 3. H. Classen. Communistische pari ij Hol land 1. C. de Jong, 2. B. Eppinga, 3. W- .Schuiling. Kath. democratische part 1 P. W. Beemster, 2. G. A. Brakenhoff, 3. S. A. Willekes, 4. B. Kwant. R e v. s o c. a r b. p a r t ij: 1. B. Appel, 2. J. van Berkum, 3. W. van der Wal, 4. M. M. van der Wal—Stappers, 5. M. A. M Lievendagde Jong, 6. J. de Boorder, 7 H. C. J. de Haan. Vrijz dem. partij: 1. A. Sietsma, 2. mr. A. Prins, 3 mej. N. Carels, 4. W. J. F. F. Brink, 5. J. Wiese. 6. K. Kroon, 7. H. J. Landman, 8. M Zwaan, 9. M. Rentenaar. Anti-revolutionnaire part ij: 1. G. H. Hoijtink, 2. A. Dijkers, 3. mr. A. Schenkeveld, 4.B. Bakker, 5. H. Bulthuis, 6. P van der Veer, 7. J. IJspeert, 8. H. Hay- tema Pzn., 9. H. J. Wansink, 10. J. van Gorcum, 11. A. Roos, 12. A. van Ham. Chr. Hist. Unie: 1 J. Vogelaar, 2F, H. Ringers, 3 G. Grondsma, 4 P. v. d. Borden, 5 G. B. C. Vasbinder, 6 A. Lester- huis, 7 G. Peereboom, 8 J. H. Ooijevaar, 9 D. L. de Jonge, 10 J. Pool. Vrijheidsbond:l. D. Govers Jzn., 2. mr. P. Langeveld, 3. H C. Stoutjes- dijk, 4. mr. C. A. de Groot, 5. E Mak, t. J. Lakeman, 7. E. S. Hamburger, 8 P. J. Preijer, 9. W. Holsmuller, 10. Mevr. M. v Son6beeck—Baning, tl. Ph. M. Bos- scner. S. D. A. P.: T. Bonsema, 2. W. van de Vall, 3. W. J. Bulens, 4. A. Bakker, 5. H v Drunen, 6. mej. G. Nierop, 7. P. Dekker, 8 H. Koot, 9. N. Schats, 10. A. F. Zeegers, 11. G. Koopmans. R.-K a t h. S t a a t s p a r t ij 1. H. Klaver, 2. C. Venneker, 3. V. F. Keijsper, 4. D. J. Woldendorp, 5. J. H. Raat, 6. A. J. M. Lees berg, 7. H. W Koopmeiners, 8. A. Haring, 9. mevr. H. W. Smal—Prins, 10 mej. M. B. M. Boom. De lijsten der candidaten der S.D.A.P. en de r. k. Staatspartij verschillen eenigs- zins voor de drie kieskringen. SCHURFTZIEKTE BIJ APPEL EN PEER. De Plantenziektenkundige dienst te Wage- ningen schrijft ons: Ter voorkoming en bestrijding van de schurftziekte bij appel en peer, die zoowel de bladeren en de twijgen als de vruchten aan tast, moeten, zooals thans wel algemeen be kend is, eenige bespuitingen worden uitge voerd. De eerste, met 1 pCt. Bordeauxsche pap, is thans reeds achter den rug (met uitzonde ring wellicht van enkele zeer laat bloeiende appels) daar zij vóór den bloei moet zijn toegepast. Thans is het tijdstip daar voor de tweede bespuiting, die dadelijk na den bloei moet worden uitgevoerd. Bij de meeste peersoorten kan men daar voor Californische pap maar ook Bordeaux sche pap of één der vervangmiddelen gebrui- kn, bij appels zijn Californische pap of an dere zwavelpraeparaten meer gewenscht. Van de geconcentreerde Californische pap (30 gr. B) gebruike men een 1 1/4 pCt. op lossing behalve bij gevoelige soorten, wel ke men met een 1 pCt. oplossing dient te be handelen. Van Bordeauxsche pap voor pe ren neme men een 1 a 3/4 pCt. oplossing. De bespuiting tegen schurft dadelijk na den bloei kan tevens benut worden voor de bestrijding van de echte wormstekigheid, door aan de sproeivloeistof 3 gram poeder- vormig loodarsenaat toe te voegen. Men raadplege daarvoor het bericht over de be strijding van de Wormstekigheid. Uitvoerige gegevens over de schurftbestrij- ding vindt men in mededeeling no. 50 van den Plantenziektenkundigen dienst en voor de bestrijding van wormstekigheid in mede- deeling no. 20 van den Plantenziektenkun digen Dienst. Inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen dienst te Wagenin- gen, door de in verschillende plaatsen geves tigde ambtenaren van den Dienst en door de Rijkstuinbouwconsu lenten Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 14 Mei. Uitspraken 7 Mei, Jacoba S. M., gedetineerd arbeider, Opperdoes. Voortgezet misdrijf van dief- staf. Eiech 7 maanden gev. 6 maanden gevangenis' af. Petr Adr. F., bouwvakarbeider, Alk maar, in voorarrest, geweldpleging tegen personen of goederen art. 141 (sta kingsrelletje). Eiscli 10 maanden gev. 10 maanden gev. Simon K., directeur bijkantoor Shell, den Helder. Hooger beroep Kantonger. den Helder, overtreding motor- en rij- wielwet. Eisch bevestiging doch strafbe paling op 25 boete of 10 dagen hecht. Straf bepaald op 10 boete of 5 dagen hechtenis. Jac. Joh. B., garagehouder den Hel der. Hooger beroep vonnis Heiderschen Kantonrechter, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Straf bepaald op 25 boete of 25 dagen hechtenis. Corn. D., chauffeur Wieringen. Hooger beroep vonnis Kantonger. den Helder, tor zake overtreding motor- en rijwiel- wot, 10 boete of 3 dagen hechtenis. Vrijgesproken. Jeroen Willem Alb. Fr., chauffeur den Holder. Hooger beroep overtreding art. 22 B motor- en rijwielwet Kantonger. den Helder. Veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis, benevens ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Ontzegging bepaald op 1 jaar. Vanmorgen is het feest begonnen Vanmorgen is het A.P.S.V.-feest begon nen In de bovenzaal van den heer van Gij zen kwam om 9 uur een groot aantal politie mannen bijeen, niet alleen uit Alkmaar en directe omgeving, maar zelfs uit Wassenaar, Leeuwarden en andere plaatsen. En op dat zelfde oogenblik waren politiedienaren uit Lonneker, den Bosch, Rotterdam, Hilversum en andere plaatsen naar de kaasstad onder weg en zouden in den loop van den morgen hier arriveeren. Een prachtige collectie prijzen werd bezich tigd door de gasten, bestuursleden maakten nog gauw de allerlaatste toebereidselen klaar, de schietbanen lagen gereed voor de schutters, kortom, alles was klaar voor den tweedaagschenstrijd, die vreedzaam en spor tief moet verloopen en zal verloopen! Het was al ruim 9 uur, toen de tegenwoor dige voorzitter der A.P.S.V de heer ter Horst, de aanwezigen verwelkomde met eeni ge goedgekozen woorden. Het verneugde hem en natuurlijk de geheele A.P.S.V dat zoovelen aan de uitnoodiging gehoor haden gegeven. In het bijzonder heette spr. welkom commissaris Walraven en inspecteur Stienstra, die beiden heel veel hadden mee gewerkt, om de A.P.S.V. in stand te houden. Verder verwelkomde spr. twee oud-voorzitters de heeren Zoll en Dreeuws, beiden thans in Leeuwarden, die eveneens hun beste krachten gegeven hadden voor de A.P.S.V. De heer Walraven, eerevoorzitter der A.P S.V., opende daarna de festiviteiten met een enkel woord, waarin spr. de hoop uitsprak, dat de wedstrijden, zoowel op de schietbanen als op het sportveld, een prettig en sportief karakter mochten dragen. De heer Zoll, voorzitter der Leeuwarder Politie-sportvereeniging, dankte vervolgens voor de uitnoodiging, om naar Alkmaar te komen en bracht daarna namens zijn vereeni- ging de gelukwensch over bij het 10-jarig bestaan, dat voor een klein corps als Alk maar wel een zeer bijzondere prestatie is Zijn gelukwensch liet spr. vergezeld gaan van een bloemstuk. De voorzitter der politie-sportvereeniging Wassenaar sloot zich bij de woorden van den heer Zoll aan en sprak, terwijl hij eveneens bloemen aanbood, de hoop uit, dat de feeste lijkheden vlot zouden verloopen. De heer Genefaas sprak namens de Alk- maarsche schietverenigingen, de B.V.L. Alcmaria, Nimrod en Wilhelm Teil en bood namens deze de A.P.S.V. een kleine herinne ringsmedaille aan. Voorzitter ter Horst dankte daarna de vel schillende sprekers, uitte den wensch, dat de wedstrijden in alle opzichten zouden slagen en verzocht toen commissaris Walraven om het „eere-schot" te lossen. Zulks geschiedde en het jubileumfeest van de A.P.SAA was begonnen! Weldra werd er met animo geschoten op alle banen en vooral zij, die over eenige uren zouden moeten voetballen, haastten zich, om hun kansen op de schietbanen te verdedigen. Op het sportterrein. Om ongeveer 11 uur begonnen de voetbal wedstrijden en toen had de eigenlijke offi- cieele opening plaats, 't Was jammer, dai een druilerige regen een verblijf op het sport park niet al te aangenaam maakte, maar ge lukkig had het weer geen invloed op het humeur der voetballers en de kijkers. Voetbal. DINDUA—JONG HOLLAND 3—1. Zaterdagmiddag ging J. H. op bezoek bij Dindua (Enkhuizen) en kreeg een 3—1 nederlaag te slikken, die niet verdiend was. Over vieren stelden de beide ploegen zich op, en J. H. moest tegen 'en wind in spelen en bracht den bal aan rollen. Na een paar wed Ische aanvallen kwam J. H. opzetten, j :n ondernam een ren langs 't lijntje, een orzet volgde, een kogel op doel, maar deze werd keurig ge keerd door den keeper. Hierna kwam Din dua opzetten, de bal zweefde van den mid- voor naar den rechtsbuiten, een worsteling met een J. H.-er, de bal belandde bij den rechtsbinnen en deze zond een laag en ver rassend schot in den hoek (10). J. H. liet den moed niet zakken en weer waren ze in den aanval; de linksbuiten on dernam nu een ren en juist o-p het moment dat hij zou schieten werd hij „gevloerd" en een doelpunt bleef achterwege. Daarna kwam J. H. weer aanvallen en het resultaat was, dat er een vrije schop werd toegekend op den rand van het strafschopgebied, die echter onbenut bleef. Toen kwam Dindua weer aan het woord en nu ging de bal naar links, een voorzet, die op het hoofd van den middenvoor belandde en verdween in het doel (2—0). Met denzelfden stand kwam de rust. Na de thee had Jong Holland den wind in den rug en was voortdurend voor het Dindua-doel, maar kreeg niet veel kansen om te doelpunten. Dindua liet zich echter ook niet onbetuigd en ondernam menigen aanval, die goed op gezet was, en menig benauwd moment voor Jong Holland schiep, maar keeper en backs redden een paar keer uitstekend. Opnieuw kwam Dindua omzetten, 'n door braak, gevolgd door 'n schot in den boven hoek en de stand was 30. Na den aftrap kwam J. H. weer in den aanval; een J. H. speler werd een beetje ruw opzij gezet en er werd een vrije schop toegekend, deze werd genomen door Verhoe ve en hoog voor doel geplaatst, een kopbal door 'n D. back ging hoog over den keeper heen en het eerste goaltje was gescoord (3-1). Jong Holland bleef aanvallen en weer werd er 'n strafschop geforceerd, die, geno men door J. Kuiiper, hoog over doel ge plaatst werd. Toen het einde aanbrak was de stand 31 voor Dindua. De leiding van scheidsrechter Roodzand liet wel wat te wenschen over. Wielrennen. NEDERLANDSCHE WIELRENNERS NAAR LONDEN. Behalve de Nederlandsche amateur Wiel renner van Vliet zal ook de amateur wielren ner Peperkamp uit den Bosch de Nederland sche kleuren verdedigen bij de wedstrijden om den Grooten Prijs van Londen, welke aldaar op Zaterdag 1 Juni verreden worden. DENEMARKEN—NEDERLAND. Wie er naar Kopenhagen gaan. Tusschen den Deenschen wielerbond en de Nederlandsche Wielrenunie is een overeen komst tot stand gekomen voor een landen- wedstrijd Denemarken—Nederland. De eer ste ontmoeting zal plaats vinden op 21 tot en met 24 Mei a.s. op de wielerbaan te Kopen hagen. Door de Nederlandsche wielrenunie zijn aangewezen om de Nederlandsche kleu ren te verdedigen bij dezen wedstrijd de na volgende amateurs: A. v. Vliet uit Woerden. C. Peperkamp uit den Bosch, J. J. v. Vijver uit Breda, P. N. Bovendeaard uit Sittard en J. J. Duijn uit Wassenaar. De renners ver trekken Zaterdag 18 Mei vanuit Amsterdam onder leiding van den officiaal B. Swaab de Beer en den Nederlandschen trainer Guus Schillings. (Ongecorrigeerd) ZITTING TWEEDE KAMER. Verschillende ontwerpen aangenomen. De Tweede Kamer heeft heden zonder debat en z.h.s. aangenomen een wetsontwerp betreffende onteigening voor het aanleggen van een sportinrichting in de gemeente Utrecht. Het wetsontwerp tot vermindering van het aantal leden van het college van gedelegeer den uit den Volksraad ontmoet bezwaren bij de heeren Roestam Effendi (C.P.H.) en Cra- mer (S.D.A.P.), die beiden van reactie ge wagen. Minister Colijn ziet in het voorstel geen vermindering in de onderlinge samenwer king. Het is een deel van een reeks bezuini- zingsmaatregelen. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangenomen. Bij het wetsontwerp betreffende wijzi ging der motorvoertuigenbelasting en verhooging van den benzineaccijns in Nederlandsch-Indië waarschuwt de heer Van Kempen (lib.) tegen de mogelijkheid van onnoodige uitbreiding van autobus diensten terwijl spoor- en tramwegen noodlijdend zijn. De heer Roestam Effendi is tegen vorhooging var den benzine-accijns ter wille van vele kleine inlandsche auto- en bushouders. Minister Colijn acht dit wel wat ver gezocht. Het voorstel komt neer op ccige verlichting voor de ondernemers. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange- namen. Ministerraad; mr. March&nt niet tegenwoordig. De heden gehouden wekelijksche bij eenkomst van den ministerraad werd mot bijgewoond door minister Marchant. Verschillende kleinere wetsontwerpen worden zonder debat en zonder hoofde lijk© stemifling aangenomen. Onder riH-er dat betreffende verkoop aan de gemeente Zutphen van gronden bij het voormalige fort „de Pol". Een drietal wetsontwerpen betreffen- d invoerrecht op versche perziken en b emkool, alsmede betreffende handels overeenkomsten met Italië en met Polen worden z. h. s. aangenomen. Brand in een garage te Noord- hom (Gr.) Hedenmorgen te ongeveer vijf uur is brand ontstaan in de gcirft^6 van dan h66r OostarJiiii^ te Noordhoru (Groningen). De 22-jarige monteur Tj. Duisterwm- k*l was vannacht te omstreeks drie uur met den wagen thuis gekemen Hij heeft deze in de garage gezet en heeft vervolgens zijn slaapplaats, boven de garage gelegen, opgezocht. Na het ont dekken van den brand heeft men nog pogingen in 't werk gestel Q den jonge man te redden, doch n:en vond het bed leeg. Vermoedelijk heeft de monteur den brana bemerkt en nog getracht zich te reuden, hetgeen hem eyenwel niet is ge lukt. Het geheel verkoolde lijk werd later in de garage gevonden. De garage brandde geheel uit. Men neemt aan, dat zelfontbranding van de auto oorzaak van den brand is. GROOTE BOERDERIJBRAND. Twee boerderijen geheel, een gedeeltelijk afgebrand. Door tot nog toe onbekende oorzaak is hedenmorgen brand ontstaan in het achterhuis van de boerderij van den luer Van Boxtel, gelegen aan den Pro vincialen Weg in de kom van het dorp Nistelrode (N.-Br.) Het vuur, dat gretig voedsel vond in den opgeslagen voor raad hooi en stroo, greep 6r_el om zich heen, zoodat het achterhuis spoedig ge heel in lichter laaie stond. De brand weer slaagde er in het vooihuis te be houden. Zij kon evenwel niet voor komen, dat de vlammen oversloegen naar de nabij gelegen boerderij van den bejaarden heer Van Donzel. Deze was i.lleen thuis. Hij kon slechts met moeite uit het brandende perceel worden ge haald. De boerderij van den heer Van Donzel ging geheel in de vlammen op. Niets kon worden gered. De landbouw gereedschappen, de inboedel, benevens ee\ bedrag aan geld, groot 200 ging verloren. Een derde boerderij, nl. die van den heer v. Geurts, raakte eveneens in bi&nd. Men slaagde er in den inventaris te redden. De boerderij ging evenwel vrijwel machteloos tegenove het vuur. CANDIDAATSTELLING AMSTER- DAMSCHE GEMEENTERAAD. Heden hebben de volgende partijen candi daten lijsten ten Stadhuize te Amsterdam ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. Alle partijen met uitzondering van de S. D. A. P. dienen voor de drie Kies kringen gelijkluidende lijsten in: Anti-Rev. Partij. Roomsch Kath. Staatspartij. Chr. .Historische Unie. Vrijheidsbond. S. D. A. P. Comm. Partij Holland. Vrijz. Dem. Partij. N. S. N. A. P. Neutr. Blok aller Middenstanders. Kath. Dem. Partij. Onafh. Middenstands Partij. Volkswelvaartpartij. Evang. Partij voor Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap. Chr. Dem. Unie. Rev. Soc. Arb. Partij. Nationaal Herstel. Amst. Volkspartij. Lijst De Hartogh. KOLONEL LAWRENCE ZWAAR GFWGND. De door zijn avontuurlijk leven bekende kolonel Lawrence, die gedurende den we reldoorlog naam maakte als leider der op standige Arabieren en die een nog onopge helderde rol speelde bij de onlusten in Afghanistan, heeft gist. in 't Engelsche graaf schap Dorset een ongeluk met zijn motor gehad. Met een schedelbreuk is hij in een ziekenhuis opgenomen. In 1917 had Lawreiice zijn naam veran derd in Shaw; tot voor kort heeft hij als gewoon soldaat dienst gedaan bij de Brit- sche luchtmacht. DE MOORD TE MARSFILLE. De lilm verbrand. verdediger van de Kroatische terros- risten, die te Parijs aangeklaagd zijn in verband met den moord op Koning Alexan- der van Joegc-Slavië en Barthou, heeft van het gerechtshof te Marseille verlof gekregen om de film van den aanslag in een besloten zitting te doen vertoonen. Hij wilde bewij zen, dat een der beklaagde, Mio Jarlj, geen deel aan den aanslag heeft gehad. De film is thans in het paleis van justitie te Marseille door een filmoperateur ge draaid. Op het oogenblik, dat de scène van den aanslag op het doek zichtbaar werd, ontbrandde de film om geheel in vlammen op te gaan. Niettemin verklaren de aanwe zigen, dat de beklaagde inderdaad niet op de film te zien was geweest. KORTE BERICHTEN. Gisteravond is te Den Haag op ruim 71-jarigen leeftijd overleden de heer J. de Jager, oud-hoofdinspecteur tit., oud-chef van het Haagsche brandweercorps. DE VLOOTSCHOUW OP SCHIPHOL. Demonstraties en rondvluchten. Het plan voor den vlootschouw op Schip hol, welke Zaterdag a.s. gehouden zal wor den, is grootendeels vastgesteld. Veertien vliegtuigen der K.L.M., van de oude Fokker F 7 tot de nieuwste F 22, F 33 en Fokker/Douglas, zullen tentoongesteld worden, terwijl tevens de Nationale Lucht- vaartschool en de Amsterdamsche Aeroclub met een zestal lestoestellen en particuliere vliegtuigen aan den vlootschouw deelnemen. De Rijksstudiedienst voor de luchtvaart heeft bereidwillig haar laboratoriumvliegtuig de Fokker 2 PH-RSL beschikbaar gesteld. Deze Fokker F 2 is een der eerste door Fokker voor het burgerlijk luchtverkeer gebouwde toestellen, welke eind 1920 aan de vloot der K.L.M. worden toegevoegd. De N.V. Autogi ro Import te Rotterdam heeft zich eveneens bereid verklaard om haar toestel aan de vlootrevue te doen deelnemen. Van 10 uur 's morgens af staan alle vlieg tuigen op het platform opgesteld. Het geheel zal een nog vollediger indruk der ontwikkeling van het luchtverkeer geven dan op den vlootschouw van 7 October 1934 mogelijk was, toen 7000 bezoekers ondanks den regen de v1iesrt"inren lyr'rV'nd hebben. 's Middags tusschen 2 en 5 uur worden verschillende demonstraties gegeven, waar aan o.a. de Marineluchtvaartdienst, de Na tionale luchtvaartschool, de Amsterdamsche club voor zweefvliegers en de Autogiro Im port hun medewerking verleenen. De K.L.M.-vliegtuigen, welke aan den vlootschouw deelnemen, zullen na het einde der demonsraties opstijgen voor een rond vlucht boven Amsterdam en daarbij plezier vliegers meenemen tegen verminderd tarief. Hier wordt dus de zeldzame gelegenheid ge boden om met de Arend,- een Fokker/Douglas of een F 22 boven de hoofdstad te vliegen. VROUWEN VREDESGANG, 18 MEI. Nog een paar dagen scheiden ons van den dag, waarop de vrouwen weer daad werkelijk kunnen toonen, dat zij zijn vóór Vrede door Rechtspraak, en tegen oplossing van geschillen door wapengeweld. Nog een paar dagen, en de groote zwijgende stoet vrouwen zal weer ernstig en waardig door de straten van de Residentie trekken, als een protest tegen de bewapeningswaanzin in alle landen. Dan zullen weer loopen vrouwen van elke godsdienstige richting en van elke politieke kleur, armen en rijken, zeer ont wikkelden en weinig geschoolden, ouden en jongen, elke vrouw een wezen apart, maar gedragen en vereenigd door éénzelfde be wustzijn: dat van Vrouwzijn, draagster van het Leven, dus strijdster tegen den oorlog, die is: de Dood. Een groot gebouw van geestelijke kracht zal door die éénheid van bewust zijn worden opgetrokken, en allen zullen er door worden gedragen en gesterkt in hef jaar dat komt. Een groot voorrecht, een eer is het voor iedere vrouw, mee te mogen helpen die gees telijke kracht te versterken, door deel uit te maken van den optocht. Nog zijn veel te weinig vrouwen zich hiervan bewust; maar wie verleden jaar zich heeft voelen doorgloei en van de heilige ontroering in den Stillen Rondgang, wéét, welk een ontzaglijk voor recht het is, één van die stille vrouwen te mogen zijn; wéét, welk een kracht de herin nering aan die uren geeft in den strijd tegen den oorlog. Vrouwen nog kunt gij U opgeven bij de secretaresse van het plaatselijk comité mejuffrouw J. Schellevis Varnebroek 1; aarzelt niet, maart durft Uw Vredeswil te toonen en voor Uw kinderen op te komen, door U Zaterdag aan te sluiten bij de Vrouwen Vredesgang! MEVR. J. y. d. VEEN—WILSON. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Mei 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2—3.20; Aard appelen per 100 K.G. 2—3.20; Aard beien per 100 doos 15—30; Andijvie per 100 stuks 2.20—4.90; Asperges per 100 bos 1538; Bloemkool le s. per 100 stuks 9—12, 2e s. 6-ƒ 8; Gele kool per 100 K.G. 1.60; Kropsla per 100 stuks 15.60; Komkommers per 100 stuks 4—11; Prei per 100 bos 2.90—5.30; Postelein per bakje 16—28 cent; Rabarber 1.50—5, Raapstelen 0.701.40, Radijs 1.30—2.90 en Selderie per 100 bos 1.903.80; Spina zie per groote bak 1644 cent; Snijboonen per 100 pond 25—27; Tomaten per 100 pond 25; Wortelen per 100 bos 7—10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Mei 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 136500 K G. PURMEREND, 14 Mei 1935. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: üem. kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 60000 K.G. Hoogste prijs 11.50. Handel matig. 8 partijen Kleine boerenkaas 11.50 en volvette kaas 14, handel matig; 2526 K.G. Boter 1.25—1.40 en weiboter 1 15 1.30 per K.G. handel stug; 662 Runderen w.o.: 285 Vette koeien 52—55 ct. per K.G 163 Geldekoeien 80140, 175 Melk koeien 110—180, 39 Stieren 32—42 ct. per K G.; 12 Paarden 45—130, 90 vette kalveren 3050 cent per K.G., handel stug; 592 Nuchtere kalveren: slacht 3—10 en fok 9—14, handel vlug; 200 Vette var kens: slacht 3436 cent per K.G., handel vlug; 28 Magere varkens 15—28, han del stug; 243 Bigger. 8—16, handel stug; 436 Schapen 7—18; 47 Bokken 3—11, handel matig; 639 Lammeren 3—8, handel stug; Kipeieren 2— 2.50 en Eendeieren 1.50 per 100 stuks; Piepkuikens 4045 cent per K.G.; Oude kippen en hanen 2540 cent per K.G.; Ko nijnen 0.30—1.60; Eenden 20—40 cent per stuk; Duiven 40 cent per paar; 4831 stuks Eendeneieren A 1 45—1.55 en 6902 stuks kippeneieren A 1.90—2 20 per 100 stuks. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afd. eieren. 215000 stuks Eenden eieren 1.45—1.55 per 100 stuks en 125000 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen ais volgt; 70—80 K.G. 3—3.10, 65—66 2.40—2.50, 63—64 2.20— 2.40, 60—62 2—2.20, 58—59 1.90 2.10, 56-57 1.80-/ 1.90, 53-55 1.80-/ 1.90 en 50-52 1.60-/ 1.70, per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Mei '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2850 K.G. .Gele kool 1.30—2.40; 5500 K.G. D. witte kool 3.40—4.20; 400 K.G. Bieten 0.60; 550 K.G. Peen 1.10; 350 K.O. Tomaten: A 44, B 49, C 35 en CC 29, alles per 100 K.G. SCHAGEN, 13 Mei 1935. Op de Mei paardenmarkt waren in totaal 61 stuks aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 2^-jarige pjaarden 150—200; rijtuig- paarden 150—250; werkpaarden 150 250; Slachtpaarden 80—155; Hit ten 80—240. Handel matig. WARMENHUIZEN, 13 Mei 1935. Aan gevoerd 225 K G. Gele kool, waarvan de prijs voor12e s. 1. I

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3