rnEVAARLIJK SPEL LISTERINE TANDPASTA £cuuU ett MEDEDEELING VAN DE WERK- TUIGENCOMMISSIE DER HOLL. Het gebruik van schoffelschijven voor het wieden van bieten, erwten, mosterd, enz. Vergadering „Tuinbouwbelang". Bespreking rekening Noorder marktbond. GEEN RUNDVEE NAAR RUSLAND. Parelwitte, prachtig giansende tanden zijn de troefkaart der jeugd HET SCHEUREN VAN GRASLAND. Vooralsnog geen wettelijke maat regelen noodig tegen onwillige verpachters. JicuUoptcujtcututut eee@€K3( JeuitleUm MAATPIJ. VAN LANDBOUW EN VAN HOLL. NOORDERKWARTIER. In tegenstelling met de gewone schoffels in wiedmachines worden in de laatste jaren i g. schoffelschijven gebruikt. Deze zijn het best te vergelijken met loof- beschermers; evenwel zijn ze grooter (dia meter 28 c.M.) en veel zwaarder. De schijven zijn hol met scherpe randen, zooals die van een schijfegge. Deze schijven zijn twee aan twee bevestigd aan een paral lellogram, waarin een veer is ingebouwd, die dient om ae schijven eenigszins in den grond te drukken. De onderlinge afstand tusschen de beide schijven aan een parallellogram is Verstelbaar van 4—8 c.M., terwijl tevens de hoek, waaronder deze schijven op den voort- bewegingshoek staan, is te regelen. Doordat de schijven den grond aan weers zijden van de plantenrij scnerp afsnijden en eenigszins zijwaarts wringen (door holle schijf schuinen stand), wordt bewerkstel ligd, dat het onkruid bij de rij beter wordt vernietigd. De plantjes in de rij blijven ge heel vast staan, en worden niet met grond en al opgetild, zooals dit veel voorkomt bij ge wone schoffelmessen. Uit proeven genomen in vorige jaren bleek, dat deze schijven goed bevielen voor hef schoffelen van jonge gewassen, zooals bieten, erwten, blauwmanen, mosterd, enz. Het groote voordeel bleek uit het feit. dat dè gewassen kunnen worden geschoffela, als de planten nog zeer klein zijn, zonder gevaar te loopen dat de planten door aarde worden bedekt, want de aarde wordt van de planten weggeschoven. De schoffelschijven kunnen niet meer worden gebruikt als de planten reeds veel blad hébben gevormd, omdat dan de overhellende blaadjes worden afgesneden. Uit een proef verleden jaar in de provincie Groningen genomen, bleek, dat het ook mo gelijk was deze schijven te gebruiken voor het. z.g. doorhakken van bieten. Er werd toen met zes pijpen op twee meter gezaaid, terwijl 25 K-G. zaad per H.A. werd verzaaid. Na dat overdwars geschoffeld was met de schij ven, bleven de bieten staan op bosjes van 5 c.M. lengte. Het bleek, dat net op stuk zet ten :niet meer tijd vorderde dan met de hand doorgehakte bieten. Om goed werk te maken is het noodig, dat men recht zaait en zorgt, dat de pijpen van de zaaimachine niet zijwaarts kunnen slinge ren. De voornoemde werktuigencommissie is van meening, dat deze schoffelschijven ook in de praktijk in Noord-Holland moeten wor den gedemonstreerd. Tot dat doel heeft zij de fiima Bekkering en Co. te Musselkanaal be reid gevonden deze ter demonstratie af te staan. H«f ligt in de bedoeling om op den middag vah 29 Mei op het bedrijf van den heep -JA- Burmann in de Schermeer deze schijvei) '.té gebruiken. NOORDSCHARWOUDE. "Bovengenoemd© vereenfging verga derd© Zaterdagavond in „Concordia". Aanwezig,24 leden. Voorzitter, was de heer G. Bbrten.' De beschrijvingsbrief werd. behandeld voor de algemeen© jaarvergadering van den Noordermarktbond. De heer IJ. Kaan zeide twee jaren ge leden er reeds op aangedrongen te heb ben om tot bezuiniging te komen. Er zou hieraan aandacht geschonken worden. Sommige salarissen zijn met twintig pet. verlaagd, doch nu heeft het spr. aandacht getrokken dat b.v. het salaris van den penningmeester op 500 ge handhaafd is. Ook hierbij drong spr. op bezuiniging aan. De heer J. Ootjers zeide, dat het be stuur ook geen aanleiding heeft gevon den om hierop te bezuinigen, gezien de financieel© verantwoordel ijkheid. Na ©enige discussie zeide de voorzit ter, dat met de gemaakte opmerkingen rekening zal worden gehouden. De heer IJ. Kaan vroeg of men wel door moet gaan met de half pet. fonds vorming voor de minimumprijzen. Spr. was van meening, dat men dit al veel eerder had moeten doen. Het heeft nu weinig zin. - De heer J.-Ootjers bepleitte instand houding van het fonds, daar het een slag zou wezen als er geen minimum prijzen waren. Het is door de Prov. or ganisatie ingevoerd en spr. meende dat ook de organisatie hier een offer moet brengen. Als wij hiermede ophouden zou het een bewijs van weinig meeleven zijn. De heer IJ. Kaan zeide nog er wel voor te zijn als de richtprijzen door de regeering voor de volle 100 pet. gewaar borgd werden. Meerdere leden voerden hierover nog het woord en op voorstel van den heer J. Kliffen werd besloten dit punt in een bestuursvergadering te bespreken en zoo mogelijk ir. een volgende jaarvergade ring te behandelen. Als afgevaardigden naar de algemee- ne vergadering werden, behalve het be stuur, gekozen de heeren P. Swager Kz., IJ. Kaan, K. Wagenaar Wz., J. Linde boom, P. Blokker en H. Swager en als plaatsvervangers G. Bakker en K. v. Nienes. Rondvraag. De heer K. Wagenaar Wz. zou meer toezicht willen hebben bij de veiling ge zien de vele diefstallen in den afgeloo- pen winter. De heer J. Ootjers antwoordde, dat het in de practijk wel moeilijkheden ople vert omdat dergelijke menschen op ver schillende oogenblikken hun slag slaan. Het zal in ieder geval onder de aandacht gebracht worden van het bestuur der veiling. De heer P. Swager Kz. vroeg of straks als de goot bij de veiling weer vol ligt, de producten voldoende verzekerd zijn tegen brandgevaar. De heer J. Ootjers zeide, dat men zich in deze met de assurantie-maatschappij zal verstaan. De heer L. Mallecote wees op de gevol gen van de onderzeeërs bij de aardappe len en zeide, dat dit wetenschappelijk onderzocht zal worden door den Plan- tenziektenkundigen dienst te Wagenin- gen. Als correspondent van dezen dienst vroeg spr. aan de leden een correcte èn volledige opgave in dezen. De heer J. Kliffen verzocht de-mede werking voor het invullen van gegevens voor de bedrijfstelling. De heer D. Kansen zeide, dat men op gave kan doen Voor erwtenruiters en bestrijdingsmiddelen tegen aardappel ziekte. De heer K. van Dijk vroeg of er nog klachten zijn over de kalksalpeter. Dit kan bij spr. worden opgegeven. De heer J. Kliffen wilde de pooterbe- waarplaats ontsmetten of uitrooken. Hierop antwoordde de heer Mallecote dat dit van den winter al gebeurd is. Spr. ried aan het nog eens te doen. Over de aardappelpooterbewaarplaats volgde nog eenige discussie waarbij nog werd opgemerkt dat met «een zachten winter de temperatuur niet in overeen stemming is met de natuur buiten. De voorzitter zegde toe dit nader te bekijken, waarna sluiting voigde. In verband met loopende geruchten, dat de Ned. Veehouderij Centrale geenmedewer king zou hebben verleend bij pogingen om Nea. rundvee af te zetten naar Rusland, heb ben de centrale landbouworganisaties op hun verzoek om inlichtingen van de bedoelde cen trale het antwoord gekregen, dat deze ge ruchten geheel uit de lucht gegrepen zijn. Er is, integendeel, steeds wat mogelijk was ge daan om den uitvoer van runderen naar dit land te bevorderen. Zelfs is een vertegen woordiger der N.V.C. met een speciaal daar toe afgevaardigde delegatie naar Rusland geweest om te trachten tot afzet te komen. Maar alle pogingen leden schipbreuk; van Russische zijae is men kennelijk niet bereid tot aankoop van vee of vleesch over te gaan, De bedoelde geruchten zijn waarschijnlijk ontstaan, doordat verscheidene personen ge tracht hebben machtiging te verkrijgen om zich namens de N.V.C. met den verkoop te belasten, waarbij zij het deden voorkomen alsof zij over speciale relaties beschikten. Dit bleek bij ernstig onderzoek steeds onjuist te zijn. In één geval, waarbij men den indruk had, dat misschien iets te bereiken viel, werd een tusschenpersoon ingeschakeld; echter zonder resultaat. Behoudt deae kaart in Uvc ipel door Uw tanden te verworgen met Tweemaal per dag LUterine gebruiken it een gewaarborgde ver worging Groote tube 50 eeute Kleine tube 25 eente 10.000.000 I—Udtüft grbruiktrt <mt it gebeclt vmU Op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Sluis: 1. Is het den minister bekend, dat in vele pachtcontracten de bepaling is opgenomen, dat grasland niet dan met toestemming van den verpachter mag worden gescheurd? 2. Is het den minister bekend, dat tal van verpachters de gevraagde toestemming tot scheuren hebben geweigerd? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat wettelijke maatregelen'in-het leven wor- den geroepen, die waarborgen, dat het scheu ren van grasland niet achterwege blijft door den onwil van de verpachters? heeft de minister van economische zaken geantwoord: 1. Inderdaad is het scheuren van grasland in verschillende gevallen slechts mogelijk met toestemming van den eigenaar op grond van in contracten vastgelegde pachtvoor- waarden. jr>-: 2. De mogelijkheid, dat verpachters de gevraagde toestemming tot scheuren hebben geweigerd, toegevende, moet de ondergetee- kende mededeelen, dat hem over de hoegroot heid van het aantal verpachters, dat aldus heeft gehandeld, thans geen gegevens ten dienste staan. -.. *V 3-. Over de gevallen^ dqUenkel pit onwil der verpachters niet tot sfheuren kon wor- Óeri overgegaan, staan - Jiitepaard evenmin gegevens ten dienste,.ma^r dit, aantal zal, naar mag worden aangenomen, niet groot zijn. Maatregelen1 op dit punt tegen de ver pachters zouden, om de belangen van beide partijen zuiver tegen elkander te kunnen af wegen, moeten steunen op zeer ingewikkelde of zeer kostbare regelingen en daarbij het scheurvraagstuk slechts ten aanzien van verpachte gronden tot oplossing brengen. Ondergeteekende meent zich vooralsnog te moeten onthouden een wettelijke verplichting, als bedoeld, te leggen op een deel der grond eigenaren, waarvan wellicht de meesten niet ongenegen zijn op redelijke voorwaarden toe stemming tot scheuren te verleenen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Was de aanvoer van stapelgroenten de vorige week al niet meer van groote beteeke- nis, deze week was het nog minder, en het is te verwachten, dat het met deze soort van groenten nu voor dit seizoen wel gedaan zal zijn. Zoo langzamerhand komen daarvoor weer de nieuwe producten in de plaats; dit jaar zal het echter langer dan verleden jaar duren, eer die in grootenoeveelheden aan de veilingen verschijnen. In-het bijzonder zal dit het geval zijn met de vroege aardappelen, die door het koude voorjaar ongeveer drie weken later aan de markt zullen komen dan ge woonlijk. Woensdag 29 Mei. HILVERSUM, 301 M. (VARA uitz.) 8.— Orgelspel Cor Steyn. 8 30 Gr.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.~ VPRO-morgenwij ding. 10.15 Voor Arb. in de Con- tinubedr.: Orvitropia olv. J. v. d. Horst. L. de Jong, voordr., De Zon nekloppers olv. C. Steyn en de Flie refluiters olv. E. Walis. 12.— Gr.pl. 12 30 Dubbel X-ensemble olv. Cor Steyn. 1.Schalmei olv. P. Renes. 1.15—1.45 Strijkorkest olv. E. Wa lis. 2.— Voor de vrouwen. 2.15 Ver korte opera „Madame Butterfly" v. Puccini (gr.pl.) 3.— Voor de kin deren. 5.30 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 6.— Eddy Walis en zijn orkest. 6.30 RVU. S. van Dantzig: De crisis, het goud en de wissel koersen. 7.— Sportuitz. 7.15 Cor Steyn, accordeon en R. Schoute, piano. 7.30 Is. Romyn: Het amu sement in de stad en op het platte land. 7.50 Zang door To van der Sluys, sopraan. Aan den vleugel D. Wins. 8.— Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 „Peer Gynt", drama van Ibsen, bew. W. v. Cappellen, mmv. het VARA-too- neel olv. W. van Cappellen, VARA- orkest olv. H. de Groot en To v. d. Sluijs, sopraan. 10.— Gr.pl. 10.15 Viool-recital L. Szikra. Aan den vleugel: I. Rossican. 10.45 Fran- sche chansons, gr.pl. 11.— Orgel spel J. Jong. 11.30—12.— Grpl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. H. v. d. Elskamp. 11.— 12.— en 12.30 Ensemble van der Horst en gr.pl. 1.30 Concert A. Hermes, alt, E. Biele, cello, S. Win- tershoven, piano. 3.Chr. lectuur 3 30-3.45 Gr.pl. 4.— Orgelspel R. Parker. 5.— Kinderuur. 6.— Tech nische causerie R. Casenrer. 6.30 Afgestaan. 7.— Ned. Chr. Persbu reau. 7.15 Reportage. 7.30 Bach's „Hohe Messe" in de Groote kerk te Naarden olv. A. v. d. Horst m. m. v. solisten, koor der Nederl Bach- Vereen, en 't Concertgeoouw-orkest. 9.45 Vaz Dias. 9.55—11.30 Gr.pl DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Gr.pl. 11 50 Voor de scholen. 12.05 Orgel spel Q. MacLean. 12.50 Ch. Man- ning's orkest. 1.50 Orgelconcert B. Mason. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Piano-recital, J. McGown. 3.35 Sted. orkest van Folkestone olv. E, Newman mmv. S. Schönning, zang en A. Voorsanger, viool. 5.05 Het J MacArthur Kwintet. 5.35 Man- tovani en zijn orkest. 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Bach-con- cert. 7.50 Voordracht door P. Had don. 8il0 Piano-reCitat R. Chamber- Tain. 8:35 Eerste acte van Rossini's „Barbier van Sevilla", olv. V. Bel- leza. 9.20 Radio-Militair-orkest olv. B. W. O'Donnell. 9.50 Ber. 10.20 BBC-orkest olv. C. Raybould 11.20 —12.20 Roy Fox en zijn orkest RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcerto. v Touche mmv. solist. 8.20 Vertrek van de „Normandie". 9.35 Hoor spel. 10.55 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 1220 —2.20 Concert uit rest. Ritz. 3.50 5 50 Omroeporkest olv. Reesen. 6.05—6.35 Gr.pl. 8.20 Concert en deel. 9.20 Vocale duetten. 10.10 Rep. 10.55 Radio-symph -orkest o. I. v. Gröndahl. 11.30—12-35 Dans muziek. KEULEN, 456 M. 6.20 en 7.20 Concert uit Berlijn. 12.20 Keulsch Symphonie-orkest o. 1. v. Gillessen 2.35—2.50 Piano-recital. 4.20 So listenconcert. 5.20 Gevar. concert uit Frankfort. 7.35 Dansmuziek uit Londen. 8.35 „Stunde der jungen Nation" uit Leipzig. 9.05 „Das Land der tausend Berge" spel o.l.v. H. Probst. 11.05—12.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt mmv. so praan. ROME, 421 M. 9.15 Grieksch cocert door mej. Nicolaidu, sopraan en Th. Mellon, bariton. 10.20 Oev. programma. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Populair concert. 6.35 Viool en piano. 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30 II.20 Populair concert. 484 M.: 12-20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. I.40—2.20 Gr.pl. 5.20 Orgelcon cert. 5.50 Gr.pl. 6.50 Salon-orkest. 8.20 Symphonieconcert olv. C. de Thcran. 10.30—11.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Uit Leipzig: „Fahrtenlie- der". 9.05 „Am Nibelungenstrom", spel van H. Oester. 10.20, 10.40 en 11.05 Ber. 11.20—12.20 Ad. Lut- ter's dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8-40, D.sen- der 8.40—10.20, Keulen 1020- 12.05, Lond. Reg. 12.05—12.50, Brussel Fr. 12-50^13.20, Brussel VI. 13.2014.20, D.sender 14.20— 15.20, Leipzig 15.20—16.20, D.sen der 16.40—17.20, Keulen 17.20— 18.50, Brussel Fr. 1850—19 20, Parijs Radio 19.2021.20, Weenen 21.20—22.50, Brussel Fr. 22.50— 23.20, D.sender 23.20—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Droitwich 10.35—11.05, Lond Reg 11.05—12.05, Droitwich 12.05— 13.50, Lond. Reg. 13.5015 35. Droitwich 15.35—18.20, Brussel IV- 18.20-18.5.0, Lond. Reg. 18 50 —20.20, Droitwich 20.10—21 50, Beromïinstér 21.50—22.45, Lond. Reg. 22.45-24.—, Deze week kregen we nog Deensche witte kool aangevoerd. Er werd 7.30 voor be taald, een mooie prijs, zoo oppervlakkig be schouwd. Niet-ingewijden, die deze noteering in de krant lezen, zijn dan allicht geneigd van dure kool te spreken. Er wordt zelfs wel uit geconcludeerd, dat de Langendijkers het blijkbaar nog niet zoo slecht hebben. Deze prijs betreft echter maar een enkel partijtje en als men kon nagaan, van welk een hoe veelheid het per saldo het verkoopbare ge deelte vormt, dan zou die kool in plaats van duur, goedkoop moeten worden genoemd. Zoo is het ook gegaan met de roode kool, die enkele weken goede prijzen hebben opge bracht, doch slechts een klein deel der tuin ders heeft van die bevredigende prijzen ge profiteerd, en dan nog slechts, daar het be schot klein was, in geringe mate. Dan waren er van de winterproducten nog de bieten. Met dit artikel is het het geheele seizoen slecht gegaan en ook nu weer kon niet meer dan 60 cent per 100 K.G. worden gemaakt. De aanvoer van rabarber had grooter kun nen zijn. De prijs wordt echter sterk door het aanbod beïnvloed. In het begin der week, toen het aanbod zeer gering was, werd nog 2.10—2.50 besteed; later toen er aan de Broeker veiling over de 2000 bos werden aangevoerd, zakte de prijs tot 1.10 in. Als er geen verbetering in de marktsituatie voor dit product komt, is het te verwachten, dat men, als verleden jaar, ze weer op andere wijze van de hand zal trachten te doen. Met meer dan gewone belangstelling werd het verloop der tomatenprijzen tegemoet ge zien. De vorige week was de aanvoer nog gering als gevolg van het koude weer. Nu we wat meer zonnige dagen krijgen, wordt de aanvoer grooter en verwacht wordt, dat die de volgende week sterk zal toenemen. Deze week werden er reeds 3800 K.G. geveild. Het liep helaas niet naar wensch: de prijzen wa ren te laag en daalden sterk. Werd aanvan kelijk voor A-kwaliteit nog tot ruim 40 be taald, in het midden der week bracht diezelf de soort slechts ruim f 33 op, terwijl er Za terdag nog geen 27 voor werd betaald. B, aanvankelijk nog bij de 35 opbrengende, daalde tot ruim 27. Ook C-kwaliteit kon den aanvankelijken prijs van ruim 28 niet Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 43) „Ik kan u uw vrijheid teruggeven. De baron is mijn werktuig en durft mij niet ongehoorzaam zijn. Ik ben beréid u los te laten op één voorwaarde". „En die is?" riep Guy met goed gespeelde gretigheid. „Een vertrowelijk gesprek van een half uur. Als u me zoo go*d mogelijk an*woord*, zult u vrij zijn. Het zal dan zijn of uw con nectie met den baron nooit heeft bestaan". „Als ik u alles vertel wat ik weet, wat voor zekerheid heb ik dan?" „Mijn eerewoord", zei de prins koel. „wilt u dat aannemen?" „Ja. Als u uw woord geeft, vertrouw ik daarop". „Dan heeft u het. Nu ter zake. Laten we eens veronderstellen, dat de oorlog tusschen Engeland en Duitschland verklaard was. Ik geef toe, dat het niet waarschijnlijk is, maar laten we zuk een vreeselijke ramps eens aannemen. Uw admiraliteit heeft plattnen gemaakt voor de groote vloot „Ik heb in het geheel geen officieele ge gevens", zei Guy sneb „Ik dacht ook niet dat u die zoudt hebben, maar in de longroom zal er toch dikwijls over die kwestie gesproken zijn". „Ja", gaf Guy met geveinsde tegenzin toe. „Geef me eens een ruwe schets van wat algemeen gedacht wordt". Hallam dacht diep na voor hij antwoord de. „Wij zouden regelrecht op de Duitsche vloot afgaan en haar laten zinken", zei hij kortaf. „Laten we eens aannemen, dat onze vloot in de haven lag onder bescherming van on ze forten". „Wij zouden trachten uw schepen onscha delijk te maken. Onze tactiek is te vernieti gen, wat het ons ook kosten moge". „Precies wat ik dacht", zei de prins vol daan. Toen stelde hij meer vragen. Guy's hersenen werkten onder hoogen druk, ter wijl hij poogde zóó te antwoorden, dat de prins misleid werd. Zijn vingers waren vast ineengeklemd. Hij begreep ten volle het ge wicht van hetgeen hij vertelde. Wanneer hij den prins maar kon overtuigen, dat hij een spion was! Hij geloofde niet dat hij zich tot nu toe vergist had. Tot zijn groote verlichting kwam de ba ron binnen en zei met een verontschuldigen den blik op den prins: „Mijnheer Hallam, uw vader wenscht u te spreken". „Vraag of mijnheer Hallam hier wil ko men", zei de prins. Ouy was benieuwd of het zijn vader of Sylvester zou zijn. Wanneer deze laatste het was, speelden ze buitengewoon gewaagd spel en moest hij des te meer op zijn woor den passen HOOFDSTUK XXV. Mijnheer Hallam of liever Sylvester liep regelrecht op Guy af. „Het spijt me, dat ik je storen moet, jon gen, maar juffrouw Cameron, Stella stuur de me naar je toe". „Stella?" herhaalde Guy verbaasd. „Ja, kort nadat je weg was gegaan, kwam ze heel bedroefd bij me. Ze wil je on middellijk spreken". „Ik zal naar haar toegaan", riep Guy en zijn gezicht straalde van blijdschap. „Waar om is ze gekomen?" „Ik denk dat ze spijt heeft en weer goede vrienden met je wil worden". „Dat is al heel interessant, een twist tusschen twee gelieven!" zei de prins met een glimlach „Goeden dag, prins", zei Hallam en voeg de er bij: „Ben ik vrij?" „Wij moeten nog eens een gesprek heb ben, ik stel er belang in het eind van uw liefdesgeschiedenis te hooren". Guy had de deur bereikt, maar Sylvester maakte geen aanstalten om hem te volgen. „Gaat u mee, vader?" riep hij ongedul dig. „Ik ben buiten adem. Ik kom wel na". „Misschien wil mijnheer Hallam een glas wijn drinken", stelde de prins beleefd voor. „Met genoegen. Ik ben niet meer zoo jong als ik placht te zijn. Ik ben haastig hierheen gekomen. Ga maar vooruit Guy. Je bent misschien liever alleen met Stella. Ik kom over een paar minuten" Guy aarzelde, maar zag dat Sylvester wilde blijven, en verliet dus de kamer. „Een zoon is een groote verantwoordelijk heid, vooral als hij verliefd wordt. Mijn jongen heeft veel verdriet gehad, maar er wacht hem een aangename verrassing. De jonge dame, die hem den bons heeft gege ven voor een anderen man, heeft berouw en zal hem om vergeving vragen". „Ik heb miss Cameron wel eens ontmoet. Ze is allerliefst", zei de baron en keek den prins van terzijde aan. Dit was goed nieuws, want het zou een prikkel te meer voor Hallam zijn om voor hem te werken. „Het is zulk een goed huwelijk. Juffrouw Cameron heeft geld zei Sylvester en zijn stem drukte groote voldoening uit. „Ik zelf ben helaas arm, ik heb leelijke klappen ge had". „Het zou jammer zijn als zoo'n kranig officier als luitenant Hallam werd geremd door gebrek aan geld", merkte de baron op Sylvester bleef nog een paar minuten en praatte over onverschillige dingen, maar al dien tijd waren zijn oogen aan het werk. Toen hij opstond om heen te gaan, had de prins den indruk dat Guy's vader een praat zieke man was met weinig intelligentie. Sylvester reed naar Ryderstraat terug en vond daar Hallam, die woedend de kamer Op en neer liep. „Juffrouw Cameron is hier niet", riep hij opgewonden. „Neemt u het mij niet kwalijk, mijnheer Ze is vanavond niet hier gewëest". „Waarom zei u dan „Het was noodig. Ten eerste moest ik een excuus hebben om u op te zoeken Ten tweede wilde ik, dat u zien heel natuurlijk zoudt gedragen en dat deed u ook, en ten derde, en dat is het belangrijkste, wil ik, dat de baron denkt, dat u met juffrouw Cameron verloofd is". „Dat zal hij toch wel anders van Furber hooren". „Furber heeft vanmiddag afscheid van juffrouw Cameron genomen. Zij is met haar moeder terug gegaan naar Weyport". „Maar Furber zal haar toch schrijven en uitleg vragen". „Dat komt er niet op aan. Dat zal hun alleen maar allebei nieuwsgierig maken". „De baron zal argwaan krijgen". „Heelemaal niet. Waarom zou hij? Twis ten tusschen verloofden interesseeren zulk soort mannen niet. Ik weet, dat ik me een vrijheid veroorloofd heb, maar ik geloof, dat die gerechtvaardigd was. A propos, ik kan u de verzekering geven, dat mijnheer Furber nooit met juffrouw Cameron zal trouwen. Ik hoop, dat u met genoegen met den prins heeft gepraat?" „Heeft u hem herkend?" „Ik wist dat hij hier was als graaf Fel- denstein. Het is niet de eerste keer, dat hij den baron bezoekt. Wilt u me nu alles ver tellen of zal ik wachten tot u admiraal Langton heeft gesproken? Ik moet beken nen, dat ik zeer nieuwsgierig ben. Ik dacht niet, dat de baron u aan den prins zou voor stellen". „De admiraal heeft me gezegd, dat ik u alles moest vertellen". „Nu begrijpen we elkaar", zei Sylvester met een glimlach en luisterde met den mees ten aandacht tot Guy zijn verhaal beëindigd had (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6