HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL yUooUiciaaiJlieuws OUDE NIEDORP SCHERMERHORN ST. PANCRAS HEILOO UITGEEST KOEDIJK HEEMSKERK OUDKARSPEL Stad eaOmgeving. S handhaven en zakte in tot iets boven de 23. Voor CC werd van 22— f 23 betaald. Deze prijzen bleven vrijwel stationnair. Verge leken met de prijzen, die het vorige jaar in de overeenkomstige week werden besteed, zijn ze dit jaar aanmerkelijk lager. KENNEMERLAND. Het koude weer van de vorige week liet zijn invloed op de producten gelden. Feitelijk is de geheele maand Mei een maand van tragen groei en bijgevolg is er te kort. Het gebeurt niet veel dat men in deze maand moet schrijven: „een tekort aan aanvoer". Het gure weer heeft echter tot voordeel dat daardoor de prijzen stijgen, behoudens en kele producten over de geheele line. De schrale aanvoer van Bloemkool heeft een verhooging in prijs gebracht, le s. gold 16—24, 2e s. 8—10 p. 100 st. Postelein was al heel duur, voor zoover le s De noteering was 35—65 cent per kist, Spinazie werd nogal ruim aangevoerd, doch was niettemin duur, le s. gold 65—80 cent, de prijzen waren 35—80 cent per kist. Bos- peen was bijzonder in trek, tegen prijzen van 10—16 per 100 bos, een prijs om van te watertanden. Met den aanvoer en ook met den prijs van asperges is het nog niet in orde. Ook is de kwaliteit nog niet mooi. De noteering was voor le s. 30—36, dik blauw 20—25 per 100 bos; Met den rui men aanvoer van rabarber is het, wat de prijs betreft, mis. De uiterst lage prijs van 1 2.50 per 100 bos is weinig hoopvol. Radijs, raapstelen, pieterselie en selderie werden in beduidende partijtjes aangevoerd. De prijzen waren laag en bewogen zich om de 2—2.50 per 100 bos. Andijvie was een gewild artikel, dat vlug werd geruimd tegen prijzen van 2.504 per 100 st. Sla was eveneens in trek. Mooie sla gold 45 per 100 stuks. Met den aanvoer van aardbeien, nog altijd glasproduct, gaat het maar matig. De prijzen houden zich goed, n.1. 2535 cent per doosje. De overige aan- voe ris onveranderd. Ook in de prijzen kwam geen verandering. DE KOUDE MEI-MAAND. Veel schade aan den tuinbouw. De koude Mei-maand heeft veel schade toe gebracht aan de gewassen van den tuin bouw. De producten, welke in verschillende deelen des lands op den kouden grond zijn uitgeplant, zijn voor een deel als verloren te beschouwen, terwijl de toestand van het ove rige deel te wenscnen laat. De spercie-boonen en vroege aardappelen hebben wel het zwaarst van de nachtvorsten te lijden gehad en overal bemerkt men in deze culturen, dat de koude maand Mei funest is geworden. Niet alleen in de groentencultuur, doch ook in de cultuur van bloemen en potplanten heeft het koude voorjaar zijn nasleep. De bloemenkweekers klagen vrij algemeen over den slechten toestand, waarin hun bloemen verkeeren, terwijl men op de potplantveilin gen zelf kan aanschouwen hoe nadeelig het koude weer op de planten heeft gewerkt. De aanvoeren zijn in verhouding tot andere ja ren gering, de kwaliteit is over het algemeen ook niet te best. Voor den bloemenhandel in het algemeen heeft er de laatste weken trou wens weinig animo bestaan. (N.R.Crt.) DÈ AARDAPPELEN DUURDER. Maandagmorgen waren sommige aard appelsoorten aan de Rotterdamsche aardap- pelmarkt circa 1 per H.L. duurder. Oorzaak van deze prijsverhooging in den groothandel, ontstaande door hoogere land- prijzen, is dat wij door het aanhoudende koude weer langer met onzen ouden aardap- pelvoorraad moeten doen. Het gevolg zal wezen dat, berekend- op een basis van uitwegen met de kleine maat van 60 kilo per H.L., de winkelprijzen der aardappelen in vele gevallen met circa 2 cent per kilo verhoogd zullen worden. (N.R.C.) Het raadsbesluit van 15 April 1935 tot verkoop van de perceelen land, kadastraal bekend gem. Oude Niedorp, sectie B, nos 626/8 (oud no. 388) gezamenlijk groot 1.15.30 H.A. voor den prijs van 2500 per H.A. aan de provincie Noordholland is door Ged. Staten goedgekeurd. Afschaffing alcoholische dranken. Gisteravond hield de adeeling Scherraer- horn van de Ned. Verg. tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken een huishoudelijke vergadering ten huize van den heer M. de Wit. De sercretaresse had een stapel ingekomen stukken, welke alle betrekking hadden op diverse betoogingen. Besloten werd niet naar Apeldoorn te gaan daar (fit veel te kostbaar was. Een vraag van den voorzitter of er nog liehebbers waren voor Landsmeer leverde niets op. Maar toen kwam een cir culaire voor een in Juli te houden meeting te Beverwijk. Na wat gepraat werd den pen ningmeester opgedragen eens naar de kos ten hiervan te informeeren. Het volgende punt was verkiezing afge vaardigde voor een op 2 Juni te houden ver gadering te Amsterdam. Hiervoor bedank ten eChter alle leden. Mevrouw PlasSterk bedankte als secre- teresse en vroeg of iemand die functie wilde overnemen. Niemand bood zich aan. De voorzitter, de heer C. Visser, stelde den heer Muntjewerf voor voorzitter te worden en wilde dan zelf secretaris zijn. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag vroeg mevrouw Muntje- werf den penningmeester of 't niet mogelijk dat deze de contributie geregelder ophaalde. Mevrouw de Wit stelde voor om met de a.s blauwe week de hoofdonderwijzers van de diverse scholen te verzoeken den kinderen te verbieden, de diverse aanplakbiljetten af te scheuren. De heer K. Boon kwam met een reeds meer besproken kwestie, n.1. het aanscaffen van een vaandel. Na eenige discussie werd den heer Boon opgedragen hiernaar eens te informeeren. De voorzitter sloot met een woord van dank aan den penningmeester voor het ge bruik van zijn woning. Coöperatieve Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank verga derde Vrijdagavond in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den heer J. ten Hoeve. In zijn openingsrede gaf de voorzitter de uiteenzetting dat trots den onhoudbaren toe stand in het tuinbouwbedrijf de Boerenleen bank nog in een gunstig licht staat. Uit de balans en rekening stippen wij aan, dat het aantal leden 31 Dec. 1934 bedroeg 216. Aantal spaarders 344, voorschotne mers 283. Rekening-couranthouders 35. Het aantal dagboekposten bedroeg 1459. Eindcijfer ontvangsten en uitgaven 582279.76. In het bestuur werd herkozen de heer P. Bakker. In den raad van toezicht werd her kozen de heer Jb. Wagenaar Sr. In de plaats van den heer D. Leijen, die zich om gezondheidsredenen terugtrok werd gekozen de heer Jb. Kooy J'bz. Het bestuur stelde voor dat de rentevoet over 1935 voor dadelijk opvorderbaar spaar geld zal zijn 2 1/4 pCt., voor spaargeld dat voor één jaar vast belegd wordt vanaf 1 Juli 1935 tot 1 Juli 1936 3K pCt. Rente voor voorschotten 5 pCt., idem voor bedragen in rekening-courant 51/4 pCt., te vens behoudt het bestuur het recht om indien dit noodig mocht blijken deze regeling te wijzigen. De heer G. Glas wees op verschillende banken in den omtrek, overal is de rentevoet 414 pCt., zelfs een enkele 41/4 pCt. De voorzitter bestreed dit en achtte het beslist noodig om dezen rentevoet te houden anders zou het reservefonds de ruggesteun der coöperatie, moeten worden aangesproken, De heer Jb. Kloosterboer achtte het ge- wenscht om eens 'n proef met lageren rente voet te nemen. De heer de Vries achtte thans den tijd ge komen om het reservefonds aan te spreken. De voorzitter had echter groote bezwaren hiertegen. De heer Spaan gaf hierna nog een uiteen zetting. Daarna sluiting. Autorit voor ouden van dagen In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van het Comité autotocht voor ouden van dagen, onder beproefde leiding van mevr. Bammens en de heer J. L. Groot, die zich tot taak hebben gesteld de 150 minder bedeelde ouden van dagen van Heiloo een prettigen dag te bereiden, is bereids een aanvang ge maakt met het treffen der noodige voorbe reiding voor den autotocht op 27 Juni e.k. Evenals vorige jaren zullen dus de vol gende week de lijsten wederom ter teekening worden aangeboden en het comité hoopt, dat een ieder weer bereid zal zijn, een bedrag te teekenen. Ook op de welwillendheid van autobezitters wordt wederom gerekend Eventueel kan men zich wederom opgeven bij de heeren C. ten Bruggencate, Heeren- weg en T. Kostelijk, Rijksstraatweg te Heiloo. In afwijking van andere jaren worden de ouden van dagen, die dezen tocht wenschen mee te maken, verzocht zich in de week van 3 tot 8 Juni a.s. (de week voor Pinksteren) op te geven bij mevr. BruinRooderwijn, Kerklaan H 12. Heiloo (dus niet meer bij mevr Bammens). Waar de reis naar toe gaat zal nader worden vastgesteld. Schaap geslacht. Gisternacht heeft men in de weide van de wed. W. v. d. St. een schaap geslacht. Het vleesch heeft men medegenomen en de rest in de huid gedeponeerd. Tot heden van den dief geen spoor. Een vraag van den heer Kostelijk. Aan burgemeester en wethouders van Heiloo is door het raadslid den heer T. Kos telijk het volgende schrijven gezonden: Heden Heeft ondergeteekende kennis ge nomen van de agenda voor de op Woensdag 29 Mei te houden openbaren raad: Tot mijn leedwezer heb ik betreffende mijn schrijven uit bedoelde agenda niet kunnen opmaken dat op het schrijven van 21 Mei 1935 van ondergeteekende, eenige voorbe reidingen, tot betrekking van het noodzake lijk herstel van het achterste gedeelte van de Kerkelaan van de zijde van B. W. zijn gedaan het zal mij ecuter aangenaam wezen in den openbaren raad van a.s. Woensdag van B. W. te mogen vernemen hoe men over bedoeld herstel denkt. Toelichting: Bii schrijven van 21 Mei .1935 is aan B. en W. een verzoek gericht, waarin wordt herinr.crd aan de belofte van B. en W. naar aanleiding var. een vraag van ondergeteekende, en waarop genoemde belofte in de raadseveigadering van 6 Dec. 1934 is gedaan. Uitslag aanbesteding. Zaterdagavond heeft alhier de aanbeste ding plaats gehad van het verbouwen van het hotel de Ooievaar. Ingekomen waren 6 biljetten. De uitslag luidt als volgt: Jn. Krom voor f 8888,88, Th. Krom 8324, K'. Tromp j 8090, G. Brakenhoff 7435, N. Scheerman 7141, N. M. Keijzer f 6675. Alle inschrij vers zijn te Uitgeest woonachtig. De gun ning heeft nog niet plaats gehad. Zondagmiddag werd op het sportveld in onze gemeente een bijeenkomst gehouden, samengesteld door het comité van verweer „Noordholland", tegen oorlog en fascisme, waarvoor groote belangstelling was. Onge veer 1200 personen waren aanwezig. Een driedekker vol uit Amsterdam, een boot vol uit Zaandam en vele belangstellenden uit om ringende gemeenten. De leiding was bij den heer Bosman uit Zaandam. Er was een mu ziekkorps uit Alkmaar. Sprekers waren de heeren Theo van Driesten, P. Dekker en C. Kitt, die allen de gruwelen van den oorlog schetsten, wezen op het gevaar vap het fas cisme en daarbij opwekten tot aaneen sluiting van het proletariaat. In zonderheid' spoorde hij de moeders aan om werkzaam te zijn in het belang van het kind, daar men dan tesamen een macht kan vormen tegen het oorlogsgevaar. Op het terrein waren doeken opgesteld met verschillende leuzen. Ook deed een spreekkoor zich hooren, die grooten indruk maakte, evenals de gehouden demonstratie langs de gemeente. Alles had een opgewekt en ordelijk verloop. Zij, die van Zaterdagavond op Zondag gekampeerd 'hebben, hadden een kouden nacht Om ruim vijf uur vertrokken de booten onder groote belangstelling der burgerij. Het geheel was een goed geslaagde middag. Bloembollencultuur. Tijdens de Zaterdagavond gehouden spoedeischende ledenbijeenkomst onzer bloem- bollencultuurafdeeling sprak de voorzitter in zijn .openingswoord zijne teleurstelling er over uit dat van het hoofdbestuur zoo bitter weinig medewerking ondervonden werd in zake afschaffing saneering in het bloem- bollenbedrijf. Instemming werd betuigd met die afdee- lingen, welke reeds als zoodanig de eerste stappen om daartoe te geraken, gedaan had den, terwijl voor den bekenden Enkhuizer kweeker en exporteur, den heer Bakker een geldinzameling gedaan werd, die voor de af schaffing pionierswerk geleverd had en des wege in een proces was gewikkeld. Uit de kas der afdeeling werd bereids voor dit doel 10 uitgetrokken. Algemeen© vergadering van d© Tuin- bouwvereeniging „De Eendracht" op Zaterdag '25 Mei. De voorzitter betreurde het dat er zoo weinig leden aanwezig zijn. Wij hebben de ba'ans weer kunnen opmaken, zei d e de voorzitter en het is weer bedroevend slecht. Er zijn menschen voor wie geen uitkomst meer is en die verwezen wor den naar het Burgerlijk Armbestuur. Alleen door samenwerking komen wij sterker te staan. Daarom is het zoo be droevend dat er niet meer menschen te.- vergadering komen. Betreffende het besluit om 's middags to vergaderen zag de heer C. Borst lie ver dat dit alleen met de jaarvergade ring zou zijn. Besloten werd naar om standigheden te handelen. De voorzitter deelde mede dat het met de zetkoolregeling niet in orde is en stelde voor de roode kool een 100 tot 150 meter beneden de „kortsloot" te houden. De heer A. Bakker wilde voor het vol gend jaar de heele regeling veranderen en zette dit nader uiteen. Het bestuur zal dit onder de oogen zien en er een plan voor ontwerpen. De heer A. Swhger wees op den opslag van struiken, wak een gevaar is voor de verbastering van, het zaad. De voorzitter antwoordde, dat hierop eei politieverordening is, dus dat zoo- noodig krachtig kan worden ingegrepen. De heer D. Wouder deelde mede aan wezig geweest te zijn op het congres er V.V.S.U. om te komen tot erkenning van Rusland en gaf hier een verslag van. Hieruit bleek dat de heer Wouder door di bijwoning van dit congres nog meer tot de overtuiging is gekomen dat erken ning voor het geheele land van belang is. Daarna werd de beschrijvingsbrief bibandeld. De heer Volkers vroeg naar de 3500 d.e voorkomen op de rekening als over- si not steunbedrag en de 6900 voor fondsvorming. Spreker was er niet voor ee-fonds te vormen in de jaren dat het e. niet af kan. Men zal in de N.U.M. vergadering ter sprake brenger om de fondsvorming te doen ophouden. Gekozen werden als afgevaardigden dé heeren D. Wonder, J. v. Hout, W. Jcn- ker, G. Langedijk, C. Borst, J. Hink, A. Bakker, L. Kalverdijk. Plaatsvervangers de heeren P. Vol kers, K. Borst, W. Bakker. Rondvraag. De heer C. Borst vroeg of er nog mon sters van kunstmest worden gestoken bij Langend ijk. De voorzitter zeide hier wel voor te voelen maar de kosten hieraan verbon den zijn eenigszins bezwaarlijk. De heer Kaan zou willen dat de firma van Langedijk de kosten betaa.de. Men zal dit onderzoeken. De heer Borst wees op de gelden van de N. U. M. die besteedt zijn voor de „Hooge Veluwe". Spreker wilde hier tegen protesteeren, daar het voor de boeren noch voor de tinndere, van wie het geld is, van eenig nut is. De heer Kaan wilde de gelden van het N. U. M. aanwenden voor steun aan boe ren en tuinders. De heer Van Hout bracht namens de kunstmestwinningen verslag uit. Er was door 50 leden 2 ton aangekocht. De voorzitter zeide dat 2 jaar geleden verzocht is aan de gemeente om een subsidie. Dit is toen niet toegestaan. Voorgesteld werd nu om nogmaals te verzoeken om een subsidie. Aldus besloten. Bij de sluiting wees de voorzitter nog op den slechten stand van de aardappe len. ALS HEILOOERS ELKAAR IN DEN VREEMDE ONTMOETEN. Twee-en-dertig jaar geleden zoo schrijft ons kapitein A. Rommel van het s.s. Palembang vanuit Port-Said woonden Louis de Wildt, een zoon van wijlen burgemeester de Wildt van Hei loo, en ik in Heiloo. Tot ons 14e jaar gingen wij samen in Alkmaar op school op den hoek van de Laat en de Brille- steeg en nadien zagen wij elkaar niet meer. De kapitein voegt daarbij evenwel een paar knipsels uit de Boston (Maine) U.S.A. Post, waaruit blijkt, dat de we reld niet zoo groot is of oude Heilooërs weten elkaar nog wel terug te vinden. Het eerste stukje, dat wij vertaalden, luidt als volgt: Haven van Boston. „Herinneringen aan jongensjaren in Holland werden gister weer opgehaald door kaptein Albert Rommer van het Hollandsche vrachtschip Palembang en Louis de Wildt van Kittery, toen zij op de vrachtboot tesamen kwamen voor een korte ontmoeting. De Wildt, een jeugd vriend van 32 jaar geleden, had verno men, dat de Palembang een weekend verblijven zou in de leger-afdeeling van de Oöst-Africa havens." Het tweede heeft, vertaald, den vol genden inhoud: Schoolmakkers, die elkaar in geen 32 jaar zagen, ontmoeten elkaar weer. „Eliot 31 Maart. Twee-en-twintig jaar geleden droomden in het kleine plaatsje Heiloo in Holland twee knapen, die schoolmakkers waren, over een leven vol avonturen en reizen in verre landen. Na den schooltijd scheidden zich hunne wegen, maar hun droomen werden wer kelijkheid, voornamelijk die van Albert, die over de zeven zeeën voer, en die zich opwerkte door moed en bekwaamheid tot hij kapitein werd van het 10.000 ton groote vrachtschip Palembang van de Rotterdamsche Lloyd-lijn, varende tus- schen Holland, New York en Oost-Indië. Ook Louis ging op reis en kwam voor 25 jaar naar de Vereenigde Staten, het land van belofte en omdat zijn kijk op het leven misschien iets meer prozaisch is dan die van zijn jongensjaren had hij succes en is tegenwoordig eigenaar van een van de grootste kippenfokkerijen in dit gebied. Gister kwam de Palembang in Boston voor een kort oponthoud en kapitein Rommel maakte van de gelegenheid ge bruik zijn ouden vriend te bezoeken en tijdens dit week-end in de woning van den heer De Wildt kwam de jongens vriendschap van lang geleden in weinige uren weer naar voren en herdachten zij de dagen toen zij nog school gingen op die kleine school in het verre Heiloo en droomden van reizen en een succesvolle toekomst, wat thans verwezenlijkt is." Ten slotte stelt kapitein Rommel er prijs op dat wij nog het volgende bericht uit een der Hollandsche bladen over nemen Ontmoeting tusschen de „Palem bang" en de K XVI. In den Indischen Oceaan vond 4 Maart j.1. op 11 gr. 10' N.B. en 56 gr. 56' O.L. een aardige ontmoeting plaats tusschen de onderzeeboot K. 16, met bestemming Ne- derlandsch-Indië, en het stoomschip „Palembang" van den Rotterdamschen Lloyd, op weg van Java naar New York. De kapitein van de „Palembang" had eenige provisie in den vorm van kren- tenbrooden, cake en palen ijs klaar laten maken, benevens wat lectuur verza meld. Om 8 uur v.m. lagen de beide schepen gestopt op korten afstand dwars van elkaar. Door middel van een jolletje van de K. 16 werd een en ander overge nomen en tevens van de gelegenheid ge bruik gemaakt brieven af te geven, met het verzoek, deze in de eerst volgende haven te willen posten. Er stond nogal wat deining en zee, doch door voldoende lij te maken, verliep alles vlot. De geheele bemanning van de K 16 stond aan dek geschaard en toen het lichte vaartuigje met inhoud weer veilig aan boord was geheschen, klonk een spontaan driefwerf hoera voor de „Pa lembang", de belooning voor deze sym pathieke attentie. Nog even gezwaaid en elkaar goede reis toegeroepen, drie lange stooten op de stoomfluit en beide schepen vervolg den hun koers. Uit het bovenstaande blijkt wel dat de v oreld nog vol verrassingen en avon turen is en dat ook de jongens uit onze omgeving eenmaal volwassen daarvan volop hun deel kunnerf krijgen. RING VAN BOERENLEENBANKEN „BOVEN ALKMAAR". Deze Ring hield zijn vergadering In het Landbouwhuis te Alkmaar. E)e voorzitter, de heer G. Barten te Noordscharwoude, deelde mede, dat hij in de plaats van den heer W. van Slooten als voorzitter was aangewezen. Hij hoopte, dat men het hem even zoo ge- ijk zal maken als zijn voorganger. Hij wees op de moeilijke tijden, ook voor de Boerenleenbanken. Was het vroeger een ge not, bestuurslid van een Boerenleenbank te zijn, tegenwoordig is het anders. Sommige economen zeggen, dat het in het Oosten be gint te dagen. Moge het zoo zijn. Noodzake lijk is het intusscnen het hoofd omhoog, in de hoop op betere tijden de toekomst tege moet te gaan. De voorzitter deelde mede, dat van de 15 aangesloten banken er 13 vertegenwoordigd zijn en tevens 2 gasten, n.1. Alkmaar en Hugowaard-Zuid. De eerste sloot zich bij den Ring aan. Uit de rekening van den penningmeester, den heer S. Wagenaar te Broek op Langen- dijk, bleek, dat er een batig saldo van ruim 35 was. Als bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen de heeren G. Barten te Noordscharwoude en J. ten Hoeve te Sint Pancras. Over het voorstel van de Bank te Andijk om de Centrale Bank te verzoeken, pogingen aan te wenden bij de Broederschap van No tarissen verlaagde notaris-tarieven te ver krijgen, werden uitvoerige besprekingen ge houden. Het slot van de discussies was, dat deze Ring een schrijven aan het bestuur der Centrale Bank zal richten, waarbij zal wor den meegedeeld, dat het blijkbaar wel mo gelijk is, dat bedoelde tarieven worden ver laagd, gezien de resultaten, individueel door sommige banken bereikt. Besloten werd het reglement in dien zin te wijzigen, dat ook vóór de Centrale Ring- vergadering een vergadering zal worden ge houden, als ingekomen voorstellen daartoe aanleiding geven. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken1 bouwkundige, 4 opz. teekenaars, 3 bouwk. opzichters, 2 water bouwkundigen, 3 glas in loodzetters, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 3 stratenmakers, 2 stratenm.-opperlieden, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 5 betonwer kers, 1 betonemailleur, 36 opperlieden, 19 stucadoors, 37 metselaars, 78 timmerlieden, 16 voegers, 19 schilders, 114 grondwerkers; groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 10 electriciens, 19 bankwerkers, 1 bliksla ger, 2 carosseriebouwers, 3 fitters, 1 frai- ser, 3 instrumentmakers, 1 constructiewer ker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, 8 loodgieters, 2 lijnwerkers, 8 machinisten, 3 mach. teekenaars, 12 metaal draaiers, 1 me- taalvijler, 3 metaalslijpers, 15 monteurs, 1 orgelmaker, 2 plaatwerkers, 4 rijwielher stellers, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmer lieden, 6 smeden, 2 scheepswerktuigkundi- gen, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhou- der, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wa genmakers, 1 werktuigbouwkundige, 11 ijzèrwerkers, 1 zandbereider, 2 zandvormers; groep voedings- en genotmiddelen: 42 si garenmakers, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 1 kok, 9 choco ladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 21 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zui- velbereider; groep verkeerswezen: 42 chauffeurs, 6 koetsiers, 2 motorschippers, 22 pakhuis knechts, 14 magazijnbedienden, 6 kellners; groep boek- en steendrukkerijen: 3 letter zetters, 1 drukker, 7 boekbinders; groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 4 meubelstoffeerders, 9 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beit- ser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 kui per; groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 24 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 14 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden; overige beroepen: 1 wasscher, 2 kleerma kers, 2 rietwerkers, 6 schoenmakers, 3 port.- huisknechts, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 4 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 1 kapper, 2 ambtenaren ter secre tarie, 1 electr. techn. ingenieur, 1 cartonna- ebewerker, 16 kantoorbedienden, 3 adminjs- rateurs, 1 controleur, 42 transport- en 258 los-arbeiders 289. Ook Piet Prikkel en Drein Drentel gingen naar de badplaats om te kijken of ze daar helpen konden. Tot hun verbazing zagen ze, dat de treinen, die hier vertrokken, heelemaal met badgasten gevuld waren. Dat waren de vluchtelingen voor het zeemonster, 290. Op weg naar het strandhotel kwamen ze ook nog 'n heele heeren tegen, die allemaal op de vlucht waren. Ze liepen als hazen, en toen Piet en Drein iets wilden vragen, kregen ze niet eens gelegenheid. Zóó bang waren de menschen al geworden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7