JUcfitszakm Spoct Stad en Omgeving. Pluimveeteelt. BURGEMEESTER IN ONGELIJK GESTELD. Glimlachje Kaasbeperking. Onze maatregelen om de kaasbeperking te bevorderen hebben geen resultaat gehad, wel werd ons op een daartoe strekkend ver zoek medegedeeld dat, deze zaak de volle aandacht heeft van de betrokken instanties, doch de gevolgen hiervan bleven zeer tot on zen spijt zonder resultaat, wat in het bijzon der voor Noordholland van groot belang is, omdat de kaasprijzen door het te grootè kwantum dat beschikbaar is en niet geplaatst Jcan worden zoo laag zijn gedaald als nooit tevoren. Het is te hopen dat hierin spoedige verbetering mag komen. De maatregel tot teruggave van onder- melk kwam niet tot uitvoering, in verband met de moeilijkheden daaraan verbonden en de onvoldoende voorbereiding. Het in mas sa maken van mager melkpoeder had in de ze veel kunnen helpen om het kwantum kaas te beperken. De rekenipg 1934 wees een ontvangst aan van 18818,53, uitgaven 17166,61%, batig saldo 1651.91%. De technicus, de heer van Buren rap porteerde over de door hem verrichte werk zaamheden. Hoewel de voorzitter overtuigd was, dat de nieuwe melkregeling fout zal loopen, oor deelde hij het toch noodzakelijk daaraan de medewerking te geven, omdat hij vreesde, dat zij. die dit niet doen, daarvan de wrange vruchten zullen plukken. Hoe het wordt, wist spr. niet, doch de heer Louwes heeft verzekerd te zullen bevorderen, dat de daaraan verbonden kosten aan de goed georganiseerde fabrieken zal vergoed worden. De heer K o o ij m a n, Wognum, drong er op aan, om er naar te streven, dat de regee ring mee werkt, door tegen behoorlijken prijs het melkvee in te nemen. De heer Z ij p veronderstelde, dat tegen de maatregel, die tot ondergang leidt, collec tief tijdelijk verzet paste. De voorzitter ontraadde dit met na druk. De heer Groot, Starnmeer, was van oordeel, dat het platteland alleen geholpen kan worden door een hoogere heffing op de akkerbouwproducten en veevoedergranen, die worden ingevoerd. Uitvoerig schetste spreker den slechten toestand, de aanwezigen opwek kende zich achter het streven van Landbouw en Maatschappij te scharen. Devoorzitter wees er op, dat geen bestuurslid direct op de te nemen besluiten invloed kan oefenen. De regeering heeft ech ter nog open oog voor het vraagstuk en daarover met de drie landbouworganisaties geconfereerd. Spr. verwacht dat er kans op is, dat de regeering steeds meer het vrijhan delstelsel zal los laten. De heer Groot drong er op aan een gelijke motie als in de vergadering van Landbouw en Maatschappij 17 Mei was aangenomen, naar den minister te zenden. De voorzitter was van oordeel, dat die in deze vergadering niet thuis behoorde en sloot de discussie over dit punt. Inplaats van den heer A. Hout (niet her kiesbaar) werd tot bestuurslid gekozen de heer van Diepen uit Groothuizen. Tot lid van de commissie voor de kaaskeu ringen, aftreden de heer D. Knol (niet her kiesbaar) werd gekozen de heer Klaversma uit Binnenwijzend en tot lid van de commis sie voor de Boterkeuringen, aftredend de heer H. Boer, eveneens niet herkiesbaar, werd ge kozen de heer Ens van Texel. Bij acclamatie werd de heer J. Dekker als lid van de Landbouwcoöperatie herkozen. Middagvergadering. In de middagvergadering werd als punt 3 aan de orde gesteld het bestuursvoorstel om een adjunct-secretaris op een salaris van 1500 aan te stellen, om daardoor het con tact met de fabrieken te versterken. Devoorzitter verdedigde dit voor stel, dat gedaan werd om den secretaris, die zich niet alleen voor den bond beschikbaar kan stellen, te behouden. De afgevaardigde van Beemster oordeelde het wenschelijker om een secretaris aan te stellen, die den vollen mensch geeft. Dit was ook in den geest van de herfstvergadering. De heer W i t, Berkhout, sloot zich bij dit voorstel aan. De Voorzitter erkende, dat het wen schelijker was om een secretaris te hebben waarover men de volle beschikking heeft. Dit is met het behoud van den heer Nobel niet mogelijk. Spr. verwachtte bij aanneming van het voorstel, dat de Crisis-Zuivelcentrale een deel van het salaris van den adjunct-secretaris zal vergoeden, omdat daardoor eenheid van administratie zal worden bevorderd. De benoeming geschiedt voorloopig voor één jaar. De afgevaardigde van de Wijde Wormer was van oordeel dat het beter was, wanneer de heer Nobel met zijn vele functies bedankte en een klein pensioen werd toegekend. Men kon dan een jong persoon benoemen, die zich wel geheel kon geven, en dan met één secretaris volstaan. De voorzitter zeide, dat de crisis-zui- velcentrale meer controle van den bond vraagt. Dit heeft bij het bestuur voor het voorstel den doorslag gegeven. Verhooging van contributie vreesde spr niet, omdat steeds meerderen zich aansluiten. Blijkt dit niet het geval, dan zal men hier voor een deel van de reserves kunnen gebrui ken. Spr. wees er op, dat de heer Nobel zich in de loop der jaren veel heeft eigen gemaakt Het is dus wenscheliik, dat de adjunct van de ervaringen van den secretaris profiteert Voor de toekomst hoopte spr., dat de ad junct-secretaris de geschikte man zal wor den. De heer Jimmink oordeelde het voor stel in strijd met het besluit van de vorge vergadering en was van oordeel, dat het ge daan werd uit waardeering van hetgeen de heer Nobel voor den bond gedaan heeft. Spr. was van oordeel, dat persoonlijke waardee ring niet mag leiden tot verwaarloczing van bet werk van den bond en dat het eenig mooie in het voorstel hierin lag, was de op leiding van een toekomstige secretaris. .De heer G. Nobel betoogde, waarom bij zijn andere functies niet kon prijs geven. Spr. gaf een opsomming van zijn werk zaamheden er op wijzende, dat hij tot nog toe gemiddeld 1500 voor het secretariaat had verdiend. In Friesland is dit salaris 5080, Gelderland 5000, Groningen 4100, Zuid-Nederlandsche Zuivelbond 4000, Drente 3700, zoodat het salaris voor den secretaris en een adjunct-secretaris sa men in N.H. nog beneden dat voor andere provinciën blijft. Spr. drong ook op de aanstelling van den adjunct-secretaris aan. De heer D e W i t merkte op, dat de ver gadering nooit gezegd heeft, dat de heer Nobel te kort doet. De kwestie was door het bestuursvoorstel in de vorige vergadering aan de orde gekomen. De voorzitter wees er nog op, dat het secretariaat van den bond in NIH. het minste geld vordert, vergeleken bij de andere bonden. De heer B u s te Wormerveer bepleitte aanneming van het bestuursvoorstel. De vi co-voor zit ter, de heer Jm. Blauwboer, 6telde er prijs op te verkla ren, dat niet hij de minderheid in het bestuur vormde. Het voorstel houdt in de bedoeling om als blijkt dat men de rechte man op de rechte plaats brengt, deze als toekomstig secretaris aan te stellen. De heer Fels tra sloot zich bij dit betoog aan en stipte aan dat het er om gaat om den bond voor de fabrieken grooter waarde te geven. Spr. wilde voor komen dat de bond, evenals Hollands Noorderkwartier, er zoo voor komt te 6taan dat hij staat en valt met den se cretaris. Het voorstel van het bestuur, hierop in stemming gebracht, werd aangeno men met 93 tegen 73 stemmen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. Het opfokken der kuikens. De Kunstmoeder en de voedervoor ziening. Men moet er om denken dat zand nog wel eens vochtig kan zijn en dat men dus het hok moet verwarmen door alvast de kunst moeder aan te steken alvorens de kuikens komen. Men bemerkt dan meteen of de kunstmoeders goed in orde zijn. Ook hier aan hapert het nog al eens. Ik heb het on langs in Februari meegemaakt dat ondanks mijn advies pas een paar uur voordat een paar duizend kuikens zouden komen, de kachels aangestoken werden. Het was een geheel nieuwe installatie, de eigenaar was met de kachels en de regeling der tempera tuur niet op de hoogte en als we niet on middellijk aangepakt hadden was er van de geheele bezending niets terecht gekomen. Bij een andere gelegenheid werd mijn hulp inge roepen omdat de kachels veel te heet waren en niet genoeg te temperen waren. Toen ik er bij kwam bleken de hokken veel te koud en de kunstmoeders ook en begreep ik er niets van dat de kachels te heet zouden zijn. Wat was het geval? De eigenaar had ge lezen dat de temperatuur 35 gr. C. moest zijn (ongeveer 95 gr F.) en had nu de ther mometers onder den kap van de kunstmoeders vlak bij de kachel gehangen. Toen we de kachels goed stelden en flink lieten branden bleek de temperatuur ter hoogte van de ruggen der kuikens onder den rand van het scherm precies goed te zijn, dus aan de kachels mankeerde niets Het bezwaar van electrische kunstmoeoers, die op zichzelf heel goed kunnen zijn, is vaak dat zij het hok zelf niet genoeg verwarmen, zoodat de tempera tuur onder de kunstmoeder wel goed is, doch daarnaast veel te koud. Om te verhinderen dat de kuikens gedu rende de eerste paar dagen te ver van de kunstmoeder wegdwalen en in allerlei hoek jes zich gaan verdringen en verkleumen zet men gedurende drie a vier dagen op onge veer 50 c.M. afstand van den rand van het kunstmoedcscherm een rand kuikengaas of carton De kuikens wennen heel gauw aan 'het hok en weten na een paar dagen de kunstmoeder best te vinden Toch doet men verstandig 's avonds voor het donker te kijken of alles in orde is en de kuikens goed in een kring onder den rand van het kunst- moederscherm liggen. Zooeven heb ik er al op gewezen dat de temperatuur gemeten moet worden onder den rand van het scherm en wel ongeveer op de hoogte van de ruggen der kuikens Gedurende de eerste dagen moet deze onge veer 35 gr. C. zijn, daarna daalt men gere geld iedere week een paar graden tot men tenslotte na 6 weken op ongeveer 25 gr. C. komt. Feitelijk moet men de temperatuur be- oordeelen naar de kuikens en niet naar den thermometer. Als de kuikens het te koud hebben, kruipen ze dicht opeen terwijl als er over het algtmeen wat aan hapert, de kui kens voortdurend zitten te piepen. Met mooi weer mogen de kuikens vanaf den 8sten'dag al wel naar buiten, vooral zonneschijn werkt prachtig op de diertjes. Men moet met gure dagen echter oppassen voor kouvatten. Als de kuikens flink gezond zijn heb ik er geen bezwaar tegen dat het graanvoer, dat tweemaal daags verstrekt kan worden, op den grond gestrooid wordt. Als er echter ziekte onder heerscht raad ik aan het graan voer ook uH bakjes op gaasbodems te ver strekken, zoowel bij het voeren in het hok als in den uitloop. Verder raad ik aan den bodem ongeveer over de breedte van 1 M. buiten het hok met gaasbodems te bedekken, alle op een hoogte van 12 c.M. boven den grond Daardoor blijft de bodem in de on middellijke nabijheid van het hok frisch en bestaat er minder besmettingsgevaar. Een veel voorkomende fout is dat men de kuikens veel te weinig voerruimte geeft. Zeer bekend zijn de voerbakjes van vertind ijzer waarvan het deksel van gaten voorzien is Deze bakjes noem ik hygiënische prullen, daar de kuikens er op gaan zitten en zelfs in kruipen en het meelvoer met mest veront reinigen. Bovendien zitten er in deze bakjes te weinig gaten en daar kuikens steeds hon ger hebben verdringen de grooteren steeds de kleineren en blijven deze steeds meer achter. Vooral bij de thans nog veel ge volgde methode om de kuikens s morgens het meelvoer te geven volgt veel gedrang om de voerbakjes en krijgen de zwaksten geen kans. Bij de opfokmethode waarbij den geheelen nacht het licht blijft branden krijgt men daarom direct veel betere kuikens omdat nu de diertjes kunnen eten wanneer ze wil len en de zwaksten even rustig kunnen eten als de sterksten. Gebleken is dat bij deze methode van nacht verlichting de kuikens sneller en gelijkmatiger groeien, vooral de eerste weken. Ze eten ook meer dan bij de gewone methode zonder verlichting. Ik raad altijd aan gewone voertroggen van hout, die ieder van een. paar plankjes zelf maken kan. Uit hygiënische gronden is ver tind ijzer of aluminium beter doch deze kosten ook veel meer en als men de voer troggen maar rein houdt is er geen bezwaar tegen hout. Voor jonge kuikens maak ik troggen van 1 M. lang van twee latjes van 4a 5 c.M. die ik haaks tegen elkaar zet. Aan de uiteinden een paar plankjes waarin een gat. Boven het trogje een staafje ijzer of een houten stok die om een paar spijkers kan draaien. Daardoor belet men dat de kuikens in het meeltrogje kruipen en tevens kunnen ze er niet boven op gaan zitten, want door den draaibaren stok rollen ze er af. Deze bak jes zet ik op gaasbodems van dubbeltjes gaas dat 60 c.M. breed is en waarvan ik stukken van 1 M. afknip. Zoo'n geheel gaasbodempie en het voertrogje kan elke jongen maken, het kost weinig of niets en is de meest prac- tische voerbak dien men zich denken kan. Er bestaan talrijke voedermethodes voor kuikens en de meer ouderwetsche maken ook gebruik van verschillende soorten opfokvoer, al naar den leeftijd. Dit berust er op dat het kuiken op verschillende leeftijden zijn eiwit behoefte wijzigt ten opzichte van de zet- meelbehoefte, doch op veel eenvoudiger wijze bereikt men hetzelfde resultaat door de kuikens, naarmate zij ouder worden, wat meer graanvoer te geven. Op deze manier kan men dan met één opfokvoer toe tot de kuikens ongeveer 16 weken Oud zijn en kan dan overgaan op het legmeel door de kui kens een paar weken lang ongeveer 50 pet. opfokvoer en 50 pet. legmeel te geven. Met deze methode heb ik al jaren lang uitstekende resultaten bereikt en gedurende de laatste jaren heb ik proeven genomen in samenwer king met den Utrechtschen Pluimvee Bond met duizenden kuikens, die aldus zeer een voudig gevoerd zijn en uitstekende resultaten gaven. In den laatsten tijd raad ik aan het meel voer rul aan te maken met water of nog beier met ondermelk, omdat vochtig voer blijkbaar op den duur gunstiger werkt op pluimvee dan droog voer. Men moet dan echter vooral bij kuikens de uiterste reinheid betrachten en vooral het voer niet laten gis ten of zuur worden. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden). De Hooge Raad stelt den hulp keurmeester van Kuyk in 't gelijk. De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de procedure van den heer C. v. L., arts te Nijmegen, contra de gemeente Kuyk. De burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben dezen arts tot hulpkeurmeester be noemd. Voor het aanvaarden dezer functie was het echter noodig, dat de benoemde door den burgemeester bc- eedigd werd. De burgemeester wei gerde echter den heer v. L. tot den eed toe te laten. De benoemde vorderde toen tegen de gemeente wegens wanprestatie schadevergoeding naar hel voor ieder jaar verschuldigde salaris, een bedrag ineens van 25000 of opmaking van het bedrag bij staat. Met vernietiging van een vonnis door de rechtbank te den Bosch, heeft het gerechtshof aldaar de gemeente veroordeeld tot schadever goeding, op te maken bij slaat. De gemeente ging hiervan in cassatie. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat de burgemeester als orgaan van de gemeente in strijd heeft gehandeld met den hem bij art. 2 der door den raad vastgestelde instructie voor den hulpkeurmeester opgelegde rechtsplicht. De Hooge Raad ziet hierin een onrechtmatige daad en zegt, dat het Hof terecht de gemeente Kuyk aansprakelijk heeft gesteld voor de scha de aan van L. toegebracht. Op dezen grond is het cassatieberoep verworpen. VROUW DOODT HAAR MAN. Ontslag van rechtsvervolging gerequireerd. Op Maandag 28 Januari speel de zich in een woning aan de Nieuwe Heerengracht te Am sterdam, een huiselijk drama af. In een ruzie, welke tusschen man en vrouw bestond, vond de laatste zich zoodanig op, dat zij een mes green, waarmede zij haar echtgenoot in de borst stak. De wonde was zoo ernstig, dat de man, een slager, spoedig overleed. De vrouw werd in hechtenis geno men, doch korten tijd later weer in vrij heid gesteld. Vandaag stond zij voor de vierde ka mer der arr. rechtbank te Amsterdam terecht, verdacht van doodslag, subs. was haar zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, ten laste gelegd. Verschillende getuigen verklaren, dat de verhouding tusschen vsrd. en haar man verre van goed was. Hij dronk veel en maakte dan ruzie met zijn vrouw. Ook op den noodlottigen avond was hij dronken thuis gekomen. De slager slechts zoo nu en dan werkte hij op het abattoir wierp haar kopjes en borden naar het hoofd. Dr. Hammer, die de sectie heeft ver richt, verklaarde, dat do man onder in vloed van alcohol had verkeerd op het oogenblik, dat hij stierf. Voorts hau des kundige geconstateerd, dat een diepe steekwonde het hart was geraakt een einde aan het leven van den slager had gemaakt. Verdachte vertelde, dat haar man zwaar dronk en weinig of niet werkte, a s hij' thuis kwam mishandelde hij haar. Ook op 28 Januari was hij dronken, verd. gaf hem een thee, doch zij kreeg dit naar het hoofd. Na een korte woordenwisseling was hij op haar afge komen .„In m'n doodsangst nam ik een mes en maakte een stekende beweging, maar hoe 't precies gegaan is, weet ik niet meer", zeide de vrouw. Pas den vol genden dag had zij gehoord, dat haar man overleden was. Pres.: Dus U was bang voor hem?" Verdachte: Doodsbang, edelachtbare. Requisitoir. De officier van justitie, mr. De Blé- court, zeide, dat de getuigenverklarin gengen wel een schril beeld van de hui- se ijke ellende van verd. gaven. Verdach te is herhaaldelijk ernstig door den ver- slagene mishandeld. Spr. schetst dan de gebeurtenissen van den noodlottigen dag dronkenschap, ruzie, bedreigingen en de vrouw grijpt naar het mes met het bekende noodlottige gevoig. Hier is naar spr.'s meening sprake van noodweer. Spr. requireerde daarom ontslag van rechtsvervolging. Mr. C. H. Thors sloot zich hierbij aan. Vonnis 7 Juni. 1 WEDSTRIJD TE SCHERMERHORN. Voorjaarswedstrijden. Zondag werden te Schermerhorn de voor jaarswedstrijdén van den turnkring „Purmerend en Omstreken" gehouden. De voornaamste uitslagen daarvan luiden als volgt Vereenigingswedstrijd heeren (brug, paard en rek): le graad 1. Volharding, Schermer horn 24 ptn.; 2e gr. 1. Hercules, Midden- beemster 23.5 ptn.; 2. Volharding, Scher merhorn, 21.83 ptn.; 3e graad 1. Volhar ding, Schermerhon, 22.25 ptn.; 2. Hercules, Middenbeemster 20.83 ptn. Vereenigingswedstrijd dames (brug, paard en ringen)1 e graad N. E. A. Purmerend, 23 ptn.; 2e graad F. L. Jahn Edam 22.38 ptn.; 2. Hercules Middenbeemster 21.75 ptn.; 3e graad 1. Heicules Middenbeemster 21.38 ptn.; 2. Olympia, Oosthuizen 20.63 ptn.; 3. N. E. A. Purmerend, 19.63 ptn. Personeele wedstrijd heeren (brug, paard en rek). le. graad: 1 (kampioen) Jb. de Goede, Volharding, Schermerhorn, 50 p., 2 B. Kolk, Volharding, Schermerhorn 46 p. 2e. graad: 1 R. Middelburg, Hercules, M. Beemster 47% p., 2 J. Wismeijer, Her cules, M. Beemster 47 p. 3e. graad: J. Ton, Volharding, Scher merhorn, 46 p., 2 W. Köhne, Hercules, Mid- den-Beemster. Personeele wedstrijd dames, (brug, paard en ringen). le graad: 1 (kampioene) T. Bakker, N. E. A., Purmerend, 48% p., 2 G. van Vliet, N. E. A., Purmerend 46% p. 2e graad: 1 PI. Vink, F. L. Jahn., Edam, 43% p., 2 R. Kolenberg, F. L. Jahn, Edam, 42% p., 3 D. Visser, Volharding, Schermer horn 42% p. 3e graad: 1 L. Spaans, Hercules, Mid- den-Beemster 41 p., 2 P. Hartog, Hercules Midden-Beemster 39% p. VERTROKKEN PERSONEN. O. Hageman, verpleegster, geen, van Wil- helminalaan 11 naar Haarlem. J. Scher merhorn—Rayer, z.b., N.H., van Stuartstraat 8 naar De Rijp. J. F. Wolters, moeder overste, R.K., van Oudegracht 204 naar En schede. L. Jesmiatka, dienstbode, R.K., van Ubach naar Langestraat 104. J. G. Honijk, electricien, E.L., van Dahliaslraat 10 naar 's-Gravenhage. D. Boon, z.b., N.H., en echtgenootc, van Bergerweg 9a naar Baarn. A. van het Groenewoud, kok, en gezin, geen; van Bergerweg 9a naar Baarn. D. Denie, koopman, R.K., van Woonwa genpark naar Rotterdam. J. de Jong, groentenventer, O.C., van Forestusstraat 22 naar Zuid- en Noorcl»<»iiermor. M. A. Evers, huishoudster, R.K., van Nieuwstraat 5 naar Heemskerk. Wed. M. Borst, z.b., N.H., en dochter, van Stationsweg 13 naar Engeland. J. Scharroo, logementhouder, geen, en gezin, van Voormeer 35 naar Haar lem. - j. G. Dirks, verpleegster, G.K., van AANBESTEDING KERK NOORDSCHARWOUDE. Vrijdagmiddag werd door het architec tenbureau fa. J. Kakes te Zaandam in hotel „Concordia" alhier vanweg de Kerkvoogdij der Ned herv. kerk aanbesteed, het bouwen van een kerkgebouw met toren en consisto rie te Noordscharwoude. Deze inschrijving stond alleen open voor aannemers, leden van de Ned. herv. kerk. Het aantal inschrijvingen bedroeg 17. Laagste was de firma Apma te Enkhuizen voor 24109 (met anderen steen 23409). Wij komen hierop morgen terug. Wilhelminalaan 11 naar Haarlem. H. v. Drunen, portier Ned. Bank, en gezin, H.A., van Touissantstraat 20 naar Heiloo. J. J. Komen, koopman, en kinderen, R.K., van Heiligland 10 naar Purmerend. J. W, Starrenburg, z.b., N.H., van Gashouderstr. 5 naar Harderwijk. J. P. de Jong, tuin bouwer, R.K., van Luttik Oudorp 40 naar België. D. Houwing, koopman, en gezin, geen, van Langestraat 71 naar Amsterdam. K. Dijksma, wagenvoerder N.S., geen, en gezin, van v. Kaaijstraat 29 naar Rotter dam. M. Roth, dienstbode, Ev., van Zocher- straat 1 naar Amsterdam. A. Watertor, banketbakker, geen, van Langestraat 63 naar Schagen. Wed. A. de Vries, z.b., N.I., van Hoogstraat la naar Winschoten. L. Kluft, coiffeuse, R.K., van Oudegracht 158 naar Hoorn. F. J. Miert, kappersbediende, R.- K., absuvieleijk ingeschreven, komende van Bilgië, aan het adres Payglop 23. H. Sterk, kantoorbediende, en echtg., N.H., van Gashouderstraat 16 naar Oudorp. M. J. de Swart geb. Welbergen, z.b., en kinderen, R.K., van Geestersingel 55 naar Egmond aan Zee. INGEKOMEN PERSONEN. A. Baltus—de Lange, z.b., van Schermer horn naar Westdijk 9. C. F. N. Teijken, machinist N.S., geen, en gezin, van Den Helder naar Bisschop Bottemannestraat 6. T. Hartog, leerl.-machinist N.S., N.H., van Hoorn naar Grensstraat la. P. J. Rozing, fourage en veehandelaar, N.H., van Heiloo naar Heilooërdijk 50. A. Bakker, dienst bode, R.K., van Heiloo naar Koningsweg 43. J. Zwart, z.b., N.H., van Winkel naar Ropjeskuil. Wed. C. Trompetter, en kin deren, R.K., van Noordscharwoude naar Westerweg 3. J. Wietzes, machinist N.S., geen, en echtg., van Onstwedde n. Bisschop Bottemannestraat 14. H. C. Dekker, leerares, N.H., van s-Gravenhage naar Tous- saintstraat 22. F. L. van der Bom, inge nieur, G.K., en gezin, van Medemblik naar Rippingstraat 11. A. de Graaf, locomotief bankwerker, en gezin, geen, van Den Helder naar K. van 't Veerstraat 56. E. A. Jan sen, dienstbode. R.K., van Harenkarspel naar Verdronkcnoord 100. W. Stoop, chauffeur, R.K., van Oudorp naar Heiligland 24a. L. Stoker, kuiper, N.H., van westellingwerf naar Schermeerstraat 3. G. Huibers, z.b., N.H., van Broek op Langendijk naar Veerstr. 1. A. Slomp, landarbeider, N.H., van Schoorl naaf Wildemanstraat 21. G. Wie- ring, huishoudster, R.K., van Zijpe (N.H.) naar Kerkplein 2. F. de Graaf, koopman, en gezin, geen, van Hoorn naar Dahliastraat 19. J. Schekkerman. leerl. machinist N.S., en gezin, N.H.. van Den Helder naar Eike lenbergstraat 27. K. R. Rempt, magazijn bediende. geen, van Schagen naar Gude- graeht 35. C. L. de Porto, treinpoetser N.S., R.K., en gezin, van Den Helder naar Eikelenbergstraat 41a. A. Danenberg, vrachtrijder, R.K., en gezin, van Limmen n. Westerkolkstraat 2c. H. E. Witte, dienst bode, N.H., van 's-Gravenhage naar Oude gracht 275. A. L. Baars, ienstbode, R.K., van Heerhugowaard naar Nassaulaan 16. IJ. Tigler Wijbrandi, z.b., D.G., van Nijme gen naar Langestraat 48. F. Boersen, koopman, R.K., van Vondelstraat 7 naar Schagen is niet vertrokken. Wed. J. H. W. M. van Beurden, R.K., ass. Ld. huish., van Zwolle naar Helderscheweg 34. T. G. Kort, leerl. machinist N.S., en gezin, N.H., van Den Helder naar Bisschop Bottemanne straat 33. C. J. Schilte, A.K., van Me demblik naar Corfstraat 6. „Wilt u me even een kan benzine leenen, meneer Onze school staat in brand." (Illustrirte Blatt).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7