Agenda .SBmmnland ^Provinciaal 'ïlieuws £and- en 'JmmBouw Jieck ÓL School Stad en Om lOeec&ecicfit DE BROCHURE VAN MR. MARCHANT JAARVERGADERING NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP. NAAMSVERANDERING OP UNIVERSITEIT. Voortaan: Faculteit der Econo mische Wetenschappen. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Te Woerden. DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM. CENTRALE BOND P.T.T.-PERSONEEL. Voortgezette vergadering. ALGEM. NED. LUCHT- BESCHERMINGSVEREENIGING. TE VEEL ZIEKENHUIS-BEDDEN. Minister grijpt in. HEERHUGOWAARD Kippen ontvreemd. Stand der aardappelen. HEILOO NEDERL. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. EINDEXAMEN H. B. S. ALHIER. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het Ade laarsnest (sens.); hoofdrollen H. Schlenck, Fr. Ulmer, Hansi Knoteck. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, hoofdnummer De duivel is een vrouw (rom.); hoofdrol Mariene Dietrich. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer De avonturen van koning Pausole (rom.-hum.), hoofu/ol Emil Jannings; twee de hoofdnummer Als een vrouw lief heeft (rom.); hoofdrollen Norma Shearer en Her bert Marshall. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer De asfaltlelie (rom.); hoofdrollen Bette Davis en Leslie Howard; extra num mer La Curaracha en Schwalmer Hochzeit, het kleurenwonder. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 25 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, negerband voor „Trait d'Union". 8 uur, café Du Passage, biljartwonder prof. Heilbron contra prof. Koelhof. Zondag 26 Mei. 2.30 en 8 uur, Sted. Muziektuin, zang- ccncours. 3 en 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden ne gerband Freddy Johnson. De heer Marchant heeft een brochure „Tot Verweer" geschreven, die vóór de vergadering van den Partijraad van den V. D. Bond (Zon dag 26 Mei) moest verschijnen. De heer Marchant zegt te hebben geweten aan welke verdachtmakingen hij bloot zou staan als zijn „bekeering" bekend werd. Destijds werd wie over godsdienst sprak in den V. D. Bond naar de kerk verwezen. Mr. Marchant heeft daarmee willen breken. De slag der christelijke liefde zijn. Mr. Marchant grondslag der V. D. politiek moest de grond- zag de analogie met den grondslag van de poli tiek der katholieken en erkende de organische staatsleer als juist. Zijn redevoeringen hadden zegt hij tot nadenken kunnen stemmen en een geestelijk proces doen vermoeden, maar men heeft ze slechts als gelegenheidspolitiek gezien. Wanneer hij vroeger gesproken had zou hij het aanpassingsontwerp en daardoor het kabi net in gevaar hebben gebracht. Het landsbe lang eischte, dat het kabinet-Colijn zonder afbrokkeling bleef zitten. In de tweede plaats zweeg de heer Mar chant met het oog op de Statenverkiezingen terwille van zijn partij. De schenking der schilderijen van de KröllerMüller-stichting aan het Rijk en de kwestie der Hooge Veluwe zijn zaken waar spreker geen cent profijt van gehad heeft. Twee jaar lang heeft de oud-minister het onderwijs tegen de eischen der bezuiniging hardnekkig verdedigd. Hij heeft het oprichten van nieuwe scholen voornamelijk ten koste van het bijzonder onderwijs tegengegaan. De concentratie van scholen was de politiek van het geheele kabinet. De heer Marchant heeft het voorbereidend onderwijs zoo goed mogelijk tegen de bezuini gingsaanslagen verdedigd. Zijn vroegere partij zoo zegt hij heeft geen reden hem voortaan als vijand te be schouwen. Hij is niet van zins ongecontroleerd katholieke belangen te dienen. Dat de heer Marchant zich niet tegen den heer Oud kon uitlaten was hem heel wat pijnlijker dan het telefonisch antwoord op de vraag van den heer Jaekes, maar hij wilde in den ministerraad spreken. De brief van mr. Oud was ondoordacht en overbodig. De heer Marchant bestrijdt de voor stelling alsof de „sommaties van de heeren Joekes en Kranenburg om te antwoorden en daarna het dreigement van den heer Oud noo- dig waren om hem tot aftreden te dwingen. Zoodra de heer Colijn zich had uitgesproken besloot mr. Marchant zijn ontslag te nemen. Het gebeurde behoort geen wijziging te bren gen in de verhouding van de partij tot het ka binet, of het moest een wijziging ten goede zijn. In het bijzonder moet de V. D. critisch tegen over de S. D. A. P. blijven staan. Als men, zegt hij, geplaatst wordt voor het alternatief „Wat is de S. D. A. P. in haar ware gedaante: partij van de beginselpolitiek of die van het cabaret, dan is het met die partij droevig gesteld. Het halve geloof waarin ik ben opgevoed zegt mr. Marchant moet ik als onjuist en onlogisch gedacht verwerpen. Ook hier kan men het Christendom gaan vervolgen. Het is thans eerste plicht aan de ontredderde geesten de waarde van het houvast te leeren kennen dat ons van het korte bestaan hier op aarde in de eeuwigheid moet brengen. De jaarvergadering van het Neder- landsch Bijbelgenootschap is vastgesteld op Woensdag 19 en Donderdag 20 Juni a.s. te Amsterdam. Op den vooravon 1 zal allereerst herdacht worden de over laden voorzitter, jhr. H. L. Quarles van Ufford, terwijl voorts ds. D. Cromelin een rede zal houden over het Indische werk van het genootschap en zijn toe komst. Op de eigenlijke jaarvergadering van Donderdag 20 Juni komen ter sprake o.a. de herhaling der nationale inzame ling en „Ons stelsel van afdeelingen, licht en schaduw", in te leiden door ds. D. E. Boeke en ds. S. Kamper. Op deze jaarvergadering hoopt men den nieuwbenoemden algemeenen se cretaris dr. H. C. Rutgers en den jongsten afgevaardigde, dr. G. J. Held, te ontmoe ten, terwijl tevens het afscheid zal plaats hebben van den aftredenden algemee nen secretaris, den heer L. J. van Wijk. De regeering heeft medegedeeld, dat er bij de Kroon geen bezwaar tegen het be sluit van den raad van Amsterdam van 13 Maart j.1. bestaat, waarbij de naam van de Faculteit der Handelsweten schappen aan de Gemeente .Universiteit gewijzigd werd. Voortaan zal deze facul teit den naam dragen: Faculteit der conomische Wetenschappen. Gisteravond waren in de werkplaats van de carrosseriefabriek van de firma Den Oudsten en Domburg te Woerden eenige personen bezig met het verrich ten van werkzaamheden aan een auto bus. Terwijl een van hen, zekeren v. D. aan het achterspatbord met laschwerk- zaamheden bezig was, stapte een ande ren arbeider, zekeren G. in den wagen en zette den motor op gang. Daar de remmen los stonden schoot de autobuss plotseling naar voren en kreeg v. D. een de.' achterwielen over de borst heen. On middellijk werd de wagen tot stilstand gebracht en v. D. die zware verwondin gen had opgeloopen, opgenomen. Een ontboden geneesheer achtte onmiddel lijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. In zeer zorgwekkenden toestand is v. D. daarop naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Gisteravond is de 5-jarige J. Otten uit de Hofstedestraat op de Mathenesser- lann bij het oversteken van den weg ge grepen door een vrachtauto en overre den. Met een zwaren schedelbreuk is het k iaapje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar het spoe- ai naar aankomst is overleden. In de Egelantierstraat te Amsterdam zijn gisteravond twee mannen na een voordenwisseling met elkander slaags geraakt. EEen van hen, een 40-jarig per soon werd daarbij tegen den grond ge slagen en bleef bewusteloos ligg n. De G. G. D -?*t hem met ernstige verwon dingen aan het hoofd naar het Wilhel- mina Gasthuis vervoerd. De dader is door de politie gearres teerd en blijft ingesloten wegens poging tot doodslag. Op het voortgezet congres van den Centr. bond van Ned. P.T.T.-personeel (C.B.P T.T.) in den Haag is het bonds- bestuur gemachtigd, voorbereidingen te treffen tot het bouwen van een centraal vacantie-oord voor P.T.T.-personeel te Kootwijk-Radio. De begrooting werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 104.200 voor 1935 en 99.700 voor 1938, met inbegrip van de ontvangsten der afdeelingen. Eenige wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk reglement werden na een toelichting door den algemeenen secretaris, den heer H. van Giessel, goedgekeurd. Voortaan zullen gepensio- onneerden en wachtgelders lid van de organisatie kunnen blijven. De bondsvoorzitter, de heer H. M. Roos, lid van de centrale commissie voor georganiseerd overleg, hield hierna een uitvoerige inleiding over vraagstukken, verband houdende met de positie der hulpbestellers, adspirant-bestellers, lo cale krachten bij den kantoordienst der P.T.T. Spreker achtte het voortgang hebben der vaste aanstellingen een billijken eisch, die in overeenstemming is met ge dane toezeggingen. De stopzetting van deze vaste aanstellingen werd door vele afgevaardigden uit de afdeelingen scherp afgekeurd. De persoueelpolitiek wordt, naar verschillende sprekers meenen, te veel beheerscht door een van boven af opgelegde formatie-vaststelling, terwijl in de practijk veelal van een personeels- overcompleet geen sprake is. Bestrijding van de werkloosheid door algemeene werktijdverkorting en af vloeiing van personeel op GO-jarigen leef tijd, mits in de plaats der afgevloeiden, werkkrachten van gelijken rang worden tewerkgesteld, werd dringend noodza kelijk geacht. Tijdens een zeer druk bezochte ont spanningsbijeenkomst werden de bonds- bestuurders, de heeren H. van Giessel en D. Stoffels, gehuldigd wegens hun 25- jarig ambtenaars- en bestuurdersschap. STAATSMIJNEN IN LIMBURG. Onbevredigende resultaten in 1934. In het jaarverslag van de Staatsmijnen in Limburg wordt er op gewezen, dat de ongun stige omstandigheden in 1934 zich nog ern stiger deden gelden De binnenlandsche markt verbeterde niet en het verbruik in Nederland bleef ongeveer gelijk aan dat in het voorafgaande. Het buitenland zoekt in steeds meerdere mate vergrooting van het Nederlandsche, onbeschermde afzetgebied De in Juli ingevoerde contingenteering be perkte den invoer slechts weinig. Ook de ex portmarkt was onbevredigend. De prijzen liepen terug en de algemeene handelsbelem meringen deden hun invloed gevoelen. Het bruto-overschot bedroeg ca. 4% mill., doch was niet voldoende voor de nood zakelijke afschrijvingen, waarvoor nog 865.500 aan de reserves moest worden onttrokken. Eenige burgerlijke autoriteiten in samen werking met militaire deskundigen hebben het initiatief genomen tot het stichten van de Algemeene Nederlandsche Luchtbescher- mingsvereeniging, welke zich ten doel stelt in de eerste plaats het verschaffen van juiste begrippen van de bevolking omtrent de mo gelijkheid van den luchtoorlog en van de beperkingen waaraan deze is onderworpen en de mogelijkheden van bescherming tegen luchtaanvallen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het aantal bedden in de onderscheidene ziekenhuizen in Nederland belangrijk groo- ter is dan de behoefte. Een groot aantal bed den is regelmatig niet bezet. Hieruit ont staat een toestand die economisch zeer be denkelijk is zonder eenig hygiënisch voordeel te bieden. Uitbreiding van het aantal bedden, vooral wanneer dit onoordeelkundig ge schiedt, zou den toestand nog belangrijk kunnen verergeren. De regeering. overweegt maatregelen om dit te kunnen voorkomen. In verband daar mede raadt de minister van sociale zaken aan, dat degenen, die plannen heben tot uit breiding van bestaande of oprichting van nieuwe ziekenhuizen, hem met spoed doen weten in welk stadium deze plannen op 26 Mei verkeeren. Bij de nadere uitwerking der aanhangige voornemens kan die regeering daarmee dan zooveel mogelijk rekening houden. KORTE BERICHTEN. Gisteravond is te Hoog Buurloo feem. Barneveld) 3 H.A. heidegrond, toe- bohoorende aan mr. Cladder te Barne veld, door brand verwoest. De oorzaak van den brand is onbekend. Bij den heer J. B. aan den Rustenbur- gerweg werden een veertigtal kippen ont vreemd. De dieven waren met overleg te werk gegaan, daar het pluimvee uit twee hokken was weggehaald, waardoor, of schoon de diefstal vermoedelijk in den nacht van den 22en op den 23en is gepleegd, pas een dag daarna de ontdekking volgde. Het staat er in het algemeen met de vroege aardappelenteelt in onze gemeente droevig voor. Na de eerste groote afvriezing begin Mei, waarin slechts een heel enkel perceel ontkwam, volgde het koude weer met lichtere nachtvorsten, waardoor geen herstel van het geteisterde gewas intrad. Vorige week volgde opnieuw een nacht vorst, die wederom het gewas op vele plaat sen zwart maakte. Enkelen zijn er dan ook toe overgegaan hun velden om te ploegen. Naar we verna men kreeg men dan vergunning tot den bouw van slaboonen. Als men bedenkt, dat in normale jaren om dezen tijd de aardappelvelden één groen kleed vormen, en men ziet nu de banen, dan begrijpt men dat de natuur dit jaar grooter beperking der opbrengt zal veroorzaken, dan welke regeeringsmaatregel ook. Ook van de winteraardappelen wordt niet veel gunstigs verwacht. Vele aardappelen zijn niet opgekomen, hetwelk men zoowel aan de kwaliteit van de poters, als aan het ongunstige weer na het planten wijt. Dit verschijnsel wordt algemeen aangeduid mel den term „onderzeeërs". Floralia-commissie. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de Floralia-commissie zijn be sluiten genomen van vèrstrekkenden aard en hieruit blijkt, dat hei de commissie ernst is. Een gelukkig verschijnsel is, dat alle school besturen samen werken. Er worden 2 afdeelingen gevormd voor de floralia Hoofdzaak is de inzending der kin deren. Een afzonderlijke rubriek komt voor de ouderen, waarvoor de commissie een 5-tal planten heeft beschikbaar gesteld. Naast bloemen en planten heeft men er aan ver bonden een huisvlijttentoonstelling. Vele per sonen, die sympathiseeren met een eigen tentoonstelling, toonen groote belangstelling en opperden het idee om donateurs(trices) te vragen die het mooie doel steunen. Het be stuur heeft bet met twee handen aangegrepen en nu reeds hebben zich ruim 40 personen aangegeven. Tevens is besloten om B en W. toestemming te vragen om 1000 loten te mo gen verkoopen a 10 cent per stuk. Het be stuur bestaat uit de heer W. Mossel, voor zitter, W. E. Borjeson, secretaris, A. Schou ten, penningmeester, terwijl de openbare school en de bijzondere school 2 leden uit hun midden zullen aanwijzen. NIEUWE PACHTWET INGEDIEND. Samensmelting van de beide ont werpen, welke de Eerste Kamer in 1932 heeft verworpen. Thans is ingediend een wetsontwerp hou dende een nieuwe regeling van de pacht. De Memorie van Toelichting brengt in herinnering, dat de Eerste Kamer de beide ontwerpen van wet houdende nieuw regeling van d pacht en regeling van de pachtcom- missies op 5 Februari 1932 heeft verwor pen. Nagenoeg niemand zal van oordeel zijn, dat door deze beslissing een blijvend bevredi gende toestand werd geschapen. Zelfs de tegenstanders der genoemde ontwerpen be schouwen en terecht de bestaande rege ling der pacht in het algemeen als verouderd en onvoldoende. De regeering meent dan ook verplicht te zijn den afgebroken draad weder op te vatten en de totstandkoming van een regeling van de pacht te bevorderen welke eenerzijds op dezelfde grondslagen als het verworpen ont werp is opgetrokken anderzijds aan de geop perde bedenkingen tracht tegemoet te komen, voor zoover dat mogelijk is zonder gewich tige beginselen op te offeren. Het thans aangeboden ontwerp bedoelt dus niet een in beginsel nieuw ontwerp te zijn Het is het oude ontwerp of juister een samensmelting van de beide oude ontwerpen, welke slechts een revisie, zij het dan ook een op een aantal punten niet onbelangrijke revi sie, hebben ondergaan. De onderdeden, welke een wijziging heb ben ondergaan, zijn: 1. Het zoogenaamde „continuatierecht". 2. De vergoeding voor door den pachter aangebrachte verbeteringen. 3. het tegengaan van buitensporige pacht overeenkomsten. 4. de berechting van pachtzaken, in ver band met de pachtcommissies. 5. De vorm van. het ontwerp. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem; 11.45 uur, kinderkerk. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 25 Mei 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 250000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—60 f 2.10 2.60, 60-62 2.20-ƒ 2.40, 62-64 2.20ƒ2.50, 66-68 2.40-/ 2.60. Eendeieren 1.60—1.80. ZANGCONCOURS. Morgen en op 2 Juni wordt in den Ste delijken Muziektuin het groote zangconcours gehouden, uitgeschreven door de r. k. Bond van Zangvereenigingen in Noordholland en georganiseerd door het Alkmaarsch R. K. Gemeng Koor. Er zijn tal van comité's be noemd om deze dagen te doen slagen, en vele prijzen voor de deelnemende vereeni- gingen uitgeloofd. Morgen om één uur worden hoofdbestuur, commisie-leden, directeur-voorzitters, offi cieel door het gemeentebestuur ten stadhui- ze ontvangen, waarna, na een muzikale begroeting door een R. K. Harmonie's gezel schap in optocht naar den Stedenlijken Mu ziektuin wordt gewandeld. Om half drie vangt de concert-wedstrijd daar aan. Algemeene vergadering te Alkmaar- Tweede dag. Heden, Zaterdagmorgen, werd het congres voortgezet. De voorzitter opende om ruim 10 uur deze slotvergadering. Hij gaf aanstonds het woord aan den heer Fremery Kalff, voorzitter van den politie-dierenbeschermingsbond, die nog eenige mededeelingen deed over het electro- cuteeren van huisdieren. Hij gaf een voor beeld van wat hij in ambtenaren had gezien bij 't gebruik van een toestel voor het afma ken van katten. Spreker had daarin een ernstige mishandeling gezien en het toestel in beslag genomen en, naar hij meende, zal een veroordeeling niet uitblijven. Hij be schreef hoe het toestel werkte en merkte daarbij o.a. op, dat een dergelijk toestel, in bezit van particulieren, leidt tot het afma ken van huisdieren om niets zeggende rede nen. Spreker gaf daarvan een voorbeeld. Meerdere dierenartsen achten het toestel althans voor katten ongeschikt. De duur van het afmaken is niet eenige seconden, maar zeker wel 30 seconden, waarna nog niet altijd de dood is ingetreden, zoodat de electrische stroom dan weer opnieuw moet worden ingeschakeld. De heer R o c h a t (bestuur), zeide, dat de meening van de veeartsenijschool te Utrecht zich bij het oordeel van den heer De Fremery Kalff aansluit. In verband met vorenstaande mededeelin gen spraken verschillende heeren nog over het bedwelmen van varkens door electrici- teit, wat geen instemming verwierf, omdat men er mishandeling in zag. De heer E n n i k, inspecteur der vereeni- ging, vertelde nog van zijn ervaringen bij het bedwelmen van varkens. Dit te doen met een ijzeren hamer keurde hij af. Verslag commissie Vogelbescherming. De heer van Poelgeest bracht dit verslag uit, waarbij hij ernstig opwekte om vooral bij een strengen winter mee te doen aan vogelvoedering. Tot dusver blijft de deelname vrijwel constant. Spr. memoreerde een meeningsverschil met de vereeniging tot bescherming van vo gels, waarop een gemeenschappelijk overleg met die vereeniging was gevolgd, maar geen overeenstemming was bereikt. Spr. deed mededeeling van eenige brie ven, door hem ontvangen over vogelbescher ming. Eén der schrijvers klaagde over ziekte onder vogels tengevolge van het bespuiten van vruchtboomen tegen insecten. De heer van Poeteren, de deskundige van den plan- tenziektenkundigen dienst te Wageningen, had die mogelijkheid tegengesproken. Uitvoerig sprak de heer Van Poel geest over den uitvoer van vogels, naar aanleiding van ontvangen brieven uit een afdeeling. Naar aanleiding van een en ander werd door eenige aanwezigen nog gespro ken over wintervoedering van vogels. Een der dames gaf als goedkoop voer op: gekookte maië en stukjes bananen schillen. Algemeen wan men het erover eèns, dat vogelbescherming noodig is, waarvoor voldoende kennis van vogels geeisrht is. De heer Tolsma, erkend vogelken- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,1 m.M. te Torshaven. Laagste barometerstand 758,3 m.M. te Rennes en Breslau. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Mei: Matige tot zwakke noordelijke tot ooste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijn lijk weinig of geen regen; overdag iets warmer. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden heeft zich naar alle richtingen uit. gebreid. De depressie over Duitschland is verder opgevuld. Zij bracht gisteren nog zware regen. Ook thans valt in Duitschland hier en daar nog wat regen, terwijl de lucht er zwaar bewolkt tot betrokken is. De depres sie in het hooge noorden trok oostwaarts af. Groenland wordt bedekt door een .nieuw laag drukgebied. Het weer is vrijwel overal rustig. Over de Britsche eilanden, ons land en Frankrijk steeg de temperatuur een wei nig, in het overige gebied loopen de verande ringen uiteen. In de algemeene drukverdee- ling komt nog weinig verandering, vandaar dat op het aanhouden van den tegenwoordi- gen weerstoestand met wat zwakkeren wind gerekend mag worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen 9.28 uur licht op. ner, vestigde de aandacht op insecten etende zangvogels. Gehoopt mag wor den, dat haar aantal zoodanig zal toe nemen, dat het gebruik van vergiftige bespuitingen der vruchtboomen niet meer noodig zal zijn. Dankbaar zei spr., dat uitvoer van in ons land inheemsche zangvogels bijna niet meer mogelijk is. De heer Tolsma sprak vervolgens in afkeurenden zin over het rapen van eieren van kieviten. Den tijd daarvoor wilde hij zien verkort met minstens 14 dagen. Voorts wilde spr. aansturen op een verbod tot het houden van beschermde vogels, zoodat niet alleen het vangen en vervoeren verboden is. Immers, thans is het zóó, dat niemand het houden dier vogels kan tegengaan, als men ze een maal in zijn bezit heeft. De strijd tegen de vangst van kooivo- gels heeft de aandacht in het buitenland getrokken en ook daar bestaan nu reeds belangrijke beperkingen ten deze. (De vergadering duurt voort.) BENOEMING. Met ingang van 16 Juni a.s. is benoemd tot adj.-directeur van de strafgevangenis te Haarlem de heer J. Beyerink, thans direc teur van het Huis van Bewaring alhier. INBRAAK TE AKERSLOOT. In de kaasfabriek de Hoop te Akersloot is vannacht ingebroken. Een oud-model brand kast werd opengebroken en een geldkistje met ongeveer 40 gulden buit gemaakt. De inbrekers zijn door een raampje bin nengekomen, hebben een Lipsslot van het kantoor geforceerd en zijn met de buit langs denzelfden kant weer verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. EEN VOGEL BOUWT HAAR NEST. Er zijn vogels, die haar nest bouwen in een boom; er zijn er, die een nest gereed maken onder de pannen; er zijn er zelfs, die voor een rustigen broedtijd een plaatsje zoeken tegen de spoorrails of in een brieven bus! Geen alledaagsche plaatsen, voorwaar! Maar bij den Alkmaarschen burgerlijken stand is een lijster ingeschreven, die de admi nistratie op het stadhuis in moeilijkheden brengt. Zij heeft haar nest gebouwd onder een tramrijtuig, dat eenige keeren per dag van en naar Warmenhuizen rolt achter een locomotief aan. De verstekeling blijft rustig zitten tijdens deze tochtjes en denkt er niet aan, haar nest te verlaten. De vraag is nu: als er straks kleine lijstertjes komen, bij welke gemeente moeten die dan worden ingeschreven? Papa-lijster zit in Alkmaar, mama reist tusschen Alkmaar en Warmenhuizen en de aanstaande kindertjes piepen voor 't eerst in de gemeente De tijd zal leeren! Bij beschikking van den minister van on derwijs, a.i. is bepaald, dat de eindexamens van de B-afdeeling van de afdeeling hooge- re burgerschool van het R.K. lyceum te Alk maar zullen worden gehouden op 10 en 11 Juli en die van de B-afdeeling der Rijks hoogere burgerschool te Alkmaar op 12, 13, 15, 16 en 17 Juli.,.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2