HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL USucqettiike. Statui KRAAIEN. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN. Per 1 Juni. ONGELUK IN EEN GARAGE. Lecrlintf-monteur gedood. SPOORWEGEN-CREDIET AAN WERKSPOOR. JONGETJE VERDRONKEN DrniiiurinnQ lljpums. HEILOO EGMOND BINNEN STOMPETOREN ST. PANCRAS RHEUMATISCHE KNOBBELS OP DE VINGERS. „Steeds vermoeid en lusteloos." SCHAGEN Aanbesteding. Overgeplaatst. PURMEREND WERVERSHOOP Men schrijft aan de N. R. Crt.i Een krSaienpaar heeft in de Warren (Fr.) zijn nest gebouwd in de staart van een wind- motor! Deze motor werkt door dan hoogen waterstand steeds door, wat aan ontzettend geratel meebrengt, Bovendien draait de staart steeds met wind mee cn is bijna altijd in bewe- ging. Ondanks al dat rumoer zit het wijfje rustij op de eieren te broeden. VERKOOP VAN HET STOOMSCHIP „PATRIA". Rusland de kooper, Gisteren is te Rotterdam het koopcontract geteekend, waarbij het Nederlandsche pas sagiersschip Patria van de Rotterdamsche Lloyd aan Sowjet-Rusland is verkocht, ten behoeve van de Russische handelsvloot. Het schip zal in Nederland opnieuw geclassifi ceerd en uitgerust worden, en is bestemd voor den dienst van Odessa op verschillende Middellandsche Zeehavens. De Russische hoofdinspecteur voor den aankoop van zeeschepen in Nederland, kapi tein Afanassieff, zal benoemd worden tot gezagvoerder van deze nieuwe aanwinst van de Russische handelsvloot. DE DUITSCHE VLUCHTELINOEN BIJ VLAOTWEDDE. Vragen van den heer Schalker. De heer Schalker (C. P. H.) heeft aan den minister van justitie de volgende vragen ge steld: 1. Is de regeering bereid mede te deelen de namen der 4 vluchtelingen, uit het con centratiekamp Neu-Susteren in Duitschland, die op Mei j.1. bij Vlagtwedde over de Ne derlandsche grens zijn gekomen? 2. Wil de minister meaedeelen of de regee ring over voldoende gegevens beschikt om de meening der Duitsche politie-autoriteiten dat de vluchtelingen in vraag I bedoeld in derdaad crimineele misdadigers zijn en niet tot politieke vluchtelingen behooren te wor den gerekend, te deelen? DE LAATSTE GANG VAN IVANS. Tragiek aan het graf. Onder groote belangstelling is gistermid dag het stoffelijk overschot van mr I. van Schevichaven den bekenden schrijver Ivans, op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ten ^rave gedragen. Vele bloemen dekten de baar. In de rouw kapel werden op het orgel gespeeld het Largo van Handel, „Es ist bestimmt" en „Wenn ich einmal soll scheiden". Allereerst voerue oe heer Ariens Kappers het woord. Hij zeide. dat mr. van Schevic- haven het moeilijk heeft gehad in zijn leven, maar dat hij nooit bij de pakken neerzat. Spr. memoreerde mr. van Schevichaven's voorzitterschap van het hoofdbestuur der vereeniging tot opvoeding van halfver weesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin, welke in 1912 zeer moei lijke tijden heeft doorgemaakt, maar die door mr, van Schevichaven tot nieuwen bloei is gebracht. Da heer Ariens Kappers zeide verder, dat Ivans' detectiveromans zich onderscheiden door een groote destinctie en spannende momenten aan fijne gedachten paren. Dui zenden in den lande hebben zij uren bezorgd, waarin zij zorg of ziekte konden vergeten. De heer A. W. Bruna voerde het woord namens de uitgeversmaatschappij van den ontslapene te Utrecht en sprak woorden van dank voor hetgeen de heer v. Schevic haven ook aan oersoonlijke gevoelens heeft geschonken. Vervolgens herdacht spr. den auteur v. Schevichaven als den talentvollen stylist, die met zijn fijnen geest en tintelende voorstellingswijze wel een bijzonder eigen plaats heeft ingenomen in de rij der schrij vers van onzen tijd. Tenslotte trad nogmaals de oud-kolonel Groen naar voren, om aan de tragiek uiting te geven, dat iemand van wlen zóóveel lof kon worden getuigd, in de laatste jaren heeft moeten bedelen om een betrekking te ver krijgen. Nadat de baar grafwaarts was gedragen, dankte een familielid voor de belangstelling Men verzoekt ons mede te deelen, det bij de hierna te noemen contingenteeringen, welke per 1 Juni zullen worden verlengd, de navol gende autonome percentages zullen worden vastgesteld voor de daarachter vermelde peri oden! 1. Lint, band en veters 30 pet. waarde, 1 jaar; 2. Lucifers, 30 pet. gewicht (bruto), 1 jaar; 3. Zeevisch, 30 pet. gewicht (netto), 1 jaar; 4. Aal an paling, 25 pet. gewicht (netto) 1 jaar; 5. Kunstzijden garens, 80 pet. gewicht (netto), 5 maanden; 6. Zinkwit en lithopone, 100 pet. gewicht (bruto), 3 maanden. Voor de contingenteering van zinkwit en lithopone wordt ali basistijdvak aangenomen Juni t/m. Augustus 1934. De oasistijdvakken van de andere contlngen- tearingen blijven ongewijzigd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bo vengenoemde percentages alleen betrekking hebben op de autonomie landencontingenten, derhalve niet op de bij handelsverdrag ver leende contingenten. NJKSSTEUN AAN DE SCHEEPVAART. Kustvaart protesteert tegen haar uitsluiting. Ter bespreking van het ingediende wets ontwerp tot steunverleening aan de scheep- vaart heeft gisteren de vereeniging van ree- er* van motorzeeschepen te Rotterdam een vergadering gehouden, waar alle leden te genwoordig waren. De vergadering oefende scherpe critiek op de voorstellen, gelijk die thans luiden en be sloot aan den minister van economische za ken het volgend telegram te zenden: De vereeniging enz. heeft met groote ver ontwaardiging kennis genomen van den in houd van het wetsontwerp ter verleening van rentelooze voorschotten aan de zee scheepvaart, protesteert tegen de willekeurig getrokken gTens van bruto 1000 registerton, waardoor zij van steunverleening wordt bui tengesloten, niettegenstaande de noodtoe stand van de bedrijven harer leden zoowel de regeering als Benas volkomen bekend is, als zijnde niet minder kritiek dan de toestand van de in het wetsontwerp bedoelde groep. Door de thans getrokken grens komen haar reederijen in nog grooter moeilijkheden, waarom zij Uwe Excellentie beleefd, doch dringend verzoekt, het daarheen te leiden, dat alsnog de bij haar aangeslotenreederijen niet van steun worden buitengesloten. EEN SENSATIONEELE ARRESTATIE. Arrestant simuleert bewusteloos. Eenige dagen geleden werden aan de Prinsengracht te Amsterdam drie heeren costvums gestolen. De politie van het bu reau Raampoort, die de zaak in onderzoek kreeg, vatte verdenking op tegen een der pensiongasten. De man was evenwel onvind baar. Donderdagavond nu, tegen tien uur, liep een rechercheur lango de stille Hobbema- kade, toen zijn aandacht plotseling werd ge trokken door een man, wiens signalement hem bekend voorkwam. Meenende in hem den vermisten pensiongast te herkennen, stapte hij op den man af, die op dat moment evenwel plotseling ineenzakte. Voorbijgan gers bemoeiden zich met het geval en een van hen haastte zich naar ?en brandmelder, die altijd wel hulp te voorschijn weet te ha len. De brandweer verscheen spoedig met een motorspuit ter plaatse. De rechercheur wendde zien tot den onderbrandmeester en zeide hem, dat hij ervan overtuigd was, dat de „bewustelooze" simuleerde en dat hij den man wilde arresteeren. Hij verzocht hem even langs het posthuis aan de van Baerle- straat te willen riiden om politie-assistentie te halen. Spoedig kwam daarop een rijwiel agent ter plaatse. De bewustelooze werd eèns goed door elkaar geschud, terwijl de recher cheur hem toevoegde, dat hij hem wel kende, dat hij die en die was en dat hij gearresteerd werd wegens de diefstal aan den Prinsen gracht. De man werd nu naar het bureau Van Baerlestraat gebracht en vandaar per over valwagen naar de Raampoort vervoerd Hier is hij ingesloten om thans verder verhoord te worden. Gistermorgen j| de 14-jarige leerling-monteur J. ven Trier, die in de garage van M. aan den Korfelscheweg te Tilburg onder een auto ge kropen om reparatie* te verrichten. Plotseling braken de touwen, waarmee de auto aan de takels was bevestigd. De jongen kreeg den auto op het lichaam en liep een ernstige sche delbreuk en zware inwendige kneuzingen op. De jongen is in hopeloozen toestand naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg overge bracht. Na eenige uren is de jongen over leden. Werd op verzoek vin de regeering verstrekt. Gelijk gemeld, hebben de Tweede-Kamer leden van Poll en Suring de aandacht van den minister van waterstaat er op gevestigd, dat krachtens acte van credietopening en hy potheekstelling van 30 December 1933, voor notaris L. G. van Roosendaal te Amsterdam verleden, de N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Utrecht aan de te Amsterdam gevestigde Werkspoor N.V. een crediet van drie millioen gulden voor den tijd van vijf jaren heeft verstrekt, welke som ere- dietgeef6ter op haar beurt van de Coöpera tieve Vereeniging „Centraal Beheer" O, A. te Amsterdam heeft geleend, en dat Werk spoor daartegenover een hypotheek op haar fabrieksgebouwen enz. te Zuilen heeft gege ven, Naar aanleiding van desbetreffende vra gen deelt de minister thans mede, dat boven staande juist is onder opmerking, dat ook de onroerende goederen te Amsterdam van de N.V. Werkspoor voor het crediet hypothe cair verbonden zijn, zij het ook in rang na een op die goederen reeds rustende hypo theek, groot per resto 700.000. Het crediet werd verstrekt op verzoek van de regeering, nadat Werkspoor de tusschen- komst van de Nederlandsche Spoorwegen had ingeroepen, daar de Rijksverzekerings bank obligaties of schuldbekentenissen van Werkspoor niet rechtstreeks als pand kan aannemen. Verleening van het crediet te bevorderen werd destijds verantwoord geacht eenerzijds op grond van het belang, dat de Nederland sche Spoorwegen geacht worden te hebben bij het voortbestaan der voortreffelijk uitgeruste fabrieken van Werkspoor, anderzijds op grond van de overweging, dat, gelet op de toenmalige balanspositie van Werkspoor en op de waarde van het onderpand de ter reinen van Werkspoor te Amsterdam ter grootte van ongeveer 9 H.A. en die te Zuilen van ongeveer 29 H.A. het aan het crediet verbonden risico gering werd geacht. VROUW BEWUSTELOOS UIT ZEE OPGEHAALD. Uit zee ten Noorden van den Boulevard te Scheveningen werd in den voormiddag van 22 Mei 1.1., omstreeks 6.30 uur opgenaaid een onbekende vrouw, die in bewusteloozen toestand verkeerde. Na in het Roode Kruis Ziekenhuis, waarheen zij was overgebracht, bij kennis te zijn gekomen, vertoonde zij tee kenen van geheugenstoornis. Zij gaf op de haar gestelde vragen geen- of ontwijkende antwoorden. Signalement, oud plm. 45 jaar, blond haar, stompe neus, mist in de bovenkaak dé voorste tanden, smal gezicht, gezonde kleur. Haar kleeding bestaat uit een lila directoire, wit tricot hemd, donkerblauwe rok, kort zwart fluweelen manteltje, wit katoenen hemd, witte onderjurk, wollen borstrok, don ker schort met fijn streepje, zwarte wollen kousen, met grijze elastieken kousenbanden. Zij droeg geen hoed en geen schoenen. De vier eerstgenoemde kleedingstukken zijn gemerkt K- O. 1112, welke nummers met rood garen op wit band geborduurd, ln haar kleeding genaaid zijn. Thans bevindt de vrouw zich in de St. Ja- cobus-stichting te Wassenaar. De commissaris van politie der afdeeling C te Scheveningen, verzoekt inlichtingen be treffende de identiteit van genoemde vrouw. DOOR AUTO GEDOOD. Droevig ongeluk te Denekamp. Gistermiddag werd op den Rijksstraatweg DenekampNordhorn te Denekamp het zesjarig dochtertje van den heer Harmsen door een auto overreden en gedood. Het meisje had al eenigen tijd met haar broertje achter wagens aangeloopen, toen 't tweetal de straat wilde oversteken, juist op het moment dat een auto wilde passeeren. De chauffeur trachtte tevergeefs nog een aanrijding te voorkomen, en reed hierbij te gen een der langs den weg staande fooomen. Hierdoor bleef het jongetje, dat van schrik was blijven staan, ongedeerd, doch het meis je kwam onder de auto en werd vrijwel op slag gedood. Hoewel de auto zwaar beschadigd was, hebben de inzittenden geen letsel opgeloo- pen, en konden zij de reis met een andere auto voortzetten. HERDENKINGSPOSTZEGELS WAARDELOOS. Althans van vroegere periodes. Bij K. B. is bepaald, dat de postzegels van briefkaarten, briefomslagen, postbladen en kaarten tot mededeeling van adreswijziging behoorende tot de uitgave van voor 1924, met uitzondering van de herdenkingspost zegel, uitgegeven in 1913 en 1923 onder scheidenlijk ter herdenking van Nederlands herstelde onafhankelijkheid en van het regee- ringsjubileum, alsmede de in 1924 ter ge legenheid van het 100 jarig bestaan der Noord- en Zuid-Hollandsche reddingsmaat schappijen uitgegeven zegels en de bijzon dere zegels uitgegeven in de jaren 1923 tot 1933 op grond van het K. B. van 8 Decem ber 1923 met ingang van 1 Januari 1936, buiten gbruik worden gesteld en voor de frankeering waardeloos worden. Voorts worden bijzondere postzegels, welke op grond van het K. B. van 8 December 1923 in de jaren 1931, 1932 en 1934 zijn uitgegeven, onderscheidelijk op 1 Januari 1937, idem 1938 en 1 Jan. 1940 buitenge- bruik worden gesteld en voor de frankeering waardeloos worden. MOEILIJKHEDEN BIJ DE BEROEPSKEUZE VOOR KINDEREN. Over bovenstaand onderwerp heeft dr. Jaca van Dael gisteren een lezing gehou den op den ouderavond der Roemer V sscherschool te Amsterdam. Spr. begon met aan te toonen, dat het ook in deze ongunstige tijdsomrtandig- heden gewenscht blijft om bij het doen van een beroepskeuze rekening te hou den met factoren als aanleg en neigingen van het kind. Een moeilijkheid, waar mee de ouders dikwijls ernstig te kam pen hebben, aldus Spreker, bestaat daar in. dat ze niet voldóende op de hoogte zijn met de verschillende beroepen en opleidingen (toelatingseischen, rechten van diploma's, enz. enz.) Uitvoerig weidde spr. uit over de fouten, die oudera maken bij het beoor- dcelen der geschiktheid voor hun kind voor beroep of opleiding en met betrek king tot de psychische zijde van beroe pen en opleidingen èn met betrekking tot aanleg en neigingen van het kind is de kennis der ouders om verschillen de redenen dikwijls zeer onvoldoende. Aan de hand van voorbeeld >n uit de praktijk lichtti spr. toe, welke minder gewenschte gevolgen jen foutieve be roepskeuze voor het karakter en voor de levensverhouding van het kind kan hebben. Tevens wees hij op het belang van een juiste beroepskeuze voor het aonk weeken van gunstige karakter eigenschappen. Tenslotte gaf spr. een korte beschou wing over het psychologisch geschikt- heidsonderzoek, waarbij hij bijzonder nadruk legt op de beteekenis der diept- psychologie. MOTOR RIJDT OP EEN AUTO. Ernstig verkeers-ongeluk te Tilburg. Donderdagmiddag omstreeks kwart over vijf is de 38-jarige motorrijder J. J. B., wo nende aan de Spoorlaan te Oisterwijk, op den Bredascheweg te Tilbrug met zijn motor in botsing gekomen met een vrachtauto, die Uit een poort achteruit den weg opreed. De heer B- werd van zijn motor geslingerd en kreeg een zware hersenschudding. In bewus teloozen toestand werd hij per ziekenauto naar het St. Elisabethsziekenhuis overge bracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. Gisteravond omstreeks zes uur is in de Nieu we Vaart te Amsterdam in de nabijheid van het abattoir het 8-jarig zoontje van de familie Teuben uit de Pieter Nieuwlandstraat, met -len cano omgeslagen en verdronken. Na ongeveer een uur dreggen is het lijkje door de politie opgehaald. W •WWPfUrH' Een benoeming tot resident. Men schrijft ons: Gisteren werd de heer G. Jongejans alhier aangenaam verrast met een telegram uit onze koloniën van zijn zoon, dat deze was bevor derd en benoemd tot resident met stand plaats Menado, residentie Noord-Celebes. De laatste 5 jaren was deze eenvoudige doch ijverige bestuursambtenaar assistent- resident over de afdeeling Noordkust van Atjeh met als standplaats Sigli. In dit moeilijk te besturen gewest van het Gouvernement Atjeh en Onaerhoorigheden wist deze bescheiden bestuurder zich bij alle groepen der bevolking zeer bemind te maken, doch deze promotie roept hem naar een ander deel onzer koloniën, omdat Atjeh geen residenties heeft. Ongetwijfeld zullen de talrijke Atjehers hun Heer noode zien vertrekken, en evenzoo zal de heer Jongejans Jr. noode uit dit moeilijke, doch niettemin heerlijk-dankbare land afscheid nemen. En het is inderdaad1 niet onmogelijk, dat deze Atjehers in de toekomst hem nog eens als hun Toewan Besar zullen kunnen be groeten. Met dit Toewan Besar (Groote mijnheer) bedoel ik, dat deze ijverige ambtenaar en echte vriend der inheertischen, mogelijk nog wel eens als gouverneur van Atjeh zal terug- keeren, Om nu tegelijkertijd even de grootte van onze Oost-Indische bezittingen te illustreeren is het vermeldenswaard, dat de afstand tus- schen de beide bovengenoemde standplaatsen Sigli (Atjeh) en Menado (Celebes) grooter is dan de afstand Den Helder—Caïro in Egypte. Donderdagmorgen werd ten overstaan van notaris Stuyt in café Swart verkocht een huis, waarin café, n.1 het van ouds bekende verloflokaal „Egmonós Welvaren", be woond door der. heer A. Zentveld, alsook bij- behoorende schuur en erf, in totaal groot 1.65 Are. De heer J. Levering Stz. werd eigenaar van het perceel voor 2150. Een excursie. Op initiatief van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afd. „Schermeer", maakten de leden dier afdeeling met de leer lingen van den landbouwwintercursus te Stompetoren een excursie naar de Mekog te IJmuiden, onder leiding van den heer C. H. Veen, landbouwleeraar te Beemster. Groot was de belangstelling voor het grootbedrijf, waar men zich in de fabrieken heeft toegelegd op de bereiding van zwavel zure amoniak en kalksalpeter, en men het productievermogen kan opvoeren tot een capaciteit van 18.000000 k.G. stikstof per jaar. Het bedrijf, dat enorme hoeveelheden wa terstof betrekt van de Hoogovens, is daar mee met groote gasleidingen verbonden. De afscheiding van de stikstof uit de lucht ver krijgt men door afkoeling tot zeer lage tem peratuur. Verschillende proeven werden ge nomen met z.g. vloeibare lucht. Na met de opeenvolgende stadia van de kunstmestfabricage te hebben kennis ge maakt. werden de opslagplaatsen bezichtigd, waar de automatische opzakinrichtingen de aandacht trokken. Na dit bezoek reed men naar Schiphol, waar een extra verrassing wachtte, n.1. de aankomst van een vliegtuig uit Ifldlë. Vol daan over het leerrijke en prettige uitstapje, keerde het gezelschap huiswaarts. Staatspensioen. De Bond voor Staatspensioen vergader de dezer dagen in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den heer J. v. Kampen. Uit het jaarverslag stipten wij aan, dat de vereeniging thans 102 leden telt. 5 Maart werd het 25-iarig bestaan feeste lijk herdacht, terwijl later nog een verloting ten bate der kas werd gehouden. Het batig saldo bedroeg 8.81. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn uitgebreid jaarverslag. Als afgevaardigden voor de bondsvergade ring werden benoemd de heer J. v. Kampen en W. Snel, als plaatsvervanger de heer D. Groen. Een sprekend voorbeeld hoezeer Kru- schen Salts er toe medewerkt urinezuur uii het lichaam te verdrijven, vindt ge in het volgende schrijven, dat wij zoo juist van een dame ontvingen. „De gewrichten mijner vingers waren opgezwollen, zoowe' als de gewrichten mijner teenen; deze zwellingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voel de mij bovendien lusteloos en steeds erg vermoeid. Rust en een cliëet werden mij voorgeschreven; tegelijkertijd begon ik met Kruschen Salts. Dit is nu achttien maanden geleden ik voelde mij toen inderdaad doodziek. Ik nam Kruschen Salts precies als voorgeschreven, in een glas warm water op do nuchtere maag en U kunt mij gelooven ik ben nu een geheel ander mensch. U kunt er op re kenen, dat ik niet zal nalaten ook aan anderen het geheim van mijn succes te vertellen." Mevr. W. R. M. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger wer king, waardoor urinezuur en andere afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, jicht en ischias, vol komen uit het lichaam worden verwijd derd. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt, ver moeidheid en lusteloosheid verdwijnen, en worden vervangen door onvermoeide energie en opgewektheid. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. Besloten werd om vrij mandaat te geven. Na nog eenige besprekingen van huis houdelijke aard sloot ae voorzitter de geani meerde vergadering. "Aan den laagsten inschrijver, do heer S. D. Kniiver, alhier, is na gehou den aanbesteding door B. en W. dezer gemeente, voor do som van 6180 ge gund het rioleeren van gedeelten sloot lange do Loet en de Halerweg. De be grooting was 6500. "De heer J, Tjoelker, rijksklerk bij do directe belastingen en accijnzen alhier, wordt met ingang van 1 Juni a.s. over geplaatst naar Hillegersberg. Voor het eindexamen der Landbouw school' te Purmefend zijn oa. geslaagd: P. <fé Boer, Stompetoren; J. Klaver, Beem ster; J. Konijn, Beemster. Van de derde naar de vierde klas zijn o.a. bevorderd de volgende leerlingen: C. de Boer, Stompetoren, (goed); N. Kars- kens, Beemster; G de Jong, Beemster; K. Govers, Schermerhorn; C Olijnis, Uitgeest; G. de Jongh, Akersloot (voldoende). Van de tweede naar de derde klas zijn be vorderd; C. Ubbels, Beemster; J. Koning, Kwadijk; M. Brommersma, Beemster, (allen goed), en J. Ruyter, Beemster (voldoende). Van de eerste naar de tweede klas zijn o.a. bevorderd K. Dekker, Stompetoren en P. Mienis, Oosthulzen, (uitmuntend); P. Vink, Midde- lie; D. Plugboer, Schermerhorn; D. Marrees Beemster; G, Glijnis, Uitgeest en J. Bouwes Kwadijk (zeer goed). D. Beunder, Middelie, D. Schoenmaker, Beemster, (goed). N- Jonk, Beemster: A. Barendregt, Schermerhorn, (voldoenae). De heer N. Koopman heeft bedankt als wethouder van deze gemeente. OTERLEEK. (April). Geboren: Pieter, z. van Pieter Waten horst en Aagje Bakker. Cornelis, z. van Dirk Kramer Glijnis en Jannetta Geertrui- da Kistenmaker. Rens, z. v. Cornelis Waiboer en Sijtje Kalverboer. Hendrika, d. v. Cornelis Groot en Anna Elisabeth Groenewoud Kramer. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelis Lodder en Antonia Francisca Jemi- na Hekelaar, Jan Strooker te Bergen en Aagje Anna Kramer. Overleden: Bartholomeus Klomp, oud 65 jaar, echtgenoot van Helena Olijnis. 283, Op een gegeven oogenblik wes het zeemonster verdwe nen en niemand wiet waar het heengegaan was. 'tWsi verdwe nen in de richting van het Noordzeekanaal, daar kwam het eindelijk weer te voorschijn en werd voor 't eerst gezien bij den vuurtoren, 284. 't Zeemoneter scheen de kluts .kwijt te zijn, want het dier bleef wel een uur versuft voor zich uit zitten staren naar de zee. Het vond het zeker erg gek det de zee hier grijs was, waar het altijd de gele zee had gezien.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11