HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL HET 25 JARIG AMBTSJUBILEUM VAN BURGEMEESTER EYMA; DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Stad en Omgeving De jubilaris in den raad gehuldigd. Zanghulde van de schoolkinderen. Een schitterende receptie. Vele woorden van dankbaarheid. De heer K. Molenaar vreesde, dat het practisch onmogelijk zal zijn den aan voer te verdeel en over de heele week. Reeds 20 h 30 jaar lang bestaat het euvel, dat op enkele dagen zeer veel wordt aangevoerd en op andere dagen slechts weinig. Nadat nog eenige heeren over het voorstel hadden gesproken, werd het prae-advies van het centr aal-btstuur goedgekeurd. Boycot van tuinders. De afd. L. T. B. Tuitjenhorn stelde voor, om pachters van land, hetwelk den vorigen gebruiker op ongemotiveerde wijze is ontnomen, door de veiling te boycotten en een commissie te benoe men, die tot taak zal hebber, ieder voor komend geval te onderzoeken. De afdee- ling motiveerde het voorstel met te zeg gen, dat het thans voorkomt dat tuin- deis uit hun bedrijf worden gezet hoe wel zij soms zoo goed als geen achter stand hebben; door den aanbevolen maatregel denkt men zooveel mogelijk hot uit het bedrijf zetten te voorkomen. Het prae-advies luidde: Het centr. be stuur meent dat de veiling oen vrije verkoopplaats moet blijven en dat het ni-t op den weg van de veilingsvereeni- ging ligt, welke zich slechts den afzet der producten ten doel stelt, om zich met genoemde zaken te bemoeien. Boven dien zou men in conflict komen met de thans door de regeering voorgeschreven verplichte veiling van alle tuinbouw producten. Tenslotte meende het centr. bestuur dat de bepaling, dat de teeit- vcrgunning een persoonlijk recht ie. den tuinder voldoende voor willekeur be schermt. „Tuitjenhorn" lichtte het voorstel na- de" toe. Op het oogcnblik zou nog nie mand door het voorstel worden getrof fen. Wie bang is voor eventueelen boy cot, zou zich kunnen onthouden van het huren van een bedrijf zooals bedoeld. De voorzitter wees er op, dat er al een commissie als genoemd bestaat, maar dat haar tusschenkomst nog niet is gevraagd. Spr. ontried aanneming van het voor stel. Wie uit het bedrijf wordt gezet, behoudt de teeltvergunning en kan dus weer een nieuw bedrijf opzetten. „Tuitjenhorn" merkte op, dat iemand, die een vrijgekomen bedrijf huurt, toch ook een teeltvergunning daarvoor kan krijgen. De voorzitter verdedigde nog het p»*ae-advies. De afd. Tuitjenhorn trok he t v oor- stel in, onder het uitspreken van de h-'op. dat bedrijven als in het voorstel bedoeld, niet gepacht zouden worden door anderen. Voorstel tot boycotten van goederen van om crisisschulden verkochte bedrijven. De vereeniging Groenteteelt stelde voor om tot boycot over te gaan van die goederen, welke afkomstig zijn van be drijven, die om hypothecaire of andere schulden tengevolge van de crisis zijn verkocht. De vereeniging meende, dat de crisis zulk een omvang heeft aangenomen, dat bescherming der tuinders noodzake lijk is. In het prae-advies constateerde het bestuur, dat een gelijkluidend voorstel door Groenteteelt reeds tweemaal is in gediend. Het bestuur nam nog steeds hetzelfde standpunt in als vorige jaren, n.'.. dat maatregelen als de aanbevolene niet liggen op den weg van de veilings- vereeniging. Het prae-advies voegde hieraan toe: De door Groenteteelt ver langde maatregelen zijn inmiddels door de regeering genomen, zoodat aan haar wenschen is voldaan. De heer W i 1 d e b o e r merkte op, dat het excecutieverbod er toch nog niet is. De heer Klant (secretaris) erkende dit, maar zei, dat de regeering eenige lang niet malsche maatregelen heeft ge nomen in verband met die te verwach ten wet. Het voorstel werd hierna verworpen met 47 tegen 19 stemmen. Geen andere betalingen dan aan tuinders. De vereeniging Westfriesland stelde voor om den betaalmeester op te dragen geene andere betalingen te doen dan aan de tuinders, dus bedragen voor ge veilde producten niet te betalen aan be lastingautoriteiten of aan firma's die vc deringen hebben op de tuinders. In de toelichting werd gezegd: Het be- taalkantoor is door de tuindersorgani saties gesticht met de bedoeling zeker heid te hebben dat wij a contant de gel de voor onze geveilde producten ont vangen. Belastingschulden en andere persoonlijke schulden van een tuinder zijn zaken, uie buiten het terrein van veiling en betaalmeester behooren te blijven. In het praeadvies zei het centraal be stuur: Tot de inhouding van gelden voor belastingschulden is de betaalmeester wettelijk verplicht. Wat betreft andere schulden van de tuinders is het vorige jaar reeds het besluit genomen, lat daarvoor geen inhoudingen meer zullen worden gedaan. De heer Wil de boer moest zich wei bij het prae-advies neerleggen, om dat tegen de wet nu eenmaal niet te vechten is. Spr. voegde hier nog aan toe, van de belastingadministratie te hebben gehoord, dat bij misgewas vrijstelling van betaling van grondbelasting kan worden verkregen. De secretaris deelde mede, dat op grond van de studie van het Centraal Bureau wordt geadviseerd om niet aan vorderingen, als in het voorstel bedoeld, te voldoen, onder mededeeling dat men het maar in rechten moet uitzoeken. Het prae-advies werd goed gekeurd. Aandrang verruiming teeltver gunning. De vereeniging „Samenwerking" stel de voor er bij de betreffende autoriteiten op aan te dringen, om eenige verrui ming in de teelt vergunning te geven voor die tuinbouwbedrijven, welke er ook grasland bij hebben en tevens voor de groote bedrijven. Door de verkaveling van het land in het Geestmerambacht is dit land te klein en geeft te weinig opbrengst voor graangewassen om er behoorlijk brood op te verdienen; het is daarom alleszins gerechtvaardigd dat een verruiming van teeltvergunning voor tuinbouwproduc ten wordt verleend. Het centr. bestuur erkende in het prae-advies, dat vele bedrijven door de teNtbeperking zwaar worden getroffen. Vele tuinders hadden reeds vrijwillig veel beperkt en moeten nu nogmrals beperken. Anderen vervallen in een hoog beperkingspercentage tengevolge van de aanwezigheid van grasland. Indien de beperking echter tengevol ge heeft dat de bestaansmogelijkheid van een bedrijf in gevaar komt, kan, meent het bestuur, verlichting van de beperking worden aangevraagd. Indien zich dergelijke gevallen voordoen, is het centr. bestuur gaarne bereid een gemo tiveerde aanvrage te steunen. De heer B o e k e 1 (Samenwerking) juichte het toe, dat het Centraal Bestuur verlichting van beperking vvenschelijk acht, maar vroeg tusschenkomst vóór he», bedrijf in gevaar is gekomen. De heer Wildeboer vond de bepa ling op bedrijven met grasland onbillijk. Bij de groote bedrijven moet men ook rekening houden met een groot be- perkingsperctage voor de polderboeren. De voorzitter achtte het een groote moeilijkheid voor de betreffende instanties, die deze kwestie hebben te regelen. Het gaat om plaatselijke toe standen. Goedkeuring van hoogerhand van een door de crisis-organisatie voor deze streek genomen gunstige beslissing zou allicht geweigerd worden. De heer Boekei drong er op aan, dat het bestuur met De Vierbond zal overleggen en dan een praatje zal maken met de crisis-organisatie De voorzitter zegde bespreking met De Vierbond toe. Daarna zal men kunnen zien wat er gebeuren moet. De heer S. de Boer (L. G. C.) merkte op. dat het idee plaatselijk wordt uit gevoerd. De betreffende commissie doet al het mogelijke om de be'anghebbenden tege moet te komen. De voorzitter constateerde, dat een allen voldoende oplossing moeilijk zal zijn te vinden. Echter zullen de be sturen der plaatselijke vereenigingen moeten pogen waar mogelijk verbete ring te krijgen door verruiming der teeltvergunning. Verschillende heeren merkten op. dat de teeltvergunningen te iaat kwamen, enkelen hadden die zelfs nu nog niet. Aan de crisis-organisatie zal worden gevraagd de betreffende bescheiden het volgende jaar vroegtijdig te geven. Rondvraag. De heer P. Slot A.Pz., dankend voor de vriendelijke ontvangst, wees op het belang van het verplicht veilen. Er mag echter niet maar worden gezegd: „Op dien en dien dag gaan we veilen, de kooper moet dan maar komen." We moeten streven naar het dienen ook vai de belangen der koopers en dus ook op andere dagen aanvoeren. Over de teeltregeling zei spr., dat men niet moet rekenen op een regeling voor een enkele streek; zij is landelijk en het sterk t voor de groote bedrijven. Er moet nu eenmaal worden beperkt, want de uitvoer wordt steeds geringer (nu weer staat er op de clearing slechts li pet. van het bedrag van verleden jaar voor aardappelen.) Voor hen, die in 1933 al vrijwillig hadden beperkt, zijn voor 1934 extra- teeltvergunningen uitgereikt tot een totaal van 78 H.A. voor Raaksmaatboe- zem. Gepoogd wordt eenzelfde gunstige beslissing ook voor 1935 te krijgen en daarop leek spr. wel kans te bestaan. Nadat nog eenige heeren over teelt- vergunning en andere zaken hadden ge sproken, volgde sluiting door den voor zitter. De aanvoeren aan onze groentenveilingen beginnen nu sterk te verminderen en het zal dan ook spoedig met den handel in stapel producten gedaan zijn. Tegen half Mei is dit de meeste jaren het geval. De tweede helft van Mei worden er over 't algemeen nog wel enkele partijen aangevoerd, doch dan zijn de voorraden ver uitgeput. Wat het weer betref:, dit werkt het overhouden in de hand; de kool blijft bij deze koude in goede conditie. Aan beide veilingen werden de laatste week nog schuiten met gele kool aangevoerd Met dit winterprcduct is het 't geheele sei zoen door een lijdensgeschiedenis geweest Een deel er van is onverkocht, doordien 't den minimumprijs niet kon opbrengen, terwijl de beste kwaliteit voor een uiterst lagen prijs werd verkocht. Ook deze week was het weer slecht. Er was bijna geen vraag naar dit product. Aanvankelijk was de prijs zelfs nog lager dan de vorige week en werd voor eerste kwaliteit kool van 1—2 kilo 1.70—1.90 besteed. Zwaardere kool bracht niet meer dan 1.20—1.40 op. Later trad er nog eenige verbetering is eni werd voor de sortee ring van 1 tot 2 kilo 22.40 betaald en stegen de andere ook nog iets in prijs. De aanvoer aan beide veilingen bedroeg nog on geveer 9 spoorwagens. De aanvoer van Deensche witte kool was aanmerkelijg grooter; niettemin werd ze tegen stijgende prijzen verkocht. Was de hoogste noteering de vorige week 2.30, nu liep ze tot het dubbele op. Kool van 1—2 kilo bracht aanvankelijk f 2—2.40 op; reeds Woensdag liep de prijs tot 4—4.40 op met een enkele uitzondering daarboven. Kool boven 2 kilo werd voor 3 tot 3.60 ver kocht. Ook voor de tweede kwaliteit was de markt vlug en de kooplui gingen zelfs bij de tuinders rond om ze met bonnen uit de hand te koopen. Minder goed, neen slecht, ging het daar entegen met de bieten. Doordien er het heele seizoen zeer slechte prijzen voor dit product zijn besteed, komt er nu, als zijnde overge houden, nog menig partijtje los. Bijna alles, wat ter markt kwam. bleek onverkoopbaar. Wat verkocht werd, bracht 40 tot 60 cent op. De aanvoer van peen was niet groot meer. De prijzen bleven nochtans laag. Mooie groote een werden nog verkocht voor 1.70 tot 2.10, een enkel partijtje iets minder. Voor kleine werd doorgaans niet meer dan 60 tot 80 cent betaald. Gezien den tijd, was de aanvoer van toma ten nog gering. Voor A-kwaliteit werd 54 besteed, voor C 38. Het vorige jaar om trent denzelfden tijd werd voor A ook on geveer die prijs besteed, terwijl C 46 op bracht. De prijs is, in aanmerking genomen de hooge exploitatiekosten van kastomaten veel te laag voor een loonende uitkomst. Ook kwam er deze week wat rabarber aan de veiling. Ze bracht 2.30 op. Het vo rig jaar was de stemming voor dit product slechter en de prijs lager. VRETERIJ VAN HET SCHILDPADTOR RETJE EN DE LARVEN VAN DE AASKEVER IN BIETEN. De plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen schrijft ons: Volgens ontvangen berichten treedt het schildpadtorretje in de bieten wederom veelvuldig op. Daarom wordt op de bestrij ding van dit insect de aandacht gevestigd. Daar de aaskever-larven, die eveneens op bieten en mangelwortels voorkomen, op de zelfde wijze bestreden worden, worden ook deze hier genoemd. Het schildpadtorretje en zijn larven vre ten gaten in de bladeren, zoodat deze er erg gehavend uitzien. Het kevertje heeft een schildpadachtig voorkomen. Het is in het be gin iets groenachtig en daarna meer vuil bruin gekleurd. De larve is meer geelgroen. De larven bezitten op zijde van het lichaam vertakte dorentjes, en achteraan een soort staart, die gewoonlijk over het lichaam is gebogen en waarop de uitwerpselen worden verzameld. De larven van den aaskever zijn plat en zwart van kleur. Ze vreten, wanneer het ge was nog jong is, soms de bladeren in hun geheel op; van oudere bladeren laten zij alleen de hoofdneiven over. De bestrijding van beide parasieten kan geschieden door 't gewas te bespuiten met arsenicum-houdende middelen, zooals Pa- rijschgroen en loodarsenaat. Parijschgroen wordt aangewend in een verhouding van 1 op 1000 (dus 1 ons op 100 1. water), waar aan wat kalk wordt toegevoegd (pl.m. 1 K.g. op 100 liter). Een goede menging en verdeeling wordt verkregen door eerst van het benoodigde Parijschgroen met een weinig water en kalk een papje te maken, en dit papje alsdan door de rest van het water te roeren. Loodarsenaat is als droog oeder en als pasta verkrijgbaar. Van het poedervormige loodarsenaat wordt een oplossing gemaakt ter sterkte van 0.3 (dus 3 ons op 100 L. water) van de pasta een oplossing ter sterk te van Yt (dus 5 ons op 100 liter water) genomen. De vloeistof wordt met behulp van een pulversisateur over het gewas verspoten. Daar zoowel Parijschgroen als loodarse naat zware maaggiften zijn, betrachte men de noodige voorzichtigheid bij het gebruik ervan. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen, de hierbij werkzame ambtenaren, alsmede de Rijkslandbouwconsulenten. WORMSTEKIGHEID. Er zijn enkele insecten bekend, waarvan de larven in appels en peren leven, die het fruit dus z.g. wormstekig kunnen maken. Tegen twee van deze insecten kan men met bespuitingen uitstekende resultaten be reiken, n.1.: Ie. tegen de raps (larve) van een klein motvlindertje (Carpocapsa pomonella). Deze rupsjes vreten zich voor het grootste deel door de kelkholte naar het klokhuis en veroorzaken de eigenlijke „wormstekigheid". Door een bespuiting met loodarsenaat (maagvergif) binnen 10 dagen na den bloei voorkomt men deze wormstekigheid in hoo ge mate. Gespoten moet worden met 3 gr. poeder- vormig op 5 gr. pasta vormig loodarsenaat per liter 1 pCt. kalkmelk of per liter verdun de Californische pap (1 op 80 of 100). Waar de wormstekigheid veel voorkomt kan het aanbeveling verdienen ook de daaropvolgen de bespuiting tegen schurft (3 weken later) loodarsenaat aan de Californische pap toe te voegen. 2e. tegen de larven van zaagwespen (Ho- plocampa). De bastaardrupsen dringen op een willekeurige plaats het jonge vruchtje binnen. Bespuiting met loodarsenaat geeft ook te gen deze larven wel eenig resultaat, doch betere uitkomsten verkrijgt men door een bespuiting binnen een week na den bloei met een nicotine-oplossing (1 deel nicotine 95 98 pCt. op 1000 deelen water) waaraan een uitvloeier is toegevoegd. Indien de aantasting sterk is, is een twee de bespuiting 7 tot 10 dagen later, ge- wenscht. In Mededeeling 20 van den Plantenziek tenkundigen Dienst „Wormstekigheid bij appel en peer (prijs 0.25) is de levenswij- e van deze insecten, de beschadiging, welke zij veroorzaken en de wijze waarop zij be streden kunnen worden, uitvoerig beschre ven. Verdere inlichtingen worden kosteloos verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de in verschil lende plaatsen gevestigde ambtenaren van dezen dienst en door de rijkstuinbouwconsu- lenten. PUBLICATIES OVER DEN COLORADOKEVER. Bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen zijn twee publicaties over den Coloradokever verschenen, die bestemd zijn om allen, die belang hebben bij de teelt van aardappelen, over dit insect en de wettelijke maatregelen voor de bestrijding ervan, in te lichten. In vlugschrift no. 47: de Coloradokever (prijs 4 cents plus porto) wordt een be schrijving gegeven van den kever, de eieren en de larven en van de beschadiging aan het aardappelloof, die deze veroorzaken; ver der worden allerlei gegevens verstrekt over de levenswijze, het voedsel en de bestrijding van het insect. Om de herkenning van den kever tg vergemakkelijken is er een gekleur de plaat aan toegevoegd, waarop het insect in natuurlijke grootte en vergroot is afge beeld. Het is gewenscht, dat dit vlugschrift in handen komt van alle hoofden van land- en tuinbouwcursussen en van land- en tuin- bouwonderwijzers en -vakonderwijzers, en dat het door land- en tuinbouwvereenigingen onder hare leden wordt verspreid, opdat zooveel mogelijk personen bekend geraken met het uiterlijk van den kever en zijn lar ven en deze dus onmiddellijk herkend kan worden, als hij hier te lande mocht blijken voor te komen. Dit toch is niet alleen voor onze aardappelculturen van het hoogste be lang, maar ook voor onzen uitvoer van tuin en landbouwproducten, die door de aanwe zigheid van den Coloradokever ernstig be dreigd zou worden. Nu in 1933 en 1934 de kever in Engeland en Duitschland is opge treden, moeten wij in ons land waakzaam zijn om, als hij ook bij ons blijkt voor te ko men, onmiddellijk afdoende maatregelen te kunnen nemen. In de tweede publicatie, n.1. mededeeling no. 79: de wet tot bestrijding van den Colo radokever, worden de bepalingen van de wet van 27 E>ec. \934 Stbl. 687, waarin de be strijding van de Coloradokever is geregeld, vermeld en toegelicht. Voor allen, die met deze bestrijding te maken kunnen krijgen of daarbij belang hebben (burgemeesters, land en tuinbouwvereenigingen), is het noodig, dat zij van deze publicatie kennis nemen. Tevens ontvingen wij mededeeling no. 11, Plantenziekten, waarmede rekening moet worden gehouden bij de keuring te velde van landbouwgewassen en mededeeling no. 43: Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren, 4e druk 0.20. (Van onzen eigen verslaggever). Ter gelegenheid van het 25-jarig burger meestersfeest van den heer Eyma te Egmond aan Zee wapperde van vele woningen de na tionale driekleur. Voor dit heugelijk feit was een buitengewone raadsvergadering belegd. Om half drie arriveerde de burgemeester en zijn echtgenoote met hun familieleden per auto voor het raadhuis. De weg in de Voor straat verkeert in een hopeloozen toestand, het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier is bezig de Voorstraat van een nieuw wegdek te voorzien en graaft geweldige kuilen met een inhoud van 75 M3 voor putten, dienende ter afvoer van het hemelwater, zoodat straks Egmond over een schitterenden verkeersweg beschikt en om het Raadhuis te bereiken moest gebruik ge maakt worden van een tijdelijk hulpbrug getje. Hierover had men een looper gelegd, terwijl men de Raadszaal met palmen had versierd. Buiten den raad was ook het dage- lijksch bestuur van het huldigingscomité aan wezig en door het groot aantal familieleden van den jubilaris was er geen plaatsje onbe zet, toen de oudste wethouder, de heer de Graaf, het woord nam. Spr. noemde het een voorrecht als eerste het woord tot den jubi laris te kunnen richten. Het is 25 jaar ge leden, dat ook spreker als jongste raadslid de zaal werd binnengeleid. Van zijn collega's hebben velen t' tijdelijke met het eeuwige ver wisseld, één vertrok er naar elders en door zijn benoeming tot gemeente-ontvanger was de heer Conijn genoodzaakt ontslag te nemen. Spr. denkt aan de woorden tot den burgemeester in 1910 gericht, waarbij de burgemeester de kapitein van het scheepje Egmond werd genoemd. De reis werd begon nen met 7 leden en het scheepje had reeds jaren aan lager wal gelegen. Rijk en provincie moesten het een touw toe werpen om het voor stranding te behoeden Spoedig nadat U het roer aanvaard had, zoo zeide spreker, was dit niet meer noodig, maar wij bleven in de branding. Wij hadden een kind te verzorgen, dat vel geld kostte „de gasfabriek". Toen in 1914 de wereldoorlog uitbrak, werden het voor Egmond moeilijke tijden. Behoefte aan drinkwater ontstond, plannen voor het waterleidingbedrijf werden uitgewerkt en in 1915 werd een tweede zor genkind op de schouders genomen. De zorgen namen toe en spreker nam ontslag als opvarende. U voer door, in 1918 ver meerde de zorg, de gasfabriek kon geen kolen meer krijgen en besloten werd tot de stichting van een gemeentelijk electrisch bedrijf. Ook dit kwam tot stand. De zorgen vermeerder den. Met het oog op het oorlogsgevaar wa ren de visschers gedwongen thuis te blijven De armoede en de werkloosheid namen toe. Vele visschers trokken ondanks de gevaren naar IJmuiden, maar ook velen keerden niet weer. Daarvan getuigt het monument op onze begraafplaats, waarop niet minder dan 100 namen vermeld staan van Egmondsche slachtoffers van het oorlogsgeweld. Spr. waardeerde het in den burgemeester, dat hij met de geestelijkheid ter plaatse troost heeft gebracht in de achtergebleven gezinnen. 9 wees geworden kinderen werden te Utrecht kosteloos ondergebracht. Ons scheepje voer verder, in 1923 werd ik wederom aangezocht deel uit te maken van de bemanning, die toen uit 11 leden bestond. Wij kwamen door de branding, de Nederlandsche vlag hing in top, de gevaren waren geweken. Voor U moet het een voldoening zijn geweest, toen wij naar volle zee gingen Wij dachten allen, dat Egmond een mooie toekomst tegemoet ging. Het badbedrijf ging vooruit, maar de wel vaart duurde niet lang. In 1930 werd de toe stand slechter en in 1932 moest de noodvlag worden geheschen. Stranden werd onvermij delijk. Ons scheepje staat nu drie jaar aan het strand, doch is nog niet wrak, want het staat op vasten grond. Naast U hebben wij den secretaris als een stoere arbeidskracht. Met de toeneming uwer jaren is hij U tot steun geworden en zoowel de gasfabriek en 't waterleidingbedrijf als 't electrische bedrijf is kerngezond, dank zij den stoeren arbeid van den directeur der bedrijven. Ook het andere personeel der gemeente bestaat uit plichts getrouwe arbeiders. Spr. schetste hierna, hoe de toestand voor 25 jaar was en stelde vast, dat met genoegen ondanks de moei lijke tijden vooruitgang te constateeren valt. Namens de gemeente zegde hij burgemeester Eyma daarvoor dank, hem als blijvend sou- vernir een zilveren sigarendoos met inscriptie aanbiedende. Een woord van het oudste raadslid. Het oudste raadslid, de heer Snoelcs, sprak als zoodanig een woord van gelukwensch, erop wijzende dat burgemeester Eyma zich hveft doen kennen als een waardig burge meester. Ook hij herinnerde aan hetgeen er onder het beleid van den jubilaris tot stand werd gebracht in het belang van de bad plaats. Hij wees op den aanleg van de Wil- hvlminastraat en de vele woningen, die verrezen. Het bestuur is bij U, zoo zeide 265. De bewoners die rondom Artis woonden waren echter niet tevreden. lederen nacht opnieuw begon het zeemonster weer lawaai te schoppen, waardoor de menschen geen oog konden dicht doen. Twee hun ner trokken een jagerspak aan en namen een geweer waarmede ze den dierentuin introkken om het mon ster dood te schieten. Ze werden gelukkig bijtijds gesnapt. 206. Het zeemonster morste zoo verschrikkelijk veel water dat er een werkvrouw werd aangenomen om den bak steeds met nieuwe emmers bij te vullen. Ze werd gewaarschuwd door Drein dat er een paar ver dachte individuen om het hok heenslopen. Ijlings ging ze er naai- toe en gooide de heeren een emmer water over hun hoofd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7