De waker in Uw huis! jPxoviticuurt 'Meurn WINKEL spr., in goede handen gebleven en wij waar- deeren dit dankbaar. Wij hopen, dat het U gegeven mag zijn tot het bereiken van uw leeftijdsgrens ini het belang van Egmond uw; arbeid voort te zetten. Hierna richtte spreker woorden van waar deering tot mevr. Eyma, die steeds haar echt genoot gedurende zijn ambtsperiode ter zijde had gestaan en door haar beminnelijkheid vele vrienden in de gemeente had verworvn. Spr. eindigde met den wensch, dat ook zij met de familie nog gelukkige jaren mag be leven en huldigde haar door het aanbieden van een bouquet. 'Hierna werd de eerewijn rondgediend. Een Burgemeester Eymaple'a. Bij de rondvraag deed wethouder van Eenennaam het voorstel om het schoolplein ter beschikking te stellen van het huldigings comité ter uitvoering van haar plannen. Dir voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Spr. deed hierop het voorstel om als blijvend bewijs van erkentelijkheid dit plein voortaan Burgemeester Eymapleim te noemen. Ook dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, waarop onder luid hoera van de aanwezigen de heer van Eenen naam een dronk uitbracht op den jubilaris. Een dankwoord van den secretaris. De s e c r e t a r i s, mr. Spit, hoewel geen comitlélid, meende, waar hij de verbindings schakel tusschen den raad en het feestcomité was geweest, een persoonlijk woord te moeten spreken. Reeds 10 jaar had spr. met burgemeester Eyma samengewerkt. Onmiddellijk bij zijn komst zegde burgemeester Eyma aan spr. zijn steun toe en deze had hij noodig, want spr. kwam toen pas kijken en was blij, naast zich te vinden den man uit de praktijk voort gekomen. Spr. herinnerde eraan, hoe de burgemees ter als man van ervaring hem deed afzien, scherpe brieven aan hoogere autoriteiten te schrijven, ook al stond hij in zijn recht. De burgemeester deed dit, omdat het gemeente belang vorderde, de hoogere autoriteiten te vriend te houden. Onze samenwerking, zoo zeide spr., is een prettige, vriendschappelijke en joviale ge weest. Spr. veronderstelde de tolk van allen te zijn, die met het gemeentehoofd in verbin ding staan, wanneer hij hem voor die samen werking dank bracht. Hierna richtte spr. een woord van geluk- wensch tot mevr. Eyma, die zich steeds een burgemeestersvrouw in den waren zin van het woord had getoond. Zich daarna wederom tot den burgemees ter richtende, wees spr. erop, dat deze nooit eigen roem heeft gezocht, doch steeds het ge meentebelang heeft behartigd. Spr. eindig de met den wensch, dat het burgemeester Eyma gegeven mocht zijn, ondanks de slechte tijden, nog vele verfraaiingen en ver beteringen voor Egmond tot stand te kunnen brengen. Namens de jongste raadsleden sprak hier na de heer Roodharteen kort woord van waardeering. Tot slot sprak de heer K o c k x namens de Maatschappij „Zeebad" en namens „Noord zeebad". Het was spr. aangenaam, te kunnen constateeren, dat de burgemeester, steeds wannneer er moelijkheden dreigden, een op lossing daarvan heeft weten te vinden. Als oud-directeur van beide maatschappijen bracht spr. den jubilaris dank, erop wijzen de, dat door diens werk steeds het gemeente belang werd gediend. Gij hebt, zoo zeide hij, uw beste jaren aan Egmond gegeven. Het was niet altijd even gemakkelijk, het ieder naar den zin te maken, maar gij hebt u er flink doorgeslagen. Spr. was ervan over tuigd, dat het den jubilaris aangenaam moest zijn, thans te ervaren, dat zoovelen met zijn feest meeleven. Hij eindigde met den wensch, dat het den heer Eyma gegeven mocht zijn, nog vele jaren in het belang van Egmond werkzaam te zijn. Een dankwoord van den burge meester. Burgemeester Eyma sprak hierna, mede namens zijn vrouw, een hartelijk woord van dank voor de waardeerende woorden, tot hem gesproken. Het stoffelijk huldeblijk van den Raad waardeerde spr. zeer en dit te meer, omdat daarop een herinnering staat aan dezen dag. Spr. was van oordeel, dat de geuite waar deering hem slechts voor een deel toekwam. Als jong burgemeester heeft hij veel steun ondervonden van de toenmalige wethouders, die hij dÜrvoor dank wilde brengen. Na hen 'kwamen andere wethouders. Een korte poos werkte spr. samen met wethouder Krab, dien hij als een jovialen zeeman leerde kennen en daarnaast een lange periode met wethouder Pieter de Graaff. Het deed spr. genoegen, een zoon van de zen wethouder tegenover zich te zien, omdat hij hem nu kon zeggen, dat hij nog steeds waardert het ontzettend vele, dat deze in het belang der gemeente heeft gedaan. Dit vele is naar spr. oordeel lang niet voldoende in de gemeente gewaardeerd. Ook voor de tegenwoordige wethouders heeft spr. waardeering. Wat den Raad be treft, er zijn wel eens discussies gevoerd, die een beetje gepeperd waren, maar door el kander genomen, is het spr. een voldoening te kunnen verklaren, dat ook dé raadsleden hem altijd zeer welwillend zijn tegemoet ge komen. Na de vergaderingen bleek hem steeds, dat de gepeperde woorden niet zoo sterk waren bedoeld. Hierna richtte spr. een woord van dank tot zijn vrouw, die hem steeds terzijde had gestaan. Een bizonder woord van dank bracht spr. aan den secretaris voor den steun, dien hij steeds van hem mocht ondervinden. De oorlogsjaren waren zwaar, maar de tijden van thans zijn nog zwaarder voor Eg mond. De malaise schrijdt voort en er wordt ellende en armoede geleden. Velen komen daardoor naar het gemeentehuis, omdat zij denken, dat zij daar geholpen kunnen wor den. Spr. noemde dit een van de hatelijkhe den, aan het ambt verbonden, omdat hij zoo velen onverrichterzake moet terugzenden. Spr, eindigde met den wensch, dat Eg mond spoedig een betere toekomst voor den boeg zal hebben. Weth. de Graaff sloot hierop de ver gadering. „L De jubileerende burgemeester en zijn familie temidden van de talrijke bloemstukken. De receptie. Na de raadsvergadering werd pen auto's naar hotel Zeezicht gereden, waar de recep tie plaats had. De zaal van dit hotel was in een afdeeling van de Flora-tentoonstelling herschapen. Van de vele bloemstukken noe men wij die van de N. en Z.-Holl. Reddings maatschappij, van het gemeentebestuur van Bergen, van de afd. Alkmaar van de Ned. Huisvrouwenvereenigingen, waarvan mevr. Eyma presidente is en van den burgemeester van Egmond-Binnen en diens echtgenoote. Onder de aanwezigen ter receptie merk ten wij op den burgemeester van Alkmaar, jhr. van Kinschot, den burgemeester van Limmen, den heer Nieuwenhuizen, den burgemeester van Egmond-Binnen, den heer Bos, de beide wethouders en den secre taris der gemeente Bergen, de heeren Apel doorn, Macdonald en Taapken, den heer Booy van de N. en Z.-Holl. Reddingsmaat schappij, den Inspecteur van het L.Ó., den heer Dun, den heer Breebaart, oud-burge meester van Barsingerhorn, mr. J. P. Bos man, voorzitter van de V.V.V. Alcmaria, het Kamerlid, den heer Ketelaar, den heer van den Berg, directeur van de Prins Hendrik stichting, den secretaris, den penningmeester en den ingenieur van het Hoogheemraad schap Holl. Noorderkwartier, de heeren Boersma, Groot en Poppens, een deputatie van de afdeeling Alkmaar van de Vereeni- ging van Nederlandsche huisvrouwen, be staande uit de dames Groot, Kolb en van den Berg. Voorts waren aanwezig de besturen van verschillende plaatselijke en kerkelijke orga nisaties en andere besturen. Een zanghulde. Op het terras van hotel Zeezicht hadden de schoolkinderen van alle scholen met het onderwijzend personeel zich ten getale van ruim 500 vereenigd, om onder leiding van het hoofd der openbare school, den heer Bosschaert, den burgemeester een zanghulde te brengen. Vooral het volgende feestlied had veel succes: Waar de blanke top der duinen Schittert in den zonnegloed, En de Noordzee met zijn kruinen 't Ken'merlandsche strand ontmoet, Ligt voor ied'ren vreemd'ling reê Ons bekoorlijk Egmond-Zee Op dat olekje, glans verborgen In de breede duinenrij, Waart g' in dagen van veel zorgen, Maar toch ook van zonnetij, Steeds in eenvoud van gebaar Schipper! Vijf-en-twintig jaar Weinig weet ik van regeeren, Maar - al lijkt het mij wel fijn - 't Schijnt toch moeilijk om te leeren En niet zonder zorg te zijn, Voor die vele jaren lank, Burgemeester, ieders dank! Wees gezegend, Burgervader, In Uw werk tot Egmonds baat! 't Is de wensch van al te gader, Van wat rang of welken staat. Zij dan 't slot van onze zang: D' Burgemeester leve lang! Het was een bijzonder vroolijk gezicht, de kinderen, die alle een klein nationaal vlaggetje in de hand droegen, den burge meester een hoera te zien toejuichen. Nadat een paar meisjes namens de vacan- tiekolonies aan mevr. Eeyma bloemen had den aangeboden, werden alle kinderen op een stuk chocolade getracteerd. De oud-katholieke pastoor van Kleeff, die als voorzitter van het huldigings-comité allereerst het woord voerde, verklaarde, dat het hem een vreugde was en een voorrecht, als eerste namens de burgerij een woord van hartelijken en welgemeenden geluk- wensch te kunnen richten tot den burge meester op diens zilveren feest. Het was spr. daarom zoo'n bizondere vreugde, omdat het zeer twijfelachtig was of het dorp wel de gelegenheid kreeg om deze officieele plechtigheid te houden. Langen tijd toch had de burgemeester de gedachte in zich rondgedragen, om zich aan elk soort feestbetoon te onttrekken, omdat het zijn persoonlijke wensch was, dezen dag onopge merkt te laten voorbijgaan. Deze gedachte kwam voort uit tweeërlei overwegingen; allereerst uit het feit, dat het dorp in kommervolle en zorgelijke omstan digheden verkeert, waardoor wellicht een feestviering van groot formaat niet gerecht vaardigd was; de andere gedachte berustte op den aangeboren eenvoud van den burge meester en het volkomen wars-zijn van uiter lijkheden, waaraan maar een zweem van on oprechtheid kleeft. Spr. was blij. dat de burgemeester van zijn dwaling was teruggekomen, want daar door heeft het dorp en zijn burgerij de ge legenheid gekregen oni op dezen dag met een sopl .woord te herdenken, w«i de burge meester voor het dorp is geweest. Het is voor U een dag van herinnering, 1910—1935. Als wij 1910 zeggen, denken wij onwillekeurig aan dien gelukkigen tijd van vóór den oorlog, een tijd, die zoo vreed zaam, zoo gelukkig en harmonisch was, waarin het burgemeesterschap van een klein dorp was, zooals dat in een roman beschre ven wordt, een sprookje en een idylle. Spr. veronderstelt, dat de burgemeester met zijn jong gezin in deze romantische gedachte zijn ambt h<°eft aanvaard. Ook in den raad, zoo zeide spr., is herin nerd aan den wereldoorlog, die zoo bijzon der dit kleine dorp teisterde. En sindsdien leven wij tot op den huidigen dag met aller lei zorgen, waarvan de groote wereld niet weet; de nooden worden met den dag groo- ter en tegelijkertijd vergrooten de moeilijk heden om die nooden te leenigen en te ver zachten. Ook in ander opzicht is het een dag van herinnering. Het deftige blad, de Nieuwe Rotterdamsche Courant heeft Zaterdag bij Uw portret een feestartikel geschreven en gezegd, dat Egmond aan Zee een moeilijk te besturen gemeente was en dat men een blijk heeft gegeven van vertrouwen in Uw leiders capaciteiten door U als jonge man van 31 jaar tot burgemeester dier gemeente te be noemen. Ik weet niet, zoo vervolgde spr., of ons dorp een moeilijk te besturen gemeente is ge weest, maar als dat zóó is, dan vraag ik U. zich met ons te verheugen en sla ik hoog aan, dat nu de geheele gemeente vertegen woordigd is om U hulde te brengen en dank baarheid te bezigen voor hetgetn U oeze 25 jaar hebt gedaan. Ik meen de verklaring te moeten afleggen, dat, al was Egmond misschien moeilijk te besturen, dit U toch tot op den huidigen dag gelukt. Het comité heeft mi] verzocht, den nadruk te leggen op het feit, dat ik niet spreek namens den gemeenteraad, maar namens de kerkgenootscnappelijke vereenigingen en namens de corporaties van den meest uiteen loopenden aard, die zich bewegen op alge meen gebied. Het is mij een bizondere vreugde, U te mogen danken voor Uw een voud, voor Uw onkreukbaarheid, voor Uw onpartijdigheid, en voor de volle medewer king, die gij te allen tijde hebt verleend, in het belang van de gemeente, ook daar, waar dit in onderdeelen kon worden bevorderd. Het comité heeft gemeend, het niet bij deze vergankelijke woorden te mogen laten en gedacht aan een voor U passend geschenk, dat de herinnering aan Uw 25-jarig jubileum zal vasthouden voor tijdgenoot en nakome lingschap. Wij weten, dat gij liefde bezit voor de natuur en in het bizonder voor de fauna. Er is een enkel comité-lid geweest, dat gemeend heeft, dat daarom een passend ge schenk was een dierentuin. Helaas hebben wij daarvan moeten afzien, omdat wij voor- loopig nog te klein behuisd zijn. Maar /an de fauna komt men op de flora. En nu wij van het gemeentebestuur vergunning hebben gekregen om over het schoolplein te be schikken, wenschen wij daarop een monu mentale bank te plaatsen met als passende omgeving een plantsoen. Dit zal tegelijker tijd een symbool zijn van het geloof in den groei en den opbloei van ons dorp. Uit den aard der zaak kunnen wij U op het oogenblik niets anders dan het papieren pro ject daarvan aanbieden. Dit is ontworpen door den architect Saai, maar het is natuur lijk voor wijzigingen vatbaar. Gaarne zullen wij met Uw wenschen rekening houden. Namens de burgerij, die U hartelijk wil huldigen en het heugelijke feit voor langen tijd wil vasthouden, hoop ik, dat, wanneer straks het jonge frissche groen daar ons aller oog bekoort, wij daarin mogen zien een voorteeken van een beteren tijd voor ons dorp, dat gij in kommervolle omstandig heden met trouwen eenvoud en oprechtheid hebt geleid. Gehuldigd door de gemeente ambtenaren. Als oudste ambtenaar sprak hierna de ge meente-ontvanger, de heer Conijn, een woord van gelukwensch. Spr. huldigde den burgemeester als den man van wier de ambtenaren weten, dat hij hen een warm hart toedraagt en die steeds op de bres staat, wanneer hun belangen worden ge schaad. Als blijk van hoogachting en waar deering bood spr. den burgemeester namens de ambtenaren een gouden vulpenhouder aan, den wensch uitsprekende, dat de jubila ris daarmede nog vele ambtsstukken zal tee kenen. Namens de N. en Z. Holl- Reddingsmaatschappij huldigde de heer Booy burgemeester Eyma als een man van actie. De N. en Z.-Hollandsche Reddingsmaat schappij, zoo verzekerde spr., draagt U een warm hart toe. Er werd geen oefening ge houden of die werd door U bijgewoond Vaak roeide gij mee in de boot. Langs het strand sloeg gij de lange tochten gade en voor de bemanning la dat altijd een mooi ding geweest, want zij wisten, dat gij aan het strand een wakend oog op hen hield1. Voor dat alles brengen wij U vandaag har telijk dank. Hierna sprak spr. nog, ook namens zijn zoon, den egenwoordigen secretaris, een persoonlijk woord van dank voor de harte lijke ontvangst, die hen steeds ten huize van den burgemeester gewerd. Een woord van den heer Ketelaar. Namens het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinder-vacantiekolonies sprak hierna de heer Ketelaar een woord van hartelijken gelukwensch. Spr. noemde het een verdienste van den burgemeester, dat de kinderen van het Genootschap en van de andere kolonies steeds ongestoord aan het strand hebben kunnen spelen en door de ge meente hebben kunnen wandelen. De ver houding tusschen het Genootschap en het gemeentebestuur is een goede. De werkzaamheden in de gemeente om den weg te verbeteren leggen er getuigenis van af, dat deze burgmeester er nog niet aan denkt, om op zijn lauweren te gaan rusten, maar inziet, dat er in dezen tijd gewerkt moet worden en dat daardoor weer nieuwe kracht aan de plaats gegeven moet worden om tot bloei te komen. Spr. eindigde met de verzekering, dat het Genootschap dankbaar zal zijn, den heer Eyma nog lang aan het hoofd van de ge meente te zien. Woorden namens naburige ge meenten. Burgemeester Bos van Egmond-Bin nen sprak hierop namens de gemeente, die Egmond aan Zee aan de landzijde begrenst, een woord van gelukwensch. Spr. hoopte, dat het burgemeester Eyma met Gods hulp gegeven moge zijn, nog vele jaren als hoofd de gemeente te be sturen. Egmond-Binnen, zoo zeide hij, is niet alleen door de ijzeren banden van het gasbedrijf, maar ook door banden van vriendschap met Egmond aan Zee verbonden. Spr. eindigde met den wensch, dat het burgemeester Eyma ge geven mag zijn als schipper de Egmond- sche boot door de gevaarlijke branding van den tijd in veilige haven te brengen. Burgemeester Ven Kinschot had, toen hij in Alkmaar kwam, Alk maar gezien als een middelpunt van een spinneweb. Aan het einde vau één der draden vond hij Egmond aan Zee en met burgemeester Eyma heeft hij reeds vele malen gesproken over de belangen, die een groote gemeente met een kleine gemeente gemeen heeft. Over vele zaken heeft spr. met burgemeester Eyma pret tig kunnen samenwerken. Spr. herinnerde er aan, dat mevr. Eyma door vele banden aan Alkmaar is verbonden en zij levert het bewijs, hoe een burgemeesteresse van een kleine gemeente in een groote gemeente werk zaam kan zijn in het algemeen belang. Spr. was daarvoor dankbaar en sprak den wensch uit, dat ook in de komende jaren Alkmaar zich in den steun van den heer en mevrouw Eyma zal mogen verheugen en hij eindigde met de beste wenschen voor de toekomst van Eg mond aan Zee. Een woord namens de Prins Hendrik-stichting. De Directeur van de Prins Hendrik stichting, de heer Van den Berg, verze kerde, dat deze stichting in de hulde niet wilde achterblijven. 60 jaar lang i6 de Pi. Hendrik-stichting in Egmond aan Zee gevestigd en wie in het land spreekt over Egmond aan Zee, denkt aan de P. H. stichting en omgekeerd. Acht jaar is spr. in de P. H. stichting directeur, burgemeester, advocaat, politierechter en notaris. He- is een kleine gemeente op zichzelf. De moeilijkheden, die spr. he;ft, heeft de jubilarils in veel grooter mate met zijn gemeente en spr. hoopt dan ook, dat spoedig voor Egmond bete re jaren zullen aanbreken. Verschillende ouden van dagen uit Egmond aan Zee zijn in de P. H. stich ting opgenomen. Voor spr. is het een verblijdend teeken, dat er in de P. H. stichting nog altijd ruimte is om ouden van dagen uit Egmond aan Zee op te nemen, want ondanks de moeilijke tijds omstandigheden hebben velen het in Egmond nog zóó goed, dat zij zeggen: „Vrijheid, blijheid, ik blijf liever in mijn hutje dan in dat groote huis Spr. eindigde met den wensch, dat bu-gemeester Eyma er nog lang getuige van mag zijn, dat Egmond aan Zee trotsch is op de vestiging van de P. H.- 6tichting in de gemeente. Een woord namens de Huis- vrouwen-vereeniging. Wegens afwezigheid van de vice-pre- sidente, sprak hierna mej. Van den Berg uit Alkmaar namens de afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Huis- vrouwen-vereeniging een hartelijk woord van gelukwensch. Spr. deed dat met warme gevoelens, omdat mevr. Eyma de presidente is van de afdeeling Alkmaar, die haar werk buitengewoon waardeert. Spr. uitte den wensch, dat burge meester Eyma ook in de toekomst iets van zijn vrouw aan de afdeeling gunt en zij bracht den jubilaris dank voor het vele goede dat zijn vrouw met zijn me dewerking voor de afdeeling heeft ge daan. Een slotwoord van den bur gemeester. Burgemeester Eyma sprak tenslotte een algemeen woord van dank. Vandaag had spr. zich een beetje gevoeld als een dagjesmensch. Zoo'n dagjesmensch ziet geweldig tegen een bad in zee op, maar alhij het heeft genomen, verlangt hij naar een herhaling. Zoo is bet spr. met zijn jubileum gegaan. Aanvankelijk heeft hij eraan gedacht om dezen dag buiten de gemeente te vertoeven. Ten slotte besloot hij, zich maai aan de hul diging te onderwerpen. Nu h)j de golven van bloemen en hartelijkheid heeft on dervonden kan hij eonstateeron, .dat het Shelltox verdelgt motten, muggen, vliegen... Kortom alle ongedierte, de larven en eitjes incluis. Een kamerbeurt zonder Shelltox is slechts half werk. Haal een bus Shelltox bij Uw drogist! aangename golven zijn gewekt en ;ou hij met den dagjesgast morgen wel weer in zee willen. Mede namens zijn vrouw dankte hij hartelijk voor de verfris- 6ching en de hartelijkheid hem betoond. Staande zongen de aanwezigen hier op den burgemeester een „lang zal hij leven" toe. Tijdens de receptie werden verver- schingen rondgediend. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling Winkel van den bond voor staatspensioen ten huize van den heer D. A. de Bruijn al hier. De opkomst was slechts matig. Na opening door den voorzitter, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en met een woord van dank aan den secre taris goedgekeurd. In verband daarmede, deelde de voorzit ter mede, dat de poging toen door den heer Dekker toegezegd succes heeft gehad en omstreeks veertig leden die 0.75 betaalden hun contributie hebben hebben verhoogd tot 1—, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Ingekomen was een verzoek van Winkel's Harmonie om voor het te houden Bonds- concours een onderscheiding beschikbaar te stellen. Op voorstel van het bestuur werd besloten 2.50 daarvoor uit te trekken. Door den secretaris werd verslag uitge bracht over het afgeloopen jaar. De tocht met de ouden van dagen, dat jaar door de Wieringermeer met als eindpunt den Helder Huisduinen, had de bijzondere belangstel ling. Een winterpropaganda-avond was niet gehouden en ter voorkoming van daarom trent te stellen vragen werd nu reeds mede gedeeld, dat de financiën niet toelieten om een risico van naar schatting minstens 30 te dragen, wijl het de bedoeling van het be stuur is een propaganda-avond toch zooveel mogelijk te doen beantwoorden aan het doel waarvoor die wordt gegeven. Het ledental bedraagt thans 182. Het jaarverslag werd dankbaar aanvaard. Door den voorzitter, die als afgevaardig de de algemeene vergadering van den Bond heeft bijgewoond, werd verslag uitgebracht, welk verslag eveneens werd aanvaard. Door den heer P. Dekker Dzn. werd als afgevaardigde ter federatie-vegadering ver slag uitgebracht over 1934, waarin een pro pagandistisch woord is neergelegd tot het doen van een poging om steeds te trachten meerdere leden te werven in navolging van andere afdeelingen, die een niet onbelang rijke aanwinst van leden hadden te boeken. Ook dit verslag werd dankbaar aanvaard. Door de rekening-commissie bestaande uit de heeren C. Brouwer en C. Koster werd bij monde van den heer Koster verslag uit gebracht en voorgesteld de rekening goed te keuren, zooals zij die in orde hebben bevon den, in ontvangs op 176.54 in uitgaaf op 145.84. Batig saldo 30.84. Overeenkomstig het voorstel der commis sie werd besloten den penningmeester te de- chargeeren. Tot leden van het bestuur werden herbe noemd de heeren J. Romar en P. Dekker, die beiden hun herbenoeming aannamen. Aan de orde werd gesteld de beschrijvings brief voor de te Amsterdam te houden ver gadering welke geen aanleiding gaf tot het doen van voorstellen of het geven van op drachten, en aan den te benoemen afgevaar digde werd vrij mandaat verleend. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer A. de Ridder. Ten opzichte van de agenda voor de fede ratie-vergadering werd aan den te benoe men afgevaardigde eveneens vrij mandaat verleend en tot afgevaardigde werd be noemd de heer P. Dekker Dzn. Tot leden der commissie die de rekening over 1935 zullen nazien werden benoemd de heeren C. Kosten en J. J. Peetoom. Reis ouden van dagen. Door de vergadering werd algemeen de wensch uitgesproken zoo mogelijk dit jaar weer met de ouden van dagen op reis te gaan en het bestuur uitgenoodiga weer in die richting werkzaam te zijn. Het bestuur verklaarde zich bij monde van den voorzitter gaarne bereid in die richting pogingen aan te wenden, doch kan nog geen bepaalde richting aangeven aan gezien alles afhangt van de middelen waar over zal kunnen worden beschikt. Een vorig jaar kon worden beschikt over 27 luxe auto^ en werd deelgenomen door omstreeks 10® personen. Men hoopt thans weer een beroep te mogen doen op allen die het vorige jaar zoo welwillend nun medewerking en hun steun hebben verleend. Bij de rondvraag sprak de heer Romar over de aanwerving van leden en vestigde er de aandacht op, dat het de bedoeling der federatie is pogingen aan te wenden om ow te trachten vereenigingen als lid te doen toetreden. Daarna werd met een woord van dank voor de belangstelling óp vergadering g& sloten,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8