Agenda Stad en Om tBucgedüke Stand, Weec&edcAt De toestand van het meer Flevo. Brochure Harchant „TOT VERWEER". N. V. v.h. Herms. Coster Zoon, Provinciaal nieuws Veranderingen in hei geutenstelsel benoorden den afsluitdijk. De Zuiderzeewerken. TEXEL NOORDSCHARWOUDE BERGEN AAN ZEE EGMOND AAN ZEE Stedelijk Museum, ingang 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 2 Juni, van 10—6 uur. in de Unie, tentoonstelling van schilderijen. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het Ade laarsnest (sens.); hoofdrollen H Schlenck, Fr. Ulmer, Hansi Knoteck. Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie, 's av half 8, hoofdnummer De duivel is een vrouw (rom.); hoofdroi Mariene Dietrich. Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater half 8, eerste hoofdnum mer De avonturen van koning PausoL- (rom.-humhoofo.'ol Emil Jannings; twee de hoofdnummer Als een vrouw lief heeft (rom.); hoofdrollen Norma Shearer en Her bert Marshall. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer De asfaltlelie (rom); hoofdrollen Bette Davis en Leslie Howard; extra num mer La Cucaracha en Schwalmer Hochzeit, het kleurenwonder. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 29 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, verg. S D A.P., sprekers de heeren W. J. Bulens en T. Bon sema. Donderdag 30 Mei (Hemelvaartsdag). 11 uur en 5 uur, Sted. Muziektuin, con cours N.-H. Bond van chr. harm.- en fanf. corpsen. Zondag 2 Juni. 1.30 uur, Sportpark Alkmaar, lustrum motorraces. 2.30 en 8 uur, Sted. Muziektuin, zang concours. VERLOVING VAN HITLER? Er gaan geruchten. Naar de „Sunday Express" uit München verneemt, zou heel Duitschland met veel belangstelling de verhouding nagaan tusschen Hit- Ier en mej. U. V. Freeman-Mitford, de tweede dochter van den Engel- schen Peer Lord Redesdale. Zij is waarschijnlijk de eenige buitenland- sche vrouw, die Hitier intiemer kent. Deze jonge dame is twintig jaar oud, heeft een vroolijk gezicht, blauwe oogen, blond haar en ze is de verpersoonlijking van Hitler's ideaal: de Nordische vrouw. Ze heeft met den correspondent vol enthousiasme gesproken over de Duitschers, maar bijzonder over de uren, welke ze tezamen met Hitier heeft doorgebracht. Zou nu, na Göring, ook Hitier voor een vrouw moeten capitulee- ren. (Hoewel ook omtrent het volgende gerucht geen enkele zekerheid is te verkrijgen, is het in Duitschland een algemeen bekend praatje, dat Hitier liefde zou hebben opgevat voor de Duitsche filmster Leni Riefenstahl. Red.) DE FOTO-CEL IN HET VERKEER. Toepassing van de lichtgevoelige cel door de Parijsche verkeerspolitie. De Parijsche verkeersautoriteiten bedie nen zich sinds korten tijd, vermoedelijk als eerste in de wereld, van foto-electrische cel len ter voorkoming van verkeersongevallen, en wel bij de nieuwe straattunnels, die door het gebied der metropool aan de Seine voe ren. De taak dezer foto-cellen is tweeërlei, n.1 de verhindering van het binnenrijden van te hooge wagens in de lage tunnels, en de re geling der tunnelverlichting. De eerste inrichting gelijkt op het bekende systeem van de zich automatisch openende deuren. Aan den ingang van den tunnel, bij de Porte de la Villette, die slechts 4.50 me ter hoog is, bevindt zich op de hoogte van de zoldering van den tunnel, op eenigen af stond tevoren, aan de eene zijde een licht bron, aan den anderen kant een fotocel. Iedere wagen, die te hoog is, om den tunnel veilig te kunnen passeere, onderbreekt bij nadering een lichtstraal, de cel gaat functio- neeren, en een complete collectie waarschu wingsapparaten treedt in werking. Eerst klinkt een schelle fluit, en een luidspreker roept: „Gevaar! Rijd niet naar binnen, uw wagen is te hoog". Dan verschijnen dezelfde woorden in rood licht boven den tunnel-in gang, en twee roodlichtende handwijzers zwaaien opgewonden heen en weer. Al deze herrie moet zelfs den minst oplettenden en domsten chauffeur voldoende zijn. De tweede taak der fotocel in de straat tunnels, die den verlichting, is zeer handig opgelost. Om de ongelukken te voorkomen, die kunnen plaats hebben, wanneer een auto het helle daglicht binnensnelt in de onder- aardsche duisternis, of uit den tunnel in het volle zonlicht naar buiten komt, regelen de fotocellen de verlichting zoodanig, dat deze steeds dezelfde intensiteit bezit als het dag licht aan de ingangen, of, des nachts als de straatverlichting buiten. Daardoor wordt bewerkt, dat de automobilisten heelemaal geen verschil bemerken in de verlichting bij net in- en uitrijden. Tot nog toe heeft de fotocel zijn belang voor het verkeer op schitterende wijze bewe zen. IERLAND LOSSER VAN DE BRITSCHE KROON. Nieuwe voorstellen van De Valera Minister-President De Valera heeft, zooals reeds gemeld werd, gisteren in den Ierschen Dail verklaard, dat de regeering van den Ierschen Vrijstaat voornemens is het ambt van gouverneur-generaal volledig af te schaffen. De leider van de oppositie ver klaarde, dat de plichten van den tegenwoor- digen gouverneur-generaal door eiken jong ste bediende vervuld konden worden Indien dit voornemen verwezenlijkt wordt, zullen verschillende deelen van de Iersche grondwet gewijzigd moeten worden. De Ier sche gouverneur-generaal Donald Buckley vormt op het oogenblik de eenige formeele band tusschen den Ierschen Vrijstaat en de Engelsche Kroon. Verkrijgbaar bij Voordam C 9, Alkmaar. VERGADERING GEMEENTERAAD Hat ligt in de bedoeling van den bur gemeester tegen Donderdag den 6 Juni 1935 een raadsvergadering te oeleggen. PROTEST VAN WERKLOOZEN. Het werkloozenstrijdcomité verzoekt ons opname van het volgende: Dezer dagen is een delegatie van het werk loozenstrijdcomité te Alkmaar naar Limmen gegaan om op het Raadhuis te protesteeren tegen de huisuitzetting van een inwoner dier gemeente. Sinds Maandag 20 Mei staan de meubelen in de open lucht, terwijl de man van het gezin de nachten in de cel door brengt. Mede in verband met de uitzetting van een gezin met 4 kinderen die 4 Juni op straat gezet worden, zijn de werkloozen van Alkmaar en Limmen besloten hiertegen actie te voeren en t? protesteeren bij B. en W. dier gemeente. MAN TE DEN OEVER VERDRONKEN. Hedenmorgen omstreeks half 9 is de 23-jarige ongehuwde metselaar Eibert Rotgans wonende aan de Zeestraat te den Oever bij het gemaal Lehman te water geraakt en verdronken. Rotgans voerde in dienst van den aannemer werkzaamheden bij et trekken van damwandplanken uit waarbij hij uit gleed en in het water terecht kwam. Na IK uur dreggen is het lijk van den ver dronkene opgehaald. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Donderdag 30 Mei (Hemelvaartsdag) is de apotheek van Mevr. de Wed. G M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. De nachtdienst wordt deze week waar genomen door de apotheek van Mevrouw SchoutenOele, Koorstraat 47. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: lo van C. Cornelisse, caféhouder te Uit geest, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. Prins tot curator. 2o van C. Glorie, landbouwer te Limmen, mei benoeming van mr. Ledeboer tot rechter commissaris en van mr. v. d. Loos tot cura tor. 36 van J. W Kossen, smid te den Oever (Wieringen) met benoeming van mr Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Winkel tot curator. GEIROUWD: Albertus Bijvoet cn Johanr.a Heijnis. Rein van Rooy en Grietje Wiedenhoff Paulus Haanstra en Marie Booij. Dirk Koolwijk en Elisabelb Admiraal. Klaas de Jong en Lisette Dekker. Dirk Room en Anna Nöhrer. GEBOREN: Gretha Francisca, d. van Franciscus Groenland en Grietje Blom. Dick, z. van Dirk Sougé en Wilhelmina Peppel. Jo- hanna Wilhelmina, d. van Jonkheer Hendrik van Kretschmar van Veen en Johanna de Haas. Alida Maria, d. van Pieter Okhuij- zen en Elisabeth de Groot. Cornelis, z. van Marinus Tahey Bn Maria Conijn. OVERLEDEN: Pieter Hork Snaans 72 jaar. Hermanus Lijnbach 69 jaar. In het jongste Driemaandelijksche Bericht betreffende de Zuiderzeewerken worden mededeelingen gedaan over enkele waarge nomen veranderingen in het geulenstelsel be noorden den Afsluitdijk, veroorzaakt door de wijzigingen, welke tengevolge van den aanleg van dien dijk in de waterbeweging ter plaatse zijn ontstaan. Wij lezen o.m.: De Hydrografische dienst van de Zuider zeewerken heeft de noodige opnemingen ver richt om voldoende op de hoogte te blijven van de veranderingen van den zeebodem. Af gezien van plaatselijke verdiepingen, die ten gevolge van de uitvoering in de directe om geving van de werken zijn voorgekomen, heb ben de wijzigingen van den zeebodem een kalm verloop gehad; de geweldige hoeveel heden zand, welke bij eenigszins belangrijke wijzigingen van de geulen in een zoo uitge breid gebied verplaatst moeten worden, kun nen hiervoor een verklaring geven. De hoofdgeulen van den voormaligen toe stand waren in het algemeen ook bruikbaar voor de waterbeweging bij den nieuwen toe stand, al moeten zij zich daaraan aanpassen. Een algeheele vervorming van het geulenstel sel was dus niet noodig en de opgetreden ver anderingen zijn dan ook meer van localen aard. De belangrijkste wijzigingen zijn opgetre den in de buurt van de Balg, het Malzwin en den mond van het Amsteldiep, rond de oost punt van Wieringen bij de samenkomst van Doove Balg en Middelgronden en in het pro fiel van het Amsteldiep en van de Doove Balg. De strooming tusschen Malzwin en Wier balg is zeer regelmatig geworden, hetgeen het behoud van de Wierbalg, welke geul van zooveel beteekenis is in verband met de loo- zing door de sluizen bij Den Oever, wel schijnt te verzekeren. Gebleken is, dat in de geulen benoorden de Wierbalg drempelvor ming is ontstaan, zoodat hier de meest land- waartsche geul de belangrijkste blijft, een verschijnsel, dat ook elders in de Waddenzee wordt waargenomen. De toestand beoosten Wieringen ontwikkelt zich eveneens in een richting, die gunstig schijnt voor het behoud van de Wierbalg. Het dwarsprofiel van het Amsteldiep en de Doove Balg is daarentegen tengevolge van de afsluiting belangrijk veranderd. Het Amstel diep is in de 10 jaren na zijn afsluiting gere geld aanzienlijk ondieper geworden, maar toch verloopt dit proces veel langzamer, dan b.v. eertijds bij het buitengedijkte deel van de hoofdgeul in den Anna Paulownapolder, hei Oude Veer, die na enkele jaren was verdwe nen. Dwars over deze geul trok echter de volle stroom van het toen machtige Amstel diep, terwijl dit thans zelf slechts gekruist wordt door de zwakke stroomen, die over het Balgzsnd in het Breehorn trekken. De dwarsprofielen over de Doove Balg van 1931 en 1934 toonen een belangrijke, vrij snelle verruiming van deze geul en een verla ging van de zuidwaarts gelegen plaat, ter wijl zich geen vermogende nieuwe geul vormt De profielsverruiming gaat hier nog steeds voort. In het gebied nabij Doove Balg en Middel- gronden nebben tusschen 1931 en 1934 zeer belangrijke wijzigingen in de bodemconfi guratie plaats gegrepen. In de eerste plaats trad aan het westelijk einde van de Doove Balg een aanzienlijke oostwaarts gaande verruiming op aan de noordzijde van de geul. Waar de waterbewe ging tusschen de Waard en den afsluitdijk het meest wordt saamgeknepen, is in het Breezand een geulvormige verdieping ont staan, welke echter niet het karakter van een nieuwe doorgaande geul bezuiden de Doove Balg bezit. De noordelijke mond van de Blin de Geul is reeds geheel door een rug van 3 M. afgesloten. De noordwaartsche ombuiging van de 10 M. geul aan het oosteinde van de Doove Balg in het verlengde van de Blinde Geul is reeds geheel verdwenen; de 10 M geul is meer oostwaarts gericht overeenkom stig de algemeene stroomrichting en aan de zuidzijde verbreed. In dezelfde richting is ook de voormalige rug rond den oostmond van de Doove Balg doorgeschuurd ongeveer tegen over den zuidelijken mond van ae Boontjes. Bezuiden de doorschuring is de toestand van de Middelgronden nog vrijwel gelijk geble ven; daar benoorden is echter de westwal sterk vooruit gekomen, zoodat de 10 M. geul ter plaatse reeds bijna verdwenen is. Hier en in het noordelijk deel van den ouden mond van de Doove Balg, waar het eveneens aan zienlijk is verondiept, is dus blijkbaar een be langrijk deel van het uit die geul geschuur de zand terecht gekomen. In dit gebied treedt ongetwijfeld de ingrij pendste verandering in de bodem-configuratie ten gevolge van de afsluiting op en deze zal zich nog wel niet volledig hebben voltrok ken, maar zij gaat in de richting, welke gun stig is ten aanzien van de belangen van de scheepvaart naar Harlingen en van de af strooming door de sluizen van Kornwerder- zand. Over den toestand op het meer Flevo lezen wij: Voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 1932 was het waterbezwaar grooter dan overeenkomt met het gemiddelde over een lang tijdvak, al was het, over het geheele kwartaal gerekend, toch niet meer dan voor deze periode van het jaar als normaal mag gelden. In Januari en Maart 1935 bleef de watertoevoer eenigszins beneden de normale; in Februari 1935 echter merkbaar er boven, in het bijzonder tengevolge van den hoogen afvoer van den IJsel. Deze afvoer bereikte op 10 Februari 1935 een hoogste waarde van 680 M3. per sec. of 59 millioen M3. per et maal (gemiddelde over langen tijd 283 M3. per sec. 24^ millioen M3. per etmaal; grootst bekende afvoer ongeveer 2450 M3. per sec. 211 millioen M3. per etmaal). Daarna liep de afvoer weder terug, zonder nochtans de lage waarden van 1934 weder te bereiken. Het handhaven van het peil leverde geen bijzondere moeilijkheden op. Eenige malen kwam een overschrijding van het peil met ten hoogste acht centimeter voor, mede tenge volge van het beperken van de loozingsmo- gelijkheid door krachtigen wind uit noorde lijke richtingen. Het inzetten van de volle sluiscapaciteit deed het niveau weder snel daleji. Door de groote variaties in waterbe zwaar en loozingsgelegenheid vertoonde het peil van het meet merkbare schommelingen waarbij ook perioden voorkwamen, dat het meer verscheidene centimeters onder het no minale peil van 0.13 M.—N. A. P. stond Uiteraard werden met de vrij sterke loo- zing groote hoeveelheden zout uit het meer verwijderd, zoodat de achterstand in de ont- zilting eenigszins werd ingeloopen. Tegen het einde van Februari 1935 werd de grens van 1000 milligram chloor per liter water gepasseerd. Aan het eind van het kwartaal zal het chloorgehalte tusschen 900 en 950 m.g. zijn geweest, zoodat in den loop van dezen winter (1 October 193431 Maart 1935) een daling is opgetreden van 1450 tot ruim 900 m.g. per L., dus van ruim 35 pet. Over het laatste kwartaal bedroeg de daling bijna 25 pet. Bij normalen gang van zaken is de ont- zilting in het zomerseizoen wegens de dan optredende grootere verdamping aanmerke lijk kleiner dan 's winters. Afhankelijk van regenval en rivierafvoer is daarom in het ko mende halfjaar slechts een matige tot ge ringe daling van het chloorgehalte van het meer te verwachten; waarschijnlijk zelfs on derbroken door tijdelijke geringe stijgingen in droge perioden. Eerst in het volgende win terseizoen kan weer op een flinke voortschrij ding van de ontzilting worden gerekend. Verder vermelden wij nog, dat voor het pl.m. 4 K.M. lange gedeelte van den Sloot weg tusschen Slootdorp en Middenmeer ver breeding van de verharding noodzakelijk is geworden; besloten is, de verhardingsbreedte op 5 M. te brengen. NOORDHOLLANDSCHE BRAND- WAARBORG-MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL. In de op Maandag 27 Mei 1.1. in het „Gulden Vlies" te Alkmaar gehouden Algemeene Verga dering van directie, commissarissen, hoogste deelhebbers en agenten der Noordhollandsche Brandwaarborg-Maatschappij van 1816 te Oud karspel werd het verslag uitgebracht over het 117e boekjaar, waaruit bleek dat niettegen staande de ongunstige tijdsomstandigheden de 1 idrijfsresultaten goed genoemd kunnen wor den. Het premie-inkomen bedroeg op 31 Decem ber 1934 348.697,46, het reservekapitaal 247.390.09 J4. Aan schaden werd uitbetaald 214.049.95, waarvan 154.366.08 voor eigen rekening. De accountantscontrole over de maatschappij werd verricht door het Accountantskantoor Van Teeseling te Amsterdam. De aftredende commissaris de heer J. W. L. Alberdingk Thijm werd herkozen. Onthulling Esperanto-monument» Namens den minister van Onderwijs, Kunsten Wetenschappen zal Donderdagmiddag te 2 uur te Den Burg door ir. J. R. G. Isbrticker uit Den Haag het Esperanto-monument worden onthuld. Het monument zal worden aangeboden aan het Gemeentebestuur van Texel namens hetwelk burgemeester Oort het woord zal voeren. Ruim 200 eperantisten zullen bij de onthulling aanwezig zijn. Door de vrouwenclub W. O. L. is be sloten ook dit jaar weer een Floralia tentoon stelling te houden. De plantjes worden binnenkort reeds uit- geietkt. Naar wij vernemen, wordt morgen het tentenstrand geopend en aldaar gelegenheid gegeven om ondei toezicht te baden. Het koetsenbad wordt Zaterdagmiddag geopend, terwijl het bad van de Stille Strand vei eeni- ging reeds eenige dagen in gebruik is ge steld. Wanneer het weer Hemelvaartsdag mede werkt, dan belooft dezen dag, als inzet van het badseizoen, een goede dag te worden. Subsidie t.b.c.-bestrijding. Daar de gemeente in 1934 voor de tuber culosebestrijding slechts weinig behoefde uit te geven, is door de provincie aan de gemeen te over 1934 een subsidie toegekend van slechts 27 voor de tuberculosebestrijding. Vernieuwing van de Voorstraat. De Pinksterkermis gaat door. Reeds eenige weken wordt er met man en macht gewerkt aan de verbetering van de Voorstraat Voor de bewoners brengt dit heel wat ongemak mee, maar niemand klaagt. Iedereen verheugt er zich in, dat de hoofd straat van het dorp een gedaanteverwisseling ondergaat. De stamgasten onder de badgas ten zullen de hun welbekende Voorstraat straks nie: meer herkennen. Op energieke wijze heeft het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier de zaak aange pakt. Een rioleering wordt aangelegd voor afvoer van het hemelwater, dat opvangen wodt in putten op het Pompplein, het School plein en het pleintje bij de bewaarschool. Zooveel mogelijk wordt de straat verbreed. Hiervoor zijn heel wat boomen gerooid en is hier en daar grond aangekocht. De rijweg, die aangelegd wordt van breede vlakke naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,3 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 749,7 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 29 Mei: Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit oostelijke richtingen; later waarschijnlijk veranderlijk; half tot zwaar bewolkt of be trokken; toenemende kans op regen of on weer; koeler, vooral in het noorden. Weeroverzicht. In het hooge drukgebied in het noorden daalde de barometer en het is te voorzien dat dit hooge drukgebied geheel zal verdwij- nen. De depressie op den oceaan breidde zich eenigszins oostwaarts uit. In het zuiden van ons waarnemingsgebied daalde de baro meter een weinig. Een lage druk kerntje be vindt zich boven het zuiden van ons land. Rond de depressie valt hier en daar regen, Calais tapte 11. Havre 11, Calshot 8 en Karslruhe 7 m.M. af. Over geheel Frankrijk, zuid-Duitschland en zuid-Engeland wordt bewolking aange troffen. Over noord-Duitschland en zuid- Scandinavië is het nog helder. Over Lap land bevindt zich nog steeds een depressie die daar aan de Noorsche kust sneeuw ver oorzaakt. In Abisko vriest het nog. De drukverdeeling wijs erop, dat ten on zent de onweerskansen voortdurend toene. men. Eenige temperatuursdaling is eveneens waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen én andere voertuigen 9.28 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 1 3.56 4.24 0.24 0.45 2 4.39 5.08 1.09 1.30 3 5.23 5.51 1.51 2.13 4 6.05 6.32 2.33 2.52 5 6.47 7.10 3.09 3.29 6 7.25 7.47 3.46 4.05 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 1 3.53 4.21 0.12 0.33 2 436 5.05 0.57 1.18 3 5.20 5.48 1.39 2.01 4 6.02 6.29 2.21 2.40 5 6.44 7.07 2.57 3.17 6 7.22 7.44 3.34 3.35 straatklinkers, wordt in de eerste plaats ver breed. De troittoirs worden naar onzen smaak wel wat smal gemaakt, maar de voetganger, die in zooverre aan het rijverkeer wordt opgeofferd, krijgt nu tenminste een behoor lijk tegeltrottoir in plaats van de schuine would-be trottoirs van oude steenen, waar men nauwelijks op loopen kon. De werk zaamheden vorderen flink. Dezer dagen zal de rijweg vanaf het strand tot de bewaar school gereed komen. Ook de trottoirs zijn op dit stuk gedeeltelijk klaar. In ieder geval zal de kermis, die juist in dit deel van het dorp gehouden wordt, door kunnen gaan. Alleen zal de bioscoop van den heer de Jong niet bij de bewaarschool kunnen staan, maar op het Schoolplein komen. Het ligt in de bedoeling de wegverbetering in het dorp zelf vóór het a.s. seizoen klaar te hebben. Na het seizoen volgt dan ten spoedigste de verbetering van den verbin dingsweg van hier naar Egmond aan den Hoef. Dit laatste stuk zal waarschijnlijk ge asfalteerd worden, terwijl, in afwijking van den oorspronkelijken opzet, niet alleen een wandelpad maar ook een rijwielpad aange legd zal worde. Dit rijwielpad zal dan langs de trambaan komen. Het wandelpad zal bo vendien breeder worden dan men oorspron kelijk had gedacht. Van de gelegenheid, dat de Voorstraat open ligt wordt door de rijks telefoon gebruik gemaakt om een tweeden kabel aan te leggen, zuks met het oog op de automatiseering van de telefoon, die uiter lijk eind 1936 tot stand zal komen. Zoo wordt, ondanks de malaise, een groote verbetering in het dorp tot stand ge bracht. Egmond krijgt een modernen ver keersweg, die de aantrekkelijkheid der ge meente zeer zal verhoogen. Verder bestaat het plan om, zoo mogelijk dit jaar nog, de Noorde'straat, de Zuider straat, de Wilhelminastraat, de Boulevard-, de Julianastraat en de Emmastraat te ver beteren. Dezer dagen is voorts nog een wan delweg gereed gekomen tusschen de Prins Hendrikstraat en de Julianastraat, langs de kolonie St. Jozef.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2