m v A O f; P Ti V e 21b ONDER- EN BOVENKLEEDING. KOUSENNIEUWTJES PLATINABLOND IS NIET MEER MODERN. HET MENU VOOR DE HEELE WEEK ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. DE TUIN. EEN FLATTEUS SCHORTJE. i 'N i -i M i - N t 1 li' M i i i Het is niet overdreven, wanneer we zeggen, dat de tegenwoordige vrouw even- yeel aandacht besteedt aan haar dessous als aan haar gewone kleeding. Een blik in de etalages van de ver schillende lingeriemagazij nen overtuigt ons van de waarheid hiervan. De klee- dingsttukken, ieder op zich zelf, zijn ware juweeltjes. De materialen, die men ge bruikt zijn: charmeuse, fijn batist, crêpe de chiné, crêpe satin, e.d. De garneering bestaat al of niet uit kant. Voor de ochtend draagt men dessous van gewone batist met een borduurseltje gegarneerd; onder het mid dagtoiletje trekt men crêpe satin aan gegarneerd met kant, terwjjl men onder het avondtoilet geheel kanten dessous draagt. Veel werk wordt tegen woordig gemaakt van nachthemd en pyama. Op het eerste oogenblik kun nen we het nachthemd van kleln-gebloemde zijde niet eens onderscheiden van een avondjurk. Onze teekenlng toont een dergelijk klee- dlngstuk, gegarneerd met kleine volants. Een groote rol in de voorjaars- en zomermode spelen de zoogenaamde „kleinigheden", die vaak van veel meer belang zijn, dan het toilet zelf. Tot deze kleinigheden rekenen we ceintuur, handschoenen, tasch, ja zelfs: kraag, hoed en schoenen; kortom, die dingen, die met de jurk één geheel moeten vormen, Ook de garnituren, die we op de verschillende japon nen dragen, behooren tot die zoogenaamde kleinig heden. Toch kan men met behulp hiervan een japon telkens een ander aanzien geven. Op de teekening ziet u een paar modellen kragen: op het diagonaal ge streepte japonnetje een gar nituur van wit glasbatist. Ook de japon ernaast heeft een garnituur van glasba- tist. Het donkere japonnetje rechts daarentegen is ge garneerd met wit piqué. Ook het dragen van een enkele bloem op mantel of japon is weer modern ge worden. Grappige dingen, ziet men op het gebied van ceintuurs en tasschen. JEANNE DE FL. te zitten, waar onkruid welig groeit, waar de paden of paadjes bedekt zijn met prop pen papier en allemaal „rommel", die men liever niet in huis heeft! Ook is het dwaas om meubelen uit de kamer naar de tuin te sleepen; een pluchen stoel en een donkere eiken tafel hooren niet bij het frissche groen en de vrooljjke kleuren der bloemen. De tuin stelt nu eenmaal andere eischen dan een kamer. Nu schrikt u natuurlijk al en denkt uzelf, dat, om de tuin dus goed en aardig in te richten, u een heele ruime beurs noodig hebt. Ja, maar goed inrichten met een ruime beurs is geen kunst, mevrouwtje. De kunst is juist om met zoo weinig mogelijk uitgaven, met de dingen, die we reeds heb ben, alles in te richten. Daarvoor gaan we eerst eens een inspec tietocht op zolder houden, of zoo we geen zolder hebben, op de plaats, waar we oude rommel, die om de een of andere reden niet meer gebruikt wordt, bewaren. Daar vinden we vast wel verschillende voorwerpen, die prachtig van pas komen. Daar zijn bijv. een paar oude rieten stoelen, die jaren geleden groote mode waren en hun plaats hadden in een serre. Toen de mode echter zakelijker en strenger werd, werden ze als ouderwetsch naar de rommelzolder verbannen. Nu halen we ze echter weer te voorschijn; omdat het prachtige tuinmeubelen vormen. Eerst moeten ze schoongemaakt worden. Zjjn de stoelen zeer smerig, dan maakt men ze schoon met zeepsop en vernist ze in het uiterste geval met blanke spiritusvernis. Ook het rieten of bamboe thee taf el je, dat in diezelfde tijd mode was, wordt een onder' deel van het tuinameublement. In de don kere kleur, die het heeft, kunnen we het echter niet gebruiken en daarom koopen we een potje witte dekverf en schilderen het meubeltje. Is één keer niet genoeg, blijft de kleur wat groezelig, wel, geen nood, een tweede laagje verf brengt stellig het ge- wenschte effect. Heel goed kunnen we ook de ouderwetsche rieten of houten langwerpige bloembakken gebruiken, die vroeger in geen enkele kamer ontbraken. Witte verf is het middel, waar mee we tot ons doel komen; n.1. een flen rig tuinameublement. Heeft men voldoende meubeltjes (vergeet niet de kleine voet bankjes. die ook een schilderbeurt krijgen), dan gaan we aan de completeering. Een tuinameublement zonder vrooljjke cretonnen kussens en een aardig tafelkleedje ia niet volledig. Maar ook hiervoor behoeft u geen groote uitgaven te doen; cretonne, wasch-, licht- en zonecht, kost tegenwoordig niet meer dan een paar dubbeltjes per meter. Iedere vrouw, of zij er al of niet aanspraak op maakt, handig te zijn, kan wel kussen- overtrekjes, e.d. maken. Een andere kwestie is het schoonhouden van wit-geverfde tuinmeubeltjes. Dat gaat zeer gemakkelijk metmelk! 1 Men be- schadigdt hier niets mee en men bereikt wat men wenscht. Heeft men bezoek in de tuin, of gebruikt men er de thee, dan verdient het aanbeve ling koekjes en dergelijke zoete gerechten onder een zoognaamde vliegenkap te zetten, daar er anders verschillende insecten op de zoete lucht afkomen en er zich op neerzet ten, Iets, dat minder smakelijk en dus min der gewenscht is. Het spreekt wel vanzelf, dat men de tuin netjes houdt en zorgvuldig reinigt van on kruid, smerige papieren, enz. De tegenwoordige vrouw houdt er zelfs voor haar tuin een aparte kleeding op na. U moet nu niet denken, dat dat allemaal oude kleeren zijn, die voor het doel, waar voor ze gemaakt werden, niet meer geschikt zijn. Integendeel, het is een geheel-op-zich- zelf-staande dracht, die zoowel fleurig in overeenstemming met de omgeving als practisch moet zjjn. Vele vrouwen verbinden De effen zijden kous van kunst- of na tuurzijde, zooals we die al jaren dragen, heeft de laatste tijd ernstige concurrenten gekregen. Daar is in de eerste plaats de „gaatjes- öf netkous", die vooral 's zomers een heer lijke dracht vormt. Men heeft kousen met zeer fijne gaatjes; maar men heeft ook kousen met groote gaten, als vischnet. Iets nieuws op het gebied van avond- kousen zijn de natuurzijden, vleeschkleurige kouusen met pijlen van... goud- of zilver draad gewerkt. Ook heeft men avondkousen, die als het ware bestrooid zijn met kleine sterretjes van zilverdraad. Ook aan de vrouw met niet-zulke-slanke beenen is gedacht. Men lanceert n.1, kousen, die de beenen slanker doen schijnen. Deze kousen zjjn het lichtst van kleur op het scheenbeen en loopen naar de kuit donker der toe. Zoo ziet men kousen met nuances van beige tot bruin en van gri)3 tot zwart. Of de dames deze kousen echter zullen dragen is een vraag, die we. hierniet met êen volmondig „ja" durven beantwoorden. RITA. i Uit Engeland komt een alarm eerend be richt. Het kortgeknipte haar blijft; maar de kortgeknipte gladde of in lokken het hoofdje bedekkende haren, mogen niet meer platinablond zijn. Een zware slag voor de prominente voor vechters van deze haarkleur; vooral wan neer zij op tooneel of voor de film hun be roep uitoefenen. Wat zal er bijvoorbeeld.met Jean Harlow gebeuren, om slechts een.van de meeste bekende filmsterren met platina- haar te noemen? Zal ze vlug oMang- rhand donkerder haar krijgen? En wat Zondag: groentesoep; roastbeef, postelein, gekookte aardappe len; roompuddlng; fruit. Maandag; kalfslappén, spinazie, appelen; maizenapuddlng. gekookte aard- Dinsdag: biefstuk, andijvie, gekookte aardappelen) chocoladepudding met vanillepudding. Woensdag: kalfsoesters, doppers appelen; gries met rozijnen gekookte aard» Donderdag: carbonaden, raapstelen, gekookte aard appelen; Vrijdag: schelvisch, zure saus, gekookte aard appelen; rijst met pruimen. |zaterdag: spek, tuinboonen, gekookte aardappelen) vruchtenpudding. „iimnniiiiimiiuumuiiiiu^ tegenwoordig het aangename met het nut tige, doordat ze bij hun tuinarbeid meteen van de gelegenheid gebruik maken een zonnebad te nemen. Daarvoor dragen ze dan een blousje zonder mouwen, él of niet op de rug gedécolleteerd. Daarbij wordt een lange wijde pantalon gedragen van wasch- echte cretonne. Een paar bouten klompjes erbij en het „tuintoilet" is klaar. Ais ge uw tuin op deze manier hebt inge richt, behoeft ge niet eens naar buiten te gaan; ge kunt dan voldoende van de frissche lucht genieten. Zoo ziet ge, dat de kleine onkosten, die ge hebt moeten maken, ruim schoots vergoed worden, RITA VAN B. Nr. 561.: aardige japon van genopte zijde, gegarneerd met een kraag van wit glas batist. Benoodigd materiaal: 4 meter van 100 centimeter breedte en 50 centimeter glasbatist. Nr. 564: middagjapon van bewerkte crêpe georgette. Benoodigd materiaal: 4 meter van 100 centimeter breedte. Deze patronen zijn in alle maten tegen den prijs van 50 ets. per stuk te verkrijgen bij de „Afdeeling Knipatronen' van de Uit geversmaatschappij „De Mijlpaal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschie den na ontvangst van het verschuldigde be- zal het publiek er wel van zeggen, wanneer zijn lievelingen niet meer lichtgele; maar bruine of zwarte lokkenkopjes schudden? Maar er is een troost; de mode, die al tijd medelijden met ons vrouwen heeft, heeft een interessante plaatsvervanger voor het platinablond gevonden. De platinablondines zullen verdwenen zijn; maar inplaats daar van zullen we vrouwen zien met een nieuwe kleur haar: het brons-bruin, een aangename mengkleur der brunette van vroegere gene raties en het koperrood, dat eveneens een tijdlang zeer modern was. Een gewichtig woord bij deze mode-ver andering hebben natuurlijk ook de kappers te zeggen, die het verdwijnen van het pla tinablond met één nat en met één droog oog zullen begroeten. Als de platinablonde vrouw brons-bruin wordt, dan zal ze niet zoo vaak naar de kapper moeten, dan toen heur haar nog blond was, en ze het minstens eenmaal per week moest laten behandelen, wilde ze tenminste niet, dat haar kapsel er uitzag als het palet van een schilder. Daar iedere kapper echter een kunstenaar is, zul len zij een kleine troost vinden in het feit, dat zij de „uitvinders" zijn van de nieuwe kleur. En de heeren? Zij kunnen ook tevreden zijn; want henna, dat voor het verkrijgen van de nieuwe kleur brons-bruin gebruikt wordt, is veel goedkooper dan de behande ling met peroxyde. TUINMEUBELEN EN TUINKLEEDING. De zomer is er en de gelukkige bezitsters van een tuin kunnen daar weer ten volle profijt van trekken. Wat is het niet prettig de maaltijden op warme dagen in de tuin te gebruiken, er 's middags thee te drinken, er bezoek te ontvangen, er 's avonds een glas limonade of bowl te drinken! •Het spreekt echter vanzelf, dat we de tuin voor dergelijke doeleinden in moeten richten, al klinkt dit ook een beetje dwaas. Niemand zal het gezellig vinden in een tuin Het kan nooit kwaad om onze kleine meisjes te laten helpen in de huishouding. Daarmee bedoelen we nu niet, dat ze moeten helpen boenen, stof afnemen, en dergelijke werkjes. Er zijn ook prettige din gen in de buishouding, waarin men het kleine dochtertje een aandeel moet geven. Dat is bijvoorbeeld het bedienen, wanneer er gasten zijn. Het is van allergrootst be lang, dat we' ons dochterke leeren een be minnelijke gastvrouwe te zijn. Ze moet gra cieus thee kunnen schenken en met een vriendelijk woord de dranken rond kunnen geven. Een eerste vereischte is, dat ze om het goed te doen, leert dit alles te verrichten zonder te knoeien en te morsen. Het spreekt vanzelf dat de eerste keeren het haar niet zoo handig afgaat en dat ze wel op haar kleertjes zal morsen. En, dat is, vooral om dat ze bij zulke gelegenheden natuurlijk een mooie jurk draagt, erg jammer. Het verdient daarom aanbeveling het meisje een schortje te geven; geen leeljjk „gewoon" ding; neen en fijn gracieus schortje, waardoor ze nog meer plezier in haar werk krijgt. Onze afbeelding toont zulk een schortje. Het is van fijn materiaal vervaardigd en met bloemen geappliqueerd. Van papier knipt men eerst het model volgens het schema, op de bijgaande teeke ning aangegeven. Van papier knipt men eerst ook de te appliqueeren bloemen, die In verschillende pasteltintjes gehouden zijn. Met waschechte zijde bevestigt men de bloemen op het schortje. De zoomen van het schortje worden netjes afgewerkt. Een paar linten op de schouders, In een mooi bijpassend kleurtje voltooien dit allerliefste meisjesschortje. En het kost niet veel materiaal, niet veel tijd en niet veel geld MA RIAN Bi drag, dat kan worden voldaan per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro 41632. Bij de prjjs wordt 6 ets. extra voor portokosten berekend. Den lezeressen wordt vrien delijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het verlangde patroon en te vens de gewenschte maat, d.w.z. boven-, taille, heup- wijdte. enz. op te gpven. Ge. lieve naam en adres zoo vol ledig mogelijk te vermelden; men voorkomt daardoor on. noodige vertraging in de op sturing.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8