HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL JlcooUiciaal Hieuw* EGMOND AAN ZEE WINKEL SCHOORL OUDE NIEDORP GROOTSCHERMER SCHERMERHORN EGMOND A. D. HOEF TEXEL HEERHUGOWAARD HEILOO KOEDIJK NOORDSCHARWOUDE STOMPETOREN moet dit moeilijkheden geven. De v o o r z i 11 e r: Ik ben toch niet zoo kleingeestig, dat ik het niet goed zal vinden, dat de dokter met vacantie gaat, als hij weg kan, omdat de geneesheer geen goeie vriend van mij is? De heer Schermer: Maar denkt u dan dat hij weg zal gaan, als de belangen zijner patiënten daardoor zouden worden ge- schaa a? De voorzitter: Neen, maar het wordt vastgelegd in anderen vorm. Ik zie geen verschil en zou het college van B. en W. wel eens willen zien dat tegen den ge meente-geneesheer zegt- „Gii gaat niet op reis", als hij zegt, dat dit met het oog op zijn praktijk kan. Wanneer B. en W. den tijd zouden bepa len, dan laden zij toch een te groote verant woordelijkheid op zich. De heer Schermer: Maar dan be hoeft er ook niets veranderd. De heer D a p p e r: Het is toch altijd noo- dig, dat de ambtenaar een le.ddraad krijgt. De v o o r z i 11 e r: Die is er, maar daar in staat niets over de on- en minvermogen- denlijst. Maar als de wethouder het nog eens wil aanhouden De heer Duin: Er is geen brand bij, maar op de instructie is niets aan te mer ken. Het is toch. nooit voorgekomen, dat de Burgemeester verlof heeft geweigerd. De v o o r z i t t e r:Dat kon ik niet wei geren. Hij kon gaan, wanneer hij wilde en in de praktijk zal dit zoo blijven, omdat gem college de verantwoordelijkheid zou wil'.en dragen, dat de dokter gaat op een tijd, die minder gewenscht is. Tot aanhouding werd hierop besloten. De leden van de schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting werden met alge- meene stemmen herkozen. Met algemeene stemmen werden de tot nog toe zitting hebbende leden van het hoofdstembureau, tevens Centraal stembu reau voor den gemeenteraad herkozen. Op voorstel van B. en W. werd aan den heer T. Timmerman vergunning verleend tot het rooien van een boom op den ohek van den Duinweg en den Duinvoetweg. Het hek naast de hoofdonderwijzerswoning aldaar ook iets terug worden geplaatst. De eerste suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1934 ten bedrage van 7555 en een staat van af- en overschrijving over 19934 ten bedrage van 4118.90, werden conform vastgesteld. Besloten werd, aan d?n heer C. Koel 30 M2 berm aan den Damweg voor 2 50 per jaar te verhuren en een strook boschperceel van 70 M2 aan den Laanweg te verhuren aan den heer F. Stenneberg voor 5 per jaar. Rondvraag. De heer Dapper vroeg of het niet mo gelijk was, een andere grensregeling bij de Zijpersluis aanhangig te maken. De voorzitter achtte een betere regeling van het grensgebied met Warmen huizen wel wenschelijk. Men heeft hier echter met een historische kwestie te doen De heer Schermer achte een en an der met het oog op de daaraan verbonden rompslomp de sop de kool niet waard. De heer Dapper vestigde er de aan dacht op, dat inwoners hun hekjes meer naar den weg toe plaatsen De voorzitter zegde toe dat in de nieuwe politieverordening bepaald zal wor den, dat heggen 20 c.M. binnen de grensrege ling moeten worden geplant. De heer Dapper vroeg voorziening in de hoeken langs de straatweg tusschen Bergen en Schoorl. Wethouder Bijl zegde opvulling daarvan toe. De heer Schermer bepleitte het in stellen van eer, boschbrandweer. Na eenige bespreking zegde de voorzitter toe, dat nog eens met de boschwachters te zullen bespreken. De heer Schermer had een adres over het ijsco-venten gemist. Zi. moest er iets gebeuren, om de concurrentie door ven ters tegenov er menschen, die een vaste stand plaats pachten, tegen te gaan. De Raad was algemeen van oordeel, dat een ventverbod ongewenscht is. Toch meende men, dat iets tegen het euvel gedaan moet worden, omdat men niet kon toestaan, dat de menschen die standplaatsen pachten de haver voor den neus wordr weggehaald. De Burgemeester zeide, dat er niets gedaan kan worden tegen het opstellen van ijswagentjes op particuliere terreinen. Spr. heeft niet de beschikking over voldoende politie om tegen te gaan, dat de ijswagentjes onderweg verkoopen Dit mag echter niet. Het duingebied behoort aan het Staatsbosch- beheer en spr. zal nog eens met de bosch wachters praten om te bereiken, dat in dit gebied het venten wordt tegengegaan. Op verzoek van den heer Kaag, zegde de voorzitter toe, de mogelijkheid van de mar garine-distributie via de winkeliers te zullen bekijken. Hierna volgde sluiting. De gemeenteraadsverkiezing. De tegenwoordige raad ver dwijnt geheel! Het is blijkbaar wel heel moeilijk ge weest deze keer voor de a s. raadsverkiezing candidatenlijsten samen te stellen. Er zijn Dinsdag slechts 4 candidatenlijsten inge leverd, waarbij niet één met het maximum aantal candidaten. Totaal zijn er 24 candi- daten gesteld. Van de zitting hebbende partijen hebben er 2 geen candidatenlijst ingeleverd, t.w. de protestanten en de groep Hartman. Van cie beide andere thans vertegenwoordigde par tijen heeft de roomsch-katholieke partij het zitting hebbende lid, den heer G. Snoeks, overeenkomstig diens wensch, niet meer can- didaat gesteld. De oud-katholieke partij heen slechts 1 van de 4 thans zitting hebbenden candidaat gesteld. Waar deze echter nr. 8 geplaatst is, kan worden aangenomen, dat geen enkele van de tegenwoordige raadsleden zal worden herkozen. Terecht kon dus het raadslid Roodhart tot den burgmeester bij zijn jubileum zeggen: .,,Zij, die sterven gaan, groeten UI" De ingeleverde candidatenlijsten luiden als volgt: kmk katholieke partij1. B. A. van Kleef, r, 3. Corn. Broek, 4. Joh. Dek- Ou< Jac. Visser, ker, 5. KI. Zwart, 6. KI. Stam, J. A. Blok, 8. W. de Graaf f, 9. A Gravemaker, 10. L. Jekker. Roomsch-katholieke partij: 1. F. Snoeks, 2 1. J. Koopman, 3. N. van Duin. Lijst Halff: 1. T. Halff, 2. Corn. de Groot, Jac. Kok, 4. S. Zwaan. S.D.A.P.: 1. KI. Hollenberg, 2. E. Prins, Corn. Zwart, 4. Cornelia Groen—de Graaf, 5. J. Visser, 6. P. Groen, 7. H Schong. Van hen die heengaan had de heer G Snoeks het langst zitting in den raad, name- ijk niet minder dan 23 jaar. De heer K. de Graaff had 14 jaar zitting. Hij was gedu rende 12 jaar wethouder. Stemgerechtigde Ingelanden. Stemgerechtigde Ingelanden van den Oostpo-lder onder Winkel en Nieuwe Nie- dorp vergaderden Maandag te Nieuwe Nie- dorp onder voorzitterschap van den heer A. Slooves. De voorzitter richtte zich in het bijzonder ot den burgemeester van Winkel die voor iet eerst aanwezig was en hoopte op diens medewerking, daar waar de belangen van gemeente en polder samengaan. Bij de op 12 November 1934 gehouden stemming is herbenoemd tot molenmeester de heer J. Kos te Nieuwe Niedorp en tot ïoofdingeland van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge, de heer Strijker te Winkel. Het slootwerk is inmiddels voortgezet. Het is de bedoeling van molenmeesters in 1935 voort te gaan met een regelmatige ver betering der polderslooten. Ingekomen was een mcdedeeling van het leemraadschap der Strijkmolens in de Nie dorper Kogge, dat voor 1935 de omslag zal bedragen 2.50 per H.A. Hiermede is bij de begrooting rekening gehouden. Rekening 1934: de ontvangsten hebben be dragen 14036.02, de uitgaven hebben be dragen 12481.35, batig saldo 1554.67. De rekening werd goedgekeurd en de pen ningmeester gedechargeerd. De begrooting voor 1935, welke door mo lenmeesters werd aangeboden, sloot in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van 14125.19, bij een omslag van 7 per H.A. en een post voor onvoorziene uitgaven van 1298.95. Met het oog op de vernieuwing van een losse brug in de Molenkade bestaat het voor nemen, daarvan een vaste brug te maken met een betonnen dek en in verband daarmede is deze post belangrijk hooger uitgetrokken. De begrooting werd onveranderd vastge steld. De molenmeesters stelden voor om ter voorziening in een mogelijke behoefte in 1936 een kasgeldleening aan te gaan van 3000 teneinde vroegtijdig over de noodige middelen te kunnen beschikken. Aldus besloten. De molenmeesters stelden voor de omslag 1935 in te vorderen vóór 1 Dec. 1935 en de zitdagen te houden a's volgt: te Nieuwe Nie dorp op 1 Aug. en 7 Nov. 1935; te Winkel op 8 Aug. en 14 Nov. 1935. Aldus besloten. De molenmeesters vroegen machtiging tot het uitvoeren van werken, hetzij in eigen be heer, hetzij bij aanbesteding. Aldus besloten. Door den hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat is bericht, dat voor den aanleg van den Provincialen weg Nie dorper Verlaat-Aartswoud-Lambertschaag, gaande langs het Paadje achter Nieuwe Nie dorp en den Limmerschouwerweg, naar den Westfrieschen dijk, over eigendommen van den polder zal moeten worden beschikt. Deze eigendommen bestaan voornamelijk uit wa ter van polderslooten, welke langs die we gen zijn gelegen. De provincie wenschte voor die perceeltjes tesamen te betalen 1. Voor het graven van nieuwe wegslooten en het daarstellen van duikers wordt vanwege de provincie zorg gedragen. Het komt de molenmeesters voor, dat aan de uitvoering van een zoodanig werk geen moeilijkheden in den weg moeten worden ge legd, hoewel zij toch zoodanige eischen zul len stellen, dat een goede waterafvoer, ter verkrijging waarvan vooral in de laatste ja ren veel is besteed, verzekerd blijft. Enkele malen is daar reeds over geconfereerd. De molenmeesters stelden voor deze per ceeltjes polderwater aan de provincie over te dragen, voor een bedrag van 1 tezamen en in afwachting van de goedkeuring door Ged. Staten, nu reeds goed te vinden, dat over dit gedeelte vanwege de provincie wordt beschikt. Aldus werd besloten. Door de hengelsportvereeniging werd ver zocht het polderwater als vischwater te mo gen pachten en is bereid in de eerste jaren zich te bepalen tot het uiteenzetten van vischsoorten. Deze vereeniging, welke te Winkel geves tigd is, is in de gelegenheid geste'd een na dere verklaring in te zenden en haar wen- schen te formuleeren. Hieraan is thans vol daan. De pacht wordt gevraagd voor tien achtereenvolgende jaren, in de eerste vijf ja ren geen pacht te betalen, aangezien deze ja ren zullen worden benut voor het uitzetten van pootvisch en derhalve wordt bijgedra gen ter verkrijging van een vischrijken pol- De vereeniging stelt zich voor, dat op de ze wijze als de pacht is geëindigd, er een vischrijken polder zal zijn ontstaan en vroeg daarom voorkeur bij een eventueele nieuwe verpachting. Het bestuur der vereeniging stelde zich in zijn geheel aansprakelijk voor de te betalen pachtsom. De molenmeesters lebben dit verzoek in hunne vergadering be- ïandeld en zijn niet tot overeenstemming ge- lomen. Na uitvoerige beschouwingen, werd met 23 tegen 4 stemmen besloten op het verzoek gunstig te beschikken. Candidaatstelling gemeenteraad. In deze gemeente zijn de volgende lijsten ingediend Plaatselijk Belang: 1. P. Bart, 2. O. Blaauboer, 3. J. Breebaart Kzn., 4. D. Brug man Jbzn., 5. G. Kamp, 6. W. Keetman Sr., 7. A. J. Porte, 8. A. Slooves, 9. Joh. de Veer, 10. J. Vethman Jzn., 11. A. J. Waiboer, 12. van der Wal Sjzn. S.D.A.P.: 1. P. van Zoonen, 2. J. J. En- rel, 3. A. Raven, 4. D. Krab-geb. Elings, 5. Tj. Posthumus, 6. A. Kort, 7. J. Zwaag, 8. L. Joitinga, 9. J. van de Kommer en 10. O. Kuiper Azn. Neutrale lijst: 1. P. Dekker, 2. H. de Wit, t. G. Koorn Jzn. Gister werden ten raadhuize de onder staande candidatenlijsten voor de Gemeente- raadsverkizing ingediend. S.D.A.P.: 1 Alb. Gutter, 2 Corn. Blom, 3 J. RoosBreed, 4 M. Beets, 5 H. Selhorst, 6 A. Duinmeijer, 7 J. Hoogland, 8 M. Wijnje- terp. R.K. Staatspartij: 1 A. Bijl, 2C. Kaandorp, 3 N. Kaag, 4 Dongelmans, 5 A. Praat, 6 N. Kleverlaan. Vrijz. Dem. Bond: 1 Fl. Schermer, 2 P. Blankenstijn, 3 J. H. Arpeau, 4 H. Belie, o G. F. T. Groothand, 6 C. Schuijf. Sch. Bel.: 1 C. M. Winder, 2 A. van Licnen Sr., 3 R. Wognum, 4 D. Duin Wzn., 5 Joh. Krilier, 6 P. Kos, 7 P. van Lienen Hzn. 8 H van Lienen Pzn. Inlevering candidatenlijsten. In deze gemeente werden de navolgende candidateniijsten ingeleverd. De R.K.: 1 J. Bakker, 2 W. Kolkman, 3 A. Molenaar, 4 W H. Bierman, 5 J. G. liripink, 6 W. Goudsblom, 7 P. J. Tromp, 8 J. H. Schiebroek, 9 Stam, 10 H. Tamis, 11 Th. J. Stadegaara, 12 P. C. Tesselaar. De Protestantsche fractie: 1 J. van Zoo nen, 2 G. de Heer, 3 J. Waiboer, 4 A. Klomp, 5 J. Biersteker, 6 J. Nagelhout. De gemeenteraadsverkiezingen zullen in de gemeente Zuid- en NoordSchermer ge houden worden op 19 Juni a.s. Er werden 4 candidatenlijsten ingediend. Reeds eerder zijn vermeld die van „Gemeentebelang" en .Arbeiderspartij plaatselijk belang". De S.D.A P.-groep. dk na de scheuring in de afdeeling overbleef, komt uit met de vol gende lijst: 1 N. SlootenSmit, 2 J. Schot Jr, 3 N. Soers, 4 T. Slooten, 5 J. Kieft Azn. Op de lijst der rechtsche partij (Chr. en K.) komen voor 1 T. Vaalburg, 2 W. J. Koning, 3 C. J. Groot en 4 G. J. Knibbe. Een melkcursus. Op initiatief van de afd. Schermerhorn, Schermeer en Ursem van den L.T.B. zal, met medewerking van de N.V. Zuivelfabriek Neerlandia te Stompetoren, alhier, een melk cursus worden gehouden in twee groepen. De cursus zal worden gehouden op de boerderij van den heer Jb. Govers te Stompe toren, gem. Schermerhorn aan de Noorder vaart. !er. Na deze vijf jaren, stelde de vereeniging zich voor van 10 in het 6de, 15 in het 7de en 25 in de volgende jaren. Alleen met den hengel te visschen en be staande rechten van een gedeelte vischwater vóór de bemalingswerktuigen aan den ma chinist en den molenaar te handhaven zoo als zij gelden bij het ingaan van de pacht en voorts alle thans bestaande bepalingen ten opzichte van het visschen in den Oosterpol der te doen vervallen, zoodat daarin niet ge- vischt zal mogen worden dan met goedvin den van de pachters. De vereeniging verbindt zich om het eerste aar voor minstens 140 aan pootvisch uit c zetten en vervolgens tot en met het vijfde aar voor minstens 25 per jaar, waarvan iet polderbestuur zich kan overtuigen, Aan den heer J. de Haan te Egmond aan den Hoef is het diploma electro-techniek uit gereikt. Een excursie. Zaterdag en Zondag hebben ongeveer 125 leden van de vereeniging tot bescher ming van vogels een excursie gehouden over Texel, teneinde de vogeloorden in oogen- schouw te nemen. Het gezelschap weid in verschillende groepen verdeeld, die per auto bussen naar de verschillende broedplaatsen gebracht werden, 't Is voor deze excursie juist de mooiste tijd, en daar de heer J. Drij ver, secretaris van deze vereeniging, een oud- Texelaar is, die hier met de vogeloorden al zeer bekend is, was deze excursie een groot succes, vooral Zaterdag, toen 't weer zich bij uitstek voor tochten leende, werd door de leden zeer genoten van 't vele wat op Texel op dit gebied toonen kan. Prijs behaald. De muziekvereen. H.U.G.O. behaalde op den Zondag gehouden wedstrijd op het terrein van de bloemententoonstelling Flo ra in de eere-afdeeling fanfare den eersten prijs met 402 punten. Bazar van de V.V.V. In tegenwoordigheid van het volledig be stuur van de V.V.V. is Dinsdagmiddag in „De Rustende Jager" door den voorzitter, den heer J. Th. van Diepen, de bazar ge opend. Spr. bracht dank aan allen, die had den meegewerkt, inzonderheid aan den pro motor, den heer J. van Gemeren. Allereerst trekt de aandacht het tooneel, waar de leden van den kruideniersbond een koffie- en theeschenkerij hebben ingericht. Een bijzonder mooie stand is die van onzer, plaatsgenoot, den heer J. Over. De heer A. B. de Rooij etaleert waschmachine en wrin gers, alles electrisch bewogen. Van M. J. de Kruif een stand met rookartikelen. De Persil- fabriek te Jutphaas is ook aanwezig met haar bekende producten. De heer E. Buiskool eta leert bloemen, cacteeën en wat bij het vak be hoort. De firma Zwaag zorgt voor muziek De heer J. Stoffers toont huishoudelijke arti kelen. Op lange tafels verkoopen lieftallige dames wat de burgerij schonk en dat is niet weinig. Er zijn tientallen attracties op elk ge bied, muziek, voordrachten en gelegenheid voor dansen. Het beloven een paar gezellige dagen te worden. In het verslag van „Volksonderwijs" is een fout geslopen. De meerderheid sprak zich uit voor de invoering van den bijbel op de o.l. school en niet zooals we abusievelijk melden, de minderheid (30—15). Candidaatstelling gemeenteraad. lste lijst, geen partij (men noemt haar vrijzinnig): W. Visser, S. Smit, W. G. Twisk, P. van der Struijs, K. Stam 2de lijst (ook geen bepaalde partij): Jb. Visser, Jb. Kramer, A. C. de Frenne, Mz., T. Geus Cz. Jb. Stam Nz., Jb. de Geus Pz. De laatste twee zijn lid van de N. S. B. 2de lijst (r.k. en protestanten, van het zuideinde Koedijk): P. Zut, A. Schuur, F. de Goede, C. J. van der Ham, F. van de» Gragt, P. Swart, Jn. Commandeur, Jn. Brommer. 4de lijst (s.d.a.p.): P. Hart, Ws. Butter, T. Otto geb. Bierman, P. Mulder Pzn., D. Klomp Szn., D. Langedijk geb. Groo- tes, B. de Groot. De Noordermarktbond. Het jaarverslag van dien secretaris, den heer J. Kliffen, gewaagt van de slechte uit komsten van het tuinbouwbedrijf, waardoor het geen aangename taak is geweest, dit ver slag samen te stellen. Hoewel de omzet hooger is geweest, dan verleden jaar, wil dit niet zeggen, dat het den leden in het alge meen beter is gegaan. De vooruitgang is slechts den enkeling ten goede gekomen. Gememoreerd wordt het verloop van het afgeloopen jaar, dat behalve /oor aardappe len, slaboonen en roode kool slecht is ge weest, met alle gevolgen van dien. De ver arming onder de tuinders is nog grooter ge worden. Het overleden i:d van het 'ag. be stuur, wijlen de heer P. Kostelijk, werd met eenige waardeerende woorden herdacht. Veel heeft wijlen de heer P. Kostelijk ge daan voor het veilingwezen in het algemeen en voor den V. M. B. in het bijzonder. Den geldelijken omzet laten wij, ter verge lijking, gespecificeerd volgen. Getallen tus schen haakjes zijn van het jaar 1933. Januari 144.793.39 54.464.41); Febr. 180.042.68 124.00.82); Maart 305.40o.44 (f 101.151.07); April 140.884.52 114.263.01); Mei 20*44 33 23.602.25); Juni 41.168.50 20.016.64); Juli 157.882.69 50.665.05); Augustus 112.534.65 63.139.39); September 113.292.73 54.337.81); October 56.973.16 60.650.21); November 32.958.85 71.058 41); December 38.125.35 68.361.80). Vervolgens geven wij een staatje van de aangevoerde voornaamste producten. Geveild werden 13.341.510 k.g. roode- kool, 5.462.705 k.g. gele kool, 8.092.988 k.g. deensche wittekool, 4.818.887 k.g ge wone wittekool, 2.596.687 k.g. uien, 202.390 k.g. peen, 7.132.308 k.g. vroege aardappelen, 1.123.156 k.g. late aardappe len, 778.756 k.g. spercieboonen, 423.249 k.g. zilveruien, 20.135 k.g. rabarber, 14.375 k.g. ramenas, 2771.618 struik andij vie, 2846 st. bloemkool, 5766 st. komkom mers. Gewezen wordt op de noodzakelijkheid dat de andijvie ook aan de veiling wordt aangevoerd, ggzien de groote hoeveelheden, welke worden geteeld. Eveneens wijst de samensteller op de wintermaanden, n.1. in de aanvoer van de stapelproducten. Veel te onregelmatig wor den deze aangevoerd. Een krasse uitspraak zal hierover worden gedaan. In het afgeloopen jaar is weer sober door het bestuur huisgehouden en met voldoe ning wordt vastgesteld, dat de veiling er financieel goed voor staat. Komende aan het bedrag der uitgekeerde steungelden van het seizoenjaar valt helaas te constateeren, dat dit heel wat minder is dan verleden jaar. Toen werd voor deze markt 462.347.32 uitgekeerd, thans was het slechts 176.914.39, in welk bedrag de extra-steun voor Noordholland ad. 67.003.16 is inbegrepen. Op het oogenblik heeft men 02 pCt. minder ontvangen dan het vorige jaar, waaraan wordt toegevoegd, dat een voorschot op het resteerende bedrag zeer en zeer noodzakelijk is. Daarvoor moet worden gewerkt. Samen werking is noodig. Daardoor alleen valt iets te bereiken. Het verslag sluit dan ook met de opwekking, de anden aan de ploeg te slaan in de hoop, dat er ook voor ons weer betere tijden zullen aanbreken. De balans der veiling sluit op een totaal van 34.263.0114. De exploitatie-rekening geeft een voordee- lig saldo van 8429.36. De reserve be draagt thans 2362.8614. De afdeeling van Land- en Tuinbouwers afd. Schermeer vergaderde Maandagavond in café Kamsteeg onder leiding van den heer Jb. de Boer. Een groot aantal leden luisterde naar het voorlezen van een brief van ir. Lienesch, waarin hij de middelen om hout duiven te verjagen, besprak. De secretaris, de heer Vaalburg, had naar den voorzitter van de jagersvereeniging geschreven, doch nog geen antwoord ontvangen. De heer v. d. Laan stelde voor, dat men op eigen kosten iemand aan zou stellen, doen de heer Wonder gaf den raad te wachten tot het volgende voorjaar. De heer Bürman wilde de nesten door jongens laten uithalen, waarmee men ac- coord ging, en besloot vijf cent voor een eitje te betalen. De heer C. Madderom gaf een duidelijk verslag van de vergadering van Hollands Noorderkwarier, waarvoor de voorzitter hem dankte. V. d. Laan vroeg naar de vorderingen van de commissie van onderzoek naar de fabri catie van alcohol uit suikerbieten, waarop de heer Bürman antwoordt, dat er thans een regeeringcommissie is ingesteld, die echter nog geen rapport heeft uitgebracht. Op de vraag van den heer v. d. Laan of Hollands Noorderkwartier vertegenwoor digd is in die commissie, was het anwoord van den heer Bürman ontkennend. Daarna was er verkiezing voor het polder bestuur. De voorzitter gaf eenige inlichtingen over den stand van zaken. De commissie uit de leden in een vorige vergadering gekozen, had eenige voeling met de commissie uit andere instanties gehad. De heer Jansen vond het 6tellen van can didaten haast overbodig, doch de heer v. d. Laan wees erop, dat dat de eenige mogelijk heid was, om een vertegenwoordiger van de akkerbouwers in dat college te krijgen. Hierop volgden zeer lange, soms heftige besprekingen, tot men op het voorstel van den heer v d. Laan overging tot het houden van een vrije stemming. Bij de eerste stemming kreeg de heer Man tel de meerderheid, doch wenschte niet in aanmerking te komen Na schier eindelooze stemmingen had men drie candidaten: 1. Jb. de Boer, 2. J. Madderom, 3. Hemke. De heer Mantel vroeg, of de reiskosten naar de commissievergadering vergoed zul len worden, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. De heer v. d. Laan vroeg, of de afdeeling haar leden schriftelijk in kennis wou stellen met de vergadering van Landbouw en Maat schappij in de Harmonie te Alkmaar. De heer Mantel was hier op tegen, iedere organisatie moet z.i. eigen propagandamid delen betalen. De heer Bürman was het daar mee eens. Bij de stemming staakten de stemmen, het lot besliste voor den heer v. d. Laans verzoek. De heer J. Bakker bracht de teelregeling ter sorake, in verband met het verkrijgen van bloemkoolzaad en wekte belanghebbenden op. zich met de L.C.O. in verbinding te stel len De heer Bürman vroeg, welke taak de com missie voor de verkiezing het volgende jaar heeft. De heer v. d Laan bepleitte voortgang op den ouden voet, hij had daar steeds goede resultaten van gezien. De heer J. Madderom wilde aandrang tot verlaging van de polderlasten. De heer Broerse dacht, dat het onderhanden nemen van den Rustenburgerweg een overbodige uitgave was, doch de heer Bürman gaf tot zijn voldoening daar een uiteenzetting van. Hierna sluiting. 267. 's Avonds lazen Drein en Piet in de krant dat ze beiden benoemd waren tot eerelid van het natuurkun dig genootschap, doordat ze alle moeilijkheden en ge varen zoo dapper hadden doorstaan. Gelukkig lachend keken beiden elkaar aan. 268. Den volgenden dag gebeurde er iets vreeselijks. Het zeemonster was losgebroken. Radeloos^ holde de directeur van den dierentuin de deur uit om het beest te zoeken. Aan Piet en Drein werd een telegram gezonden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7