Agenda MORGEN CONCERT Qenteentecaden £aatste Aecidkten Stad w Om WeecAecicht MET GEVAL VAN MENSCHENROOF Prof. Hugo de Vries, f Chinees vermoordt zijn collega. SI. PANCRAS Het a.s. koninklijk bezoek aan den Helder. Het programma van de Prins- Hendrik-herdenking. 1 jaar met aftrek van preventief geëischt. Springt daarna uit het raam en htijli dood liggen. Bloedig drama te Utrecht. VRACHTAUTO VERBRAND. DE MAATREGELEN VOOR DE KON. HOLL. LLOYD. FRANSCH KABINET IN MOEILIJKHEDEN? 01 Flandin nog ziek? in de Groote Kerk te 8.15 u. S t e d e 1 ij k M s e u m. ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummei Mij behoort de wereld (sens.); hoofdrollen Harry Piel, Fritz Ode- mar? Annemarie Sörensen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Het leelijke meisje (klucht); hoofdrollen Max Hansen en Otto Walburg. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Barcarole (rom.); hoofdrol Oustav Fröhlich. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De koene zwemmer (kom.); hoofdrol Rolph Arthur Roberts. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, mavinee. Woensdag 22 Mei. 2 uur, Sportpark Alkmaar, landdag Bijz vrijw. landstorm. Kerkconcert ten bate van het restauratie fonds der Groote kerk. Donderdag 23 Mei. 9 uur, in de huishoudschool, algemeene ledenvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Maan dagavond half acht onder voorzitterschap van burgemeester Kroonenburg. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de 70 pet. rente van de provinciale credieten door hen is betaald. Bericht was ingekomen van den minister van Sociale Zaken dat de baggerregeling is ver lengd tot 31 Augustus. Goedkeuring op Winkelsluitingswet. Van den minister van Sociale Zaken was be richt ingekomen dat de arbeiders in de proef- gemeenten thans verdienen 15; dit was tot 20 Maart 16.50 per week. De proef is wederom verlengd met 3 maanden. Beslissing van den minister van Onderwijs dat de voorschotten voor de onderwijzers aan de Openbare school 6480 bedragen. Alsnog is door B. en W. verzocht om voor den Twuijverweg uitkeering uit het aanvullend wegenfonds te mogen ontvangen. Hier is echter afwijzend op beschikt. Medegedeeld werd dat de burgemeester is herbenoemd. Ingekomen was de afrekening der Ned. Spoorwegen inzake de toevoerlijn te Broek op Langendijk. De garantie bedraagt voor onze ge meente nog 352.21. Van B. en W. van Alkmaar was een afschrift ingekomen van een schrijven over de weder invoering der Warenwet zooals zij voorheen was. Dé heer Lek vroeg naar de mogelijkheid om met de Langedijker gemeenten nog een over eenkomst te krijgen inzake den Twuyverweg voor uitkeering uit het aanvullend wegenplan. De heer C. Duif zeide dat de zaak is afge stuit op het mogelijke verbreeden der straat. Indien dit wordt weggelaten slaagt het mis schien beter. De verbreeding is minder noodig door den weg door het Ambacht. ''ethouder van Kampen; De clausule is inge- lascht indien het hoogheemraadschap het noo dig acht, dat de weg verbreed wordt. Dit zou moeten vervallen, dan zou het bedrag van 900 op 700 terugkomen. De heer Lek zeide dat het schrijven van B. en W. aan den minister inzake steun aan den tuinbouw niets heeft geholpen. Er moet nog maals worden aangedrongen, hoe dan ook. De voorzitter antwoordde, dat van den mi- nistér antwoord is ontvangen om eerst den af loop der koolchampagne af te wachten. De heer Snel wilde een audiëntie aanvragen. De heer Lek: Vele akkers zijn bebouwd zon der bemesting, het is onverantwoordelijk. Een verzoek was ingekomen van de heeren C. Kooy en T. Goesinne voor aankoop van grond aan den Achterweg tusschen de percee- len van de heeren J. Wiedijk en K. v. d. Molen. B. en W. hebben voor dit stuk grond 400 gevraagd, behoudens goedkeuring van den raad. De heer Kooy heeft 350 geboden, de heer Gcesinne 200. De heer M. Duif: Het gaat hier niet bij recht uit. B. en W. mogen niet eigenmachtig geld vragen. Het behoort eerst in den raad be- hand. 't Gaat met meer dingen zoo. De voorzitter hamerde en zeide: N'iet in het blinde weg schreeuwen, doch feiten noe men. Wat gebeurt er dan in B. en W. zon der dat het in den raad komt? De heer M. Duif: Voorheen werd alles eerst aan den raad gevraagd. Er wordt maar wat gedaan. Alles is al beslist. Een rumoerige discussie ontwikkelde zich hierover. Weth. Muurling: De heer Duif zegt: alles is al beslist, deze woorden moet hij terug nemen. De heer Snel wilde niet verkoopen. Na breedvoerige bespreking stelde de heer Lek voor om alleen te verkoopen voor hui zenbouw. De heer Snel ondersteunde dit. In stemming gebracht stemden voor de heeren Lek en Snel en voor het voorstel van B. en W. de heeren v. Kampen, Muurling en C. Duif. De heeren Koelemey en M. Duif willen heelemaal niet verkoopen. Dus volgde geen beslissing. Verzoek Zwaluwen-voetbalterrein. De Zwaluwen wenschen op dezelfde voorwaar den als vorig jaar het terrein te huren. Dit werd goedgevonden, onder deze voor waarde. dat niet steeds moet worden ge traind onder één doel. Wijziging verordening veldwachter. Verschillende wijzigingen werden aange bracht door den minister. Het kohier hondenbelasting is voor onze gemeente 252. 81 honden zijn aangegeven waaronder 3 die in de le klas vallen. Adres Bond Ned. Brouwerijen betreffende het maximum aantal verloven A. De oude drankwet luidde, dat om de 5 jaar herziening wordt gevraagd. De voorzitter zeide: wij behoeven dit hier echter niet te bepalen, want slechts één ver lof A is in onze gemeente en om dezen tijd zullen geen café's worden bijgebouwd. Een verzoek was ingekomen om vergun ning. Dit zal echter worden uitgesteld. B. en W. stelden voor om zoo door te gaan. Overeenkomstig besloten. Hierna sluiting. GIDSEN. Van de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer „Zandvoort" verscheen van de hand van den heer J. de Bruin, hoofdcommies der ge meente Zandvoort, een keurig uitgevoerde gids, in een gemakkelijk formaat, met een voorwoord va burgemeester van Alphen. De gids bevat veel aardig nieuws óver Neer- lands oudste badplaats en Zandvoort als woon plaats. Het is niet oninteressant een en ander te lezen van de problemen, die in deze plaats met een vaste bevolking van 9000 zielen, doch waar des zomers op drukke dagen soms 100.000 be zoekers vertoeven, moesten worden opgelost. (Ongecorrigeerd.) Geen uitbundig feestvertoon. Omtrent het Koninklijk bezoek ter gelegen heid van de onthulling van het reddings monument en het borstbeeld van wijlen H. K. H. Prins Hendrik, op het Wetsplein te den Helder, kunnen wij nog meedeelen, dat H. M. de Koningin en H. K. Prinses Juliana reeds Maandag te den Helder arri- veeren en den nacht doorbrengen in den ko ninklijken slaapwagen. In den morgen van Dinsdag 4 Juni zullen de vorstinnen een be zoek brengen aan maritieme instellingen te den Helder en na de lunch aan de tentoon stelling voor redidngwezen, marine vissche- rij, enz., welke is georganiseert in de groote excercitie-loods aan de buitenhaven. Te kwart voor drie ongeveer zal de ont hulling plaats hebben. Op verzoek van de Koningin zullen slechts drie korte redevoe ringen plaatshebben. Namens het Nederlandsche reddingswe zen zal het woord worden gevoerd door den heer Tegelberg, voorzitter van de N. en Z. H. reddingsmaatschappij. Het is de bedoe ling een 10-tal langs de Nederlandsche kust gestationneerde reddingsbooten dien dag in den Helder samen te doen komen en na afloop van de onthulling een film voor de bemanningen te vertoonen. Op uitdrukkelijk verzoek van H. M. de Koningin zal geen uitbundig feestvertoon plaats hebben. Bijeenkomsten zullen het ka rakter dragen van een herdenking. De rechtbank te Almelo behandelde heden de geruchtmakende zaak van menschenroof (de ontvoering van Gutzeit). Gedagvaard waren als getuigen de ont voerde Duitscher Gutzeit en de Duitsche politiebeambte Kruschwitz. Geen van beiden was verschenen. Verdachte was Kleine Snuverink, die op krukken de zaal binnen kwam, daar hij een been mist. Als getuigen verschenen de kost baas van den ontvoerden Duitscher, Jonker te Hengelo en de chauffeur de Vries, die den Duitscher over de grens bracht en voorts de hoofdinspecteur van politie te Enschedé, de heer K. Boerrigter. Verdachte vertelde, dat hij te Enschedé de vertrouwensman was van de politie. De president vroeg hem welke zaken dat betrof. Verdachte betoogde dat hij hielp bij het op sporen van zaken in verdoovende middelen en wapens. Verder vertelde hij dat hij op het politiebureau te Enschedé in aanraking is gekomen met een zekeren Kruschwiiz, die zich uitgaf als grenscommissaris Met de zen heeft verdachte nauwe vriendschap ge sloten en toen hij later naar Haarlem was verhuisd, kreeg hij begin Januari 1935 een schrijven van dezen Duitscher met het ver zoek zich in verbinding te steller, met een zekeren Ernst Gutzeit, die woonachtig was in Hengelo. Hij moest dezen Duitscher mee deelen dat hij werk voor hem had in Haar lem. Verdachte is toen eenige keeren naar Gronau geweest, waar hij met Kruschwitz en eenige Duitsche rechercheurs over Gut zeit heeft gesproken. Men vertelde hem dat Gutzeit een gevaarlijk misdadiger was, die in Duitschland nog jarenlang gevangenis straf te goed had. Verdachte vertrouwde zijn vriend, Kruschwitz volkomen en heeft nog tegen dezen gezegd: stelt U zich met de Enschedesche politie in verbinding. De president vroeg hem dan waarom of hij dit niet zelf heeft gedaan, waarop ver dachte antwoordde, dat Kruschwitz met hem naar Enschede is gegaan en daar heeft gezegd: „Ik zal wel naar het bureau gaan, ga jij maar door naar Haarlem". Vervolgens vertelde verdachte dat Gutzeit door een list bij avond over de Duitsche grens is vervoerd. Over de grens zijn toen eenige Duitsche beambten in de auto ge stapt en hebben den chauffeur gedwongen naar Gronau te rijden. Daar heeft verdach te Gutzeit voor het laatst gezien. De griffier las vervolgens de bewuste ver klaring voor van getuige Hans Kruschwitz. Hieruit blijkt, dat Gutzeit in Duitschland werd gezocht wegens landverraad en dat de Duitsche autoriteiten er zeer veel prijs op stelden hem in handen te krijgen. Voorts was hierin medegedeeld, dat hij nooit heeft ge zegd de Enschedesche politie van deze zaak op de hoogte te zullen stellen. Daarna werd gehoord de hoofdinspecteur van politie K. Boerrigter, die zeide, dat de verdachte wel eenige zaakjes voor de politie heeft opgeknapt, waarvoor hij een belooning ontving. De president vroeg dezen getuige naar ae ontmoeting aan de grens met Gut zeit. Zeer beslist zei inspecteur Boerrigter, dat Gutzeit zonder weifelen en heel kalm heeft geweigerd over de grens te gaan. De officier van justitie vroeg of Gutzeit ook de reden heeft gezegd waarom hij ge vangen wordt gehouden, doch daarover is niet gepraat. De chauffeur, die het gezelschap bij avond over de grens heeft gebracht, verklaarde dat hij steeds voor de Enschedésche politie njdt en ook voor de Duitsche recherche, zoodat hij het geen bijzonderheid vond dat hij dit ge zelschap over de grens moest brengen. Als laatste getuige verklaarde de kostbaas van Gutzeit, de heer Jonker, dat zijn kostgan ger steeds zeer nerveus was en verschrikkelijk >ang om naar Duitschland terug te keeren. De officier van justitie mr. Wolfson achtte de ten laste gelegde feiten vaststaand. Het betreft hier wel degelijk een geval van men schenroof. Spr. wees op den stap dien de regeering heeft gedaan om Gutzeit in vrij heid te krijgen, hetgeen echter niets aan het misdrijf van verdachte afdoet. Hij vond het feit buitengewoon ernstig en eischte tegen verdachte wegens menschenroof een gevan genisstraf van 1 jaar met aftrek van preven tieve hechtenis. De eisch van den officier veroorzaakte in de zaal een gemompel, daar men algemeen een veel zwaardere straf had verwacht. De raadsman van verdachte, mr. Baak uit Enschedé, begon dan ook met zijn voldoenin uit te spreken over den zeer elementen eisc' van den officier. Hij legde het zwaartepunt van het misdrijf bij Kruschwitz. Hij deed een beroep op de rechtbank om bij de vaststelling van de straf de uiterste clementie te be trachten. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. die deel uitmaakte van een transport-trein, werd geheel vernield. De oorzaak van de ontploffing is onbekend. De plaats van de ramp bood een verschrikkelijken aanblik. Op honderden meters afstand van de rails vond men stukken van den wagon en deelen van uit elkaar gerukte menschelijke lichamen. Hedenmiddag te ongeveer 13.30 uur is op zijn buitengoed de Boekhorst te Lunteren op ruim 87-jarigen leeftijd na een kort stondige ongesteldheid overleden de wereldvermaarde Nederland sche plantkundige prof. dr. Hugo de Vries. Professor Hugo'de Vries verheugde zich tot voor enkele dagen nog in een goede ge zondheid en werkte regelmatig aan zijn on derzoekingen. Nog in April jX had hij zijn geheelen proeftuin volgeplant. De ziekte, waardoor hij enkele dagen geleden het bed moest houden, liet zich aanvankelijk in het geheel niet ernstig aanzien. Pas gisteren begon men in verband met zijn hoogen leef tijd eenige bezorgdheid te voelen. Vrijwel on verwacht is hij hedenmiddag in aanwezig heid van zijn familie overleden. In het Chineesche restaurant aan de Lichte Gaard te Utrecht kregen twee inwonend? Chineesche bedien den hedenmorgen ruzie. Voor zoo ver men kon nagaan over sigaret ten. Zij zijn daarbij tot een handge meen overgegaan, waarop de eene Chinees den anderen met 'n hakmes heeft gedood. Het slachtoffer werd gevonden met een ingeslagen sche del en een diepe snede in den hals. De dader sprong na zijn daad uit het dakraam en werd dood opgeno men. Bij zijn val uit het raam, kwam de man terecht op een jonge dame, die juist per fiets passeerde. Het meisje liep daarbij lichte verwon dingen op en is naar de klinieken overgebracht. Hedennacht te omstreeks kwart over drie is een groote vrachtauto, geladen met 9000 K.G. speu, ham en vet, op den Rijksstraatweg Er- meloPutten even voorbij het blindengesticht „Zonneheerd" door onbekende oorzaak in brand gevlogen. De chauffeur en de geleider wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen, door uit de in volle vaart rijdende auto te springen. Zij bekwamen geen letsel. De auto, die uit Wolvega afkomstig is, is totaal ver brand. Niets dan een paar stukken ijzer zijn overgebleven. De tractor vloog na het in brand geraken van de auto van den aanhangwagen af en reed het bosch in. De boomen daar ter plaatse zijn mede door het vuur geteisterd. Situatie personeel wordt met regeering besproken. De samenwerkende organisaties van zeeva rend- en walpersoneel, wier leden in dienst zijn bij de Kon. Holl. Lloyd, zullen Vrijdag a.s. door den Minister van Economische Zaken in audiën tie worden ontvangen ter bespreking van de voor het personeel ontstane situatie ten ge volge van de door de regeering genomen besluiten. 5000 K.G. BUSKRUIT IN DE LUCHT OEVLOGEN. Vijf dooden en zes zwaar gewonden. Nabij het dorp Ingeniero Jacobasci in het Rio Negro gebied, in Zuid-Amerika, is een spoorwegwagon met 5000 K.G. buskruit in de lucht gevlogen. Vijf arbeiders werden gedood en zes zwaar gewond. De wagon, De Fransche kabinetszitting, die he denmorgen zou worden gehouden, is uit gesteld tot 28 Mei. In politieke kringen wordt dit uitstel zeer verschillend uit gelegd. Terwijl men in nauw aan de re geering verwante kringen verklaart, dat het besluit ie veroorzaakt door den ge zondheidstoestand van den minister president, wiens armbreuk niet zoo snel heelt, als men had ""erwacht, weet de rechts georiënteerde „Jour" te melden, dat misschien de geruchten omtrent ernstige meeningsverschillen in het ka binet niet geheel uit de lucht zijn ge grepen. Het blad spreekt zelfs van de mogelijkheid van het aftreden van het geheele kabinet. Flandin zou zich de laatste dagen bitter hebben beklaagd over de dwars drijverijen der linksche partijen, die steeds weer weigerden de aangeboden concessies te accepteeren. DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN VOORDAM. De werkzaamheden aan den Voordam hebben Hinken voortgang. Aan de zijde van het Waagplein zijn he den de werklieden gereed gekomen met het vlechtwerk voor de gewapende betonplaat op de 5 M. diep in geheide gewapend-beton palen. Morgen wordt een aanvang gemaakt met het betonstorten en na een dag zal men een aanvang kunnen maken met het metselen van den walrauur. Men heeft hier te doen met een mooi stuk werk van waterbouwkundige techniek. De kracht van het water wordt in ijzeren hol le buizen, waarbij het water door een motor als een krachtige straal wordt voortgedre ven, benut, om een schoeiing te plaatsen op de gewenschte diepte. Met dit werk is men thans aan de Voordam-zijde bezig. Aan den Zijdam vordert het werk ook uitstekend. De oude walmuur is reeds ge sloopt en ook daar zullen binnen enkele da gen de betonpalen worden ingeheid. Bij dezen voortgang mag worden verwacht, dat de werkzaamheden begin Juli dus iuist voor de groote vacantie gereed zullen zijn. DE IN HET WATER GEREDEN AUTO. De Hoornsche auto, die Zaterdagmorgen aan den Nek bij Schellinkhout in het IJsel- meer werd gevonden en waarbij geen slachtoffers werden aangetroffen, heeft na tuurlijk tot heel wat veronderstellingen aan leiding gegeven. De bestuurder is gebleken zekere Z. uit Hoorn te zijn en het schijnt we! vast te staan, dat deze, waarschijnlijk ten gevolge van droevige huiselijke omstandig heden, een verdrinkingsdood heeft willen si- muieeren. Vast staat dat de auto met losse remmen en groote snelheid te water is ge reden. De bestuurder is verdwenen, maar de poli tie, die hem ook wegens een ander feit zoekt, heeft vastgesteld, dat de man nog in leven is. POLITIEHONDEN. Onder groote belangstelling hield de afd. Alkmaar en omstreken van den politiehond haar jaarlijkschen examendag van de hon den. Aanwezig waren negen geleiders met hun mden. afkomstig uit de gemeenten Enkhui zen, Edam, Schagen en Alkmaar, welke hon den aan een strenge keuring werden onder worpen. Van dit aantal werden er twee afgewezen. Van de overige zeven behaalden twee het de finitief diploma, terwijl de overige vijf het moesten doen met het voorloopige diploma. De twee definitief gediplomeerden (eigena ren de heeren Mulder en de Vries van de afd Alkmaar en omstreken) behaalden resp. 481 en 457 punten. VERKIEZING VAN HOOFDINGELANDEN. Bij de verkiezing van vijf hoofdingelande van de Polder de Schermeer zijn heden bij enkele candidaat-stelling gekozen de heeren: Jb. Slooten Cz. aftredend; J. Kramer Cz. aftredend; Jfe. Klaver in de vacature P. N. Groot; Jb. de Boer Cz. in de vacature W. Groot Cz. wegens ben. penningmeester; Jb. Boekei in de vacature T. Spaan Tz. niet herkiesbaar wegens het bereiken van de leef tijdsgrens. ZANGUITVOERING IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. De „Stem des Volks" heeft gister een zanguitvoering in het Centraal ziekenhuis gegeven onder leiding van den heer Harpman. Gezongen werd door het kinderkoor klasse A en B en door het gemengd koor. De patiënten hebben van de zang genoten en de directrice heeft namens hen die zongen een woord van dank gebracht. Namens „De stem des Volks" werd mede gedeeld, dat men het een voorrecht achtte voor de zieken te mogen zingen. Dat de zang in den smaak viel bewees het feit, dat het laatste nummer: An des schoner blauwen Donau" op verzoekt her haald werd. morgen naar waarnemingen, verricht in den van 21 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,0 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 756,3 m.M. te Biarritz. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Mei: Zwakke tot matige noordelijke tot noord- oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aan vankelijk nog kans op regenbuien; zachter overdag. Weeroverzicht. Een belangrijke daling van den barometer bij IJsland heeft voorloopig een nieuwe kou de inval doen wijken. De hooge druk breidt zich over de Britsche eilanden en zuid-Scan- dinavië uit, terwijl de depressie in het zuid. westen haar centrum naar Spanje verplaat, ste, maar zich nog wel over Frankrijk kan uitbreiden. De Britsche eilanden en Scandi navië hebben grootendeels nog bedekte lucht zonder regen van beteekenis, maar in Noor wegen is de lucht opgeklaard. Ook in Duitschland nam de bewolking af en steeg de temperatuur. Er is daar bijna geen regen gevallen. Frankrijk heeft nog zware bewol king met regen in het westen. De algemeene toestand duidt op afnemende regen kans en eenige stijging van temperatuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.22 uur licht op. HET VERTREK VAN DEN HEER W. HILLENIUS. Men schrijft ons: Door de reorganisatie der Ned. Spoorwe gen zal ook de heer W. Hillenius, eerste chef de bureau ter Inspectie van den dienst van het vervoer alhier, onze stad verlaten wegens overplaatsing naar de Inspectie Nijmegen. Niet alleen het spoorwegpersoneel in Noord holland benoorden het IJ, doch ieder die met hem in aanraking kwam, zullen hem als kun dig en welwillend ambtenaar noode zien vertrekken. Wij hopen dat wij hem en zijne familie over eenige jaren weder als Alk- maarsch burger terug mogen zien. HEROPENING KAPPERSSALON. Hedenmiddag om twee uur had de her opening plaats van de reeds jaren bestaande dames-, heeren- en kinderkapsalon van den heer H. v. d. Schilden in het perceel Lange- straat 64. Wij behoeven vanaf deze plaats zeker niet te betoogen, dat de heer v. d. Schil den op kappersgebied sinds jaren en jaren een erkende reputatie heeft, immers, de naam spreekt voor zichzelf. Het is dus meer de ver nieuwing en verandering van zaak, waar we thans de aandacht voor vragen. In het door de firma Ringers gebouwde pand is een kapsalon tot stand gekomen, die ongetwijfeld behoort tot de besten hier ter stede. Op economisch-juiste wijze heeft men de beschikbare ruimte in drieën verdeeld. Dat zijn dan de winkel met de etalages, de daar achter gelegen heerenkapsalon en de daarnaast verkregen ruimte voor de dames- en kinderkapsalon. Allereerst dan de winkel, welke geken merkt wordt door de frissche tinten van de verf en de prettig aandoende verlichting al» een hygiënisch geheel. In de heerenkapsalon bevinden zich niet minder dan 5 kap-installaties, terwijl de ge heele achterwand een aaneenloopend van marmer voorziene stellage is, waarop zich de verschillende ingrediënten bevinden. Twee dames-kapcabines en één kinder cabine, voorzien van de meest moderne in stallaties voor ondulaties, permanent-waves. enz., enz. completeeren de fraaie gedeelten van deze zaak. Talrijke bloemstukken gaven thans aan dezen nieuwbouw een eenigszins vroolijk karakter. In zijn openingswoord bedankte de heer v. d Schilden allereerst de fam. de Lange, van wie spr. dit pand heeft mogen huren en die dit perceel heeft laten bouwen geheel naar spr.'s wensch. Een woord van dank ook aan de firma Ringers, die op zoo voortreffe lijke wijze zich van haar taak gekweten heeft. Woorden van hulde aan de heeren Langen dijk en Coppens, die resp. voor het schilders- en behangerswerk en voor de sanitaire inrich ting hadden zorg gedragen. Ook de meubel maker, de heer Eydt, moest in deze hulde deelen. Het marmer van den heer Zwart, ce verlichting van den heer Niiman, de centrale verwarming van den heer de Vries en ten slotte de muren-bespuiting van den heer Kir- kenier, dit alles werd met een woord van dank gememoreerd. Vermelden we tot slot, dat binnenkort de oudste bediende, de heer J. Dik, zijn 10-jarig jubileum in deze zaak hoopt te vieren, ter wijl we als een specialiteit van den heer v. d Schilden zelf zouden willen noemen zjj'1 kunsthaarwerk, waarvan men in een der etalages eenige werkstukken kan bewonderen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2